LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

 

 

ĮSAKYMAS

 

DĖL KVALIFIKACINIŲ MOKSLININKŲ STAŽUOTOJŲ PAREIGYBIŲ REIKALAVIMŲ, SKYRIMO Į ŠIAS PAREIGAS IR JŲ STAŽUOČIŲ FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

 

2017 m. vasario 21 d. Nr. V-83

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 66 straipsnio 10 dalimi ir 72 straipsnio 2 dalimi,

t v i r t i n u Kvalifikacinius mokslininkų stažuotojų pareigybių reikalavimus, skyrimo į šias pareigas ir jų stažuočių finansavimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministrė                                                                            Jurgita Petrauskienė                    

 


 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir

mokslo ministro 2017 m. vasario 21 d. įsakymu Nr.V-83

 

 

KVALIFIKACINIAI MOKSLININKŲ STAŽUOTOJŲ PAREIGYBIŲ REIKALAVIMAI, SKYRIMO Į ŠIAS PAREIGAS IR JŲ STAŽUOČIŲ FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.       Kvalifikaciniai mokslininkų stažuotojų pareigybių reikalavimai, skyrimo į šias pareigas ir jų stažuočių finansavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja kvalifikacinius mokslininkų stažuotojų pareigybių reikalavimus, skyrimo į mokslininko stažuotojo pareigas tvarką, mokslininkų stažuočių finansavimo tvarką.

2.       Apraše mokslininko stažuotojo stažuotė suprantama kaip mokslininko mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veikla einant mokslininko stažuotojo pareigas pagal terminuotą darbo sutartį (toliau – Stažuotė).

3.       Konkursą į mokslininkų stažuotojų pareigas (toliau – Konkursas) gali organizuoti universitetai, mokslinių tyrimų institutai ir kitos mokslinius tyrimus arba eksperimentinės plėtros darbus vykdančios įstaigos, įmonės, organizacijos (toliau – Institucija).

4.       Stažuotės trukmė – iki 2 metų. Konkursą organizuojanti institucija gali nutarti pratęsti stažuotę dar papildomai iki vienerių metų.

5.       Per visą Stažuotės laikotarpį mokslininkas stažuotojas ne mažiau kaip vieną mėnesį turi praleisti mokslinius tyrimus arba eksperimentinės plėtros darbus vykdančioje užsienio institucijoje. Ši nuostata netaikoma stažuotojams, Stažuotės į Lietuvą atvykusiems iš užsienio.

 

II SKYRIUS

KVALIFIKACINIAI MOKSLININKŲ STAŽUOTOJŲ PAREIGYBIŲ REIKALAVIMAI

 

6.       Į mokslininko stažuotojo pareigas pretenduojantis asmuo turi atitikti šiuos reikalavimus:

6.1.   turi turėti mokslo daktaro laipsnį arba jam lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją (toliau – mokslo laipsnis);

6.2.    nuo mokslo laipsnio suteikimo dienos iki skyrimo į šias pareigas dienos turi būti praėję ne daugiau kaip 5 metai. Laikotarpis, kurio metu asmeniui buvo suteiktos nėštumo ir gimdymo, tėvystės atostogos ar atostogos vaikui prižiūrėti, į šį 5 metų laikotarpį neįtraukiamas.

7.       Mokslininko stažuotojo pareigas asmuo gali eiti tik kitoje institucijoje negu ta, kurioje jis parengė disertaciją.

8.       Į mokslininko stažuotojo pareigas gali pretenduoti Lietuvos Respublikos piliečiai, Europos Sąjungos ir Europos Ekonominės Erdvės valstybių piliečiai, kitų užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, jeigu Lietuvos tarptautinėse sutartyse ar kituose teisės aktuose nenumatyta kitaip.

 

III SKYRIUS

SkyrimAS į mokSlininkų stažuotojų pareigas ir JŲ stažuočių finansavimas

 

9.       Institucija organizuodama Konkursą remiasi šiuo Aprašu ir savo patvirtinta Konkurso į mokslininko stažuotojo pareigas tvarka.

10.     Mokslininką stažuotoją priimanti Institucija su mokslininku stažuotoju sudaro terminuotą darbo sutartį stažuotės laikotarpiui ir tvirtina stažuotojo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų planą. Priimančioji Institucija užtikrina darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų laikymąsi sudarant, nutraukiant, pratęsiant terminuotą darbo sutartį su mokslininku stažuotoju.

11.     Institucija organizuodama Konkursą turi laikytis Europos mokslininkų chartijos ir mokslininkų priėmimo į darbą elgesio kodekso nuostatų, siekti lyčių pusiausvyros visose mokslo srityse ir laikytis moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimo politikos, prisidėti prie darnaus vystymosi principo įgyvendinimo.

12.     Informacija apie Konkursą skelbiama Institucijos interneto svetainėje lietuvių ir anglų kalbomis ir Europos Komisijos mokslininkų informaciniame portale Euraxess (https://euraxess.ec.europa.eu/).

13.     Stažuotės gali būti finansuojamos Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir kitomis teisėtai gautomis lėšomis.

14.     Lietuvos mokslo taryba administruodama Konkursą:

14.1. finansuojamą 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų lėšomis, vadovaujasi 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ projektų finansavimo sąlygų aprašu;

14.2 finansuojamą Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis ir kitomis lėšomis, vadovaujasi Lietuvos mokslo tarybos mokslo ir sklaidos projektų konkursinio finansavimo bendrosios taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos mokslo tarybos 2014 m. spalio 27 d. nutarimu Nr. VIII-26 „Dėl Lietuvos mokslo tarybos mokslo ir sklaidos projektų konkursinio finansavimo bendrųjų taisyklių patvirtinimo“.

____________________