Kaunor-m

 

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

6 POSĖDIS

 

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2014 M. BALANDŽIO 17 D. SPRENDIMO NR. TS-204 „DĖL IŠMOKŲ NEPINIGINE FORMA TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. birželio 28 d. Nr. TS-180

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Kauno rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Kauno rajono savivaldybės tarybos 2014 m. balandžio 17 d. sprendimą Nr. TS-204 „Dėl išmokų nepinigine forma teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija:

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

SPRENDIMAS

DĖL SOCIALINIŲ IŠMOKŲ IR KOMPENSACIJŲ TEIKIMO NEPINIGINE FORMA TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 43 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 4 straipsnio 2 dalimi, 22 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktais ir 2 dalies 2 punktu ir Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 19 straipsnio 1 dalimi, Kauno rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Socialinių išmokų ir kompensacijų teikimo nepinigine forma tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Valerijus Makūnas


 

PATVIRTINTA

Kauno rajono savivaldybės tarybos

2014 m. balandžio 17 d. sprendimu Nr. TS-204

(2018 m. birželio 28 d. sprendimo Nr. TS-180

redakcija)

 

 

SOCIALINIŲ IŠMOKŲ IR KOMPENSACIJŲ TEIKIMO NEPINIGINE FORMA TVARKOS APRAŠAS

 

I.    BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Socialinių išmokų ir kompensacijų teikimo nepinigine forma tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu ir Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu.

2. Aprašas reglamentuoja socialinių išmokų ar tam tikros jų dalies ir būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijos (toliau – Kompensacijos) teikimo nepinigine forma asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą ar įtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Kauno rajono savivaldybėje, ar asmenims, nedeklaravusiems gyvenamosios vietos ir neįtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, tačiau faktiškai gyvenantiems ar nuomojantiems būstą Kauno rajono savivaldybės teritorijoje, patiriantiems socialinę riziką, socialines išmokas naudojantiems ne pagal paskirtį arba įsiskolinusiems už būsto šildymą, karštą ar geriamąjį vandenį, nustato socialinių išmokų rūšis, kurios gali būti teikiamos nepinigine forma, socialinių išmokų teikimo nepinigine forma būdus ir teikimo procedūrą.

3. Aprašo tikslas – užtikrinti tikslingą socialinių išmokų panaudojimą, tenkinant gyvybiškai svarbius ir būtinus socialinių išmokų gavėjų poreikius.

4. Apraše vartojamos sąvokos sutampa su Lietuvos Respublikos išmokų vaikams, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams ir Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymuose vartojamomis sąvokomis.

 

II. SOCIALINIŲ IŠMOKŲ IR KOMPENSACIJŲ TEIKIMO NEPINIGINE FORMA BŪDAI

 

5. Nepinigine forma teikiamos šios socialinės išmokos:

5.1. išmokos vaikams;

5.2. socialinė pašalpa.

6. Asmenims, patiriantiems socialinę riziką, išmokos vaikams dydis piniginėmis lėšomis negali viršyti 50 procentų paskirtos išmokos dydžio. Išmokos vaikams gali būti teikiamos:

6.1. piniginėmis lėšomis vaiką prižiūrinčiai motinai ar tėvui (įmotei ar įtėviui);

6.2. piniginėmis lėšomis vyresniam kaip 16 metų vaikui;

6.3. maisto produktais, drabužiais, avalyne, higienos reikmenimis ir kitais vaikams būtinais daiktais (pinigines lėšas pervedant į prekybos centrų atsiskaitomąsias sąskaitas);

6.4. socialinėmis kortelėmis, skirtomis pirkti maisto parduotuvėse;

6.5. apmokant vaikų maitinimo išlaidas mokyklose ar dienos centruose;

6.6. socialinėmis paslaugomis, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu;

6.7. apmokant vaikų išlaikymo išlaidas ikimokyklinėse įstaigose;

6.8. apmokant neformaliojo vaikų švietimo paslaugų išlaidas;

6.9. apmokant vaiko studijas ir kitas mokymosi išlaidas;

6.10. apmokant vaiko gydymosi išlaidas, medicininės reabilitacijos ir kitas medicinines paslaugas.

7. Bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui, patiriantiems socialinę riziką ir (ar) naudojantiems išmokas ne pagal paskirtį socialinės pašalpos dydis pinigais negali viršyti 50 procentų paskirtos socialinės pašalpos dydžio. Socialinė pašalpa nepinigine forma gali būti teikiama:

7.1. maisto produktais, drabužiais ir kitomis reikalingomis prekėmis (pinigines lėšas pervedant į prekybos centrų atsiskaitomąsias sąskaitas);

7.2. socialinėmis kortelėmis, skirtomis pirkti maisto parduotuvėse;

7.3. apmokant vaikų (įvaikių) maitinimo išlaidas mokyklose ar dienos centruose;

7.4. apmokant suaugusių asmenų gydymosi nuo priklausomybių ligų išlaidas;

7.5. apmokant mokesčius ir (ar) skolas už komunalines paslaugas (iš paskirtos socialinės pašalpos sumos išskaičiuojant ne daugiau kaip 20 procentų mokėtinos sumos per mėnesį, kai yra asmens raštu pateiktas prašymas);

7.6. apmokant socialinio būsto nuomos ir (ar) skolos mokestį (iš paskirtos socialinės pašalpos sumos išskaičiuojant ne daugiau kaip 20 procentų mokėtinos sumos per mėnesį, kai yra asmens raštu pateiktas prašymas);

7.7. socialinėmis paslaugomis, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu.

8. Apskaičiuotų Kompensacijų sumos pervedamos į energiją, geriamąjį ir karštą vandenį tiekiančių juridinių asmenų atsiskaitomąsias sąskaitas bankuose:

8.1. įsiskolinusiems bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui, kurie yra sudarę sutartį (sutartis) dėl dalies skolos apmokėjimo arba teismas yra priteisęs apmokėti skolą;

8.2. asmenims, patiriantiems socialinę riziką.

 

III. SOCIALINIŲ IŠMOKŲ TEIKIMO NEPINIGINE FORMA ORGANIZAVIMAS

 

9. Sveikatos priežiūros, švietimo bei kitų įstaigų ir institucijų darbuotojai, turintys informacijos apie asmenis, patiriančius socialinę riziką, ir (ar) apie asmenis, kurie skirtas išmokas panaudoja ne pagal paskirtį, raštu informuoja Kauno rajono savivaldybės administracijos seniūniją (toliau – seniūnija) ir (ar) Kauno rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (toliau – Skyrius).

10. Seniūnija ir (ar) Skyrius, gavęs informaciją apie asmenis, patiriančius socialinę riziką ar kilus pagrįstiems įtarimams, kad asmenys skirtą socialinę pašalpą naudoja ne pagal paskirtį, ar gavęs asmens prašymą skirti socialinę išmoką nepinigine forma, teikia svarstyti seniūnijos socialinės paramos teikimo komisijai (toliau – Seniūnijos komisija). Seniūnijos komisija priima rekomendacinio pobūdžio sprendimą dėl išmokos nepinigine forma teikimo būdo ir dydžio. Seniūnijos komisijos rekomendacija (seniūnijos komisijos posėdžio protokolo kopija) pateikiama Skyriui.

11. Savivaldybės biudžetinės įstaigos Kauno rajono socialinių paslaugų centro (toliau –Socialinių paslaugų centras) socialiniai darbuotojai, dirbantys su asmenimis, patiriančiais socialinę riziką, teikia Skyriui rekomendacijas dėl išmokos vaikui nepinigine forma teikimo būdo ir dydžio.

12. Sprendimai dėl išmokų teikimo nepinigine forma būdo ir dydžio, atsižvelgiant į Seniūnijos komisijos ar Socialinių paslaugų centro rekomendacijas, priimami ir įforminami Skyriaus vedėjo įsakymu.

13. Vaiko išmokos nepinigine forma teikiamos iki Socialinių paslaugų centro pasiūlymo keisti išmokos teikimo būdą.

14. Priėmus sprendimą, Skyriaus atsakingas darbuotojas informuoja telefonu, el. paštu ar paštu asmenis arba seniūnijos atsakingus darbuotojus apie nustatytą išmokos teikimo formą, būdą ir dydį ar jų pakeitimą.

15. Išmokos arba tam tikra jų dalis nepinigine forma gali būti teikiamos:

15.1. išmokos dalį, skirtą pinigais, perveda į gavėjo nurodytą asmeninę sąskaitą Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiame banke ar banko skyriuje arba išmoka per grynųjų pinigų išmokėjimo paslaugas teikiančią įstaigą pagal gavėjo gyvenamąją vietą;

15.2. išmoką arba tam tikrą jos dalį perveda į prekybos tinklo, su kuriuo Kauno rajono savivaldybės administracija yra pasirašiusi sutartį, atsiskaitomąją sąskaitą;

15.3. pervedant išmoką arba tam tikrą jos dalį į sveikatos priežiūros, švietimo įstaigos bei kitų institucijų, teikiančių asmenims paslaugas, atsiskaitomąsias sąskaitas bankuose.

 

IV. KOMPENSACIJŲ TEIKIMO NEPINIGINE FORMA ORGANIZAVIMAS

 

16. Seniūnijai ir (ar) Skyriui informaciją apie asmenis, įsiskolinusius už Kompensacijas, teikia energiją, kurą, geriamąjį ir karštą vandenį tiekiančios įmonės.

17. Sveikatos priežiūros, švietimo bei kitų įstaigų ir institucijų darbuotojai, turintys informacijos apie asmenis, patiriančius socialinę riziką, raštu informuoja seniūniją ir (ar) Skyrių.

18. Sprendimas skirti Kompensacijas nepinigine forma priimamas, jei asmuo, įsiskolinęs už būsto šildymą ir (ar) karštą vandenį, ir (ar) geriamąjį vandenį su energijos, kuro, vandens tiekėjais yra sudaręs sutartį (sutartis) dėl dalies skolos apmokėjimo arba teismas yra priteisęs apmokėti skolą.

19. Sprendimas skirti Kompensacijas nepinigine forma asmenims, patiriantiems socialinę riziką, priimamas vadovaujantis seniūnijos buities tyrimo akto rekomendacijomis. 

20. Sprendimas dėl kompensacijos teikimo nepinigine forma priimamas ir įforminamas Skyriaus vedėjo įsakymu.

21. Apie priimtą sprendimą Skyriaus atsakingas darbuotojas informuoja asmenį telefonu, el. paštu ar paštu.

V. ATSAKOMYBĖ

 

22. Skyrius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu ir Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, atsako už teisingą dokumentų socialinėms išmokoms priėmimą, duomenų įvedimą ir patikrinimą Socialinės paramos informacinėje sistemoje, socialinių išmokų apskaičiavimą ir dokumentų paruošimą joms išmokėti.

23. Vyriausieji specialistai, vedantys buhalterinę apskaitą, atliekantys teisėtas finansines operacijas, atsako už paskirtų socialinių išmokų arba tam tikros jų dalies teikimo nepinigine forma savalaikį vykdymą.

24. Socialinių paslaugų centras, sveikatos priežiūros, švietimo bei kitų įstaigų, seniūnijų darbuotojai, turintys informacijos apie asmenis, patiriančius socialinę riziką, ir (ar) apie bendrai gyvenančius asmenis ir vienus gyvenančius asmenis, kurie skirtas išmokas panaudoja ne pagal paskirtį, ir (ar) apie asmenis, turinčius įsiskolinimų už socialinio būsto nuomą ir (ar) komunalines paslaugas, atsako už šios informacijos pateikimą raštu Skyriui.

25. Seniūnijos komisijos nariai ir kiti komisijos posėdyje dalyvaujantys asmenys privalo užtikrinti asmens duomenų konfidencialumą.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Sprendimas dėl socialinių išmokų teikimo nepinigine forma gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

27. Asmenys už šio Aprašo nuostatų nesilaikymą atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

______________

part_7f2a05e8d6c64d90b3a4407f324a437e_end