Mazeikiai

 

Mažeikių rajono SAVIVALDYBĖS taryba

 

 

SPRENDIMAS

DĖL RENGINIŲ ORGANIZAVIMO MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2018 m. rugpjūčio 31 d. Nr. T1-219

Mažeikiai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 18 straipsnio 1 punktu, Mažeikių rajono savivaldybė n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti renginių organizavimo Mažeikių rajono savivaldybės viešosiose vietose taisykles (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2010 m. spalio 29 d. sprendimą Nr. T1-315 „Dėl renginių organizavimo Mažeikių rajono teritorijoje taisyklių patvirtinimo“.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas ikiteismine tvarka Lietuvos administracinių ginčų komisijos Šiaulių apygardos skyriui (Dvaro g. 81, LT-76299, Šiauliai) arba Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmams (Dvaro g. 80, LT-76298, Šiauliai) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka per vieną mėnesį nuo šio sprendimo paskelbimo dienos.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                        Antanas Tenys

 

PATVIRTINTA

Mažeikių rajono savivaldybės tarybos

2018 m. rugpjūčio 31 d. sprendimu Nr. T1-219

 

RENGINIŲ ORGANIZAVIMO MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

VIEŠOSIOSE VIETOSE

TAISYKLĖS

 

I BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Renginių organizavimo taisyklėmis (toliau – Taisyklės) reglamentuojama komercinių ir nekomercinių renginių organizavimo Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) viešojo naudojimo teritorijose tvarka: prašymų pateikimas, jų nagrinėjimas, leidimų išdavimas, organizatoriaus atsakomybė.

2. Šios Taisyklės nereglamentuoja:

2.1. susirinkimų, reglamentuojamų Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatyme organizavimo tvarkos;

2.2. renginių organizavimo uždarose patalpose, įstaigose, privačios nuosavybės teise ar kita valdymo teise valdomose teritorijose ar patalpose tvarkos.

3. Taisyklių 2.2 papunktyje nurodytose vietose renginių organizavimo ir lankymo tvarką nustato ir jas taiko teritorijos ir patalpų, kuriose vyksta renginys, savininkas arba organizacijos, kuri naudojasi tomis patalpomis arba teritorija, administracija.

4. Renginių organizatorius turi pasirūpinti ir užtikrinti, kad būtų laikomasi viešosios tvarkos, kelių eismo, priešgaisrinės ir darbo saugos, higienos normų ir kitų teisės aktais nustatytų reikalavimų.

5. Renginių organizatorius atsako už renginio turinį ir kokybę.

 

II SĄVOKOS

 

6. Renginys – organizuotas viešas žmonių susibūrimas, veiksmas – koncertas, spektaklis, šventė, mugė, cirko pasirodymai, akcija, sporto varžybos, festivalis, įvairių dienų minėjimai ir kt., kurio forma nepriskiriama susirinkimo (mitingo, piketo demonstracijos, pilietinės akcijos ir kt.) sąvokai.

7. Nekomercinis renginys – renginys, kurio organizatorius nesiekia pelno. Žiūrovai į renginį įleidžiami nemokamai. Renginyje gali būti prekiaujama ir teikiamos paslaugos.

8. Komercinis renginys – renginys, kurio organizatorius siekia pelno. Parduodami bilietai, teikiamos mokamos paslaugos. Reklaminio pobūdžio renginys, reklaminė akcija (kai numatomi veiksmai, kuriais garsu ar vaizdu reklamuojama prekė ar gamintojas) arba mokamas renginys (į kurį organizatoriai parduoda bilietus ir/arba teikia mokamas paslaugas). Rėmėjo vardo paskelbimas arba eksponavimas renginio metu nelaikomas komercine reklama.

9. Vaikams ir nepilnamečiams skirtas renginys –asmenims  iki 18 metų amžiaus skirtas renginys.

10. Renginių organizatorius – juridinis ar fizinis asmuo (ne jaunesnis nei 18 metų).

11. Renginių koordinatorius – Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus tarnautojas, derinantis renginių organizatorių prašymus, renginių laiką, vietą bei tikrinantis dokumentus, liudijančius reikalavimų vykdymą.

12. Viešoji vieta – Savivaldybės teritorijoje esanti savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (stadionai, parkai, aikštės.... ).

13. Prašymas organizuoti renginį –   Prašymas – raštiškas organizatorių (juridinių ir fizinių asmenų, ne jaunesnių kaip 18 metų) kreipimasis leisti organizuoti renginį, pasirašytas Renginio organizatoriaus. Taisyklių, patvirtintų Savivaldybės tarybos, priedas, kur detaliai pateikiama visa reikalinga informacija apie vyksiantį renginį, (pavadinimas, tipas ir kt.), atsakingų institucijų derinimai (policijos, seniūnijos, kurioje vyks renginys (jei leidimą išduoda Administracijos direktorius), greitosios medicinos pagalbos ir kt.).

14. Leidimas – Savivaldybės tarybos patvirtintos formos dokumentas, kuriame nurodyta renginio vieta, laikas ir forma bei pobūdis (komercinis/nekomercinis), surašyti įpareigojimai organizatoriams. Leidimą pasirašo jį išdavęs asmuo bei organizatorius, patvirtindamas, kad sutinka su leidimo turiniu ir prisiima atsakomybę už renginį.

 

III RENGINIŲ KLASIFIKAVIMAS

 

15. Pagal numatomą dalyvausiančių žmonių skaičių renginiai klasifikuojami į:

15.1. renginius, kuriuose dalyvauja iki 500 žmonių;

15.2. renginius, kuriuose dalyvauja nuo 500 iki 1000 žmonių;

15.3. renginius, kuriuose dalyvauja daugiau nei 1000 žmonių.

16. Pagal pobūdį renginiai skirstomi į:

16.1. koncertus – renginius, kuriuose viešai atliekama muzika;

16.2. valstybės šventes, atmintinų dienų, istorinių datų, žymių asmenybių atminimo oficialius paminėjimus;

16.3. sporto renginius – renginius, kuriuose vyksta sporto varžybos ar kitos rungtys, propaguojamas sportas, sveikas gyvenimo būdas ir pan.;

16.4. muges – renginius, kuriuose vyksta amatininkų, tautodailininkų, verslo gaminių ar meno dirbinių prekyba, demonstruojamas gamybos procesas;

16.5. festivalius – įvairaus pobūdžio bei žanro renginius, vykstančius skirtingose vietose;

16.6. organizacijų, įstaigų, asociacijų religinių bendrijų bei kitų susivienijimų sąskrydžius, procesijas, šventes;

16.7. vaikams, nepilnamečiams skirtus renginius;

16.8. komercinius renginius, kuriais siekiama finansinės naudos (skleidžiama reklaminė medžiaga, parduodamos prekės, paslaugos ir pan.);

16.9. kitus renginius.

 

IV RENGINIŲ LAIKAS

 

17. Vieši renginiai gali vykti nuo 8.00 val. iki 24.00 val. (nepilnamečiams skirti renginiai – iki 22 val.).

18. Laikas neribojamas Šv. Kalėdų, Naujųjų metų, Joninių renginiams, kasmetinei miesto šventei.

19. Renginių laikas gali būti pratęstas tik Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

20. Apie atsisakymą pratęsti laiką, renginio organizatorius informuojamas raštiškai.

21. Jei renginys neįvyksta arba pakeičiamas jo laikas ar vieta, renginio organizatoriai privalo pranešti leidimą išdavusiai institucijai ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariatui ne vėliau kaip likus iki numatyto renginio 7 dienoms.

22. Neįvykus renginiui, išduotas leidimas pripažįstamas netekusiu galios, jei keičiamas laikas ar vieta, išduotas leidimas pripažįstamas netekusiu galios ir leidimas išduodamas naujas.

 

V RENGINIŲ SAUGUMAS IR TVARKA

 

Renginius leidžiama organizuoti tokiose vietose, kur galima užtikrinti žmonių saugumą.

23. Renginių, vykstančių Mažeikių miesto ir rajono viešojo naudojimo teritorijose, organizatorius privalo vykdyti šiuos saugumo reikalavimus:

23.1. turėti visus reikiamus leidimus:

23.1.1. renginiui organizuoti;

23.1.2. kontroliuoti, kad prekybininkai turėtų visus leidimus prekybai;

23.1.3. veiklai ir darbams, kuriems reikalingi specialūs leidimai (įvairioms sudėtingoms konstrukcijoms montuoti, fejerverkams, darbams su elektros prietaisais, aviaciniams skrydžiams) turėti leidimų ar licencijų kopijas ir sutartis su minėtas paslaugas teikiančiomis įmonėmis.

23.1.4. pavojingų sporto šakų varžyboms – atitinkamų šakų sporto federacijų leidimus;

23.1.5. aviacijos šventėms, parodomiesiems skrydžiams – Civilinės aviacijos direkcijos leidimus;

23.1.6. planuojant deginti fakelus, laužus, rengti fejerverką – gauti Mažeikių miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos leidimą numatytiems konkrečioje vietoje veiksmams;

23.1.7. organizuojant viešą renginį išnuomotoje arba bendro naudojimo teritorijoje, taip pat tais atvejais, kai renginys gali tiesiogiai trukdyti įmonių ar įstaigų darbui (užstoja pagrindinį įėjimą ar privažiavimą ir pan.) - gauti raštišką tos įstaigos, įmonės vadovo arba žemės sklypo Savininko (nuomotojo) sutikimą organizuoti renginį jo teritorijoje;

23.1.8  užtikrinti žmonių bei renginyje naudojamo turto saugumą.

24. Jei renginys vyksta tamsiu paros metu, užtikrinti, kad renginio vieta ir jos prieigos būtų apšviestos.

25. Renginio organizatorius su saugos ir policijos tarnybų pajėgomis privalo palaikyti viešąją tvarką ir prižiūrėti renginio teritoriją, kad į ją nebūtų įsinešti ginklai, pirotechnikos priemonės ir kiti daiktai, kuriais gali būti sužaloti žmonės, narkotinės ir psichotropinės medžiagos, bei alkoholiniai gėrimai. Esant poreikiui, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariatas gali pasitelkti į pagalbą Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojus.

26. Rengiant eitynes, uždarant gatves ar kitokiais būdais apribojant transporto eismą, rengiant sudėtingus ar potencialiai pavojingus renginius, renginio organizatorius privalo parengti gatvių uždarymo ir saugumo užtikrinimo planą, numatantį būdus ir priemones, bei suderintus organizatoriaus ir policijos veiksmus. Planus (ne vėliau kaip likus 14 dienų iki renginio pradžios) turi suderinti su Telšių apskrities policijos komisariato Mažeikių policijos komisariatu, UAB „Mažeikių autobusų parkas“, gavus leidimą per 5 darbo dienas paviešinti gyventojams spaudoje, Savivaldybės internetinėje svetainėje.

Renginio organizatorius privalo pasirūpinti kelio ženklais, apribojančiais eismą, užtvarais, tvorelėmis ir pan. Jei renginiui statomos reikalingos laikinos konstrukcijos, būtinas derinimas su priešgaisrine gelbėjimo tarnyba.

27. Jei renginys vyksta daugiau negu dvi valandas, renginio organizatorius privalo pasirūpinti biotualetų (ne mažiau kaip vienas biotualetas 200 žmonių), šiukšlių konteinerių pastatymu.

28. Po renginio organizatorius turi pasirūpinti, kad būtų sutvarkyta renginio vieta.

29. Užtikrinti, kad triukšmas renginių metu neviršytų įstatymų nustatyta tvarka leistinų normų.

30. Renginio organizatorius privalo nutraukti renginį, jei kyla grėsmė žmonių saugumui.

31. Apie viešojo naudojimo teritorijose vyksiančius renginius, įvertinę renginio sudėtingumą, informuoti medikus ir suderinti su jais dėl:

31.1. budinčio mediko renginio teritorijoje, jeigu numatomas žiūrovų skaičius renginyje yra nuo 500 iki 1000;

31.2. budinčio pirmosios medicininės pagalbos ekipažo renginio teritorijoje, jeigu numatomas žmonių skaičius renginyje yra daugiau negu 1000;

31.3 jeigu renginys vyksta prie vandens telkinio , jo metu organizuojamos parodomosios ir kitokios sporto varžybos, renginys susijęs su neįprastu dalyvių ar žiūrovų fiziniu ar emociniu krūviu, ekstremaliomis gamtinėmis sąlygomis, užtikrinti, kad dalyviams ar žiūrovams būtų suteikta kvalifikuota medicininė pagalba ir renginio teritorijoje budėtų pirmosios pagalbos bei gelbėjimo tarnybos ekipažas;

31.4. laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, šių taisyklių, taip pat nustatytų viešosios tvarkos, kelių eismo, priešgaisrinės, darbo saugos taisyklių.

 

V PREKYBA ALKOHOLINIAIS GĖRIMAIS RENGINIŲ METU

 

32. Vienkartinė licencija prekiauti alkoholiniais gėrimais išduodama vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

33. Renginiams, kurie skirti nepilnamečiams arba planuojama, kad į renginį susirinks daugiau kaip pusė dalyvių nepilnamečių, vienkartiniai leidimai prekiauti alkoholiniais gėrimais neišduodami.

34. Prekyba alkoholiniais gėrimais galima iki 23 valandos.

35. Informacija apie renginių metu planuojamą prekyba maisto produktais perduodamas maisto ir veterinarijos tarnybai.

36. Neaptarti klausimai sprendžiami taip, kad neprieštarautų Lietuvos Respublikos įstatymams ir kitiems teisės aktams.

 

VI PRAŠYMŲ PATEIKIMAS

 

37. Renginių organizatorius ne vėliau kaip prieš 14 dienų iki Renginio organizavimo dienos pateikia seniūnijai, kurios teritorijoje vyks renginys prašymą dėl Renginio organizavimo, bei visus kitus Taisyklėse nurodytus dokumentus. Prašymas  turi būti pilnai užpildytas ir suderintas su Mažeikių savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriumi ir su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikų rajono policijos komisariatu.

Netinkamai užpildytas prašymas nenagrinėjamas.

38. Prašyme (1 priedas) nurodoma:

38.1. organizatorius (institucija, institucijos kodas, asmuo ar asmenų grupė, jų adresai, vardai, pavardės, telefonai, el. paštas);

38.2. organizatorių paskirtas atsakingas asmuo (adresas, vardas ir pavardė, telefonas, el.paštas

renginio pavadinimas)

38.3. renginio forma;

38.4. renginio turinys;

38.5. renginio data;

38.6. renginio laikas; (trukmė bei visa kita trukmė nuo pasiruošimo iki visiško teritorijos sutvarkymo);

38.7. renginio vieta, teritorija arba maršrutas, adresas. Pageidautina renginio vietos schema.

38.8. numatomas žmonių skaičius;

38.9. viešosios tvarkos palaikymo renginio metu institucija (Telšių apskrities policijos komisariato Mažeikių policijos komisariatas, saugos tarnyba ar kt.);

38.10. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato suderinimas dėl gautos informacijos apie organizuojamą renginį;

38.11. higienos normų laikymąsi ir komunalinių paslaugų teikimą užtikrinančios institucijos (jeigu renginyje dalyvauja iki 500 žmonių ir jo trukmė mažesnė nei 1 valanda, užtenka organizatorių patvirtinimo dėl švaros užtikrinimo renginio metu ir po jo);

38.12. už kvalifikuotą medicininę pagalbą renginio metu atsakingi asmenys ar institucijos

(atitinkamai pagal numatomą žmonių skaičių renginyje);

38.13. už darbų saugą atsakinga institucija ar asmuo;

38.14. už priešgaisrinę saugą atsakinga institucija (jei renginio programoje numatyti pasirodymai, kuriuose bus naudojama atvira ugnis, fejerverkai, laužai ir pan.), gelbėjimo tarnyba, (jeigu renginys vyksta prie vandens telkinio);

 

38.15. numatomas prekybos vietų skaičius ir jos pobūdis (dėl prekybos vietų renginio teritorijoje prekybininkai derina su renginio organizatoriumi);

38.16. atsakingi organizatoriai ir jų įsipareigojimai.

38.17. organizatorius dėl leidimo organizuoti renginį privalo kreiptis nepažeisdamas nustatytų laiko terminų, o prašymo turinys turi atitikti šiose taisyklėse numatytus reikalavimus, Kitu atveju prašymas atmetamas.

 

VII PRAŠYMŲ ORGANIZUOTI RENGINIUS NAGRINĖJIMAS IR LEIDIMŲ IŠDAVIMAS

 

39. Renginių organizatorių prašymus nagrinėja Komisijos, sudarytos seniūnijose. Komisijos per 5 darbo dienas priima sprendimą išduoti ar neišduoti leidimą organizuoti renginį, apie tai informuoja organizatorių ir elektroniniu paštu telsiuavpk@policija.lt  ar kitokiu patogiu būdu  leidimo  kopiją pateikia Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariatui ne vėliau kaip likus 7 dienoms iki renginio pradžios.

40. Apie atsisakymą išduoti leidimą organizatorius informuojamas raštiškai, rašte nurodomi tokio atsisakymo motyvai. Atsisakymas išduoti leidimą gali būti apskųstas įstatymų nustatyta tvarka.

41. Jei Renginio metu bus prekiaujama alkoholiniais gėrimais, Komisija, priėmusi sprendimą išduoti leidimą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo apie tai informuoja Savivaldybės administracijos Ekonomikos skyrių.

42. Leidimą organizatoriai turi saugoti iki renginio pabaigos ir prireikus pateikti policijos pareigūnams bei Savivaldybės atstovams.

43. Leidime (2 priedas) nurodoma:

43.1. išdavimo data ir numeris;

43.2. organizatorius;

43.3. renginio pavadinimas, forma ir turinys;

43.4. renginio data, pradžios ir pabaigos laikas;

43.5. renginio vieta;

43.6. numatomas žmonių skaičius;

43.7. viešąją tvarką užtikrinanti institucija;

43.8. higienos normų laikymąsi ir komunalines paslaugas teikianti institucija;

43.9. už darbo saugą atsakinga institucija ar asmuo;

43.10. informacija apie medicinos pagalbos teikimą renginio metu;

43.11. informacija apie priešgaisrinę saugą ir budinčią gelbėjimo tarnybą renginio teritorijoje (atitinkamais atvejais);

43.12. prekybos vietų skaičius ir pobūdis;

43.13. už renginį atsakingų asmenų darbovietės, pareigos, jų pavardės, adresai telefonai;

43.14. leidimą rengusio asmens parašas.

44. Seniūnijos, išdavusios leidimą organizuoti renginį, už rėmėjams prisiimtus renginių organizatorių įsipareigojimus ir galimus pažeidimus neatsako.

45. Siekiant koordinuoti rajono renginius Kultūros ir sporto skyrius gali pasiūlyti kitą renginio vietą ir laiką nei prašoma. Organizatoriui atsisakius pakeisti vietą ir laiką, leidimas renginiui neišduodamas.

46. Dėl objektyvių priežasčių (pavėluota pateikti prašymą, kai renginį organizuoja kito miesto ar kitos šalies fiziniai ar juridiniai asmenys, neįmanoma anksčiau suderinti renginio laiko su atlikėjais ar pan.) leidimą organizuoti renginį gali išduoti tik Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius.

 

VIII RENGINIAI, KURIUOS DRAUDŽIAMA ORGANIZUOTI

 

47. Draudžiama organizuoti šiuos renginius:

47.1. renginius, kurie skatina alkoholio, tabako, narkotinių ar kitų svaiginamųjų medžiagų vartojimą;

47.2. renginius, kurie savo pobūdžiu yra pavojingi dalyvių arba žiūrovų sveikatai. Jei renginio dalyviams būtini specialūs apsaugos drabužiai, renginio dalyviais negali būti atsitiktiniai asmenys. Tokie renginiai galimi kaip parodomieji, ir juose dalyvauja tik specialiai tam paruošti žmonės (armija, policija, sportininkai) ir saugumą užtikrinančios institucijos.;

47.3. renginius, kurių dalyviai vairuoja transporto priemones, taip, kad kelia grėsmę eismo tvarkai ir saugumui, sudaro pavojų dalyvaujančių bei kitų asmenų saugumui, sveikatai, pažeidžia viešąją tvarką ir visuomeninę rimtį;

47.4. renginius, kurių dalyviai yra nuogi bei kitaip savo išvaizda ar turimais ir demonstruojamais daiktais ciniškai pažeidžia dorovę;

47.5. renginius, kurių dalyviai renginio metu sakomomis kalbomis, plakatais, šūkiais, audiovizualinėmis priemonėmis ir kitokiais veiksmais akivaizdžiai kursto pažeisti ar pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją ar kitus įstatymus, viešąją tvarką ir dorovę.

 

IX BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

48. Renginius Savivaldybės viešose vietose gali organizuoti įmonės, įstaigos, organizacijos, fiziniai asmenys, turintys teisę šiai veiklai vykdyti ir nėra pažeidę šių Taisyklių reikalavimų, kitų teisės aktų, susijusių su renginių organizavimu. Pažeidusiems šias Taisykles vienerius metus organizuoti renginį leidimas neišduodamas.

49. Policijos pareigūnai, prieš renginį pastebėję, kad nėra imtasi numatytų žmonių saugumo užtikrinimo priemonių, gali uždrausti pradėti renginį, kol saugumas nebus užtikrintas. Policija gali nutraukti renginį, jei jo metu kyla grėsmė žmonių saugumui ir grėsmei pašalinti nėra kitų priemonių.

50. Organizatorius atsako už renginio turinį ir kokybę, už dalyvių ir žiūrovų saugumą, taip pat už renginio ir pasiruošimo renginiui metu naudojamo turto apsaugą.

51. Organizatoriui iškeltų reikalavimų vykdymą renginio metu kontroliuoja policijos pareigūnai, įgalioti Savivaldybės pareigūnai, taip pat institucijos, išdavusios specialius leidimus bei suderinimus, susijusius su tuo renginiu.

52. Renginio dalyviai pažeidę viešąją tvarką atsako įstatymų nustatyta tvarka.

53. Renginio organizatorius privalo užtikrinti renginį kontroliuojančių pareigūnų patekimą į renginio teritoriją.

54. Taisyklėmis nereglamentuoti klausimai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

55. Renginio organizatoriai, pažeidę LR įstatymus bei šias taisykles, traukiami administracinėn ir civilinėn atsakomybėn ir sprendžiamas klausimas dėl leidimų neišdavimo kitiems jų organizuojamiems renginiams.

 

_________________________