KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2015 M. RUGPJŪČIO 31 D. ĮSAKYMO NR. V-322 „DĖL NUTEISTŲJŲ ELGESIO KONTROLĖS ELEKTRONINIO STEBĖJIMO PRIEMONĖMIS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. kovo 30 d. Nr. V-109

Vilnius

 

 

1. Pakeičiu Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2015 m. rugpjūčio 31 d. įsakymą Nr. V-322 „Dėl Nuteistųjų elgesio kontrolės elektroninio stebėjimo priemonėmis tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 48 straipsnio 1 dalimi, 55 straipsnio 5 dalimi, 104 straipsnio 1 dalimi, 105 straipsnio 3 dalimi, 130 straipsnio 3 dalimi, 152 straipsnio 5 dalimi, 154 straipsnio 3 dalimi:“.

1.2. Pakeičiu nurodytuoju įsakymu patvirtintą Nuteistųjų elgesio kontrolės elektroninio stebėjimo priemonėmis tvarkos aprašą:

1.2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

„1.  Nuteistųjų elgesio kontrolės elektroninio stebėjimo priemonėmis tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato intensyvios probuojamųjų priežiūros, probacijos sąlygų, teismo paskirtų pareigų bei draudimų nuteistiesiems kontrolės, taip pat nuteistųjų, kuriems suteikta teisė į trumpalaikę išvyką į Lietuvos Respublikos teritorijoje esančius namus, trumpalaikę išvyką į Lietuvos Respublikos teritorijoje esančius namus dėl itin svarbių šeiminių aplinkybių, į trumpalaikę išvyką už pataisos įstaigos teritorijos ribų, atostogų metu parvykti į namus, išvykti be sargybos arba be palydos, nėščių moterų ir vaikų iki ketverių metų turinčių motinų, atliekančių bausmę ne pataisos namų teritorijoje, elgesio kontrolės vykdymo elektroninio stebėjimo sistemos pagalba ir šios sistemos priemonėmis tvarką.“

1.2.2. Pakeičiu 3.9 papunktį ir jį išdėstau taip:

„3.9. Elektroninio stebėjimo subjektas (toliau – subjektas) – probuojamasis, kuriam teismo skirta intensyvi priežiūra, nuteistasis, kuriam teismo skirtų pareigų ar draudimų vykdymas kontroliuojamas elektroninio stebėjimo priemonėmis, arba nuteistasis, kuriam suteikta teisė į trumpalaikę išvyką į Lietuvos Respublikos teritorijoje esančius namus, trumpalaikę išvyką į Lietuvos Respublikos teritorijoje esančius namus dėl itin svarbių šeiminių aplinkybių, į trumpalaikę išvyką už pataisos įstaigos teritorijos ribų, atostogų metu parvykti į namus, išvykti be sargybos arba be palydos, nėščia moteris ar vaikų iki ketverių metų turinti motina, atliekančios bausmę ne pataisos namų teritorijoje, kurių elgesys jiems išvykus už laisvės atėmimo vietų teritorijos ribų kontroliuojamas elektroninio stebėjimo priemonėmis.

1.2.3. Pakeičiu V skyrių ir jį išdėstau taip:

V SKYRIUS

NUTEISTŲJŲ, IŠVYKUSIŲ UŽ LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ TERITORIJŲ RIBŲ, ELGESIO KONTROLĖ ELEKTRONINIO STEBĖJIMO PRIEMONĖMIS

 

33. Sprendimas dėl nuteistųjų elgesio kontrolės elektroninio stebėjimo priemonėmis vykdymo nuteistajam įforminamas laisvės atėmimo vietos direktoriaus nutarimu.

34. Priimant sprendimą dėl nuteistojo elgesio kontrolės elektroninio stebėjimo priemonėmis vykdymo, atsižvelgiama į turimus elektroninio stebėjimo techninės įrangos resursus, technines galimybes nustatyti nuteistojo buvimo vietą ir/ar judėjimo maršrutą išvykos metu bei kitas reikšmingas aplinkybes.

35. Atsižvelgiant į nuteistojo išvykos už laisvės atėmimo vietos teritorijos ribų tikslus, konkrečiam subjekto elgesio kontrolės laikotarpiui sudaroma dienotvarkė, kurioje nustatomas subjekto judėjimo maršrutas, buvimo vieta ir buvimo joje trukmė. Dienotvarkėje turi būti nustatyta subjekto pareiga pranešti apie pastebėtą elektroninės stebėjimo sistemos techninės įrangos gedimą ar praradimą, nurodant šio pranešimo pateikimo būdą. Dienotvarkę tvirtina laisvės atėmimo vietos direktoriaus įgaliotas pataisos pareigūnas.

36. Kai nėra galimybės iš anksto numatyti subjekto buvimo vietos ar judėjimo maršruto (pvz., subjekto darbo vieta nenuolatinė ar kintanti ir pan.), taip pat esant kitų galimų atvejų, numatomi kiti subjekto elgesio kontrolės būdai (pvz., informacijos apie buvimo vietą pateikimo atsakingam už reagavimą pataisos pareigūnui būdas, tokios informacijos pateikimo  periodiškumas ir pan.).

37. Dienotvarkės kopija pasirašytinai įteikiama subjektui. Dienotvarkėje įrašyta informacija turi būti suvedama į elektroninio stebėjimo sistemos duomenų bazėje esančią subjekto elektroninę bylą.

38. Laisvės atėmimo vietos direktoriaus įgaliotas pataisos pareigūnas, pritvirtinęs subjektui AIĮ, reikiamą informaciją suveda į elektroninio stebėjimo sistemą.

39. Į kiekvieną elektroninio stebėjimo sistemoje užfiksuotą signalą reaguojama nedelsiant šia tvarka:

39.1. Jei elektroninio stebėjimo sistema fiksuoja techninės įrangos gedimą ar subjekto nukrypimą nuo maršruto, ar subjekto pasišalinimą iš jam nustatytos buvimo vietos, ar kitus subjektui nustatytus elgesio pažeidimus, bandoma susisiekti su subjektu, jo darbdaviu ar už subjekto priežiūrą atsakingu asmeniu, siekiant išsiaiškinti konkrečias signalo priežastis, taip pat imamasi priemonių, siekiant išsiaiškinti subjekto buvimo vietą. Atsižvelgiant į nustatytas aplinkybes, jei yra poreikis ir galimybės, vykstama į elektroninio stebėjimo sistemoje užfiksuotą (faktinę) arba dienotvarkėje nustatytą subjekto buvimo vietą. Jei yra poreikis ir galimybės, gali būti kreipiamasi į probacijos tarnybos pareigūnus tarnybinės pagalbos tikslais. Subjektui nustatytu laiku negrįžus į laisvės atėmimo vietą ar nustačius pabėgimo atvejį, nedelsiant atliekami jo paieškos veiksmai, apie įvykį nustatyta tvarka informuojamas Kalėjimų departamentas.

39.2. Dėl elektroninio stebėjimo sistemoje užfiksuotų signalų atsakingas už reagavimą pataisos pareigūnas surašo tarnybinį pranešimą laisvės atėmimo vietos direktoriui.“

1.2.4. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:

43. AIĮ ir SESĮ perdavimo pataisos pareigūnams faktas apskaitomas Elektroninio stebėjimo įrangos perdavimo apskaitos žurnale (3 priedas).“

1.2.5. Pakeičiu 3 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2016 m. balandžio 1 d.

3. Pavedu Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Bendrajam skyriui šį įsakymą paskelbti Teisės aktų registre ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos interneto svetainėje.

 

 

 

Direktorė                                                                                                                      Živilė Mikėnaitė


 

Nuteistųjų elgesio kontrolės

elektroninio stebėjimo priemonėmis

tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Elektroninio stebėjimo įrangos perdavimo apskaitos žurnalo forma)

 

 

_________________________________________________________

(Kalėjimų departamentui pavaldžios įstaigos pavadinimas)

 

 

ELEKTRONINIO STEBĖJIMO ĮRANGOS PERDAVIMO APSKAITOS ŽURNALAS

 

 

 

Eil.

Nr.

Įrangos išdavimo data

AIĮ Nr.

SESĮ Nr.

Įrangą išdavusio darbuotojo pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė, parašas

Įrangą priėmusio pataisos pareigūno pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė, parašas

Pastabos dėl išduotos įrangos

(techniškai tvarkinga)

Įrangos grąžinimo data ir pastabos dėl grąžintos įrangos (techniškai tvarkinga, sugadinta, prarasta ir pan.)

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________                                _________________                   _______________

(pareigų pavadinimas)                                                  (parašas)                                           (vardas ir pavardė)

 

Pastaba. Už žurnalo pildymą atsakingas asmuo pasirašo po paskutiniu įrašu žurnale.