LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS OPERACIJŲ VADOVAS

 

SPRENDIMAS

DĖL UŽSIENIEČIŲ APGYVENDINIMO VIETŲ ADMINISTRAVIMO, VIDAUS TVARKOS IR PROCEDŪRINIŲ VEIKSMŲ ATLIKIMO TAISYKLIŲ 

 

2021 m. rugpjūčio 14 d. Nr. 10V-31

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 19 straipsniu, Valstybinio ekstremaliųjų situacijų valdymo plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. 1503 „Dėl Valstybinio ekstremaliųjų situacijų valdymo plano patvirtinimo“, 20 ir 34 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. liepos 2 d. nutarimu Nr. 517 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo ir valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo paskyrimo“ ir siekdama tinkamai valdyti ekstremaliąją situaciją dėl masinio užsieniečių antplūdžio, nusprendžiu:

1. Patvirtinti Užsieniečių apgyvendinimo vietų administravimo, vidaus tvarkos ir procedūrinių veiksmų atlikimo taisykles (pridedama).

2. Pavesti Migracijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos iš jam skirtų valstybės biudžeto asignavimų organizuoti šio sprendimo 1 punkte patvirtintų taisyklių 35 punkte nurodytus vertimus. 

 

 

 

Vidaus reikalų ministrė,

valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovė                                         Agnė Bilotaitė

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo 2021 m. rugpjūčio 14 d. sprendimu Nr. 10V-31

 

 

 

UŽSIENIEČIŲ APGYVENDINIMO VIETŲ ADMINISTRAVIMO, VIDAUS TVARKOS IR PROCEDŪRINIŲ VEIKSMŲ ATLIKIMO TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENROSIOS NUOSTATOS

 

1. Užsieniečių apgyvendinimo vietų administravimo, vidaus tvarkos ir procedūrinių veiksmų atlikimo taisyklės (toliau – taisyklės) nustato apgyvendinimo vietas administruojančio asmens skyrimą, jo funkcijas ir kitus klausimus, susijusius su apgyvendinimo vietų administravimu, taip pat lankymo apgyvendinimo vietose tvarką, užsieniečių apgyvendinimo kriterijus, užsieniečių teises, pareigas ir apribojimus apgyvendinimo vietose, procedūrinių veiksmų, susijusių su užsieniečių registravimu, apklausa ir informavimu, apgyvendinimo vietose atlikimą.

2. Taisyklės taikomos apgyvendinimo vietose, kuriose apgyvendinami užsieniečiai, kurie, vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nuostatomis, nėra laikomi atvykusiais į Lietuvos Respublikos teritoriją ir kurie apgyvendinami be judėjimo teisės Lietuvos Respublikoje (toliau – užsieniečiai). 

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

3.1. Apgyvendinimo vieta – teritorija, kurioje yra įrengtos ar pritaikytos apgyvendinimui patalpos (pastatai, patalpos, moduliniai nameliai, palapinės);

3.2. kitos taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos įstatyme „Dėl užsieniečių teisinės padėties“.

 

II SKYRIUS

APGYVENDINIMO VIETŲ ADMINISTRAVIMAS

 

4. Kiekvienai apgyvendinimo vietai paskiriamas už jos administravimą atsakingas asmuo (toliau – administruojantis asmuo), o prireikus – ir administruojančio asmens pagalbos grupė. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai pavaldžių įstaigų, kitų institucijų ar įstaigų valdomose apgyvendinimo vietose administruojantį asmenį, o prireikus – ir jo pagalbos grupę paskiria apgyvendinimo vietą valdančios institucijos ar įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, savivaldybių valdomose apgyvendinimo vietose – savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo. Tais atvejais, kai dėl apgyvendinimo vietos ypatumų ar dėl kitų priežasčių administravimui reikia ne vienos institucijos ar įstaigos įsitraukimo arba apgyvendinimo vietos, administravimą tikslingiau pavesti ne apgyvendinimo vietą valdančiai, o kitai įstaigai ar institucijai, už apgyvendinimo vietos administravimą atsakingą įstaigą ar instituciją paskiria valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas.

Apie paskirtus administruojančius asmenis ir jų kontaktinius duomenis informuojama Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Valstybės sienos apsaugos tarnyba), Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Turto valdymo ir ūkio departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Turto valdymo ir ūkio departamentas), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas), Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Migracijos departamentas), atitinkamos savivaldybės administracija.

5. Administruojantis asmuo:

5.1. rūpinasi priėmimo sąlygų sukūrimu ir palaikymu, organizuoja užsieniečių apgyvendinimą apgyvendinimo vietose;

5.2. sudaro sąlygas apgyvendinimo vietose reikalingoms paslaugoms teikti;

5.3. sudaro sąlygas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų atstovams vykdyti jiems teisės aktuose numatytas funkcijas;

5.4. prižiūri, kad apgyvendinimo vietose ir jų teritorijose būtų laikomasi higienos ir priešgaisrinės saugos reikalavimų;

5.5. organizuoja apgyvendinimo vietoje esančių užsieniečių maitinimą;

5.6. organizuoja apgyvendinimo vietoje esančių užsieniečių aprūpinimą avalyne, drabužiais, higienos priemonėmis, asmeninės apsaugos priemonėmis;

5.7. organizuoja užsieniečių supažindinimą su jų teisėmis ir pareigomis bei kita jiems aktualia informacija;

5.8. kilus konfliktų ir (ar) neramumų apgyvendinimo vietoje, nedelsdamas imasi priemonių ir veiksmų neramumų priežastims nustatyti ir šalinti, informuoja apsaugos vyresnįjį pareigūną;

5.9. vadovauja pagalbos grupei, skiria jos nariams užduotis, duoda pavedimus ir kontroliuoja, kaip jie vykdomi;

5.10. sprendžia kitus su apgyvendinimo vietos administravimu susijusius klausimus.

6. Apgyvendinimo vietą valdanti ar valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo paskirta įstaiga ar institucija apgyvendinimo vietoje:

6.1. organizuoja teritorijos sutvarkymą ir apgyvendinimo vietos įrengimą ar pritaikymą;

6.2. prireikus organizuoja apgyvendinimo vietos teritorijos aptvėrimą;

6.3. organizuoja darbo vietos administruojančiam asmeniui ir jo pagalbos grupei ir taisyklių 11 punkte nurodytų lankytojų susitikimų su užsieniečiais vietos įrengimą ar suteikimą;

6.4. parengia priešgaisrinės saugos instrukciją (-as), numatydama evakavimosi maršrutus, susirinkimo vietas bei kitus būtinus bendruosius reikalavimus ir priemones priešgaisrinei saugai užtikrinti.

7. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas konsultuoja administruojantį asmenį dėl apgyvendinimo vietų atitikties priešgaisrinės saugos reikalavimams, prireikus teikia metodinę ir praktinę pagalbą.

8. Apgyvendinimo vietų fizinę apsaugą organizuoja ir vykdo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu paskirta institucija. Ši institucija paskiria apsaugos vyresnįjį pareigūną iš tos pamainos apsaugą vykdančių pareigūnų bei, esant būtinumui, suderinusi su valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovu, bendradarbiavimo pagrindais pasitelkia kitas institucijas apgyvendinimo vietų fizinei apsaugai sustiprinti.

9. Būtinosios ir kitos medicinos pagalbos teikimas bei užsieniečių palyda į sveikatos priežiūros įstaigas organizuojama valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendime nustatyta tvarka.

10. Socialinė pagalba ir švietimo paslaugos apgyvendinimo vietose organizuojamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatyta tvarka.

11. Turto valdymo ir ūkio departamentas atsakingos įstaigos prašymu apgyvendinimo vietose padeda:

11.1. organizuoti reikalingų sanitarinių mazgų ir nuotekų sistemos įrengimą;

11.2. organizuoti būtinos elektros instaliacijos (apšvietimo, elektros lizdų ir kt.) įrengimą ir elektros tiekimą;

11.3. užtikrinti nuolatinį vandens tiekimą;

11.4. organizuoti šiukšlių išvežimą;

11.5. prireikus aprūpinti būtiniausia buitine technika (elektriniais virduliais, skalbyklėmis ir kt.).

12. Institucijų, susijusių su materialinių priėmimo sąlygų suteikimu, sveikatos apsaugos paslaugų teikimu, viešosios tvarkos palaikymu, prieglobsčio procedūrų atlikimu, vaiko teisių apsaugos užtikrinimu, socialinės pagalbos ir švietimo paslaugų teikimu, darbuotojams patekimas į apgyvendinimo vietas neribojamas, kitų institucijų, organizacijų atstovai ar fiziniai asmenys į apgyvendinimo vietas turi teisę patekti gavę administruojančio asmens leidimą.

13. Į apgyvendinimo vietas draudžiama atsinešti ginklų, sprogstamųjų, narkotinių, psichotropinių medžiagų, išskyrus atvejus, kai tai susiję su funkcijų atlikimu. Taip pat lankytojams apgyvendinimo vietoje draudžiama daryti garso įrašus, filmuoti ir fotografuoti, išskyrus atvejus, kai tai susiję su funkcijų atlikimu.

14. Prašymas leisti apsilankyti apgyvendinimo vietoje turi būti pateiktas apgyvendinimo vietą administruojančiam asmeniui raštu lietuvių kalba, jame nurodoma:

14.1. apsilankymo tikslas;

14.2. planuojamo apsilankymo data ir laikas;

14.3. lankytojų vardai, pavardės ir kontaktiniai duomenys, o kai atstovaujama organizacijai, – ir organizacijos pavadinimas ir kontaktiniai duomenys.

15. Apgyvendinimo vietą administruojantis asmuo, gavęs prašymą, raštu arba elektroninių ryšių priemonėmis informuoja prašymą pateikusį asmenį apie priimtą sprendimą leisti arba atsisakyti leisti apsilankyti, pagrįsdamas atsisakymo leisti apsilankyti priežastis, per tris darbo dienas nuo prašymo gavimo. Apie lankytojus, kuriems leista apsilankyti, informuojamas apsaugos vyresnysis pareigūnas.

16. Apsilankyti apgyvendinimo vietoje neleidžiama, jeigu:

16.1. paaiškėja, kad prašyme pateikta melaginga informacija;

16.2. prašymą pateikia organizacija, kurios veikla neatitinka nurodyto apsilankymo tikslo;

16.3. prašymą pateikę asmenys jau buvo pažeidę taisykles per ankstesnius apsilankymus;

16.4. per apsilankymą galėtų kilti grėsmė lankytojų saugumui, sveikatai ir (ar) gyvybei ar kiltų grėsmė viešajai tvarkai ar rimčiai.

17. Apsaugą vykdantis pareigūnas, prieš įleisdamas taisyklių 12 punkte nurodytus lankytojus į apgyvendinimo vietą, norėdamas įsitikinti tapatybe, turi reikalauti pateikti atstovavimą organizacijai ir (arba) asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, o norėdamas įsitikinti, ar lankytojas neturi taisyklių 14 punkte nurodytų draudžiamų daiktų, – patikrinti lankytojų asmeninius daiktus.

18. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienio užkardos vadas (apgyvendinimo vietose, esančiose Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienio užkardų teritorijose) arba Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienio rinktinės migracijos skyriaus viršininkas (atsakingų įstaigų administruojamose apgyvendinimo vietose) sudaro ir patvirtina apgyvendinimo vietoje esančių užsieniečių sąrašą (toliau – sąrašas) ir jį pateikia suderintu elektroniniu paštu apgyvendinimo vietą administruojančiam asmeniui, fizinę apsaugą užtikrinančiai institucijai ir Migracijos departamentui. Sąraše nurodomi užsieniečio vardas, pavardė, gimimo data, lytis, šeimos ryšys su kitais apgyvendinamais asmenimis (jeigu apgyvendinama šeima), kilmės valstybė, kalba, kurią supranta užsienietis. Šis sąrašas atnaujinamas nedelsiant į apgyvendinimo vietą atvykus ir iš jos išvykus (pasišalinus) užsieniečiui.

Jeigu Valstybinės duomenų valdysenos informacinėje sistemoje nepakanka duomenų apie apgyvendinimo vietose apgyvendintus užsieniečius, Valstybės sienos apsaugos tarnyba Vidaus reikalų ministerijos prašymu pateikia papildomus duomenis ar kitą informaciją.

19. Valstybės sienos apsaugos tarnyba, atsižvelgdama į taisyklių 22 punkte nustatytus užsieniečių apgyvendinimo kriterijus, su administruojančiais asmenimis suderina apgyvendinimo vietoje planuojamų apgyvendinti užsieniečių skaičių, apgyvendinimo datą ir laiką. Administruojantis asmuo šią informaciją perduoda apsaugos vyresniajam pareigūnui.

20. Jeigu, vežant užsieniečių grupę į apgyvendinimo vietą, reikalinga policijos palyda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba kreipiasi į Policijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas ) ir pateikia visą turimą informaciją apie galimas rizikas palydos metu. Policijos departamentas pagal kompetenciją įvertina grėsmes ir su Valstybės sienos apsaugos tarnyba suderina policijos palydą.

21. Apsaugą vykdantys pareigūnai:

21.1. vykdo apgyvendinimo vietų apsaugą, reaguoja į ypatingus įvykius (incidentus) ir užtikrina vidaus tvarkos palaikymą (atkūrimą) šių vietų teritorijose;

21.2. sutikrina pagal sąrašą apgyvendinimo vietoje esančius užsieniečius. Jei sutikrinant nustatoma, kad sąrašo duomenys neatitinka faktinių duomenų, apsaugos vyresnysis pareigūnas nedelsdamas informuoja Policijos departamento Pajėgų valdymo valdybos pareigūną, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienio rinktinės, kurios veikimo teritorijoje yra apgyvendinimo vieta, budėtoją ir atitinkamai taisyklių 18 punkte nurodytus asmenis;

21.3. užtikrindami vidaus tvarką ar atkurdami rimtį apgyvendinimo vietose, turi teisę pavartoti fizinę prievartą ir panaudoti specialiąsias priemones teisės aktuose nustatyta tvarka.

 

III SKYRIUS

UŽSIENIEČIŲ APGYVENDINIMAS

 

22. Esant galimybių, apgyvendinimo vietose laikomasi šių apgyvendinimo kriterijų:

22.1. vyrai apgyvendinami atskirai nuo moterų;

22.2. vienos šeimos nariai apgyvendinami kartu;

22.3. užsieniečiai gali būti apgyvendinami suskirstyti į grupes (pagal kilmės valstybę, išpažįstamą religiją ir kitais pagrindais);

22.4. nelydimi nepilnamečiai užsieniečiai ir pažeidžiami asmenys apgyvendinami atskirai nuo kitų užsieniečių;

22.5. asmenys, išreiškę norą grįžti į savo kilmės šalį, apgyvendinami atskirai nuo kitų užsieniečių;

22.6. asmenys, kuriems privaloma izoliacija atvykus į Lietuvos Respubliką ar turėjus sąlytį su COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) sergančiu asmeniu, taip pat asmenys, sergantys užkrečiamosiomis ligoms, dėl kurių nereikalinga hospitalizacija, apgyvendinami atskirai nuo kitų užsieniečių.

23. Apgyvendinimo vietose užsieniečiams turi būti užtikrinta miegamoji vieta, maitinimas, aprūpinimas higienos priemonėmis ir (ar) kita socialinė pagalba, būtinosios medicinos pagalbos suteikimas.

 

IV SKYRIUS

UŽSIENIEČIŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

24. Užsieniečiai apgyvendinimo vietose turi teisę:

24.1. naudotis materialinėmis priėmimo sąlygomis;

24.2. gauti informaciją apie savo teisinę padėtį Lietuvos Respublikoje;

24.3. gauti būtinąją medicinos pagalbą;

24.4. naudotis valstybės garantuojama teisine pagalba Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka;

24.5. pažeidžiami asmenys – naudotis jų specialiuosius poreikius atitinkančiomis priėmimo sąlygomis.

25. Užsieniečiai apgyvendinimo vietose privalo:

25.1. laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų;

25.2. vykdyti teisėtus apgyvendinimo vietos darbuotojų, apsaugą vykdančių ir kitų viešąją tvarką užtikrinančių pareigūnų reikalavimus;

25.3. kompetentingų institucijų valstybės tarnautojams ir darbuotojams pareikalavus pateikti visus turimus dokumentus ir tikrovę atitinkančius išsamius paaiškinimus dėl savo asmens tapatybės bei atvykimo į Lietuvos Respubliką aplinkybių ir bendradarbiauti su jais;

25.4. leisti medicinos darbuotojui patikrinti sveikatos būklę;

25.5. tausoti apgyvendinimo vietose ir jų teritorijose esančias materialines vertybes;

25.6. palaikyti švarą ir tvarką apgyvendinimo vietose ir jų teritorijose;

25.7. laikytis rimties apgyvendinimo vietose ir jų teritorijose nuo 22.00 val. iki 6.00 val.;

25.8. pranešti apsaugą vykdančiam pareigūnui apie:

25.8.1. savo ar kito užsieniečio sveikatos sutrikimą;

25.8.2. pastebėtus (stebimus) apgyvendinimo vietoje įvykusius (vykstančius) incidentus (ginčus, konfliktus, smurtą, riaušių organizavimą ar kt.);

25.8.3. iš apgyvendinimo vietos pasišalinusius užsieniečius (ketinančius pasišalinti) ar į ją patekusius pašalinius asmenis;

25.9. laikytis priešgaisrinės saugos reikalavimų;

25.10. su savimi nuolat turėti užsieniečio registraciją patvirtinantį dokumentą;

25.11. gerbti kitų apgyvendinimo vietoje esančių užsieniečių orumą ir teises;

25.12. bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais, vykdančiais užkrečiamosios ligos atvejo ar protrūkio epidemiologinę diagnostiką;

25.13. dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius) susitikimuose su apgyvendinimo vietoje funkcijas atliekančiais asmenimis ir (ar) lankytojais.

26. Užsieniečiams apgyvendinimo vietose draudžiama:

26.1. palikti apgyvendinimo vietą be apsaugą vykdančio pareigūno leidimo;

26.2. gadinti apgyvendinimo vietose ar jų teritorijose esantį turtą;

26.3. šiukšlinti;

26.4. daryti garso įrašus, filmuoti ir fotografuoti funkcijas atliekančius pareigūnus;

26.5. turėti alkoholinių gėrimų, narkotinių ir psichotropinių medžiagų ir juos vartoti;

26.6. triukšmauti ar kitais veiksmais drumsti rimtį ir viešąją tvarką apgyvendinimo vietose;

26.7. kurstyti ar organizuoti tarpusavio nesantaiką, pažeisti taisykles;

26.8. kurstyti kitus užsieniečius atsisakyti vykdyti teisėtus apgyvendinimo vietos darbuotojų reikalavimus.

 

V SKYRIUS

PROCEDŪRINIŲ VEIKSMŲ ATLIKIMAS IR UŽSIENIEČIŲ INFORMAVIMAS

 

27. Valstybės sienos apsaugos tarnyba registruoja užsieniečius ir išduoda registraciją patvirtinantį lapą.

28. Valstybės sienos apsaugos tarnyba, atsižvelgdama į užsieniečio registraciją patvirtinančiame lape pateiktą informaciją, informuoja Migracijos departamentą apie užsieniečius, kurie nori pateikti prašymą suteikti prieglobstį, nurodo jų apgyvendinimo vietą ir kokie procedūriniai veiksmai jų atžvilgiu atlikti.

29. Migracijos departamentas padeda Valstybės sienos apsaugos tarnybai registruoti ir apklausti užsieniečius ir priimti prašymus suteikti prieglobstį.

30. Migracijos departamentas, gavęs taisyklių 28 punkte nurodytą informaciją, su Valstybės sienos apsaugos tarnyba suderina, kuriose apgyvendinimo vietose numato atlikti užsieniečių registraciją bei apklausas ir priimti prašymus suteikti prieglobstį.

31. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir Migracijos departamento darbuotojai, atlikdami procedūrinius veiksmus, prieglobsčio prašytojus nuolat informuoja apie prieglobsčio suteikimo procedūras ir savanoriško grįžimo galimybę, o užsieniečius, kurie nepateikė prašymo suteikti prieglobstį, – apie jų teisinę padėtį ir savanoriško grįžimo galimybę.

32. Migracijos departamentas priima sprendimus dėl užsieniečių, kurie pateikė prašymus suteikti prieglobstį, grąžinimo ar išsiuntimo, taip pat vertina užsieniečių, kurie nepateikė prašymo suteikti prieglobstį ir yra apgyvendinti ne Valstybės sienos apsaugos tarnybos valdomose apgyvendinimo vietose, teisinę padėtį ir priima sprendimus dėl šių užsieniečių grąžinimo ar išsiuntimo.

33. Administruojantis asmuo, Migracijos departamento ir kitų institucijų ar įstaigų darbuotojai nedelsdami teikia informaciją apie taisyklių 32 punkte nurodytus užsieniečius, kurie pareiškė norą savanoriškai grįžti į kilmės valstybę, Migracijos departamentui (el. paštu return@migracija.gov.lt).

34. Migracijos departamento darbuotojas, supažindindamas užsienietį su priimtu sprendimu nesuteikti prieglobsčio Lietuvos Respublikoje, o Migracijos departamento darbuotojas ar Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnas – su sprendimu užsienietį išsiųsti iš Lietuvos Respublikos, informuoja užsienietį apie galimybę savanoriškai grįžti į kilmės valstybę.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

35. Taisyklių IV skyriaus nuostatos išverčiamos į anglų, rusų ir, esant galimybei ir poreikiui, – į kitas užsieniečiams suprantamas kalbas, atspausdinamos ir pakabinamos apgyvendinimo vietoje ir jos teritorijoje užsieniečiams gerai matomose vietose. Esant galimybei ir poreikiui, su taisyklių IV skyriaus nuostatomis gali būti supažindinama ir kitais užsieniečiams tinkamais būdais.

36. Taisyklėse nustatytais atvejais asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos 2016 m. balandžio 27 d. reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis.

 

 

__________________