MUITINĖS DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS

GENERALINIS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL SULAIKYTŲ IR KONFISKUOTŲ PREKIŲ ADMINISTRAVIMO IŠLAIDŲ APSKAIČIAVIMO METODIKOS PATVIRTINIMO

 

2019 m. kovo 29 d. Nr. 1B-288

Vilnius

 

 

T v i r t i n u Sulaikytų ir konfiskuotų prekių administravimo išlaidų apskaičiavimo metodiką (pridedama).

 

 

 

Generalinio direktoriaus pavaduotojas,

atliekantis generalinio direktoriaus funkcijas                                                              Jonas Miškinis

 

PATVIRTINTA

Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus

2019 m. kovo 29 d. įsakymu Nr. 1B-288

 

 

SULAIKYTŲ IR KONFISKUOTŲ PREKIŲ ADMINISTRAVIMO IŠLAIDŲ APSKAIČIAVIMO METODIKA

 

1. Sulaikytų ir konfiskuotų prekių administravimo išlaidų apskaičiavimo metodikos tikslas – nustatyti sulaikytų ir konfiskuotų prekių (toliau – prekės), kurios perduodamos saugojimui į III tipo atvirąjį muitinės sandėlį (toliau – muitinės sandėlis), ir sulaikytų ir konfiskuotų prekių, kurios saugomos muitinės sandėlyje, administravimo išlaidas ir reglamentuoti šių išlaidų apskaičiavimą.

2. Administruojant prekes patiriamos šios išlaidos:

2.1. transportavimo ir krovos darbų išlaidos;

2.2. saugojimo išlaidos (išlaidos už prekės saugojimo vietų (patalpų, aikštelių, cisternų ar seifų) nuomą ar prekės pasaugą ir visos išlaidos, susijusios su saugojimo vietų apsauga, priežiūra ir aptarnavimu);

2.3. sunaikinimo išlaidos;

2.4. kitos išlaidos (turto vertintojų, ekspertizių, tyrimų, apsaugos, palydos, slėptuvių ardymo, kiekio nustatymo, tvarkymo, būklės užtikrinimo, sulaikytų gyvūnų maisto ir priežiūros bei kitos išlaidos).

3. Prekės administravimo išlaidos skaičiuojamos nuo jos sulaikymo momento pagal faktiškai patirtas išlaidas. Prekės saugojimo išlaidų skaičiavimo pradžios momentas – jos faktinis pristatymas į muitinės sandėlį.

4. Prekės administravimo išlaidos skaičiuojamos pagal paslaugų tiekėjų pateiktas sąskaitas faktūras ir (arba) sutartyse nurodytus įkainius, ir (arba) Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus įsakymais patvirtintus įkainius.

5. Prekės saugojimo išlaidos PSI (Eur) skaičiuojamos pagal konkrečioje saugojimo vietoje Prekės užimamo ploto proporciją jos saugojimo vietos bendrojo naudojimo plotui pagal formulę:

PSI = 1,25 x Pp x K x d, kur:

Pp – prekės užimamas plotas, m2;

K – vienos dienos 1 m2 išlaidos, Eur;

d – saugojimo dienų skaičius, vnt.;

1,25 – bendrojo naudojimo ploto koeficientas.

Kiekvieno mėnesio K (Eur) skaičiuojama pagal formulę:

K = S/Sp/D, kur:

S – muitinės sandėlio, kuriame saugoma prekė, mėnesio išlaidų suma, Eur;

Sp – muitinės sandėlio, kuriame saugoma prekė, bendras plotas, m2;

D – mėnesio dienų skaičius, vnt.

6. Jei prekė užima mažiau nei 1 kvadratinį metrą saugojimo ploto, skaičiuojant tokios prekės saugojimo išlaidas laikoma, kad prekė užima 1 kvadratinį metrą.

7. Prekės, kuri transportuojama kartu su kitomis prekėmis, transportavimo išlaidos TI (Eur) apskaičiuojamos proporcingai transportuotam bendram prekių kiekiui ir jų gabenimo išlaidoms pagal formulę:

TI=TxTV/KV, kur:

T – prekės kiekis (pasirinktu mato vienetu, pvz., kilogramas, litras ir t. t.);

TV– išlaidos, pervežant visas prekes;

KV – pervežamas visų prekių kiekis (pasirinktu mato vienetu, pvz., kilogramas, litras ir t. t.).

8. Jei prekių administravimo išlaidos privalo būti nedelsiant apskaičiuotos, o paslaugų tiekėjas dar nėra pateikęs praėjusio ir (arba) einamojo mėnesio sąskaitos faktūros, išlaidos skaičiuojamos pagal paskutinę pateiktą sąskaitą faktūrą arba sutartyje nurodytus įkainius.

9. Išlaidos, susijusios su muitinės pareigūnų ar darbuotojų darbo užmokesčiu, jų darbo vietų ir muitinės transporto išlaikymu administruojant prekes, nėra priskiriamos prie prekių administravimo išlaidų. 

__________________________