Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2014 M. SPALIO 3 D. NUTARIMO NR. 1090 „Dėl 2014–2020 METŲ EUROPOS SĄJUNGOS FONDŲ INVESTICIJŲ VEIKSMŲ PROGRAMOS ADMINISTRAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. gruodžio 8 d. Nr. 1058

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

Pakeisti 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos administravimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. spalio 3 d. nutarimu Nr. 1090 „Dėl 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos administravimo taisyklių patvirtinimo“:

1Pakeisti 4.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

4.7Pažeidimo tyrimas – įgyvendinančiosios institucijos atliekamas informacijos, duomenų ir dokumentų, pateiktų projekto vykdytojo ar kitų institucijų ir (ar) įstaigų, tikrinimas, prašymas paaiškinti įtariamo pažeidimo aplinkybes ir (ar) kiti veiksmai, kuriais siekiama ištirti įtariamą pažeidimą.“

2Pakeisti 4.8 papunktį ir jį išdėstyti taip:

4.8. Pažeidimų kontrolierius – įgyvendinančiosios institucijos vadovo arba jo įgalioto asmens paskirtas valstybės tarnautojas arba darbuotojas, atliekantis jam pavestas funkcijas, apimančias pažeidimų tyrimą, ištaisymą ir prevenciją, sukčiavimo prevenciją, pažeidimų (taip pat ir sukčiavimo) rizikos vertinimą ir jos mažinimo priemonių įgyvendinimo priežiūrą, bendradarbiavimą su kitomis institucijomis, informacijos apie atliktą pažeidimo tyrimą teikimą suinteresuotoms ir (ar) atsakingoms institucijoms, įtariamo pažeidimo, informacijos apie pažeidimo tyrimą ir sprendimą dėl pažeidimo bei jo vykdymą registravimą 2014–2020 metų ES struktūrinių fondų posistemyje (toliau – SFMIS2014), su pažeidimo tyrimu susijusių dokumentų saugojimą ar šių veiksmų koordinavimą ir kitų institucijos vadovo arba jo įgalioto asmens pavestų funkcijų, susijusių su pažeidimų tyrimu, ištaisymu ir prevencija, atlikimą.“

3Pakeisti 194 punktą ir jį išdėstyti taip:

194. Įgyvendinančiosios institucijos pagal priskirtą atsakomybę ir kompetenciją privalo užtikrinti, kad projekto vykdytojo arba techninės paramos gavėjo teikiami duomenys apie stebėsenos rodiklių pasiekimą būtų patikimi, t. y. atitiktų stebėsenos rodiklių skaičiavimo aprašuose nustatytus duomenų skaičiavimo ir teikimo reikalavimus.

4Pakeisti 195 punktą ir jį išdėstyti taip:

195. Pagal priskirtą atsakomybę ir kompetenciją, remdamosi nustatyta vidaus tvarka, įgyvendinančiosios institucijos privalo vertinti stebėsenos rodiklių nepasiekimo riziką ir (ar) prižiūrėti, kaip siekiama rizikingų stebėsenos rodiklių įgyvendinant projektus.

5Pakeisti 202 punktą ir jį išdėstyti taip:

202. Informaciją apie įtariamus pažeidimus vertina, pažeidimų tyrimus atlieka, pažeidimus ištaiso ir sprendimus dėl pažeidimo priima įgyvendinančiosios institucijos Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse nustatyta tvarka arba Finansinių priemonių įgyvendinimo taisyklėse nustatyta tvarka, kai įgyvendinami projektai, apimantys finansines priemones, arba Techninės paramos administravimo taisyklėse nustatyta tvarka, kai įgyvendinami veiksmų programos techninės paramos prioritetai.

6Pakeisti 203 punktą ir jį išdėstyti taip:

203. Ministerija, įgyvendinančioji, vadovaujančioji ar tvirtinančioji institucijos, įtarusios pažeidimą ir (ar) gavusios informaciją apie įtariamus pažeidimus iš Europos Komisijos, Europos Audito Rūmų, audito institucijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Viešųjų pirkimų tarnybos, Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ir (ar) trečiųjų šalių, šią informaciją persiunčia įgyvendinančiajai institucijai arba viešajai įstaigai Centrinei projektų valdymo agentūrai, kai įgyvendinami projektai, apimantys finansines priemones.“

7Pakeisti 2041 punktą ir jį išdėstyti taip:

2041. Vadovaujančioji institucija:

2041.1. įtarusi nusikalstamą veiką, apie tai nedelsdama raštu praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai, ministerijai ir įgyvendinančiajai institucijai;

2041.2. įtarusi korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, apie tai nedelsdama raštu praneša Specialiųjų tyrimų tarnybai, ministerijai ir įgyvendinančiajai institucijai.

8. Pakeisti 206 punktą ir jį išdėstyti taip:

206. Viešųjų pirkimų tarnyba, nustačiusi Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų, susijusių su projektu, vertinimo išvadų kopijas teisės aktų nustatyta tvarka teikia įgyvendinančiajai institucijai arba viešajai įstaigai Centrinei projektų valdymo agentūrai, kai įgyvendinami finansines priemones apimantys projektai.

9. Pakeisti 207 punktą ir jį išdėstyti taip:

207. Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba, nustačiusi Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo pažeidimų, susijusių su projektu, priimtų sprendimų kopijas teisės aktų nustatyta tvarka teikia įgyvendinančiajai institucijai arba viešajai įstaigai Centrinei projektų valdymo agentūrai, kai įgyvendinami finansines priemones apimantys projektai.

10. Pakeisti 208 punktą ir jį išdėstyti taip:

208. Įgyvendinančiosios institucijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo paskiria pažeidimų kontrolierių (-ius), kuris (-ie) atlieka jam (jiems) pavestas funkcijas.“

11. Pakeisti 235 punktą ir jį išdėstyti taip:

235. Informavimo ir komunikacijos priemonėms koordinuoti vadovaujančioji institucija sudaro Informavimo ir komunikacijos grupę. Šios grupės sudėtį tvirtina finansų ministras. Informavimo ir komunikacijos grupė sudaroma iš vadovaujančiosios institucijos, ministerijų ir įgyvendinančiųjų institucijų atstovų, atsakingų už informavimą ir komunikaciją. Vadovaujančioji institucija gali kviesti dalyvauti grupės posėdžiuose partnerių, nurodytų reglamento (ES) Nr. 1303/2013 5 straipsnio 1 dalyje, valstybės ar savivaldybės institucijų, įstaigų ar organizacijų atstovus ir kitus suinteresuotus asmenis.

12. Pakeisti 238 punktą ir jį išdėstyti taip:

238. Vadovaujančioji institucija yra atsakinga už metinio komunikacijos plano komunikacijos strategijai įgyvendinti parengimą:

238.1. ministerijos ir įgyvendinančiosios institucijos Techninės paramos administravimo taisyklėse nustatyta tvarka kasmet pateikia viešajai įstaigai Centrinei projektų valdymo agentūrai techninės paramos informuoti apie veiksmų programą projekto lėšų poreikio paraiškas, o viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra, įvertinusi šias paraiškas, kartu su jomis teikia vertinimo išvadą vadovaujančiajai institucijai Techninės paramos administravimo taisyklėse nustatytais terminais;

238.2. viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra, įvertinusi gautas techninės paramos informuoti apie veiksmų programą projekto lėšų poreikio paraiškas, atsižvelgdama į jose nurodytų prioritetinių komunikacijos temų, tikslų ir rodiklių aprašymų atitiktį komunikacijos strategijai, šiose paraiškose pateiktą informaciją ir vertinimo išvadą, kasmet iki birželio 1 dienos parengia ir vadovaujančiajai institucijai jos nustatyta metinio komunikacijos plano forma, kuri įgyvendinančiajai institucijai nurodoma kasmet iki gegužės 1 dienos, pateikia informaciją, reikalingą metiniam komunikacijos planui parengti;

238.3. vadovaujančioji institucija, atsižvelgdama į iš viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros gautas ministerijų ir įgyvendinančiųjų institucijų pateiktas techninės paramos informuoti apie veiksmų programą projekto lėšų poreikio paraiškas bei einamaisiais metais raštu pateiktą informaciją apie papildomą su techninės paramos informuoti apie veiksmų programą projekto įgyvendinimo pokyčiu susijusį poreikį ir viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros pateiktą Taisyklių 238.2 papunktyje nurodytą informaciją, parengia ateinančių metų metinio komunikacijos plano projektą, pristato jį ir teikia derinti Informavimo ir komunikacijos grupei. Jeigu Informavimo ir komunikacijos grupė nepritaria ateinančių metų metinio komunikacijos plano projektui, vadovaujančioji institucija įvertina Informavimo ir komunikacijos grupės pateiktas pastabas ir patikslinusi ateinančių metų metinio komunikacijos plano projektą teikia jį derinti ministerijoms ir įgyvendinančiosioms institucijoms;

238.4. ministerijos ir įgyvendinančiosios institucijos iki vadovaujančiosios institucijos nurodyto termino raštu teikia pastabas dėl ateinančių metų metinio komunikacijos plano arba praneša, kad pastabų neturi. Vadovaujančioji institucija įvertina ministerijų ir įgyvendinančiųjų institucijų pateiktas pastabas, prireikus patikslina metinio komunikacijos plano projektą ir suderintą Taisyklių 238.3 papunktyje nustatyta tvarka pateikia Informavimo ir komunikacijos grupei pritarti;

238.5. kai Informavimo ir komunikacijos grupė pritaria metinio komunikacijos plano projektui, vadovaujančioji institucija teikia jį Veiksmų programos stebėsenos komitetui tvirtinti. Ateinančių metų metinis komunikacijos planas turi būti patvirtintas kasmet iki gruodžio 31 dienos. Patvirtinus metinį komunikacijos planą ar jo pakeitimą, prireikus vadovaujančioji institucija Veiksmų programos stebėsenos komitetui teikia pasiūlymus dėl komunikacijos strategijos papildymo;

238.6. vadovaujančioji institucija per 5 darbo dienas nuo metinio komunikacijos plano patvirtinimo paskelbia jį ES struktūrinių fondų svetainėje www.esinvesticijos.lt ir apie tai praneša įgyvendinančiajai institucijai, atsakingai už projektų, finansuojamų iš veiksmų programos techninės paramos prioritetams įgyvendinti skirtų lėšų, administravimą;

238.7. ministerijos ir įgyvendinančiosios institucijos iki einamųjų metų kovo 1 dienos teikia vadovaujančiajai institucijai informaciją apie praėjusių metų metiniame komunikacijos plane nurodytų veiklų įgyvendinimo vertinimo rodiklių pasiekimą ir efektyvumo matavimo priemones šiems rodikliams įvertinti. Vadovaujančioji institucija apibendrintą informaciją teikia Informavimo ir koordinavimo grupei ir, vykdydama Taisyklių 233 punkte nurodytus veiksmus, pristato ją Veiksmų programos stebėsenos komitetui.“

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                                          Ingrida Šimonytė

 

 

 

Finansų ministrė                                                                                              Gintarė Skaistė