LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS ANTIKORUPCINIO ŠVIETIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2019 m. birželio 5 d. Nr. 2-103

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2018 m. gruodžio 27 d. įsakymu Nr. 2-160 „Dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos 2019–2021 metų veiklos prioritetų nustatymo“ ir Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pavaduotojo 2019 m. sausio 22 d. potvarkiu Nr. 2P-2 „Dėl 2019 m. antikorupcinio visuomenės švietimo ir informavimo prioritetinių sričių“:

1. T v i r t i n u Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos antikorupcinio švietimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2017 m. gruodžio 12 d. įsakymą Nr. 2-481 „Dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos antikorupcinio švietimo paskaitų ir seminarų organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3. P a v e d u paskelbti šį įsakymą:

3.1. Administravimo valdybos Bendrajam skyriui – Teisės aktų registre;

3.2. Komunikacijos skyriui – Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos interneto svetainėje.

4. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2019 m. birželio 1 d.

 

 

 

Direktorius                                                                                                               Žydrūnas Bartkus

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų

tarnybos direktoriaus

2019 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. 2-103

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS ANTIKORUPCINIO ŠVIETIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.   Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos antikorupcinio švietimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato viešojo ir privataus sektorių atstovų prašymų Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai (toliau – Specialiųjų tyrimų tarnyba, STT) surengti antikorupcinio švietimo paskaitą ar seminarą teikimo tvarką, šių prašymų atranką, antikorupcinio švietimo formos parinkimą, Antikorupcinio švietimo plano sudarymą bei moksleivių ir jaunimo antikorupcinio švietimo pamokų, kurias veda STT atstovas, organizavimo tvarką.

2.   Aprašas parengtas vadovaujantis STT 2019–2021 metų veiklos prioritetais, patvirtintais STT direktoriaus 2018 m. gruodžio 27 d. įsakymu Nr. 2-160, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos 2019 m. antikorupcinio visuomenės švietimo ir informavimo prioritetinėmis sritimis, patvirtintomis STT direktoriaus pavaduotojo 2019 m. sausio 22 d. potvarkiu Nr. 2P-2, ir įgyvendinant Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos įgyvendinimo 2015–2019 metų tarpinstitucinio veiklos plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. birželio 17 d. nutarimu Nr. 648, 6.1.3 priemonę pagal STT kompetenciją.

3.   Šiame Apraše vartojami terminai:

3.1. Antikorupcinis švietimas – Specialiųjų tyrimų tarnybos vykdoma antikorupcinio sąmoningumo didinimo veikla, apimanti antikorupcinių nuostatų sklaidą siekiant ugdyti visuomenės, ypač viešojo ir privataus sektorių atstovų, nuostatas veikti skaidriai ir sąžiningai, netoleruoti korupcijos ar kito nesąžiningo elgesio, pranešti apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

3.2. Antikorupcinio švietimo iniciatorius (toliau – iniciatorius) – viešojo, privataus sektoriaus atstovas, pateikęs prašymą Specialiųjų tyrimų tarnybai surengti antikorupcinio švietimo paskaitą ar seminarą.

3.3. Antikorupcinio švietimo pamoka (toliau – pamoka) – moksleiviams ir jaunimui skirtas šviečiamojo pobūdžio susitikimas, per kurį teikiamos antikorupcinės žinios, skatinamas antikorupcinis sąmoningumas ir gali būti supažindinama su Specialiųjų tyrimų tarnybos veikla ir pareigūno profesija.

3.4. Antikorupcinio švietimo paskaita (toliau – paskaita) – antikorupcinio pobūdžio pranešimas, kuriuo pateikiama teorinė medžiaga ir užduotis diskusijai pagal rekomenduojamas ar kitas su antikorupcinio švietimo iniciatoriumi suderintas temas.

3.5. Antikorupcinio švietimo seminaras (toliau – seminaras) – susitikimas, per kurį teikiamos antikorupcinės žinios taikant aktyvaus mokymo ir (ar) mokymosi metodus, analizuojamos korupcijos pasireiškimo problemos, prevencijos taikymo priemonės ir dalijamasi patirtimi nagrinėjant pateikiamas užduotis.

 

II SKYRIUS

ANTIKORUPCINIO ŠVIETIMO FORMOS

 

4. Skaitant paskaitą naudojamos „Power Point“ ar kita pateikčių rengimo programa parengtos skaidrės ir vaizdo medžiaga. Multimedijos įranga (vaizdo ir garso) pasirūpina iniciatorius. Dalyvių sąrašą sudaro iniciatorius, o galutinį dalyvių skaičių el. paštu per 3 darbo dienas po paskaitos ir (ar) seminaro pateikia STT atstovui.

5. Seminaruose dalyvauja iki 25 asmenų grupės, kurios formuojamos iš vienos ar kelių institucijų. Seminaras gali vykti STT ar iniciatorių patalpose (atsižvelgiant į aplinkybes ir galimybes), prieš tai suderinus su nurodytais kontaktiniais asmenimis. Visas reikalingas priemones parengia STT atstovai. Prireikus dalyviai iš anksto gali būti supažindinami su antikorupcinio švietimo paskaitų medžiaga el. paštu.

6. Iniciatoriui el. paštu moksleiviai@stt.lt pateikus prašymą surengti paskaitą ar seminarą, STT atstovas atvyksta vesti pamokos į mokymo įstaigą arba surengia pamoką STT patalpose. Jei STT atstovas atvyksta į mokymo įstaigą, pamokos dalyvių skaičius yra neribojamas. Jei pamoka vyksta STT patalpose, iniciatorius turi:

6.1. likus ne mažiau nei 3 dienoms iki sutarto susitikimo pateikti dalyvių sąrašą (ne daugiau nei 30 dalyvių) el. paštu;

6.2. iniciatorius ar lydintis asmuo privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

III SKYRIUS

PRAŠYMŲ PATEIKIMAS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBAI

 

7. Viešojo ir privataus sektorių atstovai, siekdami įgyvendinti korupcijos prevencijos programas ir kurdami antikorupcinę aplinką, kaip vieną iš priemonių, gali kreiptis dėl antikorupcinio švietimo paskaitų ar seminarų, kuriuos pagal kompetenciją organizuoja ir vykdo STT, įgyvendindama korupcijos prevencijos bei antikorupcinio sąmoningumo didinimo priemones.

8. Kiekvienais metais iki vasario 1 d. (I pusmečiui) ir iki liepos 1 d. (II pusmečiui) iniciatoriai STT pateikia el. paštu dokumentai@stt.lt prašymus (žr. 1 priedą) surengti paskaitas ar seminarus.

9. Atsižvelgdama į įstaigos ir (ar) įmonės dalyvių pasirengimą ir turimas žinias, STT pasilieka teisę dalyviams parinkti antikorupcinio švietimo organizavimo formą ir temą.

 

IV SKYRIUS

ANTIKORUPCINIO ŠVIETIMO PASKAITŲ IR SEMINARŲ PLANAVIMAS IR ORGANIZAVIMAS

 

10. Antikorupcinio švietimo paskaitos ir seminarai rengiami gavus iniciatoriaus prašymą (1 priedas) ar STT iniciatyva. Prašymai surengti paskaitas ar seminarus einamaisiais metais atrenkami pagal šiuos kriterijus:

10.1. STT veiklos prioritetai.

10.2. STT antikorupcinio švietimo prioritetai: sveikatos apsauga, švietimo ir mokslo sritis, energetika, susisiekimo sektorius, aplinkos apsauga, žemės ūkis, kultūra, privatus sektorius.

10.3. Rizikos sritys: viešieji pirkimai, valstybės ir savivaldybių turto valdymas, Europos Sąjungos lėšų administravimas ir panaudojimas, valstybės ir savivaldybės įmonių valdymas, sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, viešųjų ir privačių interesų konfliktai, aplinkos apsauga.

10.4. Laikotarpis nuo pastarųjų STT atstovų surengtų antikorupcinio švietimo paskaitų ar seminarų įstaigoje ar įmonėje. Pirmą kartą organizuojant, rekomenduojama išklausyti paskaitą. Pirmenybė teikiama pageidaujantiems dalyvauti seminaruose.

11. Atsižvelgdamas į nustatytus atrankos kriterijus, STT Antikorupcinio švietimo skyrius atrenka ir einamaisiais metais iki vasario 15 d. (I pusmečiui) ir iki liepos 15 d. (II pusmečiui) informuoja iniciatorius el. paštu apie priimtą sprendimą dėl pateikto prašymo surengti paskaitą ar seminarą. Priėmęs sprendimą organizuoti paskaitą ar seminarą, STT Antikorupcinio švietimo skyrius su iniciatoriumi suderina tinkamą formą, temą, datą ir esant galimybei – laiką.

12. Iki einamųjų metų vasario 15 d. (I pusmečiui) ir iki liepos 15 d. (II pusmečiui) STT Antikorupcinio švietimo skyrius sudaro, o STT direktoriaus pavaduotojas patvirtina antikorupcinio švietimo paskaitų ir seminarų planus, kurie paskelbiami STT interneto svetainės skiltyje „Antikorupcinis švietimas“.

13. Iniciatoriai, kurių pateikti prašymai einamaisiais metais netenkinami, el. paštu informuojami, kad jų įstaiga ar įmonė nėra įtraukta į Antikorupcinio švietimo planą, ir pateikiamos rekomendacijos bei metodinė medžiaga antikorupcinio švietimo priemonėms įgyvendinti savarankiškai.

14. Pagal tarpinstitucinį bendradarbiavimo susitarimą antikorupcinis švietimas organizuojamas periodiškai, kaip nustatyta susitarime.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

15. STT, nebūdama mokymo įstaiga, neišduoda antikorupcinio švietimo paskaitos ar seminaro dalyviams sertifikatų, patvirtinančių kvalifikacijos kėlimą.

16. Antikorupcinio švietimo paskaitos ir seminarai organizuojami nemokamai.

17. Antikorupcinio švietimo klausimais konsultuoja:

17.1. Jurgita Razmytė, Antikorupcinio švietimo skyriaus viršininkė, el. p. jurgita.razmyte@stt.lt, tel. (8 706) 63 328;

17.2. Daina Paštuolienė, Kauno valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė, el. p. daina.pastuoliene@stt.lt;

17.3. Leonas Barišauskas, Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas, el. p. leonas.barisauskas@stt.lt;

17.4. Rita Škutienė, Panevėžio valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė, el. p. rita.skutiene@stt.lt;

17.5. Rita Šikšnienė, Šiaulių valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė, el. p. rita.siksniene@stt.lt.

______________