LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2008 M. SAUSIO 16 D. ĮSAKYMO NR. 3D-23 „DĖL ŽEMĖS ŪKIO VEIKLOS VALDYMO REIKALAVIMŲ IR TRĄŠŲ BEI AUGALŲ APSAUGOS PRODUKTŲ NAUDOJIMO REIKALAVIMŲ APRAŠO PATVIRTINIMO IR VALDYMO KONTROLĖS INSTITUCIJŲ PASKYRIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. gegužės 14 d. Nr. 3D-297

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. sausio 16 d. įsakymą Nr. 3D-23 „Dėl Žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų aprašo patvirtinimo ir valdymo kontrolės institucijų paskyrimo“:

1. Pakeičiu 2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.2. valstybės įmonę Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą atsakingą už informacijos apie nustatytus pažeidimus, įvertintus pagal masto, sunkumo ir poveikio trukmės kriterijus, teikimą Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atliktas patikras dėl ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo, gyvūninio maisto ir pašarų saugos, ūkinių gyvūnų sveikatingumo bei ūkinių gyvūnų gerovės reikalavimų laikymosi;“.

2. Pakeičiu 2.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.3. Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą atsakingą už informacijos apie nustatytus pažeidimus teikimą Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos pagal atliktas patikras dėl negyvūninio maisto saugos reikalavimų laikymosi.“

3. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų aprašą:

3.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų aprašas (toliau – aprašas) nustato vandenų apsaugos, biologinės įvairovės apsaugos, ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo, augalų apsaugos produktų naudojimo, maisto ir pašarų saugos, ūkinių gyvūnų sveikatingumo ir gerovės bei trąšų ir augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų įgyvendinimą.“

3.2. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Šio aprašo:                                                            

3.1. I–IX ir XI skyriai taikomi žemės ūkio veiklos subjektams, siekiantiems gauti paramą tiesioginėmis išmokomis (schemų: „Pagrindinė tiesioginė išmoka“, „Žalinimo išmoka“, „Išmoka jauniesiems ūkininkams“, „Išmoka už pirmuosius hektarus“, „Susietoji parama“), bei žemės ūkio veiklos subjektams, siekiantiems gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“, „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ bei „Miškų aplinkosaugos išmokos“, taip pat pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, „Ekologinis ūkininkavimas“, „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitokių specifinių kliūčių, „Su „Natura 2000“ ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“ bei priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisimas“;

3.2. X skyriaus 43, 45, 47, 48, 50, 52 punktai taikomi žemės ūkio veiklos subjektams, siekiantiems gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“;

3.3. X skyriaus 43–46, 48–53 punktai taikomi žemės ūkio veiklos subjektams, siekiantiems gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ arba „Ekologinis ūkininkavimas“.“

3.3. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Žemės ūkio veiklos subjektai, vienoje vietoje laikantys nuo 5 iki 100 SG, mėšlą ir (ar) srutas turi kaupti tvartuose, mėšlidėse, srutų kauptuvuose ar tirštojo mėšlo rietuvėse prie tvarto, o laikantys daugiau nei 100 SG, mėšlą ir (ar) srutas turi kaupti tvartuose, mėšlidėse ar srutų kauptuvuose. Mėšlidžių, srutų kauptuvų ir tirštojo mėšlo rietuvių prie tvarto talpa turi būti tokia, kaip tai nurodyta Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų apraše.“

3.4. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Žemės ūkio veiklos subjektai pildydami paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraišką privalo pateikti teisingus duomenis apie praėjusiais metais valdoje panaudotų organinių ir mineralinių trąšų kiekius, kaip nustatyta Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016–2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. gruodžio 4 d. įsakymu Nr. 3D-897 „Dėl Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos ir 2016–2020 metų tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių patvirtinimo“.

3.5. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:

„16. Laikymo vietoje laikomi galvijai, avys, ožkos ir kiaulės turi būti įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarkos apraše nustatyta tvarka ir terminais.“

3.6. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:

19. Jei žemės ūkio valdoje yra naudojami profesionaliajam ir (ar) neprofesionaliajam naudojimui skirti augalų apsaugos produktai, turi būti pildomas augalų apsaugos produktų naudojimo apskaitos žurnalas (popierinė, Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje arba elektroninė versija) pagal Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 3D-564 „Dėl Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklių patvirtinimo“, 3 priede nustatytą formą. Žurnalas turi būti užpildytas ne vėliau kaip per 24 valandas nuo augalų apsaugos produktų panaudojimo.“

3.7. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

21. Augalų apsaugos produktų profesionalieji naudotojai privalo augalų apsaugos produktus saugoti rakinamuose ir įspėjamaisiais pavojingumo ženklais paženklintuose pagalbinio ūkio paskirties pastatuose arba jų patalpose, arba pagalbinio ūkio paskirties pastatų ar jų patalpų atskiroje rakinamoje įspėjamaisiais pavojingumo ženklais paženklintoje dėžėje ar spintoje. Patalpoje, kurioje yra laikomi profesionaliajam naudojimui skirti augalų apsaugos produktai, draudžiama laikyti maistą, vandenį, pašarus ir gyvūnus.“

3.8. Pakeičiu 44 punktą ir jį išdėstau taip:

44. Neprofesionalieji augalų apsaugos produktų naudotojai augalų apsaugos produktus turi naudoti tik susipažinę su jų savybėmis ir darbo saugos reikalavimais. Susipažinimo faktas turi būti patvirtinamas Trąšų ir kalkinimo medžiagų naudojimo apskaitos žurnale, kurio forma pateikta Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-254 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“, 2 priede.“

3.9. Pakeičiu 45 punktą ir jį išdėstau taip:

45. Augalų apsaugos produktus leidžiama purkšti tik purkštuvais, kurių naudotojai turi galiojančius Augalų apsaugos produktų purkštuvų pažymėjimus, išduotus Apdorojimo augalų apsaugos produktais įrangos techninės apžiūros taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2001 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. 199 „Dėl Apdorojimo augalų apsaugos produktais įrangos techninės apžiūros taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka.“

3.10. Pakeičiu 47 punktą ir jį išdėstau taip:

47. Pagalbinio ūkio paskirties pastatuose ar jų patalpose, kuriuose (-iose) saugomi profesionaliajam naudojimui skirti augalų apsaugos produktai arba laikomos rakinamos dėžės ar spintos, kuriose saugomi profesionaliajam naudojimui skirti augalų apsaugos produktai, privalo būti talpyklos su natūraliais (smėliu, pjuvenomis, durpėmis) ir (ar) sintetiniais sorbentais, kurie naudojami išsipylusiems ar išsibarsčiusiems augalų apsaugos produktams sugerti ir jų taršai apriboti.“

3.11. Pakeičiu 48 punktą ir jį išdėstau taip:

48. Draudžiama naudoti augalų apsaugos produktus vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose, kaip tai nustatyta Specialiosiose žemės ir miško naudojimo sąlygose.“

3.12. Pripažįstu netekusiu galios 1 priedą.

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                     Bronius Markauskas

 

 

SUDERINTA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos

2018-05-04 raštu Nr. B6-(1.19.)-1215