LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL FINANSŲ MINISTRO 2012 M. SAUSIO 24 D. ĮSAKYMO NR. 1K-013 „DĖL TARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ SKAIČIAUS FINANSŲ MINISTRO VALDYMO SRIČIŲ BIUDŽETINĖMS ĮSTAIGOMS IR IŠLAIDŲ TRANSPORTO PRIEMONĖMS DYDŽIO NUSTATYMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. gegužės 3 d. Nr. 1K-156

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos finansų ministro 2012 m. sausio 24 d. įsakymą Nr. 1K-013 „Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių skaičiaus finansų ministro valdymo sričių biudžetinėms įstaigoms ir išlaidų transporto priemonėms dydžio nustatymo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL FINANSŲ MINISTRO VALDYMO SRIČIŲ BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ TARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ Naudojimo

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. lapkričio 17 d. nutarimo Nr. 1341 „Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių biudžetinėse įstaigose“ 1.3, 1.4 ir 1.7.2 papunkčiais bei 3 punktu:

1.         N u s t a t a u:

1.1. tarnybinių lengvųjų automobilių (įsigytų, nuomojamų arba nuomojamų pagal veiklos sutartis) skaičių:

1.1.1. Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos – ne didesnis kaip 27;

1.1.2. Muitinės departamentui prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos:

1.1.2.1. tarnybinių lengvųjų automobilių – ne didesnis kaip 6;

1.1.2.2. specialiųjų transporto priemonių (išskyrus automobilius, kurie įsigyti naudojant Europos Sąjungos ir kitą gaunamą finansinę paramą, kurių naudojimo paskirtis negali būti keičiama atsižvelgiant į paramos teikimo sąlygas) – ne didesnis kaip 4;

1.1.2.3. lengvųjų automobilių, naudojamų kriminalinei žvalgybai vykdyti (išskyrus automobilius, kurie įsigyti naudojant Europos Sąjungos ir kitą gaunamą finansinę paramą, kurių naudojimo paskirtis negali būti keičiama atsižvelgiant į paramos teikimo sąlygas), – ne didesnis kaip 8;

1.1.3. Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybai prie Finansų ministerijos – ne didesnis kaip 3;

1.1.4. Lošimų priežiūros tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos – ne didesnis kaip 2;

1.1.5. Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos – ne didesnis kaip 2;

1.1.6. Lietuvos statistikos departamentui lengvųjų automobilių, naudojamų Oficialiosios statistikos darbų programai įgyvendinti ir jos įgyvendinimui kontroliuoti (išskyrus automobilius, kurie įsigyti naudojant Europos Sąjungos ir kitą gaunamą finansinę paramą ir kurių naudojimo paskirtis negali būti keičiama atsižvelgiant į paramos teikimo sąlygas), – ne didesnis kaip 6;

1.1.7. Nacionaliniam bendrųjų funkcijų centrui – ne didesnis kaip 2;

1.2. išlaidų Lietuvos Respublikos muitinės specialiosioms transporto priemonėms ir lengviesiems automobiliams, naudojamiems kriminalinei žvalgybai vykdyti, dydį – iki 1 procento darbo užmokesčiui numatytų valstybės biudžeto lėšų;

1.3. išlaidų Lietuvos statistikos departamento lengviesiems automobiliams, naudojamiems Oficialiosios statistikos darbų programai įgyvendinti ir jos įgyvendinimui kontroliuoti, dydį – iki 0,2 procento darbo užmokesčiui numatytų valstybės biudžeto lėšų.

2. T v i r t i n u Finansų ministro valdymo sričių įstaigų vadovų naudojimosi tarnybiniais lengvaisiais automobiliais tvarkos aprašą (pridedama).“

 

 

 

 

Finansų ministrė                                                                                                          Gintarė Skaistė

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro

2012 m. sausio 24 d. įsakymu Nr. 1K-013

(2022 m. gegužės 3 d. įsakymo Nr. 1K-156

redakcija)

 

FINANSŲ MINISTRO VALDYMO SRIČIŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ NAUDOJIMOSI TARNYBINIAIS LENGVAISIAIS AUTOMOBILIAIS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Finansų ministro valdymo sričių įstaigų vadovų naudojimosi tarnybiniais lengvaisiais automobiliais tvarkos apraše reglamentuojamas finansų ministro valdymo sričių įstaigų – Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Lietuvos statistikos departamento, Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybos prie Finansų ministerijos, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro – vadovų (toliau – vadovas) naudojimasis tarnybiniais lengvaisiais automobiliais, jų saugojimas.

 

II SKYRIUS

NAUDOJIMASIS TARNYBINIAIS LENGVAISIAIS AUTOMOBILIAIS

 

2. Vadovas tarnybiniais lengvaisiais automobiliais naudojasi tik tarnybos reikmėms, kai būtina užtikrinti jo funkcijų atlikimą (įskaitant darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą), taip pat nuvykti į darbą ir grįžti iš jo.

3. Vadovas naudojasi tarnybiniais lengvaisiais automobiliais su vairuotoju arba be vairuotojo.

4. Prieš išvažiuodamas iš tarnybinio lengvojo automobilio saugojimo vietos, vadovas privalo apžiūrėti tarnybinį automobilį. Jei vadovas, apžiūrėjęs automobilį, pastebi, kad tarnybinis automobilis yra sugadintas, arba nustato kitų pažeidimų, jis privalo nedelsdamas apie tai pranešti vadovaujamos įstaigos darbuotojui (-ams), kurio (-ių) pareigybės aprašyme nustatyta tarnybinių lengvųjų automobilių priežiūros funkcija (toliau – vadovaujamos įstaigos darbuotojas).

5. Pastebėjęs tarnybinio lengvojo automobilio variklio, pavarų dėžės, stabdžių sistemos, vairo mechanizmo ar kitų gedimų, kurie, jo nuomone, gali kelti grėsmę eismo saugumui, eksploatacinių skysčių nuotėkį ar padidėjusį išmetamųjų dujų kiekį, kurie gali sukelti žalą aplinkai, vadovas privalo nedelsdamas nutraukti kelionę ir apie tai pranešti vadovaujamos įstaigos darbuotojui.

 

III SKYRIUS

TARNYBINIŲ LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ SAUGOJIMAS

 

6. Tarnybinis lengvasis automobilis ne tarnybos metu turi būti laikomas saugioje lengvųjų automobilių laikymo vietoje (tokių vietų sąrašą sudaro įstaigos vadovas), išskyrus, kai tarnybiniu lengvuoju automobiliu vykstama į komandiruotę.

7. Komandiruotės metu tarnybinis lengvasis automobilis turi būti laikomas saugomoje automobilių stovėjimo aikštelėje arba kitoje saugioje vietoje.

8. Įvykus tarnybinio lengvojo automobilio vagystei ar vagystei iš tarnybinio lengvojo automobilio, eismo įvykiui ar apgadinus tarnybinį lengvąjį automobilį, vadovas turi nedelsdamas apie tai pranešti policijai (išskyrus teisės aktuose, reglamentuojančiuose eismo dalyvio pareigas, nustatytus atvejus), informuoti draudimo bendrovę ir vadovaujamos įstaigos darbuotoją.

___________________