LIETUVOS TRANSPORTO SAUGOS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS TRANSPORTO SAUGOS ADMINISTRACIJOS VIDAUS KONTROLĖS POLITIKOS PATVIRTINIMO

 

2021 m. kovo 3 d. Nr. 2BE-64

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymo 7 straipsnio 2 dalies 2 punktu ir Lietuvos Respublikos finansų ministro 2020 m. birželio 29 d. įsakymo Nr. 1K-195 „Dėl Vidaus kontrolės įgyvendinimo viešajame juridiniame asmenyje“ 2.1 papunkčiu:

1. T v i r t i n u Lietuvos transporto saugos administracijos vidaus kontrolės politiką (pridedama).

2. S k i r i u Teisės ir rizikų valdymo skyriaus vedėją Gintarę Rastenę atsakingą už vidaus kontrolės analizę ir vertinimą, už ataskaitos apie vidaus kontrolės įgyvendinimą rengimą ir kiekvienais metais iki vasario 15 dienos jos pateikimą Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos Biudžeto ir investicijų departamento Ekonomikos ir apskaitos skyriui.

3. N u s t a t a u, kad šis įsakymas skelbiamas Teisės aktų registre ir Administracijos interneto svetainėje.

4. P a v e d u Bendrųjų reikalų skyriui su šiuo įsakymu supažindinti Administracijos valstybės tarnautojus ir darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                                Genius Lukošius

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos transporto saugos administracijos

direktoriaus 2021 m. kovo 3  d. įsakymu Nr. 2BE-64

 

 

LIETUVOS TRANSPORTO SAUGOS ADMINISTRACIJOS VIDAUS KONTROLĖS POLITIKA

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Lietuvos transporto saugos administracijos vidaus kontrolės politika (toliau – Politika)  – vidaus dokumentas, reglamentuojantis Lietuvos transporto saugos administracijos (toliau – Administracija)  veiklos krypčių vidaus kontrolės tikslus, principus, vidaus kontrolės elementus ir jų įgyvendinimo organizavimą, analizę ir vertinimą Administracijoje.

2Politika parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymu ir Vidaus kontrolės įgyvendinimo viešajame juridiniame asmenyje tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos finansų ministro 2020 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 1K-195 „Dėl Vidaus kontrolės įgyvendinimo viešajame juridiniame asmenyje“, nuostatomis, Viešojo sektoriaus subjektų buhalterinės apskaitos organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos finansų ministro 2005 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. 1K-170 „Dėl Viešojo sektoriaus subjektų buhalterinės apskaitos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais vidaus kontrolės įgyvendinimą.

3Politikoje vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos įstatymuose bei kituose teisės aktuose.

 

II SKYRIUS

VIDAUS KONTROLĖS ĮGYVENDINIMĄ REGLAMENTUOJANTYS DOKUMENTAI

 

 

4. Vidaus kontrolės įgyvendinimą Administracijoje reglamentuoja Administracijos direktoriaus priimti teisės aktai,  numatantys vidaus kontrolės dalyvių pareigas ir atsakomybę, kurie nurodyti šios Politikos priede.

5. Vidaus kontrolės įgyvendinimą reglamentuojančių teisės aktų sąrašas bei Administracijos veikloje kylantys rizikos veiksniai reguliariai, bet ne rečiau kaip vieną kartą per kalendorinius metus, peržiūrimi ir atnaujinami. Administracijos padaliniai dėl padalinio kompetencijai priskirtų Politikos priede nurodytų teisės aktų atnaujinimo ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo jų priėmimo, pasikeitimo arba panaikinimo teikia informaciją Administracijos Teisės ir rizikų valdymo skyriui, kuris rengia Politikos priedo pakeitimus.

6. Administracija savo veikloje vadovaujasi teisės aktais, reglamentuojančiais Administracijos veiklą, kurie nurodyti Lietuvos transporto saugos administracijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2017 m. lapkričio 30 d. įsakymu Nr. 3-574 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos nuostatų patvirtinimo“, 7 punkte, ir kitais teisės aktais, kurių taikymas yra privalomas Administracijai.

 

III SKYRIUS

VIDAUS KONTROLĖS TIKSLAI IR PRINCIPAI

 

 

7Administracijos vidaus kontrolė – tai nenutrūkstamas procesas, pagrįstas Administracijos rizikos valdymu, taikant kokybės vadybos LEAN sistemos metodus 3S, „Kanban“, „Kaizen“, vertės srauto žemėlapį, „Asaichi“ ir kt., kurį įgyvendina Administracijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, (toliau  –  darbuotojai) siekdami strateginiuose planavimo dokumentuose numatytų tikslų ir vadovaudamiesi Politikos 1 priede numatytais teisės aktais.

8Vidaus kontrolė yra skirta valdyti Administracijos veikloje kylančius rizikos veiksnius ir užtikrinti, kad būtų pasiekti vidaus kontrolės tikslai:

8.1.    laikytis teisės aktų, reglamentuojančių Administracijos veiklą, reikalavimų;

8.2. saugoti turtą nuo sukčiavimo, iššvaistymo, pasisavinimo, neteisėto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo ar kitų neteisėtų veikų;

8.3. vykdyti veiklą, laikantis patikimo finansų valdymo principo, grindžiamo ekonomiškumu, efektyvumu ir rezultatyvumu;

8.4.           teikti patikimą, aktualią, išsamią ir teisingą informaciją apie finansinę ir kitą veiklą.

9.  Administracijos vidaus kontrolė kuriama ir palaikoma, vadovaujantis pagrindiniais vidaus kontrolės principais:

9.1.        tinkamumas – vidaus kontrolė pirmiausia taikoma toms veiklos sritims, kuriose Administracija susiduria su didžiausia rizika;

9.2.        efektyvumas – vidaus kontrolė nustatoma taip, kad vidaus kontrolės įgyvendinimo sąnaudos neviršytų gaunamos vidaus kontrolės priemonių naudos;

9.3.        rezultatyvumas – turi būti pasiekti vidaus kontrolės tikslai;

9.4.        optimalumas – vidaus kontrolė turi būti proporcinga Administracijos rizikai ir neturi būti perteklinė;

9.5.        dinamiškumas – vidaus kontrolė gali būti tobulinama, atsižvelgiant į pokyčius;

9.6.        nenutrūkstamas funkcionavimas – vidaus kontrolė Administracijoje įgyvendinama nuolat.

10.          Vidaus kontrolės tikslams pasiekti kuriama veiksminga Administracijos vidaus kontrolė, vykdomos vidaus kontrolės priemonės.

 

 

IV SKYRIUS

VIDAUS KONTROLĖS ELEMENTAI IR JŲ ĮGYVENDINIMO ORGANIZAVIMAS

 

11.  Vidaus kontrolė Administracijoje kuriama ir palaikoma, atsižvelgiant į Administracijos veiklos pobūdį ir ypatumus, Administracijos veiklos riziką, organizacinę struktūrą, žmogiškuosius išteklius ir kitus kontrolės priemonių poreikio vertinimus.

12.  Vidaus kontrolės įgyvendinimas Administracijoje užtikrinamas, apimant tarpusavyje susijusius vidaus kontrolės sistemos elementus:

12.1.       kontrolės aplinka – tai aplinka, kurioje vykdoma Administracijos veikla, darbuotojai įgyvendina savo pareigas ir kurioje funkcionuoja vidaus kontrolės sistema. Kontrolės aplinka apima:

12.1.1.      organizacinę struktūrą, kurioje nustatytas Administracijos struktūrinių padalinių pavaldumas ir atskaitingumas. Organizacinė struktūra yra detalizuota pareigybių sąraše, padalinių nuostatuose ir darbuotojų pareigybių aprašymuose;

12.1.2.      Administracijos darbuotojų laikymąsi profesinio elgesio principų ir taisyklių, viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktų vengimą ir kt.;

12.1.3.      siekį, kad darbuotojai turėtų tinkamą kvalifikaciją, pakankamai patirties ir reikiamų įgūdžių savo funkcijoms atlikti;

12.1.4.      žmogiškųjų išteklių valdymo politiką ir praktiką, kai Administracijoje formuojama tokia politika, kuri skatintų pritraukti, ugdyti ir išlaikyti kompetentingus darbuotojus; Administracijoje siekiama efektyvaus darbo organizavimo, darbo kokybės, vidinės tvarkos, racionalaus darbo laiko panaudojimo.

12.2.      rizikos vertinimas ir valdymas – procesas, kurio metu identifikuojami rizikos veiksniai, galintys turėti neigiamos įtakos Administracijos veiklai, ir priimami sprendimai dėl neigiamos įtakos sumažinimo iki priimtino lygio, kurių įgyvendinimas yra detalizuotas Lietuvos transporto saugos administracijos rizikų valdymo politikoje, patvirtintoje Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. 2BE-22 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos rizikų valdymo politikos patvirtinimo“. Rizikos vertinimas ir valdymas apima:

12.2.1.      rizikos veiksnių nustatymą ir vertinimą;

12.2.2.      toleruojamos rizikos nustatymą;

12.2.3.      priemonių rizikai valdyti parinkimą;

12.3.      kontrolės veikla – veikla, kuria siekiama sumažinti neigiamą rizikos veiksnių poveikį Administracijoje, reglamentuojama, nustatant vidaus kontrolės priemones Administracijos vidiniuose teisės aktuose ir Administracijos pareigūnų ir darbuotojų, vykdančių pavestas funkcijas, pareigybių aprašymuose ir Administracijos direktoriaus įsakymuose. Kontrolės veikla apima:

12.3.1.      Administracijos direktoriaus patvirtintų tvarkos aprašų, politikų ir kitų dokumentų taikymą Administracijos veikloje (žr. priedą);

12.3.2.      vidaus kontrolės priemonių parinkimą ir taikymą;

12.3.3.      finansų kontrolę, kurios tikslas – užtikrinti, kad Administracijos valdomas, naudojamas, saugomas bei disponuojamas turtas atitiktų teisėtumo bei patikimo finansų valdymo – efektyvumo, ekonomiškumo, rezultatyvumo – principus, ir kuri atliekama vadovaujantis Lietuvos transporto saugos administracijos finansų kontrolės taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. spalio 29 d. įsakymu Nr. 2BE-312 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos finansų kontrolės taisyklių patvirtinimo“;

12.3.4.      technologijų naudojimą, kai parenkama ir vykdoma informacinių technologijų veikla, užtikrinant Administracijos informacinių sistemų veiklą, informacinių technologijų įsigijimo, naudojimo ir palaikymo kontrolę, kibernetinę saugą ir kt.;

12.3.5.      korupcijos prevencijos veiklą, atliekant kasmetinį Administracijos korupcijos pasireiškimo tikimybės vertinimą;

12.4.      informavimas – veikla, kurios metu sprendimams priimti turi būti laiku pranešama aktuali, išsami, patikima ir teisinga informacija apie vidaus ir išorės įvykius ir procesus. Informavimas apima:

12.4.1.      informacijos naudojimą, kai Administracija gauna, rengia ir naudoja aktualią, išsamią, patikimą ir teisingą informaciją;

12.4.2.      išorinę komunikaciją, kai įgyvendinamas informacijos perdavimas išorės informacijos vartotojams ir informacijos gavimas iš jų, naudojant komunikacijos priemones;

12.4.3.      vidinę komunikaciją, kai darbuotojai informuojami apie Administracijos veiklos rezultatus, pokyčius, riziką, vidaus kontrolės veikimą ir kt.;

12.5.      stebėsena – veikla, skirta užtikrinti, kad vidaus kontrolė veiktų taip, kaip numatyta, ir,  esant poreikiui, būtų tobulinama. Stebėsena apima:

12.5.1.      nuolatinę stebėseną, kuri yra integruojama į kasdienę Administracijos veiklą darbuotojams vykdant jiems pavestas funkcijas;

12.5.2.      periodinius vertinimus, atliekamus Administracijos vidaus auditorių bei kitų išorės audito vykdytojų ir Administracijos veiklos vertintojų.

 

V SKYRIUS

VIDAUS KONTROLĖS DALYVIAI, ANALIZĖ IR VERTINIMAS

 

13.            Vidaus kontrolės įgyvendinimo priežiūrą atlieka Teisės ir rizikų valdymo skyriaus darbuotojai, struktūrinių padalinių vadovai bei Administracijos vadovybė.

14.            Vidaus kontrolės įgyvendinimo priežiūrą atliekantys darbuotojai prižiūri vidaus kontrolės įgyvendinimą Administracijoje ir jos atitiktį Administracijos direktoriaus nustatytai vidaus kontrolės politikai, atlikdami nuolatinę stebėseną, apimančią kiekvieną vidaus kontrolės elementą.

15.            Teisės ir rizikų valdymo skyriaus darbuotojai užtikrina, kad kiekvienais metais būtų atliekamos Administracijos vykdomų procesų analizės rizikingiausiose Administracijos veiklos srityse, tiria ir vertina vidaus kontrolę ir teikia Administracijos direktoriui ir / ar struktūrinių padalinių vadovams rekomendacijas dėl vidaus kontrolės tobulinimo.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

 

16.     Administracijos darbuotojai, vykdantys pavestas funkcijas, nustatytas jų pareigybių aprašymuose ir Administracijos direktoriaus įsakymuose, laiku ir kokybiškai atlieka savo pareigas, siekia, kad vidaus kontrolė Administracijoje būtų veiksminga.

17.     Administracijoje sudarytos galimybės apie pastebėtus trūkumus, nustatytus pažeidimus, veiksmus, galinčius sukelti neigiamų pasekmių, informuoti atsakingus asmenis, pateikti pasiūlymus veiklos gerinimo klausimais „Kaizen“ registre. Identifikuotos rizikos vertinamos ir įtraukiamos į „Naujų rizikų registrą“, atliekamas jos (-ų) vertinimas, priimamas sprendimas dėl rizikos (-ų) įtraukimo į „Rizikų valdymo priemonių planą“, kuriame numatomos priemonės rizikai (-oms) valdyti. Informacija, gauta iš vidaus ir (ar) išorės šaltinių, analizuojama ir vertinama. Kiekvienas darbuotojas skatinamas būti atsakingas ir tiesiogiai prisidėti prie veiklos efektyvumo didinimo ir inovatyvių priemonių taikymo puoselėjant įstaigos dalykinę reputaciją.

18.            Vidaus kontrolė nuolat tobulinama, atsižvelgiant į vidaus kontrolės analizės ir vertinimo rezultatus (pateiktas rekomendacijas ir pasiūlymus).

19.            Siekdama užtikrinti vidaus kontrolę Administracija gali imtis papildomų šioje Politikoje nenumatytų vidaus kontrolės užtikrinimo priemonių.

 

_______________

 

 

Lietuvos transporto saugos administracijos

vidaus kontrolės politikos priedas

 

 

VIDAUS KONTROLĖS ĮGYVENDINIMĄ REGLAMENTUOJANČIŲ DOKUMENTŲ SĄRAŠAS

 

 

 

Administracijos padalinys / darbuotojas, atsakingas už kasmetinę dokumento peržiūrą ir atnaujinimą (Politikos 5 punktas)

Veiklos sritis

Teisės aktas / dokumentas

 

 

Strateginio planavimo skyrius

Finansų valdymas

1.   Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. spalio 29 d. įsakymas Nr. 2BE-312 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos finansų kontrolės taisyklių patvirtinimo“.

2.   Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. kovo 20 d. įsakymas Nr. 2BE-76 „Dėl valstybės biudžeto programoms vykdyti skirtų biudžeto lėšų panaudojimo kontrolės ir strateginio veiklos plano įgyvendinimo rezultatų stebėsenos tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3.   Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. gegužės 16 d. įsakymas Nr. 2BE-139 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos asmenų, atsakingų už apskaitos dokumentų ir kitos informacijos, reikalingos apskaitai tvarkyti, pateikimą Nacionaliniam bendrųjų funkcijų centrui, paskyrimo“.

4.   Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. spalio 24 d. įsakymas Nr. 2BE-299 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos asmenų, kurie turi teisę surašyti ir pasirašyti arba tik pasirašyti (tvirtinti) apskaitos dokumentus, ir asmenų, atsakingų už apskaitos dokumentų ir kitos informacijos, reikalingos apskaitai tvarkyti, pateikimą Nacionaliniam bendrųjų funkcijų centrui, sąrašo patvirtinimo“.

5.   Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. rugpjūčio 14 d. įsakymas Nr. 2BE-238 „Dėl metinio veiklos plano projekto rengimo standarto patvirtinimo“.

 

Vidaus administravimas

6.   Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 gegužės 22 d. įsakymas Nr. 2BE-171 „Dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščių pildymo ir pateikimo“.

7.   Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. lapkričio 18 d. įsakymas Nr. 2BE-374 „Dėl įgaliojimų Lietuvos transporto saugos administracijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, pasirašyti dokumentus suteikimo“.

8.   Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. balandžio 10 d. įsakymas Nr. 2BE-105 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos vidaus tvarkos taisyklių patvirtinimo“.

9.   Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2017 m. birželio 9 d. įsakymas Nr. 2BE-100 „Dėl Nuotolinio darbo tvarkos aprašo patvirtinimo”.

 

Žmogiškųjų išteklių valdymas

10. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2021 m. sausio 26 d. įsakymas Nr. 2BE-29 „Dėl adaptacijos tvarkos nustatymo“.

11. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. birželio 1 d. įsakymas Nr. 2BE-183 „Lietuvos transporto saugos administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, išvykimo iš darbo vietos ir komandiruočių tvarkos aprašo patvirtinimo“.

12. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. rugpjūčio 27 d. įsakymas Nr. 2BE-271 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių sąrašų patvirtinimo“.

13. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2021 m. kovo 2 d. įsakymas Nr. 2BE-63 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, atlygio politikos patvirtinimo“.

 

Strategijos formavimas ir veiklos efektyvinimas

14. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. birželio 1 d. įsakymas Nr. 2BE-184 „Dėl 2020–2023 metų Lietuvos transporto saugos administracijos eismo saugos strategijos patvirtinimo“.

15. Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2017 m. spalio 19 d. įsakymas Nr. 2BE-178 „Dėl Bendrojo vertinimo modelio diegimo“.

Teisės ir rizikų valdymo skyrius

Skaidrumo užtikrinimas ir rizikų valdymas

16. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. sausio 16 d. įsakymas Nr. 2BE-22 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos rizikų valdymo politikos patvirtinimo“.

17. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. rugsėjo 24 d. įsakymas Nr. 2BE-307 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos pareigybių, į

kurias prieš skiriant asmenį privaloma pateikti rašytinį prašymą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai pagal Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnį, sąrašo, patvirtinimo“.

18. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. rugsėjo 14 d. įsakymas Nr. 2BE-290 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijoje vidiniais informacijos teikimo kanalais gautų pranešimų registravimo ir nagrinėjimo taisyklių patvirtinimo“.

19. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. rugsėjo 9 d. įsakymas Nr. 2BE-284 „Dėl informacijos pagal Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymą teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

20. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. balandžio 16 d. įsakymas Nr. 2BE-128 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos nulinės tolerancijos korupcijai politikos patvirtinimo“.

21. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. vasario 1 d. įsakymas Nr. 2BE-33 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos vykdomų funkcijų peržiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“.

22. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2017 m. gruodžio 14 d. įsakymas Nr. 2BE-234 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, elgesio kodekso patvirtinimo“.

 

Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyrius

Komunikacija

23. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. gegužės 8 d. įsakymas Nr. 2BE-158 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos komunikacijos tvarkos aprašo patvirtinimo“.

24. Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2017 m. gruodžio 1 d. įsakymas Nr. 2BE-221 „Dėl teisės aktų ir kitos informacijos skelbimo Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje taisyklių patvirtinimo“.

 

Bendrųjų reikalų skyrius

Darbuotojų sauga

25. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. gruodžio 9 d. įsakymas Nr. 2BE-397 „Dėl darbuotojo, atliekančio pramoginių ir asmeninių laivų apžiūras, ir darbuotojo, naudojančio kopėčias pavestoms funkcijoms vykdyti, saugos ir sveikatos instrukcijų patvirtinimo“.

26. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. vasario 7 d. įsakymas Nr. 2BE-48 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, instruktavimo saugos ir sveikatos ir (ar) gaisrinės saugos klausimais.

Dokumentų valdymas

27. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. liepos 2 d. įsakymas Nr. 2BE-222 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos ilgai saugomų dokumentų valdymo“.

28. Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2017 m. gegužės 8 d. įsakymas Nr. 2BE-76 „Dėl Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos dokumentų valdymo informacinės sistemos eksploatacijos vykdymo“.

Viešieji pirkimai, turto valdymas, inventorizacija, sutartys

29. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2021 m. sausio 21 d. įsakymas 2BE-24 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos 2021 metais planuojamų prekių, paslaugų ir darbų viešųjų pirkimų plano patvirtinimo“.

30. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. birželio 12 d. įsakymas Nr. 2BBE-9 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos turto pripažinimo nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti, jo nurašymo, išardymo ir likvidavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

31. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. rugsėjo 16 d. įsakymas Nr. 2BE-295 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos nereikalingo arba netinkamo (negalimo) naudoti turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo”.

32. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. lapkričio 25 d. įsakymas Nr. 2BE-383 „Dėl metinės inventorizacijos“.

33. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. spalio 11 d. įsakymas Nr. 2BE-290 „Dėl Antspaudų, spaudų ir (ar) spaudų polimerų užsakymo gaminti, naudojimo ir naikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

34. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. sausio 31 d. įsakymas Nr. 2BE-30 „Dėl numeruotų ir saugiųjų dokumentų blankų inventorizacijos bei atsargų, atsarginių dalių, reprezentacinių prekių ir paslaugų nurašymo“.

35. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. vasario 2 d. įsakymas Nr. 2BE-39 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos prekių, paslaugų ir darbų viešųjų pirkimų organizavimo, atlikimo ir vidaus kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“.

36. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. vasario 9 d. įsakymas Nr. 2BE-53 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos viešųjų pirkimų komisijos sudarymo“.

37. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. kovo 19 d. įsakymas Nr. 2BE-103 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos nereikalingo arba netinkamo (negalimo) naudoti turto pardavimo viešuosiuose prekių aukcionuose organizavimo ir vykdymo tvarkos taisyklių patvirtinimo”.

38. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. gegužės 14 d. įsakymas Nr. 2BBE-10 „Dėl  Lietuvos transporto saugos administracijos mažos vertės pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo  srityje, valdymo taisyklių patvirtinimo“.

39. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. lapkričio 28 d. įsakymas Nr. 2BE-406 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos transporto priemonių naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

40. Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2015 m. sausio 13 d. įsakymas Nr. 2B-6 „Dėl Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos sudaromų sutarčių valdymo procedūrų aprašo patvirtinimo“.

41. Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo  ministerijos viršininko 2012 m. liepos 4 d. įsakymas Nr. 2B-278 „Dėl Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos sudaromų sutarčių rengimo ir registravimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

Projektų valdymas

42. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. liepos 9 d. įsakymas Nr. „Dėl įgyvendinamų ir planuojamų įgyvendinti projektų darbo grupių sudarymo“.

43. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. lapkričio 24 d. įsakymas Nr. 27B-90 „Projekto veiklose dalyvaujančių asmenų darbo užmokesčio  gairės“.

44. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. spalio 16 d. įsakymas Nr. 2BE-333 „Dėl projekto „kelių transporto veiklos elektroninių paslaugų teikimo, konsultavimo ir informavimo sistemos sukūrimas“ valdymo struktūros patvirtinimo“.

Bendrųjų reikalų skyrius / Duomenų apsaugos pareigūnas

Duomenų apsauga, informacinių technologijų klausimai

45.  Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2021 m. vasario 25 d. įsakymas Nr. 2BE-58 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos vidaus administravimo sistemų saugos dokumentų patvirtinimo“.

46. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. balandžio 16 d. įsakymas Nr. 2BE-109 „Dėl pranešimo apie asmens duomenų saugumo pažeidimą pateikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

47. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. gegužės 8 d. įsakymas Nr. 2BE-134 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos asmens duomenų tvarkymo politikos patvirtinimo“.

48. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. gegužės 8 d. įsakymas Nr. 2BE-130 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos patalpų suskirstymo į saugumo zonas ir įslaptintos informacijos fizinės apsaugos tvarkos aprašo patvirtinimo“.

49. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. gegužės 10 d. įsakymas Nr. 2BE-136 „Dėl įslaptintos informacijos sunaikinimo ekstremaliosios situacijos atveju plano patvirtinimo“.

50. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2019 m. spalio 11 d. įsakymas Nr. 2BE-291 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos duomenų apsaugos pareigūno veiklos aprašo patvirtinimo“.

51. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. gegužės 31 d. įsakymas Nr. 2BE-188 „Dėl duomenų subjektų teisių įgyvendinimo Lietuvos transporto saugos administracijoje tvarkos aprašo patvirtinimo“.

52. Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2018 m. liepos 30 d. įsakymas Nr. 2BE-262 „Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos įslaptintos informacijos administravimo“.

Jūrų departamentas

Kokybės vadybos sistema

53. Lietuvos saugios laivybos administracijos direktoriaus 2019 m. gruodžio 23 d. įsakymas Nr. 2BE-425 „Dėl kokybės vadybos sistemos dokumentų patvirtinimo“.