LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO 2002 M. LIEPOS 4 D. ĮSAKYMO NR. 3-343 „DĖL PAVOJINGŲ KROVINIŲ VEŽIMO SAUGOS SPECIALISTO SKYRIMO VISOSE ĮMONĖSE, KURIŲ VEIKLA SUSIJUSI SU PAVOJINGŲ KROVINIŲ VEŽIMU, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. birželio 10 d. Nr. 3-224-(E)

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2002 m. liepos 4 d. įsakymą Nr. 3-343 „Dėl Pavojingų krovinių vežimo saugos specialisto skyrimo visose įmonėse, kurių veikla susijusi su pavojingų krovinių vežimu, tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir išdėstau jį nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PAVOJINGŲJŲ KROVINIŲ VEŽIMO SAUGOS SPECIALISTŲ SKYRIMO ĮMONĖSE TVARKOS

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo 8 straipsnio 3 dalies 1 punktu ir 13 straipsnio 1 dalimi,

nustatau, kad:

1. Kiekvienoje įmonėje, nurodytoje Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje, atsižvelgiant į tokios įmonės pavojingųjų krovinių vežimo ir su tuo susijusios veiklos apimtį ir veiklos teritoriją, pavojingųjų krovinių grupes, pavojingųjų krovinių transportavimo būdą ir kitus veiksnius, turi būti paskirta vienas ar keli pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialistai, kurie turi galiojantį pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialisto pažymėjimą, išduotą Lietuvos Respublikoje arba kitoje Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių, kuriomis reglamentuojamas pavojingųjų krovinių vežimas, susitariančiojoje šalyje.

2. Įmonės pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialistu gali būti įmonės vadovas, kitas įmonės darbuotojas arba samdomas asmuo (ne įmonės darbuotojas).

3. Apie kiekvieną įmonėje paskirtą pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialistą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos pavojingųjų krovinių vežimo automobilių, geležinkelių ir vidaus vandenų keliais įstatymo 13 straipsnio 8 dalimi, turi būti pranešta (per atstumą, elektroninėmis priemonėmis, elektroninėmis priemonėmis per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą ar tiesiogiai) Lietuvos Respublikos kompetentingai institucijai – Valstybinei kelių transporto inspekcijai prie Susisiekimo ministerijos, kai pavojingieji kroviniai vežami automobilių keliais, ar Valstybinei geležinkelio inspekcijai prie Susisiekimo ministerijos, kai pavojingieji kroviniai vežami geležinkelių keliais.

4. Apie gautą pranešimą dėl įmonės pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialisto Lietuvos Respublikos kompetentinga institucija raštu, elektroninėmis priemonėmis, elektroninėmis priemonėmis per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą arba kitu įmonės pageidautu būdu informuoja pranešimą pateikusią įmonę ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pranešimo gavimo datos. Jeigu nustatoma, kad pateikti dokumentai neatitinka nustatytų reikalavimų, pateikti ne visi dokumentai, dokumentuose yra netikslių ar klaidingų duomenų, Lietuvos Respublikos kompetentinga institucija nustato 5 darbo dienų terminą trūkumams pašalinti.

5. Pasikeitus pranešime dėl įmonės pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialisto nurodytai informacijai per atstumą, elektroninėmis priemonėmis, elektroninėmis priemonėmis per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą ar tiesiogiai teikiamas naujas pranešimas, kuriame nurodomos duomenų pasikeitimo priežastys, ir pakeitimus pagrindžiantys dokumentai.

6. Lietuvos Respublikos kompetentinga institucija nustato pranešimo dėl įmonės pavojingųjų krovinių vežimo saugos specialisto pateikimo procedūras ir pranešimo tipinę formą.“

 

 

 

Susisiekimo ministras                                                                                         Rimantas Sinkevičius