Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 M. SPALIO 4 D. NUTARIMO NR. 1098 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS PETICIJŲ KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. spalio 30 d. Nr. 1084

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. spalio 4 d. nutarimą Nr. 1098 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės Peticijų komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija:

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS PETICIJŲ KOMISIJOS

SUDARYMO IR JOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos peticijų įstatymo 6 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Sudaryti šios sudėties Lietuvos Respublikos Vyriausybės peticijų komisiją (toliau – Peticijų komisija):

Lietuvos Respublikos teisingumo viceministras (Peticijų komisijos pirmininkas);

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras (Peticijų komisijos pirmininko pavaduotojas);

Lietuvos Respublikos aplinkos viceministras;

Lietuvos Respublikos finansų viceministras;

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministras;

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministras;

Lietuvos Respublikos žemės ūkio viceministras;

Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas.

2. Nustatyti, kad:

2.1. Peticijų komisijos narį, laikinai negalintį eiti pareigų (dėl ligos, atostogų, komandiruočių ar kitų svarbių priežasčių), pavaduoja atitinkamos institucijos pakaitinis Peticijų komisijos narys, deleguojamas kartu su Peticijų komisijos nariu. Pakaitiniais Peticijų komisijos nariais gali būti ne žemesnes kaip politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas einantys asmenys. Peticijų komisijos pirmininkas pakaitinio nario neturi;

2.2. personalinę Peticijų komisijos (narių ir jų pakaitinių narių) sudėtį tvirtina Lietuvos Respublikos teisingumo ministras;

2.3. apie paskirtus Peticijų komisijos narius ir jų pakaitinius narius per 10 darbo dienų nuo atitinkamo sprendimo priėmimo juos deleguojanti institucija informuoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją.

3. Patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės peticijų komisijos nuostatus (pridedama).“

2. Pavesti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai, Lietuvos Respublikos finansų ministerijai, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijai per 10 darbo dienų nuo šio nutarimo įsigaliojimo dienos informuoti Lietuvos Respublikos teisingumo ministeriją apie paskirtus Lietuvos Respublikos Vyriausybės peticijų komisijos narių pakaitinius narius, o Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijai – apie paskirtą Lietuvos Respublikos Vyriausybės peticijų komisijos narį ir jo pakaitinį narį.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Saulius Skvernelis

 

 

 

Teisingumo ministras                                                                      Elvinas Jankevičius

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

1999 m. spalio 4 d. nutarimu Nr. 1098

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2019 m. spalio 30 d. nutarimo Nr. 1048

redakcija)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS PETICIJŲ KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės peticijų komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės peticijų komisijos (toliau – Peticijų komisija) darbo organizavimo tvarką.

2. Nuostatuose vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos peticijų įstatyme.

3. Peticijų komisija yra nuolatinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija, kuri sprendžia kreipimosi pripažinimo peticija ir peticijų priėmimo nagrinėti klausimus, nagrinėja peticijas ir Vyriausybei teikia išvadas dėl jose išdėstytų reikalavimų bei pasiūlymų tenkinimo.

4. Peticijų komisija neturi juridinio asmens teisių.

5. Peticijų komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Europos Sąjungos teisės aktais, Peticijų įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamentu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento patvirtinimo“, Nuostatais ir kitais teisės aktais.

6. Peticijų komisija yra atsakinga ir atskaitinga Vyriausybei.

7. Peticijų komisiją ūkiškai ir techniškai aptarnauja Vyriausybės kanceliarija.

 

II SKYRIUS

PETICIJŲ KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8. Peticijų komisijos veiklos forma yra posėdžiai. Peticijų komisijos posėdį šaukia Peticijų komisijos pirmininkas, atsižvelgdamas į Peticijų komisijos narių pasiūlymus, gautų pareiškėjų kreipimųsi kiekį ir jų nagrinėjimo terminus.

9. Peticijų komisijos pirmininkas atstovauja Peticijų komisijai ir vadovauja jos posėdžiams. Peticijų komisijos pirmininko nesant, jo funkcijas vykdo Peticijų komisijos pirmininko pavaduotojas, o šio nesant – kitas Peticijų komisijos pirmininko paskirtas Peticijų komisijos narys. Peticijų komisijos pirmininko pavaduotojo pakaitinis narys Peticijų komisijos pirmininko funkcijų nevykdo.

10. Pakaitinis Peticijų komisijos narys Peticijų komisijos nario teisėmis dalyvauja Peticijų komisijos posėdžiuose, kai Peticijų komisijos narys, kurį jis pakeičia, negali dalyvauti Peticijų komisijos posėdyje.

11. Vyriausybės kanceliarija organizuoja ir aptarnauja Peticijų komisijos posėdžius (rengia preliminarią planuojamo Peticijų komisijos posėdžio darbotvarkę, platina posėdžių medžiagą (numatomus nagrinėti pareiškėjų kreipimusis ir su jais susijusius dokumentus bei informaciją), atlieka kitus posėdžių organizavimo darbus). Peticijų komisijos posėdžio sekretorius yra Vyriausybės kanceliarijos valstybės tarnautojas. Jis nėra Peticijų komisijos narys.

12. Planuojamo Peticijų komisijos posėdžio darbotvarkė Peticijų komisijos nariams pateikiama likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms iki posėdžio pradžios. Peticijų komisija tvirtina posėdžio darbotvarkę kiekvieno posėdžio pradžioje. Į Peticijų komisijos posėdžio darbotvarkę Peticijų komisijos narių siūlymu gali būti įtraukti ir kiti suplanuotoje darbotvarkėje nenurodyti svarstytini klausimai.

13. Jei, įvertinęs gautą posėdžio medžiagą, Peticijų komisijos narys gali išreikšti aiškią asmeninę nuomonę tam tikru planuojamo Peticijų komisijos posėdžio darbotvarkės klausimu (pavyzdžiui, dėl kreipimosi pripažinimo ar nepripažinimo peticija, peticijos priėmimo ar atsisakymo priimti nagrinėti ir pan.), jis turi teisę iš anksto balsuoti raštu ir savo siūlomą sprendimą Peticijų komisijos pirmininkui ir Peticijų komisijos posėdžių sekretoriui perduoti ne vėliau kaip iki posėdžio pradžios.

14. Peticijų komisijos narys, negalintis dalyvauti Peticijų komisijos posėdyje, likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki posėdžio pradžios, privalo raštu ir (ar) elektroniniu paštu apie tai pranešti posėdžio sekretoriui ir informuoti, ar pasinaudos savo teise iš anksto balsuoti raštu, taip pat pranešti apie pakaitinio nario dalyvavimą.

15. Peticijų komisijos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip 5 Peticijų komisijos nariai. Peticijų komisijos narys, iš anksto informavęs Peticijų komisijos posėdžio sekretorių ir suderinęs technines galimybes, posėdyje gali dalyvauti ir nuotoliniu būdu.

16. Peticijų komisijos nariai, nagrinėjant klausimą, dėl kurio jie balsavo iš anksto, laikomi dalyvaujančiais Peticijų komisijos posėdyje. Pakaitinis Peticijų komisijos narys, dalyvaujantis Peticijų komisijos nario, iš anksto balsavusio raštu dėl tam tikro darbotvarkės klausimo, teisėmis, Peticijų komisijos posėdyje dėl šio klausimo nebalsuoja.

17. Peticijų komisijos sprendimai priimami Peticijų komisijos posėdyje dalyvaujančių Peticijų komisijos narių bendru sutarimu. Jeigu Peticijų komisijos nariai nepasiekia bendro susitarimo, sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Peticijų komisijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemiamas Peticijų komisijos posėdžio pirmininko balsas.

18. Peticijų komisijos posėdyje turi teisę dalyvauti pareiškėjas arba jo atstovas, taip pat Peticijų komisijos pasitelkti specialistai (ekspertai) ir pakviesti į posėdį valstybės institucijų, išskyrus teismus, atstovai. Nagrinėjant peticiją pareiškėjas ar jo atstovas turi teisę išdėstyti savo reikalavimus (kiekvienam reikalavimui išdėstyti skiriama ne mažiau kaip penkios minutės), atsakyti į Peticijų komisijos narių klausimus, išklausyti Peticijų komisijos narių, valstybės institucijų atstovų nuomonę, specialistų (ekspertų) išvadas, pareikšti savo nuomonę, dalyvauti diskusijose.

19. Priimant sprendimą, patalpoje, kurioje vyksta Peticijų komisijos posėdis, gali būti tik Peticijų komisijos nariai ir posėdžio sekretorius.

20. Peticijų komisijos sprendimai, išvados ir pasiūlymai įforminami Peticijų komisijos posėdžio protokolu. Protokolą pasirašo Peticijų komisijos posėdžio pirmininkas ir Peticijų komisijos posėdžio sekretorius. Prie protokolo pridedama Peticijų komisijos narių iš anksto pateikta nuomonė raštu dėl darbotvarkės klausimų.

21. Protokolų kopijos siunčiamos Peticijų komisijos nariams ir Peticijų įstatymo nustatyta tvarka – pareiškėjui arba jo atstovui.

22. Peticijų komisijos sprendimai dėl peticijų nagrinėjimo vietos ir laiko skelbiami portalo „Mano vyriausybė“ interneto svetainėje „E. pilietis“ ir išsiunčiami pareiškėjui arba jo atstovui.

23. Peticijų komisijos sprendimai išnagrinėjus peticiją privalo būti skelbiami portalo „Mano vyriausybė“ interneto svetainėje „E. pilietis“.

 

––––––––––––––––––––