LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ASMENŲ, SIEKIANČIŲ EITI PAREIGAS LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖJE, TIKRINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2019 m. balandžio 10 d. Nr. 1K-117

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 11 straipsnio 2 dalies 2 punktu, 15 straipsnio 5 dalimi ir atsižvelgdamas į Vidaus tarnybos statuto 7 straipsnio 4 ir 5 dalis,

t v i r t i n u Asmenų, siekiančių eiti pareigas Lietuvos Respublikos muitinėje, tikrinimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Finansų ministras                                                                                                        Vilius Šapoka

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų

ministro 2019 m. balandžio 10 d.

įsakymu Nr. 1K-117

 

ASMENŲ, SIEKIANČIŲ EITI PAREIGAS LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖJE, TIKRINIMO tvarkos APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Asmenų, siekiančių eiti pareigas Lietuvos Respublikos muitinėje, tikrinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja:

1.1. asmens, siekiančio konkurso būdu būti priimto į laisvas pareigūno pareigas muitinės sistemoje, tikrinimo tvarką;

1.2. asmens, pageidaujančio mokytis statutinėje profesinio mokymo įstaigoje, statutinės profesinio mokymo įstaigos įvadinio mokymo kursuose ar kitoje švietimo įstaigoje (toliau kartu – švietimo įstaiga), ir asmens, baigusio švietimo įstaigą, tikrinimo tvarką;

1.3. asmens, siekiančio būti priimto arba perkelto į karjeros valstybės tarnautojo ar pakaitinio karjeros valstybės tarnautojo pareigas arba atkurti karjeros valstybės tarnautojo statusą muitinės sistemoje, tikrinimo tvarką;

1.4. asmens, siekiančio dirbti muitinės sistemoje pagal darbo sutartį ar būti perkelto į kitas darbuotojo pareigas, tikrinimo tvarką.

2. Asmens, siekiančio eiti pareigas Lietuvos Respublikos muitinėje, tikrinimas atliekamas siekiant nustatyti, ar tas asmuo atitinka Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statute (toliau – Statutas) ir Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme nustatytus reikalavimus ir taikomus apribojimus, gauti Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnyje nurodytą informaciją, taip pat siekiant nustatyti, ar nėra aplinkybių, nurodytų darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, priėmimą į darbą muitinės sistemoje reglamentuojančiuose teisės aktuose, dėl kurių asmuo, siekiantis dirbti muitinės sistemoje, negali būti priimtas į darbą, siekiant įvertinti asmens patikimumą ir mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę.

3. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos muitinės įstatyme, Statute, Valstybės tarnybos įstatyme ir Korupcijos prevencijos įstatyme.

4. Asmens, siekiančio eiti pareigas Lietuvos Respublikos muitinėje, tikrinimą Aprašo nustatyta tvarka, išskyrus Aprašo 12 punktą, atlieka Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Muitinės departamentas) Imuniteto tarnyba (toliau – Imuniteto tarnyba), o Aprašo 12 punkte nustatytu atveju – Muitinės departamento personalo padalinys (toliau – personalo padalinys).

 

II SKYRIUS

ASMENS, SIEKIANČIO KONKURSO BŪDU BŪTI PRIIMTO Į LAISVAS PAREIGŪNO PAREIGAS MUITINĖS SISTEMOJE, TIKRINIMO TVARKA

 

5. Personalo padalinio vadovas raštu kreipiasi į Imuniteto tarnybą dėl asmens, siekiančio konkurso būdu būti priimto į laisvas pareigūno pareigas muitinės sistemoje, tikrinimo ir pateikia Imuniteto tarnybai šiuos duomenis:

5.1. informaciją apie pareigas, į kurias asmuo pretenduoja;

5.2. užpildytos pretendento anketos kopiją;

5.3. pretendento gyvenimo aprašymo kopiją;

5.4. atspausdintos pretendento privačių interesų deklaracijos kopiją.

6. Imuniteto tarnyba turi teisę susipažinti su visais pretendento pateiktais ar apie jį turimais dokumentais, daryti jų išrašus ar gauti kopijas.

7. Imuniteto tarnyba, naudodama valstybės registrų (kadastrų), klasifikatorių, Muitinės kriminalinės tarnybos vidinio tinklalapio ir kitų duomenų bankų duomenis, tikrina, ar:

7.1. yra aplinkybių, nurodytų Statuto 9 straipsnio 2 dalies 1–5 punktuose;

7.2. yra aplinkybių, nurodytų Statuto 16 straipsnio 1 dalies 2, 3 ir 5 punktuose;

7.3. yra aplinkybių, nurodytų Statuto 24 straipsnio 1, 4–6 punktuose;

7.4. yra informacijos, nurodytos Korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnio 2 dalies 1–4, 10 punktuose;

7.5. pretendentas yra pripažintas neveiksniu ar ribotai veiksniu.

8. Prireikus asmuo tikrinamas kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose.

9. Imuniteto tarnyba tikrina asmens privačių interesų deklaracijoje nurodytus duomenis dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto.

10. Imuniteto tarnyba gauna informaciją, nustatytą Korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnio 2 dalies 9 punkte, iš:

10.1. Muitinės kriminalinės tarnybos;

10.2. Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos;

10.3. Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento;

10.4. Lietuvos kriminalinės policijos biuro;

10.5. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos;

10.6. Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos;

10.7. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos;

10.8. Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų misterijos;

10.9. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos;

10.10. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos.

11. Imuniteto tarnyba gauna duomenis:

11.1. pagal Korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnio 2 dalies 5, 6, 8 punktus ir Statuto 9 straipsnio 2 dalies 4 punktą – iš Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos;

11.2. pagal Korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnio 2 dalies 7 punktą – iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos;

11.3. pagal Korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnio 2 dalies 11 punktą – iš Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos;

11.4. pagal Statuto 9 straipsnio 2 dalies 6 punktą – iš Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento.

12. Personalo padalinys Statuto nustatyta tvarka ir terminais tikrina asmenį dėl Statuto 16 straipsnio 1 dalies 4 punkte nustatyto apribojimo.

13. Imuniteto tarnyba informaciją, susijusią su Statuto 16 straipsnio 1 dalies 7 punkte nustatytu apribojimu, gali gauti iš Aprašo 7–11 punktuose nurodytų registrų (kadastrų), klasifikatorių, interneto svetainių, informacinių sistemų, kitų duomenų bankų ir kompetentingų institucijų, taip pat savarankiškai rinkdama ir tikrindama informaciją apie asmenį (asmens veiklą, elgesį, aplinką, laisvalaikį, pomėgius) ir kitą informaciją, kuri gali charakterizuoti asmenį.

14. Jei reikalinga papildoma informacija ir šios informacijos neįmanoma gauti vadovaujantis šio skyriaus nuostatomis, Imuniteto tarnyba gali kreiptis į kitas institucijas, įstaigas, organizacijas, taip pat savarankiškai rinkti ir tikrinti informaciją apie asmenį, atlikti apklausas, prašyti asmens patikslinti ar papildyti pateiktą informaciją.

 

III SKYRIUS

asmens, pageidaujančio mokytis švietimo įstaigoje, ir asmenS, baigusio ŠVIETIMO įstaigĄ, tikrinIMO TVARKA

 

15. Personalo padalinio vadovas raštu kreipiasi į Imuniteto tarnybą dėl asmens, pageidaujančio gauti siuntimą mokytis švietimo įstaigoje, tikrinimo ir pateikia Imuniteto tarnybai šiuos duomenis:

15.1. informaciją apie tikrinamo asmens vardą, pavardę, asmens kodą;

15.2. atspausdintos asmens privačių interesų deklaracijos kopiją.

16. Imuniteto tarnyba turi teisę susipažinti su visais asmens pateiktais ar apie jį turimais dokumentais, daryti jų išrašus ar gauti kopijas.

17. Imuniteto tarnyba, naudodama valstybės registrų (kadastrų), klasifikatorių, Muitinės kriminalinės tarnybos vidinio tinklalapio ir kitų duomenų bankų duomenis, tikrina, ar:

17.1. yra aplinkybių, nurodytų Aprašo 7.1, 7.3 ir 7.4 papunkčiuose;

17.2. yra aplinkybių, numatytų Statuto 16 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktuose.

18. Asmuo, pageidaujantis gauti siuntimą mokytis švietimo įstaigoje, tikrinamas Aprašo 10, 11, 13 ir 14 punktų nustatyta tvarka.

19. Personalo padalinio vadovas raštu kreipiasi į Imuniteto tarnybą dėl asmens, baigusio mokytis švietimo įstaigoje, tikrinimo ir pateikia Imuniteto tarnybai šiuos duomenis:

19.1. informaciją apie tikrinamo asmens vardą, pavardę, asmens kodą;

19.2. informaciją apie pareigas, į kurias asmuo pretenduoja;

19.3. atspausdintą asmens privačių interesų deklaracijos kopiją.

20. Baigęs mokytis švietimo įstaigoje asmuo tikrinamas Aprašo 7–9 punktų nustatyta tvarka. Imuniteto tarnyba informaciją, susijusią su Statuto 16 straipsnio 1 dalies 7 punkte nustatytu apribojimu, gali gauti iš Aprašo 7–9 punktuose nurodytų registrų (kadastrų), klasifikatorių, interneto svetainių, informacinių sistemų, kitų duomenų bankų, taip pat savarankiškai rinkdama ir tikrindama informaciją apie asmenį (asmens veiklą, elgesį, aplinką, laisvalaikį, pomėgius) ir kitą informaciją, kuri gali charakterizuoti asmenį.

 

IV SKYRIUS

Asmens, siekiančio būti priimto į karjeros valstybės tarnautojo ar pakaitinio karjeros valstybės tarnautojo pareigas ARBA ATKURTI KARJEROS VALSTYBĖS TARNAUTOJO STATUSĄ muitinės sistemoje, TIKRINIMO TVARKA

 

21. Personalo padalinio vadovas raštu kreipiasi į Imuniteto tarnybą dėl asmens, siekiančio būti priimto į karjeros valstybės tarnautojo ar pakaitinio karjeros valstybės tarnautojo pareigas arba atkurti karjeros valstybės tarnautojo statusą muitinės sistemoje, tikrinimo ir pateikia Imuniteto tarnybai šiuos duomenis:

21.1. informaciją apie pareigas, į kurias asmuo pretenduoja;

21.2. asmens gyvenimo aprašymo kopiją;

21.3. atspausdintos asmens privačių interesų deklaracijos kopiją;

21.4. Valstybės tarnybos departamento pateiktą informaciją apie asmens atitiktį Valstybės tarnybos įstatymo 4 straipsnio ir 9 straipsnio 2 dalyje nustatytiems reikalavimams.

22. Imuniteto tarnyba, naudodama valstybės registrų (kadastrų), klasifikatorių, Muitinės kriminalinės tarnybos vidinio tinklalapio ir kitų duomenų bankų bei viešosios informacijos duomenis, tikrina, ar:

22.1. asmuo yra pripažintas kaltu dėl veikų, nurodytų Statuto 9 straipsnio 2 dalies 1 punkte;

22.2. yra aplinkybių, nurodytų Statuto 16 straipsnio 1 dalies 2 ir 5 punktuose.

23. Imuniteto tarnyba tikrina asmens privačių interesų deklaracijoje nurodytus duomenis dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto.

24. Prireikus asmuo tikrinamas kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose.

25. Imuniteto tarnyba asmenį, siekiantį būti priimtą į karjeros valstybės tarnautojo ar pakaitinio karjeros valstybės tarnautojo pareigas arba atkurti karjeros valstybės tarnautojo statusą muitinės sistemoje, Aprašo 7.4 papunkčio, 10 punkto ir 11.1–11.4 papunkčių nustatyta tvarka, taip pat naudodama valstybės registrų (kadastrų), klasifikatorių, Muitinės kriminalinės tarnybos vidinio tinklalapio ir kitų duomenų bankų duomenis, tikrina dėl atitikties Valstybės tarnybos įstatymo 4 straipsnio ir 9 straipsnio 2 dalyje nustatytiems reikalavimams ar jų daliai, jeigu iš Valstybės tarnybos departamento negaunama duomenų apie asmens atitiktį šiems įstatymo reikalavimams.

26. Imuniteto tarnyba informaciją, susijusią su Statuto 16 straipsnio 1 dalies 7 punkte nustatytu apribojimu, gali gauti iš Aprašo 22–25 punktuose nurodytų registrų (kadastrų), klasifikatorių, interneto svetainių, informacinių sistemų, kitų duomenų bankų ir kompetentingų institucijų, taip pat savarankiškai rinkdama ir tikrindama informaciją apie asmenį (asmens veiklą, elgesį, aplinką, laisvalaikį, pomėgius) ir kitą informaciją, kuri gali charakterizuoti asmenį.

27. Jei reikalinga papildoma informacija ir šios informacijos neįmanoma gauti vadovaujantis šio skyriaus aptartomis nuostatomis, Imuniteto tarnyba gali kreiptis į kitas institucijas, įstaigas, organizacijas, taip pat savarankiškai rinkti ir tikrinti informaciją apie asmenis, atlikti apklausas, prašyti asmens patikslinti ar papildyti pateiktą informaciją.

 

V SKYRIUS

ASMENS, SIEKIANČIO DIRBTI muitinės sistemoje PAGAL DARBO SUTARTĮ AR BŪTI PERKELTO Į KITAS DARBUOTOJO PAREIGAS, TIKRINIMO TVARKA

 

28. Personalo padalinio vadovas raštu kreipiasi į Imuniteto tarnybą dėl asmens, siekiančio dirbti muitinės sistemoje pagal darbo sutartį, tikrinimo ir pateikia Imuniteto tarnybai šiuos duomenis:

28.1. informaciją apie pareigas, į kurias asmuo pretenduoja;

28.2. asmens gyvenimo aprašymo kopiją;

28.3. asmens užpildytos anketos kopiją;

28.4. atspausdintą privačių interesų deklaracijos kopiją, jeigu asmuo pretenduoja į darbuotojo, turinčio administravimo įgaliojimus, pareigas.

29. Imuniteto tarnyba turi teisę susipažinti su visais asmens pateiktais dokumentais, daryti jų išrašus ar gauti kopijas.

30. Asmens, siekiančio dirbti muitinės sistemoje pagal darbo sutartį, tikrinimas atliekamas Aprašo 22–24, 27 punktų nustatyta tvarka.

31. Imuniteto tarnyba, naudodama valstybės registrų (kadastrų), klasifikatorių, Muitinės kriminalinės tarnybos vidinio tinklalapio, kitų duomenų bankų duomenis arba kreipdamasi į kompetentingas institucijas, tikrina Aprašo 28.3 papunktyje nurodytoje anketoje pateiktų asmens, siekiančio dirbti muitinės sistemoje pagal darbo sutartį, duomenų teisingumą.

32. Personalo padalinio vadovas raštu kreipiasi į Imuniteto tarnybą dėl darbuotojo, dirbančio muitinės sistemoje pagal darbo sutartį ir siekiančio būti perkelto į kitas darbuotojo pareigas, tikrinimo ir pateikia Imuniteto tarnybai šiuos duomenis:

32.1. informaciją apie pareigas, kurias asmuo eina ir į kurias siekia būti perkeltas;

32.2. asmenį identifikuojančią informaciją.

33. Darbuotojo, dirbančio muitinės sistemoje pagal darbo sutartį ir siekiančio būti perkelto į kitas darbuotojo pareigas muitinės sistemoje, tikrinimas atliekamas Aprašo 22–24, 27 punktų nustatyta tvarka.

 

VI SKYRIUS

ASMENYBĖS SAVYBIŲ VERTINIMAS

 

34. Asmenybės savybių vertinimas Muitinės departamento generalinio direktoriaus nustatyta tvarka atliekamas tikrinant Aprašo II ir III skyriuose nurodytus asmenis, siekiančius eiti pareigas Lietuvos Respublikos muitinėje.

35. Apie asmenybės savybių vertinimo vietą ir laiką asmuo informuojamas ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas. Asmuo privalo atvykti į asmenybės savybių vertinimą jam praneštu laiku. Jeigu asmuo neatvyksta į asmenybės savybių vertinimą arba atsisako jame dalyvauti, toks neatvykimas ar atsisakymas prilyginamas šio asmens asmenybės savybių vertinimo išvados apie asmens netinkamumą tarnybai muitinės sistemoje gavimui. Šios aplinkybės pažymimos asmenybės savybių vertinimo išvadoje.

36. Asmenybės savybių vertinimo išvados teikiamos asmenims (komisijai), įgaliotiems vykdyti pareigūnų priėmimą ir siuntimų mokytis švietimo įstaigoje išdavimą.

37. Asmenybės savybių vertinimo išvados yra rekomendacinio pobūdžio.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

38. Imuniteto tarnyba, atlikusi asmenų, siekiančių eiti pareigas Lietuvos Respublikos muitinėje, tikrinimą, apibendrintą informaciją apie tikrinimo metu nustatytas aplinkybes ir apribojimus pateikia personalo padaliniui raštu ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo informacijos pateikimo dienos, išskyrus Aprašo 39 punkte numatytą atvejį.

39. Imuniteto tarnyba, atlikusi Aprašo 19 punkte nurodytą tikrinimą, apibendrintą informaciją apie tikrinimo metu nustatytas aplinkybes ir apribojimus pateikia personalo padaliniui raštu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo informacijos pateikimo dienos.

40. Asmens, siekiančio eiti pareigas Lietuvos Respublikos muitinėje, tikrinimo metu surinkta medžiaga ir dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, saugomi Imuniteto tarnyboje Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatyta tvarka.

41. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (OL 2016 L 119, p. 1) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

 

_________________