KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LEIDŽIAMO STATYBOS DARBŲ PRADŽIOS IR PABAIGOS LAIKO NUSTATYMO, TRIUKŠMO KONTROLIERIŲ SKYRIMO ir Triukšmo šaltinių valdytojų, vykdančių statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose ir kurie nėra ūkio subjektai, planiniŲ patikrinimŲ taisyklIŲ PATVIRTINIMO

 

2017 m. balandžio 18 d. Nr. AD1-938

Klaipėda

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo 13 straipsnio 2 dalies 4 ir 9 punktais, Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo tvarkos aprašo (toliau – Aprašas), patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. lapkričio 9 d. nutarimu Nr. 1120 „Dėl Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 2.3 papunkčiu, 3 ir 7 punktais:

1Nustatau leidžiamą statybos darbų, kurių metu skleidžiamas triukšmas, pradžios ir pabaigos laiką Klaipėdos miesto savivaldybės gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose:

1.1. nuo pirmadienio iki penktadienio įskaitytinai, išskyrus Lietuvos Respublikos darbo kodekse nustatytas švenčių dienas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtas nedarbo dienas, nuo 9 val. iki 19 val.;

1.2. šeštadieniais nuo 10 val. iki 16 val.

2Įgalioju vykdyti statybos darbų triukšmo kontrolieriaus funkcijas:

2.1. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Sveikatos apsaugos skyriaus inspektorius (specialistus);

2.2. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus valstybės tarnautojus.

3Tvirtinu Pranešimo dėl informacijos pateikimo apie triukšmo šaltinių valdytojų planuojamus statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose pateikimo formą (pridedama).

4Tvirtinu Triukšmo šaltinių valdytojų, vykdančių statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose ir kurie nėra ūkio subjektai, planinių patikrinimų taisykles (pridedama).

5Nurodau skelbti šį įsakymą Teisės aktų registre ir Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

 

Savivaldybės administracijos direktorius                                                          Saulius Budinas


 

PATVIRTINTA

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos

direktoriaus 2017 m. balandžio 18 d.

įsakymu Nr. AD1-938

 

 

TRIUKŠMO ŠALTINIŲ VALDYTOJŲ, VYKDANČIŲ STATYBOS DARBUS GYVENAMOSIOSE PATALPOSE IR GYVENAMOSIOSE TERITORIJOSE IR KURIE NĖRA ŪKIO SUBJEKTAI, PLANINIŲ PATIKRINIMŲ TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Triukšmo šaltinių valdytojų, vykdančių statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose ir kurie nėra ūkio subjektai, planinių patikrinimų taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos planuojamų tikrinti triukšmo šaltinių valdytojų, kurie nėra ūkio subjektai (toliau – triukšmo šaltinių valdytojai), sąrašo (toliau – Sąrašas) sudarymo kriterijus, planinių patikrinimų atlikimo tvarką ir trukmę.

2. Planinių patikrinimų pirminis tikslas – informacijos apie triukšmo šaltinių valdytojus, vykdančius statybos darbus Klaipėdos miesto savivaldybės gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, vertinimas ir metodinės pagalbos jiems teikimas.

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

3.1. Triukšmas – nepageidaujami arba žmogui kenksmingi išoriniai garsai, kuriuos sukuria žmonių veikla.

3.2. Triukšmo prevencija – priemonių, mažinančių triukšmo šaltinių įvairovę ir (ar) skaičių, užkertančių kelią viršyti triukšmo ribinius dydžius ir (ar) mažinančių triukšmo šaltinių garso slėgio, galios, stiprumo, energijos lygius, įgyvendinimas.

3.3. Triukšmo šaltinis – bet koks įrenginys ar objektas, kuris kelia (skleidžia) triukšmą.

3.4. Triukšmo šaltinio valdytojas – triukšmo šaltinio savininkas arba kitas asmuo, teisėtai valdantis triukšmo šaltinį.

3.5. Gyvenamoji teritorija – teritorija, kuri pagal teritorijų planavimo dokumentuose ar žemės valdos projektuose nustatytą žemės naudojimo būdą laikoma vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorija arba daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorija.

3.6. Gyvenamosios patalpos – patalpos, kurios pagal nekilnojamojo turto kadastre įrašytus duomenis laikomos gyvenamosios paskirties patalpomis.

3.7. Statybos darbų triukšmo kontrolierius – savivaldybės vykdomosios institucijos ar kito jai pavaldaus viešojo administravimo subjekto valstybės tarnautojas ar pareigūnas, įgaliotas vykdyti Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo 13 straipsnio 2 dalies 9 punkte nurodyto triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolę.

3.8. Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos statybos įstatyme, Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatyme ir kituose statybą, teritorijų planavimą, triukšmo valdymą ir viešąjį administravimą reglamentuojančiuose įstatymuose, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimuose ir kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

 

II. PLANUOJAMŲ TIKRINTI TRIUKŠMO ŠALTINIŲ VALDYTOJŲ SĄRAŠO SUDARYMO KRITERIJAI

 

4. Sąrašas sudaromas, atsižvelgiant į tikrintinų triukšmo šaltinių valdytojų atrankos kriterijus:

4.1. statybos darbų rūšį, darbų pobūdį;

4.2. numatomų statybos darbų terminus;

4.3. numatomus naudoti triukšmo šaltinius;

4.4. planuojamą triukšmo trukmę per leistiną dirbti laiką.

 

 

III. PLANINIŲ PATIKRINIMŲ ATLIKIMO TVARKA IR TRUKMĖ

 

5. Triukšmo šaltinių valdytojai, planuojantys statybos darbus Klaipėdos miesto savivaldybės gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, privalo ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai pateikti pranešimą (pranešimo forma patvirtinta Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, kuriuo patvirtintos ir šios taisyklės), kuriame turi būti nurodyta:

5.1. triukšmo šaltinių naudojimo vieta (adresas);

5.2. darbų atlikimo laikotarpis;

5.3. planuojamas triukšmo lygis;

5.4. planuojama triukšmo trukmė per parą;

5.5. triukšmo mažinimo priemonės.

6. Nepateikus Taisyklių 5 punkte nurodyto pranešimo, darbai negali būti pradėti, o jau pradėti darbai turi būti nedelsiant nutraukti.

7. Gavę Taisyklių 5 punkte nurodytą pranešimą, statybos darbų triukšmo kontrolieriai (Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento Sveikatos apsaugos skyriaus inspektoriai (specialistai) įvertina:

7.1. ar pranešime nurodytas planuojamų statybos darbų laikas atitinka Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyto statybos darbų pradžios ir pabaigos laiko reikalavimus;

7.2. ar pranešime pateikta Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo 14 straipsnio 2 dalyje nurodyta informacija.

8. Statybos darbų triukšmo kontrolieriai (Sveikatos apsaugos skyriaus inspektoriai (specialistai), nustatę pranešimo apie planuojamus statybos darbus trūkumus, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Taisyklių 5 punkte nurodyto pranešimo pateikimo turi kreiptis į pranešimą pateikusius asmenis, prašydami ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo triukšmo šaltinių valdytojų informavimo apie nustatytus trūkumus patikslinti ar pateikti trūkstamą informaciją.

9. Statybos darbų triukšmo kontrolieriai (Sveikatos apsaugos skyriaus inspektoriai (specialistai), gavę pranešimą apie planuojamus statybos darbus Klaipėdos miesto savivaldybės gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, atsižvelgdami į kriterijus, nurodytus Taisyklių 4 punkte, sudaro planuojamų tikrinti triukšmo šaltinių valdytojų sąrašą.

10. Sveikatos apsaugos skyriaus inspektoriai (specialistai) ne vėliau kaip likus 5 kalendorinėms dienoms iki kiekvieno metų ketvirčio pabaigos Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui raštu pateikia kitą ketvirtį tikrintinų triukšmo šaltinių valdytojų sąrašą.

11. Patikrinimus pagal tikrintinų triukšmo šaltinių valdytojų sąrašą atlieka statybos darbų triukšmo kontrolieriai –Viešosios tvarkos skyriaus valstybės tarnautojai ir Sveikatos apsaugos skyriaus inspektoriai (specialistai).

12. Statybos darbų triukšmo kontrolieriai (Viešosios tvarkos skyriaus valstybės tarnautojai), likus ne mažiau kaip 2 darbo dienoms iki planinio patikrinimo, informuoja (raštu ar el. paštu) triukšmo šaltinių valdytojus apie numatomą vykdyti tikrinimą ir nurodo tikrinimo laiką.

13. Planiniai patikrinimai atsižvelgiant į statybos darbų trukmę ir kitus kriterijus atliekami ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

14. Planinis patikrinimas turi būti atliktas per ne ilgiau kaip 2 darbo dienas nuo patikrinimo pradžios, kai Viešosios tvarkos skyriaus valstybės tarnautojas, t. y. statybos darbų triukšmo kontrolierius, prisistato tikrinamam triukšmo šaltinio valdytojui. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas gali pratęsti planinio patikrinimo trukmę, bet ne ilgiau kaip iki 10 darbo dienų. Patikrinimas laikomas baigtu, kai surašomas ir tinkamai įforminamas patikrinimo aktas (Taisyklių priedas). Patikrinimą atlikęs Viešosios tvarkos skyriaus valstybės tarnautojas patikrinimo aktą surašo nedelsdamas, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną.

15. Planinio patikrinimo metu nustačius Aprašo reikalavimų pažeidimus:

15.1. Viešosios tvarkos skyrius:

15.1.1. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą pradeda administracinio nusižengimo teiseną dėl Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymo ar pažeidimo;

15.1.2. apie nustatytus pažeidimus informuoja Sveikatos apsaugos skyrių ir pateikia patikrinimo akto patvirtintą kopiją.

15.2. Sveikatos apsaugos skyrius:

15.2.1. gavęs patikrinimo akto patvirtintą kopiją, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną, triukšmo šaltinių valdytojams pateikia Aprašo 3 ir 4 punktuose nustatytus triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių įgyvendinimo reikalavimus;

15.2.2. apie Taisyklių 15.2.1. punkte pateiktus reikalavimus informuoja Viešosios tvarkos skyrių ir pateikia reikalavimų patvirtintą kopiją;

15.2.3. iš triukšmo šaltinio valdytojo gavęs informaciją apie reikalavimų įvykdymą, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną, apie tai informuoja Viešosios tvarkos skyrių.

16. Triukšmo šaltinio valdytojas:

16.1. privalo vykdyti teisėtus statybos darbų triukšmo kontrolierių reikalavimus ir pateikti triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolei vykdyti būtinus dokumentus;

16.2. gavęs triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių įgyvendinimo reikalavimus, privalo nedelsdamas sustabdyti vykdomus statybos darbus; statybos darbus galima vykdyti toliau tik įvykdžius visus reikalavimus;

16.3. privalo triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių įgyvendinimo reikalavimus įvykdyti ne vėliau kaip per 3 kalendorines dienas nuo reikalavimų pateikimo dienos;

16.4. privalo apie reikalavimų įvykdymą nedelsdamas informuoti Sveikatos apsaugos skyrių.

17. Informacija apie atliekamą patikrinimą visuomenės informavimo priemonėms, kitiems su patikrinimu nesusijusiems asmenims neteikiama tol, kol patikrinimas nėra baigtas. Baigus patikrinimą, visuomenės informavimo priemonėms, laikantis asmens duomenų teisinę apsaugą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų, gali būti teikiama tik bendra informacija apie atlikto patikrinimo faktą ir jo rezultatus. Tokios informacijos teikimo tikslas: informuoti asmenis apie Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nuostatas; auklėti asmenis, kad jie laikytųsi teisės aktų reikalavimų ir gerbtų bendro gyvenimo taisykles, nedarytų teisės aktų pažeidimų.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

18. Triukšmo šaltinių valdytojai privalo laikytis savivaldybių vykdomųjų institucijų, kitų joms pavaldžių viešojo administravimo subjektų nustatyto statybos darbų pradžios ir pabaigos laiko, sveikatos apsaugos ministro nustatytų triukšmo ribinių dydžių reikalavimų.

19. Triukšmo šaltinių skleidžiamo triukšmo matavimai atliekami teisės aktų nustatyta tvarka. Vertinant triukšmą gali būti remiamasi ir kitais įrodymais (liudytojų parodymai, garso, vaizdo įrašai ir kt.).

20. Taisyklėse nustatytų reikalavimų laikymosi kontrolę užtikrina Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos statybos darbų triukšmo kontrolieriai. Teisę surašyti administracinių nusižengimų protokolus už Taisyklių nesilaikymą turi Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioti valstybės tarnautojai ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nurodyti pareigūnai.

21. Šių Taisyklių reikalavimus pažeidę asmenys atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

___________________


 

Triukšmo šaltinių valdytojų, vykdančių

statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir

gyvenamosiose teritorijose ir kurie nėra ūkio

subjektai, planinių patikrinimų taisyklių

priedas

 

(Patikrinimo akto forma)

 

TRIUKŠMO ŠALTINIO VALDYTOJO, PRANEŠIMO NR. __________________, PLANINIO PATIKRINIMO AKTAS

 

 

Nr.

Klaipėda

 

Patikrinimą atliko ____________________________________________________________________________

(patikrinimą atlikusio asmens pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

___________________________________________________________________________________________

 

Patikrinime dalyvavo _________________________________________________________________________

(triukšmo šaltinio valdytojo ir (ar) kitų asmenų vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

patikrinta

___________________________________________________________________________________________ ,

(triukšmo šaltinio valdytojo vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________________________

(adresas, kur atliekami statybos darbai)

vykdomi ____________________________________________________________________________________ .

(nurodomi kokie statybos darbai atliekami)

 

Anksčiau triukšmo šaltinio valdytojas buvo (nebuvo) tikrinta (-as) ________________________________________

(tai, kas nereikalinga, išbraukti)

___________________________________________________________________________________________

(ankstesnio patikrinimo akto data, Nr.)

 

 

Patikrinimas: pradėtas 20___ m._____________mėn.______d. ____val. ____min.

 

baigtas  20___ m._____________mėn.______d. ____val. ____min.

 

Nustatyta: (kokie patikrinimo rezultatai)

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

Patikrinimo išvada: (nurodyti, kokių teisės aktų (teisės akto pavadinimas, straipsnis, dalis, punktas, papunktis) pažeidimai nustatyti)

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

___________________________________________________________________________________________

 

PRIDEDAMA:

 

 

1._______________________________________________________________________ ,_______lapai.

 

2._______________________________________________________________________ ,_______lapai.

 

3._______________________________________________________________________ ,_______lapai.

 

 

Patikrino:

 

 

(patikrinimą atlikusio asmens pareigų pavadinimas)

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

(patikrinimą atlikusio asmens pareigų pavadinimas)

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

(patikrinimą atlikusio asmens pareigų pavadinimas)

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

Dalyvavo patikrinime:

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

 

______________


 

Forma patvirtinta

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos

direktoriaus 2017 m. balandžio 18 d.

įsakymu Nr. AD1-938

 

(Pranešimo forma)

_____________________________________________________________________

(juridinio asmens pavadinimas arba fizinio asmens vardas, pavardė)

_____________________________________________________________________

(buveinės arba gyvenamosios vietos adresas)

_____________________________________________________________________

(telefono numeris, el. pašto adresas)

 

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai

 

Pranešimas

DĖL INFORMACIJOS apie triukšmo šaltinių valdytojų planuojamus statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose PATEIKIMO

 

20____ - ____ -  ____  Nr.

Klaipėda

 

Atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo 14 straipsnio 2 dalį ir Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo tvarkos aprašo 3 punktą, kaip triukšmo šaltinio valdytojas teikiu šią informaciją:

 

1.                                         planuoju pradėti                                                                                darbus

(data)                                                                                       (įrašyti kokie statybos darbai planuojami)

gyvenamojoje patalpoje/teritorijoje                                                                                                      .

(adresas, kur bus atliekami darbai ir kurių metu bus naudojami triukšmo šaltiniai)

2. Darbai bus atliekami nuo                                             iki                                             ;

(data)                                                           (data)

3. Planuojamas triukšmo lygis                                                                                                             .

4. Planuojama triukšmo trukmė per parą                                                                                             .

5. Bus įgyvendintos šios triukšmo mažinimo priemonės:                                                                       

 

Įsipareigoju laikytis LR triukšmo valdymo įstatymo, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatyto statybos darbų, kurių metu skleidžiamas triukšmas, pradžios ir pabaigos laiko, sveikatos apsaugos ministro nustatytų triukšmo ribinių dydžių reikalavimų, vykdyti teisėtus statybos darbų triukšmo kontrolierių reikalavimus ir pateikti triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolei vykdyti būtinus dokumentus.

 

(parašas)                                                             (vardas, pavardė)

 

Prašau dokumentus ar kitą informaciją dėl planuojamų (atliekamų) statybos darbų man siųsti šiuo el. pašto adresu                                                                                                                   .

 

 

(parašas)