Autentiškas pakeitimų vertimas

Vyriausybės kanceliarijos

Administravimo departamentas

2022 12 28

 

 

 

 

 

 

 

PASAULINĖ

ANTIDOPINGO

AGENTŪRA

Žaiskite sąžiningai

 

 

 

PASAULINIO ANTIDOPINGO KODEKSO

 

LEIDIMŲ VARTOTI GYDYMUI IŠDAVIMO

 

TARPTAUTINIS STANDARTAS

 

2023

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinis standartas

 

Pasaulinio antidopingo kodekso Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinis standartas yra privalomas tarptautinis standartas, parengtas kaip Pasaulinės antidopingo programos dalis. Jis buvo parengtas konsultuojantis su pasirašiusiosiomis šalimis, valdžios institucijomis ir kitomis atitinkamomis suinteresuotomis šalimis.

 

Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinis standartas pirmą kartą buvo nustatytas 2004 m., įsigaliojo 2005 m. sausio 1 d. Vėliau jis buvo papildytas dar septynis kartus, pirmasis papildymas įsigaliojo 2009 m. sausį, antrasis – 2010 m. sausį, trečiasis – 2011 m. sausį, ketvirtasis – 2015 m. sausį, penktasis – 2016 m. sausį, šeštasis – 2019 m. sausį ir septintasis – 2021 m. sausį. Šį peržiūrėta versija buvo patvirtinta Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) vykdomojo komiteto 2022 m. rugsėjo 23 d. ir įsigalios 2023 m. sausio 1 d.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paskelbė:

Pasaulinė antidopingo agentūra

Stock Exchange Tower

800 Place Victoria (Suite 1700)

PO Box 120

Montreal, Quebec

Canada H4Z 1B7

 

Interneto svetainės adresas www.wada-ama.org

 

Tel. +1 514 904 9232

Faks. +1 514 904 8650

El. paštas: code@wada-ama.org

 

TURINYS

 

PIRMOJI DALIS. ĮVADAS, KODEKSO NUOSTATOS,

TARPTAUTINIO STANDARTO NUOSTATOS IR SĄVOKOS       4

 

1.         Įvadas ir taikymo sritis                                                                                    4

 

2.         Kodekso nuostatos                                                                                          4

 

3.         Sąvokos ir jų aiškinimas                                                                                 4

 

 

 

ANTROJI DALIS. STANDARTAI IR

LVG IŠDAVIMO PROCEDŪRA                                                    10

 

4.         LVG išdavimas                                                                                                10

 

5.         Antidopingo organizacijų atsakomybė dėl LVG                                            12

 

6.         Prašymų išduoti LVG teikimo procedūra                                                       15

 

7.         LVG pripažinimo procedūra                                                                           17

 

8.         Pasaulinės antidopingo agentūros atliekama sprendimų dėl LVG peržiūra  18

 

9.         Informacijos konfidencialumas                                                                      19

 

1 PRIEDAS. Kodekso 4.4 straipsnis. Struktūrinė schema                21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

PIRMOJI DALIS

 

ĮVADAS, KODEKSO NUOSTATOS, TARPTAUTINIO STANDARTO NUOSTATOS IR SĄVOKOS

 

 

 

1. Įvadas ir taikymo sritis

 

Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinis standartas yra privalomas tarptautinis standartas, parengtas kaip Pasaulinės antidopingo programos dalis.

 

Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinio standarto tikslas yra nustatyti: a) kriterijus, kuriuos būtina atitikti norint gauti leidimą vartoti gydymui (LVG), pagal kurį leidžiama, kad sportininko mėginyje būtų rasta draudžiamosios medžiagos pėdsakų, taip pat leidžiama sportininkui gydymosi tikslu vartoti, mėginti vartoti, turėti draudžiamosios medžiagos arba taikyti draudžiamąjį metodą, paskirti draudžiamosios medžiagos arba draudžiamąjį metodą; b) antidopingo organizacijoms tenkančią atsakomybę priimti ir skelbti sprendimus dėl LVG; c) sportininko, norinčio gauti LVG, prašymo teikimo procedūrą; d) LVG išdavimo sportininkui procedūrą, kai LVG išduoda antidopingo organizacija, kurią pripažįsta kuri nors kita antidopingo organizacija; e) sprendimų dėl LVG peržiūros procedūrą, kurią atlieka Pasaulinė antidopingo agentūra; f) LVG procedūroms taikomas griežtas konfidencialumo nuostatas.

 

Šiame Tarptautiniame standarte vartojamos sąvokos, kurios yra tiksliai apibrėžtos Kodekso sąvokos, rašomos kursyvu. Šiame ar kitame tarptautiniame standarte apibrėžtos sąvokos pabraukiamos.

 

 

 

2. Kodekso nuostatos

 

Šie 2021 m. Kodekso straipsniai yra tiesiogiai susiję su Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautiniu standartu; juos galima rasti ir pačiame Kodekse:

 

·   Kodekso 4.4 straipsnis „Leidimai vartoti gydymui (LVG)“;

·   Kodekso 13.4 straipsnis „Apeliacijos dėl LVG.

 

 

3. Sąvokos ir jų aiškinimas

 

3.1. 2021 m. Kodekse apibrėžtos sąvokos, vartojamos Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautiniame standarte:

 

ADAMS – Antidopingo administravimo ir valdymo sistema – tai interneto duomenų bazės valdymo priemonė, skirta duomenims įvesti, kaupti, jais dalytis ir juos skelbti, sukurta, kad padėtų suinteresuotosioms šalims ir Pasaulinei antidopingo agentūrai atlikti su antidopingo programa susijusius veiksmus, laikantis duomenų apsaugos teisės aktų.

 

Paskyrimas (skyrimas) – tai atvejis, kai kitam asmeniui parūpinama, tiekiama draudžiamoji medžiaga ar taikomas draudžiamasis metodas, taip pat jam sudaromos sąlygos vartoti medžiagą ar taikyti metodą arba kitaip dalyvaujama tai darant arba bandant tai daryti. Tačiau ši apibrėžtis neapima medicinos personalo bona fide veiksmų, kai draudžiamoji medžiaga ar draudžiamasis metodas iš tikrųjų ir teisėtai vartojama gydymui arba kitomis pateisinančiomis aplinkybėmis, ir neapima veiksmų, susijusių su draudžiamosiomis medžiagomis, kurios nedraudžiamos testuojant ne varžybų metu, jeigu visos aplinkybės nerodo, kad tokios draudžiamosios medžiagos nėra iš tikrųjų ir teisėtai skirtos gydymui ar yra skirtos sportiniams rezultatams pagerinti.

 

Teigiamas mėginys – tai Pasaulinės antidopingo agentūros akredituotos laboratorijos arba kitos Pasaulinės antidopingo agentūros patvirtintos laboratorijos ataskaita, kurioje remiantis laboratorijoms taikomu Tarptautiniu standartu nurodoma, kad mėginyje rasta draudžiamosios medžiagos arba jos metabolitų ar indikatorių pėdsakų, arba draudžiamojo metodo taikymo įrodymų.

 

Antidopingo organizacija – tai Pasaulinė antidopingo organizacija arba pasirašiusioji šalis, atsakinga už taisyklių, reguliuojančių bet kurio dopingo kontrolės etapo inicijavimą, įgyvendinimą ar skatinimą, priėmimą. Tai gali būti, pavyzdžiui, Tarptautinis olimpinis komitetas, Tarptautinis parolimpinis komitetas, kiti didžiųjų renginių organizatoriai, atliekantys testavimą per savo renginius, tarptautinės federacijos bei nacionalinės antidopingo organizacijos.

 

Sportininkasbet kuris asmuo, kuris varžosi tarptautiniu lygmeniu (kaip apibrėžta kiekvienos tarptautinės federacijos) ar nacionaliniu lygmeniu (kaip apibrėžta kiekvienos nacionalinės antidopingo organizacijos). Antidopingo organizacija savo nuožiūra antidopingo taisykles gali taikyti sportininkui, kuris nėra nei tarptautinio lygmens sportininkas, nei nacionalinio lygmens sportininkas, taip jį įtraukdama į sąvokos „sportininkas“ apibrėžtį. Dėl sportininkų, kurie nėra nei tarptautinio lygmens, nei nacionalinio lygmens sportininkai, antidopingo organizacija gali nuspręsti: atlikti ribotą testavimą arba testavimo visai neatlikti; tirti mėginius dėl draudžiamųjų medžiagų naudojant ne visą jų parinktį; reikalauti pateikti ribotą informaciją apie savo buvimo vietą arba tokios informacijos visai nereikalauti; arba nereikalauti iš anksto pateikti LVG. Tačiau, jeigu testavimui antidopingo organizacijos atrinktas sportininkas, kuris varžosi ne tarptautiniu ar nacionaliniu lygmeniu, padaro 2.1, 2.3 ar 2.5 straipsniuose apibrėžtą antidopingo taisyklių pažeidimą, tada turi būti skiriamos Kodekse numatytos nuobaudos. Taikant 2.8 ir 2.9 straipsnius ir informavimo bei švietimo antidopingo srityje tikslais bet kuris asmuo, kuris sporte dalyvauja prižiūrimas bet kurios pasirašiusiosios šalies, vyriausybės ar kitos Kodekso besilaikančios sporto organizacijos, yra sportininkas.

 

[Sąvokos „sportininkas“ komentaras. Dalyvaujantys varžybose sportininkai gali būti priskiriami vienai iš penkių kategorijų: 1) tarptautinio lygmens sportininkai; 2) nacionalinio lygmens sportininkai; 3) asmenys, kurie nėra tarptautinio ar nacionalinio lygmens sportininkai, tačiau yra tarptautinės federacijos ar nacionalinės antidopingo organizacijos jurisdikcijoje; 4) sportininkai mėgėjai ir 5) asmenys, kuriems tarptautinės federacijos ar nacionalinės antidopingo organizacijos netaiko ar pasirenka netaikyti savo jurisdikcijos. Visi tarptautinio ir nacionalinio lygmens sportininkai yra saistomi Kodekso antidopingo taisyklių, o tarptautinio ir nacionalinio lygmens sporto tikslios apibrėžtys turi būti nurodytos tarptautinių federacijų ir nacionalinių antidopingo organizacijų taisyklėse.]

 

Bandymassąmoningas elgesys, kai imamasi esminių veiksmų, kuriais ketinama padaryti antidopingo taisyklių pažeidimą. Tačiau antidopingo taisyklių pažeidimas nebus padarytas vien bandant padaryti pažeidimą, jeigu asmuo bandymo atsisako iki tol, kol jo neatskleidžia trečioji šalis, kuri bandyme nedalyvauja.

 

SAT – Sporto arbitražo teismas (angl. Court of Arbitration for Sport – CAS).

 

Kodeksas – Pasaulinis antidopingo kodeksas.

 

Varžybostai vienos lenktynės, mačas, rungtynės ar individualiosios sporto šakos varžybos. Pavyzdžiui, krepšinio rungtynės arba lengvosios atletikos 100 metrų sprinto varžybos olimpinių žaidynių finale. Kalbant apie etapines lenktynes arba kitas sporto varžybas, kuriose prizai teikiami kasdien arba kitais laiko tarpais, skirtumas tarp varžybų ir renginio yra toks, kaip nurodyta atitinkamos tarptautinės federacijos taisyklėse.

 

Švietimas – mokymosi procesas, per kurį diegiamos vertybės ir ugdomas elgesys, puoselėjantis ir saugantis sporto dvasią bei užkertantis kelią tyčiniam ir netyčiniam dopingo vartojimui.

 

Renginys – tai keletas atskirų varžybų, kurias kartu rengia vienas valdymo organas (pvz., Olimpinės žaidynės, tarptautinės federacijos pasaulio čempionatai ar Panamerikos žaidynės).

 

Per varžybas – „per varžybas“ reiškia laikotarpį, kuris prasideda 11 val. 59 min. dieną prieš varžybas, į kurias sportininkas yra įtrauktas, ir baigiasi pasibaigus tokioms varžyboms ir su tokiomis varžybomis susijusiam mėginių paėmimo procesui. Tačiau Pasaulinė antidopingo agentūra tam tikrai sporto šakai gali patvirtinti alternatyvią apibrėžtį, jei tarptautinė federacija pateikia įtikinamą pagrindimą, kad jos sporto šakai reikalinga kitokia apibrėžtis. Pasaulinei antidopingo agentūrai patvirtinus alternatyvią apibrėžtį, ja turi vadovautis visi tos sporto šakos didžiųjų renginių organizatoriai.

 

[Sąvokos „per varžybas“ komentaras. Visuotinai priimta sąvokos „per varžybas“ apibrėžtis užtikrina didesnį visų sporto šakų sportininkų suderinamumą, pašalina ar sumažina sportininkų painiavą dėl atitinkamo testavimo per varžybas laikotarpio, leidžia išvengti netyčinių teigiamų mėginių atvejų laikotarpiu tarp varžybų vykstant renginiui ir padeda užkirsti kelią potencialiam sportinių rezultatų pagerinimui vykstant varžyboms dėl ne varžybų metu draudžiamų vartoti medžiagų naudojimo.]

 

Tarptautinis renginysrenginys ar varžybos, kurių valdymo organas yra Tarptautinis olimpinis komitetas, Tarptautinis parolimpinis komitetas, tarptautinė federacija, didžiųjų renginių organizatorius ar kita tarptautinė sporto organizacija arba jų paskirti renginio techniniai delegatai.

 

Tarptautinio lygmens sportininkas – tai sportininkas, kuris sporto varžybose dalyvauja tarptautiniu lygmeniu, kaip apibrėžia kiekviena tarptautinė federacija, laikydamasi Tarptautinio testavimo ir tyrimų standarto.

 

[Sąvokos „tarptautinio lygmens sportininkas“ komentaras. Laikydamasi Tarptautinio testavimo ir tyrimų standarto, tarptautinė federacija gali pati nustatyti kriterijus, pagal kuriuos ji priskirs sportininkus tarptautinio lygmens sportininkų kategorijai, pvz., pagal atskyrį, pagal dalyvavimą konkrečiuose tarptautiniuose renginiuose, pagal licencijos rūšį ir kt. Tačiau šiuos kriterijus ji privalo paskelbti aiškiai ir suprantamai, kad sportininkai galėtų greitai ir lengvai sužinoti, kada jie galės būti priskirti tarptautinio lygmens sportininkų kategorijai. Pavyzdžiui, jeigu taikomas dalyvavimo tam tikruose tarptautiniuose renginiuose kriterijus, tarptautinė federacija privalo paskelbti tokių tarptautinių renginių sąrašą.]

 

Tarptautinis standartas – tai standartas, patvirtintas Pasaulinės antidopingo agentūros ir užtikrinantis Kodekso laikymąsi. Atitikties Tarptautiniam standartui (priešingai nei kitam alternatyviam standartui, praktikai ar procedūrai) pakanka, kad būtų galima padaryti išvadą, kad Tarptautiniame standarte nurodytos procedūros buvo atliktos tinkamai. Tarptautinis standartas apima bet kuriuos techninius dokumentus, paskelbtus remiantis Tarptautiniu standartu.

 

Didžiųjų renginių organizatoriai – tai nacionalinių olimpinių komitetų žemyninės asociacijos ir kitos tarptautinės daugelio sporto šakų organizacijos, kurios veikia kaip bet kokio žemyno, regiono ar kito tarptautinio renginio valdymo organas.

Nacionalinė antidopingo organizacija – tai kiekvienos šalies paskirtas (-i) subjektas (-ai), kuris (-ie) turi pagrindinius įgaliojimus priimti ir įgyvendinti antidopingo taisykles, vadovauti mėginių paėmimo procesui, tvarkyti testų rezultatus, atlikti rezultatų valdymą nacionaliniu lygmeniu ir yra už tai atsakingas (-i). Jei kompetentinga valdžios institucija (-os) tokio subjekto nepaskiria, jį atstoja šalies nacionalinis olimpinis komitetas ar jo paskirtas subjektas.

 

Nacionalinio lygmens sportininkas – tai sportininkas, kuris sporto varžybose dalyvauja nacionaliniu lygmeniu, kaip apibrėžia kiekviena nacionalinė antidopingo organizacija, laikydamasi Tarptautinio testavimo ir tyrimų standarto.

 

Ne varžybų metu – tai bet kuris laikotarpis, neatitinkantis sąvokos „per varžybas“.

 

Turėjimas tai faktinis ir fizinis turėjimas arba netiesioginis turėjimas (kuris konstatuojamas tik tuo atveju, jei asmuo išimtinėmis teisėmis kontroliuoja ar ketina kontroliuoti draudžiamąją medžiagą ar draudžiamąjį metodą arba patalpas, kuriose yra draudžiamoji medžiaga arba taikomas draudžiamasis metodas). Vis dėlto, jeigu asmuo draudžiamosios medžiagos ar draudžiamojo metodo arba patalpų, kuriose yra draudžiamoji medžiaga ar taikomas draudžiamasis metodas, nekontroliuoja išimtinėmis teisėmis, netiesioginis turėjimas konstatuojamas tik tuo atveju, jei asmuo žinojo apie draudžiamosios medžiagos ar draudžiamojo metodo buvimą ir ketino ją (jį) kontroliuoti. Tačiau tiktai turėjimas nesudaro antidopingo taisyklių pažeidimo pagrindo, jei prieš gaudamas bet kokio pobūdžio pranešimą apie asmens padarytą antidopingo taisyklių pažeidimą tas asmuo ėmėsi konkrečių veiksmų, rodančių, kad jis niekada neketino turėti draudžiamosios medžiagos ar taikyti draudžiamojo metodo ir atsisakė juos turėti tai aiškiai pareikšdamas antidopingo organizacijai. Neatsižvelgiant į nieką, kas prieštarautų šios apibrėžties nuostatoms, draudžiamosios medžiagos ar draudžiamojo metodo pirkimas (taip pat ir elektroninėmis bei kitomis priemonėmis) yra laikomas turėjimu juos perkančio asmens atžvilgiu.

 

[Sąvokos „turėjimas“ komentaras. Pagal šią apibrėžtį sportininko automobilyje radus anabolinių steroidų, tai būtų laikoma antidopingo taisyklių pažeidimu, jeigu sportininkas neįrodo, kad kažkas kitas naudojosi jo automobiliu; tokiu atveju antidopingo organizacija privalo įrodyti, kad, nors sportininkas neturėjo išimtinių automobilio naudojimo teisių, jis žinojo apie anabolinius steroidus ir ketino jais disponuoti. Taip pat ir tuo atveju, kai anabolinių steroidų randama namų vaistinėlėje, kuria bendrai naudojasi sportininkas ir jo sutuoktinė, antidopingo organizacija privalo įrodyti, kad sportininkas žinojo apie steroidų buvimą vaistinėlėje ir ketino jais disponuoti. Vien tik draudžiamosios medžiagos įsigijimo veiksmas yra turėjimas net ir tada, kai, pavyzdžiui, produktas nepristatomas, jį gauna kažkas kitas arba jis išsiunčiamas trečiojo asmens adresu.]

 

Draudžiamųjų medžiagų ir metodų sąrašas – tai sąrašas, kuriame įvardijama draudžiamosios medžiagos ir metodai.

 

Draudžiamasis metodas – tai bet kuris metodas, aprašytas Draudžiamųjų medžiagų ir metodų sąraše.

 

Draudžiamoji medžiaga – tai bet kuri medžiaga ar medžiagų klasė, aprašyta Draudžiamųjų medžiagų ir metodų sąraše.

 

Sportininkas mėgėjas – tai fizinis asmuo, kaip apibrėžta atitinkamos nacionalinės antidopingo organizacijos. Tačiau ši sąvoka neapima asmens, kuris per penkerių (5) metų laikotarpį iki bet kurio antidopingo taisyklių pažeidimo padarymo buvo tarptautinio lygmens sportininkas (kaip apibrėžia kiekviena tarptautinė federacija pagal Tarptautinį testavimo ir tyrimų standartą) arba nacionalinio lygmens sportininkas (kaip apibrėžia kiekviena nacionalinė antidopingo organizacija pagal Tarptautinį testavimo ir tyrimų standartą), atviroje kategorijoje atstovavo kuriai nors valstybei tarptautiniame renginyje arba buvo įtrauktas į kurios nors tarptautinės federacijos arba nacionalinės antidopingo organizacijos Registruotąjį testuotinų sportininkų sąrašą ar kitą buvimo vietos informacijos sąrašą.

 

[Sąvokos „sportininkas mėgėjas“ komentaras. Sąvoka „atvira kategorija“ neapima varžybų, kuriose dalyvauja tik jauniai ar atskirų amžiaus grupių sportininkai.]

 

Rezultatų valdymas – procesas, apimantis laikotarpį nuo pranešimo Tarptautinio rezultatų valdymo standarto 5 straipsnyje nustatyta tvarka arba kai kuriais atvejais (pvz., netipinių rezultatų, sportininko biologinio paso, informavimo apie buvimo vietą pažeidimų atveju) nuo Tarptautinio rezultatų valdymo standarto 5 straipsnyje konkrečiai numatytų etapų prieš pateikiant pranešimą ir kaltinimų pareiškimo iki galutinio bylos išnagrinėjimo, įskaitant bylos nagrinėjimo pirmosios instancijos teisme arba apeliacijos (jei pateikta apeliacija) nagrinėjimo pabaigą.

 

Mėginys arba ėminys – tai bet kuri biologinė medžiaga, paimta dopingo kontrolės tikslais.

 

[Sąvokos „mėginys arba ėminys“ komentaras. Yra buvę pareiškimų, kad kraujo mėginių paėmimas pažeidžia kai kurių religinių ar kultūrinių grupių nuostatas. Nustatyta, kad tokiems pareiškimams nėra pagrindo.]

 

Testavimas tai dopingo kontrolės proceso dalys, susijusios su testų paskirstymo planavimu, mėginių paėmimu, mėginių tvarkymu ir mėginių vežimu į laboratoriją.

 

Leidimas vartoti gydymui (LVG)leidimas vartoti gydymui leidžia sportininkui, turinčiam sveikatos sutrikimų, vartoti draudžiamąsias medžiagas ar naudoti draudžiamuosius metodus, bet tik tuo atveju, jei laikomasi 4.4 straipsnyje ir Leidimo vartoti gydymui išdavimo tarptautiniame standarte nustatytų sąlygų.

 

Vartojimas (naudojimas) – tai bet kokios draudžiamosios medžiagos ar draudžiamojo metodo naudojimas, taikymas, nurijimas, įšvirkštimas ar vartojimas bet kokiomis kitomis priemonėmis.

 

WADA – Pasaulinė antidopingo agentūra (angl. WADA, World Anti-Doping Agency).

 

3.2. Tarptautiniame privatumo ir asmens duomenų apsaugos standarte apibrėžtos sąvokos

 

Asmens duomenys – tai duomenys, įskaitant, be jokių apribojimų, neskelbtinus asmens duomenis, susijusius su nustatytu ar galimu nustatyti dalyviu ar kitu asmeniu, kurio duomenis antidopingo organizacija tvarko tik vykdydama su antidopingu susijusią veiklą.

 

[Sąvokos „asmens duomenys“ komentaras. Laikoma, kad asmens duomenys apima, bet jais neapsiriboja, šiuos duomenis: sportininko vardą ir pavardę, gimimo datą, kontaktinius duomenis ir narystę sporto organizacijose, buvimo vietą, suteiktus leidimus vartoti gydymui (LVG) (jei suteikta), antidopingo testo rezultatus ir rezultatų valdymą (įskaitant drausminių bylų nagrinėjimą, apeliacijas ir sankcijas). Asmens duomenys taip pat apima su kitais asmenimis susijusią asmeninę ir kontaktinę informaciją, pavyzdžiui, medikų ir kitų asmenų, dirbančių su sportininku, gydančių jį ar padedančių jam su antidopingu susijusioje veikloje. Tokia informacija yra asmens duomenys, ji reglamentuojama šio Tarptautinio standarto visą laiką, kol tokie duomenys yra tvarkomi, nepriklausomai nuo to, ar susijęs asmuo toliau dalyvauja organizuotame sporte.]

 

Tvarkymas (ir šiam žodžiui giminingi tvarkyti ir sutvarkyta) – tai asmens duomenų rinkimas, vertinimas, išsaugojimas, saugojimas, atskleidimas, perkėlimas, perdavimas, keitimas, ištrynimas ar asmens duomenų naudojimas kitais būdais.

 

3.3. Išskirtinai Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautiniame standarte vartojamos sąvokos

 

Gydomasis – gerinantis sveikatos būklę arba susijęs su sveikatos būklės gerinimu gydomosiomis priemonėmis ar metodais, arba reikalingas ar pagalbinis gydymo kursui.

 

Leidimų vartoti gydymui išdavimo komitetas (arba LVGIK) antidopingo organizacijos sudaryta specialistų grupė, svarstanti prašymus išduoti LVG.

 

Pasaulinės antidopingo agentūros LVGIK Pasaulinės antidopingo agentūros sudaryta specialistų grupė, peržiūrinti kitų antidopingo organizacijų sprendimus dėl LVG.

 

3.4. Aiškinimas

 

3.4.1. Oficialus Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinio standarto tekstas paskelbiamas anglų ir prancūzų kalbomis. Jei šio teksto versijos anglų ir prancūzų kalbomis nesutampa, vadovaujamasi tekstu anglų kalba.

 

3.4.2. Kaip ir Kodeksas, Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinis standartas buvo parengtas atsižvelgiant į proporcingumo, žmogaus teisių bei kitus galiojančius teisinius principus. Jis turi būti aiškinamas ir taikomas vadovaujantis šiais principais.

 

3.4.3. Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinis standartas aiškinamas vadovaujantis jo nuostatas paaiškinančiais komentarais.

 

3.4.4. Jei nenurodyta kitaip, nuorodos į skyrius ir straipsnius yra nuorodos į Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinio standarto skyrius ir straipsnius.

 

3.4.5. Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautiniame standarte vartojama sąvoka „dienos“ reiškia kalendorines dienas, jei nenurodyta kitaip.

 

3.4.6. Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinio standarto priedai yra tokie pat privalomi kaip ir likusi Tarptautinio standarto dalis.

 


 

ANTROJI DALIS.

 

STANDARTAI IR LVG IŠDAVIMO PROCEDŪRA

 

 

 

4. LVG išdavimas

 

Sportininkas, kuriam gydymo tikslais būtina vartoti draudžiamąją medžiagą ar naudoti draudžiamąjį metodą, prieš pradėdamas vartoti atitinkamą medžiagą ar naudoti atitinkamą metodą arba prieš turėdamas atitinkamą medžiagą turi kreiptis ir gauti LVG, išskyrus atvejus, kai sportininkas turi teisę kreiptis dėl LVG išdavimo atgaline data pagal 4.1 straipsnį. Abiem atvejais turi būti įvykdytos 4.2 straipsnio sąlygos.

 

[4 straipsnio komentaras. Gali būti situacijų, kai sportininkas turi sveikatos sutrikimų ir vartoja arba turi draudžiamąją medžiagą ar taiko draudžiamąjį metodą prieš tai, kai jam įsigalioja antidopingo taisyklės. Tokiu atveju tokiam ankstesniam draudžiamosios medžiagos vartojimui ir (arba) turėjimui ar draudžiamojo metodo taikymui LVG turėti nereiklaujama, pakanka būsimo LVG.]

 

4.1. Atgaline data veikiantis LVG suteikia sportininkui galimybę prašyti LVG dėl draudžiamosios medžiagos vartojimo ar draudžiamojo metodo taikymo po to, kai jis tą medžiagą vartojo ar turėjo ar taikė metodą.

 

Sportininkas gali prašyti išduoti LVG atgaline data (tačiau vis tiek turi atitikti 4.2 straipsnyje nurodytas sąlygas), jei taikytina bet kuri viena iš toliau nurodytų išimčių:

 

a) būtinas skubus ar neatidėliotinas gydymas dėl ligos;

 

b) buvo nepakankamai laiko, galimybių ar susidarė kitos išskirtinės aplinkybės, kurios neleido sportininkui pateikti (ar LVGIK apsvarstyti) prašymo išduoti LVG prieš mėginio paėmimą;

 

c) dėl nacionalinių prioritetų tam tikroms sporto šakoms ar disciplinoms sportininko nacionalinė antidopingo organizacija neleido sportininkui kreiptis ar nereikalavo, kad jis kreiptųsi, dėl būsimo LVG (žiūrėkite komentarą 5.1 straipsniui);

 

d) jei antidopingo organizacija nusprendžia paimti mėginįsportininko, kuris nėra tarptautinio lygmens sportininkas arba nacionalinio lygmens sportininkas, ir šis sportininkas vartoja draudžiamąją medžiagą ar naudoja draudžiamąjį metodą gydymo tikslais, antidopingo organizacija privalo leisti sportininkui pateikti prašymą išduoti LVG atgaline data; arba

 

e) sportininkas draudžiamąją medžiagą, kurią uždrausta vartoti tik per varžybas, gydymo tikslais vartojo ne varžybų metu.

 

[4.1 straipsnio komentaras. Atitiktis vienai iš atgaline data galiojančių išimčių nereiškia, kad LVG būtinai bus išduotas; tai reiškia, kad sportininko prašymas gali būti vertinamas pagal 4.2 straipsnį, siekiant nustatyti, ar tenkinamos nurodytos LVG sąlygos.]

 

[4.1 straipsnio c, d ir e punktų komentaras. Šiems sportininkams labai rekomenduojama būti pasirengusiems bet kuriuo momentu pateikti savo ligos įstoriją, įrodančią, kad jie atitinka LVG išdavimo sąlygas, nustatytas 4.2 straipsnyje, jei po mėginio paėmimo būtina pateikti prašymą išduoti LVG atgaline data.]

 

[4.1 straipsnio e punkto komentaras. Taip siekiama atsižvelgti į situacijas, kai gydymo tikslais sportininkas ne varžybų metu vartoja medžiagą, kuri draudžiama vartoti tik per varžybas, tačiau yra pavojus, kad ši medžiaga išliks jo organizme ir per varžybas. Tokiais atvejais antidopingo organizacija privalo leisti sportininkui pateikti prašymą išduoti LVG atgaline data (jei sportininkas jo nepateikė iš anksto). Tuo taip pat siekiama užtikrinti, kad antidopingo organizacijoms nereikės nagrinėti iš anksto pateiktų prašymų išduoti LVG, kai tai nėra būtina.]

 

4.2. Sportininkui LVG gali būti išduotas tik tuo atveju, jei jis įrodo, įvertinęs tikimybę, kad atitinka visas toliau nurodytas sąlygas:

 

a) konkreti draudžiamoji medžiaga arba draudžiamasis metodas yra būtini diagnozuotam sveikatos sutrikimui, kurį patvirtina atitinkami medicininiai įrodymai, gydyti;

 

[4.2 straipsnio a punkto komentaras. Draudžiamosios medžiagos vartojimas ar draudžiamojo metodo naudojimas gali būti būtino diagnostinio tyrimo, o ne pačio gydymo, dalis.]

 

b) dėl gydomojo draudžiamosios medžiagos vartojimo ar draudžiamojo metodo naudojimo, įvertinus tikimybę, nebūtų jokio papildomo sportinių rezultatų pagerėjimo, išskyrus tokį pagerėjimą, kurio būtų galima tikėtis sportininkui atgavus normalią sveikatos būklę po nustatytos ligos gydymo;

 

[4.2 straipsnio b punkto komentaras. Sportininko normalią sveikatos būklę bus būtina įvertinti individualiai. Konkretaus sportininko normali sveikatos būklė yra jo sveikatos būklė, išskyrus sveikatos sutrikimą, dėl kurio sportininkas siekia gauti LVG.]

 

c) draudžiamoji medžiaga ar draudžiamasis metodas yra gydymas, indikuotinas gydyti sveikatos sutrikimui, kuriam nėra kitos pagrįstos leidžiamos gydymo alternatyvos;

 

[4.2 straipsnio c punkto komentaras. Gydytojas privalo paaiškinti, kodėl pasirinktas gydymas yra pats tinkamiausias, t. y., jis pasirinktas remiantis patirtimi, pašalinių poveikių pobūdžiu ar kitokiomis medicininiu požiūriu pagrįstomis priežastimis, įskaitant, jei taikoma, geografiniam regionui būdingą medicininę praktiką ir gydymo vaistais prieinamumą. Be to, ne visada būtina nesėkmingai išbandyti alternatyvas prieš pradedant vartoti draudžiamąją medžiagą ar naudoti draudžiamąjį metodą.]

 

d) būtinybė vartoti draudžiamąją medžiagą ar naudoti draudžiamąjį metodą nėra, visiškai ar iš dalies, ankstesnio medžiagos vartojimo ar metodo naudojimo (neturint LVG), uždraustų vartojimo ar naudojimo metu, pasekmė.

 

[4.2 straipsnio komentaras. Pasaulinės antidopingo agentūros Gairės gydytojui išduodant LVG (angl. TUE Physician guidelines), paskelbtos jos interneto svetainėje, turėtų būti naudojamos kaip pagalbinė priemonė taikant šiuos kriterijus konkrečių sveikatos sutrikimų atžvilgiu.

 

Vienintelis pagrindas išduoti LVG yra sąlygų, nustatytų 4.2 straipsnyje, įvertinimas. Nesvarstoma, ar draudžiamoji medžiaga ar draudžiamasis metodas yra kliniškai tinkamiausias ar saugiausias, ar jų naudojimas yra teisėtas visose jurisdikcijose.

 

Kai tarptautinė federacija ar didžiųjų renginių organizatoriaus LVGIK sprendžia, pripažinti ar nepripažinti kitos antidopingo organizacijos išduotą LVG (žr. 7 straipsnį), ir kai Pasaulinė antidopingo agentūra peržiūri sprendimą išduoti (ar neišduoti) LVG (žr. 8 straipsnį), sprendžiamas klausimas bus toks pat, kokį sprendžia ir LVGIK, kuris svarsto prašymą išduoti LVG pagal 6 straipsnį, t. y., ar sportininkas, įvertinus tikimybes, atitinka kiekvieną iš 4.2 straipsnyje nurodytų sąlygų.]

 

4.3. Esant išskirtinėms aplinkybėms ir nepaisant jokių kitų šio Leidimų vartoti gydymui išdavimo tarptautinio standarto sąlygų, sportininkas gali atgaline data pateikti prašymą leisti vartoti draudžiamąją medžiagą ar naudoti draudžiamąjį metodą gydymui ir jo prašymas gali būti patenkintas, jei, atsižvelgiant į Kodekso tikslą, būtų akivaizdžiai nesąžininga neišduoti LVG atgaline data. Antidopingo organizacija gali patenkinti prašymus išduoti LVG pagal šį straipsnį atgaline data tarptautinio lygmens sportininkams ir nacionalinio lygmens sportininkams tik tuo atveju, jei prieš tai jį patenkina Pasaulinė antidopingo agentūra (o Pasaulinė antidopingo agentūra gali savo nuožiūra patvirtinti ar atmesti antidopingo organizacijos sprendimą).

 

Sportininkams, kurie nėra tarptautinio lygmens sportininkai ar nacionalinio lygmens sportininkai, atitinkama antidopingo organizacija gali patenkinti prašymą išduoti LVG atgaline data pagal šį straipsnį be išankstinės konsultacijos su Pasauline antidopingo agentūra; tačiau Pasaulinė antidopingo agentūra gali bet kuriuo metu peržiūrėti antidopingo organizacijos sprendimą išduoti LVG atgaline data pagal šį straipsnį ir savo nuožiūra pritarti arba nepritarti šiam sprendimui.

 

Bet koks sprendimas, kurį pagal šį straipsnį priima Pasaulinė antidopingo agentūra ir (arba) antidopingo organizacija, negali būti užginčytas pateikiant gynybos argumentus byloje dėl antidopingo taisyklių pažeidimo arba pateikiant apeliaciją ar kitais būdais.

 

Apie visus antidopingo organizacijos pagal šį 4.3 straipsnį priimtus sprendimus išduoti arba neišduoti LVG turi būti pranešta per ADAMS sistemą vadovaujantis 5.5 straipsniu.

 

[4.3 straipsnio komentaras. Siekiant išvengti abejonių, prašymas atgaline data gali būti patenkinamas pagal 4.3 straipsnį net jei nėra vykdomos sąlygos, nustatytos 4.2 straipsnyje (nors tokių sąlygų patenkinimas būtų svarbi aplinkybė). Kiti svarbūs veiksniai, be kita ko, gali būti tokie: priežastys, dėl kurių sportininkas nepateikė prašymo iš anksto, sportininko patirtis, sportininkui anksčiau suteiktos švietimo paslaugos, ar Dopingo kontrolės formoje sportininkas nurodė, kad vartojo medžiagą ar naudojo metodą, ir neseniai pasibaigęs sportininko LVG galiojimo laikas. Priimdama sprendimą, Pasaulinė antidopingo agentūra savo nuožiūra gali konsultuotis su Pasaulinės antidopingo agentūros LVGIK nariu (-iais).]

 

 

 

5. Antidopingo organizacijų atsakomybė dėl LVG

 

5.1. Kodekso 4.4 straipsnyje nurodyta: a) kuri antidopingo organizacija turi teisę priimti sprendimus dėl LVG; b) kaip jos priimtus sprendimus dėl LVG pripažįsta ir gerbia kitos antidopingo organizacijos; c) kada sprendimus dėl LVG galima peržiūrėti ir (arba) apskųsti.

 

[5.1 straipsnio komentaras. Žr. 1 priedą „Kodekso 4.4 straipsnis. Struktūrinė schema“, kuriame apibendrinamos pagrindinės Kodekso 4.4 straipsnio nuostatos.

 

Jeigu nacionalinės politikos reikalavimai ir kiti privalomieji reikalavimai įpareigoja nacionalinę antidopingo organizaciją planuojant testavimą teikti pirmenybę tam tikroms sporto šakoms ar disciplinoms (kaip nurodoma Tarptautinių testavimo ir tyrimų standartų 4.4.1 straipsnyje), nacionalinė antidopingo organizacija gali atsisakyti svarstyti išankstinius sportininkų, kurie priklauso kai kurioms arba visoms neprioritetinėms sporto šakoms ar disciplinoms, prašymus išduoti LVG, tačiau tokiu atveju nacionalinė antidopingo organizacija privalo leisti tokiam sportininkui, iš kurio vėliau buvo paimtas mėginys, pateikti prašymą išduoti LVG atgaline data. Nacionalinė antidopingo organizacija susijusių sportininkų naudai privalo skelbti informaciją apie tokią politiką savo interneto svetainėje.

 

Kodekso 4.4.2 straipsnyje nurodoma, kad įgaliojimus priimti sprendimus dėl LVG išdavimo ne tarptautinio lygmens sportininkams turi nacionalinė antidopingo organizacija. Kilus ginčui dėl to, kuri nacionalinė antidopingo organizacija turėtų nagrinėti ne tarptautinio lygmens sportininko prašymą išduoti LVG, sprendimą priima Pasaulinė antidopingo agentūra. Pasaulinės antidopingo agentūros sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.]

 

5.2. Siekiant išvengti abejonių, tais atvejais, kai nacionalinė antidopingo organizacija išduoda sportininkui LVG, šis LVG galioja nacionaliniu lygiu ir pasauliniu mastu ir jo neturi formaliai pripažinti kitos nacionalinės antidopingo organizacijos pagal 7 straipsnį (pavyzdžiui, jei LVG sportininkui išduoda jo nacionalinė antidopingo organizacija ir jis vėliau treniruojasi ar dalyvauja varžybose kitos nacionalinės antidopingo organizacijos šalyje, šis LVG galios, jei vėliau sportininką testuos ta kita nacionalinė antidopingo organizacija).

 

5.3. Kiekviena nacionalinė antidopingo organizacija, tarptautinė federacija ir didžiųjų renginių organizatorius privalo įsteigti LVGIK, kuris spręstų, ar prašymai išduoti arba pripažinti LVG atitinka 4.2 straipsnyje nurodytas sąlygas.

 

[5.3 straipsnio komentaras. Siekiant išvengti abejonių, sprendimą dėl atitikties sąlygoms, išdėstytoms 4.1 ir 4.3 straipsniuose, gali priimti atitinkama antidopingo organizacija pasikonsultavusi su LVGIK nariu (-iais).

 

Nors didžiųjų renginių organizatorius gali nuspręsti savaime pripažinti jau išduotą LVG, turi būti sukurtas mechanizmas, leidžiantis sportininkams, dalyvaujantiems renginyje, prireikus gauti naują LVG. Kiekvienas didžiųjų renginių organizatorius pats sprendžia, ar šiam tikslui sudaryti savo LVGIK, ar sudaryti sutartį ir perduoti šią užduotį trečiajai šaliai. Visais atvejais siekiama užtikrinti, kad tokiuose renginiuose dalyvaujantys sportininkai turėtų galimybę greitai bei veiksmingai gauti LVG iki prasidedant varžyboms.]

 

a) LVGIK turėtų sudaryti bent trys (3) gydytojai, turintys sportininkų sveikatos priežiūros ir gydymo patirties bei pakankamai klinikinės, sporto medicinos žinių. Tais atvejais, kai reikia specialių ekspertinių žinių (pvz., kai sportininkas turi sveikatos sutrikimų ir medžiaga ar metodas susijęs su sportininko sveikatos sutrikimais), bent vienas (1) LVGIK narys ar ekspertas turi turėti tokių ekspertinių žinių. Vienas (1) gydytojas, LVGIK narys, turi būti LVGIK pirmininku.

 

b) Siekiant užtikrinti sprendimų nešališkumą, visi LVGIK nariai turi pasirašyti interesų konflikto ir konfidencialumo deklaracijas (deklaracijos forma paskelbta Pasaulinės antidopingo agentūros interneto svetainėje).

 

5.4. Kiekviena nacionalinė antidopingo organizacija, tarptautinė federacija ir didžiųjų renginių organizatorius privalo sukurti aiškią prašymų išduoti LVG teikimo LVGIK procedūrą, kuri atitiktų šio Tarptautinio standarto reikalavimus. Jie taip pat privalo paskelbti išsamią informaciją apie tą procedūrą, mažų mažiausiai paskelbdami ją gerai matomoje vietoje savo interneto svetainėje.

 

5.5. Kiekviena nacionalinė antidopingo organizacija, tarptautinė federacija ir didžiųjų renginių organizatorius privalo nedelsdami pranešti (anglų arba prancūzų kalba) apie visus savo LVGIK sprendimus dėl LVG išdavimo arba neišdavimo ir visus sprendimus pripažinti kitų antidopingo organizacijų sprendimus dėl LVG ar jų nepripažinti per ADAMS kiek įmanoma greičiau ir bet kokiu atveju per dvidešimt vieną (21) dieną nuo sprendimo gavimo dienos. Sprendime neišduoti LVG turi būti paaiškinta(-os) atsisakymo išduoti LVG priežastis (-ys). Informacijoje apie išduotus LVG turi būti paminėta (anglų arba prancūzų kalba):

 

a) ar sportininkui buvo leista atgaline data prašyti LVG pagal 4.1 straipsnį, ir paaiškintos tokio leidimo priežastys arba, ar sportininkui buvo leista prašyti LVG ir LVG buvo jam išduotas atgaline data pagal 4.3 straipsnį, ir paaiškintos tokio leidimo išdavimo priežastys;

 

b) leidžiama naudoti medžiaga ar metodas, dozė, vartojimo dažnis ir leidžiamas paskyrimo būdas, LVG galiojimo trukmė (ir, jei skiriasi, paskirto gydymo trukmė) ir bet kokios su LVG susijusios nustatytos sąlygos; ir

 

c) prašymo išduoti LVG forma (jei neužpildoma elektroniniškai ADAMS sistemoje) ir atitinkama klinikinė informacija, patvirtinanti, kad buvo patenkintos 4.2 straipsnyje nustatytos sąlygos tokiam LVG išduoti (prieinama tik Pasaulinei antidopingo agentūrai, sportininko nacionalinei antidopingo organizacijai ir tarptautinei federacijai, taip pat didžiųjų renginių organizatoriui, organizuojančiam renginį, kuriame sportininkas norėtų dalyvauti).

 

[5.5 straipsnio komentaras. Jei naudojama prašymo išduoti LVG forma, antidopingo organizacijos gali ją išversti į kitas kalbas, tačiau originalūs tekstai anglų ar prancūzų kalbomis formoje turi likti, ir turi būti pateiktas turinio vertimas į anglų arba prancūzų kalbą.

 

Turi būtu pateikta visa ligos istorija, įskaitant diagnostinius testus, laboratorinių tyrimų rezultatus ir vertes, kurių į anglų arba prancūzų kalbą versti nereikia. Tačiau visos pagrindinės informacijos santrauka (įskaitant pagrindinius diagnostinius testus) turi būti išversta ir įvesta į ADAMS, joje turi būti pakankamai informacijos diagnozei nustatyti. Tam, kad medicininė informacija būtų tinkamai suprasta ir apibendrinta, primygtinai rekomenduojama, kad santrauka būtų parengta gydytojo ar kito asmens, turinčio atitinkamas medicinos žinias. Atitinkama antidopingo organizacija ar Pasaulinė antidopingo agentūra gali paprašyti išsamesnio ar viso vertimo.]

 

5.6. Kai nacionalinė antidopingo organizacija sportininkui išduoda LVG, ji privalo raštu jį ar ją įspėti, kad: a) LVG galioja tik nacionaliniu lygmeniu; b) jei sportininkas tampa tarptautinio lygmens sportininku arba varžosi tarptautiniame renginyje, toks LVG negalios, nebent jį pripažįsta atitinkama tarptautinė federacija arba didžiųjų renginių organizatorius pagal 7 straipsnį. Tuomet nacionalinė antidopingo organizacija turėtų padėti sportininkui nuspręsti, kada jam būtina pateikti LVG tarptautinei federacijai ar didžiųjų renginių organizatoriui, kad šie jį pripažintų, taip pat turėtų sportininkui patarti ir padėti per LVG pripažinimo procesą.

 

5.7. Kiekviena tarptautinė federacija ir didžiųjų renginių organizatorius privalo paskelbti ir nuolat atnaujinti pranešimą (mažų mažiausiai paskelbti gerai matomoje vietoje savo interneto svetainėje ir nusiųsti jį Pasaulinei antidopingo agentūrai), kuriame turi būti aiškiai nurodyta: 1) kuriems sportininkams, patenkantiems į jų jurisdikciją, reikia pateikti LVG prašymą ir kada; 2) kuriuos sprendimus dėl LVG, priimtus kitų antidopingo organizacijų, jie pripažįsta savaime pagal 7.1 straipsnio a punktą; 3) kuriuos sprendimus dėl LVG, priimtus kitų antidopingo organizacijų, reikės pateikti jiems, kad jie būtų pripažinti vadovaujantis 7.1 straipsnio b punktu.

 

5.8. Bet kuris LVG, kurį sportininkui išduoda nacionalinė antidopingo organizacija, netenka galios, jei sportininkas tampa tarptautinio lygmens sportininku arba varžosi tarptautiniame renginyje, išskyrus tuos atvejus, kai (ir tik tais atvejais, kai) atitinkama tarptautinė federacija pripažįsta LVG pagal 7 straipsnį. Bet kuris LVG, kurį sportininkui išduoda tarptautinė federacija, nustoja galioti, jei sportininkas varžosi tarptautiniame renginyje, kurį organizuoja didžiųjų renginių organizatorius, išskyrus tuos atvejus, kai (ir tik tais atvejais, kai) atitinkamas didžiųjų renginių organizatorius pripažįsta tą LVG pagal 7 straipsnį. Todėl, jei tarptautinė federacija ar, atitinkamai, didžiųjų renginių organizatorius atsisako pripažinti tą LVG, tai, atsižvelgiant į sportininko teisę į peržiūrą ir apeliavimą, tokiu LVG negali būti remiamasi siekiant pasiteisinti tai tarptautinei federacijai ar didžiųjų renginių organizatoriui dėl jame minimos draudžiamosios medžiagos vartojimo, naudojimo, turėjimo ar paskyrimo arba draudžiamojo metodo taikymo.

 

 

6. Prašymų išduoti LVG teikimo procedūra

 

6.1. Sportininkas, kuriam reikia LVG, turėtų pateikti prašymą kuo greičiau. Dėl medžiagų, draudžiamų tik per varžybas, sportininkas turėtų pateikti prašymą bent prieš trisdešimt (30) dienų iki varžybų, nebent tai yra nenumatytas atvejis arba išskirtinės aplinkybės.

 

6.2. Sportininkas turėtų kreiptis atitinkamai į savo nacionalinę antidopingo organizaciją, tarptautinę federaciją ir (arba) didžiųjų renginių organizatorių internetu arba pateikdamas prašymo išduoti LVG formą. Antidopingo organizacijos prašymo formą, kurią jos nori, kad sportininkai užpildytų, arba prašymo teikimo tvarką, kurios sportininkai turėtų laikytis, pateikia savo interneto svetainėje. Jei naudojama prašymo forma,ji turi būti parengta pagal Pasaulinės antidopingo agentūros interneto svetainėje pateiktą prašymo išduoti LVG formos šabloną. Antidopingo organizacijos gali pakeisti šį formos šabloną pridėdamos papildomų reikalavimų pateikti tam tikros informacijos, tačiau negali pakeisti arba ištrinti formos šablono dalių ar punktų.

 

[6.2 straipsnio komentaras. Esant tam tikroms situacijoms, sportininkas gali nežinoti, kuriai nacionalinei antidopingo organizacijai turėtų pateikti prašymą išduoti LVG. Tokiomis aplinkybėmis sportininkas turi kreiptis į savo sporto organizacijos, kuriai jis atstovauja (arba kurios nariu jis yra, arba kurios licenciją jis turi), šalies nacionalinę antidopingo organizaciją, norėdamas sužinoti, ar jis patenka į šios nacionalinės antidopingo organizacijos jurisdikciją LVG atžvilgiu pagal abiejų, minėtos sporto organizacijos ir jos šalies nacionalinės antidopingo organizacijos, taisykles.

 

Jei tokia nacionalinė antidopingo organizacija atsisako nagrinėti prašymą išduoti LVG, nes sportininkas nepatenka į jos jurisdikciją LVG atžvilgiu, sportininkas turėtų laikytis šalies, kurioje jis gyvena, nacionalinės antidopingo organizacijos antidopingo taisyklių (jei skirtingos).

 

Jei sportininkas vis dar nepatenka į šios nacionalinės antidopingo organizacijos jurisdikciją LVG atžvilgiu, tada sportininkas turėtų laikytis šalies, kurios pilietybę jis turi, nacionalinės antidopingo organizacijos antidopingo taisyklių (jei skiriasi nuo šalies, kurioje jis varžosi arba gyvena, nacionalinės antidopingo organizacijos antidopingo taisyklių).

 

Kad sužinotų, ar nacionalinė antidopingo organizacija turi jurisdikciją LVG atžvilgiu, sportininkas gali kreiptis pagalbos į bet kurią pirmiau minėtą nacionalinę antidopingo organizaciją. Tuo atveju, jei nė viena pirmiau minėta nacionalinė antidopingo organizacija neturi jurisdikcijos LVG atžvilgiu, kai mėginys yra teigiamas, sportininkui paprastai turėtų būti leidžiama pateikti prašymą antidopingo organizacijai, turinčiai rezultatų valdymo įgaliojimus, išduoti LVG atgaline data. Žiūrėkite taip pat apibendrintas „Kur kreiptis“ schemas Pasaulinės antidopingo organizacijos interneto svetainės medicinos skiltyje.]

 

6.3. Sportininkas negali pateikti prašymo išduoti LVG dėl tos pačios draudžiamosios medžiagos vartojimo ar draudžiamojo metodo taikymo esant tam pačiam sveikatos sutrikimui daugiau kaip vienai (1) antidopingo organizacijai. Sportininkas taip pat negali tuo pačiu metu turėti daugiau kaip vieno (1) LVG dėl tos pačios draudžiamosios medžiagos vartojimo ar draudžiamojo metodo taikymo esant tam pačiam sveikatos sutrikimui (ir bet kuris iš šių naujai gautų LVG pakeis anksčiau išduotą LVG, kurio galiojimą turi nutraukti atitinkama antidopingo organizacija).

 

6.4. Sportininkas turėtų pateikti prašymą išduoti LVG atitinkamai antidopingo organizacijai per ADAMS sistemą ar kitokiu antidopingo organizacijos nurodytu būdu. Prašymas turi būti teikiamas kartu su išsamia ligos istorija, įskaitant dokumentus, išduotus pirminę diagnozę nustačiusio gydytojo (-jų) (jei įmanoma), taip pat visų susijusių apžiūrų, laboratorinių tyrimų ir vaizdinių tyrimų rezultatus. Prašymas nurodytoje vietoje turi būti pasirašytas gydančiojo gydytojo.

 

[6.4 straipsnio komentaras. Informacija, susijusi su diagnoze ir gydymu, turėtų būti pateikiama vadovaujantis atitinkamais Pasaulinės antidopingo agentūros dokumentais, paskelbtais Pasaulinės antidopingo agentūros interneto svetainėje.]

 

6.5. Sportininkas turėtų turėti pilną prašymo išduoti LVG bei visos medžiagos ir informacijos, pateiktų jo antidopingo organizacijai, kopiją.

 

6.6. LVGIK svarsto prašymą išduoti LVG tik tuo atveju, jeigu prašymas yra tinkamai užpildytas ir su juo pateikiami visi reikiami dokumentai. Nevisiškai užpildytas prašymas grąžinamas sportininkui galutinai užpildyti ir dar kartą pateikti.

 

6.7. LVGIK gali pareikalauti, kad sportininkas arba jo ar jos gydytojas pateiktų papildomos informacijos apie vaizdinių ir kitų tyrimų rezultatus ar kitos informacijos, kurios, LVGIK manymu, reikia svarstant sportininko prašymą, ir (arba) gali kreiptis pagalbos į kitus medicinos ar mokslo ekspertus, jei mano, kad to reikia.

 

6.8. Visas išlaidas, kurių sportininkas turi pateikdamas prašymą išduoti LVG ir papildomą informaciją, kurios reikalauja LVGIK, atlygina pats sportininkas.

 

6.9. LVGIK sprendžia, ar išduoti LVG kuo greičiau, ar įprastai (t. y., jei nėra išskirtinių aplinkybių) – ne daugiau kaip per dvidešimt vieną (21) dieną nuo tinkamai užpildyti prašymo gavimo dienos. Kai prašymas išduoti LVG pateikiamas likus pakankamai laiko iki renginio, LVGIK turi dėti visas pastangas, kad sprendimas būtų priimtas iki prasidedant renginiui.

 

6.10. Pagal 5.5 straipsnį LVGIK privalo raštu pranešti sportininkui savo sprendimą, taip pat perduoti jį Pasaulinei antidopingo agentūrai ir kitoms antidopingo organizacijoms per ADAMS sistemą.

 

6.11. Kiekvienas LVG galioja nurodytą laiką, kurį nustatyto LVGIK, ir šiam laikui pasibaigus LVG nustoja galiojęs savaime. Jei sportininkui būtina toliau vartoti draudžiamąją medžiagą ar taikyti draudžiamąjį metodą pasibaigus LVG galiojimo laikui, jis privalo pateikti prašymą išduoti naują LVG gerokai anksčiau nei baigiasi turimo LVG galiojimo laikas, kad būtų pakankamai laiko sprendimui priimti iki turimo LVG galiojimo pabaigos.

 

[6.11 straipsnio komentaras. Jei įmanoma, galiojimo trukmė turėtų būti nustatoma vadovaujantis Pasaulinės antidopingo agentūros parengtomis Gairėmis LVG išduodančiam gydytojui.]

 

6.12. LVG atšaukiamas dar iki pasibaigiant jo galiojimui, jeigu sportininkas nedelsdamas nepaklūsta reikalavimams ar sąlygoms, kuriuos kelia antidopingo organizacija, išduodanti LVG. Taip pat Pasaulinė antidopingo agentūra po peržiūros arba dėl apeliacijos gali panaikinti LVG.

 

6.13. Jeigu praėjus nedaug laiko po to, kai LVG dėl konkrečios draudžiamosios medžiagos nustoja galioti, atšaukiamas arba panaikinamas, randamas teigiamas mėginys, teigiamo mėginio pirminę peržiūrą atliekanti antidopingo organizacija vadovaudamasi Tarptautinio rezultatų valdymo standarto 5.1.1.1 straipsniu svarsto, ar tokio rezultato priežastis gali būti draudžiamosios medžiagos vartojimas iki atšaukiant, panaikinant LVG ar pasibaigiant jo galiojimo trukmei. Jei taip, toks vartojimas (ir bet kokie kiti draudžiamosios medžiagos likučiai sportininko mėginyje) nelaikomas antidopingo taisyklių pažeidimu.

 

6.14. Jeigu išdavus LVG sportininkas reikalauja iš esmės kitokių draudžiamosios medžiagos ar draudžiamojo metodo dozės, periodiškumo, leidžiamo vartojimo būdo ir vartojimo trukmės, nei nurodyta LVG, jis privalo susisiekti su atitinkama antidopingo organizacija, kuri nusprendžia, ar sportininkui būtina pateikti prašymą išduoti naują LVG. Jei draudžiamosios medžiagos vartojimas ar draudžiamojo metodo taikymas, turėjimas ar paskyrimas neatitinka sąlygų, nustatytų išduotame LVG, tokio LVG turėjimas neapsaugo sportininko nuo antidopingo taisyklių pažeidimo.

 

[6.14 straipsnio komentaras. Pripažinta, kad esant tam tikrai sveikatos būklei, dozės gali svyruoti, ypač ankstyvojoje gydymo režimo parinkimo stadijoje arba sergant nuo insulino priklausomu diabetu. Į tokius galimus svyravimus reikėtų atsižvelgti, išduodant LVG. Tačiau esant pakitimams, kurie nebuvo numatyti LVG, sportininkas turi susisiekti su atitinkama antidopingo organizacija ir sužinoti, ar būtinas naujas LVG.]

 

 

 

7. LVG pripažinimo procedūra

 

7.1. Kodekso 4.4 straipsnyje reikalaujama, kad antidopingo organizacijos pripažintų kitų antidopingo organizacijų išduotus LVG, kurie atitinka 4.2 straipsnio sąlygas. Todėl jeigu sportininkas, kuriam taikomi tarptautinės federacijos arba didžiųjų renginių organizatoriaus LVG reikalavimai, jau turi LVG, jam nebereikia teikti prašymo išduoti naują LVG tarptautinei federacijai arba didžiųjų renginių organizatoriui; užuot tai darę:

 

a) tarptautinė federacija arba didžiųjų renginių organizatorius gali paskelbti, kad savaime pripažįsta sprendimus dėl LVG, kurie buvo priimti laikantis Kodekso 4.4 straipsnio (arba kai kurių kategorijų tokius sprendimus, pavyzdžiui, priimtus konkrečių antidopingo organizacijų arba susijusius su konkrečia draudžiamąja medžiaga), jei apie šiuos sprendimus dėl LVG buvo pranešta laikantis 5.5 straipsnio nuostatų. Jei sportininkui išduotas LVG patenka į tokią kategoriją, kuriai priklausantys LVG yra šiuo būdu savaime pripažįstami jų išdavimo metu, jam nereikia imtis jokių tolesnių veiksmų. Savaime pripažinus LVG, antidopingo organizacijoje vėliau LVG gali būti nebeperžiūrimas;

 

[7.1 straipsnio a punkto komentaras. Savaiminis sprendimų dėl LVG pripažinimas gali pelengvinti sportininkams tenkančią naštą. Vis dėlto tarptautinės federacijos arba didžiųjų renginių organizatoriai turėtų atidžiai pasirinkti antidopingo organizacijas ir (arba) medžiagas, kurioms jos taikys savaiminį pripažinimą. Jei tarptautinė federacija arba didžiųjų renginių organizatorius nori savaime pripažinti sprendimus dėl LVG, jie turėtų paskelbti savo interneto svetainėje sąrašą tų antidopingo organizacijų, kurių sprendimus dėl LVG jie pripažins savaime, ir (arba) sąrašą tų draudžiamųjų medžiagų, su kuriomis susiję sprendimai dėl LVG bus savaime pripažinti,ir nuolat juos atnaujinti.]

 

b) jeigu LVG savaime nepripažįstamas, sportininkas atitinkamai tarptautinei federacijai arba didžiųjų renginių organizatoriui pateikia prašymą pripažinti turimą LVG per ADAMS sistemą arba kitu būdu, kurį numato ta tarptautinė federacija arba didžiųjų renginių organizatorius.

 

[Straipsnio 7.1 b punkto komentaras. LVG pripažįstamas tik įvykdžius 4.2 straipsnio sąlygas. Todėl vien tik LVG galiojimo trukmė nėra pakankama priežastis atsisakyti pripažinti (išskyrus atvejus, kai ji susijusi su 4.2 straipsnio sąlygų įvykdymu). Jei taikytina, LVG galiojimo trukmė turėtų būti nustatoma vadovaujantis Pasaulinės antidopingo agentūros parengtomis Gairėmis LVG išduodančiam gydytojui.]

 

7.2. Nevisiškai užpildyti prašymai išduoti LVG bus grąžinami sportininkui, kad būtų papildyti ir dar kartą pateikti. Be to, LVGIK gali pareikalauti, kad sportininkas arba jo gydytojas pateiktų papildomos informacijos apie vaizdinių ir kitų tyrimų rezultatus ar kitos informacijos, kuri, jo manymu, yra reikalinga svarstant sportininko prašymą pripažinti LVG, ir (arba) gali kreiptis pagalbos į kitus medicinos ar mokslo ekspertus, jei mano, kad to reikia.

 

7.3. Visas išlaidas, kurių sportininkas turi pateikdamas prašymą pripažinti LVG ir papildomą informaciją, kurios reikalauja LVGIK, atlygina pats sportininkas.

 

7.4. LVGIK sprendžia, ar pripažinti LVG kuo greičiau, ar įprastai (t. y., jei nėra išskirtinių aplinkybių) – ne daugiau kaip per dvidešimt vieną (21) dieną nuo tinkamai užpildyti prašymo dėl pripažinimo gavimo dienos. Kai prašymas pateikiamas likus pakankamai laiko iki renginio, LVGIK deda visas pastangas, kad sprendimas būtų priimtas iki prasidedant renginiui.

 

7.5. Apie LVGIK sprendimą sportininkui pranešama raštu, taip pat šis sprendimas perduodamas Pasaulinei antidopingo agentūrai ir kitoms antidopingo organizacijoms per ADAMS sistemą. Sprendime nepripažinti LVG turi būti pateiktos tokio sprendimo priežastys.

 

7.6. Jei tarptautinė federacija nusprendžia testuoti sportininką, kuris nėra tarptautinio lygmens sportininkas, ji turi pripažinti to sportininko nacionalinės antidopingo organizacijos išduotą LVG, nebent pagal 5.8 ir 7 straipsnius sportininkas privalo pateikti prašymą pripažinti LVG, t. y., nes sportininkas dalyvauja tarptautinėse varžybose.

 

 

 

8. Pasaulinės antidopingo agentūros atliekama sprendimų dėl LVG peržiūra

 

8.1. Kodekso 4.4.6 straipsnyje nurodyta, kad tam tikrais atvejais Pasaulinė antidopingo agentūra privalo peržiūrėti tarptautinių federacijų sprendimus dėl LVG, taip pat Pasaulinei antidopingo agentūrai suteikta teisė peržiūrėti bet kuriuos kitus sprendimus dėl LVG, kiekvienu atveju patikrinant jų atitiktį 4.1 ir 4.2 straipsniuose nustatytoms sąlygoms. Vertindama atitiktį 4.2 straipsnyje nustatytoms sąlygoms, Pasaulinė antidopingo agentūra įkuria Pasaulinės antidopingo agentūros LVGIK, atitinkantį 5.3 straipsnio reikalavimus, tokioms peržiūroms atlikti. Vertindama atitiktį 4.1 straipsnyje nustatytoms sąlygoms, išduotus leidimus gali peržiūrėti pati Pasaulinė antidopingo agentūra (kuri savo nuožiūra gali konsultuotis su Pasaulinės antidopingo agentūros LVGIK nariu (-iais).

 

8.2. Visi prašymai peržiūrėti sprendimus turi būti pateikti Pasaulinei antidopingo agentūrai raštu kartu su dokumentu, įrodančiu, kad sumokėtas Pasaulinės antidopingo agentūros nustatytas prašymo teikimo mokestis, taip pat visų dokumentų, nurodytų 6.4 straipsnyje, kopijomis (arba, atmesto prašymo išduoti LVG peržiūrėjimo atvejais, visų dokumentų, kuriuos sportininkas pateikė teikdamas pirminį prašymą išduoti LVG, kopijomis). Prašymo kopija turi būti nusiųsta antidopingo organizacijai, kurios sprendimą ketinama peržiūrėti, ir sportininkui (jei ne jis prašo peržiūrėti sprendimą).

 

8.3. Jeigu prašoma peržiūrėti sprendimą dėl LVG, kurio Pasaulinė antidopingo agentūra neprivalo peržiūrėti, sulaukusi prašymo Pasaulinė antidopingo agentūra kuo greičiau praneša sportininkui, ar ji peržiūrės sprendimą dėl LVG. Bet kuris Pasaulinės antidopingo agentūros sprendimas neperžiūrėti sprendimo dėl LVG yra galutinis ir neskundžiamas. Vis dėlto galima pateikti apeliaciją dėl sprendimo dėl LVG, kaip nurodyta Kodekso 4.4.7 straipsnyje.

 

8.4. Jeigu prašoma peržiūrėti sprendimą dėl LVG, kurį priėmė tarptautinė federacija, ir Pasaulinė antidopingo agentūra privalo jį peržiūrėti, Pasaulinė antidopingo agentūra vis tiek gali grąžinti sprendimą tarptautinei federacijai, kad ši: a) jį patikslintų (pavyzdžiui, jei sprendime priežastys nėra aiškiai išdėstytos); ir (arba) b) iš naujo apsvarstytų sprendimą (pavyzdžiui, jei buvo atsisakyta išduoti LVG vien dėl to, kad nepateikti medicininiai testai ar kita informacija, kuri būtina atitikčiai 4.2 straipsnyje nustatytoms sąlygoms įrodyti).

 

[8.4 straipsnio komentaras. Jei tarptautinė federacija atsisako pripažinti nacionalinės antidopingo organizacijos išduotą LVG vien todėl, kad nepateikti medicininiai testai ar kita informacija, kuri būtina atitikčiai 4.2 straipsnyje nustatytoms sąlygos įrodyti, šis klausimas neturėtų būti perduotas Pasaulinei antidopingo agentūrai. Vietoj to prašymas turėtų būti papildytas trūkstama informacija ir pakartotinai pateiktas tarptautinei federacijai.]

 

8.5. Jeigu prašymas peržiūrėti sprendimą perduodamas Pasaulinės antidopingo agentūros LVGIK, šis gali pareikalauti, kad antidopingo organizacija ir (arba) sportininkas pateiktų papildomos informacijos, įskaitant tyrimų rezultatus, kaip nurodyta 6.7 straipsnyje, ir (arba) gali kreiptis pagalbos į kitus medicinos ar mokslo ekspertus, jei mano, kad to reikia.

 

8.6. Pasaulinė antidopingo agentūra panaikina visus suteiktus LVG, kurie neatitinka 4.1 ir 4.2 straipsniuose nustatytų sąlygų (kai jos taikomos). Jeigu panaikinamas LVG yra LVG, kurį numatyta išduoti ateityje (o ne atgaline data išduotas LVG), panaikinimas įsigalioja konkrečią dieną, kurią nustato Pasaulinė antidopingo agentūra (tačiau ne anksčiau nei Pasaulinė antidopingo agentūra praneša apie tai sportininkui). LVG negali būti panaikintas atgaline data, todėl sportininko rezultatai, iki Pasaulinei antidopingo agentūrai pranešant apie panaikinimą, laikomi galiojančiais. Tačiau, jei panaikinamas atgaline data išduotas LVG, panaikinimas taip pat įsigalioja atgaline data.

 

8.7. Pasaulinė antidopingo agentūra panaikina visus sprendimus neišduoti LVG, jei prašymas išduoti LVG atitinka 4.1 ir 4.2 straipsniuose nustatytas sąlygas (kai jos taikomos), t. y. Pasaulinė antidopingo agentūra išduoda LVG.

 

8.8. Kai Pasaulinė antidopingo agentūra peržiūri tarptautinės federacijos sprendimą, pateiktą jai pagal Kodekso 4.4.3 straipsnį (t. y. Pasaulinė antidopingo agentūra privalo jį peržiūrėti), ji gali pareikalauti, kad „pralaimėjusi“ antidopingo organizacija (t. y. ta antidopingo organizacija, kurios požiūriui Pasaulinė antidopingo agentūra nepritaria): a) jei reikia, atlygintų prašymo teikimo mokestį tai šaliai, kuri perdavė Pasaulinei antidopingo agentūrai peržiūrėti sprendimą; ir (arba) b) atlygintų Pasaulinei antidopingo agentūrai dalį tų dėl sprendimo peržiūros turėtų nuostolių, kurių nepadengia prašymo teikimo mokestis.

 

8.9. Jeigu Pasaulinė antidopingo agentūra panaikina sprendimą dėl LVG, kurį Pasaulinė antidopingo agentūra savo nuožiūra buvo nusprendusi peržiūrėti, Pasaulinė antidopingo agentūra gali pareikalauti, kad antidopingo organizacija, priėmusi tą sprendimą, padengtų dėl sprendimo peržiūros Pasaulinės antidopingo agentūros turėtus nuostolius.

 

8.10. Jei reikia, Pasaulinė antidopingo agentūra nedelsdama perduoda sportininkui, jo nacionalinei antidopingo organizacijai, tarptautinei federacijai (ir, jei reikia, didžiųjų renginių organizatoriui) pagrįstą Pasaulinės antidopingo agentūros LVGIK sprendimą.

 

 

 

9. Informacijos konfidencialumas

 

9.1. Vykdydamos LVG išdavimo procedūras, antidopingo organizacijos asmens duomenis tvarko vadovaudamosi Tarptautiniu privatumo ir asmens duomenų apsaugos standartu. Antidopingo organizacijos užtikrina, kad jos turi galiojančius teisinius įgaliojimus ar teisinį pagrindą juos tvarkyti vadovaujantis Tarptautiniu privatumo ir asmens duomenų apsaugos standartu ir taikomais teisės aktais.

 

9.2. Antidopingo organizacijos sportininkams raštu perduoda toliau nurodytą, taip pat ir bet kokią kitą pagal Tarptautinio privatumo ir asmens duomenų apsaugos standarto 7.1 straipsnį tinkamą informaciją, susijusią su sportininko prašymu išduoti ar pripažinti LVG:

 

a) visa informacija, susijusi su prašymu, bus perduota visų LVGIK nariams, pagal šį Tarptautinį standartą įgaliotiems nagrinėti bylą, ir prireikus kitiems nepriklausomiems medicinos arba mokslo ekspertams ir visiems darbuotojams (įskaitant Pasaulinės antidopingo agentūros darbuotojus), susijusiems su prašymų išduoti LVG tvarkymu, persvarstymu ar apeliacijomis dėl jų;

 

b) LGVIK pareikalavus, sportininkas turi įgalioti savo gydytoją (-us) perduoti jam visą su sveikata susijusią informaciją, kurią šis LVGIK laiko būtina, tam, kad būtų svarstomas sportininko prašymas ir priimtas sprendimas dėl jo; ir

 

c) sprendimas dėl prašymo bus paskelbtas visoms antidopingo organizacijoms, turinčioms įgaliojimus testuoti sportininką ir (arba) vykdyti sportininko testo rezultatų valdymą.

 

[9.2 straipsnio komentaras. Tais atvejais, kai antidopingo organizacijos remiasi sportininko sutikimu tvarkyti jo asmens duomenis, susijusius su LVG išdavimo procedūromis, sportininkas, pateikdamas prašymą išduoti ar pripažinti LVG, privalo pateikti raštišką ir aiškų sutikimą tvarkyti jo asmens duomenis.]

 

9.3. Prašymo išduoti LVG svarstymo procedūra atliekama laikantis griežtų medicininio konfidencialumo principų. Visų atitinkamų LVGIK nariai, nepriklausomi ekspertai, su kuriais konsultuojamasi, ir susiję antidopingo organizacijos darbuotojai atlieka savo darbą, susijusį su procedūra, laikydamiesi griežtų konfidencialumo principų ir tik pasirašę reikiamus susitarimus dėl konfidencialumo. Pirmiausia konfidencialiai saugoma ši informacija:

 

a) visa sportininko ir su sportininko sveikatos priežiūra susijusio (-ų) gydytojo (-ų) pateikiama medicininė informacija ir duomenys;

 

b) visi prašymo duomenys, įskaitant atliekant  procedūrą dalyvaujančio (-ių) gydytojo  (-ų) pavardę (-es).

 

9.4. Jeigu sportininkas norėtų panaikinti kurio nors LVGIK teisę gauti bet kokią informaciją apie jo sveikatą, sportininkas privalo raštu apie tai pranešti savo gydytojui. Panaikinus tokią teisę, laikoma, kad sportininko prašymas išduoti LVG arba pripažinti jį buvo atsiimtas, o LVG nebuvo išduotas ar pripažintas.

 

9.5 Antidopingo organizacijos naudoja sportininko pateiktą informaciją, susijusią su prašymu išduoti LVG, tik vertindamos prašymą ir atlikdamos tyrimus bei imdamosi procesinių veiksmų dėl galimo antidopingo taisyklių pažeidimo.

 

 

 

 


 

 

1 PRIEDAS

KODEKSO 4.4 STRAIPSNIS. STRUKTŪRINĖ SCHEMA

 

1. LVG išdavimo procedūra, kai sportininkas, kuriam reikia LVG, nėra tarptautinio lygmens sportininkas

 

 

NAO
LVGIK
Sportininkas nėra tarptautinio lygmens sportininkas
 


Teikia prašymą gauti LVG

 

 

 

 

 


Sportininkas gali

Prašymas išduoti LVG atmetamasLVG išduodamas                                                teikti apeliaciją

Nacionalinio lygmens apeliacinė institucija
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


2. LVG išdavimo procedūra, kai sportininkas, kuriam reikia LVG, yra tarptautinio lygmens sportininkas (ir todėl jam taikomi tarptautinės federacijos LVG reikalavimai)

 

Ar sportininkas jau turi nacionalinio lygmens LVG?,Ar šis LVG priklauso tiems sprendimams dėl LVG, kuriuos automatiškai pripažįsta TF?,TAIP,NE
 

 

 

 

 

 

 


Pateikti

prašymą

išduoti

TF LVGIKLVG

TAIPNE                                                                                LVG pateikiamas pripažinti

LVG pripažintas,LVG nepripažintas tarptautiniu lygiu,LVG išduotas,LVG neišduotas
 

 

 

 

 

 

 


Sportininkas ir (arba)          NAO gali nukreipti              WADA gali patenkinti sportininko

NAO gali kreiptis į               sprendimą WADA                                prašymą peržiūrėti TF sprendimą

Tolesnių veiksmų nereikia                                                WADA dėl nepripažinimo peržiūrai                                neišduoti LVG

peržiūrėjimo

WADA LVGIK
TF sprendimui pritarta,TF sprendimui nepritarta
 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                                                                                                                                                Sportininkas

Sporto arbitražo teismas                Sportininkas ir (arba) NAO                               TF gali pateikti                                                    gali pateikti

gali pateikti apeliaciją                                        apeliaciją                                                              apeliaciją

 

 

 

 

 

 

 

 


 


3. Sportininkas dalyvauja renginyje, kuriam didžiųjų renginių organizatorius (DRO) nustato savo reikalavimus LVG gauti

 

Ar sportininkas turi LVG?,Ar šis LVG priklauso tiems sprendimams dėl LVG, kuriuos automatiškai pripažįsta DRO?,TAIP,NE
 

 

 

 

 

 

 

 


Pateikti

TAIPDRO LVGIKNEprašymą išduoti LVG

                                                                       Pateikti LVG pripažinimui

 

LVG pripažintas,LVG nepripažintas,LVG išduotas,LVG neišduotas
 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sportininkas gali pateikti

Tolesnių veiksmų nereikia
                                                                                                                                                apeliaciją dėl nesuteikimo

Sportininkas gali pateikti

DRO APELIACINĖ INSTITUCIJA                                                                                apeliaciją dėl nepripažinimo