PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO

PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS direktoriaus 2011 M. VASARIO 23 D. ĮSAKYMO NR.
 1-70 „dėl ekstremaliųjų situacijų valdymo planų rengimo mEtodinių rekomendacijų patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2019 m. gruodžio 23 d. Nr. 1-524

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Ūkio subjekto, kitos įstaigos ekstremaliųjų situacijų valdymo plano rengimo metodines rekomendacijas, patvirtintas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2011 m. vasario 23 d. įsakymu Nr. 1-70 „Dėl Ekstremaliųjų situacijų valdymo planų rengimo metodinių rekomendacijų patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Ūkio subjekto, kitos įstaigos vadovas plano projektą, suderintą su institucijomis, įtrauktomis į planą, patvirtina.“

1.2. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Plano tikslinimas, atnaujinimas:

10.1. plano tikslinimas – plane esančios informacijos pakeitimas ir (ar) papildymas. Ilgainiui gali keistis ūkio subjekto, kitos įstaigos darbuotojai, jų telefonų numeriai, materialinių išteklių suvestinėse, kalendoriniuose veiksmų planuose, schemose pateikti duomenys ir t. t. Tikslinimo procedūra atliekama ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Patikslinto plano kopijos (plano išrašai) išsiunčiamos į planą įtrauktoms institucijoms;

10.2. plano atnaujinimas – procesas, kai planas yra peržiūrimas iš esmės. Jį rekomenduojama atlikti vieną kartą per 3 metus arba anksčiau, atsižvelgiant į ūkio subjekto, kitos įstaigos civilinės saugos sistemos parengčiai užtikrinti įtaką turinčius veiksnius (pvz., įvykus įvykiui, po civilinės saugos pratybų, atsiradus naujiems pavojams, pasikeitus civilinę saugą reglamentuojantiems teisės aktams, pertvarkius ar modernizavus įrenginius, technologinius procesus ar įvykus kitiems pokyčiams, didinantiems galimų įvykių riziką ir mažinantiems darbuotojų saugumą). Plano atnaujinimai turi būti suderinti su institucijomis, įtrauktomis į planą. Patvirtinto plano kopijos (plano išrašai) išsiunčiamos į planą įtrauktoms institucijoms.“

1.3. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Planas pradedamas tituliniu lapu, kuriame nurodomas ūkio subjekto, kitos įstaigos plano pavadinimas, ūkio subjekto, kitos įstaigos adresas, įsakymo ar kito ūkio subjekto, kitos įstaigos vadovo priimamo dokumento dėl plano patvirtinimo data ir numeris. Toliau – Plano turinys; Plano tikslinimo lapas, kuriame nurodoma, kas tikslinta, data ir atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas; Plano atnaujinimo lapas, kuriame nurodomi pakeitimai ir jų data, atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas; Plano kopijų (plano išrašų) skirstymo lapas, kuriame nurodoma, kam pateiktos plano kopijos (plano išrašai), pateikimo būdas, data, atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas.“

1.4. Papildau 14.1.4 papunkčiu:

14.1.4. plano teisinis pagrindas, plano rengėjai ir jų kontaktiniai duomenys;“.

1.5. Papildau 14.1.5 papunkčiu:

14.1.5. plano aktyvinimas ir atšaukimas. Pateikiamos ūkio subjektų ir kitų įstaigų atstovų, įgaliotų suaktyvinti planą, vadovauti veiksmams ir juos koordinuoti, vardai, pavardės, pareigos ir kontaktiniai duomenys, taip pat vardai, pavardės, pareigos ir kontaktiniai duomenys asmenų, kurie atliks šias funkcijas minėtų atstovų nesant. Nurodomas ryšys su kitais planais, jei tokių yra, kurie bus suaktyvinti kartu su išorės avariniu planu;“.

1.6. Pakeičiu 14.6.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

14.6.1. Rekomendacijų 14.2 papunktyje numatytų galimų pavojų, kurių rizikos lygis, atlikus galimų pavojų ir ekstremaliųjų situacijų rizikos analizę, nustatytas didelis arba labai didelis, valdymo, likvidavimo ir jų padarinių šalinimo organizavimas ir koordinavimas (detaliai aprašomi veiksmai, kaip bus organizuojamas įvykio, ekstremaliojo įvykio, ekstremaliosios situacijos padarinių šalinimas, kokie ūkio subjekto padaliniai ir (ar) specialistai bus patelkiami. Nurodomi konkretūs ūkio subjekto padalinių ir (ar) specialistų veiksmai įvykio, ekstremaliojo įvykio, ekstremaliosios situacijos atveju. Išvardijamos kitų tarnybų, ūkio subjektų ar savivaldybės pajėgos, pasitelkiamos esant būtinybei). Šie veiksmai turi atsispindėti ir kalendoriniame veiksmų plane;“.

1.7. Pakeičiu 14.6.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

14.6.2. ūkio subjekto, kitos įstaigos vadovo ar jo įgalioto asmens veiksmai organizuojant ir koordinuojant gelbėjimo darbus įvykių metu ir jo priimtų sprendimų įgyvendinimas. Nurodoma, kaip bus vykdomas atliekamų įvykio, ekstremaliojo įvykio, ekstremaliosios situacijos likvidavimo darbų koordinavimas, kokie darbuotojai atsakingi už informacijos gavimą ir teikimą įvykio vietoje dirbantiems specialistams, savivaldybės, kitų institucijų ar tarnybų atstovams;“.

1.8. Pakeičiu 14.6.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

14.6.3. ūkio subjekto, kitos įstaigos darbuotojų ir lankytojų perspėjimas, informavimas, apsaugos organizavimas, materialinių išteklių telkimo, gelbėjimo, paieškos, aplinkos taršos ir neatidėliotiniems darbams atlikti, įvykiams likviduoti ir jų padariniams šalinti plane aprašytos procedūros privalo detaliai atsispindėti kalendoriniame veiksmų plane;“.

1.9. Papildau14.6.5 papunkčiu:

14.6.5. ūkio subjekto, kitos įstaigos vadovas gali iš anksto sudaryti ekstremaliųjų situacijų valdymo grupę, kuri, vadovaudamasi vadovo patvirtinta ekstremaliųjų situacijų valdymo grupės darbo organizavimo tvarka ir planu, koordinuotų pasirengimą dirbti ir pačią veiklą įvykus įvykiui, ekstremaliajam įvykiui, susidarius ekstremaliajai situacijai;“.

1.10. Pakeičiu 14.8 punktą ir jį išdėstau taip:

14.8. „Veiklos tęstinumo užtikrinimas“ – nustatoma, kurios veiklos sritys turi būti atkuriamos pirmiausia ir aprašomi joms atkurti reikalingi veiksmai ir priemonės. Ūkio subjektai ir kitos įstaigos, kurios užtikrina gyvybiškai svarbių paslaugų teikimą, socialinės paramos, švietimo paslaugų, komunalinių paslaugų, asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų tęstinumo užtikrinimą, plane turi numatyti priemones veiklos tęstinumui užtikrinti ir jų funkcijoms vykdyti įvykių, ekstremaliųjų įvykių ir ekstremaliųjų situacijų metu. Siekiant užtikrinti veiklos tęstinumą įvykių, ekstremaliųjų įvykių ir ekstremaliųjų situacijų metu, plane turi būti aprašyti šie reikalavimai:

14.8.1. nustatytos svarbiausios veiklos sritys, kurios įvykių, ekstremaliųjų įvykių ir ekstremaliųjų situacijų metu būtų vykdomos nepertraukiamai, ir veiksmai, kurie būtini užtikrinant nepertraukiamą svarbiausių funkcijų vykdymą;

14.8.2. numatyti minimalūs žmogiškieji ir materialiniai ištekliai, kurie reikalingi vykdant svarbiausias funkcijas ir veiksmus;

14.8.3. nustatytos veiklos sritys ir veiksmai, kurių vykdymas įvykių, ekstremaliųjų įvykių ir ekstremaliųjų situacijų metu gali būti laikinai nutrauktas arba apribotas;“.

1.11. Pakeičiu 15.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.4. ūkio subjekto, kitos įstaigos materialinių išteklių žinynas (1 priedas). Jame nurodomos transporto priemonės ir kiti materialiniai ištekliai, būtini gelbėjimo, paieškos ir neatidėliotiniems darbams atlikti, įvykiams likviduoti ir jų padariniams šalinti. Taip pat nurodomas pavojus, į kurį atsižvelgiant numatyti materialiniai ištekliai. Ūkio subjekto, kitos įstaigos materialinių išteklių žinynas pildomas Excel formatu.“

1.12. Pakeičiu 15.13 papunktį ir jį išdėstau taip:

15.13. kitos įstaigos, numatytos Kriterijuose, kurios privalo užtikrinti svarbiausių kultūros paveldo objektų ir kilnojamųjų kultūros vertybių apsaugą, planus rengia vadovaudamosi Ūkio subjekto, kitos įstaigos ekstremaliųjų situacijų valdymo plano rengimo metodinėmis rekomendacijomis, patvirtintomis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2011 m. vasario 23 d. įsakymu Nr. 1-70 „Dėl Ekstremaliųjų situacijų valdymo planų rengimo metodinių rekomendacijų patvirtinimo“ ir kultūros ministro patvirtintomis rekomendacijomis;“.

1.13 Papildau 15.16 papunkčiu:

15.16. Atsakomybių tarp institucijų paskirstymo suvestinė, kurioje nurodomi už civilinės saugos pagrindinių veiksmų vykdymą ir koordinavimą atsakingi vykdytojai, remiančios ir materialinius išteklius teikiančios institucijos (2 priedas).“

1.14. Papildau 18 punktu:

18. Ūkio subjektų, kitų įstaigų darbuotojai su planu, jo atnaujinimais supažindinami civilinės saugos mokymų darbo vietose metu. Darbuotojams kalendorinio veiksmų plano pagrindu parengiamos atmintinės, kad jie žinotų savo funkcijas įvykus įvykiui, ekstremaliajam įvykiui, susidarius ekstremaliajai situacijai. Šios atmintinės turi būti jų darbo vietoje, gerai matomos ir lengvai prieinamos.“

1.15. Papildau 19 punktu:

19. Kalendorinis veiksmų planas (3 priedas). Kalendorinio veiksmų plano paskirtis – numatyti vykdomų priemonių eigą ir laiką, per kurį ši priemonė turi būti įvykdyta, ir atsakinguosius vykdytojus. Kalendorinis veiksmų planas taip pat yra vaizdinė priemonė, parodanti vieno ar kito veiksmo vykdymo trukmę minutėmis, valandomis ar paromis. Kalendoriniame veiksmų plane kai kurioms priemonėms yra skiriamas laiko apibrėžimas „nedelsiant“, kuris reiškia, kad veiksmas turi būti įvykdytas kuo greičiau – negaištant, nieko nelaukiant. Kalendorinis veiksmų planas sudaromas atsižvelgiant į kiekvieną plane išvardytą labai didelės ar didelės rizikos pavojų.“

1.16. Papildau Rekomendacijų 1 priedo lentelę skiltimi Pavojus, į kurį atsižvelgiant numatyti materialiniai ištekliai“.

1.17. Papildau Rekomendacijas 2 priedu (pridedama).

1.18. Papildau Rekomendacijas 3 priedu (pridedama).

2. P a k e i č i u nurodytuoju įsakymu patvirtintas Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano rengimo metodines rekomendacijas:

2.1.      Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Plano tikslinimas, atnaujinimas:

11.1. tikslinimas – plane esančios informacijos pakeitimas ir (ar) papildymas. Ilgainiui gali keistis savivaldybės administracijos, ūkio subjekto, kitos įstaigos darbuotojai, jų telefonų numeriai, materialinių išteklių suvestinėse, kalendoriniuose veiksmų planuose, schemose pateikti duomenys ir t. t. Tikslinimo procedūra atliekama ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Patikslinto plano kopijos (plano išrašai) išsiunčiamos į planą įtrauktoms institucijoms;

11.2. plano atnaujinimas – procesas, kai planas yra peržiūrimas iš esmės. Jį rekomenduojama atlikti vieną kartą per 3 metus arba anksčiau, atsižvelgiant į plano tikslui pasiekti įtaką turinčius veiksnius (pvz., įvykus įvykiui, ekstremaliajam įvykiui, susidarius ekstremaliajai situacijai, po civilinės saugos pratybų, atsiradus naujiems pavojams, pasikeitus civilinę saugą reglamentuojantiems teisės aktams ar įvykus kitiems pokyčiams, didinantiems ekstremaliųjų situacijų riziką ir keliantiems galimą pavojų gyventojų sveikatai ir (ar) gyvybei, turtui ir (ar) aplinkai). Plano atnaujinimai turi būti suderinti su institucijomis, įtrauktomis į planą. Patvirtinto plano kopijos (plano išrašai) išsiunčiamos į planą įtrauktoms institucijoms.“

2.2. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:

15. Planas pradedamas tituliniu lapu, kuriame nurodomas savivaldybės plano pavadinimas, savivaldybės administracijos adresas, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo dėl plano patvirtinimo data ir numeris. Toliau – Plano turinys; Plano tikslinimo lapas, kuriame nurodoma, kas tikslinta, data ir atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas; Plano atnaujinimo lapas, kuriame nurodomi pakeitimai ir jų data, atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas; Plano kopijų (plano išrašų) skirstymo lapas, kuriame nurodoma, kam pateiktos plano kopijos (plano išrašai), pateikimo būdas, data, atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas.“

2.3. Papildau 16.1.4 papunkčiu:

16.1.4. plano teisinis pagrindas, plano rengėjai ir jų kontaktiniai duomenys;“.

2.4. Papildau 16.1.5 papunkčiu:

16.1.5. plano aktyvinimas ir atšaukimas. Pateikiamos savivaldybės administracijos atstovų, įgaliotų suaktyvinti planą, vadovauti veiksmams ir juos koordinuoti, vardai, pavardės, pareigos ir kontaktiniai duomenys, taip pat vardai, pavardės, pareigos ir kontaktiniai duomenys asmenų, kurie atliks šias funkcijas minėtų atstovų nesant. Nurodomas ryšys su kitais planais, jei tokių yra, kurie bus suaktyvinti kartu su išorės avariniu planu;“.

2.5. Papildau 16.4.4 papunkčiu:

16.4.4. aprašoma, kas ir kaip koordinuos informacijos gavimą ir jos pateikimą gyventojams ir suinteresuotoms institucijoms;“.

2.6. Pakeičiu 17.6 punktą ir jį išdėstau taip:

17.6. savivaldybės materialinių išteklių žinynas (1 priedas). Jame nurodomos transporto priemonės ir kiti ištekliai, būtini gelbėjimo, paieškos ir neatidėliotiniems darbams atlikti, ekstremaliesiems įvykiams, ekstremaliosioms situacijoms likviduoti ir jų padariniams šalinti. Taip pat nurodomas pavojus, į kurį atsižvelgiant numatyti materialiniai ištekliai. Savivaldybės materialinių išteklių žinynas pildomas Excel formatu.

2.7. Papildau 17.21 papunkčiu:

17.21. Atsakomybių tarp institucijų paskirstymo suvestinė, kurioje nurodomi už civilinės saugos pagrindinių veiksmų vykdymą ir koordinavimą atsakingi vykdytojai, remiančios ir materialinius išteklius teikiančios institucijos (2 priedas).“

2.8. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:

19. Patvirtinto ir atnaujinto plano kopija ir (ar) skaitmeninė jo versija siunčiama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos teritoriniam struktūriniam padaliniui ir kitoms institucijoms, su kuriomis planas buvo derintas, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo plano patvirtinimo dienos.“

2.9. Papildau 20 punktu:

20. Savivaldybės administracijos darbuotojai su planu, jo atnaujinimais supažindinami civilinės saugos mokymų darbo vietose metu. Darbuotojams kalendorinio veiksmų plano pagrindu parengiamos atmintinės, kad jie žinotų savo funkcijas įvykus įvykiui, ekstremaliajam įvykiui, susidarius ekstremaliajai situacijai. Šios atmintinės turi būti jų darbo vietoje, gerai matomos ir lengvai prieinamos.“

2.10. Papildau 21 punktu:

21. Kalendorinis veiksmų planas (3 priedas). Kalendorinio veiksmų plano paskirtis – numatyti vykdomų priemonių eigą ir laiką, per kurį ši priemonė turi būti įvykdyta, ir atsakinguosius vykdytojus. Kalendorinis veiksmų planas taip pat yra vaizdinė priemonė, parodanti vieno ar kito veiksmo vykdymo trukmę minutėmis, valandomis ar paromis. Kalendoriniame veiksmų plane kai kurioms priemonėms yra skiriamas laiko apibrėžimas „nedelsiant“, kuris reiškia, kad veiksmas turi būti įvykdytas kuo greičiau – negaištant, nieko nelaukiant. Kalendorinis veiksmų planas sudaromas atsižvelgiant į kiekvieną plane išvardytą labai didelės ar didelės rizikos pavojų.“

2.11. Papildau Rekomendacijų 1 priedo lentelę nauja skiltimi Pavojus, į kurį atsižvelgiant numatyti materialiniai ištekliai“.

2.12. Papildau Rekomendacijas 2 priedu (pridedama).

2.13. Papildau Rekomendacijas 3 priedu (pridedama).

3. P a k e i č i u nurodytuoju įsakymu patvirtintas Ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos ekstremaliųjų situacijų valdymo plano rengimo metodines rekomendacijas:

3.1. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Plano tikslinimas, atnaujinimas:

12.1. tikslinimas – plane esančios informacijos pakeitimas ir (ar) papildymas. Ilgainiui gali keistis ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos darbuotojai, jų telefonų numeriai, materialinių išteklių suvestinėse, kalendoriniuose veiksmų planuose, schemose pateikti duomenys ir t. t. Tikslinimo procedūra atliekama ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Patikslinto plano kopijos (plano išrašai) išsiunčiamos į planą įtrauktoms institucijoms;

12.2. plano atnaujinimas – procesas, kai planas yra peržiūrimas iš esmės. Jį rekomenduojama atlikti vieną kartą per 3 metus arba anksčiau, atsižvelgiant į plano tikslui pasiekti įtaką turinčius veiksnius (pvz., įvykus įvykiui, ekstremaliajam įvykiui, susidarius ekstremaliajai situacijai, po civilinės saugos pratybų, atsiradus naujiems pavojams, pasikeitus civilinę saugą reglamentuojantiems teisės aktams ar įvykus kitiems pokyčiams, didinantiems ekstremaliųjų situacijų riziką ir keliantiems galimą pavojų jų kompetencijai priskirtoms veiklos sritims (sektoriams), civilinės saugos požiūriu svarbioms funkcijoms. Plano atnaujinimai turi būti suderinti su institucijomis, kurios yra įtrauktos į planą, patvirtinto plano kopijos (plano išrašai) išsiunčiamos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, taip pat į planą įtrauktoms institucijoms.“

3.2. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:

15. Planas pradedamas tituliniu lapu, kuriame nurodomas ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos plano pavadinimas, ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos adresas, ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos vadovo įsakymo dėl plano patvirtinimo data ir numeris. Toliau – Plano turinys; Plano tikslinimo lapas, kuriame nurodoma, kas tikslinta, data ir atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas; Plano atnaujinimo lapas, kuriame nurodomi pakeitimai ir jų data, atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas; Plano kopijų (plano išrašų) skirstymo lapas, kuriame nurodoma, kam pateiktos plano kopijos (plano išrašai), pateikimo būdas, data, atsakingo asmens pareigos, vardas, pavardė, parašas“.

3.3. Papildau 16.1.4 papunkčiu:

16.1.4. plano teisinis pagrindas, plano rengėjai ir jų kontaktiniai duomenys;“.

3.4. Papildau 16.1.5 papunkčiu:

16.1.5. plano aktyvinimas ir atšaukimas. Pateikiamos ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos atstovų, įgaliotų suaktyvinti planą, vadovauti veiksmams ir juos koordinuoti, vardai, pavardės, pareigos ir kontaktiniai duomenys, taip pat vardai, pavardės, pareigos ir kontaktiniai duomenys asmenų, kurie atliks šias funkcijas minėtų atstovų nesant. Nurodomas ryšys su kitais planais;“.

3.5. Papildau 16.4.3 papunkčiu:

16.4.3. aprašoma, kas ir kaip koordinuos informacijos gavimą ir jos pateikimą gyventojams ir suinteresuotoms institucijoms;“.

3.6. Pakeičiu 17.4. papunktį ir jį išdėstau taip:

17.4. ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos kompetencijai priskirtinoms galimoms ekstremaliosioms situacijoms likviduoti ir jų padariniams šalinti materialinių išteklių žinynas (toliau – Materialinių išteklių žinynas) (1 priedas). Jame nurodomos transporto priemonės ir kiti ištekliai, būtini gelbėjimo, paieškos ir neatidėliotiniems darbams atlikti, gresiančioms ar susidariusioms ekstremaliosioms situacijoms likviduoti ir jų padariniams šalinti. Taip pat nurodomas pavojus, į kurį atsižvelgiant numatyti materialiniai ištekliai. Materialinių išteklių žinynas pildomas Excel formatu.“

3.7. Papildau 17.9 papunkčiu:

17.9. Atsakomybių tarp institucijų paskirstymo suvestinė, kurioje nurodomi už civilinės saugos pagrindinių veiksmų vykdymą ir koordinavimą atsakingi vykdytojai, remiančios ir materialinius išteklius teikiančios institucijos (2 priedas).“

3.8. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Patvirtinto ir atnaujinto plano kopija ir (ar) skaitmeninė jo versija siunčiama Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos ir kitoms institucijoms, su kuriomis planas buvo derintas, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo plano patvirtinimo dienos.“

3.9. Papildau 19 punktu:

19. Ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos darbuotojai su planu, jo atnaujinimais supažindinami civilinės saugos mokymų darbo vietose metu. Darbuotojams kalendorinio veiksmų plano pagrindu parengiamos atmintinės, kad jie žinotų savo funkcijas įvykus įvykiui, ekstremaliajam įvykiui ir susidarius ekstremaliajai situacijai. Šios atmintinės turi būti jų darbo vietoje, gerai matomos.“

3.10. papildau 20 punktu:

20. Kalendorinis veiksmų planas (3 priedas). Kalendorinio veiksmų plano paskirtis – numatyti vykdomų priemonių eigą ir laiką, per kurį ši priemonė turi būti įvykdyta, ir atsakinguosius vykdytojus. Kalendorinis veiksmų planas taip pat yra vaizdinė priemonė, parodanti vieno ar kito veiksmo vykdymo trukmę minutėmis, valandomis ar paromis. Kalendoriniame veiksmų plane kai kurioms priemonėms yra skiriamas laiko apibrėžimas „nedelsiant“, kuris reiškia, kad veiksmas turi būti įvykdytas kuo greičiau – negaištant, nieko nelaukiant. Kalendorinis veiksmų planas sudaromas atsižvelgiant į kiekvieną plane išvardytą labai didelės ar didelės rizikos pavojų.“

3.11. Papildau 21 punktu:

21. Ministerijoms, kitoms valstybės institucijoms ir įstaigoms pavaldžios įstaigos ir ūkio subjektai, teisės aktų nustatyta tvarka rengiantys ekstremaliųjų situacijų valdymo planą, parengtą ir suderintą ekstremaliųjų situacijų valdymo planą turi pateikti ministerijai, kitai valstybės institucijai ir įstaigai, kuriai vadovaujančio ministro ar vadovo valdymo sričiai priskirta įstaiga ar ūkio subjektas. Ministerijoms, kitoms valstybės institucijoms ir įstaigoms pavaldžių įstaigų ir ūkio subjektų ekstremaliųjų situacijų valdymo planai tampa ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos ekstremaliųjų situacijų valdymo plano priedais.“

3.12. Papildau 22 punktu:

22. Atsakingosios institucijos, nurodytos Valstybinio ekstremaliųjų situacijų valdymo plano 2 priede, rengdamos savo ekstremaliųjų situacijų valdymo planus, aprašo remiančių institucijų paramą atsakingajai institucijai likviduoti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir šalinti jos padarinius, teikti turimus materialinius ir žmogiškuosius išteklius, taip pat nustato bendrų veiksmų koordinavimo tvarką. Ši plano dalis gali būti atskira ministerijos, kitos valstybės institucijos ar įstaigos ekstremaliųjų situacijų valdymo plano dalis, kuri turi būti suderinta su remiančiomis institucijomis.“

3.13. Papildau Rekomendacijų 1 priedo lentelę nauja skiltimi Pavojus, į kurį atsižvelgiant numatyti materialiniai ištekliai“.

3.14. Papildau Rekomendacijas 2 priedu (pridedama).

3.15. Papildau Rekomendacijas 3 priedu (pridedama).

4.    N u s t a t a u, kad įsakymas įsigalioja 2020 m. gegužės 1 d.

 

 

 

Direktorius

vidaus tarnybos generolas                                                                                  Saulius Greičius

 

Ūkio subjekto, kitos įstaigos ekstremaliųjų

situacijų valdymo plano rengimo metodinių

rekomendacijų

1 priedas

 

 

(Materialinių išteklių žinyno forma)

 

 

 

_______________________________

(ūkio subjekto, kitos įstaigos pavadinimas)

 

 

materialinių išteklių žinynas

 

Eil. Nr.

Materialinis išteklius

Kiekis

Techniniai duomenys

Valdytojas

Valdytojo kontaktiniai duomenys

Pavojus, į kurį atsižvelgiant numatyti materialiniai ištekliai

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________

 

Ūkio subjekto, kitos įstaigos

ekstremaliųjų situacijų valdymo plano

rengimo metodinių rekomendacijų

2 priedas

 

(Atsakomybių tarp institucijų paskirstymo suvestinės forma)

_______________________________________________________________

(ūkio subjekto, kitos įstaigos pavadinimas)

ATSAKOMYBIŲ TARP INSTITUCIJŲ PASKIRSTYMO SUVESTINĖ

 

Eil. Nr.

Valdymo ir koordinavimo veiksmai

(kalendoriniame veiksmų plane numatyti veiksmai)

Atsakingas vykdytojas

Vykdytojai

Remiančios institucijos

(materialiniais, žmogiškaisiais ištekliais)

vadovas

vadovo įgaliotas asmuo

ŪS struktūriniai padaliniai

savivaldybės įmonės

valstybės institucijos

kiti

kiti ŪS, KĮ

savivaldybė

kiti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŪS – ūkio subjektas

KĮ – kita įstaiga

_____________________________________________________________

 

Ūkio subjekto, kitos įstaigos

ekstremaliųjų situacijų valdymo plano

rengimo metodinių rekomendacijų

3 priedas

 

(Kalendorinio veiksmų plano forma)

 

__________________________________________

(ūkio subjekto, kitos įstaigos pavadinimas)

 

KALENDORINIS VEIKSMŲ PLANAS

 

 

Eil. Nr.

 

Veiksmų pavadinimas

Vykdymo laikas

Atsakingas vykdytojas,

remiančios institucijos

Vykdymo trukmė

valandos

paros

mėnesiai

1

2

4

6

8

10

12

16

18

24

1

2

3

….

1

2

3

….

1.

Perspėjimo apie gresiantį ar susidariusį įvykį organizavimas ir veiksmų koordinavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Informacijos apie įvykį gavimo ir perdavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Ūkio subjekto, kitos įstaigos darbuotojų ir lankytojų apsaugos organizavimo priemonės gresiant įvykiui ar jam įvykus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Gresiančių ar įvykusių įvykių likvidavimo ir jų padarinių šalinimo organizavimas ir koordinavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo plane nurodytų užduočių vykdymo organizavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

Veiklos tęstinumo užtikrinimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

Kitos priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________________________

 

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų

valdymo plano rengimo metodinių

rekomendacijų

1 priedas

 

 

(Materialinių išteklių žinyno forma)

 

 

 

_______________________________

(savivaldybės pavadinimas)

 

 

materialinių išteklių žinynas

 

Eil. Nr.

Materialinis išteklius

Kiekis

Techniniai duomenys

Valdytojas

Valdytojo kontaktiniai duomenys

Pavojus, į kurį atsižvelgiant numatyti materialiniai ištekliai

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________

 

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano rengimo metodinių rekomendacijų

2 priedas

 

(Atsakomybių tarp institucijų paskirstymo suvestinės forma)

 

________________________________________________________________

(savivaldybės pavadinimas)

ATSAKOMYBIŲ TARP INSTITUCIJŲ PASKIRSTYMO SUVESTINĖ

 

Eil. Nr.

Valdymo ir koordinavimo veiksmai

(kalendoriniame veiksmų plane numatyti veiksmai)

Atsakingas vykdytojas

Vykdytojai

Remiančios institucijos

(materialiniais, žmogiškaisiais ištekliais)

vadovas

vadovo įgaliotas asmuo

savivaldybės struktūriniai padaliniai

savivaldybės įstaigos, savivaldybės įmonės

valstybės institucijos

kiti

ŪS, su kuriais sudarytos sutartys

gretimos savivaldybės

valstybės institucijos ir įstaigos

kiti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŪS – ūkio subjektas

_____________________________________________________________

 

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo

plano rengimo metodinių rekomendacijų

3 priedas

 

(Kalendorinio veiksmų plano forma)

 

__________________________________________

(savivaldybės pavadinimas)

 

KALENDORINIS VEIKSMŲ PLANAS

 

 

Eil. Nr.

 

Veiksmų pavadinimas

Vykdymo laikas

Atsakingas vykdytojas,

remiančios institucijos

Vykdymo trukmė

valandos

paros

mėnesiai

1

2

4

6

8

10

12

16

18

24

1

2

3

….

1

2

3

….

1.

Perspėjimo apie gresiantį ar susidariusį įvykį organizavimas ir veiksmų koordinavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Informacijos apie įvykį gavimo ir perdavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Ūkio subjekto, kitos įstaigos darbuotojų ir lankytojų apsaugos organizavimo priemonės gresiant įvykiui ar jam įvykus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Gresiančių ar įvykusių įvykių likvidavimo ir jų padarinių šalinimo organizavimas ir koordinavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo plane nurodytų užduočių vykdymo organizavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

Veiklos tęstinumo užtikrinimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

Kitos priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

____________________________________

 

Ministerijos, kitos valstybės institucijos

ir įstaigos ekstremaliųjų situacijų

valdymo plano rengimo metodinių reikalavimų

1 priedas

 

(Materialinių išteklių žinyno forma)

 

 

 

________________________________________________________________

(ministerijos, kitos valstybės institucijos ar įstaigos pavadinimas)

 

 

materialinių išteklių žinynas

 

Eil. Nr.

Materialinis išteklius

Kiekis

Techniniai duomenys

Valdytojas

Valdytojo kontaktiniai duomenys

Pavojus, į kurį atsižvelgiant numatyti materialiniai ištekliai

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________

 

Ministerijos, kitos valstybės institucijos

ir įstaigos ekstremaliųjų situacijų valdymo

plano rengimo metodinių reikalavimų

2 priedas

 

(Atsakomybių tarp institucijų paskirstymo suvestinės forma)

________________________________________________________________

(ministerijos, kitos valstybės institucijos ar įstaigos pavadinimas)

 

ATSAKOMYBIŲ TARP INSTITUCIJŲ PASKIRSTYMO SUVESTINĖ

Eil. Nr.

Valdymo ir koordinavimo veiksmai

(kalendoriniame veiksmų plane numatyti veiksmai)

 

Atsakingas vykdytojas

Vykdytojai

Remiančios institucijos (materialiniais, žmogiškaisiais ištekliais)

vadovas

vadovo įgaliotas asmuo

ministerijos, kitos valstybės institucijos ir įstaigos struktūriniai padaliniai

ministerijai, kitai valstybės institucijai pavaldžios įstaigos

savivaldybės

kiti

kitos ministerijos, valstybės institucijos ir įstaigos

ŪS, KĮ

savivaldybės

kiti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŪS – ūkio subjektas

KĮ – kita įstaiga                                                                                                                          

____________________________________________________________

 

Ministerijos, kitos valstybės institucijos

ir įstaigos ekstremaliųjų situacijų

valdymo plano rengimo metodinių reikalavimų

3 priedas

 

(Kalendorinio veiksmų plano forma)

 

__________________________________________

(ministerijos, kitos valstybės institucijos ar įstaigos pavadinimas)

 

KALENDORINIS VEIKSMŲ PLANAS

 

 

Eil. Nr.

 

Veiksmų pavadinimas

Vykdymo laikas

Atsakingas vykdytojas,

remiančios institucijos

Vykdymo trukmė

 

valandos

paros

mėnesiai

 

1

2

4

6

8

10

12

16

18

24

1

2

3

….

1

2

3

….

 

1.

Perspėjimo apie gresiantį ar susidariusį įvykį organizavimas ir veiksmų koordinavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

Informacijos apie įvykį gavimo ir perdavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

Ūkio subjekto, kitos įstaigos darbuotojų ir lankytojų apsaugos organizavimo priemonės gresiant įvykiui ar jam įvykus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

Gresiančių ar įvykusių įvykių likvidavimo ir jų padarinių šalinimo organizavimas ir koordinavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo plane nurodytų užduočių vykdymo organizavimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

Veiklos tęstinumo užtikrinimo priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

Kitos priemonės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________