LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO VEIKLOJE DALYVAUJANČIŲ EKSPERTŲ SĄRAŠO SUDARYMO IR JO NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2016 m. rugpjūčio 24 d. Nr. V-231

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo 2014–2016 metų politikos krypčių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. sausio 15 d. nutarimu Nr. 41 „Dėl Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo 2014–2016 metų politikos krypčių patvirtinimo, 23 punktu,

t v i r t i n u Vystomojo bendradarbiavimo veikloje dalyvaujančių ekspertų sąrašo sudarymo ir jo naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Užsienio reikalų ministras                                                                                         Linas Linkevičius


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro

2016 m. rugpjūčio 24 d. įsakymu Nr. V-231

 

VYSTOMOJO BENDRADARBIAVIMO VEIKLOJE DALYVAUJANČIŲ EKSPERTŲ SĄRAŠO SUDARYMO IR JO NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.       Vystomojo bendradarbiavimo veikloje dalyvaujančių ekspertų sąrašo sudarymo ir jo naudojimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos (toliau – Užsienio reikalų ministerija) vystomojo bendradarbiavimo veikloje dalyvaujančių ekspertų sąrašo (toliau – sąrašas) sudarymo, jo informacijos atnaujinimo, naudojimo, teikimo, saugojimo ir ekspertų asmeninių paskyrų veikimo pagrindinius principus.

2.       Pagrindinės apraše vartojamos sąvokos:

2.1.    ekspertas – Lietuvos Respublikos pilietis, dalyvavęs Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos, Europos Sąjungos institucijų ar kitų tarptautinių donorų finansuotuose ekspertinės patirties perdavimo projektuose, taip pat Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų rekomenduotas darbuotojas, turintis ekspertinės patirties;

2.2.    ekspertinė patirtis – patirtis, sukaupta įgyvendinant reformas bent vienoje iš sričių, nurodytų ekspertinių sričių klasifikatoriuje.

3.       Kitos šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatyme vartojamas sąvokas.

4.       Sąrašas yra elektroninis. Be ekspertų pateiktos informacijos, sąrašą taip pat sudaro duomenų analizės, filtravimo ir administravimo įrankiai. Į sąrašą taip pat gali būti įkeltos ekspertų pateiktų dokumentų elektroninės kopijos.

 

II SKYRIUS

SĄRAŠO SUDARYMAS IR JO INFORMACIJOS ATNAUJINIMAS

 

5.       Sąrašo sudarymo tikslai:

5.1.    kaupti ir apibendrinti duomenis apie ekspertinę ekspertų patirtį pagal ekspertinių sričių klasifikatorių (1 priedas);

5.2.    sutikus  ekspertui, teikti jo duomenis vystomojo bendradarbiavimo projektų vykdytojams, ieškantiems ekspertų;

5.3.    sutikus ekspertui, teikti jam informaciją apie vystomojo bendradarbiavimo projektus ir/arba Užsienio reikalų ministerijos organizuojamus ar iš dalies finansuojamus renginius, susijusius su vystomuoju bendradarbiavimu. 

5.4.    užtikrinti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo nuoseklumą ir veiksmingai perduoti Lietuvos sukauptą reformų patirtį.

6.       Apraše nustatyta tvarka sąrašą sudaro, jame esančius duomenis vystomojo bendradarbiavimo projektų vykdytojams ir informaciją apie vystomojo bendradarbiavimo projektus ekspertams teikia Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamentas (toliau – departamentas).

7.       Į sąrašą įtraukiami nustatytos formos prašymą raštu (2 priedas) pateikę Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie yra:

7.1.    dalyvavę Užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos (toliau – Programa) lėšomis finansuotuose ekspertinės patirties perdavimo projektuose;

7.2.    dalyvavę Europos Sąjungos ar kitų tarptautinių donorų finansuotuose vystomojo bendradarbiavimo projektuose, prie kurių įgyvendinimo prisidėjo ar kurių įgyvendinimą koordinavo departamentas;

7.3.    dalyvavę kituose Europos Sąjungos ar kitų tarptautinių donorų finansuotuose vystomojo bendradarbiavimo projektuose;

7.4.    rekomenduoti Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų ir kurie turi ne mažesnę kaip trejų metų darbo patirtį vienoje iš ekspertinių sričių klasifikatoriuje nurodytų sričių. 

8.       Sąraše pateikiama tokia privaloma informacija apie ekspertą:

8.1.    vardas ir pavardė;

8.2.    gimimo data;

8.3.    gyvenimo aprašymas anglų kalba (Europass CV formatu);

8.4.    ekspertinė patirtis pagal ekspertinių sričių klasifikatorių;

8.5.    išsilavinimas;

8.6.    darbo patirtis;

8.7.    užsienio kalbų mokėjimo lygis;

8.8.    kontaktinė informacija.

9.       Sąraše gali būti pateikiama ir papildoma informacija apie ekspertą:

9.1.    dalyvavimo tarptautiniuose vystomojo bendradarbiavimo projektuose patirtis;

9.2.    valstybės, kuriose įgyvendintuose vystomojo bendradarbiavimo projektuose ekspertas yra dalyvavęs;

9.3.    kita informacija, kuri, eksperto vertinimu, gali būti vertinga įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo projektus.

10.     Į sąrašą įtraukiami tik tikslią ir išsamią informaciją, nurodytą 8 punkte, pateikę ekspertai.

11.     Kilus abejonių dėl ekspertų pateiktos informacijos tikrumo, departamentas gali paprašyti pateikti jos tikrumą įrodančius dokumentus ar jų kopijas.

12.     Ekspertas iš sąrašo išbraukiamas, jeigu:

12.1.  departamentui paprašius, nepateikia informacijos tikrumą įrodančių  dokumentų;

12.2.  paaiškėja, kad ekspertas pateikė netikslią ar klaidinančią 8 ar 9 punktuose nurodytą informaciją;

12.3.  pateikia departamentui raštišką prašymą  išbraukti iš sąrašo.

13.     Tai, kad ekspertas buvo išbrauktas iš sąrašo, neužkerta jam kelio siekti būti įrašytam į sąrašą iš naujo. Ekspertas į sąrašą gali būti vėl įrašytas šiame skyriuje nustatyta tvarka.

 

III SKYRIUS

ASMENINĖ PASKYRA

 

 

14.     Kiekvienam į sąrašą įtrauktam ekspertui Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo interneto svetainės (www.orangeprojects.lt) ekspertų modulyje sukuriama asmeninė paskyra.

15.     Asmeninėje paskyroje ekspertui suteikiama galimybė pačiam atnaujinti informaciją apie save, sukauptą ekspertinę patirtį ir gyvenimo aprašymą.

16.     Departamentas, praėjus vieniems kalendoriniams metams po paskutinio eksperto paskyroje esančios informacijos atnaujinimo, siūlo ekspertui peržiūrėti sąraše esančią informaciją ir prireikus ją atnaujinti.

17.     Jei ekspertas dvejus metus iš eilės neatnaujina informacijos apie save, nedalyvauja vystomojo bendradarbiavimo projektuose ar renginiuose ir pateikta informacija nebenaudojama IV skyriuje nurodytais tikslais, jo asmeninė paskyra laikoma neaktyvia. Apie tai ekspertui pranešama atskiru pranešimu.

18.     Neaktyvi asmeninė paskyra gali būti aktyvinta, gavus raštišką eksperto prašymą.

 

IV SKYRIUS

SĄRAŠO INFORMACIJOS NAUDOJIMAS, TEIKIMAS IR SAUGOJIMAS

19.     Sąraše esanti informacija gali būti teikiama Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, Europos Sąjungos institucijoms, kitiems tarptautiniams donorams, taip pat kitoms vystomojo bendradarbiavimo projektus ar veiklas įgyvendinančioms organizacijoms. Tokia informacija teikiama tik esant raštiškam eksperto sutikimui.

20.     Departamentas ekspertams gali siųsti informaciją apie Programos lėšomis, Europos Sąjungos institucijų ar kitų tarptautinių donorų finansuojamus projektus ar veiklas, kuriems įgyvendinti reikia eksperto turimos ekspertinės patirties. Tokia informacija teikiama tik esant raštiškam eksperto sutikimui. 

21.     Ekspertų kontaktinė informacija, esant raštiškam jų sutikimui, gali būti naudojama sudarant asmenų, kviečiamų į Užsienio reikalų ministerijos organizuojamus ar iš dalies finansuojamus renginius, susijusius su vystomuoju bendradarbiavimu, sąrašus.

22.     Sąraše esanti nuasmeninta informacija gali būti naudojama tyrimams, duomenims apibendrinti ir kitiems tikslams, prisidedantiems prie Lietuvos sukauptos reformų patirties perdavimo.

23.     Už sąrašo duomenų saugumą atsako Užsienio reikalų ministerija.

 

___________________


 

Vystomojo bendradarbiavimo veikloje dalyvaujančių ekspertų sąrašo sudarymo ir jo naudojimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

EKSPERTINIŲ SRIČIŲ KLASIFIKATORIUS

 

1.       Aplinkos politika:

1.1.    Aplinkos apsauga ir taršos prevencija: kraštovaizdis ir biologinė įvairovė, genetiškai modifikuoti organizmai, vanduo ir nuotekos, atliekos (išskyrus radioaktyviąsias), cheminės medžiagos ir preparatai, klimato kaita, aplinkos monitoringas, aplinkos apsaugos valstybinė kontrolė.

1.2.    Gamtos ištekliai: žemės gelmės, miškai, augalija ir gyvūnija (išskyrus žuvininkystę jūrų vandenyse).

1.3.    Teritorijų planavimas ir priežiūra, statyba ir jos priežiūra, gyvenamųjų pastatų valdymas, priežiūra ir atnaujinimas (modernizavimas), valstybės nekilnojamasis turtas.

1.4.    Hidrometeorologija.

 

2.       Energetikos politika:

2.1.    Energetinis saugumas: nacionalinė energetikos strategija, strateginiai energetikos projektai, Europos Sąjungos energetikos politika.

2.2.    Branduolinė energetika.

2.3.    Iškastiniai energijos ištekliai, atsinaujinantys energijos ištekliai, elektra ir šiluma, energijos vartojimo efektyvumas.                     

 

3.       Finansai, mokesčiai, regioninė politika ir struktūrinių priemonių koordinavimas:

3.1.    Valstybės finansai, fiskalinė politika, mokesčių administravimas, valstybės skolinimasis ir valstybės skolos valdymas, valstybės iždas, finansų kontrolė ir vidaus auditas.

3.2.    Finansų rinkos: finansų įstaigos, draudimas, loterijos ir lošimai.

3.3.    Finansinė atskaitomybė ir auditas: viešojo ir privataus sektorių buhalterinė apskaita, finansinė atskaitomybė ir finansinių ataskaitų auditas.

3.4.    Statistika.

3.5.    Valstybės turto valdymas: viešojo ir privataus sektorių partnerystė, bendroji valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo politika.

3.6.    Europos Sąjungos struktūrinė ir sanglaudos politika.

3.7.    Turto ir verslo vertinimas.

3.8.    Dokumentų technologinė apsauga.

3.9.    Tauriųjų metalų, brangakmenių ir jų gaminių valstybinė priežiūra.

 

4.       Kultūros politika:

4.1.    Profesionalusis menas, autorių teisės, atlikėjų ir kitos gretutinės teisės, nacionalinės kultūros sklaida užsienyje.

4.2.    Kultūros paveldas, etninė kultūra, mėgėjų meninė veikla.

4.3.    Valstybės politikos visuomenės informavimo srityje įgyvendinimo koordinavimas.

4.4.    Kultūrinės ir kūrybinės industrijos.

4.5.    Kultūrinė edukacija.

4.6.    Tautinių mažumų politikos koordinavimas.

4.7.    Dokumentų ir archyvų valstybės politika.

 

5.       Socialinė politika:

5.1.    Darbo politika: darbo santykiai, darbo apmokėjimas, darbo rinka ir užimtumas, darbuotojų sauga ir sveikata, socialinė partnerystė.

5.2.    Socialinis draudimas: valstybinis socialinis draudimas, pensijų kaupimas, valstybinis savanoriškasis draudimas.

5.3.    Socialinė parama: piniginė socialinė parama, išmokos ir kompensacijos, socialinės paslaugos, valstybės parama būstui įsigyti ar išsinuomoti.

5.4.    Šeimos ir jaunimo politika: šeimos gerovė, vaiko teisių apsauga, jaunimo reikalai.

5.5.    Socialinė integracija: neįgaliųjų socialinė integracija, lygios galimybės, skurdo ir socialinės atskirties mažinimas, užsieniečių integracija.

5.6.    Bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų plėtra.

5.7.    Moterų ir vyrų lygybės koordinavimas.

 

6.       Susisiekimo politika:

6.1.    Transporto sistemos funkcionavimas: keleivių ir krovinių vežimas geležinkelių, kelių, jūrų, vidaus vandenų, oro transportu, visų rūšių transporto infrastruktūros plėtra, visų rūšių transporto saugus eismas, kombinuotas vežimas, transporto tranzitas ir logistika.

6.2.    Elektroniniai ryšiai ir paštas: elektroninių ryšių ir pašto paslaugų infrastruktūros plėtra.

6.3.    Informacinės visuomenės plėtra.

 

7.       Sveikatos apsaugos politika:                   

7.1.    Asmens sveikatos priežiūra.

7.2.    Visuomenės sveikatos priežiūra, įskaitant alkoholio, narkotikų ir tabako kontrolę.

7.3.    Farmacinė ir kita veikla, susijusi su farmacijos produktais.

7.4.    Sveikatos draudimas.

 

8.       Švietimo politika:

8.1.    Formalusis švietimas (pradinis ugdymas, pagrindinis ugdymas, vidurinis ugdymas, profesinis mokymas, aukštojo mokslo studijos) ir kvalifikacijų sistema.

8.2.    Neformalusis švietimas: ikimokyklinis ugdymas, priešmokyklinis ugdymas, kitas neformalusis vaikų švietimas, neformalusis suaugusiųjų švietimas.

8.3.    Mokymasis visą gyvenimą.

8.4.    Švietimo pagalba.

8.5.    Moksliniai tyrimai ir eksperimentinė (socialinė, kultūrinė) plėtra, technologinė plėtra.

 

9.       Teisingumo politika:

9.1.    Nacionalinės teisinės sistemos plėtra.

9.2.    Asmens teisių ir laisvių apsauga: teisinės paslaugos, vartotojų teisių apsauga, asmens duomenų apsauga, pramoninės nuosavybės apsauga.

9.3.    Politinių partijų ir religinių bendruomenių ir bendrijų veiklos ir registravimo politika.

9.4.    Teisinių procesų reglamentavimas.

9.5.    Civilinių teisinių santykių reglamentavimas.

9.6.    Baudžiamoji ir bausmių vykdymo politika.

9.7.    Registrų politikos formavimas.

9.8.    Rinkimų sistemos reglamentavimas.

9.9.    Visuomenės teisinis švietimas.

 

10.     Ūkio ir konkurencingumo politika:

10.1.  Ūkio politika: bendroji ekonominė (makroekonominė) politika, konkurencijos politika, Europos Sąjungos vidaus rinkos politika, viešųjų pirkimų ir valstybės turto privatizavimo politika, įmonių teisė (įmonių ir nemokumo politika, geresnis reglamentavimas), vidaus prekyba, reklama, metrologija, standartizacija, akreditacija, žmogiškieji ištekliai.

10.2.  Konkurencingumo didinimas: palankios aplinkos verslui kūrimas, investicijų pritraukimo, eksporto skatinimo, inovacijų aplinkos gerinimas, pramonės ir paslaugų plėtra, turizmas, kurortai ir kurortinės teritorijos.

 

11.     Užsienio reikalų ir saugumo politika:

11.1.  Pasirengimas valstybės gynybai ir kariuomenės mobilizacijai, valstybės teritorijos apsauga, karo tarnyba ir civilinė krašto apsaugos tarnyba.

11.2.  Dalyvavimas tarptautinėse karinėse operacijose ir misijose.

11.3.  Gynybos politika: strateginis krašto apsaugos sistemos valdymas, karybos srities standartizacija, žvalgyba ir kontržvalgyba krašto apsaugos srityje.

11.4.  Tarptautiniai santykiai, ekonominis saugumas, užsienio prekyba.

11.5.  Narystės Europos Sąjungoje koordinavimas.

11.6.  Atstovavimas užsienyje, diplomatiniai ir konsuliniai santykiai, diplomatinė tarnyba, valstybinis ir diplomatinis protokolas, tarptautiniai sutartiniai santykiai.

11.7.  Vystomojo bendradarbiavimo politika.

 

12.     Vidaus reikalų ir valstybės valdymo politika:

12.1.  Viešasis saugumas: viešoji tvarka, vidaus tarnyba, priešgaisrinė bei civilinė sauga ir gelbėjimo darbai, valstybės sienos apsauga, migracija (išskyrus ekonominę migraciją).

12.2.  Viešasis administravimas.

12.3.  Vietos savivalda.

12.4.  Regionų plėtra.

12.5.  Valstybės tarnyba.

12.6.  Elektroninės informacijos sauga (kibernetinis saugumas).

12.7.  Kūno kultūra ir sportas.

 

13.     Žemės ūkio ir žuvininkystės politika:

13.1.  Žemės ir maisto ūkis ir kaimo plėtra.

13.2.  Žuvininkystė.

13.3.  Žemės tvarkymas: žemės reforma, žemėtvarka, geodezija, kartografija, nekilnojamojo turto kadastras, žemės naudojimo valstybinė kontrolė.

13.4.  Veterinarija ir fitosanitarija.

 


 

Vystomojo bendradarbiavimo veikloje dalyvaujančių ekspertų sąrašo sudarymo ir jo naudojimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

PRAŠYMAS DĖL ĮTRAUKIMO Į vystomojo bendradarbiavimo veikloje dalyvaujančių ekspertų sąrašą

 

Prašau mane  įtraukti į Vystomojo bendradarbiavimo veikloje dalyvaujančių ekspertų sąrašą ir:

 

          Patvirtinu, kad mano pateikti duomenys yra teisingi ir sutinku, kad jie būtų įtraukti į Vystomojo bendradarbiavimo veikloje dalyvaujančių ekspertų sąrašą (privaloma pažymėti).

          Sutinku, kad prireikus patikslinti mano nurodytus duomenis ar kilus  neaiškumų, Užsienio reikalų ministerija kreiptųsi į tiesioginį mano vadovą, vystomojo bendradarbiavimo projekto vadovą arba Lietuvos valstybės ar savivaldybių institucijos ar įstaigos padalinio vadovą, galintį patvirtinti konkrečios srities ekspertinę patirtį (privaloma nurodyti):

Vardas ir pavardė

 

Pareigos arba vystomojo bendradarbiavimo projekto, kuriam asmuo vadovavo, pavadinimas

 

Kontaktiniai duomenys (telefono numeris ir el. paštas)

 

 

          Sutinku, kad sąraše esantys mano duomenys būtų teikiami Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms, Europos Sąjungos institucijoms, kitiems tarptautiniams donorams, taip pat kitoms vystomojo bendradarbiavimo projektus įgyvendinančioms ar vystomojo bendradarbiavimo veiklą vykdančioms organizacijoms, ieškančioms ekspertų.

          Sutinku, kad Užsienio reikalų ministerija siųstų man informaciją apie Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis, Europos Sąjungos institucijų ar kitų tarptautinių donorų finansuojamus projektus, kuriems įgyvendinti reikia ekspertinės patirties.

          Sutinku gauti informaciją apie Užsienio reikalų ministerijos organizuojamus ar iš dalies finansuojamus renginius, susijusius su vystomuoju bendradarbiavimu.

          Patvirtinu, kad susipažinau su Vystomojo bendradarbiavimo veikloje dalyvaujančių ekspertų sąrašo sudarymo ir jo naudojimo tvarkos aprašu (privaloma pažymėti).

 

 

______________________________________________

Vardas, pavardė, parašas, data