Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2005 M. GRUODŽIO 23 D. NUTARIMO NR. 1426 „DĖL NEĮGALIŲJŲ REIKALŲ TARYBOS PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS SUDĖTIES IR NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. spalio 19 d. Nr. 1042

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gruodžio 23 d. nutarimą Nr. 1426 „Dėl Neįgaliųjų reikalų tarybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sudėties ir nuostatų patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL NEĮGALIŲJŲ REIKALŲ TARYBOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo 17 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Neįgaliųjų reikalų tarybos nuostatus (pridedama).

2. Pasiūlyti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai, Lietuvos savivaldybių asociacijai, Lietuvos universitetų rektorių konferencijai ir skėtinėms neįgaliųjų asociacijoms deleguoti savo atstovus į Neįgaliųjų reikalų tarybą.“

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Algirdas Butkevičius

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                             Algimanta Pabedinskienė


 

PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2005 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1426
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2016 m. spalio 19 d. nutarimo Nr. 1042
redakcija)

 

 

NEĮGALIŲJŲ REIKALŲ TARYBOS NUOSTATAI

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Neįgaliųjų reikalų tarybos nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Neįgaliųjų reikalų tarybos (toliau – Taryba) uždavinį, funkcijas, Tarybos sudarymo tvarką ir Tarybos darbo organizavimą.

2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu (toliau – Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymas), kitais neįgaliųjų visuomeninius santykius reglamentuojančiais teisės aktais ir Nuostatais.

3. Taryba yra visuomeninė patariamoji institucija. Taryba nėra juridinis asmuo.

4. Taryba, priimdama sprendimus, laikosi skaidrumo, nešališkumo, teisėtumo, sąžiningumo principų. Tarybos nariams už dalyvavimą Tarybos veikloje nemokama.

5. Nuostatuose vartojamos sąvokos apibrėžtos Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatyme, Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme.

 

II SKYRIUS

TARYBOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS

 

6. Tarybos uždavinys – nagrinėti neįgaliųjų socialinės integracijos klausimus ir teikti pasiūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei (toliau – Vyriausybė), ministerijoms, kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms dėl neįgaliųjų socialinės integracijos politikos, jos įgyvendinimo, neįgaliųjų visuomeninius santykius reglamentuojančių teisės aktų projektų bei Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos ir jos Fakultatyvaus protokolo (toliau – Konvencija) įgyvendinimo stebėsenos ataskaitų.

7. Vykdydama Nuostatų 6 punkte nustatytą uždavinį, Taryba atlieka šias funkcijas:

7.1. analizuoja, kaip vykdoma neįgaliųjų socialinė integracija;

7.2. teikia pasiūlymus Vyriausybei, ministerijoms, kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms (toliau kartu – institucijos ir įstaigos) dėl neįgaliųjų socialinės integracijos politikos, jos įgyvendinimo, neįgaliųjų visuomeninius santykius reglamentuojančių teisės aktų projektų bei Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos ir jos Fakultatyvaus protokolo įgyvendinimo stebėsenos ataskaitų;

7.3. kasmet iki kovo 1 d. parengia ir Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Neįgaliųjų reikalų departamentas) interneto svetainėje paskelbia praėjusių kalendorinių metų veiklos ataskaitą;

7.4. svarsto svarbius neįgaliųjų socialinės integracijos klausimus.

 

III SKYRIUS

TARYBOS TEISĖS

 

8. Taryba turi teisę:

8.1. gauti iš institucijų, įstaigų ir organizacijų informaciją, būtiną Tarybos uždaviniui vykdyti ir funkcijoms atlikti;

8.2. kviesti į Tarybos posėdžius institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovus;

8.3. sudaryti darbo grupes, komisijas, pasitelkti ekspertų Tarybos kompetencijai priskirtiems klausimams nagrinėti;

8.4. teikti pasiūlymus Vyriausybei, kitoms institucijoms ir įstaigoms dėl neįgaliųjų socialinės integracijos politikos, jos įgyvendinimo, neįgaliųjų visuomeninius santykius reglamentuojančių teisės aktų projektų ir Konvencijos įgyvendinimo stebėsenos ataskaitų;

8.5. skleisti visuomenei informaciją apie Tarybos vykdomą veiklą;

8.6. ir kitų teisių, nustatytų neįgaliųjų socialinę integraciją reguliuojančiuose teisės aktuose.

 

IV SKYRIUS

TARYBOS SUDARYMO TVARKA

 

9. Socialinės apsaugos ir darbo ministras tvirtina institucinę ir personalinę Tarybos sudėtį. Taryba sudaroma 2 metų kadencijai.

10. Tarybą sudaro 20 narių: 9 valstybės institucijų atstovai, įskaitant Tarybos pirmininką, vienas savivaldybių atstovas, 9 neįgaliųjų asociacijų atstovai ir vienas akademinės bendruomenės atstovas. Valstybės institucijos deleguoja po vieną atstovą. Valstybės institucijų atstovais gali būti deleguojami Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Vyriausybės kanceliarijos ir ministerijų atstovai. Ministerijų atstovais gali būti deleguojami ne žemesnes kaip departamento direktoriaus pareigas einantys asmenys.

11. Atstovus į Tarybą deleguoja:

11.1. valstybės institucijos vadovas, kai deleguojamas valstybės institucijos atstovas;

11.2. Lietuvos savivaldybių asociacija, kai deleguojamas savivaldybių atstovas;

11.3. skėtinės neįgaliųjų asociacijos bendru sutarimu, kai deleguojamas neįgaliųjų asociacijos atstovas. Skėtinės neįgaliųjų asociacijos, teikdamos Tarybos narių kandidatūras, turi užtikrinti, kad Taryboje būtų proporcingai atstovaujami neįgaliųjų, atsižvelgiant į negalios pobūdį, ir jų interesams atstovaujančių neįgaliųjų asociacijų, atsižvelgiant į veiklos sritį, interesai;

11.4. Lietuvos universitetų rektorių konferencija, kai deleguojamas akademinės bendruomenės atstovas.

12. Tarybos nario įgaliojimai pasibaigia arba nutrūksta, kai:

12.1. baigiasi Tarybos kadencija;

12.2. jis atsistatydina;

12.3. jis miršta;

12.4. delegavęs subjektas atšaukia jį iš Tarybos;

12.5. įsiteisėja teismo nuosprendis, kuriuo jis pripažįstamas kaltu už sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, nusikaltimą valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, korupcinio pobūdžio nusikaltimą.

13. Nuostatų 12.2–12.5 papunkčiuose ir 15 punkte nurodytais atvejais Tarybos narį delegavęs subjektas per 30 dienų nuo pranešimo apie atšaukiamą Tarybos narį pateikimo socialinės apsaugos ir darbo ministrui dienos pateikia naują atstovo kandidatūrą likusiam Tarybos kadencijos laikotarpiui.

14. Teikiantis Tarybos nario kandidatūrą subjektas privalo ne vėliau kaip likus 3 mėnesiams iki Tarybos kadencijos pabaigos pateikti socialinės apsaugos ir darbo ministrui atstovo kandidatūrą naujai kadencijai.

15. Dėl objektyvių priežasčių (pvz., Tarybos narys nevykdo ir (ar) netinkamai vykdo jam pavestas užduotis, ir (ar) sistemingai trukdo Tarybai dirbti, ir (ar) nedalyvauja Tarybos posėdžiuose) Tarybos pirmininkas, o kai jo nėra, – Tarybos pirmininko pavaduotojas savo iniciatyva arba Tarybos siūlymu turi teisę kreiptis į Tarybos narį delegavusį subjektą, prašyti atšaukti deleguotą atstovą ir deleguoti į Tarybą naują atstovą.

16. Tarybos pirmininkas yra socialinės apsaugos ir darbo ministras.

17. Tarybos pirmininko pavaduotojas slaptu balsavimu visų Tarybos narių balsų dauguma išrenkamas Tarybos kadencijos laikotarpiui iš neįgaliųjų asociacijoms ar akademinei bendruomenei atstovaujančių Tarybos narių.

18. Sudarius Tarybą naujai kadencijai, Tarybos pirmininko pavaduotojas išrenkamas per pirmąjį Tarybos posėdį. Tarybos pirmininko pavaduotojui pasitraukus iš einamų pareigų, Nuostatų 12.2–12.5 papunkčiuose ir 15 punkte nurodytais atvejais atšaukus Tarybos pirmininko pavaduotoją, Tarybos pirmininkas ne vėliau kaip per 10 dienų nuo Tarybos pirmininko pavaduotoją delegavusio subjekto pranešimo apie atšaukiamą Tarybos pirmininko pavaduotoją pateikimo socialinės apsaugos ir darbo ministrui dienos surengia Tarybos posėdį, kuriame išrenkamas naujas Tarybos pirmininko pavaduotojas likusiam Tarybos kadencijos laikotarpiui.

 

V SKYRIUS

TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

19. Tarybai vadovauja Tarybos pirmininkas, o kai jo nėra, – Tarybos pirmininko pavaduotojas.

20. Pagrindinė Tarybos veiklos forma yra posėdžiai. Eiliniai Tarybos posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kas 3 mėnesius. Neeiliniai Tarybos posėdžiai šaukiami Tarybos pirmininko, o kai jo nėra, – Tarybos pirmininko pavaduotojo arba trečdalio visų Tarybos narių iniciatyva. Tarybos pirmininkas ne vėliau kaip per 10 dienų nuo socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymo, kuriuo patvirtinta naujos kadencijos Taryba, įsigaliojimo sušaukia Tarybą į pirmąjį posėdį.

21. Tarybos pirmininkui, o kai jo nėra, – Tarybos pirmininko pavaduotojui nusprendus, atitinkami klausimai gali būti sprendžiami apklausos būdu, kai posėdžio klausimai pateikiami ir Tarybos nariai savo nuomonę pareiškia raštu ir (ar) elektroniniu paštu.

22. Tarybos sekretoriaus funkcijas atlieka Neįgaliųjų reikalų departamento paskirtas valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį ir gaunantis darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų.

23. Tarybos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė Tarybos narių. Tarybos posėdyje turi dalyvauti Tarybos pirmininkas, o kai jo nėra, – Tarybos pirmininko pavaduotojas.

 

VI SKYRIUS

TARYBOS SPRENDIMŲ ĮFORMINIMAS

 

24. Taryba sprendimus priima posėdžiuose; šie sprendimai įforminami protokolu. Tarybos posėdis gali būti fiksuojamas garso įrašu. Protokolai įforminami vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatomis, reguliuojančiomis protokolo turinį, ir dokumentų rengimą reglamentuojančiais teisės aktais. Protokolą pasirašo Tarybos posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

25. Pasirašytas posėdžio protokolas per 3 darbo dienas turi būti išsiųstas Tarybos nariams, kviestiems posėdžio dalyviams ir paskelbtas Neįgaliųjų reikalų departamento interneto svetainėje.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Taryba dirba pagal Tarybos patvirtintą darbo reglamentą.

27. Nuostatuose ar Tarybos darbo reglamente nenumatytus Tarybos darbo organizavimo klausimus sprendžia Tarybos pirmininkas, o kai jo nėra, – Tarybos pirmininko pavaduotojas.

28. Tarybą techniškai ir ūkiškai aptarnauja Neįgaliųjų reikalų departamentas. Šiame departamente Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi Tarybos veiklos dokumentai.

 

 

 

––––––––––––––––––––