KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2010 M. LIEPOS 23 D. SPRENDIMO NR. T-474 „DĖL KAUNO MIESTO KAPINIŲ TVARKYMO IR ŽMONIŲ PALAIKŲ LAIDOJIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. gruodžio 17 d. Nr. T-601

Kaunas

 

 

Kauno miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Kauno miesto kapinių tvarkymo ir žmonių palaikų laidojimo taisykles, patvirtintas Kauno miesto savivaldybės tarybos 2010 m. liepos 23 d. sprendimu Nr. T-474 „Dėl Kauno miesto kapinių tvarkymo ir žmonių palaikų laidojimo taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeisti 30 punktą ir jį išdėstyti taip:

30. Kapinių  prižiūrėtojas kontroliuoja transporto priemonių  įvažiavimą į kapinių

teritoriją. Į kapinių teritoriją darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 15.30 val., šeštadieniais – nuo 8.00 val. iki 13.00 val. neribotą skaičių kartų leidžiama įvažiuoti specialiosioms transporto priemonėms, kapinių priežiūros darbus atliekančios įmonės transporto priemonėms, transporto priemonėms, pažymėtoms skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ ar vežančioms neįgalųjį (-iuosius) asmenį (-is), ir transporto priemonėms laidojimo procesijos metu, įvežančioms palaikus (karstuose ar urnose). Transporto priemonių, įvežančių paminklus, statybinius gaminius ir medžiagas, skirtas kapaviečių statiniams statyti, įrengti, kapavietėms sutvarkyti (pertvarkyti), valdytojams, pateikusiems įvežamų statybinių gaminių įsigijimą (pagaminimą) patvirtinančius dokumentus, su vienu kapinių prižiūrėtojo išduotu leidimu į kapinių teritoriją leidžiama įvažiuoti ne daugiau kaip 3 kartus. Nurodytos transporto priemonės, išskyrus pažymėtąsias skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ ar vežančias neįgalųjį (-iuosius) asmenį (-is), gali įvažiuoti į kapinių teritoriją tik leidus kapinių prižiūrėtojui.“

2. Pakeisti 47 punktą ir jį išdėstyti taip:

47. Kauno miesto Petrašiūnų kapinėse nauja kapavietė formuojama ir skiriama atsižvelgiant į Laidojimo vietų Petrašiūnų kapinėse skyrimo komisijos, sudarytos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, nutarimą. Rašytinį prašymą ir rekomendacijas dėl mirusiojo palaidojimo Petrašiūnų kapinėse juridinis ar fizinis asmuo pateikia Laidojimo vietų Petrašiūnų kapinėse skyrimo komisijai. Leidimai išduodami atsižvelgiant į šios komisijos rekomendacijas.“

3. Pakeisti 48 punktą ir jį išdėstyti taip:

48. Aukštųjų Šančių karių kapinių laisvame plote kapavietė formuojama ir skiriama tik Lietuvos karių ir savanorių palaikams laidoti. Laidojantis asmuo kapinių prižiūrėtojui privalo pateikti Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos tarpininkavimo raštą. Šiuo atveju skiriama kapavietė tik vienam kapui – 3,75 kv. m (1,5 m, x 2,5 m).“

4. Pakeisti 50 punktą ir jį išdėstyti taip:

50. „Leidimas laidoti esamoje (turimoje) kapavietėje išduodamas mirusiojo giminaičiams, sutuoktiniui (-ei) ar kitam laidojimą organizuojančiam asmeniui pateikus prašymą, mirties liudijimą ir kapavietę prižiūrinčio asmens prašymą ir (ar) rašytinį sutikimą. Tais atvejais, kai nėra kapavietę prižiūrinčio asmens raštiško sutikimo (miręs, serga, išvykęs, nežinoma buvimo ar gyvenamoji vieta ir pan.), leidimas laidoti turimoje šeimos kapavietėje išduodamas įrodžius mirusiojo  giminystės ar santuokos  ryšį su palaidotu asmeniu ir pateikus kitų šeimos narių, turinčių tokią pačią teisę į kapavietę, rašytinius sutikimus.“

5. Pakeisti 60 punktą ir jį išdėstyti taip:

„60. Kauno miesto kapinėse laidoti leidžiama visomis savaitės dienomis nuo 10.00  val. iki  16.00 val.“

6. Pakeisti 86 punktą ir jį išdėstyti taip:

86. Savivaldybės lėšomis palaidojus vienišo žmogaus arba nenustatytos tapatybės palaikus, viešo konkurso būdu parinktas paslaugos teikėjas kreipiasi į Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių dėl pašalpos mirties atveju gavimo ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyrių dėl mirusiojo pensijos gavimo.“

7. Pakeisti 88 punktą ir jį išdėstyti taip:

88. Kapo paminklai, antkapiai, kapavietės tvora ir kiti statiniai statomi, rekonstruojami ir prižiūrimi pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymą ir kitus Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius šių statinių statybą. Kapo paminklo aukštis gali būti ne didesnis kaip 1,2 m nuo žemės paviršiaus (įskaitant cokolio aukštį), plotis – 1,5 m, dekoratyvinio stulpo – obelisko ar kryžiaus aukštis – iki 2 m. Statant ir (ar) rekonstruojant kapavietės paminklus, antkapius ir kitus statinius, kapavietę prižiūrintis asmuo privalo informuoti kapinių prižiūrėtoją, suderinti kapo statinių schemą, kurioje nurodyti statinių pagrindiniai matmenys ir kapavietės informacija (kapinių pavadinimas, kapavietės numeris, paskutinio laidojimo data, palaidoto asmens vardas ir pavardė, atsakingo už kapavietę asmens vardas, pavardė ir gyvenamosios vietos adresas) ir sumokėti Savivaldybės tarybos nustatyto dydžio mokestį. Norint statyti, rekonstruoti ar remontuoti kapo paminklus, antkapius ir kitus kapavietės statinius į Kultūros vertybių registrą įrašytose kapavietėse, reikia Kultūros paveldo departamento teritorinio padalinio pritarimo. Kapinių prižiūrėtojas žurnale įrašo kapavietės statinių statymo ir (ar) rekonstravimo datas.“

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                             Visvaldas Matijošaitis