ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS MERAS

 

POTVARKIS

DĖL PRITARIMO PREKYBOS (PASLAUGŲ TEIKIMO) KIOSKŲ, PAVILJONŲ IR LAUKO KAVINIŲ ĮRENGIMO PROJEKTAMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2023 m. rugsėjo 14 d. Nr. M-872

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 3 straipsnio 3 dalimi, 10 dalies 2 punktu ir įgyvendindamas Prekybos ir paslaugų teikimo Šiaulių miesto savivaldybės viešosiose vietose taisyklių, patvirtintų Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2019 m. liepos 4 d. sprendimo Nr. T-284 „Dėl prekybos ir paslaugų teikimo Šiaulių miesto savivaldybės viešosiose vietose taisyklių patvirtinimo“ 1 punktu, 10 punktą:

1. T v i r t i n u Pritarimo prekybos (paslaugų teikimo) kioskų, paviljonų ir lauko kavinių įrengimo projektams tvarkos aprašą (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. balandžio 14 d. įsakymą Nr. A-530 „Dėl pritarimo prekybos (paslaugų teikimo) kioskų ir paviljonų įrengimo projektams tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais papildymais ir pakeitimais.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Artūras Visockas


 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės mero

2023 m. rugsėjo 14 d. potvarkiu Nr. M-872

 

PRITARIMO PREKYBOS (PASLAUGŲ TEIKIMO) KIOSKŲ, PAVILJONŲ IR LAUKO KAVINIŲ ĮRENGIMO PROJEKTAMS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pritarimo prekybos (paslaugų teikimo) kioskų, paviljonų ir lauko kavinių, įrengimo projektams tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato naujai įrengiamų ir šio Aprašo nustatyta tvarka suderintų prekybos (paslaugų teikimo) paskirties objektų (įrenginių), kurie neregistruojami Nekilnojamojo turto registre ir kurių įrengimui pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymą neprivaloma gauti statybą leidžiančių dokumentų – kioskų, paviljonų ir lauko kavinių – projektų pateikimo, tikrinimo ir pritarimo jiems tvarką.

2. Aprašo nuostatos taikomos viešųjų teritorijų vietose, įtrauktose į Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybės) vykdomosios institucijos ar teisės aktų nustatytais atvejais jos įgalioto asmens tvirtinamus sąrašus ir (ar) schemas:

2.1. lauko kavinių prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų lauke išplėstose aptarnavimo vietose sąrašui;

2.2. Šiaulių miesto viešosiose teritorijose jau įrengtų ir eksploatuojamų kioskų ir paviljonų vietų sąrašui (tuo atveju, kai savininkas siekia atnaujinti ar toje pačioje vietoje įrengti tokio paties dydžio kioską ar paviljoną);

2.3. viešųjų erdvių projektų sprendiniuose numatytų komercinių vietų: kioskų, paviljonų, nestacionariųjų lauko kavinių, laisvalaikio pramogų ar kitų Konkurso objektų (dalykų) vietų sąrašui (schemas) (toliau – Konkurso objektų (dalykų) vietų sąrašui).

3. Naujos kioskų ir paviljonų įrengimo vietos yra numatomos tvarkomų miesto viešųjų erdvių projektų sprendiniuose arba schemose ir suteikiamos konkurso tvarka. Prekybos (paslaugų teikimo) naujo kiosko ar paviljono įrengimo projekto (toliau – Projektas) ir lauko kavinės įrengimo projekto (toliau – Lauko kavinės projektas) sprendiniai turi atitikti projektuojamo objekto paskirtį, projektuojama įranga, konstrukcijos, baldai turi atitikti dizaino, higienos ir saugos reikalavimus, nustatytus normatyviniuose dokumentuose.

4. Projektas ir Lauko kavinės projektas rengiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo, Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių veiklą kultūros paveldo ir saugomose teritorijose, nuostatomis.

5. Leidimas prekiauti (teikti paslaugas) iš kiosko, paviljone ir Leidimas prekiauti (teikti paslaugas) lauko kavinėje išduodami viešųjų teritorijų vietose, įtrauktose į Savivaldybės vykdomosios institucijos ar teisės aktų nustatytais atvejais jos įgalioto asmens tvirtinamus sąrašus ir (ar) schemas, vadovaujantis Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintomis Prekybos ir paslaugų teikimo Šiaulių miesto viešosiose vietose taisyklėmis, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinto Leidimų prekiauti (teikti paslaugas) Šiaulių miesto viešosiose vietose išdavimo ir panaikinimo tvarkos aprašo, šio Aprašo nustatyta tvarka.

6. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip:

6.1. kioskas – smulkios prekybos ar paslaugų teikimo reikmėms skirtas Nekilnojamojo turto registre neregistruojamas nedidelis lengvųjų konstrukcijų ir į žemę įleistų pamatų neturintis laikinasis įrenginys, kurio dalis sienų (jų viršutinės dalys) turi būti įstiklintos, iš kurio prekiaujama ar paslaugos teikiamos per priekinėje sienoje esančią vitrinos angą;

6.2. paviljonas – Nekilnojamojo turto registre neregistruojamas ir į žemę įleistų pamatų neturintis prekybos ar paslaugų teikimo paskirties įrenginys, pagamintas ar surinktas iš surenkamųjų konstrukcijų, su įėjimu. Paviljonas gali turėti išplėstą prekybos (paslaugų teikimo) vietą;

6.3. lauko kavinė – sezoninė viešojo maitinimo vieta, skirta maitinimo paslaugoms teikti, jos lankytojams aptarnauti, ir įrengta prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų lauke išplėstose aptarnavimo vietose, kuriose sukomplektuota įranga (stalai, kėdės, skėčiai, mobilios tvorelės, gėlinės, markizės ir pan.).

 

II SKYRIUS

PREKYBOS (PASLAUGŲ TEIKIMO) KIOSKO AR PAVILJONO ĮRENGIMO PROJEKTO PATEIKIMAS, TIKRINIMAS, PRITARIMAS PROJEKTUI

 

7. Fizinis ar juridinis asmuo, pageidaujantis suderinti Projektą (toliau – Asmuo), tiesiogiai, paštu ar per kurjerį Savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus Aptarnavimo ir e. paslaugų poskyriui (Savivaldybės priimamasis: Vasario 16-osios g. 62, Šiauliai; toliau – Priimamasis) pateikia nustatytos formos prašymą (Aprašo 1 priedas) ir Projektą. Prašymą su visais privalomais dokumentais galima pateikti ir elektroninėmis priemonėmis, siunčiant el. paštu (rastine@siauliai.lt) arba naudojantis elektroninių paslaugų sistema (www.epaslaugos.lt). Projektas registruojamas Savivaldybės dokumentų valdymo sistemoje „Avilys“ (toliau – DVS Avilys).

8. Projektą sudaro:

8.1. aiškinamasis raštas, kuriame nurodoma objekto paskirtis, įrengimo vieta, užimamas plotas (kv. m), (erdvinis, planinis, konstrukcinis, spalvinis sprendimas), naudojamos medžiagos, aplinkos sutvarkymo sprendiniai ir kt., projekto rengėjo ir užsakovo kontaktiniai duomenys (pavadinimas, atsakingo asmens vardas, pavardė, telefonas, adresas, elektroninis paštas);

8.2. situacijos schema (objekto vieta mieste);

8.3. kiosko ar paviljono įrengimo vietos planas su pagrindiniais matmenimis ir atstumais iki esamų inžinerinių tinklų (M1:500) bei kiosko ar paviljono koordinatėmis valstybinėje koordinačių sistemoje (LKS-94), atliktas ant topografinio inžinerinio plano;

8.4. brėžiniai: kiosko ar paviljono planas, pjūvis, fasadai, aplinkos sutvarkymo planas (M1:50, M1:100);

8.5. kiosko ar paviljono estetinio vaizdo sprendiniai (aplinkos vizualizacija, fotomontažas);

8.6. Nacionalinės žemės tarnybos prie Aplinkos ministerijos Šiaulių skyriaus sutikimas, jei kioskas ar paviljonas projektuojamas valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai (vadovaujantis Sutikimų statyti laikinuosius ir nesudėtinguosius statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, išdavimo taisyklėmis, patvirtintomis Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus 2018 m. gegužės 16 d. įsakymu Nr. 1P-238-(1.3 E.).

9. Kioskai ir paviljonai įrengiami prie gatvių turi būti kvadrato, stačiakampio formos, kurių dydis atitinka I grupės nesudėtingus statinius, lengvų konstrukcijų, didžioji įrenginio dalis turi būti įstiklinta, įrenginio spalviniai ir medžiagiškumo sprendiniai turi derėti prie jį supančios aplinkos.

10. Kioskas ar paviljonas turi būti tik nesudėtingas ir kilnojamas įrenginys, kurį galima perkelti neišmontavus ar išmontavus dalimis. Jis turi būti laikinas (be pamatų) įrenginys, kurio įrengimui pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymą neprivaloma gauti statybą leidžiantį dokumentą.

11. Kioskui ir paviljonui turi būti naudojamos šiuolaikinės technologijos, apsaugos nuo vandalizmo priemonės, tvarios, saugios, aukštos kokybės, nepavojingos aplinkai medžiagos, atsparios UV (ultravioletinių) spindulių poveikiui, drėgmei, šalčiui, karščiui, buityje naudojamiems chemikalams, korozijai.

12. Kioskų ir paviljonų dizainas turi būti pritaikytas specialiai Šiaulių miestui (turi būti naudojami Šiaulių miesto įvaizdžio elementai, patvirtinti 2021 m. gegužės 6 d. Savivaldybės tarybos sprendimu „Dėl Šiaulių miesto logotipo patvirtinimo“ Nr. T-170).

13. Kiosko ir paviljono klientų aptarnavimui skirtas langelis ar įėjimas turi būti pritaikytas žmonėms, turintiems negalią ir individualių poreikių, jei yra būtinas durų slenkstis, jis turi būti nuožulnus ir neaukštesnis kaip 20 mm.

14. Stikliniai kupolo formos įrenginiai įrengiami parkuose.

15. Projekto ir kartu su juo pateiktų dokumentų (Aprašo 8 punktas) tikrinimo tvarka:

15.1. Savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus specialistas – nagrinėja Projekto dokumentus ir sprendinius, siekdamas nustatyti kiosko ar paviljono įrengimo nurodytoje vietoje galimybę; tikrina, ar Projekto sprendiniai atitinka projektuojamo objekto paskirtį; tikrina estetinius ir architektūrinius sprendinius; tikrina, ar projektuojamo objekto vietoje nėra suderinto ir galiojančio kito Projekto; tikrina, ar projektuojamas kioskas ar paviljonas nepatenka į fizinių ar juridinių asmenų valdomus žemės sklypus, saugotinas teritorijas;

15.2. Savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus specialistas – tikrina, ar kioskas ar paviljonas netrukdys miesto bendrojo naudojimo teritorijų priežiūrai; tikrina, ar projektuojamo objekto vietoje nėra suderinto ir galiojančio susisiekimo komunikacijų projekto; ar projektuojamas kioskas ar paviljonas patenka į gatvės raudonųjų linijų zoną ir/ar gali daryti įtaką eismo saugumui;

15.3. Projektus, suprojektuotus valstybinėje žemėje, kurioje suformuoti žemės sklypai ir yra sudaryta panaudos sutartis su Savivaldybe (ar su Savivaldybės įmone), derina Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus specialistas.

16. Už Projekte pateiktos informacijos ir duomenų teisingumą atsako prašymą pritarti Projektui pateikęs Asmuo.

17. Jeigu pateiktas nepilnos sudėties Projektas ar Projekto sprendiniai neatitinka Aprašo 4 punkte nurodytų teisės aktų reikalavimų, Savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Projekto gavimo dienos kreipiasi į Projektą pateikusį Asmenį prašyme pritarti projektui nurodytais kontaktiniais adresais ir paprašo patikslinti, pakoreguoti ar papildyti Projektą bei pateikti trūkstamus dokumentus. Pateikto Projekto papildymo (patikslinimo) duomenys Savivaldybei pateikiami pagal nustatytos formos prašymą (Aprašo 2 priedas). Savivaldybės administracijos Priimamasis dokumentus priima tiesiogiai, paštu ar per kurjerį. Trūkstamus nuskenuotus dokumentus galima pateikti ir elektroninėmis priemonėmis, siunčiant el. paštu (rastine@siauliai.lt).

18. Pilnos sudėties Projektas, atitinkantis teisės aktų reikalavimus, per 10 darbo dienų nuo Projekto gavimo dienos arba nuo paskutinio Projekto trūkstamo dokumento gavimo dienos (jei Projektas buvo pildomas ar koreguojamas) patikrinamas, suderinamas ir perduodamas Savivaldybės administracijos Priimamajam, kurio specialistas jį išduoda (išsiunčia) prašymą pateikusiam Asmeniui. Suderintas Projektas registruojamas Savivaldybės licencijų ir leidimų informacinės sistemos „LILIS“ (toliau – LILIS) jį pateikus kartu su prašymu prekiauti (teikti paslaugas) iš kiosko ar paviljone.

19. Jei Projektas turi esminių trūkumų ar Projekto sprendiniai prieštarauja galiojantiems teisės aktams, Savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Projekto gavimo dienos informuoja Asmenį raštu, kad Projektui nepritarta.

20. Leidimui prekiauti (teikti paslaugas) išduoti reikalingą išvadą dėl pritarimo ar nepritarimo Projektui Savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus specialistas per DVS Avilys teikia susipažinti Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų skyriui.

 

III SKYRIUS

LAUKO KAVINĖS ĮRENGIMO PROJEKTO PATEIKIMAS, TIKRINIMAS, PRITARIMAS PROJEKTUI

 

21. Asmuo tiesiogiai, paštu ar per kurjerį Savivaldybės administracijos Priimamajam pateikia nustatytos formos prašymą (Aprašo 1 priedas), ir Lauko kavinės projektą. Prašymą su visais privalomais dokumentais galima pateikti ir elektroninėmis priemonėmis, siunčiant el. paštu (rastine@siauliai.lt) arba naudojantis elektroninių paslaugų sistema (www.epaslaugos.lt). Lauko kavinės projektas registruojamas DVS Avilys.

22. Lauko kavinės projektą sudaro:

22.1. aiškinamasis raštas, kuriame nurodoma objekto paskirtis, įrengimo vieta, užimamas plotas, erdvinis, planinis, spalvinis sprendimas, naudojamos medžiagos, aplinkos sutvarkymo sprendiniai, projekto rengėjo ir Asmens kontaktiniai duomenys (pavadinimas, atsakingo asmens vardas, pavardė, telefonas, adresas, elektroninis paštas);

22.2. situacijos schema (objekto vieta mieste);

22.3. lauko kavinės įrengimo vietos planas su pagrindiniais matmenimis;

22.4. lauko kavinės estetinio vaizdo sprendiniai (aplinkos vizualizacija, fotomontažas);

22.5. lauko kavinės įrangos, lauko baldų pavyzdžiai (išmatavimai, fotonuotraukos, eskizai);

22.6. Savivaldybės mero ar jo įgalioto asmens išduoto statybą leidžiančio dokumento kopija (jei lauko kavinei įrengti yra privalomas šis dokumentas). Šiuo atveju su Lauko kavinės projektu pateikiamas ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Šiaulių skyriaus rašytinis pritarimas, kai lauko kavinė projektuojama kultūros paveldo objekto teritorijoje ar kultūros paveldo vietovėje;

22.7. tuo atveju, jeigu lauko kavinės teritorija yra didesnė (platesnė), nei stacionarių maitinimo patalpų projekcija fasade, turi būti pateikiami gretimų patalpų savininkų sutikimai.

23. Lauko kavinės įranga:

23.1. turi būti saikinga, deranti prie aplinkos (pastatų ir viešųjų miesto erdvių architektūros). Rekomenduojama naudoti 1-7 spalvas (šviesią smėlio, tamsiai mėlyną, tamsiai raudoną, tamsiai žalią, rudą, pilką, juodą);

23.2. neturi užtverti pėsčiųjų praėjimo, dviračių takų, patekimo į viešąsias erdves, nesudaryti kliūčių automobiliams ir specialiajam transportui;

23.3. negali būti tvirtinama prie dangos, gatvių infrastruktūros įrenginių (apšvietimo stulpų, kelio ženklų ir kt.), želdinių ar meno objektų, privalomas ne mažesnis kaip 0,5 m atstumas tarp lauko kavinės įrangos ir medžio ar kito želdinio. Draudžiama įrengti stacionarius įrenginius – stogines, aptvarus ir pakylas (išskyrus atvejus, kai grindinio nuolydis yra didesnis nei 3 procentai, tada galimi išlyginamieji grindinio paviršiai, kurie turi būti pritaikyti neįgaliesiems, rekomenduojama išlyginamąjį paviršių segmentuoti, kad paaukštėjimas būtų kuo mažesnis nuo esamo grindinio);

23.4. turi neužstoti įėjimo (-ų) į pastatą (-us), todėl privalomas ne mažesnis kaip 0,5 m atstumas tarp teritorijos ir pastato durų ar laiptų (turi būti užtikrinta galimybė be kliūčių patekti į pastatą). Šis reikalavimas netaikomas lauko kavinės teritorijai šalia durų ar laiptų į stacionarias maitinimo patalpas, prie kurių įrengiama lauko kavinės įranga.

24. Lauko kavinės projekto ir su Lauko kavinės projektu pateiktų dokumentų (22 punktas) tikrinimo procedūros tvarka:

24.1. Savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus specialistas – vertina Lauko kavinės projekto sprendinių vizualinę išraišką; tikrina, ar projektuojamo objekto vietoje nėra suderinto ir galiojančio kito Lauko kavinės projekto;

24.2. Savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus specialistas – tikrina, ar lauko kavinė netrukdys miesto bendrojo naudojimo teritorijų priežiūrai; tikrina, ar projektuojamo objekto vietoje nėra suderinto ir galiojančio susisiekimo komunikacijų projekto; ar projektuojama lauko kavinė patenka į gatvės raudonųjų linijų zoną ir/ar gali daryti įtaką eismo saugumui;

24.3. Lauko kavinės projektus, suprojektuotus valstybinėje žemėje, kurioje suformuoti žemės sklypai ir yra sudaryta panaudos sutartis su Savivaldybės administracija, derina Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus specialistas.

25. Už Lauko kavinės projekte pateiktos informacijos ir duomenų teisingumą atsako prašymą pritarti pateikęs Asmuo.

26. Išardžius lauko kavinės įrangą, teritorija turi likti tvarkinga: dangos paviršius turi būti švarus, nepažeistas, veja atsodinta.

27. Lauko kavinės savininkas yra atsakingas už lauko kavinės teritorijos priežiūrą:

27.1. privalo šalinti šiukšles, užtikrinti gerą įrangos būklę, klientų saugumą, estetišką lauko kavinės teritorijos vaizdą ne darbo metu;

27.2. užtikrinti kliento galimybę naudotis sanitariniu mazgu ir laikytis kitais teisės aktais nustatytų sąlygų;

27.3. Savivaldybei paprašius, lauko kavinės savininkas privalo sutartam laikotarpiui nukelti lauko kavinės įrangą ir sutvarkyti aplinką, kai teritorija tampa būtina miesto poreikiams.

28. Jeigu pateiktas nepilnos sudėties Lauko kavinės projektas ar Lauko kavinės projekto sprendiniai neatitinka Aprašo 4 punkte nurodytų teisės aktų reikalavimų, Savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Lauko kavinės projekto gavimo dienos kreipiasi į Lauko kavinės projektą pateikusį Asmenį prašyme pritarti projektui nurodytais kontaktiniais adresais ir paprašo patikslinti, pakoreguoti ar papildyti Lauko kavinės projektą bei pateikti trūkstamus dokumentus. Pateikto Lauko kavinės projekto papildymo (patikslinimo) duomenys Savivaldybei pateikiami pagal nustatytos formos prašymą (Aprašo 2 priedas). Savivaldybės administracijos Priimamasis dokumentus priima tiesiogiai, paštu ar per kurjerį. Trūkstamus nuskenuotus dokumentus galima pateikti ir elektroninėmis priemonėmis, siunčiant el. paštu (rastine@siauliai.lt).

29. Pilnos sudėties Lauko kavinės projektas, atitinkantis teisės aktų reikalavimus, per 10 darbo dienų nuo Lauko kavinės projekto gavimo dienos arba nuo paskutinio Lauko kavinės projekto trūkstamo dokumento gavimo dienos (jei Lauko kavinės projektas buvo pildomas ar koreguojamas) patikrinamas, suderinamas ir perduodamas Savivaldybės administracijos Priimamajam, kurio specialistas jį išduoda (išsiunčia) prašymą pateikusiam Asmeniui.

30. Jei Lauko kavinės projektas turi esminių trūkumų ar Lauko kavinės projekto sprendiniai prieštarauja galiojantiems teisės aktams, Savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyrius ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Lauko kavinės projekto gavimo dienos informuoja Asmenį raštu, kad projektui nepritarta. Suderintas Projektas registruojamas LILIS jį pateikus kartu su prašymu prekiauti (teikti paslaugas) lauko kavinėje.

31. Leidimui prekiauti (teikti paslaugas) išduoti reikalingą išvadą dėl pritarimo ar nepritarimo Lauko kavinės projektui Savivaldybės administracijos Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus specialistas per DVS Avilys teikia susipažinti Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų skyriui.

 

IV SKYRIUS

PROJEKTO GALIOJIMAS

 

32. Architektūriniai sprendiniai suderinti ir užregistruoti LILIS galioja 3 metus nuo jų užregistravimo LILIS dienos arba iki Projekto ir Lauko kavinės projekto pripažinimo negaliojančiu Aprašo 34 punkte numatytais atvejais. Architektūriniams sprendiniams nepakitus, suderinimas gali būti tęsiamas dar 3 metams.

33. Pasikeitus Projekto ar Lauko kavinės projekto duomenims (plotas, vieta, įranga, baigiasi kartu su Projektu ar Lauko kavinės projektu pateiktų dokumentų galiojimas ir kt.), turi būti rengiamas ir teikiamas pritarti naujas Projektas ir Lauko kavinės projektas šio Aprašo nustatyta tvarka. Pasikeitus kiosko ar paviljono savininkui, informaciją apie pasikeitusius duomenis ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo nuosavybės teisės įgijimo dienos naujasis savininkas privalo pateikti Savivaldybei.

34. Projekto ir Lauko kavinės projekto galiojimas panaikinamas Savivaldybės mero potvarkiu:

34.1. jei paaiškėja, kad Savivaldybei buvo pateikti neteisingi Projekto ar Lauko kavinės projekto duomenys arba suklastoti dokumentai;

34.2. jei pasikeičia Projekto duomenys (kiosko ar paviljono užimamas plotas, vieta, įranga, baigiasi kartu su Projektu pateiktų dokumentų galiojimas ir kt.);

34.3. jei ilgiau nei vieneri metai neišsiimamas leidimas prekiauti (teikti paslaugas) viešosiose vietose arba, esant išduotam leidimui, nevykdoma veikla kioske ar paviljone, įrengtame pagal šiame Apraše nustatyta tvarka suderintą Projektą;

34.4. gavus Asmens prašymą dėl Projekto ar Lauko kavinės projekto galiojimo nutraukimo.

35. Kioskų, paviljonų ir lauko kavinių įranga nukeliama pardavėjo (paslaugų teikėjo) lėšomis Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintose Prekybos ir paslaugų teikimo Šiaulių miesto viešosiose vietose taisyklėse nustatytomis sąlygomis ir terminais.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Suderintų ir užregistruotų LILIS Projektų ir Lauko kavinės projektų skaitmeninės kopijos saugomos LILIS.

37. Valstybės tarnautojų ir darbuotojų veiksmai įgyvendinant šį Aprašą gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

38. Aprašas keičiamas, stabdomas jo galiojimas ar naikinamas Savivaldybės mero potvarkiu.

39. Asmens duomenys Projekto ir Lauko kavinės projekto derinimo metu tvarkomi, vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis, Duomenų subjektų teisių įgyvendinimo Šiaulių miesto savivaldybės administracijoje taisyklėmis ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų apsaugą ir saugumą.

 

____________________

part_a8070921fff944a9869b6cd81cef6fb6_end