MOKSLO, INOVACIJŲ IR TECHNOLOGIJŲ AGENTŪROS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KVIETIMO TEIKTI PARAIŠKAS 2014–2021 M. NORVEGIJOS FINANSINIO MECHANIZMO PROGRAMOS „VERSLO PLĖTRA, INOVACIJOS IR MVĮ“ VERSLO ĮGŪDŽIŲ STIPRINIMUI gairių pareiškėjams TVIRTINIMO

 

2022 m. vasario 23 d. Nr. 2V-47

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų administravimo ir finansavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2018 m. lapkričio 12 d. įsakymu Nr. 1K-389 „Dėl 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo Lietuvoje“, 178 punktu, 

Tvirtinu Kvietimo teikti paraiškas 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ verslo įgūdžių stiprinimui gaires pareiškėjams (pridedama).

 

 

 

L. e. direktoriaus pareigas                                                                                    Birutė Bukauskaitė

 

 

PATVIRTINTA

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros

direktoriaus 2022 m. vasario 23 d. įsakymu

Nr. 2V-47

 

 

KVIETIMO TEIKTI PARAIŠKAS 20142021 M. NORVEGIJOS FINANSINIO MECHANIZMO PROGRAMOS „VERSLO PLĖTRA, INOVACIJOS IR MVĮ“ VERSLO ĮGŪDŽIŲ STIPRINIMUI

GAIRĖS PAREIŠKĖJAMS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Kvietimo teikti paraiškas 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ verslo įgūdžių stiprinimui (toliau – Kvietimas) gairės pareiškėjams (toliau – Gairės) nustato reikalavimus projektams, pareiškėjams, projekto partneriams ir projektų vertinimui ir atrankai.

2.  Programa „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ (toliau – Programa) prisideda prie bendro 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo tikslo mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus Europos ekonominėje erdvėje bei stiprinti dvišalius santykius tarp Norvegijos ir Lietuvos.

3.  Programos uždavinys – prisidėti prie didesnės pridėtinės vertės kūrimo ir tvaraus ekonomikos augimo.

4.  Gairės yra parengtos atsižvelgiant į ir turi būti skaitomos kartu su žemiau nurodytais teisės aktais:

4.1. 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinimo reglamentas, patvirtintas 2016 m. rugsėjo 23 d. Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerijos sprendimu (toliau – Mechanizmo Reglamentas);

4.2. Lietuvos Respublikos ir Islandijos Respublikos, Lichtenšteino Kunigaikštystės ir Norvegijos Karalystės 2018 m. balandžio 24 d. susitarimo memorandumas dėl 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinimo;

4.3. Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerijos 2019 m. rugsėjo 27 d. 2014–2021 metų Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ sutartimi;

4.4. Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerijos, sutinkamai su Reglamento nuostatomis, patvirtintomis gairėmis[1] (toliau – Mechanizmo gairės);

4.5. 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų administravimo ir finansavimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2018 m. lapkričio 12 d. įsakymu Nr. 1K-389 „Dėl 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo Lietuvoje“ (toliau – MAFT);

4.6. 2013 m. gruodžio 18 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 1407/2013 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2020 m. liepos 2 d. Komisijos reglamentu (ES) Nr. 2020/972 (toliau – De minimis reglamentas).

5.  Gairėse vartojamos sąvokos:

5.1. Didelė įmonė – juridinis asmuo, neatitinkantis labai mažos įmonės, mažos įmonės arba vidutinės įmonės apibrėžimo, pateikto Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme.

5.2. Donorų šalies partneris – privatusis ar viešasis juridinis asmuo, įsteigtas Norvegijoje, kuris kartu su projekto vykdytoju siekia bendro ekonominio ar socialinio tikslo, išreikšto per projekto rezultato pasiekimą.

5.3. Dvišalės partnerystės projektas – bendradarbiavimas tarp pareiškėjo (projekto vykdytojo) ir bent vieno Norvegijos partnerio įgyvendinant projektą, kai visos įmonės yra nepriklausomos viena nuo kitos ir vykdo reikšmingas bei naudingas projektui užduotis. Prekių ir (ar) paslaugų įsigijimas iš Donorų šalies partnerio nelaikomas Dvišalės partnerystės projektu.

5.4. Informacinės ir ryšių technologijos (toliau – IRT) – apima visas technines priemones, skirtas informacijai tvarkyti ir komunikacijai palengvinti, įskaitant kompiuterinę ir tinklo įrangą.

5.5. Inovacija – kaip ši sąvoka apibrėžta Lietuvos Respublikos technologijų ir inovacijų įstatyme.

5.6. Inovatyvus produktas – kaip ši sąvoka apibrėžta Lietuvos Respublikos technologijų ir inovacijų įstatyme.

5.7. Inovacinė veikla – kaip ši sąvoka apibrėžta Lietuvos Respublikos technologijų ir inovacijų įstatyme.

5.8. Komercinimas – sukurtų inovatyvių produktų ir technologijų testavimas realiomis rinkos sąlygomis, inovacinių procesų imitavimui, produktams ir paslaugoms, veiksmingumo patvirtinimui, siekiant pasiruošti masinei gamybai ir produkto ar technologijos įvedimui į rinką.

5.9. Maža ir vidutinė įmonė (toliau – MVĮ) – kaip ši sąvoka apibrėžta Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme.

5.10Mentorystė – bendradarbiavimas pagal iš anksto parengtą planą. Mentorystės tikslas – ne nukreipti į teisingus sprendimus, o nukreipti teisinga linkme verslininkus, kurie domisi inovacijų plėtra ir komercinimu, su mentoriaus pagalba siekiant pažangos, ieškant naujų praktinių sprendimų verslo plėtrai.

5.11Mokymai – organizuota, sisteminga veikla, kurioje besimokantieji dalyvauja siekdami įgyti žinių ir (arba) išmokti naujų verslo įgūdžių žalios pramonės inovacijų ir (arba) žiedinės ekonomikos ir (arba) IRT srityse. Mokymai gali būti vykdomi ir kaip mokomieji vizitai ar ugdomasis vadovavimas. Mokymai gali būti tiek kontaktiniai, tiek ir rengiami per nuotolį.

5.12Mokymų dalyvis – projekto dalyvis, dalyvaujantis mokymuose, t. y. mokymuose dalyvaujantis privataus subjekto darbuotojas. Mokymų dalyvis yra laikomas galutiniu naudos gavėju.

5.13Mokymų vedėjas – projekto partnerio darbuotojas ar kito subjekto, iš kurio įsigyjamos mokymų paslaugos, darbuotojas, vedantis mokymus.

5.14Mokomasis vizitas – dvišalis projekto dalyvių vizitas iš Lietuvos į Norvegiją arba atvirkščiai, siekiant keistis žiniomis / gerąja patirtimi, susijusia su verslo įgūdžių ugdymu ir (ar) stiprinimu žalios pramonės inovacijų ir (arba) žiedinės ekonomikos ir (arba) IRT. Vizitai turi vykti priimančiojo subjekto patalpose. Vizitai gali vykti kitose patalpose, jei tai yra tinkamai pagrindžiama (pareiškėjas turės pagrįsti vizitą pasirinktoje vietoje).

5.15Organizacinė kultūra – vertybių, lūkesčių ir praktikų rinkinys, taikomas įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje.

5.16Partnerystės projektas – yra apibrėžtas kaip bendradarbiavimas tarp pareiškėjo (projekto vykdytojo) ir bent vieno juridinio asmens, įsteigto Lietuvoje, kai visos įmonės yra nepriklausomos viena nuo kitos ir vykdo reikšmingas bei naudingas projektui užduotis.

5.17Produkto rodiklis – projekto įgyvendinimo metu dėl pagal Gaires suteikto finansavimo sukurti produktai, ilgalaikis turtas ar paslaugos. Produkto rodikliai turi būti lengvai tiesiogiai susiejami su panaudotais ištekliais ir įvykdytomis veiklomis.

5.18Projekto partneris – Lietuvoje įsteigtas juridinis asmuo aktyviai įsitraukęs ir efektyviai prisidedantis prie projekto įgyvendinimo. Projekto vykdytojas ir partneris turi siekti bendro ekonominio ir socialinio tikslo, kuris bus pasiektas įgyvendinus projektą.

5.19Rezultatas – finansuotinų veiklų, produkto rodiklių poveikis naudos gavėjams trumpuoju arba vidutinės trukmės laikotarpiu. Visi, pagal šį kvietimą finansavimą gavę projektai turės prisidėti prie Programos lygmens rezultato (uždavinio) – padidėjęs Lietuvos įmonių konkurencingumas žalios pramonės inovacijų ir IRT srityse.

5.20Rodiklis – kintamasis, parodantis specifinius aspektus, požymius, kurie gali būti išmatuojami, nurodantys siekiamus pokyčius kiekybiškai ar kokybiškai išmatuojamais tikslais.

5.21Ugdomasis vadovavimas įmonei pritaikytų konsultacijų teikimas, kurį atlieka juridiniai ar fiziniai asmenys, turintys patirties žalios pramonės inovacijų ir (arba) žiedinės ekonomikos ir (arba) IRT srityse.

5.22Verslo įgūdžiai – suprantami kaip įgūdžiai, būtini kuriant vertę pertvarkant ar plečiant ekonominę veiklą, nustatant ir naudojant naujoviškus produktus, procesus ar rinkas, žalios pramonės inovacijų ir (arba) žiedinės ekonomikos ir (arba) IRT srityse.

5.23Viena įmonė apima visas įmones, kaip nurodyta De minimis reglamento 2 straipsnio 2 dalyje.

5.24Žalia pramonė – pramonė, kurioje veikiantys juridiniai asmenys savo ūkinėje-komercinėje veikloje taiko darnaus vystymosi principus: efektyviai naudoja neatsinaujinančius gamtos išteklius, plėtoja atsinaujinančių gamtos išteklių naudojimą, mažina technologinių procesų ir gaminių neigiamą poveikį aplinkai per visą jų gyvavimo ciklą, taiko aplinkosaugos vadybos sistemas ir tausų vartojimą.

5.25Žiedinė ekonomika – gamybos ir vartojimo modelis, apimantis esamų medžiagų ir gaminių dalijimąsi, nuomą, pakartotinį naudojimą, taisymą, atnaujinimą ir perdirbimą kuo ilgiau. Tokiu būdu pailginamas gaminių gyvavimo ciklas. Tai reiškia, kad atliekų kiekis bus sumažintas iki minimumo. Pasibaigus gaminio gyvavimo laikui, jo medžiagos, kur įmanoma, laikomos ekonomiškai naudingos. Jie gali būti produktyviai naudojami pakartotinai, taip sukuriant papildomą vertę.

6.  Kitos Gairėse vartojamos sąvokos atitinka Gairių 4 punkte nurodytuose dokumentuose vartojamas sąvokas.

7.  Už Programos įgyvendinimą yra atsakinga Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (toliau – Programos operatorius). Programa įgyvendinama kartu su partneriais: Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Norvegijos Karalystės agentūra „Innovation Norway“.

8.  Pagal Gaires teikiamo finansavimo forma – negrąžinamoji subsidija.

9Projektų atranka pagal Gaires bus vykdoma vieno etapo projektų konkurso būdu.

10.  Pagal Gaires projektams įgyvendinti numatoma skirti iki 500 000 Eur (penkių šimtų tūkstančių eurų), iš kurių 425 000 Eur (keturi šimtai dvidešimt penki tūkstančiai eurų) Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų ir 75 000 Eur (septyniasdešimt penki tūkstančiai eurų) bendrojo finansavimo lėšų.

11Kvietimo tikslas – didinti Lietuvos įmonių konkurencingumą žalios pramonės inovacijų ir IRT srityse, teikiant finansavimą įmonėms, siekiančioms stiprinti verslo įgūdžius ir skatinti verslo augimą.

12.  Pagal Gaires remiamos veiklos – mokymai, skirti verslo įgūdžiams ugdyti / stiprinti žalios pramonės inovacijų ir (arba) žiedinės ekonomikos ir (arba) IRT srityse. Pavyzdžiui, mokymai, susiję su verslo plėtra, rinkodaros strategijų kūrimu ir pardavimų skatinimu, darbuotojų potencialo inovacijoms panaudojimu, į augimą orientuotų verslo strategijų kūrimu ir taikymu. Mokymai gali būti mokomųjų vizitų formos. Pavyzdžiui, Lietuvos įmonės darbuotojų vizitas pas kolegą iš Norvegijos, siekiant sužinoti apie sėkmingai pritaikytas verslo valdymo / rinkodaros / pardavimų / produktų kūrimo strategijas. Mokymai gali būti ugdomojo vadovavimo arba mentorystės formos. Pavyzdžiui, ugdomasis vadovavimas, skirtas pertvarkyti verslo veiklą, ją skaitmeninant arba „žalinti“, kuris padidins įmonės konkurencingumą.

121.Pagal Gaires šie mokymai nelaikomi mokymais, skirtais verslo įgūdžių stiprinimui ir atitinkamai nelaikomi remiamomis veiklomis:

121.1. mokymai, susiję su bendrųjų kompiuterinio / skaitmeninio raštingumo įgūdžių ugdymu (pvz., mokymai, kaip naudotis tokiomis operacinėmis programomis kaip „Microsoft Office“, pristatymų rengimo programine įranga, komunikacijos priemonėmis);

121.2. mokymai, konsultacijos, mokomieji vizitai skirti kompiuteriniam programavimui įskaitant programinės įrangos kūrimą ir taikymą;

121.3. mokymai, susiję su organizacinės kultūros formavimu ir (ar) asmeniniu augimu (pvz., streso valdymas, konfliktų sprendimas, laiko valdymas, motyvacija, bendravimo įgūdžiai, emocinis intelektas, lyderystė, pozityvus ar kūrybiškas mąstymas).

13.  Paraiškų teikimo termino pradžia ir pabaiga nurodomi kvietime teikti paraiškas, kuris tvirtinamas Programos operatoriaus direktoriaus įsakymu.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS, PROJEKTO VYKDYTOJAMS IR PARTNERIAMS

 

14.  Pagal Gaires galimi pareiškėjai yra MVĮ ir didelės įmonės, esančios privačiais juridiniais asmenimis, ir privačios, pelno siekiančios ar nesiekiančios ar nevyriausybinės organizacijos, įskaitant verslo asociacijas ar klasterius. Tinkami pareiškėjai turi būti įsteigti Lietuvoje kaip juridiniai asmenys. Kai pareiškėjas yra didelė įmonė, valstybės valdoma dalis gali sudaryti ne daugiau kaip 25 proc.

15.  Tinkami partneriai – privatūs ir viešieji juridiniai asmenys, privačios, pelno nesiekiančios ar nevyriausybinės organizacijos, įsteigtos Lietuvoje arba Norvegijoje. Projektuose partnerystė nėra privaloma, projektas gali būti įgyvendinamas be partnerių. Skatinant dvišalių partnerystės projektų įgyvendinimą, už Norvegijos partnerio dalyvavimą projekte paraiškos vertinimo metu bus suteikiami papildomi balai.

16.  Siekiant atliepti Programos prioritetines sritis, t. y. žalios pramonės inovacijas ir IRT, pareiškėjai ir partneriai turi veikti Programos prioritetinėse srityse, t. y. pareiškėjas ir partneris kuria ir (ar) komercina „žaliuosius“ ir (ar) IRT inovatyvius produktus arba pareiškėjas ir partneris yra subjektas, vienijantis subjektus, iš kurių 50 ar daugiau proc. kuria ir (ar) komercina „žaliuosius“ ir (ar) IRT inovatyvius produktus, arba pareiškėjas ketina plėsti savo veiklą, siekdamas kurti ir (ar) komercinti „žaliuosius“ arba IRT inovatyvius produktus arba pareiškėjas ketina pereiti prie „žalesnių“ gamybos procesų arba modernizuoti gamybą automatizavimo ir (ar) skaitmenizavimo pagalba.

17.  Įgyvendinant partnerystės projektą arba dvišalės partnerystės projektą, partnerystės sutarties projektas turi būti pateiktas kartu su paraiška. Projektams, kuriuos nuspręsta finansuoti iš mechanizmų lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų, pasirašyta partnerystės sutartis teikiama Programos operatoriui ne vėliau kaip iki projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo dienos. Partnerystės sutartyje turi būti aiškiai išdėstyti šalių įsipareigojimai ir teisės projekte (nurodytas kiekvienos šalies finansinis ir dalykinis indėlis į projektą, kokias veiklas vykdys kiekviena šalis, teisės į bendrai sukurtą ar įgytą turtą laikantis finansinės apskaitos principų, projekto rezultatai ir kita) ir šalių atsakomybė, taip pat įsipareigojimai laikytis pagrindinių geros partnerystės praktikos taisyklių. Jei projektas įgyvendinamas su Donorų šalies partneriu, vadovaujantis MAFT 292.2 papunkčiu, partnerystės sutartyje turi būti sąlyga, kurioje nurodoma, kuri sutarties šalis pirks ir sumokės už audito paslaugas valstybės donorės partnerio patirtoms išlaidoms ir užtikrinti, kad audito paslaugų teikėjas būtų kompetentingas tikrinti tokias išlaidas ir patvirtinti, kad Donorės šalies partnerio patirtos išlaidos atitinka Norvegijoje taikomų reglamentų, teisės aktų ir apskaitos principų reikalavimus.

18Finansavimas gali būti skiriamas pareiškėjams (projektų vykdytojams) ir partneriams, veikiantiems visuose sektoriuose, išskyrus De minimis reglamento 1 straipsnio 1 dalyje nurodytas išimtis.

19.  Finansavimas negali būti skirtas veikloms, nurodytoms De minimis reglamento 9 dalyje., t. y. eksporto pagalbai arba pagalbai, kuri priklauso nuo to, ar naudojama daugiau vietinių nei importuotų produktų; pagalbai, naudojamai platinimo tinklų kūrimui ir veikimui kitose valstybėse narėse arba trečiosiose šalyse finansuoti. Pagalba, skirta padengti išlaidoms, susijusioms su dalyvavimu prekybos mugėse arba su tyrimais ar konsultavimo paslaugomis, kurių reikia pateikiant naują arba esamą produktą į naują rinką kitoje valstybėje narėje arba trečiojoje šalyje, paprastai nelaikoma eksporto pagalba.

20Finansavimas pagal Kvietimą neskiriamas pareiškėjui ir (arba) partneriui, jei jis neturi teisės gauti de minimis pagalbos.

21.  Jei pareiškėjas yra verslo asociacija ar klasteris, projekto veiklos finansuojamos su sąlyga, kad pareiškėjas pagrindžia, jog visas finansavimas, gautas Gairių 12 punkte nurodytai veiklai įgyvendinti, bus perteiktas projekte dalyvaujančioms įmonėms, o pareiškėjas kaip tarpininkas negaus jokios naudos (t. y. gautas finansavimas padengs tik patirtas išlaidas).

 

III SKYRIUS

PROJEKTAMS TAIKOMI BENDRIEJI REIKALAVIMAI

 

 

22.  Projektas turi atitikti formaliuosius vertinimo, bendruosius projektų atrankos ir specialiuosius projektų atitikties kriterijus, nurodytus Gairių 1 priede.

23.  Projektų atranka vykdoma atliekant naudos ir kokybės vertinimą vadovaujantis specialiaisiais projektų atrankos kriterijais, nurodytais Gairių 2 priede. Už atitiktį šiems kriterijams projektams skiriami balai. Maksimalus galimas balų skaičius pagal kiekvieną kriterijų nurodytas Gairių 2 priede.

24.  Projektas turi atitikti administracinės atitikties kriterijus, nurodytus Gairių 3 priede.

25.  Projekto veiklos fiziškai turi būti vykdomos Lietuvos arba Norvegijos teritorijoje.

26.  Projektų įgyvendinimo trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 6 mėnesiai nuo projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo dienos.

27Projektas negali būti pradėtas įgyvendinti anksčiau nei priimtas Programos operatoriaus sprendimas, kuris patvirtinamas Programos operatoriaus dirketoriaus įsakymu, skirti projektui finansavimą. Jei projekto veiklos yra pradedamos įgyvendinti iki Programos operatoriaus sprendimo skirti projektui finansavimą dienos, visas projektas tampa netinkamas finansuoti ir jam finansavimas neskiriamas.

28.  Projektai turi prisidėti prie Programos rezultato – „Didinti Lietuvos įmonių konkurencingumą žalios pramonės inovacijų, įskaitant bio ekonomiką, ir IRT srityse“ ir produkto rodiklio, nurodyto Gairių 30 punkte.

29.  Dvišalės partnerystės projektai turi prisidėti prie Programos dvišalio rezultato – „Padidėjęs verslo bendradarbiavimas tarp įmonių, dalyvaujančių Programoje iš šalies donorės ir šalies paramos gavėjos“. Atsiskaitydami už Programos dvišalį rezultatą, projekto vykdytojas ir partneriai įsipareigoja dalyvauti Finansinių mechanizmų valdybos organizuojamose apklausose.

30.  Programos produkto rodiklis – „Apmokytų darbuotojų skaičius “– yra privalomas visiems projektams, kurių paraiškos teikiamos pagal šias Gaires. Metodiniai nurodymai dėl produkto rodiklio   „Apmokytų darbuotojų skaičius“ siektinos reikšmės nustatymo ir jų apskaičiavimo pateikti Gairių 6 priede.

31.  Projektas turi būti parengtas atsižvelgiant į gero valdymo (socialiai ar kitaip atskirtų arba diferencijuotų visuomenės grupių galimybes naudotis tokiomis pačiomis teisėmis), darnaus vystymosi (ekonomikos, socialinės plėtros ir aplinkos apsaugos tikslų derinimas, atkreipiant dėmesį į daugialypę jų tarpusavio priklausomybę ir numatomus įgyvendinimo padarinius) ir lyčių lygybės (moterų ir vyrų lygių galimybių užtikrinimas ir bet kokios diskriminacijos etninės ar rasinės priklausomybės, amžiaus, negalios, seksualinės orientacijos, tikėjimo ar įsitikinimo pagrindų panaikinimas) principus. Projekto poveikis šiems principams negali būti neigiamas.

32.  Projektas ir projekto veiklos negali būti finansuotos ar finansuojamos iš kitų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir (arba) savivaldybių biudžetų, kitų piniginių išteklių, kuriais disponuoja valstybė ir (ar) savivaldybės, Europos Sąjungos finansinės paramos priemonių ar kitos tarptautinės paramos lėšų ir kurioms apmokėti skyrus lėšas pagal Gaires, jos būtų pripažintos tinkamomis finansuoti ir (arba) apmokėtos daugiau nei vieną kartą, įskaitant de minimis pagalbą.

 

IV SKYRIUS

TINKAMŲ FINANSUOTI PROJEKTO IŠLAIDŲ IR FINANSAVIMO 

REIKALAVIMAI

 

PIRMASIS SKIRSNIS

BENDRIEJI REIKALAVIMAI

 

33.  Tinkamos finansuoti išlaidos turi atitikti Mechanizmo reglamento, Mechanizmo gairių ir MAFT XIX skyriaus nuostatas.

34.  Didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma yra 10 000 Eur (dešimt tūkstančių eurų).

35.  Mažiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma yra 5 000 Eur (penki tūkstančiai eurų).

36.  Projektų išlaidos yra laikomos tinkamomis, kai jos yra faktiškai patirtos projekto vykdymo metu ir atitinka šiuos kriterijus:

36.1.  išlaidos turi būti patirtos ir apmokėtos projekto įgyvendinimo sutartyje numatytu išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpiu. Išlaidų tinkamumo laikotarpio pradžia laikomas Programos operatoriaus sprendimas dėl finansavimo skyrimo projektui arba vėlesnė data, jeigu taip nurodyta projekto įgyvendinimo sutartyje. Išlaidų tinkamumo laikotarpio pabaiga negali būti vėlesnė nei 2024 m. balandžio 30 d.;

36.2išlaidos turi būti susijusios su projekto tikslu ir rezultatais, nurodytos projekto biudžete;

36.3išlaidos turi būti proporcingos ir būtinos projekto įgyvendinimui;

36.4išlaidos turi būti patirtos išimtinai projekto tikslams ir rezultatams pasiekti, laikantis ekonomiškumo, našumo ir efektyvumo principų;

36.5.  išlaidos turi būti patirtos ir apmokėtos nepažeidžiant Mechanizmo reglamento, Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių, Lietuvos Respublikos ir kitų valstybių, kuriose patiriamos projekto išlaidos, išlaidų patyrimą ir apmokėjimą reglamentuojančių teisės aktų, visuotinai pripažintų apskaitos principų;

36.6.  netiesioginės išlaidos ir įrangos nusidėvėjimo sąnaudos laikomos patirtomis tada, kai jos yra įtraukiamos į projekto vykdytojo ir (ar) partnerio apskaitą;

36.7projekto išlaidos ir jų apmokėjimo įrodymo dokumentai turi būti įtraukti į projekto vykdytojo ar partnerio apskaitą ir turi būti nustatomi, patikrinami ir patvirtinami atitinkamais apskaitos dokumentais, atitinkančiais buhalterinę apskaitą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus, arba lygiavertės įrodomosios vertės dokumentais ir turi būti užtikrinamas šių dokumentų atsekamumas.

37.  Pagal Gaires teikiamas finansavimas yra de minimis pagalba ir turi atitikti visas sąlygas, nustatytas De minimis reglamente ir Gairėse nustatytus reikalavimus tinkamoms išlaidoms.

38.  Vadovaujantis De minimis reglamento 3 straipsnio nuostatomis, bendra de minimis pagalbos, suteiktos vienai įmonei, suma neturi viršyti 200 000 Eur (dviejų šimtų tūkstančių eurų) per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį. Bendra de minimis pagalbos, suteiktos vienai įmonei, vykdančiai krovinių vežimo keliais veiklą samdos pagrindais arba už atlygį, per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį, suma neturi viršyti 100 000 Eur  (vieno šimto tūkstančių eurų). Šios ribos taikomos neatsižvelgiant į de minimis pagalbos formą arba siekiamus tikslus ir neatsižvelgiant į tai, ar valstybės narės suteikta pagalba yra visa arba iš dalies finansuojama mechanizmų ištekliais. Viena įmonė apima visas įmones, kaip nurodyta De minimis reglamento 2 straipsnio 2 dalyje. Ar yra susijęs su kitais subjektais, pareiškėjas ir partneris (-iai), registruotas kaip juridinis asmuo Lietuvoje, gali pasitikrinti pagal Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos parengtą klausimyną „Ar paramos gavėjas susijęs su kitais subjektais“, kuris paskelbtas Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos interneto svetainėje https://kt.gov.lt/uploads/documents/files/veiklos-sritys/valstybes-pagalba/klausimynai/kaip_KLAUSIMYNAS_vienas_ukio_subjektas.pdf. Programos operatorius patikrina visas susijusias įmones, nurodytas pateiktoje Vienos įmonės deklaracijoje pagal kartu su Kvietimu paskelbtą rekomenduojamą formą (toliau – Vienos įmonės deklaracija), taip pat Registre, patikrina, ar teikiama pagalba neviršys leidžiamo de minimis pagalbos dydžio, kaip nustatyta De minimis reglamento 3 straipsnyje.

39.  Programos operatorius vertinimo metu patikrina pareiškėjo ir projekto partnerių teisę gauti bendrą vienai įmonei suteikiamą de minimis pagalbą (Gairių 5 priedas), o priėmus sprendimą finansuoti projektą per 5 (penkias) darbo dienas pateikia registruoti suteiktos valstybės pagalbos ir de minimis pagalbos sumą Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registre, kurio nuostatai patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 19 d. nutarimu Nr. 35 „Dėl Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registro nuostatų patvirtinimo“.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

PROJEKTŲ FINANSAVIMO REIKALAVIMAI

 

40.  Didžiausias finansavimo intensyvumas projektui, apskaičiuotas tinkamų finansuoti išlaidų, susijusių su reikalavimus atitinkančiomis išlaidomis, patirtomis vykdant Gairių 12 punkte nurodytą veiklą, negali viršyti 80% visų tinkamų išlaidų.

41Projekte tinkamų finansuoti išlaidų dalis, kurios nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos, turi būti finansuojama iš projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų.

42.  Pareiškėjas ir (arba) partneris savo iniciatyva, ir savo ir (arba) kitų šaltinių lėšomis, gali prisidėti prie projekto įgyvendinimo didesne nei reikalaujama lėšų suma.

43Finansavimą, skirtą projektui įgyvendinti, tiesiogiai gauna tik projekto vykdytojas, kuris atsiskaito su partneriais. Partnerių patirtos tinkamos projekto išlaidos yra tinkamos finansuoti, bet jas kompensuoja projekto vykdytojas. Partneriai tiesiogiai finansavimo lėšų negauna. Projekto finansuojamoji dalis partneriams yra stebima ir patikrinama gavus mokėjimo prašymą.

44Projekto vykdytojas privalo partneriams skirtą finansavimo sumą pervesti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jos gavimo. Projekto vykdytojas negali naudoti partneriui skirto finansavimo.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

PROJEKTŲ IŠLAIDOS

 

45Projekto biudžetas, įskaitant jo paskirstymą pagal reikalavimus atitinkančias išlaidų kategorijas pagal Kvietimą, pateikiamas paraiškoje. Pažymėtina, kad išlaidų punkto įtraukimas į projekto biudžetą negali būti laikomas to išlaidų punkto tinkamumo finansuoti patvirtinimu.

46.  Pagal Gaires tinkamų finansuoti išlaidų kategorijos yra nustatytos Gairių 1 lentelėje.

 

1 lentelė. Tinkamų finansuoti išlaidų kategorijos.

Nr.

Išlaidų kategorijos pavadinimas

Reikalavimai ir paaiškinimai

1.

Žemė ir nekilnojamas turtas

Netinkami finansuoti.

2.

Ranga (statyba, rekonstravimas, remontas ir kiti darbai)

Netinkama finansuoti.

3.

Įranga (ilgalaikis materialusis ir nematerialusis turtas)

3.1. Tinkamomis finansuoti išlaidomis yra laikomos naujos arba naudotos įrangos (įrangos, prietaisų, įrankių), priklausančios projekto vykdytojui ar projekto partneriui nusidėvėjimo išlaidos, su sąlyga, kad ši įranga siejasi su projekto veiklomis ir yra būtina sėkmingam projekto įgyvendinimui.

3.2. Išlaidos, nurodytos šios lentelės 3.1 papunktyje gali būti laikomos tinkamomis, jeigu įranga yra nudėvima pagal projekto vykdytojui ar partneriui ir apskritai panašiai įrangai taikomus visuotinai pripažintus apskaitos principus. 

3.3. Programos operatoriaus prašymu, projekto vykdytojas ar partneris privalo pateikti pagrindimą, kodėl įranga yra būtina projekto veiklų vykdymui.

4.

Prekės (trumpalaikis turtas) ir paslaugos

4.1. Mokymams vykdyti būtinos paslaugos: patalpų nuoma mokymams ir (ar) įrangos nuoma ir (arba) maitinimo paslaugos. Jei mokymai vyksta internetu, techninės / IT paslaugos, būtinos sėkmingam projekto veiklų įgyvendinimui:

4.1.1. išlaidos yra tinkamos tik tuo atveju, jei mokymus vykdo projekto partneris, t. y. mokymų paslaugos nėra perkamos iš trečiosios šalies;

4.1.2. šios lentelės 4.1 punkte nurodytos išlaidos negali viršyti 10% visų reikalavimus atitinkančių projekto išlaidų.

4.2. Mokymų paslaugos:

4.2.1. mokymų paslaugas galima įsigyti tik iš subjekto, kuris atitinka bent vieną iš šių kriterijų:

4.2.1.1. per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos subjektas dalyvavo kaip projekto vykdytojas arba projekto partneris įgyvendinant bent vieną mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektą, arba

4.2.1.2. per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos subjektas sukūrė ir komercializavo bent vieną inovatyvų produktą (t. y. inovatyvus produktas buvo įvestas į rinką ir yra prieinamas potencialiems vartotojams – naudojamas paties subjekto, arba yra prieinamas išoriniams produkto vartotojams), arba

4.2.1.3. per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos subjektas turi patirties ir ekspertinių žinių žalios pramonės inovacijų ar žiedinės ekonomikos ar IRT srityse, t. y. subjekto darbuotojai turi ekspertinių gebėjimų ir (ar) mokslinių žinių pramonės žalinime, automatizavime, robotizavime, žiedinėje ekonomikoje ir (ar) IRT.

4.2.2 Verslo asociacijų ar klasterių nariams draudžiama pirkti paslaugas iš savo (jas vienijančių) asociacijų ar klasterių (klasterių koordinatorių).

4.2.3. Projekto vykdytojams ir (arba) projekto partneriams draudžiama pirkti mokymų paslaugų iš juridinių ir fizinių asmenų, kurie administruoja jų projektą (-us).

4.3. Kitos išlaidos, įskaitant išlaidas, tiesiogiai atsirandančias dėl projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytų reikalavimų, t. y. komunikacijos ir informacijos veiklų išlaidos bei audito išlaidos, kurias patiria partneris iš Norvegijos.

5.

Komandiruotės ir kelionės

5.1. Mokymus vedančių fizinių asmenų kelionių Lietuvos teritorijoje ir (arba) iš Norvegijos į Lietuvą ir atgal iš Lietuvos į Norvegiją, įskaitant dienpinigius, išlaidos. Išlaidos yra tinkamos tik tuo atveju, jei mokymus veda projekto partneris, t. y. paslaugos nėra perkamos iš trečiosios šalies.

5.2. Mokymų dalyvių kelionių Lietuvos teritorijoje ir (arba) iš Lietuvos į Norvegiją ir atgal iš Norvegijos į Lietuvą, įskaitant dienpinigius, išlaidos.

5.3. Visiems projektų vykdytojams ir (arba) partneriams iš Lietuvos, nepriklausomai nuo jų teisinio statuso, taikomos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimo Nr. 526 „Dėl dienpinigių ir kitų tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ nuostatos.

5.4. Partneriams iš Norvegijos kelionių ir komandiruočių išlaidos, įskaitant dienpinigius, nustatomos atsižvelgiant į partnerio taikomą praktiką.

5.5. Komandiruočių ir kelionių metu Lietuvos teritorijoje patiriamos transporto išlaidos (kuro ar susisiekimo viešuoju transportu) bus deklaruojamos ir apmokamos supaprastintai, taikant 2015 m. balandžio 24 d. Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Kuro ir viešojo transporto išlaidų fiksuotųjų įkainių nustatymo tyrimo ataskaitoje Nr. FĮ-005[2], skelbiamoje interneto svetainėje www.esinvesticijos.lt (nuorodos „Dokumentai“ skyriaus „Tyrimai“ poskyryje „Supaprastinto išlaidų apmokėjimo tyrimai“), nustatytus 1 km fiksuotuosius įkainius (0,07 Eur / km be PVM arba 0,08 Eur / km su PVM).

6.

Darbo užmokestis

6.1. Faktinis mokymus vedančių asmenų darbo užmokestis už valandas, per kurias šie asmenys vedė mokymus, ir kitos išlaidos, patirtos vykdant darbdavio įsipareigojimus, susijusius su darbo santykiais, apskaičiuojami remiantis teisės aktais dėl darbo užmokesčio ir darbo santykių. Išlaidos yra tinkamos tik tuo atveju, jei mokymus veda projekto partnerio darbuotojas, t. y. mokymų paslaugos nėra perkamos iš trečiosios šalies. Asociacijos arba klasterio (klasterio koordinatoriaus) darbuotojo arba jų narių darbuotojų vedančių mokymus savo vienijamų narių darbuotojams darbo užmokestis nėra laikomas tinkamomis išlaidomis.

6.1.1. mokymus vedančių asmenų darbo užmokesčio išlaidos neturi viršyti atitinkamos specializacijos ir kvalifikacijos darbuotojams taikomų rinkos dydžių, išskyrus tinkamai pagrįstus atvejus. Planuojant darbo užmokestį gali būti remiamasi oficialios statistikos duomenimis, panašių projektų duomenimis, pareiškėjo ir (arba) partnerio pateiktais istoriniais asmens darbo užmokesčio duomenimis arba duomenimis apie įprastai įmonėje taikomą darbo užmokestį už tas pačias funkcijas ir (arba) pareigas, pavyzdžiui, pažymomis dėl konkretaus darbuotojo 6 mėnesių darbo užmokesčio vidurkio, pažymomis dėl atitinkamos pareigybės (ar panašias funkcijas atliekančių) darbuotojų bendro darbo užmokesčių vidurkio, projekto vykdytojo viešai skelbiama informacija apie vidutinį darbo užmokestį įmonėje.

6.1.2. paraiškoje turi būti pateikiama informacija apie kiekvienai pareigybei (funkcijoms) ar jų grupei planuojamą darbo valandų (dienų, mėnesių) įgyvendinant projektą skaičių ir planuojamą darbo valandos (dienos, mėnesio) vidutinį įkainį ir paaiškinama, kokiu pagrindu ir (arba) kokia metodika vadovaujantis apskaičiuotas planuojamas vidutinis darbo valandos (dienos, mėnesio) įkainis bei pridedami (kai reikalinga) tai įrodantys dokumentai.

6.2. faktinis mokymų dalyvių darbo užmokestis už valandas, per kurias šie asmenys dalyvavo mokymuose, įskaitant kelionės laiką.

6.3. pareiškėjo darbuotojo tiesiogiai dalyvausiančio mokymų organizavime faktinis darbo užmokestis, už darbo laiko skirto mokymų organizavimui valandas.

6.4.      Pareiškėjo ir partnerio iš Lietuvos mokymus vedančių, mokymų dalyvių ir asmenų tiesiogiai dalyvavusių organizuojant mokymus atostogų ir papildomų poilsio dienų darbo užmokesčio išlaidos priskaičiuojamos ir bus deklaruojamos bei apmokamos supaprastintai taikant 2017 m. liepos 20 d. Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Kasmetinių atostogų ir papildomų poilsio dienų išmokų fiksuotųjų normų nustatymo tyrimo ataskaitoje Nr. FN-005[3], skelbiamoje interneto svetainėje www.esinvesticijos.lt (nuorodos „Dokumentai“ skyriaus „Tyrimai“ poskyryje „Supaprastinto išlaidų apmokėjimo tyrimai“), nustatytus kasmetinių atostogų ir papildomų poilsio dienų išmokų koeficientus (fiksuotąsias normas).

7.

Netiesioginės išlaidos

7.1. Tinkamos finansuoti projekto netiesioginės išlaidos yra tokios išlaidos, kurios nėra skiriamos tiesiogiai projekto veikloms įgyvendinti, tačiau yra būtinos projektui įgyvendinti ir galima nustatyti jų ryšį su tiesioginėmis projekto išlaidomis.

7.2. Į netiesiogines išlaidas gali būti įtrauktos tokios išlaidos, kaip pvz., projekte naudojamų patalpų komunalinių paslaugų (vanduo, elektra), aptarnavimo (apsauga, valymas), ryšio ir siuntimo paslaugų, draudimo išlaidos; taip pat administruojančio personalo (finansų, teisės ir pirkimų, administravimo, personalo padalinių ir vadovybės) projektui tenkantis darbo užmokestis, kitos išlaidos.

7.3. Netiesioginės projekto išlaidos gali būti nustatytos:

7.3.1.    remiantis faktinėmis netiesioginėmis išlaidomis tų projektų vykdytojų ir partnerių, kurie netiesioginėms išlaidoms nustatyti taiko analitines apskaitos sistemas;

7.3.2.    supaprastintai, taikant fiksuotojo dydžio normą:

7.3.2.1. sudarančią iki 15 procentų visų tiesioginių tinkamų finansuoti darbo užmokesčio išlaidų;

7.3.2.2. sudarančią dalį visų tinkamų finansuoti tiesioginių išlaidų, pagrįstą esamais metodais ir atitinkamomis normomis, taikytinais ES panašiems projektams ir projektų vykdytojams.

 

47Pagal Gaires netinkamomis finansuoti išlaidomis laikomos išlaidos:

47.1.  išlaidos, kurios neatitinka šių Gairių 36 punkto reikalavimų;

47.2.  nekilnojamojo turto ir žemės pirkimo išlaidos;

47.3.  palūkanos už skolą, skolos aptarnavimo mokesčiai ir delspinigiai už pavėluotus mokėjimus;

47.4.  mokesčiai už finansinius sandorius ir kitas grynai finansines išlaidas, išskyrus išlaidas, susijusias su sąskaitomis, kurių reikalauja nacionalinė koordinavimo institucija arba pagal taikytiną teisę, ir finansinių paslaugų, nustatytų pagal projekto sutartį, išlaidos;

47.5.  atidėjiniai nuostoliams arba galimiems būsimiems skoliniams įsipareigojimams;

47.6.  valiutos keitimo išlaidos;

47.7.  susigrąžinamas pridėtinės vertės mokestis (toliau – PVM);

47.8.  išlaidos, kurios padengiamos iš kitų viešųjų šaltinių;

47.9.  baudos, nuobaudos ir bylinėjimosi išlaidos, išskyrus atvejus, kai bylinėjimasis yra neatskiriama ir būtina sąlyga projekto rezultatams pasiekti;

47.10.  neįprastai didelės ar neapgalvotos išlaidos, pvz., neproporcingos projekto siekiamam tikslui.

 

V SKYRIUS

PROJEKTŲ ATRANKA

 

48Projektų atranką vykdo Programos operatorius, vadovaujantis MAFT XVII skyriaus nuostatomis.

49.  Kvietimas teikti paraiškas skelbiamas interneto svetainėje www.norwaygrants.lt ir Programos operatoriaus interneto svetainėje. 

50.  Paraiška turi būti užpildyta ir kartu su priedais tiesioginiu būdu (internetiniu) pateikta iki Kvietime nurodytos datos per 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų projektų duomenų mainų svetainę (toliau – DMS). Paraiška pateikta kitais nei per DMS būdais ir priemonėmis nebus priimta ir bus grąžinama pareiškėjui.

51.  Jei laikinai nėra užtikrintos DMS funkcinės galimybės ir dėl to pareiškėjai negali pateikti paraiškos ar jos priedo (-ų) paskutinę paraiškų pateikimo termino dieną, Programos operatorius paraiškų pateikimo terminą pratęsia 7 dienų laikotarpiui ir (arba) sudaro galimybę paraiškas ar jų priedus pateikti paštu arba kitu būdu bei apie tai informuoja pareiškėjus.

52Kartu su paraiška pareiškėjas turi pateikti šiuos privalomus priedus:

52.1.  dokumentus, patvirtinančius projekto biudžeto pagrįstumą (pavyzdžiui, komerciniai pasiūlymai, nuorodos į rinkos kainas). Siekiant užtikrinti, kad planuojamos prekių ir paslaugų išlaidos neviršytų vidutinės rinkos vertės, turi būti pateikiami ne mažiau kaip trys komerciniai pasiūlymai kiekvienoms planuojamoms išlaidoms. Jei trys komerciniai pasiūlymai negali būti pateikti, pareiškėjas turi tai pagrįsti;

52.2.  dokumentus, patvirtinančius pareiškėjo ir partnerio gebėjimą padengti nuosavą finansinį įnašą į projektą ir netinkamas finansuoti išlaidas:

52.2.1. jei finansavimą teikia juridinis asmuo:

52.2.1.1. skolininkų ir kreditorių sąrašą (sudarytą ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki paraiškos pateikimo dienos);

52.2.1.2. prognozuojamus pinigų srautus mėnesiais projekto trukmei. Taikoma, jei pareiškėjas ar projekto partneris pareiškia, kad nuosavas finansinis įnašas į projektą ir netinkamos finansuoti išlaidos bus padengtos iš prognozuojamų pinigų srautų;

52.2.1.3. dokumentus, pagrindžiančius planuojamus pardavimus (sutartis, užsakymus, ketinimų protokolus). Taikoma, jei pareiškėjas ar partneris pareiškia, kad nuosavas finansinis įnašas į projektą ir netinkamos finansuoti išlaidos bus padengtos iš prognozuojamų pinigų srautų;

52.2.1.4. pareiškėjo ar partnerio akcininkų (fizinių asmenų) sprendimą suteikti paskolą arba padidinti nuosavą kapitalą. Taikoma, jei pareiškėjo / projekto partnerio akcininkas užtikrina paties pareiškėjo / partnerio nuosavą finansinį įnašą į projektą ir netinkamas finansuoti išlaidas;

52.2.1.5. pareiškėjo ar partnerio akcininkų (juridinių asmenų) arba nesusijusio juridinio asmens akcininkų sprendimą suteikti paskolą ir paskolos sutarties projektą. Sudaryta paskolos sutartis ir lėšų pagal paskolos sutartį gavimą patvirtinantis dokumentas turi būti pateikti Programos operatoriui iki projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo dienos. Taikoma, jei juridinis asmuo užtikrina paties pareiškėjo / projekto partnerio nuosavą finansinį įnašą į projektą ir netinkamas finansuoti išlaidas;

52.2.1.6. banko (kredito įstaigos, kitų juridinių asmenų) pareiškimą (įsipareigojimą) suteikti paskolą projekto vykdymui, paskolos sutartį, ketinimų protokolą. Sudaryta paskolos sutartis ir lėšų pagal paskolos sutartį gavimą patvirtinantis dokumentas turi būti pateikti Programos operatoriui iki projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo dienos.

52.2.2. jei finansavimą teikia fizinis asmuo (sudaryta paskolos sutartis ir lėšų pagal paskolos sutartį gavimą patvirtinantis dokumentas turi būti pateikti Programos operatoriui iki projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo dienos):

52.2.2.1. dokumentus, įrodančius fizinio asmens kredito istoriją (pvz., kredito istorija iš „MyCreditInfo“, kredito istorija iš Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų bazės);

52.2.2.2. praėjusio laikotarpio pajamų deklaraciją, kuri buvo pateikta Lietuvos Respublikos mokesčių inspekcijai;

52.2.2.3. su turimu turtu susijusius dokumentus: Lietuvos Respublikos mokesčių inspekcijai pateiktą turto deklaraciją, paaiškinimą apie turimas lėšas / turto kilmę.

52.3.  partnerystės sutarties projektą, jeigu projektas įgyvendinamas su partneriu (-iais);

52.4.  informaciją, reikalingą projekto atitikčiai Gairių reikalavimams ir projektų kriterijams įvertinti (Gairių 4 priedas);

52.5komunikacijos planą;

52.6.  pareiškėjo ir partnerio iš Lietuvos klausimyną apie pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio tinkamumą finansuoti, jei juridinis asmuo prašo pirkimo ir (arba) importo pridėtinės vertės mokesčio išlaidas pripažinti tinkamomis finansuoti, t. y. įtraukia šias išlaidas į projekto biudžetą. Partnerio iš Norvegijos PVM susigrąžinimas nustatomas kiekvienu konkrečiu atveju;

52.7.  pareiškėjo ir partnerio, jei projektas įgyvendinamas su partneriu (-iais), Smulkiojo ar vidutinio verslo subjekto statuso deklaraciją:

52.7.1. jei pareiškėjas ir (ar) partneris yra Lietuvoje registruotas juridinis asmuo – formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2008 m. kovo 26 d. įsakymu Nr. 4-119 „Dėl Smulkiojo ar vidutinio verslo subjekto statuso deklaravimo tvarkos aprašo ir Smulkiojo ar vidutinio verslo subjekto statuso deklaracijos formos patvirtinimo“ (pareiškėjas ir partneris (-iai) gali pateikti laisvos formos deklaraciją, jei jie priskirtini didelėms įmonėms);

52.7.2. jei partneris yra privatus juridinis asmuo, registruotas Norvegijoje – Europos Komisijos SVV statuso formą;

52.7.3. jei pareiškėjas yra verslo asociacija ar klasteris, pateikiamos visų juridinių asmenų, kurių darbuotojai dalyvaus mokymuose, Smulkiojo ar vidutinio verslo subjekto statuso deklaracijos.

52.8.  vienos įmonės deklaraciją (taikoma pareiškėjui ir partneriui iš Lietuvos);

52.9parnerio (juridinio asmens) registracijos kopiją (taikoma, jeigu partneris yra privatus juridinis asmuo, registruotas Norvegijoje).

53.  Jei projektas įgyvendinamas su partneriu (-iais), registruot(-ais) Norvegijoje, dokumentai arba jų dalis, nurodyti Gairių 52 punkte, gali būti parengti ir pateikti anglų kalba. Visais kitais atvejais, dokumentai privalo būti parengti ir pateikti lietuvių kalba.

54.  Pagal Kvietimą vienas pareiškėjas gali pateikti ne daugiau kaip vieną paraišką. Jei pareiškėjas pateikė daugiau nei vieną paraišką, bus vertinama tik pirmoji paraiška (nustatoma pagal pateikimo datą ir laiką). Jeigu pareiškėjas yra verslo asociacija ar klasteris, toks pareiškėjas gali pateikti daugiau nei vieną paraišką su sąlyga, kad 1) projektais, kurių paraiškos teikiamos pagal šias Gaires įgyvendinti, yra siekiama spręsti skirtingas verslo problemas ir 2) mokymų turinys / temos  nesidubliuoja ir 3) projektų laukiami rezultatai ir veiklos rezultatų rodikliai (ang. KPIs) yra skirtingi.

55.  Ta pati įmonė gali dalyvauti tik vieno projekto veiklose. 

56Pareiškėjai informuojami ir konsultuojami MAFT III skyriaus 3 skirsnyje nustatyta tvarka. Informacija apie Programos operatoriaus Norvegijos finansinio mechanizmo grupės konsultuojančius asmenis ir jų kontaktus nurodyta Kvietime, paskelbtame interneto svetainėje www.norwaygrants.lt ir Programos operatoriaus interneto svetainėje. 

57.  Programos operatorius atlieka projektų tinkamumo finansuoti, naudos ir kokybės bei administracinės atitikties vertinimą. Tinkamumo finansuoti ir naudos ir kokybės vertinimai vykdomi lygiagrečiai. Administracinės atitikties vertinimas vykdomas paskutiniame vertinimo etape. Jei naudos ir kokybės vertinimas baigiamas prieš baigiant tinkamumo finansuoti kriterijų vertinimą, Programos operatorius nebaigia ir neatlieka tinkamumo finansuoti vertinimo tų projektų, kurie pagal projektams naudos ir kokybės suteiktus balus užima žemesnę vietą bendroje projektų naudos ir kokybės balų eilėje, atsižvelgiant į turimą finansavimą pagal kvietimą, įskaitant rezervinį sąrašą. Rezervinis finansuotinų projektų sąrašas bus sudaromas iš projektų, kuriuose prašoma finansuoti suma sudaro nedaugiau kaip 10 % viso kvietime numatyto finansavimo. Tuo atveju, jei pareiškėjams skiriami vienodi balai, projektai bendroje projektų naudos ir kokybės balų eilėje (įskaint ir rezervinį sąrašą) įtraukiami eiliškumo tvarka pagal paraiškos registracijos datą ir laiką.

58Projektų tinkamumo finansuoti vertinimo etape nustatoma, ar projektas atitinka formaliuosius projektų atrankos, bendruosius projektų atrankos kriterijus ir specialiuosius projektų atitikties kriterijus, nurodytus Gairių 1 priede.

59.  Administracinės atitikties vertinimas vykdomas paskutiniame vertinimo etape. Administracinės atitikties vertinimo kriterijai pateikiami Gairių 3 priede.

60.  Projektų naudos ir kokybės vertinimo etape projektai vertinami balais pagal Gairių 2 priede nustatytus specialiuosius prioritetinius projektų atrankos kriterijus:

60.1.  vertinimą atlieka mažiausia du nešališki vertintojai, iš kurių bent vienas nepriklausomas išorės ekspertas. Nepriklausomų ekspertų vertinimas organizuojamas vadovaujantis Ekspertinio vertinimo organizavimo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje tvarkos aprašo, patvirtinto Programos operatoriaus direktoriaus 2011 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. 2V-27 „Dėl Ekspertinio vertinimo organizavimo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka. Vertintojai įvertina paraišką vadovaudamiesi Naudos ir kokybės vertinimo kriterijais nurodytais Gairių 2 priede.

60.2.  pagal Kvietimą didžiausias projektui galimas skirti balų skaičius – 100 balų. Privaloma surinkti mažiausia balų suma pagal Kvietimą yra 50 balų. Projektui suteikiamas balas yra balus suteikusių vertintojų balų vidurkis. Jeigu dviejų vertintojų projektui suteikti vertinimo balai skiriasi daugiau kaip 30 procentų, kurie skaičiuojami dviejų vertintojų balų skirtumą lyginant su didesniu skirtu balu, Programos operatorius paskiria trečią nepriklausomą vertintoją. Tokiu atveju projektui suteikiamas balas yra artimiausius balus suteikusių vertintojų balų vidurkis.

61.  Informacija apie pagal kiekvieno etapo vertinimą skelbiama interneto svetainėje www.norwaygrants.lt, nurodant pareiškėjo pavadinimą, projekto pavadinimą, paraiškos kodą ir prašomą mechanizmų lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų sumą, vertinimo rezultatą.

62Paraiškos vertinamos ne ilgiau kaip 90 kalendorinių dienų nuo Kvietime nurodytos paskutinės paraiškų pateikimo dienos. Programos operatorius gali pratęsti šiame punkte nurodytą paraiškų vertinimo terminą, jeigu:

62.1.  gauta daugiau nei 60 paraiškų;

62.2.  vertinant paraiškas, būtina kreiptis į FMO, programos partnerius, Norvegijos finansinių mechanizmų programų koordinavimo instituciją ar kitas institucijas. Šiame papunktyje nurodytais atvejais vertinimas pratęsiamas laikotarpiui, nuo Programos operatoriaus kreipimosi dienos iki atsakymo gavimo dienos.

63.  Paraiškos vertinimo metu Programos operatorius gali paprašyti pareiškėjo per Programos operatoriaus nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis nei 3 darbo dienos, pateikti trūkstamą informaciją ir (arba) dokumentus. Su prašymu pateikti trūkstamą informaciją ir (ar) dokumentus bus kreipiamasi ne daugiau kaip du kartus, todėl papildomi kreipimaisi dėl tos pačios informacijos ir (arba) dokumentų nebus vykdomi, o paraiška bus vertinama pagal pateiktą informaciją ir (ar) dokumentus. Prašomos pateikti informacijos ir (ar) dokumentų apimtis neturi viršyti Programos operatoriaus prašyme nurodytos informacijos ir (ar) duomenų apimties, teikiamais paaiškinimais ir naujai pridedamais dokumentais gali būti teikiamos pažymos ir kiti dokumentai, dėl kurių išdavimo buvo kreiptasi į kompetentingas institucijas ir kurių atsakymas nebuvo gautas pareiškėjui teikiant paraišką, tikslinamos techninio pobūdžio klaidos, atliekami kiti tikslinimai, kurie nepagerina paraiškos kokybės, bet yra būtini paraiškos vertinimui. Pareiškėjas turi pateikti trūkstamą informaciją ar dokumentus per DMS lietuvių kalba, išskyrus Gairių 53 punkte nurodytą išimtį.

64.  Naudos ir kokybės vertinimo metu prašymas pateikti paaiškinimus ir (ar) papildomą informaciją ir (ar) dokumentus pareiškėjui nesiunčiamas, jei naudos ir kokybės vertinimą atliekantys vertintojai mano, kad paraiškoje pateikta informacija yra pakankama atitinkamam sprendimui priimti, t. y. vertintojai negali prašyti paaiškinimų ir (ar) papildomos informacijos, kuri nepaaiškina projekto atitikties kriterijams, bet sustiprina projekto atitiktį kriterijams.

65.  Paraiška atmetama ir kiti kriterijai nevertinami, jei nustatoma:

65.1.  pareiškėjas kartu su paraiška nepateikė bet kuriuo iš Gairių 52.1–52.4 papunkčiuose nurodytų privalomų dokumentų arba bet kurio iš šių dokumentų pareiškėjas neužpildė;

65.2.  paraiška neatitinka bent vieno bendrojo ar specialaus projektų atitikties kriterijaus, nurodyto Gairių 1 priede;

65.3.  pareiškėjas neatitinka bent vieno administracinės atitikties kriterijaus, nurodyto Gairių 3 priede;

65.4.  kad pareiškėjas paraiškoje pateikė klaidinančią informaciją arba neteisėtai bando daryti įtaką vertinimo rezultatams ar vertintojams;

65.5.  jei projektui naudos ir kokybės vertinimo metu suteikiama mažiau kaip 50 balų;

65.6.  projektui atlikus naudos ir kokybės vertinimą buvo suteiktas žemesnis balų skaičius, dėl ko projektas užima žemesnę vietą bendroje projektų naudos ir kokybės balų eilėje (įskaitant rezervinį projektų sąrašą), kaip tai numatyta Gairių 57 punkte.

66.  Sprendimą dėl finansavimo skyrimo projektams, kuriems pritarė projektų atrankos komitetas ir kurie atitiko projektų administracinės atitikties vertinimo reikalavimus, priima Programos operatoriaus direktorius. De minimis pagalba, mokama keliomis dalimis, diskontuojama iki jos suteikimo momento vertės, kaip nustatyta De minimis reglamento 3 straipsnio 6 dalyje.

67.  Programos operatorius skelbia informaciją apie priimtus sprendimus dėl projekto finansavimo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po sprendimo priėmimo dienos interneto svetainėje www.norwaygrants.lt, nurodydama pareiškėjo pavadinimą, projekto pavadinimą, paraiškos kodą ir skirtą mechanizmų lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų sumą.

68Su pareiškėju, kurio projektą nuspręsta finansuoti iš mechanizmų lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų, Programos operatorius sudaro dvišalę projekto įgyvendinimo sutartį. Įgyvendinimo sutarties projektą rengia ir su pareiškėju suderina Programos operatorius. Pareiškėjas privalo pateikti pastabas dėl projekto įgyvendinimo sutarties projekto ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jo gavimo DMS priemonėmis dienos.

69.  Projekto įgyvendinimo sutartį sudaro bendrosios ir specialiosios sąlygos bei priedai. Projekto įgyvendinimo sutartyje nurodoma skiriama mechanizmų lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų suma bei lyginamoji mechanizmų lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų dalis, nustatoma mechanizmų lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų išmokėjimo tvarka, nurodomos visos mechanizmų lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų teikimo sąlygos: planuojami kiekybiniai rezultatai, nustatytų tinkamų finansuoti projekto išlaidų sąrašas, išlaidų tinkamumo finansuoti pradžios ir pabaigos laikotarpiai, projekto įgyvendinimo grafikas, informavimo apie gautas mechanizmų lėšas ir viešinimo priemonių vykdymas, reikalavimai dėl projekto įgyvendinimo dokumentų pateikimo mechanizmų lėšas ir bendrojo finansavimo lėšas valdančioms ir kontroliuojančioms institucijoms ir jų saugojimo, projekto įgyvendinimo sutarties pakeitimo sąlygos ir tvarka, mechanizmų lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų mokėjimų sustabdymo ar lėšų grąžinimo tvarka, jei projekto vykdytojas pažeidžia mechanizmų lėšų ir bendrojo finansavimo lėšų teikimo sąlygas, informacijos teikimo tikrinančioms institucijoms tvarka, projekto tęstinumo reikalavimai ir kitos nuostatos.

70.  Jei pareiškėjas atsisako pasirašyti projekto įgyvendinimo sutartį arba jos nepasirašo per 10 darbo dienų nuo informavimo apie sutarties pasirašymą dienos arba per nustatytą terminą neįvykdo iki projekto sutarties sudarymo numatytų įvykdyti sąlygų, laikoma, kad pareiškėjas atsisakė sudaryti projekto įgyvendinimo sutartį.

71.  Projekto įgyvendinimo sutartis sudaroma, keičiama ir nutraukiama vadovaujantis MAFT XVII skyriaus nuostatomis.

 

VI SKYRIUS

PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO REIKALAVIMAI

 

72Projektas įgyvendinamas pagal projekto įgyvendinimo sutartyje, Gairėse ir MAFT nustatytus reikalavimus

73.  Tuo atveju, jeigu projektas įgyvendinamas kartu su partneriais, projekto vykdytojas atstovauja visiems partneriams projekto įgyvendinimo sutarties vykdymo ir projekto įgyvendinimo klausimais, ir privalo užtikrinti, kad partneriai būtų tinkamai informuoti apie jų pareigas, susijusias su projekto įgyvendinimo sutarties vykdymu ir projekto įgyvendinimu, taip pat laikytųsi visų su projekto įgyvendinimu susijusių įsipareigojimų, nustatytų projekto įgyvendinimo sutartyje, Gairėse ir MAFT. Iki projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo projekto vykdytojas su partneriais sudaro partnerystės sutartį, kurioje nustato tarpusavio teises ir pareigas įgyvendinant projektą.

74.  Partnerystės sutartį galima keisti po projekto įgyvendinimo sutarties įsigaliojimo. Galimi tik tokie partnerystės sutarties pakeitimai, kurie neturėjo esminės įtakos priimant sprendimą dėl projekto finansavimo. Partnerystės sutarties pakeitimai turi būti suderinti su Programos operatoriumi raštu (per DMS) iš karto, kai tik atsiranda partnerystės sutarties keitimo pagrindas. Partnerystės sutarties pakeitimai turi būti įforminami raštu, pakeičiant arba papildant partnerystės sutartį.

75.  Jei projekto veikla nepradėta įgyvendinti per 3 mėnesius nuo projekto įgyvendinimo sutarties pasirašymo dienos, Programos operatorius turi teisę vienašališkai nutraukti projekto sutartį MAFT 256 punkte nustatyta tvarka. Jeigu Programos operatorius nenutraukia projekto sutarties, ji nustato pareiškėjui 5 darbo dienų terminą pateikti informaciją dėl projekto veiklų įgyvendinimo pradžios nukėlimo ir, įvertinusi priežastis, priima galutinį sprendimą dėl projekto sutarties pratęsimo (nepratęsimo).

76.  Projekto mechanizmų lėšos ir bendrojo finansavimo lėšos projekto vykdytojui pervedamos Programos operatoriui patvirtinus projekto vykdytojo pateikus tarpinius ir galutinį mokėjimo prašymus:

76.1.  tarpiniai mokėjimai bus atliekami remiantis projekto vykdytojo pateiktais, Programos operatoriaus patikrintais ir patvirtintais tarpiniais mokėjimo prašymais;

76.2.  tarpinius mokėjimo prašymus projekto vykdytojas privalo teikti ne rečiau kaip kas 3 mėnesius nuo ankstesnio tarpinio mokėjimo prašymo pateikimo dienos. Jei tarpinio mokėjimo prašyme nurodyta suma didesnė nei 3 000 Eur (trys tūkstančiai eurų) projekto vykdytojui gali būti leidžiama pateikti tarpinius mokėjimo prašymus dažniau nei kas 3 mėnesius;

76.3.  projekto išlaidos apmokamos išlaidų kompensavimo būdu, kai projekto vykdytojas deklaruoja patirtas ir apmokėtas išlaidas;

76.4.  galutinį mokėjimo prašymą projekto vykdytojas turi pateikti ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo projekto veiklų įgyvendinimo termino pabaigos.

77.  Projektų patikros vietose vykdomos MAFT XX skyriuje nustatyta tvarka.

78.  Projekto vykdytojas ir partneriai, įgyvendindami projektą, privalo vykdyti projekto viešinimo ir informavimo apie projektą veiksmus, nustatytus MAFT XVIII skyriaus trečiajame skirsnyje.

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

79.  Pareiškėjai ir projektų vykdytojai Programos operatoriaus sprendimus ar veiksmus (neveikimą) turi teisę skųsti Lietuvos administracinių ginčų komisijai Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka arba administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

80.  Visi su projekto įgyvendinimu susiję dokumentai turi būti saugomi MAFT XXVI skyriuje nustatyta tvarka ir De minimis reglamento 6 straipsnio 4 punkte nustatytą terminą.

81Teikdamas paraišką, pareiškėjas sutinka, kad informacija, pateikta paraiškoje, išskyrus informaciją, kuri negali būti viešinama teisės aktų nustatyta tvarka, gali būti viešinama.

82Tvarkomi tik tie duomenys, kuriuos pareiškėjas (projekto vykdytojas) pateikė. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva Nr. 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas). Asmens duomenys tvarkomi finansavimo skyrimo, apskaitos ir audito tikslais bei tikrinant nurodytos pareiškėjo informacijos tikrumą. Su Gairių įgyvendinimu susiję asmens duomenys Programos operatoriaus tvarkomi ir saugomi 10 metų nuo paskutinio atitinkamo dokumento gavimo datos. Programos operatoriui tvarkant asmens duomenis duomenų subjektų teisės įgyvendinamos vadovaujantis Programos operatoriaus direktoriaus įsakymu patvirtintu Asmens duomenų tvarkymo ir duomenų subjektų teisių įgyvendinimo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje aprašu.

83Gairės gali būti keičiamos MAFT XVII skyriaus antrajame skirsnyje nustatyta tvarka.

 

_________________

 

Kvietimo teikti paraiškas 2014-2021 m.

Norvegijos finansinio mechanizmo programos

„Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ verslo įgūdžių

stiprinimui gairių pareiškėjams

1 priedas

 

 

 

1.   Bendra informacija apie paraišką:

Paraiškos kodas

 

Paraiškos pavadinimas

 

Pareiškėjo pavadinimas

 

 

2.   Vertinimo kriterijai

3.   Vertinimo kriterijai 

KRITERIJUS

VERTINIMO KLAUSIMAI

TAIP/NE/

NETAIKOMA

KOMENTARAI

I.          Formalieji vertinimo kriterijai

1.  Pareiškėjas yra pateikęs pareiškėjo ir partnerio (-ių) deklaraciją.

1.1. Pareiškėjas savo ir projekto partnerio (-ių) vardu yra pateikęs paraiškos formą atitinkančią deklaraciją.

 

 

 

 

1.2. Pateiktoje deklaracijoje patvirtinamas atitikimas administracinės atitikties reikalavimams.

 

 

 

2.  Pareiškėjas su paraiška pateikė visus gairėse pareiškėjams nurodytus priedus

2.1. Ar kartu su paraiška yra pateikti visi gairėse pareiškėjams nurodyti būtini pateikti priedai.

 

 

II. Bendrieji projektų atrankos kriterijai

1.   Pareiškėjo ir partnerio (-ių) atitikimas gairių pareiškėjams reikalavimams 

1.1. Pareiškėjas atitinka gairėse pareiškėjams nustatytus pareiškėjų tinkamumo reikalavimus.

 

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Partneris (-iai) atitinka gairėse pareiškėjams nustatytus partnerių tinkamumo reikalavimus (jei taikoma).

 

 

 

2.  Projekto vidinės logikos nuoseklumo išlaikymas

2.1. Ar išlaikyta nuosekli vidinė projekto logika, t. y. projekto rezultatai yra projekto veiklų padarinys, projekto veiklos sudaro prielaidas įgyvendinti projekto uždavinius, o pastarieji – pasiekti nustatytą projekto tikslą. Projekto uždaviniai yra specifiniai (parodo projekto esmę ir charakteristikas), išmatuojami (kiekybiškai išreikšti ir matuojami) ir įvykdomi.

 

 

 

3.  Projekto atitiktis stebėsenos rodikliams

3.1. Ar projektas siekia gairėse pareiškėjams nustatyto (-ų) programos stebėsenos rodiklio (-ių)?

 

 

 

4.  Projekto įgyvendinimo grafikos ir projekto trukmės pagrįstumas

4.1. Ar projekto įgyvendinimo grafikas atitinka projekto veiklų apimtis, yra realus ir racionaliai suplanuotas? Ar projekto trukmė atitinka gairėse pareiškėjams nustatytus reikalavimus?

 

 

 

5.  Partnerystės pagrįstumas

5.1. Ar projekte yra numatyta partnerystė?

 

 

 

 

5.2. Ar partnerystė (jei tokia yra) įgyvendinant projektą yra pagrįsta ir teikia naudą?

 

 

 

 

5.3. Ar partnerystę patvirtinantis dokumentas (partnerystės sutarties projektas, pasirašyta partnerystės sutartis, ketinimų protokolas ir pan.) atitinka gairėse pareiškėjams nustatytus reikalavimus (taikoma, jei partnerystė yra numatyta projekte)?

 

 

 

6.  Projekto atitiktis gero valdymo principams

6.1. Ar projekte nenumatyta veiksmų, kurie turėtų neigiamą poveikį gero valdymo principų įgyvendinimui?

 

 

 

7.  Projekto atitiktis darnaus vystymosi principams

7.1. Ar projekte nenumatyta veiksmų, kurie turėtų neigiamą poveikį darnaus vystymosi principų įgyvendinimui?

 

 

 

8.  Projekto atitiktis lygių galimybių ir nediskriminavimobei moterų ir vyrų lygybės principams

8.1. Ar projekte nenumatyta apribojimų, kurie turėtų neigiamą lygių galimybių, nediskriminavimo ir moterų bei vyrų lygybės principų įgyvendinimui?

 

 

 

 

9.  Projekto atitiktis ES konkurencijos politikai

9.1. Ar teikiamas finansavimas neviršija nustatytų de minimis pagalbos ribų ir atitinka reikalavimus, taikomus de minimis pagalbai?

 

 

 

 

9.2. Ar projekto finansavimas nereiškia neteisėtos valstybės pagalbos ar de minimis pagalbos suteikimo?

 

 

 

10. Nuosavo įnašo užtikrinimas 

 

10.1. Ar pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) įnašas atitinka gairėse pareiškėjams nustatytus reikalavimus ir yra užtikrintas nuosavo įnašo finansavimas?

 

 

 

11. Netinkamų finansuoti išlaidų užtikrinimas

11.1. Ar pareiškėjas ir (ar) partneris (-iai) užtikrina netinkamų finansuoti, bet būtinų projekto įgyvendinimui išlaidų padengimą (taikoma, kai yra numatyta netinkamų išlaidų).

 

 

 

12. Projekto tęstinumo užtikrinimas

12.1. Ar užtikrintas projekto finansinis ir veiklos rezultatų tęstinumas?

 

 

 

13. Išlaidų tinkamumas, būtinumas, pagrįstumas

13.1. Ar numatytos veiklos ir išlaidos atitinka tinkamoms finansuoti veikloms ir išlaidoms bei jų apimtims nustatytus reikalavimus, ar numatytos išlaidos yra būtinos projektui įgyvendinti?

 

 

 

 

13.2. Ar išlaidos suplanuotos efektyviai ir pagrįstai?

 

 

 

14. Prašomos mechanizmų ir bendrojo finansavimo lėšų sumos dydis

14.1. Ar paraiškoje prašoma mechanizmų ir bendrojo finansavimo lėšų suma nėra mažesnė nei gairėse pareiškėjams nustatyta minimali suma ir nėra didesnė nei gairėse nustatyta maksimali suma?

 

 

 

15. Projekto viešinimo atitiktis gairių pareiškėjams / reikalavimų tiesioginio finansavimo projektams reikalavimams

15.1. Ar paraiškoje numatytos viešinimo priemonės atitinka gairių pareiškėjams reikalavimus?

 

 

 

 

15.2. Ar paraiškoje apie viešinimo priemones pateikta visa privaloma informacija pagal gaires pareiškėjams?

 

 

 

16. Pareiškėjo ir (ar) partnerio (-ių) administracinių gebėjimų įgyvendinti projektą užtikrinimas

16.1. Ar pareiškėjas ir (ar) partneris (-iai) turi pakankamus administracinius gebėjimus projekto įgyvendinimui.

 

 

III. Specialieji projektų atitikties kriterijai

1.  Pareiškėjas ir partneris veikia Programos prioritetinėse srityse, t. y. pareiškėjas ir partneris kuria ir (ar) komercina „žaliuosius“ ir (ar) IRT inovatyvius produktus arba Pareiškėjas ir partneris yra subjektas, vienijantis subjektus, iš kurių 50 proc. kuria ir (ar) komercina „žaliuosius“ ir (ar) IRT inovatyvius produktus, arba pareiškėjas ketina plėsti savo veiklą, siekdamas kurti ir (ar) komercinti „žaliuosius“ arba IRT inovatyvius produktus arba pareiškėjas ketina pereiti prie „žalesnių“ gamybos procesų arba modernizuoti gamybą automatizavimo ir (ar) skaitmenizavimo pagalba.

 

 

 

 

 

3.   Vertinimo išvada: Teigiama   Neigiama   Su išlyga 

 

Aš, žemiau pasirašęs, patvirtinu, kad atlikdamas savo pareigas susijusias su paraiškos vertinimu, nepatekau į interesų konfliktą ir buvau objektyvus bei nešališkas, taip pat pasižadu saugoti ir tik teisės aktų nustatytais tikslais bei tvarka naudoti man patikėtą ir (ar) žinomą, įskaitant, bet neapsiribojant su atliktu paraiškos vertinimu susijusią konfidencialią ir ar bet kokią kitą informaciją.

 

 

_____________________________________                ______________________                 ___________________________

(paraiškos vertinimą atlikusios institucijos atsakingo                                 (data)                         (vardas ir pavardė, parašas,

asmens pareigų pavadinimas)                                                                                                       jei pildoma popierinė versija)

 

 

______________

 

Kvietimo teikti paraiškas 2014-2021 m.

Norvegijos finansinio mechanizmo programos

„Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ verslo įgūdžių

stiprinimui gairių pareiškėjams

2 priedas

 

 

PROJEKTO NAUDOS IR KOKYBĖS VERTINIMO LENTELĖ

 

1.   Informacija apie paraišką

 

Paraiškos kodas

Pareiškėjo pavadinimas

Projekto pavadinimas

 

2.   Naudos ir kokybės kriterijai

 

Nr.

Kriterijus

Kriterijaus parametrai ir paaiškinimai

Didžiausias galimas kriterijaus balas

Vertinimo instrukcija

 

 

1

2

3

4

 

1.  

Mokymų svarba ir kompleksiškumas

Vertinant balai bus suteikiami atsižvelgiant į šiuos parametrus:

 

Vertinimo skalė (5 balai už kiekvieną parametrą):

 

1.   Verslo problema yra aiškiai nurodyta ir susieta su kvietimo tikslu.

 

Verslo problema kuri(-ios) bus sprendžiama(-os) mokymų pagalba, yra aiškiai nurodyta (-os). Pateikiamas paaiškinimas, kaip sprendžiant verslo problemą bus galima padidinti atitinkamo subjekto konkurencingumą žalios pramonės inovacijų, įskaitant bio ekonomiką, ir (ar) IRT srityse.

 

2.   Mokymų turinys ir jo reikšmė siekiamam (-iems) rezultatui (-ams) yra pagrįsti. 

 

Mokymo programa parengta taip, kad mokymų pagalba bus tiesiogiai sprendžiama nustatyta verslo problema, t. y. atliekant paraiškoje esančios informacijos vertinimą gali būti nustatomas aiškus ryšys tarp įgūdžių / žinių, kurias suteiks mokymai, ir verslo problemos, kurią tikimasi išspręsti mokymų pagalba.

 

3.   Mokymų programa parengta kokybiškai.

 

Pateikiamas išsamus mokymų planas, įskaitant mokymų grafiką, pagrindinias veiklas, vietą, trukmę, dalyvių skaičių, pasirinktus mokymų metodus.

Mokymo programa yra nuosekli (atskiros mokymų dalys (veiklos) papildo vienos kitą) Mokymų trukmė yra pagrįsta.

 

4.   Nustatyti tinkami tiksliniai mokymų dalyviai.

 

Mokymo programa parengta pagal galutinių naudos gavėjų profilį, t. y. mokymų dalyviai nustatyti atsižvelgiant į paraiškos pateikimo metu mokymų dalyvių einamas pareigas (pagal pareigybių aprašymus, darbo sutartis ir pan.), konkrečius su darbine veikla susijusius poreikius, atliekamas darbines funkcijas ir pan).

 

5.   Pasirinktas mokymų metodas(-ai) ir (ar) forma yra pagrįsti.

 

Pateiktas pasirinkto(-ų) mokymų metodo(-ų) paaiškinimas ir pagrįsta jo(-ų) pridėtinė vertė, palyginti su kitais galimais metodais. Pavyzdžiui, pagrindimas, kodėl mokomieji vizitai ar ugdomasis vadovavimas[4] yra geriausias būdas spręsti pareiškėjo nurodytą(-as) verslo problemą (-as).

 

6.   Užtikrinama mokymų kokybė.

 

Pareiškėjas pagrindžia, kad mokymai bus profesionalūs ir kokybiški. Jeigu mokymus veda partnerio iš Norvegijos darbotojas, jis turi turėti ne tumpesnę nei vienerių metų atitinkamos srities patirtį (pavyzdžiui, inovacijų rinkodaros). Jeigu mokymai teikiami trečiosios šalies, turi būti užtikrinta, kad mokymus vestų asmuo, kuris turi turėti ne tumpesnę nei vienerių metų atitinkamos dalykinės (teminės) srities patirtį ir bent vienerių metų patirtį vedant mokymus.

 

7.   Laukiamas mokymų rezultatas yra apibūdintas ir nurodyti pamatuojami rezultato rodikliai.

 

Pateikiamas aprašymas, kaip bus matuojamas laukiamas mokymų rezultatas.

Nustatyti tinkami ir aiškūs veiklos rezultato(-ų) rodikliai (KPI). Pavyzdžiui, jei mokymais siekiama padidinti pardavimus, nustatomi su pardavimais susiję KPI (pvz., padidėję pardavimai (%).

 

8.   Mokymų programoje yra numatyta mokymų tęstinumo strategija.

 

Numatoma mokymų tęstinumo strategija, užtikrinanti tolesnį mokymų dalyvių verslo įgūdžių stiprinimą, pasibaigus projektui.

 

40

5 balai bus suteikiami už atitikimą kiekvienam parametrui (pavyzdžiui, jei mokymų svarba ir kompleksiškumas atitinka visus aštuonis parametrus, bendra 40 balų suma bus skiriama už šį kriterijų).

 

Už kiekvieną parametrą gali būti skiriama 0 arba 5 balai.

 

2.

Pareiškėjo inovacinis potencialas

Atliekant vertinimą, balai bus skiriami atsižvelgiant į pareiškėjo potencialą vykdyti inovacinę veiklą[5].

 

Vertinimo skalė:

 

20 balų bus skiriama, jeigu:

-     per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos pareiškėjas yra sukūręs ir įvedęs[6] į rinką daugiau nei vieną inovatyvų produktą, arba

 

-     per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos, pareiškėjas yra įdiegęs daugiau nei vieną technologinį sprendimą, kuris sumažina neigiamą poveikį aplinkai ir (ar) sumažina natūralių išteklių naudojimą, arba

 

-     per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos, pareiškėjas yra įdiegęs daugiau nei vieną technologinį sprendimą, kuris modernizavo gamybos procesą (-us) (automatizavimas / skaitmeninimas).

 

15 balų bus skiriama, jeigu:

 

-     per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos pareiškėjas yra sukuręs ir įvedęs į rinką vieną inovatyvų produktą, arba

 

-     per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos, pareiškėjas yra įdiegęs bent vieną technologinį sprendimą, kuris sumažina neigiamą poveikį aplinkai ir (ar) sumažina natūralių išteklių naudojimą, arba

 

-     per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos, pareiškėjas yra įdiegęs bent vieną technologinį sprendimą, kuris modernizavo gamybos procesą (-us) (automatizavimas / skaitmeninimas).

 

5 balai bus skiriami, jeigu:

-     pareiškėjas yra įsteigtas mažiau nei prieš 3 metus, galintis kurti ir komercinti inovacijas (t. y. pareiškėjo darbuotojai turi ekspertinių įgūdžių ir patirties kuriant inovatyvius produktus), arba

 

-     pareiškėjas yra gamybos įmonė, kuri siekia patobulinti gamybos procesą(-us), taikant technologinius sprendimus, kurie  sumažintų neigiamą poveikį aplinkai ir (ar) sumažintų natūralių išteklių naudojimą ir (arba) kurie modernizuotų gamybos procesą(-us) (automatizavimas / skaitmeninimas.

 

0 balų suteikiama, jei įmonė neatitinka nei vieno iš aukščiau nurodytų kriterijų.

 

20

Paraiškai gali būti suteikiami 20, 15 ar 5 balai, atsižvelgiant į atitiktį šio kriterijaus parametrams. 

 

Jei paraiška atitinka daugiau nei vieną parametrą, už kiekvieną parametrą skirtini balai nesumuojami, o skiriamas didžiausias galimas balas. Pavyzdžiui, per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos pareiškėjas sukūrė ir įvedė į rinką daugiau nei vieną inovaciją ir įdiegė daugiau nei vieną technologinį sprendimą, kuris mažina neigiamą poveikį aplinkai – už šiuos parametrus bus skiriama 20 balų.

 

Jei paraišką pateikia klasterio administratorius, asociacija ar bet kuris kitas subjektas, vienijantis verslo subjektus, pareiškėjo inovacinis potencialas vertinamas pagal jo narių, kurių darbuotojai dalyvaus projekto veiklose (t. y. dalyvaus mokymuose), už parametrus skirtinų balų vidurkius. Pavyzdžiui, jei vienas iš klasterio narių surinks 15 balų, kitas – 5 balus, už šį kriterijų paraiškai bus skiriama 10 balų.

3.

Pareiškėjo finansinis prisdėjimas prie projekto įgyvendinimo

Pagal kriterijų bus vertinamas pareiškėjo nuosavo įnašo dydis įgyvendinant projektą.

 

Vertinimo skalė:

15 balų bus skiriama, jei projekto įgyvendinimui pareiškėjas skirs nuo 41 (41 ar daugiau) proc. nuosavų lėšų.

 

10 balų bus skiriama, jei projekto įgyvendinimui pareiškėjas skirs nuo 31 iki 40,99 proc. nuosavų lėšų.

 

5 balai bus skiriami, jei projekto įgyvendinimui pareiškėjas skirs nuo 25 iki 30,99 proc. nuosavų lėšų.

 

Jeigu nuosavas įnašas sudarys iki 25 proc., balai ne bus skiriami.

15

 

4.

Dvišalė partnerystė

 

Balai bus suteikiami projektams, atsižvelgiant į projekto prisidėjimą prie Programos rezultato Padidėjęs verslo bendradarbiavimas tarp įmonių, dalyvaujančių Programoje iš šalies donorės ir šalies paramos gavėjos.

 

Vertinimo skalė:

 

15 balų bus suteikiama, jei partnerio iš Norvegijos indėlis įgyvendinant projektą yra reikšmingas. 

 

Indėlis bus laikomas reikšmingu, jeigu Norvegijos partnerio* darbuotojo (-ų) vedamų mokymų trukmė sudaro 30 ir daugiau proc. visų mokymų valandų **.

 

*Pareiškėjas mokymų aprašyme turi aiškiai nurodyti Partnerio iš Norvegijos darbuotojo(-ų) ketinamų vesti mokymų trukmę (akad. valandos) ir kokią dalį (procentais, apvalinant šimtųjų tikslumu) šios valandos sudarys bendroje projekte planuojamų mokymų trukmėje.

 

** Mokymams skirtos valandos – faktinių mokymų valandos, neįskaitant kelionių, mokymų organizavimo, pasiruošimo mokymams ir kt. valandų.

 

5 balai bus suteikiami, jei partnerio iš Norvegijos indėlis įgyvendinant projektą yra nereikšmingas.

 

Indėlis bus laikomas nereikšmingu, jeigu Norvegijos partnerio* darbuotojo (-ų) vedamų mokymų trukmė sudaro mažiau nei 30 proc. visų mokymų valandų **.

 

10 balų bus skiriama, jei pareiškėjo ir partnerio iš Norvegijos bendradarbiavimas neapsiribos projekto įgyvendinimu, t. y. bendradarbiavimas tarp partnerių tęsis ir pasibaigus projekto veikloms.

 

PASTABA. Paslaugų įsigijimas iš Norvegijoje registruoto subjekto nelaikomas dvišalės partnerystės projektu ir balai už dvišalę partnerystę neskiriami.

25

25 balai skiriami, jeigu partnerio iš Norvegijos indėlis į projektą reikšmingas ir bendradarbiavimas tarp pareiškėjo ir partnerio iš Norvegijos tęsis pasibaigus projekto veikloms.

 

15 balų skiriama, jeigu partnerio iš Norvegijos indėlis į projektą nereikšmingas, tačiau bendradarbiavimas tarp pareiškėjo ir partnerio iš Norvegijos tęsis pasibaigus projekto veikloms.

 

15 balų skiriama, jeigu partnerio iš Norvegijos indėlis į projektą reikšmingas, tačiau bendradarbiavimas tarp pareiškėjo ir partnerio iš Norvegijos nesitęs pasibaigus projekto veikloms.

 

5 balai skiriami, jeigu partnerio iš Norvegijos indėlis į projektą nereikšmingas ir bendradarbiavimas tarp pareiškėjo ir partnerio iš Norvegijos nebesitęs pasibaigus projekto veikloms.

 

0 balų skiriama jeigu projektas įgyvendinamas be partnerio iš Norvegijos.

 

0 balų skiriama jeigu mokymų paslaugos įsigyjamos iš Norvegijoje registruoto subjekto.

 

 

Didžiausia galima surinkti balų suma:

100

 

 

 

Minimali privaloma surinkti balų suma:

50

 

 

3.   Vertinimo išvada: Teigiama   Neigiama   

 

Aš, žemiau pasirašęs, patvirtinu, kad atlikdamas savo pareigas susijusias su paraiškos vertinimu, nepatekau į interesų konfliktą ir buvau objektyvus bei nešališkas, taip pat pasižadu saugoti ir tik teisės aktų nustatytais tikslais bei tvarka naudoti man patikėtą ir (ar) žinomą, įskaitant, bet neapsiribojant su atliktu paraiškos vertinimu susijusią konfidencialią ir ar bet kokią kitą informaciją.

 

Vertinimo data____________________

 

_____________________________________                         ______________________                 ___________________________

(paraiškos vertinimą atlikusios institucijos atsakingo                             (data)                                     (vardas ir pavardė, parašas,

asmens pareigų pavadinimas)                                                                                                                      jei pildoma popierinė versija)

 

 

Kvietimo teikti paraiškas 2014-2021 m.

Norvegijos finansinio mechanizmo programos

„Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ verslo įgūdžių

stiprinimui gairių pareiškėjams

3 priedas

 

ADMINISTRACINĖS ATITIKTIES VERTINIMO LENTELĖ

 

NR.

VERTINIMO KRITERIJUS

TAIP

NE

NETAIKOMA

KOMENTARAI

1.  

Pareiškėjui ir partneriui (-iams), kurie yra juridiniai asmenys, nėra iškelta byla dėl bankroto arba restruktūrizavimo, nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės ir (arba) ekonominės veiklos arba jis (jie) nėra likviduojamas (-i), nėra priimtas kreditorių susirinkimo nutarimas bankroto procedūras vykdyti ne teismo tvarka arba pareiškėjui ir partneriui (-iams), kurie yra fiziniai asmenys, nėra iškelta byla dėl bankroto, nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės ir (arba) ekonominės veiklos.

 

 

 

 

2.  

Pareiškėjas ir (ar) partneris (-iai) paraiškos pateikimo dieną galutiniu teismo sprendimu arba galutiniu administraciniu sprendimu nėra pripažinti nevykdančiais pareigų, susijusių su mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimu pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus arba, jei pareiškėjas (partneris) yra užsienyje įregistruotas juridinis asmuo arba užsienyje gyvenantis fizinis asmuo, pagal atitinkamos užsienio valstybės teisės aktus (ši nuostata netaikoma įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės ir (arba) savivaldybių biudžetų ir (arba) valstybės pinigų fondų, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminai).

 

 

 

 

3.  

Pareiškėjo ir partnerio (-ių) vadovas, pagrindinis akcininkas (turintis daugiau nei 50 proc. akcijų) ar savininkas, ūkinės bendrijos tikrasis (-ieji) narys (-iai) ar mažosios bendrijos atstovas, turintis (-ys) teisę juridinio asmens vardu sudaryti sandorį, ar buhalteris (-iai), ar kitas (kiti) asmuo (asmenys), turintis (-ys) teisę surašyti ir pasirašyti pareiškėjo apskaitos dokumentus, neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl pareiškėjo (partnerio) per paskutinius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis už dalyvavimą bendrininkų grupėje, organizuotoje grupėje, nusikalstamame susivienijime, jų organizavimą ar vadovavimą jiems, kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą, tarnybos pareigų neatlikimą, sukčiavimą, turto pasisavinimą, turto iššvaistymą, turtinės žalos padarymą apgaule, turto sunaikinimą ar sugadinimą, neteisėtą praturtėjimą, kontrabandą, muitinės apgaulę, neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, neteisėtą prekių ar produkcijos neišvežimą iš Lietuvos Respublikos, neteisėtą vertimąsi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, neteisėtą juridinio asmens veiklą, svetimo prekių ar paslaugų ženklo naudojimą, apgaulingą pareiškimą apie juridinio asmens veiklą, mokesčių nesumokėjimą, kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimą ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką, kreditinį sukčiavimą, skolininko nesąžiningumą, nusikalstamą bankrotą, netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą, deklaracijos, ataskaitos ar kito dokumento nepateikimą, apgaulingą ar aplaidų apskaitos tvarkymą, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ar realizavimą, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimą, netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimą, laikymą arba realizavimą, dokumento suklastojimą ar disponavimą suklastotu dokumentu, antspaudo, spaudo ar blanko suklastojimą, dalyvavimą kokioje nors kitoje neteisėtoje veikloje, kenkiančioje Lietuvos Respublikos ir (arba) ES finansiniams interesams (ši nuostata netaikoma, jei pareiškėjo (partnerio) veikla yra finansuojama iš Lietuvos Respublikos ar užsienio valstybės ir (arba) savivaldybių biudžetų ir (arba) valstybės pinigų fondų).

 

 

 

 

4.  

Paraiškos vertinimo metu pareiškėjui ir partneriui (-iams) nėra taikomas apribojimas gauti finansavimą dėl to, kad per sprendime dėl lėšų grąžinimo nustatytą terminą lėšos nebuvo grąžintos arba grąžinta tik dalis lėšų (šis apribojimas netaikomas įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos ar kitos valstybės ir (arba) savivaldybių biudžetų ir (arba) valstybės pinigų fondų).

 

 

 

 

5.  

Pareiškėjas ir (ar) jo partneris (-iai) paraiškoje arba jos prieduose nėra pateikęs melagingos informacijos.

 

 

 

 

 

 

Vertinimo išvada: Teigiama   Neigiama   

 

Aš, žemiau pasirašęs, patvirtinu, kad atlikdamas savo pareigas susijusias su paraiškos vertinimu, nepatekau į interesų konfliktą ir buvau objektyvus bei nešališkas, taip pat pasižadu saugoti ir tik teisės aktų nustatytais tikslais bei tvarka naudoti man patikėtą ir (ar) žinomą, įskaitant, bet neapsiribojant su atliktu paraiškos vertinimu susijusią konfidencialią ir ar bet kokią kitą informaciją.

 

Vertinimo data____________________

 

_____________________________________                         ______________________                 ___________________________

(paraiškos vertinimą atlikusios institucijos atsakingo                                               (data)                                        (vardas ir pavardė, parašas,

asmens pareigų pavadinimas)                                                                                                                                                                       jei pildoma popierinė versija)

 

______________

 

 

Kvietimo teikti paraiškas 2014-2021 m.

Norvegijos finansinio mechanizmo programos

„Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ verslo įgūdžių

stiprinimui gairių pareiškėjams

4 priedas

 

INFORMACIJa, reikalingA projekto atitikČIAI GAIRIŲ REIKALAVIMAMS IR projektų kriterijams įvertinti

 

Paraiškos kodas

Pareiškėjo pavadinimas

Projekto pavadinimas

 

1.       Juridinio asmens (-ų) ir jo (-ų) vykdomos veiklos aprašymas

 

1.1.    Informacija apie akcininkus: pavadinimas, identifikavimo kodas, turimas akcijų skaičius:

1.1.1. Informacija apie pareiškėjo akcininkus bei akcininkų akcininkus (iki fizinių asmenų):

Akcininkas

Juridinio asmens kodas[7]

Valdoma akcijų dalis, proc.

 

 

 

 

1.1.2. Informacija apie juridinius asmenis, kurių akcijų turi pareiškėjas:

Juridinio asmens pavadinimas

Juridinio asmens kodas

Valdoma akcijų dalis, proc.

 

 

 

 

1.1.3. Informacija apie juridinius asmenis, kurių akcijų turi pareiškėjo akcininkai:

Juridinio asmens pavadinimas

Juridinio asmens kodas

Valdoma akcijų dalis, proc.

 

 

 

 

1.2.    Dabartinė veikla – informacija apie pareiškėjo veiklos pobūdį pagal įstatus ir Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 2 redakciją (toliau – EVRK). Nurodomas poklasis, jei neįmanoma, klasė, apimties mažėjimo tvarka, dalis visoje įmonės veikloje (informacija apie veiklos dalį visoje įmonės veikloje teikiama pagal paskutinių metų patvirtintos finansinės atskaitomybės dokumentus):

Pareiškėjo vykdoma veikla (-os)

Veiklos dalis (proc.) visoje įmonės veikloje

EVRK klasė

 

 

 

 

1.3.    Pareiškėjo kuriami ir (ar) komercinami „žalieji“ ar IRT inovatyvūs produktai, ar ketinami kurti ar komercinti „žalieji“ ar IRT inovatyvūs produktai (jei pareiškėjas ketina plėsti veiklą) (informacija apie produkto dalį pardavimų struktūroje):

Siūlomi produktai

Procentas pardavimų struktūroje

Produkto pirkėjas (šalis)

 

 

 

SVARBU. 1.1.1 – 1.1.3 bei 1.2 ir 1.3 lenteles pildo ir partneris. Jei partneris (-iai) ar pareiškėjas yra klasteris ar verslo asocijacija, lentelės 1.1.1 – 1.1.3., 1.2. ir 1.3. yra pildomos kiekvienam klasterio ar verslo asociacijos nariui, kuris dalyvaus projekte, įskaitant pačią verslo asociaciją ir klasterio koordinatorių atskirai.

 

 

 

 

 

 

2.       Mokymų svarba ir kompleksiškumas

Pateikite informaciją apie mokymų svarbą ir kompleksiškumą. Aprašykite kiekvieną iš žemiau pateiktų punktų.

 

2.1.    Verslo problema (-os), kuri(-ios) bus sprendžiama(-os) mokymų pagalba

Aprašykite verslo problemą(-as), kuri(-ios) bus sprendžiama(-os) mokymų pagalba. Pateikite paaiškinimą, kaip sprendžiant verslo problemą(-as) bus galima padidinti atitinkamo subjekto, kurio darbuotojai dalyvaus mokymuose, konkurencingumą žalios pramonės inovacijų ir IRT srityse.

 

2.2.    Mokymų turinys ir jo reikšmė siekiamam (-iems) rezultatui (-ams)

Paaiškinkite kaip įgūdžiai / žinios, kuriuos suteiks mokymai, padės spręsti verslo problemą(-as), aprašytą(-as) 2.1. punkte.

 

2.3.    Mokymų programa

Pateikite mokymų planą, įskaitant planuojamas datas, vietą, trukmę, dalyvių skaičių, mokymų temas, pagrindines veiklas.

1 Lentelė – pavyzdys kaip informacija gali būti pristatyta. 1 Lentelėje pateikta struktūra yra rekomendacinio pobūdžio. Pareiškėjas gali koreguoti ar pritaikyti 1 Lentelę  savo nuožiūra, tačiau pareiškėjas privalo pateikti informaciją apie mokymų planą, įskaitant planuojamas datas, vietą, trukmę, dalyvių skaičių, mokymų temas, pagrindines veiklas.

 

1 Lentelė.

Data, vieta

Mokymų trukmė

(val.)

Mokymų metodas(-ai)

Dalyvių skaičius

Tema / mokymosi tikslas

Pagrindinės veiklos

 

 

 

 

 

 

 

 

2.4.    Mokymų dalyviai

Pagrįskite mokymų naudą darbuotojams, kurie dalyvaus mokymuose, atsižvelgiant į paraiškos pateikimo metu mokymų dalyvių einamas pareigas (pagal pareigybių aprašymus, darbo sutartis ir pan.), konkrečias su darbine veikla susijusias kompetencijas, atliekamas darbines funkcijas ir pan.

 

2.5.    Mokymų metodas (-ai)

Pagrįskite pasirinkto mokymų metodo (-ų) pridetinę vertę. Pavyzdžiui, pateikte pagrindimą, kodėl mokomieji vizitai ar ugdomasis vadovavimas (ang. couching) yra geriausias būdas spręsti verslo problemą (-as), nurodytas 2.1. punkte.

 

2.6.    Mokymų kokybė

Pagrįskite, kad mokymai bus profesionalūs ir kokybiški. Pavyzdžiui, jei mokymų paslaugos bus įsigijamos iš trečiosios šalies, pateikite kopijas sertifikatų, įrodančių kad pasirinktas paslaugų tiekėjas yra akredituota mokymų institucija. Jeigu mokymus veda  partnerio iš Norvegijos darbotojas (-ai), pateikite šių darbuotojų gyvenimo aprašymus ar kitus lygiaverčius dokumentus, liudijančius mokymų vedėjų turimas atitinkamas kompetencijas / žinias / patirtį.

 

 

 

2.7.    Mokymų rezultatas

Aprašykite kaip bus matuojamas laukiamas mokymų rezultatas. Nurodykite veiklos rezultato(-ų) rodiklius (ang. KPI), kurie bus naudojami matuojant laukiamą mokymų rezultatą. Atkreipkite dėmesį, kad veiklos rezultato rodiklis – išmatuojama vertė, kuri nurodo kaip sėkmingai planuojamas rezultatas yra pasiektas.

 

3.       Pareiškėjo inovacinis potencialas

Užpildykite žemiau pateiktas lenteles. Pildoma (-os) tik  ta / tos lentelė (-ės), kuri (-os) pagrindžia konkretaus pareiškėjo inovacinį potencialą.

 

3.1. Jei paraiškos pateikimo metu ar per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos, pareiškėjas kuria ar yra sukūręs ir įvedęs[8] į rinką inovatyvų (-ius) produktą (-us), pildoma 2 Lentelė.

 

2 Lentelė.

Metai

 

Inovatyvių produktų ar technologijų ir jų radikalumo (sprendimų originalumas, funkcionalumas ir panašiai) aprašymas

Pagrindimas

N – paraiškos pateikimo metai

 

Jei inovatyvus produktas buvo sukurtas ir pateiktas rinkai, pagrindimas, kad inovacija yra prieinama naudoti numatytiesiems naudotojams (pvz. pardavimo sutarčių kopijos, nuorodos į platformas kuriose produktas / technologija yra pardavinėjama) privalo būti pateiktas kartu su paraiška.

N-1

 

 

N-2

 

 

N-3

 

 

 

3.2.    Jeigu per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos, pareiškėjas yra įdiegęs technologinį (-ius) sprendimą (-us), kuris / kurie sumažina neigiamą poveikį aplinkai / sumažina natūralių išteklių naudojimą / modernizuoja gamybos procesą (-us) (automatizavimo ar skaitmeninimo pagalba), pildoma 3 Lentelė.

 

3 Lentelė.

Metai

Įdiegtų technologijų skaičius (vnt. per metus)

Technologijos pavadinimas

Įdiegto technologinio sprendimo aprašymas

Pagrindimas

N – paraiškos pateikimo metai

 

 

Paaiškinkite kaip įdiegtas technologinis sprendimas padeda sumažinti neigiamą poveikį aplinkai / natūralių išteklių naudojimą / modernizuoja gamybos procesą (-us) (automatizavimo ar skaitmeninimo pagalba)

Pagrindimas, kad technologinis sprendimas yra įdiegtas (pvz. turto įvedimo į eksplotaciją dokumento kopijos) privalo būti pateiktas kartu su paraiška.

N-1

 

 

 

 

N-2

 

 

 

 

N-3

 

 

 

 

 

3.3.    Jei pareiškėjas yra subjektas, įsteigtas mažiau nei prieš metus, kuris netenkina sąlygų nurodytų 3.1 papunktyje (t. y. per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos, pareiškėjas nėra sukūręs ir įvedęs į rinką inovatyvaus (-ių) produkto (-ų) ir paraiškos pateikimo metu nekuria inovatyvaus produkto), bet turi potencialą kurti ir komercinti inovacijas, pildoma 4 Lentelė.

 

4 Lentelė.

Darbuotojo vardas, pavardė

Darbuotojo patirtis kuriant inovatyvius produktus / technologijas / turimos atitinkamos ekspertinės kvalifikacijos

Pagrindimas

 

 

Darbuotojų gyvenimo aprašymai turi būti pateikti kartu su paraiška. 

 

3.4. Jei pareiškėjas yra gamybinė įmonė, kuri netenkina sąlygų nurodytų 3.2. papunktyje (t. y. per pastaruosius 3 metus iki paraiškos pateikimo dienos, pareiškėjas nėra įdiegęs technologinio sprendimo kuris sumažina neigiamą poveikį aplinkai / sumažina natūralių išteklių naudojimą / modernizuoja gamybos procesą (-us) (automatizavimo ar skaitmeninimo pagalba), bet siekia įdiegti tokius technologinius sprendimus, prašome pristatyti pareiškėjo strategiją dėl gamybos procesų modernizavimo diegiant inovatyvius technologinius sprendimus.

SVARBU. Jei pareiškėjas yra klasteris ar verslo asocijacija, 2-4 lentelės ar 3.4. papunktis yra pildomas atskirai kiekvienam klasterio ar verslo asociacijos nariui, kuris dalyvaus projekte..

 

 

 

 

 


4.    Pareiškėjo finansinis prisidėjimas prie projekto įgyvendinimo

4.1. Užpildykite 5 lentelę.

 

5 Lentelė.

Bendra projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma (Eur)

Prašoma finansavimo suma (Eur)

Pareiškėjo nuosavos lėšos, skirtos projekto tinkamoms finansuoti išlaidoms padengti

(Eur)

Pareiškėjo nuosavo įnašo dalis

(%)

 

 

 

 

 

5.       Dvišalė partnerystė

5.1. Jei projektas įgyvendinamas su partneriu iš Norvegijos, pildoma 6 Lentelė.

 

6 Lentelė.

Bendra mokymų trukmė (akad. val.)

Partnerio iš Norvegijos darbuotojo (-ų) vedamų mokymų trukmė (akad. val.)

Partnerio iš Norvegijos darbuotojo (-ų) vedamų mokymų dalis (%)

 

 

 

SVARBU. Mokymo paslaugų pirkimas iš įmonės įsteigtos Norvegijoje nėra laikomas dvišalio projekto įgyvendinimu ir tokiu atveju balai už dvišalę partnerystę nebus suteikiami.SVARBU. Bendra mokymų trukmė – faktinių mokymų valandos, neįskaitant kelionių, mokymų organizavimo, pasiruošimo mokymams, pertraukų ir kt. valandų, kuriomis faktiškai nevyksta mokymai. Partnerio iš Norvegijos darbuotojo (-ų) vedamų mokymų trukmė – faktinių partnerio iš Norvegijos vedamų mokymų valandos, neįskaitant kelionių, mokymų organizavimo, pasiruošimo mokymams, pertraukų ir kt. valandų, kuriomis faktiškai nevyksta mokymai.

hours of actual training, excluding travelling, preparation for training, etc. Total hours dedicated for training by Norwegian partner’s employee (s) – an exact number of hours which an employee (s) of the Norwegian partner will spend giving training, excluding travelling, preparation for raining, etc. s

 

 

 

 

 

 

 

 

 


5.2. Jei pareiškėjo ir partnerio iš Norvegijos bendradarbiavimas neapsiribos tik projekto, kuriam teikiama paraiška, įgyvendinimu, t. y. bendradarbiavimas tarp partnerių tęsis ir pasibaigus projekto veikloms, trumpai aprašykite kaip yra planuojama tęsti bendradarbiavimą tarp pareiškėjo ir partnerio iš Norvegijos projekto veikloms pasibaigus.

 

6.    Kiti finansavimo šaltiniai (Europos Sąjungos, Lietuvos Respublikos, tarptautinės paramos ar kiti).

 

6.1. Ar buvo pateikta paraiška dėl paramos šiam projektui arba jo daliai iš bet kurio kito finansavimo šaltinio (Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir (arba) savivaldybių biudžetų, kitų piniginių išteklių, kuriais disponuoja valstybė ir (arba) savivaldybės, Europos Sąjungos struktūrinių fondų, kitų Europos Sąjungos finansinės paramos priemonių ar kitos tarptautinės paramos lėšų ar kitų viešųjų lėšų)?

Taip

Jei taip, prašome pateikti išsamų aprašymą (nurodyti susijusią finansinę priemonę, nuorodų numerius, datas, prašytas sumas, suteiktas sumas ir kita)

Ne

 

 

6.2. Ar šis projektas ar jo dalis papildo kokį nors kitą projektą, kuris jau finansuojamas ar bus finansuojamas iš bet kurio kito finansavimo šaltinio (Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir (arba) savivaldybių biudžetų, kitų piniginių išteklių, kuriais disponuoja valstybė ir (arba) savivaldybės, Europos Sąjungos struktūrinių fondų, kitų Europos Sąjungos finansinės paramos priemonių ar kitos tarptautinės paramos lėšų ar kitų viešųjų lėšų)?

Taip

Jei taip, prašome išsamiai aprašyti (nurodyti tikslius duomenis, nuorodų numerius, datas, prašytas sumas, gautas sumas ir kita)

Ne

 

 

6.3. Ar buvo pateikta paraiška dėl paramos iš bet kurio kito finansavimo šaltinio (Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir (arba) savivaldybių biudžetų, kitų piniginių išteklių, kuriais disponuoja valstybė ir (arba) savivaldybės, Europos Sąjungos struktūrinių fondų, kitų Europos Sąjungos finansinės paramos priemonių ar kitos tarptautinės paramos lėšų ar kitų viešųjų lėšų) ankstesniam šio projekto ar jo dalies etapui (įskaitant galimybių studijos ir parengiamuosius etapus)?

Taip

Jei taip, prašome pateikti išsamų aprašymą (nurodyti susijusią finansinę priemonę, nuorodų numerius, datas, prašytas sumas, suteiktas sumas ir kita)

Ne

 

Pasirašydamas patvirtinu, kad:

   pateikta informacija šio dokumento pasirašymo dieną yra teisinga;

   sutinku, kad pateikti duomenys būtų tvarkomi ir saugomi 2014–2021 m. EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų programų administravimo ir procesų automatizavimo informacinėje sistemoje.

 

______________________ _________________ ___________________________

 

(vadovo pareigos)                                     (parašas)                            (vardas ir pavardė)

 

 

______________

 

 

Kvietimo teikti paraiškas 2014-2021 m.

Norvegijos finansinio mechanizmo programos

„Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ verslo įgūdžių

stiprinimui gairių pareiškėjams

5 priedas

 

PROJEKTŲ ATITIKTIES de minimis PAGALBOS TAISYKLĖMS Patikros lapas

 

1. Finansavimo teisinis pagrindas

2013 m. gruodžio 18 d. Komisijos reglamentas (ES) Nr. 1407/2013 dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 ir 108 straipsnių taikymo de minimis pagalbai) (toliau – De minimis reglamentas)

 

2. Duomenys apie paraišką / projektą

Paraiškos kodas

 

Pareiškėjo pavadinimas

 

Projekto pavadinimas

 

 

3. Paraiškos / projekto / finansuojamų galutinio naudos gavėjo veiklų patikra dėl atitikties de minimis reglamentui

Eil.

Nr.

Klausimai

Rezultatas

Pastabos

Taip

Ne

Netaikoma

3.1.

Ar pareiškėjas (projekto vykdytojas) vykdo veiklą žuvininkystės ir akvakultūros sektoriuje, kuriam taikomas 2013 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1379/2013 dėl bendro žvejybos ir akvakultūros produktų rinkų organizavimo, kuriuo iš dalies keičiami Tarybos reglamentai (EB) Nr. 1184/2006 ir (EB) Nr. 1224/2009 ir panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 104/2000?

 

3.2.

Ar pareiškėjas (projekto vykdytojas) vykdo pirminės žemės ūkio produktų gamybos veiklą?

 

3.3.

Ar pareiškėjas (projekto vykdytojas) veikia žemės ūkio produktų perdirbimo ir prekybos sektoriuje, kai valstybės pagalbos dydis nustatomas pagal iš pirminių gamintojų įsigytų arba atitinkamų įmonių rinkai pateiktų produktų kainą arba kiekį?

 

3.4.

Ar pareiškėjas (projekto vykdytojas) veikia žemės ūkio produktų perdirbimo ir prekybos sektoriuje, kai valstybės pagalba priklauso nuo to, ar bus iš dalies arba visa perduota pirminiams gamintojams?

 

3.5.

Ar pareiškėjas (projekto vykdytojas) vykdo su eksportu susijusią veiklą trečiosiose valstybėse arba Europos Sąjungos valstybėse narėse (t. y. veikla tiesiogiai susijusi su eksportuojamais kiekiais, platinimo tinklo kūrimu bei veikla, arba kitomis einamosiomis išlaidomis, susijusiomis su eksporto veikla)?

 

3.6.

Ar pareiškėjui (projekto vykdytojui) teikiama valstybės pagalba priklauso nuo to, ar daugiau vartojama vietinių nei importuotų prekių?

 

3.7.

Jei pareiškėjas (projekto vykdytojas) vykdo veiklą šio priedo
3.1–3.4 papunkčiuose nurodytuose sektoriuose, tačiau kartu bent viename sektoriuje, kuriam taikomas De minimis reglamentas, ir pastarajam sektoriui pagalba teikiama, ar užtikrinama, kad tinkamomis priemonėmis, kaip antai atskiriant veiklos sritis ar sąnaudas, kad veiklai tuose sektoriuose, kuriems De minimis reglamentas netaikomas, nebūtų teikiama De minimis pagalba, kuri teikiama pagal De minimis reglamentą? (Jei taikoma.)

 

3.8.

Ar de minimis pagalba yra (bus) naudojama krovinių vežimo keliais transporto priemonėms įsigyti?

 

3.9.

Ar bendra vienai įmonei, kaip ji apibrėžta De minimis reglamente, suteikta de minimis pagalbos suma Lietuvos Respublikoje neviršija (ar konkrečiu atveju viršys suteikus de minimis pagalbą) 200 000 Eur (du šimtus tūkstančių eurų) per bet kurį trejų finansinių metų laikotarpį?

 

3.10.

Jei įmonė (pareiškėjas (projekto vykdytojas) vykdo krovinių vežimo keliais veiklą samdos pagrindais arba už atlygį ir taip pat kitą veiklą, kuriai taikoma 200 000 Eur (dviejų šimtų tūkstančių eurų) viršutinė riba, ar užtikrinama, kad de minimis pagalba krovinių vežimo keliais veiklai neviršytų 100 000 Eur (šimto tūkstančio eurų) ir kad de minimis pagalba nebūtų naudojama krovinių vežimo keliais transporto priemonėms įsigyti? (jei taikoma)

 

3.11.

Jei dvi įmonės susijungė arba viena įsigijo kitą, ar apskaičiuojant, ar nauja de minimis pagalba naujajai arba įsigyjančiajai įmonei viršija atitinkamą De minimis reglamente nustatytą viršutinę ribą, atsižvelgta į visą ankstesnę de minimis pagalbą, suteiktą bet kuriai iš susijungiančių įmonių? (jei taikoma)

 

3.12.

Jei viena įmonė suskaidyta į dvi ar daugiau atskirų įmonių, ar iki suskaidymo suteikta de minimis pagalba priskiriama įmonei, kuri ja pasinaudojo? Jei toks priskyrimas neįmanomas, ar de minimis pagalba proporcingai paskirstoma remiantis naujųjų įmonių nuosavo kapitalo balansine verte suskaidymo įsigaliojimo dieną?

 

3.13.

Ar teikiamo finansavimo bendrasis subsidijos ekvivalentas apskaičiuotas tinkamai, teikiama de minimis pagalba yra skaidri? (De minimis reglamento 4 straipsnis)

(Nurodyti De minimis reglamento 4 straipsnio dalį, pagal kurią teikiama De minimis pagalba laikoma skaidria)

3.14.

Ar de minimis pagalba sumuojama pagal De minimis reglamento 5 straipsnio reikalavimus?

 

3.15.

Ar teikiama de minimis pagalba patenka į De minimis reglamento galiojimo laikotarpį?

 

 

4. Finansavimo atitikties De minimis reglamentui vertinimas

Ar teikiamas finansavimas atitinka De minimis reglamentą?

 

 

Aš, žemiau pasirašęs, patvirtinu, kad atlikdamas savo pareigas susijusias su projektų atitikties de minimis pagalbos taisyklėms patikros vertinimu, nepatekau į interesų konfliktą ir buvau objektyvus bei nešališkas, taip pat pasižadu saugoti ir tik teisės aktų nustatytais tikslais bei tvarka naudoti man patikėtą ir (ar) žinomą, įskaitant, bet neapsiribojant su atliktu projektų atitikties de minimis pagalbos taisyklėms patikros vertinimu susijusią konfidencialią ir ar bet kokią kitą informaciją.

 

_____________________________________

(vertintojas)

 

____________

(parašas)

 

____________

(data)

 

 

______________

 

 

Kvietimo teikti paraiškas 2014-2021 m.

Norvegijos finansinio mechanizmo programos

„Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ verslo

įgūdžių stiprinimui gairių pareiškėjams

6 priedas

 

 

 

 

GAIRĖS PROJEKTAMS ĮGYVENDINAMIEMS PAGAL KVIETIMĄ SKIRTĄ VERSLO ĮGŪDŽIŲ STIPRINIMUI

 

1.       Šiose gairėse pateikiamos rekomendacijos pareiškėjams, projektų vykdytojams ir projekto partneriams dėl produkto rodiklio „Apmokytų darbuotojų skaičius“ siektinų reikšmių nustatymo ir jų apskaičiavimo metodų taikymo. Produkto rodiklis „Apmokytų darbuotojų skaičius“ yra privalomas pagal 2014-2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ (toliau – Programa) kvietimą skirtą verslo įgūdžių stiprinimui.

 

1 Lentelė. Produkto rodiklio „Apmokytų darbuotojų skaičius“ siektinų reikšmių nustatymas ir jų apskaičiavimo metodų taikymas.

Nr.

Eilutės pavadinimas

Aprašymas

1.

Sąvoka

 

 

Apmokyti darbuotojai – unikalūs mokymų dalyviai tiesiogiai dalyvaujantis mokymuose.

Mokymų dalyvis – jeigu paraišką teikia MVĮ arba didelė įmonė, darbo sutarties pagrindu pas projekto vykdytoją dirbantis asmuo dalyvaujantis mokymuose, kurie yra įgyvendinami pagal Kvietimą skirtą verslo įgūdžių stiprinimui. Jeigu paraišką teikia verslo asociacija arba klasteris, jo nario, privataus juridinio asmens, kuris dalyvauja mokymuose, darbuotojas dirbantis darbo sutarties pagrindu.

Mokymų dalyvis privalo turėti išsilavinimą atitinkantį 6-tą Europos kvalifikacijų sistemos lygį (bakalauro laipsnį).

2.

Matavimo vienetas

Skaičius.

3.

Informacijos šaltinis:

 

 

3.1. Projekto vykdytojo įrašai.

3.2. Darbo sutartys.

3.3. Dalyvių sąrašai.

4.

Ataskaitų teikimo dažnumas:

4.1. Kartą per ketvirtį su mokėjimo prašymais / tarpinėmis ataskaitomis.

4.2. Galutinėje projekto įgyvendinimo ataskaitoje.

5.

Rodiklio reikšmės apskaičiavimo metodas

5.1.

Bazinės reikšmės apskaičiavimo metodas

Bazinė reikšmė – netaikoma

 

 

5.2.

Siektinos reikšmės apskaičiavimo metodas

Siektina reikšmė – unikalių mokymų dalyvių skaičius nustatytas vadovaujantis informacija pateikta Kvietimo teikti paraiškas 2014-2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ“ verslo įgūdžių stiprinimui 4 priedo 2 punkte „Mokymų svarba ir kompeksiškumas“.

5.3.

Pasiektinos reikšmės apskaičiavimo metodas

Pasiekta reikšmė – unikalių apmokytų darbuotojų skaičius. Pasiekta reikšmė skaičiuojama kaupiamuoju būdu.

 

Papildomai prie pasiektų reikšmių, projekto vykdytojas privalo pateikti ataskaitą detalizuojant informaciją apie apmokytus darbuotojus:

 

Lytis

 

Bendrai (skaičius)

Vyras (skaičius)

Moteris (skaičius)

 

 

 

 

 

 

2.    Šios gairės yra parengtos atsižvelgiant į 2014-2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinimo reglamentą, Pagrindinių rodiklių[9] ir Rezultatų gaires[10].

3.    Visi projektai turi prisidėti prie Programos rezultato: „Didinti Lietuvos įmonių konkurencingumą žalios pramonės inovacijų, įskaitant bio ekonomiką, ir IRT srityse“ ir Programos produkto rodiklio – „Apmokytų darbuotojų skaičius“.

4.    Dvišalės partnerystės projektai turi prisidėti prie Programos dvišalio rezultato – „Padidėjęs verslo bendradarbiavimas tarp įmonių, dalyvaujančių Programoje iš šalies donorės ir šalies paramos gavėjos“. Atsiskaitydami už Programos dvišalį rezultatą, projekto vykdytojas ir partneriai įsipareigoja dalyvauti Finansinių mechanizmų valdybos organizuojamose apklausose.

 

________________

 



[1] https://eeagrants.org/resources?title=&field_resource_type_target_id=112

https://eeagrants.org/resources/2014-2021-communication-and-design-manual

https://eeagrants.org/resources/2014-2021-bilateral-guideline

https://eeagrants.org/resources/2014-2021-bilateral-guideline-annex-6-partnership-agreement-template

https://eeagrants.org/resources/2014-2021-financial-guidance

[2] Projekto įgyvendinimo metu taikomi fiksuotieji dydžiai nekeičiami, išskyrus atvejus, kai keičiasi kuro ir (ar) susisiekimo viešuoju transportu išlaidoms taikomas PVM tarifas ir (arba) koordinavimo institucijai, audito institucijai ar kitoms auditą atlikusioms institucijoms arba, kai vadovaujamasi Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektams taikomomis supaprastintai apmokamų išlaidų dydžių nustatymo metodikomis, Europos Sąjungos struktūrinių fondų vadovaujančiajai arba audito institucijai nustačius, kad supaprastintai apmokamų išlaidų dydis ar jo taikymo sąlygos buvo netinkamai nustatyti (tais atvejais, kai dydis turėjo būti mažesnis ar kitaip taikomas), patikslintas dydis ar jo taikymo sąlygos taikomi supaprastintai apmokamoms išlaidoms, patirtoms nuo supaprastintai apmokamų išlaidų dydžio ir jo taikymo sąlygų patikslinimo įsigaliojimo dienos, apmokėti”.

[3] Projekto įgyvendinimo metu taikomi fiksuotieji dydžiai nekeičiami, išskyrus atvejus, kai koordinavimo institucijai, audito institucijai ar kitoms auditą atlikusioms institucijoms arba, kai vadovaujamasi Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektams taikomomis supaprastintai apmokamų išlaidų dydžių nustatymo metodikomis, Europos Sąjungos struktūrinių fondų vadovaujančiajai arba audito institucijai nustačius, kad supaprastintai apmokamų išlaidų dydis ar jo taikymo sąlygos buvo netinkamai nustatyti (tais atvejais, kai dydis turėjo būti mažesnis ar kitaip taikomas), patikslintas dydis ar jo taikymo sąlygos taikomi supaprastintai apmokamoms išlaidoms, patirtoms nuo supaprastintai apmokamų išlaidų dydžio ir jo taikymo sąlygų patikslinimo įsigaliojimo dienos, apmokėti”.

[4] Ugdomasis vadovavimas – įmonei pritaikytų konsultacijų teikimas, kurį atlieka juridiniai ar fiziniai asmenys, turintys patirties žaliųjų inovacijų, ir (ar) bio-ekonomikos ir (ar) IRT srityse.

[5] Inovacinė veikla – naujų ar iš esmės patobulintų produktų ar procesų kūrimo ir diegimo į rinką, viešojo valdymo, socialinę, kultūros sritį veikla, kaip tai numatyta Lietuvos Respublikos technologijų ir inovacijų įstatyme.

 

[6] Produktas laikomas įvestu į rinką, kai jis tampa prieinamas naudoti numatytiesiems naudotojams.

[7] Jei akcininkas yra fizinis asmuo, asmens kodas nenurodomas.

[8] Produktas laikomas įvestu į rinką, kai jis tampa prieinamas naudoti numatytiesiems naudotojams.

[9] https://eeagrants.org/sites/default/files/resources/Core%20Indicators%20Guidance%20FM14-21%20%281%29.pdf

[10] https://eeagrants.org/sites/default/files/resources/Core%20Indicators%20Guidance%20FM14-21%20%281%29.pdf