herbas_jb_sm.jpg

 

Joniškio rajono savivaldybės
Administracijos direktorius

 

Įsakymas

 

DĖL JAUNIMO INICIATYVŲ PROJEKTŲ FINANSAVIMO

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. kovo 5 d. Nr. A-235

Joniškis

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatymo 8 straipsnio 1 dalimi ir atsižvelgdamas į Joniškio rajono savivaldybės jaunimo politikos koncepcijos, patvirtintos Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 15 d. sprendimu Nr. T-25 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės jaunimo politikos koncepcijos patvirtinimo“ (su 2017 m. gegužės 31 d. sprendimu Nr. T-143 padarytu pakeitimu), 17 punktą:

1. T v i r t i n u Jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašą (pridedama).

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. rugsėjo 21 d. įsakymą Nr. A-851 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                            Aivaras Rudnickas


 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2018 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. A-235

 

 

jaunimo iniciatyvų proJEKTŲ FINANSAVIMO JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO LĖŠOMIS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja jaunimo iniciatyvų projektų (toliau – projektas) finansavimo Joniškio rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) biudžeto lėšomis, įgyvendinimo ir kontrolės tvarką.

2. Lėšos projektų konkursui (toliau – konkursas) numatomos savivaldybės biudžeto Kultūros ir sporto programoje (toliau – programa).

3. Projektų finansavimo tikslas – skatinti kryptingą, atsakingą ir ilgalaikę jaunimo veiklą, jaunimo iniciatyvumą, aktyvumą, lyderystę ir pilietiškumą, spręsti Joniškio rajono 14–29 metų amžiaus jaunimo problemas, sudaryti sąlygas formuotis jauno žmogaus asmenybei bei jo integravimuisi į visuomenės gyvenimą bei stiprinti jaunimo organizacijų, organizacijų, dirbančių su jaunimu, ir neformalių jaunimo grupių bendradarbiavimą vietos, regiono ir nacionaliniu lygiu, organizuoti renginius, stovyklas, forumus, konferencijas, seminarus, akcijas, leisti leidinius, reprezentuoti veiklą, atlikti sociologinius, statistinius, kokybinius ir kiekybinius jaunimo situacijos bei problemų tyrimus, vadovaujantis pagrindiniais jaunimo veiklos principais: savanoriškumo, savarankiškumo, savivaldos.

4. Projektus konkursui gali teikti visos įstatymų nustatyta tvarka registruotos jaunimo organizacijos, organizacijos, dirbančios su jaunimu, bei neformalios jaunimo grupės su ja globojančia organizacija (toliau – organizacijos), veikiančios Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje:

4.1. jaunimo ar su jaunimu dirbančios organizacijos, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatymas;

4.2. atvirosios jaunimo erdvės, kaip jas apibrėžia Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių koncepcija, patvirtinta Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – JRD) direktoriaus 2010 m. balandžio 7 d. įsakymu Nr. 2V-38-(1.4);

4.3. neformalios jaunimo grupės (toliau – grupė), pateikusios bendradarbiavimo sutartį ir rekomendaciją iš neformalią grupę globosiančios organizacijos, įstaigos ar nevyriausybinės organizacijos.

5. Ne mažiau kaip 1/2 projekto vykdytojų turi būti asmenys nuo 14 iki 29 metų amžiaus.

6. Ne mažiau kaip 2/3 projekto dalyvių turi būti asmenys nuo 14 iki 29 metų amžiaus.

7. Lėšų apskaitos tvarką ir projektų įgyvendinimo kontrolę atlieką savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius (toliau – skyrius) ir Buhalterinės apskaitos skyrius (toliau – BAS).

8. Šis Aprašas privalomas organizacijoms, skyriui, BAS, projektų paraiškų vertintojams, projekto vykdytojams ir dalyviams.

9. Kitos šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatyme, Joniškio rajono savivaldybės jaunimo politikos koncepcijoje ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

KONKURSO FINANSAVIMO PRINCIPAI

 

10. Konkurso būdu lėšos skiriamos projektams finansuoti vadovaujantis šiais vertinimo kriterijais:

10.1. paraiškos ir dokumentų atitiktis Aprašo 3, 4, 10, 13, 14, 15, 16, 17, 24 ir 25 punktuose ir paraiškos 12 punkte nustatytiems reikalavimams;

10.2. projekto turinio aktualumas, priemonių / veiklų atitiktis konkurso reikalavimams pagal Aprašo 3, 5, 6 punktus, paraiškos 7, 8 ir 9 punktus;

10.3. projekto laukiamų rezultatų aiškumas ir reikšmingumas pagal paraiškos 11 punktą;

10.4. projekto veiklų įgyvendinimo plano nuoseklumas ir aiškumas pagal paraiškos 9 punktą;

10.5. reikalingų lėšų pagrindimas ir realumas pagal paraiškos 10 punktą;

10.6. projekto žmogiškieji ir materialieji ištekliai pagal Aprašo 5, 6, punktus ir 1 ir 2 priedus, paraiškos 2, 3, 4, 5, 6 ir 11 punktus.

11. Organizacijos, rengdamos paraiškas ir ataskaitas, turi teisę gauti informaciją ir konsultacijas, kurias teikia atsakingas skyriaus specialistas – savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius (toliau – SJRK).

 

III SKYRIUS

PROJEKTŲ PARAIŠKŲ PATEIKIMAS

 

12. Kasmet I ketvirtį, patvirtinus savivaldybės biudžetą, SJRK inicijuoja ir organizuoja konkursą, apie konkursą skelbia viešai vietos spaudoje ir savivaldybės interneto svetainėje www.joniskis.lt. Skelbime nurodomi projektų prioritetai ir paraiškų priėmimo terminas, laikas ir vieta, adresas, telefono numeris ir elektroninis paštas pasiteirauti, paraiškos forma ir kita reikalinga šio Aprašo informacija.

13. Organizacijos, norinčios gauti finansavimą, pateikia:

13.1. užpildytą nustatytos formos paraišką (toliau – paraiška), pasirašytą organizacijos vadovo ir projekto vykdytojo (1 priedas);

13.2. organizacijos, išskyrus neformalios jaunimo grupės, registracijos pažymėjimo ir įstatų / nuostatų patvirtintas kopijas (jei teikiama pirmą kartą);

13.3. organizacijos narių sąrašą, patvirtintą organizacijos ar globojančios organizacijos vadovo parašu (2 priedas);

13.4. jei projektas organizuojamas kartu su partneriu, partnerio sutikimą, konkrečius įsipareigojimus įgyvendinant projektą ir tai patvirtinančius garantinius raštus, bendradarbiavimo sutarčių kopijas.

14. Paraiškos su Aprašo 13 punkte nurodytais dokumentais gali būti siunčiamos paštu registruotu laišku, per pašto kurjerį elektronine arba popierine forma arba tiesiogiai pristatoma į skyrių ir registruojamos adresu: Livonijos g. 4 (413 kab.), Joniškis.

14.1. paštu pateiktos paraiškos gavimo data laikoma paraiškos išsiuntimo data;

14.2. organizacija einamaisiais metais gali pateikti tik vieną paraišką, o jei pateikia daugiau negu vieną paraišką, vertinama tik ta paraiška, kurios pateikimo data yra ankstesnė;

14.3. paraiška turi būti pasirašyta asmens, turinčio teisę veikti organizacijos vardu, nurodant vardą, pavardę, pareigas ir patvirtinta antspaudu, jei pareiškėjas antspaudą privalo turėti;

14.4. organizacija, kuri paraišką su dokumentais teikia elektronine forma, privalo juos parengti ir patvirtinti vadovaudamasi Lietuvos Respublikos elektroninio parašo įstatymu ir Elektroninio parašo taisyklėmis, patvirtintomis valstybės įmonės Registrų centro direktoriaus 2012 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. V-159„Dėl Elektroninio parašo taisyklių patvirtinimo“.

15. Projekto paraiška ir ataskaitos dokumentai turi būti užpildyti lietuvių kalba. Kartu su paraiška ir ataskaitos teikiamais dokumentais teikiami dokumentai turi būti surašyti lietuvių kalba, o užsienio kalba surašyti dokumentai pateikiami kartu su vertimais į lietuvių kalbą, šių dokumentų originalais arba tinkamai patvirtintomis vertimo biuro ar notarų kontoros kopijomis. Kiekvienas paraiškos egzempliorius ir prie jos pridedami dokumentai turi būti tvarkingai susegti, puslapiai sunumeruoti iš eilės.

16. Paraiškos negali būti teikiamos, o pateiktos – privalo būti atmestos, kai:

16.1. siekiama pelno, veikla kelia grėsmę žmonių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai, bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškiama nepagarba Lietuvos valstybės tautiniams ir religiniams jausmams, kitokiems simboliams, bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškiama smurto, prievartos, neapykantos ir alkoholio, psichotropinių medžiagų, toksinių medžiagų populiarinimas, diskriminuoja dėl jaunimo, jų tėvų ar kitų jų šeimos narių pagal įstatymą lyties, amžiaus, tautybės, rasės, kalbos, kilmės, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, priklausomybės politinėms partijoms ir visuomeninėms organizacijoms, pilietybės ir socialinės, turtinės, santuokinės ar šeimyninės padėties, seksualinės orientacijos, sveikatos būklės ar kitų aplinkybių, bet kokiomis kitomis formomis, metodais ir būdais pažeidžiama Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymai ir kiti teisės aktai;

16.2. organizacija yra likviduojama, sudariusi taikos sutartį su kreditoriais, sustabdžiusi ar apribojusi savo veiklą;

16.3.organizacija yra neįvykdžiusi mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimų, Registrų centrui nepateikusi metinių finansinių ataskaitų rinkinio pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus;

16.4. organizacija paraiškoje arba jos prieduose pateikė klaidinančią arba melagingą informaciją;

16.5. organizacija bandė gauti konfidencialią informaciją arba daryti įtaką JRT (toliau–JRT) nariams;

16.6. organizacija neturi pakankamai žmogiškųjų išteklių ir tinkamų administracinių gebėjimų projektui įgyvendinti;

16.7. organizacija turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą už veiklos pažeidimus;

16.8. organizacija yra neatsiskaičiusi už ankstesniais metais iš savivaldybės gautų lėšų panaudojimą savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo sutartyje nustatyta tvarka arba gautas lėšas panaudojęs ne pagal tikslinę paskirtį.

17. Projektai turi būti parengti ir įgyvendinti vadovaujantis jaunimo dalyvavimo, informavimo, savanoriškumo, savarankiškumo, savivaldos, bendravimo ir bendradarbiavimo, naudos visuomenei ir asmeniui, įvairovės ir lankstumo principais, nurodytais Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų ir Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatymuose.

 

IV SKYRIUS

PARAIŠKŲ SVARSTYMO TVARKA, VERTINIMAS IR LĖŠŲ SKYRIMAS

 

18. SJRK parengia paraiškų suvestinę (toliau – suvestinė), kurioje nurodoma: paraiškos registracijos numeris, paraišką pateikusios organizacijos pavadinimas, projekto pavadinimas, bendra lėšų, reikalingų projektui įgyvendinti, suma, iš savivaldybės biudžeto prašoma suma, surinktų vertinimo balų suma, pastabos (3 priedas).

19. SJRK suvestinę perduoda Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybai.

20. Per 20 darbo dienų nuo paskutinės nustatytos paraiškų pateikimo dienos ir SJRK pateiktos suvestinės, turi būti suorganizuotas JRT posėdis.

21. Projektų vertinimą atlieka JRT, vadovaudamasi Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatais (toliau – nuostatai), užpildydami vertinimo anketą (4 priedas).

22. JRT, vadovaudamasi vertinimo anketomis, parengia protokolą, kuriame teikia pasiūlymus savivaldybės administracijos direktoriui dėl projektų finansavimo, jei projektas įvertinamas daugiau nei 30 vertinimo balų, ar nefinansavimo, jeigu projektas įvertinamas mažiau nei 30 vertinimo balų, ir pateikia skyriui per 5 darbo dienas nuo JRT posėdžio.

23. Paraiškų vertinimo posėdžiuose stebėtojų teisėmis turi teisę dalyvauti organizacijų vadovai, projektų vykdytojai ir kiti suinteresuoti atstovai.

24. Projektų paraiškoms iš savivaldybės biudžeto finansuoti skiriama 95 procentai prašomos projekto sumos ir tinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos:

24.1užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms projekto vykdytojams, kurie tiesiogiai vykdo projektą (ne daugiau kaip 100 Eur);

24.2. apmokėjimas už darbą pagal autorines, paslaugų sutartis pvz., lektoriai, mokymų vadovai (ne daugiau kaip 40 Eur už vieną valandą);

24.3. apmokėjimas už prekes, būtinas projektui įgyvendinti;

24.4. patalpų, kuriose vykdomos projekto veiklos, nuomos išlaidos, komunalinės paslaugos: šildymas, elektros energija, vandentiekis, kanalizacija ir pan.;

24.5. transporto, reikalingo projekto veiklai vykdyti, nuoma ir išlaikymas (degalai, tepalai ir pan.) pagal nustatytas bazines kuro sąnaudų normas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministro įsakymu Nr. 405 „Dėl automobilių kuro normų nustatymo metodikos", apmokėjimas už transporto bilietus;

24.6. ryšių išlaidos (telefonas, faksas, paštas) (neviršijant 15 Eur 1 projekto vykdytojui per mėnesį;

24.7. kopijavimo, vertimo, leidybos ir pristatymo visuomenei sklaidos išlaidos;

24.8. projekto dalyvių maitinimo paslaugos ar išlaidos: maisto produktai, nealkoholiniai gėrimai, kitos prekės, reikalingos maitinimo paslaugoms organizuoti (jeigu planuojamų veiklų trukmė ne trumpesnė kaip 5 val.) (ne daugiau kaip 8 Eur 1 asmeniui per dieną);

24.9. projekto dalyvių apgyvendinimo paslaugų išlaidos (ne daugiau kaip 20 Eur 1 asmeniui per parą);

24.10. bankų, kitų kredito ar mokėjimo įstaigų suteiktų paslaugų už piniginių lėšų pervedimą mokesčiai;

24.11. organizacijos įregistravimo, perregistravimo arba vadovybės keitimo, likvidavimo išlaidos pagal pateiktus dokumentus;

24.12. išlaidos savanoriškai veiklai organizuoti Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatymo ir Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų ir tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2011 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. A1-330 „Dėl Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

25. Finansavimas projektų paraiškoms nėra skiriamas ir netinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos:

25.1. ilgalaikio materialiojo turto įsigijimui, jeigu įsigijimo savikaina didesnė už Vyriausybės nustatytą viešojo sektoriaus subjekto ilgalaikio materialiojo turto vertę ir kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatyme, kurio vertė yra 500 Eur;

25.2. statinių ir (arba) patalpų statybos, rekonstrukcijos, kapitalinio ir (arba) einamojo remonto išlaidos;

25.3. išlaidos, susijusios su veikla, vykdyta iki paraiškos pateikimo ir sutarties pasirašymo, pvz.: paraiškos parengimas, organizacijos įsiskolinimai, kurie yra laikomi organizacijos rizika įgyvendinti projektus;

25.4. tarptautiniuose projektuose dalyvaujančių kitų šalių gyventojų atvykimo ir išvykimo iš Lietuvos bei kelionės draudimo išlaidos;

25.5. Lietuvos Respublikos gyventojų tarptautinės kelionės lėktuvu (jei neįrodoma, kad skrydžio išlaidos bus mažesnės už kitus įmanomus išlaidų variantus);

25.6. visos išlaidos projektui įgyvendinti už Lietuvos Respublikos ribų;

25.7. komercinė veikla;

25.8. jei praėjusiais biudžetiniais metais organizacija pažeidė Apraše nustatytą tvarką.

26. Finansuojami projektai turi būti įgyvendinti per einamuosius biudžetinius metus.

27. Skyrius, atsižvelgdamas į JRT protokole nurodytą sprendimą, rengia savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo projektą dėl finansuojamų ir nefinansuojamų projektų sąrašo ir lėšų skyrimo ar neskyrimo.

28. Galutinį sprendimą dėl lėšų skyrimo organizacijoms priima savivaldybės administracijos direktorius ir finansavimas skiriamas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu

(toliau – įsakymas), atsižvelgus į JRT protokolą.

29. Finansuojamų ir nefinansuojamų projektų sąrašas ir įsakymas skelbiami savivaldybės interneto svetainės www.joniskis.lt skiltyje „ NVO ir jaunimas“.

30. Su organizacija, kuriai yra skirtas finansavimas, sudaroma nustatytos formos finansinės paramos sutartis (toliau – sutartis) (5 priedas), kurioje nustatomi įsipareigojimai, finansavimo dydis, finansavimo teikimo terminai, lėšų naudojimo, atskaitomybės bei atsakomybės sąlygos. Organizacija, kaip finansinės paramos gavėja, prie sutarties kartu pateikia tikslią projekto sąmatą (aktuali programos sąmatos forma patvirtinta Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu) ir atsako už projekto įgyvendinimą ir tikslinį lėšų naudojimą. Sutartis sudaroma ne vėliau nei per 25 kalendorines dienas nuo įsakymo dėl lėšų skyrimo projektui priėmimo dienos.

31. Jei organizacija nepasirašo sutarties per nurodytą terminą, sprendimas dėl lėšų skyrimo šiai organizacijai yra atšaukiamas įsakymu, kurį parengia skyrius.

32.  BAS, vadovaudamasis įsakymu, perveda lėšas į nurodytas organizacijų sąskaitas pagal sudarytas sutartis ir patvirtintas programų sąmatas.

33. Lėšos gali būti naudojamos tik tinkamoms projekto išlaidoms ir pagrįstos teisės aktų reikalavimus atitinkančiais apskaitos dokumentais.

 

 

V SKYRIUS

 

PROJEKTO ĮGYVENDINIMAS, VIEŠINIMAS IR SKLAIDA

 

34. Organizacija turi viešinti projektą, kad tikslinės grupės ir visuomenė sužinotų apie projekto tikslus, eigą ir jo rezultatus. Viešindama projektą, organizacija turi nepažeisti viešosios tvarkos ir laikytis teisės aktų nustatytos tvarkos.

35. Organizacijos vadovas privalo informuoti SJRK ir JRT prieš 5 darbo dienas telefonu, elektroniniu paštu ir kitomis priemonėmis apie vyksiančias projekto įgyvendinimo priemones.

36. Organizacija privalo parengti ir paskelbti žiniasklaidoje ne mažiau kaip 2 publikacijas apie įgyvendinamą projektą.

37. Organizacija savo projekto priemonėse, plakatuose, leidiniuose, reklamoje turi nurodyti finansinės paramos teikėją Joniškio rajono savivaldybę, jaunimo iniciatyvų projektų rėmimo programą:

37.1. naudoti savivaldybės logotipus visuose su projekto veikla susijusiuose dokumentuose ir leidiniuose, taip pat visoje teikiamoje informacijoje ir leidiniuose, neatsižvelgiant į jų formą ir pateikimo būdą, nurodyti, kad už ją atsakingas tik autorius ir kad savivaldybė neatsako už toje medžiagoje pateiktos informacijos panaudojimą;

37.2. ataskaitą, nuotraukas ar vaizdo medžiagą iš organizuojamų projekto renginių ir kitą aktualią informaciją apie projekto vykdymą, skelbti organizacijos interneto svetainėje, socialinių tinklų paskyrose ir savivaldybės interneto svetainėje.

 

VI SKYRIUS

ATSISKAITYMAS

 

38. Organizacija privalo atsiskaityti skyriui už suteiktą finansinę paramą iš savivaldybės biudžeto per 30 dienų įgyvendinus projektą, bet ne vėliau nei iki einamųjų metų gruodžio 10 dienos, ir pateikti šiuos dokumentus, patvirtintus organizacijos vadovo, organizacijos finansininko, projekto vykdytojo parašais, skyriui registruoti:

38.1 užpildytą nustatytos formos projekto įgyvendinimo ataskaitą (6 priedas);

38.2. aktualią biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitą;

38.3. pirktų naujų prekių ir paslaugų sąskaitų faktūrų kopijas (sąskaitose privalo būti nurodytas tikslus kiekvienos pirktos prekės ir paslaugos pavadinimas);

38.4. sutarčių ir atliktų darbų priėmimo aktų kopijas;

38.5. transporto paslaugos (panaudos sutartį, automobilio techninio paso kopiją, kuro nurašymo aktą, kuriame turi atsispindėti važiuotas maršrutas kilometrais, kuro sąnaudos apskaičiuotos pagal automobilio bazinę kuro sąnaudų normą);

38.6. projekto dalyvių vardinį sąrašą, kuriame nurodoma: vardas, pavardė, amžius, atstovaujama organizacija, elektroninio pašto adresas ir dalyvavusio asmens parašas (7 priedas);

38.7. nustatytos formos prekių nurašymo aktą (su paaiškinimais, kur panaudota) (8 priedas);

38.8. turimą rašytinę ir vaizdinę medžiagą apie projekto vykdymą;

38.9. kitus išlaidas pateisinančius dokumentus.

39. SJRK, gavęs iš skyriaus projektų ataskaitas, priedus ir kitus dokumentus (toliau –ataskaitos), atlieka ataskaitų patikrą pagal Aprašo 38 punktą.

40. SJRK, atlikęs ataskaitų patikrą, dokumentuoja skyriaus organizacijos byloje, o finansines ataskaitas perduoda BAS įvertinti gautas organizacijų projektų finansines ataskaitas ir pateiktus dokumentus.

41. Jei organizacija nevykdė arba netinkamai vykdė projektą ir laiku nepateikė projekto įgyvendinimo ataskaitos ir išlaidas pateisinančių dokumentų, SJRK privalo informuoti skyriaus vedėją, BAS vedėją, savivaldybės administracijos direktorių, kuris turi teisę nutraukti finansinės paramos sutartį. Organizacija per 15 darbo dienų privalo grąžinti savivaldybės administracijai lėšas, skirtas iš savivaldybės biudžeto. Organizacija praranda teisę kitais metais dalyvauti konkurse.

42. Organizacijos privalo projekto įgyvendinimo eigą ir rezultatus pristatyti JRT posėdžiuose suderinus su SJRK. Organizacija, nepristačiusi projekto eigos ir rezultatų JRT, kitais metais praranda teisę dalyvauti konkurse.

43. Už lėšų tikslingą ir teisėtą panaudojimą atsako organizacija.

44. Nepanaudotos ar panaudotos ne pagal paskirtį organizacijos projekto lėšos turi būti grąžintos finansinės paramos sutartyje nustatyta tvarka ir sąlygomis.

45. Organizacija, pažeidusi Aprašo bei finansinės paramos sutarties reikalavimus, atsako teisės aktų nustatyta tvarka, grąžina savivaldybės lėšas ir praranda teisę kitais metais teikti paraišką ir gauti finansavimą iš savivaldybės.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

46. Ginčai dėl šio Aprašo taikymo, sprendimo dėl lėšų skyrimo ar neskyrimo sprendžiami Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

47. Dokumentai (posėdžių protokolai, susirašinėjimo medžiaga, projektai ir kita) saugomi savivaldybės administracijos archyve Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

48. Savivaldybės administracija neprisiima atsakomybės, jei dėl organizacijos paraiškoje nurodytų klaidingų duomenų ryšiams palaikyti (adreso, telefono, fakso numerio, elektroninio pašto adreso ir kt.) organizacijos nepasiekia laiškai arba negalima susisiekti su organizacijos atstovais.

49. Aprašas keičiamas, pildomas ir pripažįstamas netekusiu galios įsakymu.

50. Aprašas viešai skelbiamas Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje.

51. Aprašo vykdymo kontrolę atlieka savivaldybės administracija.

 

_______________________

part_4195a843bc344178aadab3cb9e2ac13b_end