PanevezioHerbas

 

PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ASMENŲ PRIĖMIMO Į PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS MOKYKLAS, VYKDANČIAS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO (IŠSKYRUS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO), FORMALŲJĮ ŠVIETIMĄ PAPILDANČIO UGDYMO, NEFORMALIOJO SUAUGUSIŲJŲ MENINIO UGDYMO PROGRAMAS IR NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMAS PER MOKINIŲ ATOSTOGAS, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO IR SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2009 M. GEGUŽĖS 28 D. SPRENDIMO NR. 1-33-9 „DĖL MOKINIŲ PRIĖMIMO Į PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS MOKYKLAS, VYKDANČIAS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMAS, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PRIPAŽINIMO NETEKUSIU GALIOS

 

2021 m. gruodžio 23 d. Nr. 1-378

Panevėžys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 8 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 15 straipsniu, 29 straipsnio 6 ir 8 dalimis, Savivaldybių administracijų švietimo padalinių bendrųjų nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. vasario 5 d. nutarimu Nr. 128 „Dėl Savivaldybių administracijų švietimo padalinių bendrųjų nuostatų patvirtinimo“ (2011 m. birželio 29 d. nutarimo Nr. 767 redakcija), 7.16.6, 7.16.7, 7.16.11 papunkčiais, Panevėžio miesto savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Asmenų priėmimo į Panevėžio miesto savivaldybės mokyklas, vykdančias neformaliojo vaikų švietimo (išskyrus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo), formalųjį švietimą papildančio ugdymo, neformaliojo suaugusiųjų meninio ugdymo programas ir neformaliojo vaikų švietimo programas per mokinių atostogas, tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2009 m. gegužės 28 d. sprendimą Nr. 1-33-9 „Dėl Mokinių priėmimo į Panevėžio miesto savivaldybės mokyklas, vykdančias neformaliojo vaikų švietimo programas, tvarkos aprašo patvirtinimo“ su vėlesniais pakeitimais.

3. Skelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Panevėžio miesto savivaldybės interneto svetainėje.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                      Rytis Mykolas Račkauskas

 

PATVIRTINTA

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos

2021 m. gruodžio 23 d. sprendimu Nr. 1-378

 

 

ASMENŲ PRIĖMIMO Į PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS MOKYKLAS, VYKDANČIAS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO (IŠSKYRUS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO), FORMALŲJĮ ŠVIETIMĄ PAPILDANČIO UGDYMO, neformaliojo SUAUGUSIŲJŲ MENINIO UGDYMO PROGRAMAS IR NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PROGRAMAS PER MOKINIŲ ATOSTOGAS, TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. asmenų priėmimo į Panevėžio miesto savivaldybės mokyklas, vykdančias neformaliojo vaikų švietimo (išskyrus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo), formalųjį švietimą papildančio ugdymo, neformaliojo suaugusiųjų meninio ugdymo programas ir neformaliojo vaikų švietimo programas per mokinių atostogas, tvarkos apraše nustatomas asmenų (darželinukų, vaikų, suaugusių asmenų) priėmimas į neformaliojo vaikų švietimo (išskyrus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo), formalųjį švietimą papildančio ugdymo, neformaliojo suaugusiųjų švietimo ugdymo programas, neformalųjį ugdymą vykdančias Panevėžio muzikos mokyklą, Panevėžio dailės mokyklą, Panevėžio moksleivių namus, Panevėžio gamtos mokyklą, Panevėžio švietimo centro skyrius: Panevėžio robotikos centrą „RoboLabas“ ir Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centrą (toliau – mokyklos).

2. Už ugdymą mokyklose ir už kitas atlygintinai teikiamas paslaugas imamas Panevėžio miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos nustatyto atlyginimo dydžio mokestis.

3. Atlyginimo už ugdymo paslaugas lengvatos taikomos Lietuvos Respublikos įstatymų ir Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

 

II SKYRIUS

PROGRAMOS IR MOKYMOSI TRUKMĖ

 

4. Rengiant programas atsižvelgiama į vaikų ir suaugusiųjų amžių, gebėjimus, poreikius ir interesus, vaikų tėvų pageidavimus, švietimo stebėsenos rodiklius, mokinių pasiekimų ir pažangos vertinimo ugdymo procese informaciją, mokyklos veiklos kokybės įsivertinimo ir išorinio vertinimo duomenis, pedagogų pasirengimą ir turimą mokyklos materialinę bazę, neformaliojo švietimo paskirtį.

5. Neformalusis švietimas mokyklose organizuojamas pagal mokytojų parengtas trumpalaikes (1–2 metų) neformaliojo vaikų švietimo ir ilgalaikes (3–4 metų) formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas, trumpalaikes (1–2 metų) neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas (toliau – programos), (vienkartines) neformaliojo ugdymo veiklas, pagal ugdymo planus, kuriuos suderina su mokyklos taryba ir kuriems įsakymu pritaria Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas atstovas ir įsakymu tvirtina mokyklos direktorius. Ugdymo turinio formavimo ir ugdymo proceso organizavimo klausimais mokyklos direktorius gali organizuoti mokytojų ir kitų darbuotojų, kurių veikla susijusi su nagrinėjamu klausimu, pasitarimus.

6. Programos rengiamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintu Bendrųjų iš valstybės ir savivaldybių biudžetų finansuojamų neformaliojo švietimo programų kriterijų aprašu, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu ir Neformaliojo vaikų švietimo koncepcija. Mokyklos gali rengti šias programas ir veiklas, atitinkančias mokyklos nuostatus:

6.1. formalųjį švietimą papildančio ugdymo programą (toliau – FŠPU);

6.2. neformaliojo vaikų švietimo (išskyrus ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą) programą (toliau – NVŠ);

6.3. neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą (toliau – NSŠ);

6.4. neformaliojo ugdymo veiklą: edukacijas, ekskursijas, stovyklas (toliau – NUV).

7. FŠPU ilgalaikes (3–4 metų) programas mokyklos rengia vadovaudamosi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintomis Rekomendacijomis dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo. Mokyklose mokiniai priimami mokytis pagal trumpalaikes (trukmė – 1–2 metai) mokyklos siūlomas NVŠ programas, NSŠ programas ir NUV, atliepiančias Panevėžio miesto prioritetus. Programos turi būti registruotos Neformaliojo švietimo programų registre (toliau – NŠPR), privalo turėti unikalų NŠPR kodą, nurodyti ugdymo kryptis, ugdymo krypčių pakraipas, nurodyti programos aprėptį. NVŠ ir FŠPU lankantys asmenys turi būti registruoti Mokinių registre, duomenys turi būti matomi Švietimo informacijos valdymo sistemoje ŠVIS.

 

III SKYRIUS

PRIĖMIMAS

 

8. Mokykla kasmet nuo balandžio 1 d. priima asmenis į mokyklą Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka ir pagal mokyklų galimybes, sudaro mokymo sutartis teisės aktų nustatyta tvarka. Į mokyklą priimami vaikai nuo 4 metų, atsižvelgiant į tėvų ir vaikų pageidavimus, vaiko gebėjimus, amžių ir interesus, ir suaugę asmenys, norintys mokytis pagal NSŠ programas. Asmenų meninių gebėjimų patikrinimas ir priėmimas į Mokyklą pagal FŠPU programas vykdomas nuo gegužės 1 d. iki birželio 15 d. ir nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 10 d., į kitas programas asmenys gali būti priimami ištisus metus. Priėmimas reglamentuotas kiekvienos mokyklos priėmimo tvarkoje, atsižvelgiant į šį Aprašą ir į Savivaldybės tarybos nustatytą finansuojamą maksimalų mokykloje mokomų mokinių (vaikų) pagal minėtas Programas skaičių. Asmenys į mokyklas priimami mokytis pagal šias ugdymo programas:

8.1. Panevėžio muzikos mokykloje – pagal FŠPU, NVŠ ir NSŠ programas:

8.1.1. individualią pradinio, pagrindinio, profesinės linkmės muzikinio (fortepijono, smuiko, violončelės, gitaros, kanklių, birbynės, lumzdelio, skrabalų, saksofono, fleitos, klarneto, varinių pučiamųjų instrumentų, mušamųjų instrumentų, akordeono, sintezatoriaus, chorinio dainavimo, solinio dainavimo) FŠPU programas;

8.1.2. pradinio, pagrindinio, šokio (baleto, lietuvių liaudies šokio, šiuolaikinio šokio) FŠPU programas;

8.1.3. pagal NVŠ programas:

8.1.3.1. ankstyvojo muzikinio ugdymo programą;

8.1.3.2. parengiamąją muzikinio ugdymo programą;

8.1.3.3. ankstyvojo baleto programą;

8.1.3.4. muzikos mėgėjų ugdymo programą;

8.1.3.5. kryptingo ugdymo meno kolektyvuose programą;

8.1.3.6. kryptingo muzikinio ugdymo programą;

8.1.3.7. meninės saviraiškos ugdymo programą;

8.1.4. pagal NSŠ programą– individualią ar grupinę suaugusiųjų muzikinio ugdymo programas.

8.2. Panevėžio dailės mokykloje – FŠPU, NVŠ ir NSŠ programas:

8.2.1. pagal pradinio, pagrindinio, kryptingo dailės FŠPU programas;

8.2.2. ankstyvojo dailės NVŠ programą ir mokinių, dirbančių pagal individualią dailės NVŠ programą;

8.2.3. pagal NSŠ programą – suaugusiųjų grupės, dirbančios pagal individualią dailės NSŠ programą.

8.3. Panevėžio moksleivių namuose – pagal NVŠ programas ir NUV:

8.3.1. meninio ugdymo programas;

8.3.2. techninės kūrybos ir saviraiškos ugdymo programas;

8.3.3. turizmo ir sporto programas;

8.3.4. neformaliojo ugdymo edukacines programas.

8.4. Panevėžio gamtos mokykloje pagal NVŠ aplinkosaugines (ekologines) programas ir NUV.

8.5. Panevėžio švietimo centro padaliniuose:

8.5.1. Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ pagal NVŠ, NSŠ programas ir NUV:

8.5.1.1. sumaniosios specializacijos NVŠ programas;

8.5.1.2. technologinio-inžinerinio ugdymo NVŠ programas;

8.5.1.3. kūrybinių industrijų NVŠ programas.

8.5.2. NSŠ programas:

8.5.2.1. technologinio-inžinerinio suaugusiųjų ugdymo programą;

8.5.2.2. kūrybinių inovacijų programą šeimoms.

8.5.3. Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre pagal NVŠ, NSŠ programas ir NUV:

8.5.3.1. NVŠ programą – STEAM specializacijos programą;

8.5.3.2. NSŠ programą – STEAM suaugusiųjų programą;

8.5.3.3. NUV – STEAM edukacinę pažintinę programą.

9. Pageidaujantys mokytis asmenys, vaikų tėvai (globėjai, rūpintojai) turi pateikti mokyklos nustatytos formos prašymą mokyklos raštinei ar elektroniniu būdu siųsdami prašymą į mokyklos nurodytą priėmimo el. paštą. Prašyme nurodoma: asmens vardas, pavardė, asmens kodas, faktinė ir deklaruota gyvenamoji vieta, vaiko tėvų (globėjų, rūpintojų) vardai, pavardės, kontaktai (mob. tel. numeris ir el. pašto adresas) ir pagal kokias pasirinktas programas norima mokytis.

10. Mokyklos direktorius nustato ir viešai skelbia mokyklos interneto svetainėje prašymų priėmimo terminus, taip pat informaciją apie mokyklos vykdomas švietimo programas, jų pasirinkimo galimybes, priėmimo sąlygas, mokamas paslaugas, mokytojų kvalifikaciją, svarbiausius mokyklos pasiekimus ir tradicijas, kitą informaciją, kurią vadovaujantis teisės aktais reikia skelbti viešai. Pranešimai ir informacija visuomenei apie mokyklos veiklą skelbiami viešai Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Meninių ir kitų gebėjimų kriterijai, priimant mokinius į FŠPU programas, nustatomi kiekvienos mokyklos priėmimo tvarkoje.

11. Priimant asmenis į mokyklas atranka nevykdoma, jei FŠPU mokykla nenumato kitaip.

12. Priėmimas mokytis pagal programas vyksta ištisus metus. Į FŠPU programas mokslo metų laikotarpiu gali būti priimama mokyklų nustatyta tvarka. Grupių, klasių komplektavimas vykdomas iki einamųjų metų rugsėjo 1 d, bet ne vėliau nei iki spalio 1 d. FŠPU, NVŠ mokyklose ir tvirtinamas Savivaldybės tarybos.

13. Prašymai dėl priėmimo į mokyklą registruojami Prašymų registracijos žurnale.

14. Asmenų priėmimas į mokyklą ir išbraukimas iš mokyklos įforminamas direktoriaus įsakymu ir mokyklos nustatytos formos mokymosi sutartimi (toliau – Sutartis). Sutartį už vaiką iki 14 metų pasirašo vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų). Vyresnis negu 14 metų vaikas Sutartį gali pasirašyti tik turėdamas vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) raštišką sutikimą. Sutartyje aptariami mokyklos ir asmens įsipareigojimai, jų nevykdymo pasekmės, ugdymo programa, sudaroma jo mokymosi pagal tą programą laikotarpiui. Sutartis sudaroma dviem egzemplioriais ir registruojama Mokymo sutarčių registracijos žurnale.

14.1. Sudarius Sutartį, mokinys įrašomas į mokyklos turimas informacines mokinių apskaitos sistemas, formuojama jo asmens byla.

14.2. Mokiniui išvykus iš mokyklos, jo asmens byla lieka mokykloje.

14.3. Gavus neformaliojo švietimo mokyklos, kurioje mokinys tęsia mokslą, prašymą, šiai mokyklai išsiunčiamos dokumentų kopijos, pateikiama pažyma apie mokymosi rezultatus.

14.4. Už Mokymo sutarčių registracijos žurnalo tvarkymą atsako mokyklos direktorius arba jo paskirtas mokyklos darbuotojas.

 

IV SKYRIUS

PROGRAMŲ VYKDYMAS PER MOKINIŲ ATOSTOGAS

 

15. Mokykla sudaro sąlygas vaikų neformaliojo švietimo veikloms mokinių atostogų metu. Programas lankantiems mokiniams skiriamos rudens, žiemos (Kalėdų), pavasario (Velykų), vasaros ir kitos atostogos, atsižvelgus į Bendruosius ugdymo planus. FŠPU ir (ar) NVŠ mokyklų tarybos nustato mokiniams skiriamų atostogų laiką.

16. Mokinių, besimokančių pagal kitų teikėjų NVŠ programas, kurios finansuojamos iš valstybės ir (ar) Savivaldybės biudžetų, atostogos derinamos pagal Bendrųjų ugdymo planų nuostatas.

17. Per mokinių atostogas vykdomos įvairios užimtumo programos, įgyvendinama pažintinė ir kultūrinė veikla neformaliojo švietimo teikėjo nustatyta tvarka.

 

V SKYRIUS

MOKINIŲ IŠBRAUKIMAS IŠ MOKYKLOS MOKINIŲ SĄRAŠŲ

 

18. Mokiniai iš mokinių sąrašų išbraukiami mokyklos direktoriaus įsakymu šiais atvejais:

18.1. mokiniams baigus mokyklą;

18.2. mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) parašius prašymą dėl mokinių išbraukimo iš mokyklos mokinių sąrašų;

18.3. mokyklos tarybai priėmus nutarimą dėl mokinio pašalinimo iš mokyklos:

18.3.1. dėl pareigų, numatytų mokyklos nuostatuose ir mokyklos darbo tvarkos taisyklėse nesilaikymo;

18.3.2. mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) pažeidus sutartyje numatytus įsipareigojimus.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

19. Informacija apie priėmimo į mokyklas tvarką, priėmimo pradžią ir pabaigą, prašymų, mokymo sutarčių formos, pateikimo laiką, asmens pateikiamus dokumentus skelbiama mokyklose, Savivaldybės interneto svetainėje, spaudoje.

20. Dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, tvarkomi ir saugomi vadovaujantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 „Dėl Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“. Pasibaigus saugojimo terminui, dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, sunaikinami, išskyrus tuos, kurie įstatymų ar kitų teisės aktų, reglamentuojančių duomenų saugojimą, nustatytais atvejais turi būti perduoti saugoti pagal Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymą, jo įgyvendinamuosius ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius tokių dokumentų saugojimą.

21. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (toliau – Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis. Asmens duomenys trečiosioms šalims gali būti teikiami tik įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka, laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimų.

22. Aprašas skelbiamas Savivaldybės ir mokyklos interneto svetainėse, Teisės aktų registre.

23. Aprašas gali būti keičiamas, papildomas Savivaldybės tarybos sprendimu.

24. Aprašo kontrolę atlieka Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.

________________________