VALSTYBĖS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS IR ĮVAIKINIMO TARNYBOS PRIE

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2011 m. BIRŽELIO 22 d. įsakymo Nr. BV-16 „Dėl GLOBĖJŲ (RŪPINTOJŲ) IR ĮTĖVIŲ PAIEŠKOS, RENGIMO, ATRANKOS, KONSULTAVIMO IR PAGALBOS JIEMS PASLAUGŲ TEIKIMO REKOMENDACIJŲ patvirtinimo“ pakeitimo

 

2020 m. gegužės 25 d. Nr. BV-157

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Asmenų, norinčių tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, budinčiu globotoju ar įvaikinti vaiką, rengimo, vertinimo, konsultavimo ir pagalbos jiems teikimo rekomendacijas, patvirtintas Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2019 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. BV-289 „Dėl Asmenų, norinčių tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, budinčiu globotoju ar įvaikinti vaiką, rengimo, vertinimo, konsultavimo ir pagalbos jiems teikimo rekomendacijų patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju) arba budinčiu globotoju, sutuoktiniui ar bendrai gyvenančiam neįregistravus santuokos asmeniui, asmenims, norintiems įvaikinti sutuoktinio vaiką ir vaiko artimajam giminaičiui, norinčiam tapti vaiko globėju (rūpintoju), dėl kurio teigiamo pradinio įvertinimo priimtas Tarnybos teritorinio skyriaus sprendimas, mokymai neprivalomi, tačiau rekomenduojami. Pakartotiniai mokymai pagal GIMK programą neprivalomi globėjams (rūpintojams), įtėviams, šeimynos steigėjams, dalyviams, dalyvavusiems mokymuose pagal GIMK programos pagrindinę dalį arba dalyvavusiems mokymuose nuo 2008 m. sausio 1 d. iki 2018 m. rugsėjo 1 d. pagal Bendrą globėjų (rūpintojų) ir įtėvių rengimo programą (iki 2011 m. birželio 22 d. vadinama PRIDE programa) Įvadinę dalį ir turintiems tai patvirtinantį pažymėjimą, taip pat budintiems globotojams, bendruomeninių vaikų globos namų ir globos centrų darbuotojams, išklausiusiems mokymus pagal GIMK programos Pagrindinę ir Specializuotą dalis, išskyrus tuos atvejus, kai nuo Išvados parengimo dienos praėjo 24 mėnesiai ir asmuo nebuvo paskirtas vaiko globėju (rūpintoju), netapo šeimynos steigėju, dalyviu ar budinčiu globotoju.“

2. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Asmenys, išklausę pasirengimo vaiko globai (rūpybai) ar įvaikinimui mokymus kitoje šalyje ir gavę tos šalies įgaliotos įstaigos Išvadą dėl pasirengimo vaiko globai (rūpybai) ar įvaikinimui, kartu su prašymu dėl vaiko globos (rūpybos), įvaikinimo, budinčio globotojo arba šeimynos veiklos turi pateikti tai patvirtinantį dokumentą. Tokiais atvejais mokymai pagal GIMK programos Pagrindinę dalį šiems asmenims gali būti neprivalomi, tačiau Tarnybos atestuoti asmenys privalo organizuoti ne mažiau kaip 2 individualius susitikimus su asmenimis, kurie privalo vykti asmens namuose ir parengti Išvadą šių Rekomendacijų nustatyta tvarka.“

3. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Asmenys, siekiantys vykdyti ar jau vykdantys budinčio globotojo veiklą, tapti šeimynos steigėjais ar dalyviais ar jau esantys šeimynos steigėjai, dalyviai, teikti ar jau teikiantys laikino atokvėpio paslaugą budinčių globotojų prižiūrimiems, globėjų (rūpintojų), šeimynose globojamiems (rūpinamiems) vaikams, išklauso mokymus pagal GIMK programos Pagrindinę ir Specializuotą dalis, išskyrus tais atvejais, jeigu asmuo nuo 2008 m. sausio 1 d. iki 2018 m. rugsėjo 1 d. yra išklausęs mokymus pagal Bendrą globėjų (rūpintojų) ir įtėvių rengimo programos (iki 2011 m. birželio 22 d. vadinama PRIDE programa) Įvadinę dalį ir turi tai patvirtinantį pažymėjimą, tada asmeniui išklausiusiam mokymus pagal GIMK programos Specializuotą dalį yra parengiama Išvada dėl pasirengimo prižiūrėti globos centro globojamus (rūpinamus) vaikus ar tapti šeimynos steigėju ir/ar dalyviu ar teikti laikino atokvėpio paslaugą.“

4.           Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Mokymų pagal GIMK programą grupės organizuojamos atsižvelgiant į asmenų, norinčių tapti vaiko globėjais (rūpintojais), šeimynos steigėjais, dalyviais, budinčiais globotojais, įvaikintojais, individualius poreikius ir lūkesčius vaiko atžvilgiu. Globos centras informaciją apie organizuojamus mokymus, taip pat apie kiekvieną organizuojamą mokymų grupę ir mokymų datas turi skelbti savo internetinėje svetainėje bei viešinti kitomis priemonėmis. Mokymų grupės gali būti šios:

9.1. globėjų (rūpintojų), šeimynos steigėjų, dalyvių, budinčių globotojų;

9.2. asmenų, siekiančių tapti įtėviais;

9.3. artimųjų giminaičių;

9.4. bendruomeninių vaikų globos namų ir globos centro darbuotojų;

9.5. mišrios grupės, kurios sudaromos tais atvejais, kai nėra galimybių sudaryti atskirų grupių.

5. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Globos centras negali organizuoti mokymų pagal GIMK programą ir atlikti asmens / šeimos vertinimo, kai, siekiant užtikrinti GIMK programos mokymų ir vertinimo skaidrumą ir nešališkumą, yra galimas viešųjų ir privačių interesų konfliktas tarp globos centro, Tarnybos atestuotų asmenų ir asmens (-ų), siekiančio (-ų) tapti vaiko globėju (rūpintoju), įtėviu, budinčiu globotoju ar šeimynos steigėju, dalyviu. Tokiu atveju globos centras per 3 darbo dienas raštu informuoja savivaldybės administraciją, Tarnybos teritorinį skyrių, veikiantį savivaldybėje, ir asmenį apie atsisakymą organizuoti GIMK mokymus bei asmens vertinimą ir nurodo tokio atsisakymo priežastis. Tokiu atveju savivaldybės administracija, savivaldybės nustatyta tvarka per Vaiko globos organizavimo nuostatuose nustatytą terminą turi organizuoti asmeniui, siekiančiam tapti vaiko globėju (rūpintoju), įtėviu, budinčiu globotoju ar šeimynos steigėju, dalyviu, mokymus pagal GIMK programą ir atlikti asmens / šeimos vertinimą pirkdama Tarnybos atestuotų asmenų paslaugas.“   

6. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Vaiko globėjui (rūpintojui), šeimynos steigėjui, dalyviui, kuriam, vadovaujantis Vaiko globos organizavimo nuostatais, mokymai pagal GIMK programą yra privalomi, tačiau mokymų pagal GIMK programą vaiko globėjas (rūpintojas), šeimynos steigėjas, dalyvis nėra išklausęs, nes vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu buvo paskirtas iki imperatyvių teisės aktų nuostatų įsigaliojimo, pateikia rašytinį prašymą savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai dėl dalyvavimo mokymuose pagal GIMK programą. Pabaigus mokymus vaiko globėjui (rūpintojui), šeimynos steigėjui, dalyviui parengiama Išvada, kurioje atskleidžiami asmens penki gebėjimai vykdant vaiko globą (rūpybą) ir esant poreikiui gali būti teikiamos rekomendacijos dėl tolesnių mokymų ir pagalbos teikimo.“

7. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:

16. Asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, budinčiu globotoju ar įvaikinti vaiką, sutuoktinis ar bendrai gyvenantis, neįregistravęs santuokos asmuo, mokymus pagal GIMK programą lanko Vaiko globos organizavimo nuostatų ir Asmenų, norinčių įvaikinti vaikus, ir galimų įvaikinti vaikų apskaitos Lietuvos Respublikoje tvarkos aprašo nustatyta tvarka. Artimasis giminaitis, asmuo, norintis įvaikinti sutuoktinio vaiką, asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, budinčiu globotoju sutuoktinis ar bendrai gyvenantis neįregistravęs santuokos asmuo, pageidaujantis dalyvauti mokymuose, tačiau dėl objektyvių priežasčių (pavyzdžiui, darbo (veiklos) grafiko, sveikatos būklės, išvykimo į ilgalaikę komandiruotę) negalintis lankyti mokymų nustatyta tvarka, gali pateikti prašymą savivaldybės administracijai, kad būtų sudaryta galimybė mokytis pagal individualų grafiką, ir kartu pridėti tai pagrindžiančius dokumentus.“

8. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

17. Tarnybos atestuoti asmenys, įvertinę artimojo giminaičio, asmens, norinčio įvaikinti sutuoktinio vaiką, asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, budinčiu globotoju sutuoktinio ar bendrai gyvenančio neįregistravusio santuokos asmens, gautą prašymą  ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos informuoja asmenį apie  galimybę mokytis pagal individualų mokymų grafiką.“

9. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:

20. Tais atvejais, kai asmuo, norintis tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, budinčiu globotoju ar įvaikinti vaiką, dėl susiklosčiusių aplinkybių informuoja globos centrą, jog negali pradėti lankyti mokymų pagal GIMK programą nustatytu laiku ar pateikia rašytinį prašymą globos centrui dėl kitos mokymų datos paskyrimo ar dėl mokymų sustabdymo konkrečiam laikotarpiui arba mokymų nutraukimo, globos centras, išnagrinėjęs prašymą, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo asmens prašymo gavimo dienos, informuoja raštu arba elektroniniu paštu asmenį ir savivaldybės administraciją, iš kurios gavo prašymą organizuoti mokymus pagal GIMK programą, apie paskirtą kitą mokymų laiką, mokymų sustabdymą arba nutraukimą.“

10. Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Mokymus pagal GIMK programą veda, individualius susitikimus organizuoja, Išvadą (2 priedas) rengia, pakartotinį vertinimą atlieka, išvados tikslinimą ir atnaujinimą rengia ne mažiau kaip du Tarnybos atestuoti asmenys.“   

11. Pakeičiu 28 punktą ir jį išdėstau taip:

28. Tarnybos atestuoti asmenys organizuoja individualius susitikimus, kurių skaičių, esant poreikiui, gali didinti:

28.1. ne mažiau kaip 2 individualius susitikimus su asmeniu, norinčiu tapti vaiko globėju (rūpintoju), ir jo sutuoktiniu ar bendrai gyvenančiu neįregistravusio santuokos asmeniu, taip pat įtėviu, artimuoju giminaičiu ir jo sutuoktiniu ar bendrai gyvenančiu neįregistravusio santuokos asmeniu, asmeniu, siekiančiu įvaikinti sutuoktinio vaiką, kurie turi vykti asmens gyvenamojoje vietoje;

28.2. ne mažiau kaip 3 individualius susitikimus su asmeniu, siekiančiu tapti budinčiu globotoju, šeimynos steigėju ar dalyviu, ir jo sutuoktiniu ar bendrai gyvenančiu neįregistravusio santuokos asmeniu, iš kurių du turi vykti asmens gyvenamojoje vietoje;

28.3. ne mažiau kaip 2 individualūs susitikimai su kiekvienu mokymuose pagal GIMK programą dalyvaujančiu bendruomeninių vaikų globos namų ir/ar globos centro darbuotoju, kurie esant galimybei, gali būti organizuojami Bendruomeniniuose vaikų globos namuose ar globos centre.“

12. Pakeičiu 31 punktą ir jį išdėstau taip:

31. Vertinimas dėl asmens, norinčio tapti vaiko globėju (rūpintoju), įtėviu, budinčiu globotoju, šeimynos steigėju, dalyviu, pasirengimo vaiko globai (rūpybai), įvaikinimui, šeimynos ar budinčio globotojo veiklai atliekamas, kai išklausomi mokymai pagal GIMK programą ir įvyksta individualūs susitikimai. Išvada dėl pasirengimo vaiko globai (rūpybai), įvaikinimui, šeimynos ar budinčio globotojo veiklai parengiama Vaiko globos organizavimo nuostatuose nustatytais terminais.“ 

13. Pakeičiu 34 punktą ir jį išdėstau taip:

34. Tarnybos atestuoti asmenys, vertindami asmens ir (ar) šeimos pasirengimą, gali nuspręsti, kad asmuo ir (ar) šeima nėra pasirengęs (-usi) vaiko globai (rūpybai), šeimynos veiklai, prižiūrėti globos centro globojamus (rūpinamus) vaikus ar įvaikinti vaiką, nes nėra įgijęs (-usi) įgūdžių išpildyti bent vieną iš 5 vertinamų gebėjimų, nurodytų Rekomendacijų 32 punkte, ir parengti neigiamą Išvadą.“

14. Pakeičiu 36 punktą ir jį išdėstau taip:

36. Tarnybos atestuoti asmenys, atsižvelgdami į atliktą vertinimą, parengtoje teigiamoje Išvadoje nurodo vieną iš šių asmens ir (ar) šeimos galimybių:

36.1. globoti (rūpintis) konkrečiu vaiku;

36.2. globoti (rūpintis) vaiku, nurodant vaiko lytį, amžiaus tarpsnį (ar konkretų amžių metais), sveikatos būklę, vaiko globos (rūpybos) rūšis (laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba)) ir kitas svarbias aplinkybes;

36.3. teikti laikino atokvėpio paslaugą;

36.4. norinčio (-ių) globoti (rūpintis) vaiką asmens (-ų) motyvuotas sutikimas ar atsisakymas gauti pasiūlymus globoti (rūpintis) globojamo (rūpinamo) vaiko brolius ir (ar) seseris;

36.5. įvaikinti konkretų vaiką;

36.6. įvaikinti vaiką, nurodant vaiko lytį, amžiaus tarpsnį (ar konkretų amžių metais), sveikatos būklę, vaiko statusą (vaikas įrašytas į įvaikinamų vaikų apskaitą (sąrašą), norima įvaikinti sutuoktinio vaiką ar galimas įvaikinti vaikas gyvena įvaikintojo šeimoje) ir kitas svarbias aplinkybes;

36.7. norinčio (-ų) įvaikinti asmens (-ų) motyvuotas sutikimas ar atsisakymas gauti pasiūlymus įvaikinti įvaikinto vaiko brolius ir (ar) seseris;

36.8. vykdyti budinčio globotojo veiklą ir prižiūrėti vaikus, globojamus globos centre, nurodant vaikų amžių, lytį, sveikatos būklę ir kitas svarbias aplinkybes;

36.9. tapti šeimynos steigėju ar dalyviu.“

15. Pakeičiu 39 punktą ir jį išdėstau taip:

39. Tarnybos atestuoti asmenys supažindina fizinį asmenį, norintį tapti vaiko globėju (rūpintoju), šeimynos steigėju, dalyviu, budinčiu globotoju ar įvaikinti vaiką, su parengta Išvada per 3 darbo dienas nuo jos parengimo dienos. Fizinis asmuo, susipažinęs su Išvada, ją pasirašo. Jei asmuo nesutinka su parengta Išvada, jis turi teisę atsisakyti pasirašyti Išvadą ir pateikti raštu argumentus, kurie pridedami prie Išvados. Išvada rengiama dviem egzemplioriais, kurių po vieną pateikiama Tarnybos teritoriniam skyriui ir savivaldybės administracijai. Išvados kopiją globos centras pateikia fiziniam asmeniui (-ims) ir viena kopija saugoma globos centre.“ 

16. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:

43. Tarnybos atestuoti asmenys pakartotinį asmens vertinimą dėl pasirengimo vaiko globai (rūpybai), įvaikinti vaiką, prižiūrėti globos centro globojamus (rūpinamus) vaikus ar tapti šeimynos steigėju, dalyviu rengia ir tikslina Išvadą, atnaujina Išvadą gavę Tarnybos teritorinio skyriaus ir / ar savivaldybės administracijos prašymą. Tais atvejais, kai asmuo siekia būti pakartotinai įvertintas išnykus priežastims, dėl kurių buvo parengta neigiama Išvada, ne vėliau kaip per vienerius kalendorinius metus gali kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją dėl naujos Išvados gavimo. Jei praleidžiamas vienerių metų terminas, asmuo savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai teikia prašymą dėl pradinio įvertinimo ir kartu pateikia atnaujintus Vaiko globos organizavimo nuostatuose arba Asmenų, norinčių įvaikinti vaikus, ir galimų įvaikinti vaikų apskaitos Lietuvos Respublikoje tvarkos apraše nurodytus dokumentus. Pakartotinį asmens vertinimą dėl pasirengimo vaiko globai (rūpybai), įvaikinti vaiką, prižiūrėti globos centro globojamus (rūpinamus) vaikus ar tapti šeimynos steigėju, dalyviu, esant galimybei atlieka ir Išvadą tikslina ar ją atnaujina tie Tarnybos atestuoti asmenys arba vienas iš Tarnybos atestuotų asmenų, kurie vedė asmeniui mokymus pagal GIMK programą ir rengė Išvadą.“

17. Pakeičiu 44 punktą ir jį išdėstau taip:

44. Pakartotinis asmens vertinimas atliekamas šiais atvejais:

44.1. asmens, gavusio teigiamą Išvadą ir per Vaiko globos organizavimo nuostatų nustatytą terminą nuo Išvados parengimo dienos netapusiu vaiko globėju (rūpintoju), budinčiu globotoju, šeimynos steigėju, dalyviu, pakartotinis pradinis vertinimas, mokymai, Išvados tikslinimas arba Išvados rengimas vyksta Vaiko globos organizavimo nuostatų nustatyta tvarka;

44.2. asmuo, gavęs teigiamą Išvadą globojo (rūpino) arba globoja (rūpina) vaiką ar įvaikino vaiką ir kreipiasi pakartotinai dėl antro ar paskesnio vaiko globos (rūpybos), įvaikinimo ar vaiko priežiūros, kai asmuo nori tapti budinčiu globotoju;

44.3. asmuo, norintis įvaikinti vaiką, gavęs teigiamą Išvadą, per Asmenų, norinčių įvaikinti vaikus, ir galimų įvaikinti vaikų apskaitos Lietuvos Respublikoje tvarkos aprašo nustatytą terminą nuo Išvados registravimo globos centre dienos neįvaikino vaiko;

44.4. Tarnyba, vykdydama įvaikinimo procedūrą, esant pagrįstoms abejonėms dėl asmens pasirengimo įvaikinti vaiką, pateikia globos centrui motyvuotą prašymą dėl pakartotinio asmens pasirengimo įvaikinti vaiką patikrinimo;

44.5. pasikeitus aplinkybėms ir asmens lūkesčiui dėl norimo globoti (rūpintis) vaiko amžiaus, lyties, vaikų skaičiaus, taip pat paaiškėjus naujoms aplinkybėms, susijusioms su asmens (šeimos) šeimine padėtimi, sveikatos būkle, materialine situacija ir kitomis aplinkybėmis, galinčiomis turėti įtakos fizinio asmens gebėjimams ir galimybėms tapti vaiko globėju (rūpintoju), įtėviu, šeimynos steigėju, dalyviu ar budinčiu globotoju;

44.6. dėl asmens, esančio vaiko globėju (rūpintoju), budinčiu globotoju, šeimynos steigėju ar dalyviu veiklos, kilus pagrįstų abejonių dėl tinkamo globėjo (rūpintojo) pareigų arba budinčio globotojo paslaugų vykdymo ir dėl to gavus pagrįstą Tarnybos arba savivaldybės administracijos prašymą;

44.7. asmens motyvuotu prašymu;

44.8. Tarnybos teritorinis skyrius, gavęs Tarnybos atestuotų asmenų parengtas savivaldybės teritorijoje gyvenančių asmenų pasirengimo tapti vaiko globėju (rūpintoju), budinčiu globotoju, šeimynos steigėju, dalyviu, Išvadas, jas analizuoja pagal kompetenciją ir esant poreikiui gali kreiptis į Išvadą parengusį globos centrą ir teikti pastebėjimus neaiškumams ir (ar) abejonėms dėl asmenų tinkamo pasirengimo pašalinti, taip pat dėl Išvados tikslinimo arba naujos Išvados rengimo. Teritorinis skyrius kartu gali pateikti tikslinančius klausimus globos centrui dėl asmens pasirengimo vaiko globai (rūpybai), įvaikinimui, budinčio globotojo ar šeimynos steigėjo, dalyvio veiklai, į kuriuos globos centras turi pateikti atsakymus.“

18. Pakeičiu 45 punktą ir jį išdėstau taip:

45. Asmuo prašymą dėl pakartotinio vertinimo ir Išvados parengimo teikia Tarnybos teritoriniam skyriui arba gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai Vaiko globos organizavimo nuostatų arba Asmenų, norinčių įvaikinti vaikus, ir galimų įvaikinti vaikų apskaitos Lietuvos Respublikoje tvarkos aprašo nustatyta tvarka.“

19. Pakeičiu 46 punktą ir jį išdėstau taip:

46. Tarnybos atestuoti asmenys ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo dienos organizuoja ne mažiau kaip du individualius susitikimus su asmeniu, kurie turi vykti asmens gyvenamojoje vietoje, ir parengia Išvadą dėl asmens pasirengimo vaiko globai (rūpybai), įvaikinimui, šeimynos steigėjo, dalyvio ar budinčio globotojo veiklai.“   

20. Pakeičiu 50 punktą ir jį išdėstau taip:

50. Tarnybos atestuoti asmenys, atlikę pakartotinį asmenų pasirengimo vaiko globai (rūpybai), įvaikinti, šeimynos veiklai ar budinčio globotojo veiklai vykdyti patikrinimą, parengia Išvadą Vaiko globos organizavimo nuostatų arba Asmenų, norinčių įvaikinti vaikus, ir galimų įvaikinti vaikų apskaitos Lietuvos Respublikoje tvarkos aprašo nustatyta tvarka. Asmuo gali turėti tik vieną galiojančią Išvadą dėl pasirengimo vaiko globai (rūpybai) arba įvaikinimui arba šeimynos steigėjo, dalyvio veiklai arba budinčio globotojo veiklai. Tuo atveju, kai asmeniui, turinčiam galiojančią Išvadą dėl pasirengimo vaiko globai (rūpybai) arba įvaikinimui, yra parengiama teigiama Išvada dėl pasirengimo globoti (rūpinti) ar įvaikinti konkretų vaiką, ankstesnė Išvada nustoja galioti. Tuo atveju, kai asmeniui, turinčiam galiojančią Išvadą dėl pasirengimo vaiko globai (rūpybai) arba įvaikinimui, yra parengiama neigiama Išvada dėl pasirengimo globoti (rūpinti) ar įvaikinti konkretų vaiką, lieka galioti ankstesnė Išvada. Tuo atveju, kai asmuo vykdo šeimynos steigėjo, dalyvio arba  budinčio globotojo veiklą ir siekia globoti (rūpinti) ar įvaikinti konkretų vaiką, Tarnybos atestuoti asmenys kartu vertina asmens pasirengimą globoti (rūpinti) konkretų vaiką ir galimybes bei gebėjimus vykdyti šeimynos steigėjo, dalyvio arba budinčio globotojo veiklą.“

21. Pakeičiu 51 punktą ir jį išdėstau taip:

51. Pakartotinis pasirengimo vaiko globai (rūpybai), įvaikinti, šeimynos veiklai ar budinčio globotojo veiklai vykdyti vertinimas trunka ne ilgiau kaip 40 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo dienos Pakartotinio vertinimo terminas gali būti pratęstas dėl asmens ligos, atostogų, komandiruotės, artimojo slaugos ar kitų svarbių priežasčių.“

22. Pakeičiu 52 punktą ir jį išdėstau taip:      

52. Su pakartotinio vertinimo Išvada asmuo, norintis globoti (rūpintis) vaiku, teikti budinčio globotojo paslaugas, įvaikinti ar tapti šeimynos steigėju, dalyviu supažindinamas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo  Išvados parengimo dienos ir ją pasirašo.“

23. Pakeičiu 53 punktą ir jį išdėstau taip:

53. Tarnybos atestuotų asmenų pakartotinio vertinimo Išvada rengiama dviem egzemplioriais ir per 3 darbo dienas nuo Išvados pasirašymo dienos Išvados originalas pateikiamas Tarnybos teritoriniam skyriui ir savivaldybės administracijai, po kopiją – fiziniam asmeniui (-ims) ir globos centrui, o Išvados dėl pasirengimo įvaikinti vaiką originalas pateikiamas Tarnybai, po kopiją – fiziniam asmeniui (-ims) ir globos centrui. Tarnybos teritorinis skyrius, gavęs  Tarnybos atestuotų asmenų parengtas savivaldybės teritorijoje gyvenančių asmenų pasirengimo tapti vaiko globėju (rūpintoju), budinčiu globotoju, šeimynos steigėju, dalyviu, išvadas, jas analizuoja Rekomendacijų 44.8 papunkčio nustatyta tvarka. Parenkant globėją (rūpintoją) ar įtėvius tėvų globos netekusiam vaikui vertinama paskutinė turima galiojanti Tarnybos atestuotų asmenų parengta išvada.“

 

 

 

 

Direktorė                                                                                                                  Ilma Skuodienė