LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL FINANSŲ MINISTERIJOS IR FINANSŲ MINISTRO VALDYMO SRIČIAI PRISKIRTŲ ĮSTAIGŲ VEIKLOS SRIČIŲ, KURIOSE TIKSLINGA 2015 METAIS ATLIKTI ANTIKORUPCINĘ ANALIZĘ IR VERTINIMĄ, NUSTATYMO

 

2015 m. rugpjūčio 11 d. Nr. 1K-261

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Finansų ministerijos ir finansų ministro valdymo sričiai priskirtų įstaigų, įmonių korupcijos prevencijos tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos finansų ministro 2007 m. rugsėjo 20 d. įsakymu Nr. 1K-261 „Dėl Finansų ministerijos ir finansų ministro valdymo sričiai priskirtų įstaigų, įmonių korupcijos prevencijos tvarkos aprašo patvirtinimo ir Finansų ministerijos korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisijos sudarymo“, 4 punktu ir atsižvelgdamas į Finansų ministerijos korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisijos 2015 m. balandžio 21 d. sprendimą Nr. 31P-1-3 „Dėl pasiūlymų nustatyti veiklos sritis, kuriose 2015 metais tikslinga atlikti antikorupcinę analizę ir vertinimą, svarstymo ir teikimo finansų ministrui“,

n u s t a t a u Finansų ministerijos ir finansų ministro valdymo sričiai priskirtų įstaigų veiklos sritis, kuriose 2015 metais tikslinga atlikti antikorupcinę analizę ir vertinimą:

1. Finansų ministerijos – savivaldybių biudžetų prognozuojamų pajamų, gyventojų pajamų mokesčio procentinės dalies ir bendrosios dotacijos kompensacijos savivaldybių biudžetų pajamų mažėjimui nustatymas.

2. Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybos prie Finansų ministerijos – informacinių sistemų plėtros ir (arba) palaikymo paslaugų vertės nustatymas.

3. Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos – viešųjų pirkimų organizavimas.

4. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos:

4.1. operatyvioji kontrolė;

4.2. mokestinės paskolos sudarymas ir jos vykdymo priežiūra;

4.3. susitarimo dėl mokesčio dydžio instituto, įtvirtinto Mokesčių administravimo įstatymo 71 straipsnyje, įgyvendinimo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje procesas.

5. Audito ir apskaitos tarnybos – auditorių ir audito įmonių atlikto audito kokybės užtikrinimas, tyrimų atlikimas, nuobaudų ir nurodymų skyrimas teisės aktų nustatyta tvarka.

6. Turto vertinimo priežiūros tarnybos – turto ir verslo vertintojo kvalifikacijos egzaminų organizavimas, kvalifikacijos suteikimas ir kvalifikacijos pažymėjimų išdavimas.

7. Viešosios įstaigos Centrinės projektų valdymo agentūros – projektų įgyvendinimo tęstinumo (ex post) kontrolė.

8. Finansų ministerijos mokymo centro – viešųjų pirkimų organizavimas (mokymo ir veiklos organizavimo paslaugų viešieji pirkimai).

9. Lietuvos statistikos departamento – valstybės institucijos ar įstaigos sudaromų sutarčių projektų derinimas.

10. Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos:

10.1. sprendimų dėl užsienio valstybėse akredituotų įstaigų išduotų lošimų įrenginių sertifikatų pripažinimo priėmimas;

10.2. lošimo įrenginių ženklinimas specialiuoju tapatumo ženklu.

 

 

 

Finansų ministras                                                                                                      Rimantas Šadžius