VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS
PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS
VIRŠININKAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS MOKESČIŲ INSPEKCIJOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS VIRŠININKO 2012 M. GEGUŽĖS 10 D. ĮSAKYMO NR. VA-47 „DĖL FIZINIO ASMENS (ŠEIMOS) NEKILNOJAMOJO TURTO MOKESČIO DEKLARACIJOS KIT715 FORMOS IR JOS UŽPILDYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. lapkričio 21 d. Nr. VA-138

Vilnius

 

 

Pakeičiu Fizinio asmens (šeimos) nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos KIT715 formos užpildymo taisykles, patvirtintas Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2012 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. VA-47 „Dėl Fizinio asmens (šeimos) nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos KIT715 formos ir jos užpildymo taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Taisyklės parengtos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymu (toliau – NTMĮ) ir Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymu (toliau – MAĮ) bei atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2015 m. rugsėjo 22 d. nutarimą Nr. KT24-N14/2015 „Dėl apmokestinimo nekilnojamojo turto mokesčiu“ (toliau – Konstitucinio Teismo nutarimas), kuriuo 2011 m. gruodžio 21 d. NTMĮ 7 straipsnio 6 dalies nuostata „Šio straipsnio 1 dalies 6 punkte nustatyta neapmokestinamoji vertė taikoma visam šiame punkte nurodytos paskirties nekilnojamajam turtui, kuris nuosavybės teise priklauso šeimos nariams arba yra jų įsigyjamas“ pripažinta prieštaraujančia Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnio 1 daliai, 38 straipsnio 1, 2 dalims.“

2. Pakeičiu 3.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.1. apmokestinamasis nekilnojamasis turtas (ar jo dalis) – fiziniams asmenims nuosavybės teise priklausantys ar jų įsigyjami gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statiniai (patalpos), žuvininkystės statiniai ir inžineriniai statiniai, esantys Lietuvos Respublikos teritorijoje, kurių bendra vertė (susumavus nekilnojamojo turto vienetų mokestines vertes) viršija 1 milijoną litų (2014 m. ir ankstesniais mokestiniais laikotarpiais) arba 220 000 eurų (2015 m. ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais) (toliau – apmokestinamasis NT).

Apskaičiuojant nekilnojamojo turto mokestį už 2012–2014 m. mokestinį laikotarpį, turi būti vadovaujamasi Konstitucinio Teismo nutarimu ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo įstatymo 72 straipsnio 4 dalimi, pagal kurią neturi būti vykdomi sprendimai, pagrįsti teisės aktais, kurie pripažinti prieštaraujančiais Konstitucijai ar įstatymams, jeigu tokie sprendimai nebuvo įvykdyti iki atitinkamo Konstitucinio Teismo nutarimo įsigaliojimo. Atsižvelgiant į tai, sutuoktiniams, apskaičiavusiems ir sumokėjusiems nekilnojamojo turto mokestį (įvykdžiusiems prievolę) už 2012–2014 m. mokestinį laikotarpį, nekilnojamojo turto mokestis nebus perskaičiuotas ir sugrąžintas.

Jei už 2012–2014 m. mokestinį laikotarpį nekilnojamojo turto mokestis nebuvo deklaruotas ir nebuvo sumokėtas arba buvo deklaruotas, bet nebuvo sumokėtas, nekilnojamojo turto mokestis už visą 2012–2014 m. mokestinį laikotarpį turi būti apskaičiuojamas, taikant individualią 1 milijono litų neapmokestinamąją vertę kiekvienam fiziniam asmeniui, nuosavybės teise valdančiam ir / ar įsigyjančiam NTMĮ 7 straipsnio 1 dalies 6 punkte išvardytų paskirčių apmokestinamąjį NT. Individuali vertė turi būti taikoma ir sutuoktiniams, valdantiems turtą bendrąja jungtine nuosavybės teise, t. y. bendrąja jungtine nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto vertė yra dalinama sutuoktiniams lygiomis dalimis, jeigu kitaip nenumatyta įstatyme arba sutartyje.

Apskaičiuojant nekilnojamojo turto mokestį už 2015 m. ir vėlesnius mokestinius laikotarpius, kiekvienam fiziniam asmeniui, nuosavybės teise valdančiam ir / ar jį įsigyjančiam NTMĮ 7 straipsnio 1 dalies 6 punkte išvardytų paskirčių apmokestinamąjį NT, yra taikoma individuali neapmokestinamoji 220 000 eurų vertė. Individuali vertė turi būti taikoma ir sutuoktiniams, valdantiems turtą bendrąja jungtine nuosavybės teise, t. y. bendrąja jungtine nuosavybės teise valdomo ir / ar įsigyjamo nekilnojamojo turto vertė yra dalinama sutuoktiniams lygiomis dalimis, jeigu kitaip nenumatyta įstatyme arba sutartyje.

Taip pat, apskaičiuojant nekilnojamojo turto mokestį už 2015 m. ir vėlesnius mokestinius laikotarpius, papildoma lengvata taikoma šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, ir šeimos, auginančios neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, nariams priklausančio neapmokestinamojo nekilnojamojo turto vertei. Šiuo atveju neapmokestinamoji nekilnojamojo turto, priklausančio šeimos nariams, vertė didinama 30 procentų ir yra taikoma individualiai kiekvienam iš sutuoktinių jų pasirinktu santykiu. Nepilnamečiams vaikams (įvaikiams), neįgaliems vaikams (įvaikiams) iki 18 metų, taip pat vyresniems neįgaliems vaikams (įvaikiams), kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, priklausančiam nekilnojamajam turtui 30 procentų neapmokestinamosios vertės padidėjimas nėra taikomas. Kiekvienas iš sutuoktinių gali pasirinkti, kokiu santykiu taikyti neapmokestinamosios vertės padidėjimą 66 000 eurų (220 000 x 30 proc.). Šiuo atveju sutuoktiniai gali:

•        šią vertę paskirstyti lygiomis dalimis, t. y. po 33 000 eurų, arba

•        vienam iš sutuoktinių yra pritaikoma visa neapmokestinamoji 66 000 eurų vertė, arba

•        kiekvienas iš sutuoktinių neapmokestinamąją vertę paskirsto savo pasirinktu santykiu. Pavyzdžiui, vienam iš sutuoktinių pritaikoma 40 000 eurų, kitam — 26 000 eurų ir pan. Svarbu, kad bendra paskirstyta neapmokestinamoji vertė neviršytų 66 000 eurų.

Sutuoktinių sutarimu taikomas papildomas neapmokestinamasis 30 procentų vertės dydis ir jo paskirstymas tarp sutuoktinių nėra atskirai įteisinamas jokiais juridinę galią turinčiais dokumentais, todėl kiekvienais mokestiniais metais sutuoktiniai gali savo susitarimu keisti neapmokestinamosios vertės paskirstymą.

Tuo atveju, jei gyventojas vienas augina tris ir daugiau nepilnamečių vaikų (įvaikių), augina neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, jam yra taikoma visa papildoma 30 procentų neapmokestinama nekilnojamojo turto vertė. Šiuo atveju gyventojui, kuris vienas augina minėtus vaikus (-ą), nuosavybės teise priklausantis ir / ar jo įsigyjamas NTMĮ 7 straipsnio 1 dalies 6 punkte išvardintų paskirčių nekilnojamasis turtas yra apmokestinamas, jei šio turto bendra vertė viršija 286 000 eurų (220 000 x 30 proc.).“

3. Pakeičiu 3.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.2. apmokestinamoji nekilnojamojo turto vertė – bendra apmokestinamojo NT mokestinė vertė, viršijanti 1 milijoną litų (2014 m. ir ankstesniais mokestiniais laikotarpiais) arba 220 000 eurų (2015 m. ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais), arba šių Taisyklių 3.1 papunktyje nurodytus dydžius (toliau – apmokestinamoji NT vertė).“

4. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Deklaraciją teikia fiziniai asmenys, kurie pagal NTMĮ nustatytą tvarką privalo mokėti nekilnojamojo turto mokestį už nuosavybės teise priklausančius ir / ar jų įsigyjamus gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statinius (patalpas), žuvininkystės statinius ir inžinerinius statinius, kurių bendra vertė viršija 1 milijoną litų (2014 m. ir ankstesniais mokestiniais laikotarpiais) arba 220 000 eurų (2015 m. ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais), arba šių Taisyklių 3.1 papunktyje nurodytus dydžius. Fizinis asmuo deklaraciją teikia už asmenine, daline ir / ar ½ bendrąja jungtine nuosavybės teise valdomą ir / ar jo įsigyjamą apmokestinamąjį NT. Jei sutuoktiniams nekilnojamasis turtas priklauso bendrąja jungtine nuosavybės teise, laikoma, kad kiekvienas iš sutuoktinių valdo po ½ nekilnojamojo turto, jeigu kitaip nenumatyta įstatyme arba sutartyje. Šiuo atveju kiekvienas iš sutuoktinių atskirai pateikia deklaraciją savo vardu, jei jam asmeninės, dalinės ir / ar ½ bendrąja jungtine nuosavybės teise valdomo ir / ar jo įsigyjamo apmokestinamojo NT vertė viršija nustatytus dydžius kiekvienam asmeniui atskirai.

Už vaikams (įvaikiams) iki 18 metų ir / ar neįgaliems vaikams (įvaikiams) iki 18 metų, ir / ar vyresniems neįgaliems vaikams (įvaikiams), kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, ir / ar įstatymų nustatyta tvarka paskirtam globotiniui nuosavybės teise priklausantį ir / ar jų įsigyjamą apmokestinamąjį NT deklaraciją teikia vienas iš tėvų (įtėvių) ir / ar įstatyminių atstovų.“

5. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Nekilnojamojo turto mokestį nuo apmokestinamosios NT vertės fiziniai asmenys pradeda skaičiuoti nuo mėnesio, einančio po mėnesio, per kurį įgijo nuosavybės teisę į nekilnojamąjį turtą, perėmė valdyti įsigyjamą nekilnojamąjį turtą ar kai juridinis asmuo grąžina nekilnojamąjį turtą fiziniam asmeniui, kai jis buvo perduotas naudotis juridiniam asmeniui neterminuotai ar ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui. Kai nekilnojamasis turtas (ar jo dalis) rekonstruotas, atliktas kapitalinis remontas, nekilnojamojo turto mokestis turi būti pradedamas skaičiuoti nuo to paties mėnesio, kurį statinio rekonstravimas, kapitalinis remontas buvo pripažintas baigtas Lietuvos Respublikos statybos įstatymo (toliau – SĮ) nustatyta tvarka. Statinio statybą pripažinus baigta SĮ nustatyta tvarka, už nekilnojamąjį turtą turi būti mokamas nekilnojamojo turto mokestis nuo mėnesio, kurį statinio statyba pripažinta baigta.“

6. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:

9. Nekilnojamojo turto mokesčio nuo apmokestinamojo NT fiziniai asmenys nebeskaičiuoja nuo mėnesio, kurį perleido nuosavybės teisę į nekilnojamąjį turtą, perleido teises į įsigyjamą nekilnojamąjį turtą ar šių teisių neteko ar kai nekilnojamąjį turtą fizinis asmuo perduoda naudotis juridiniam asmeniui neterminuotai ar ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui ir nekilnojamojo turto mokestinė vertė nebeviršija 1 milijono litų (2014 m. ir ankstesniais mokestiniais laikotarpiais) arba 220 000 eurų (2015 m. ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais), arba šių Taisyklių 3.1 papunktyje nurodytus dydžius. Jeigu nekilnojamasis turtas išnyksta (nugriaunamas, sudega ar kitaip fiziškai prarandamas), mokestis nebemokamas nuo mėnesio, einančio po mėnesio, kurį nekilnojamasis turtas išnyko.“

7. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Elektroniniu būdu užpildyta deklaracija turi atitikti elektroninio deklaravimo sistemoje paskelbtos deklaracijos formos reikalavimus.“

8. Pakeičiu 12.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.7. deklaracijos 7 laukelyje „X“ ženklu pažymimas langelis „Fizinio asmens“, kai deklaraciją užpildantis fizinis asmuo deklaruoja nekilnojamojo turto mokestį už jam asmeninės, dalinės ir / ar ½ bendrosios jungtinės nuosavybės teise priklausantį ir / ar jo įsigyjamą apmokestinamąjį NT. Kai fizinis asmuo deklaruoja nekilnojamojo turto mokestį už jam ir jo šeimos nariams nuosavybės teise priklausantį ir / ar jų įsigyjamą apmokestinamąjį NT, 7 laukelyje „X“ ženklu žymimas langelis „Šeimos“. Langelis „Šeimos“ yra užpildomas tik tais atvejais, kai deklaracija už 2012–2014 m. mokestinį laikotarpį jau buvo pateikta ir yra tikslinama dėl šių Taisyklių 17 punkte nurodytų priežasčių. Jei deklaracija už 2012–2014 m. mokestinį laikotarpį nebuvo pateikta arba deklaracija buvo pateikta, bet nekilnojamojo turto mokestis nebuvo sumokėtas, teikiant deklaraciją, langelis „Fizinio asmens“ turi būti pažymimas;“.

9. Pakeičiu 12.9 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.9. deklaracijos 9 laukelyje įrašoma bendra apmokestinamojo NT mokestinė vertė, buvusi mokestinio laikotarpio, už kurį teikiama deklaracija, pirmą dieną, t. y. sausio 1-ąją. Jeigu pirmąją mokestinio laikotarpio dieną fizinis asmuo nekilnojamojo turto neturėjo, 9 laukelyje įrašomas 0;“.

10. Pakeičiu 12.10 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.10. deklaracijos 10 laukelis užpildomas tuo atveju, kai apmokestinamojo NT mokestinė vertė per visą mokestinį laikotarpį nesikeitė. Kai nekilnojamasis turtas buvo įgytas per metus, šis laukelis neužpildomas. Apmokestinamoji NT vertė apskaičiuojama, iš bendros apmokestinamojo NT mokestinės vertės, buvusios mokestinio laikotarpio pirmą dieną (9 laukelis), atėmus 1 milijoną litų (2014 m. ir ankstesniais mokestiniais laikotarpiais) arba 220 000 eurų (2015 m. ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais), arba šių Taisyklių 3.1 papunktyje nurodytus dydžius;“.

11. Pakeičiu 12.11 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.11. deklaracijos 11 laukelis užpildomas tuo atveju, kai apmokestinamojo NT vertė per mokestinį laikotarpį kito (didėjo / mažėjo) ir / arba fizinis asmuo įgijo nekilnojamąjį turtą per mokestinį laikotarpį. 11 laukelis užpildomas, prie kiekvieno mėnesio įrašant apmokestinamojo NT apmokestinamąją vertę (t. y. viršijančią 1 milijoną litų (2014 m. ir ankstesniais mokestiniais laikotarpiais) arba 220 000 eurų (2015 m. ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais), arba šių Taisyklių 3.1 papunktyje nurodytus dydžius), buvusią paskutinę to mėnesio dieną. Mokestis pradedamas skaičiuoti / nebeskaičiuojamas pagal šių Taisyklių 8 ir 9 punktus. Pasikeitusi apmokestinamojo NT vertė, viršijanti 1 milijoną litų (2014 m. ir ankstesniais mokestiniais laikotarpiais) arba 220 000 eurų (2015 m. ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais), arba šių Taisyklių 3.1 papunktyje nurodytus dydžius, įrašoma į laukelį mėnesio, einančio po to mėnesio, per kurį pasikeitimas įvyko.

Pavyzdys. 2015 m. sausio 1 d. nevedęs ir neturintis vaikų gyventojas asmeninės nuosavybės teise turi gyvenamąjį namą, kurio mokestinė vertė – 231 696 eurų, ir sodybą, kurios mokestinė vertė – 86 886 eurų (bendra apmokestinamojo NT vertė – 318 582 eurų). 2015 m. balandžio 5 d. sodyba buvo parduota. Tačiau tų pačių metų liepos 14 d. fizinis asmuo įsigijo naują sodybą, kurios mokestinė vertė – 121 640 eurų. Šiam asmeniui tenka sausio–balandžio mėnesių (98 582 x 0,5 proc./12 x 4), gegužės–liepos mėnesių (11 696 x 0,5 proc./12 x 3) ir rugpjūčio–gruodžio mėnesių (133 336 x 0,5 proc./12 x 5) nekilnojamojo turto mokesčio prievolė. Deklaracijos 11 laukelis užpildomas taip: prie sausio–balandžio mėnesių rašoma 98 582 eurų, prie gegužės–liepos mėnesių rašoma 11 696 eurų, prie rugpjūčio–gruodžio mėnesių rašoma 133 336 eurų.

Pavyzdys. 2015 m. sausio 1 d. sutuoktiniams, auginantiems 2 nepilnamečius vaikus, bendrąja jungtine nuosavybės teise priklausančio gyvenamojo namo mokestinė vertė – 572 000 eurų. Šiuo atveju kiekvienam iš sutuoktinių priklausančio turto vertė yra 286 000 eurų (572 000 : 2). 2015 m. spalio 10 d. sutuoktiniams gimė trečias vaikas. Sutuoktinių bendru sutarimu už 2015 m. mokestinį laikotarpį visa papildoma 30 procentų lengvata naudosis sutuoktinė, todėl nuo spalio mėn. (nuo to mėnesio, kurį gimė trečiasis vaikas) sutuoktinei priklausančio nekilnojamojo turto neapmokestinamoji vertė yra didinama 30 procentų, t. y. neapmokestinama nekilnojamojo turto vertė – 286 000 eurų ((220 000 x 30 proc.) + 220 000). Sutuoktinei už sausio–rugsėjo mėnesius nekilnojamojo turto mokestį tenka mokėti nuo 66 000 eurų sumos (66 000 x 0,5 proc./12 x 9). Už spalio–gruodžio mėnesius sutuoktinei prievolės apskaičiuoti ir sumokėti nekilnojamojo turto mokestį nėra, nes, pritaikius papildomą 30 procentų lengvatą, sutuoktinei nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto vertė neviršija 286 000 eurų. Deklaracijos 11 laukelis užpildomas taip: prie sausio–rugsėjo mėnesių rašoma 66 000 eurų, prie spalio–gruodžio mėnesių rašoma 0 eurų.

Tuo tarpu sutuoktiniui prievolė apskaičiuoti ir sumokėti 0,5 procentų nekilnojamojo turto mokestį už visus 2015 m. yra nuo 66 000 eurų (286 000 – 220 000) nekilnojamojo turto vertės, nes visa papildoma 30 procentų lengvata yra taikoma sutuoktinės nekilnojamojo turto vertei.

Pavyzdys. 2015 m. sausio 1 d. sutuoktiniams, auginantiems 3 nepilnamečius vaikus, bendrąja jungtine nuosavybės teise priklauso butas, kurio mokestinė vertė – 400 000 eurų, ir sodyba, kurios mokestinė vertė – 80 000 eurų. Sutuoktinei asmeninės nuosavybės teise taip pat priklauso garažas, kurio mokestinė vertė – 25 000 eurų. Tų pačių metų birželio 12 d. vienam iš vaikų suėjo 18 metų, todėl nuo liepos mėn. kiekvieno iš sutuoktinių valdomo nekilnojamojo turto vertei yra taikoma neapmokestinamoji 220 000 eurų suma. Sutuoktinių bendru sutarimu už 2015 m. sausio–birželio mėn. (už laikotarpį, kai šeimoje augo 3 nepilnamečiai vaikai) papildoma 30 procentų neapmokestinamoji vertė yra taikoma lygiomis dalimis kiekvieno iš sutuoktinių nekilnojamojo turto vertei. Šiuo atveju už minėtą laikotarpį kiekvienam sutuoktiniui yra taikoma neapmokestinama 253 000 eurų mokestinės vertės dalis (220 000 + (66 000 / 2)). Už 2015 m. liepos–gruodžio mėn. kiekvienam iš sutuoktinių priklausančio nekilnojamojo turto neapmokestinamoji vertė – 220 000 eurų. Todėl sutuoktinis deklaracijos 11 laukelį užpildo taip: prie sausio–birželio mėn. rašo 0 eurų (nes sutuoktiniui priklausančio nekilnojamojo turto vertės ((400 000 / 2) + (80 000 / 2)), padidinus ją 30 procentų ir atitinkamomis dalimis paskirsčius sutuoktinių valdomo nekilnojamojo turto vertei, suma neviršijo 253 000 eurų), prie liepos–gruodžio mėn. rašo 20 000 eurų ((400 000 / 2) + (80 000 / 2)) – 220 000), nes, vaikui suėjus 18 metų, sutuoktiniai praranda teisę į lengvatą ir nekilnojamojo turto mokestis yra skaičiuojamas nuo vertės viršijančios 220 000 eurų.

Sutuoktinė savo deklaracijos 11 laukelį užpildo taip: prie sausio–birželio mėn. rašo 12 000 eurų ((400 000 : 2) + (80 000 : 2) + 25 000) – 253 000), prie liepos–gruodžio mėn. rašo 45 000 eurų ((400 000 : 2) + (80 000 : 2) + 25 000) – 220 000), nes, vaikui suėjus 18 metų, sutuoktiniai praranda teisę į lengvatą ir nekilnojamojo turto mokestis yra skaičiuojamas nuo vertės viršijančios 220 000 eurų.“

12. Pakeičiu 12.12 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.12. deklaracijos 12 laukelis užpildomas tuo atveju, kai apmokestinamojo NT vertė mokestiniu laikotarpiu kito (didėjo / mažėjo) ir / arba fizinis asmuo įgijo nekilnojamąjį turtą per mokestinį laikotarpį. Į atitinkamo mėnesio laukelį įrašoma to mėnesio apskaičiuota mokesčio suma, kuri apskaičiuojama, mėnesio paskutinę dieną buvusią apmokestinamojo NT apmokestinamąją vertę padauginus iš 8 laukelyje nurodyto nekilnojamojo turto mokesčio tarifo ir padalinus iš 12. 12 laukelyje įrašomas mokestis apvalinamas iki dviejų skaičių po kablelio;“.

13. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

17. Pateikti patikslintą deklaraciją už 2012–2014 m. mokestinį laikotarpį galima tik tuo atveju, jei prieš tai teiktoje deklaracijoje buvo nurodyta neteisinga informacija apie patį apmokestinamąjį NT (pavyzdžiui, nurodyta per didelė / per maža apmokestinamojo NT mokestinė vertė, nurodytas apmokestinamasis NT, kuris faktiškai gyventojui arba šeimai nuosavybės teise nepriklausė, klaidingai nurodyta, kad apmokestinamąjį NT nuosavybės teise valdė visą ar dalį mokestinio laikotarpio, ir kt.). Tik tokiais atvejais gyventojas turi teisę pateikti patikslintą deklaraciją už 2012–2014 m. mokestinį laikotarpį ir pateikti teisingą informaciją apie apmokestinamąjį NT, taikydamas neapmokestinamąją 1 milijono litų mokestinę vertę visam šeimos nariams nuosavybės teise priklausančiam ir / ar įsigyjamam apmokestinamajam NT, išvardytam NTMĮ 7 straipsnio 1 dalies 6 punkte.“

14. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Jei deklaracija yra tikslinama, ją gali tikslinti tik tas fizinis asmuo, kurio vardu buvo pateikta pirminė deklaracija. Teikdami patikslintą popierinę deklaraciją, pabaigos eilutėse „Fizinis asmuo“ ir „Sutuoktinis“ abu sutuoktiniai (jei deklaracija už 2012–2014 m. mokestinį laikotarpį yra tikslinama dėl šių Taisyklių 17 punkte nurodytų priežasčių) pasirašo. Pateikta patikslinta deklaracija turi būti užpildyta Taisyklėse nustatyta tvarka. Patikslintoje deklaracijoje pateikiami visi (t. y. ne vien tik tikslinamieji) deklaracijoje nurodytini duomenys.“

 

 

 

Viršininkas                                                                                                      Dainoras Bradauskas