LIETUVOS RESPUBLIKOS

GENERALINIS PROKURORAS

 

įsakymas

DĖL LYGIŲ GALIMYBIŲ POLITIKos ĮGYVENDINIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS PROKURATŪROJE tvarkos aprašo PATVIRTINIMO

 

2017 m. gruodžio 28 d. Nr. I-420

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo 2 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos darbo kodekso 26 straipsnio 6 dalimi, Lietuvos Respublikos lygių galimybių įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 2 punktu:

1. T v i r t i n u Lygių galimybių politikos įgyvendinimo Lietuvos Respublikos prokuratūroje tvarkos aprašą (pridedama).

2. S k e l b i u šį įsakymą Teisės aktų registre.

3. P a v e d u Komunikacijos skyriui paskelbti šį įsakymą Lietuvos Respublikos prokuratūros interneto svetainėje.

 

 

 

Generalinis prokuroras                                                                                                     Evaldas Pašilis

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos generalinio

prokuroro 2017 m. gruodžio 28 d.

įsakymu Nr. I-420

 

LYGIŲ GALIMYBIŲ POLITIKos ĮGYVENDINIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS PROKURATŪROJE tvarkos APRAŠAS

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Lygių galimybių politikos įgyvendinimo Lietuvos Respublikos prokuratūroje tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) tikslas – nustatyti prokurorų, prokuratūros valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau visi kartu – prokurorai ir prokuratūros darbuotojai), taip pat besikreipiančių dėl priėmimo į pareigas asmenų, lygių galimybių įgyvendinimo tvarką ir principus Lietuvos Respublikos prokuratūroje (toliau – prokuratūra).

2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos lygių galimybių įstatyme apibrėžtas sąvokas.

3. Aprašo nuostatos besikreipiantiems dėl priėmimo į pareigas prokuratūroje asmenims, taip pat prokurorams ir prokuratūros darbuotojams taikomos tiek, kiek šių teisinių santykių nereglamentuoja specialūs teisės aktai.

 

II Skyrius

BENDROSIOS PROKURATŪROS PAREIGOS

 

4. Prokuratūra:

4.1. Siekia užtikrinti, kad su visais besikreipiančiais dėl priėmimo į pareigas prokuratūroje asmenimis būtų elgiamasi sąžiningai ir kad jie į pareigas būtų priimami tik pagal savo gebėjimus ir kvalifikaciją.

4.2. Organizuoja tarnybą (darbą) taip, kad visiems prokurorams ir prokuratūros darbuotojams būtų užtikrinamos vienodos tarnybos (darbo) sąlygos, galimybė kelti kvalifikaciją, siekti profesinio mokymo, persikvalifikuoti, įgyti praktinės tarnybos (darbo) patirties, taip pat būtų teikiamos vienodos lengvatos, neatsižvelgiant į prokurorų ir prokuratūros darbuotojų lytį, rasę, tautybę, kalbą, kilmę, socialinę padėtį, tikėjimą, įsitikinimus ar pažiūras, amžių, lytinę orientaciją, negalią, etninę priklausomybę, religiją.

4.3. Imasi priemonių ir užtikrina, kad neįgaliesiems būtų sudarytos sąlygos tarnauti (dirbti), siekti karjeros arba mokytis, įskaitant tinkamą patalpų pritaikymą.

4.4. Užtikrina, kad prokurorai ir prokuratūros darbuotojai, pateikę skundą dėl lygių galimybių pažeidimo ir (ar) diskriminacijos tarnyboje (darbe) ar dalyvaujantys byloje dėl lygių galimybių pažeidimo ir (ar) diskriminacijos, taip pat jų atstovai ar asmenys, liudijantys ir teikiantys paaiškinimus dėl galimybių pažeidimo ir (ar) diskriminacijos, nebūtų persekiojami ir būtų apsaugoti nuo priešiško elgesio ir (ar) neigiamų pasekmių.

 

III SKYRIUS

SPECIALIOSIOS PROKURATŪROS PAREIGOS

 

5. Prokuratūra, organizuodama prokurorų ir prokuratūros darbuotojų priėmimą, turi užtikrinti, kad:

5.1. Prokurorų ir prokuratūros darbuotojų konkursas (atranka) vyktų atsižvelgiant į laisvas tarnybos (darbo) vietas, tinkamumą ir gebėjimą atlikti tarnybą (darbą).

5.2. Visi klausimai, užduodami besikreipiantiems dėl priėmimo į pareigas prokuratūroje asmenims, būtų susiję su konkurso (atrankos) kriterijais. Negalima užduoti jokių diskriminacinių klausimų, daryti prielaidų apie pretendentų vaidmenį namuose ir šeimoje tiek, kiek tai tiesiogiai nesusiję su konkurso (atrankos) kriterijais ir (ar) Lietuvos Respublikos įstatymų numatytų garantijų taikymu prokurorams ir prokuratūros darbuotojams.

5.3. Besikreipiantiems dėl priėmimo į pareigas prokuratūroje asmenims, turintiems negalią ir apie tai informavusiems asmenis, atsakingus už konkurso (atrankos) organizavimą, būtų sudaromos atitinkamos sąlygos dalyvauti konkurse (atrankoje) (pvz., lengvai pasiekiamos patalpos, kuriose vyksta konkursas (atranka), ar gestų kalba kalbančio vertėjo pagalba).

5.4. Skelbimai apie laisvas tarnybos (darbo) vietas būtų rengiami taip, kad nebūtų nurodyta reikalavimų, suteikiančių pirmenybę asmenims lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos pagrindu.

6. Priimant sprendimą dėl tarnybos (darbo) santykių pasibaigimo prokuratūroje, atleidimo kriterijai visiems prokurorams ir prokuratūros darbuotojams taikomi vienodai, neatsižvelgiant į lytį, rasę, tautybę, kalbą, kilmę, socialinę padėtį, tikėjimą, įsitikinimus ar pažiūras, amžių, lytinę orientaciją, negalią, etninę priklausomybę, religiją.

7. Prokuratūra darbo užmokesčio srityje įsipareigoja:

7.1. Mokėti atlyginimą, neatsižvelgdama į asmens lytį, rasę, tautybę, kalbą, kilmę, socialinę padėtį, tikėjimą, įsitikinimus ar pažiūras, amžių, lytinę orientaciją, negalią, etninę priklausomybę, religiją.

7.2. Atlikdama metinį ar kito periodo tarnybos (darbo) rezultatų vertinimą taikyti vienodus kriterijus, neatsižvelgdama į asmens lytį, rasę, tautybę, kalbą, kilmę, socialinę padėtį, tikėjimą, įsitikinimus ar pažiūras, amžių, lytinę orientaciją, negalią, etninę priklausomybę, religiją ar kitas aplinkybes, kurios nėra susijusios su asmens profesija, tarnybos (darbo) pareigų vykdymu, profesiniais pasiekimais ar asmeniniais tarnybos (darbo) rezultatais.

 

IV SKYRIUS

PROKURORŲ IR PROKURATŪROS DARBUOTOJŲ

TEISĖS IR PAREIGOS

 

8. Prokurorams ir prokuratūros darbuotojams draudžiama diskriminuoti kitus prokurorus, prokuratūros darbuotojus ir (ar) besikreipiančius dėl priėmimo į pareigas prokuratūroje asmenis.

9. Prokurorai, prokuratūros darbuotojai ir (ar) besikreipiantys dėl priėmimo į pareigas prokuratūroje asmenys, manydami, kad jų lygios galimybės yra pažeidžiamos ar kad jie yra diskriminuojami, dėl asmens, kuris galimai pažeidžia jų teises ar juos diskriminuoja, veiksmų gali raštu kreiptis į generalinį prokurorą (jo pavaduotojus).

 

V skyrius

baigiamosios nuostatos

 

10. Aprašas skelbiamas prokuratūros interneto ir intraneto svetainėse.

11. Už Aprašo nesilaikymą taikoma atsakomybė, numatyta Lietuvos Respublikos įstatymuose.

_____________________