VILNIAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL dIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO IR TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2023 m. kovo 31 d. Nr. T3-87

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu, 8 straipsnio 3 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 4 dalies 1-3 punktais, Socialinių paslaugų katalogo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“, 15 punkto 15.1. papunkčiu, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“, remdamasi Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, patvirtintu Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2023 m. vasario 2 d. sprendimu Nr. T3-30 „Dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, bei Asmens (šeimos), auginančio (-čios) nepilnametį (-čius) vaiką (-us), socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, patvirtintu Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2022 m. gruodžio 22 d. sprendimu Nr. T3-363 „Dėl Asmens (šeimos), auginančio (-čios) nepilnametį (-čius) vaiką (-us), socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Vilniaus rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2021 m. lapkričio 26 d. sprendimą Nr. T3-310 „Dėl dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais.

3. Skelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Vilniaus rajono savivaldybės tinklalapyje.

 

 

Savivaldybės merė                                                                                                         Marija Rekst


 

PATVIRTINTA

Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. T3-87

 

 

dIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO IR TEIKIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja dienos socialinės globos asmens namuose organizavimo ir teikimo reikalavimų, skyrimo, sustabdymo, nutraukimo ir mokėjimo už paslaugas tvarką ir sąlygas Vilniaus rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė).

2. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų tikslas – sudaryti sąlygas asmeniui kuo ilgiau pilnavertiškai gyventi namuose, bendruomenėje, užtikrinti tinkamą dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų organizavimą ir teikimą, stiprinant asmens gebėjimus, palaikant socialinius ryšius su šeima, bendruomene, padedant šeimos nariams integruotis į visuomenę ir darbo rinką, derinant šeimos ir darbo įsipareigojimus, pagerinant paslaugų gavėjų gyvenimo kokybę, ugdant jų savarankiškumą gyvenamojoje aplinkoje, skatinant jų gebėjimą pasirūpinti savimi bei palaikyti esamus įgūdžius, taip pat padėti didinti socialinę įtrauktį.

3. Dienos socialinė globa asmens namuose – tai asmeniui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu.

4. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų gavėjai, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas dienos socialinės globos asmens namuose poreikis:

4.1. vaikai su negalia;

4.2. vaikai su sunkia negalia;

4.3. suaugę asmenys su negalia;

4.4. suaugę asmenys su sunkia negalia;

4.5. senyvo amžiaus asmenys;

4.6. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys su sunkia negalia.

5. Teisę gauti dienos socialinę globą asmens namuose turi gyvenamąją vietą deklaravę Vilniaus rajone Lietuvos Respublikos piliečiai, užsieniečiai (taip pat asmenys be pilietybės), turintys leidimą nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

6. Vilniaus rajone dienos socialinę globą asmens namuose organizuoja ir koordinuoja Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centras (toliau – Centras). Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas planuoja ir administruoja Savivaldybės  administracijos skyriai:

6.1. suaugusiems asmenims su negalia, suaugusiems asmenims su sunkia negalia, senyvo amžiaus asmenims, senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims su sunkia negalia – Socialinės rūpybos skyrius (toliau – Skyrius);

6.2. vaikams su negalia, vaikams su sunkia negalia – Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyrius (toliau – SPŠV skyrius).

7. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos apraše, patvirtinto Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 27 d. sprendimu Nr. T3-95 „Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, Socialinių paslaugų kataloge, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“, ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose socialines paslaugas, apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

KREIPIMASIS DĖL DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE

 

8. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys dėl dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų skyrimo tiesiogiai kreipiasi į asmens (šeimos) deklaruotos ar faktinės gyvenamosios vietos seniūniją ar į Centro socialinius darbuotojus, atsakingus už prašymų gauti atitinkamą paslaugą priėmimą, arba pateikdamas prašymą elektroniniu būdu, patvirtindamas savo tapatybę elektroniniu parašu arba kitais būdais, nustatytais Lietuvos Respublikos teisės aktuose. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys kreipdamiesi pateikia:

8.1. užpildytą (gali būti pildoma vietoje) Prašymo – paraiškos socialinėms paslaugoms gauti SP-8 formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1‑183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“, (toliau – Prašymas);

8.2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, leidimą gyventi Lietuvoje (ne ES valstybių narių piliečiams). Įsitikinus asmens tapatybe, dokumentas grąžinamas jį pateikusiam asmeniui, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija nedaroma. Asmeniui kreipiantis paštu, teikiama teisės aktų nustatyta tvarka patvirtinta asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija;

8.3. pensijos gavėjo arba neįgaliojo pažymėjimą;

8.4. darbingumo (neįgalumo) lygio nustatymo pažymą;

8.5. specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo arba specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio nustatymo pažymą;

8.6. asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojo (esant reikalui, psichiatro) medicinos dokumentų išrašą / siuntimą (forma Nr. 027/a), kuriame turi būti nurodyta konkreti diagnozė, informacija apie asmens sveikatos būklę ir patvirtinimas, kad asmuo neserga ūmiomis infekcinėmis ar kitomis pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis;

8.7. pažymą apie darbingų šeimos narių gautas pajamas už paskutinius 3 mėnesius, jeigu šeimoje yra darbingo amžiaus asmenų;

8.8. teismo nutartį dėl globos, rūpybos nustatymo (jei asmeniui nustatyta globa, rūpyba) ar kitą dokumentą, patvirtinantį asmens teisėto atstovavimo pagrindą;

9. Esant poreikiui, gali būti pareikalauta dokumentų, susijusių su dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų skyrimu asmeniui, iš kitų institucijų, įstaigų ir organizacijų.

10. Veikdami asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais, prašymą dėl dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo gali pateikti bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas negali to padaryti pats.

11. Apie dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų reikalingumą asmeniui (šeimai) gali pranešti švietimo ir ugdymo, sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigų, policijos ir kitų institucijų darbuotojai, asmens (šeimos) deklaruotos ar faktinės gyvenamosios vietos seniūnijai, Centrui, Skyriui arba SPŠV skyriui, pateikdami laisva forma parašytą raštą, nurodydami asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą. Šiuo atveju klausimas dėl dienos socialinės globos asmens namuose skyrimo svarstomas be asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo, kitų suinteresuotų asmenų prašymo.

 

III SKYRIUS

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMAS IR SKYRIMAS

 

12. Asmens (šeimos) dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų poreikį nustato Savivaldybės administracijos seniūnijų, Centro socialiniai darbuotojai.

13. Socialiniai darbuotojai asmeniškai atsako už tinkamą, Aprašo nustatyta tvarka atliktą, asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimą ir nustatymą bei išvadų pateikimą.

14. Asmens socialinių paslaugų poreikis nustatomas individualiai pagal asmens nesavarankiškumą bei galimybes savarankiškumą ugdyti ar kompensuoti asmens interesus ir poreikius atitinkančiomis socialinėmis paslaugomis, o šeimos socialinių paslaugų poreikis nustatomas kompleksiškai vertinant šeimos narių gebėjimus, galimybes ir motyvaciją spręsti savo šeimos socialines problemas, palaikyti ryšius su visuomene bei galimybes tai ugdyti ar kompensuoti šeimos interesus ir poreikius.

15. Socialiniai darbuotojai ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo asmens Prašymo ir visų reikiamų dokumentų gavimo dienos, nustato asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį. Šis terminas gali būti pratęsiamas iki 15 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos socialiniam darbuotojui, nustatančiam asmens socialinių paslaugų poreikį, raštu nurodžius priežastis, dėl kurių šį terminą reikia pratęsti (pavyzdžiui, reikalinga papildoma informacija, susijusi su asmens socialinių paslaugų poreikio vertinimu ir kt.), taip pat nurodoma asmens, kurio socialinių paslaugų poreikis vertinamas, vardas, pavardė, gimimo data. Raštas su nurodytomis priežastimis pateikiamas skyriams, nurodytiems Aprašo 6 punkte.

16. Socialiniai darbuotojai asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustato užpildydami Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“ (toliau – Tvarkos 1 priedas). Jei paaiškėja, kad asmuo yra savarankiškas ir dienos socialinė globa jam nereikalinga, socialiniai darbuotojai teikia išvadą dėl bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros teikimo asmeniui.

17. Jei įvertinus asmens bendrųjų socialinių paslaugų ir socialinės priežiūros poreikį pagal Tvarkos 1 priedą nustatoma, kad bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros asmeniui neužtenka, socialiniai darbuotojai vertina asmens socialinės globos poreikį.

18. Asmens socialinės globos poreikis nustatomas:

18.1. suaugusiems asmenims su negalia, suaugusiems asmenims su sunkia negalia, senyvo amžiaus asmenims, senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims su sunkia negalia, remiantis Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo, patvirtinto Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2023 m. vasario 2 d. sprendimu Nr. T3-30 „Dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 5, 9.2., 12, 17 ir 18 punktais;

18.2. vaikams su negalia, vaikams su sunkia negalia, remiantis Asmens (šeimos), auginančio (-čios) nepilnametį (-čius) vaiką (-us), socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo, patvirtinto Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2022 m. gruodžio 22 d. sprendimu Nr. T3-363 „Dėl Asmens (šeimos), auginančio (-čios) nepilnametį (-čius) vaiką (-us), socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 5, 36, 45 ir 46 punktais. 

19. Socialinis darbuotojas asmens (šeimos) socialinių paslaugų ir socialinės globos poreikio vertinimo formas su išvadomis dėl siūlomų socialinių paslaugų skyrimo bei Aprašo 8 ir 9 punktuose nurodytus dokumentus pateikia skyriams, nurodytiems Aprašo 6 punkte.

20. Skyriaus atsakingas specialistas įvertina pateiktus dienos socialinės globos asmens namuose paslaugoms gauti dokumentus: asmens socialinių paslaugų poreikio, asmens socialinės globos poreikio vertinimo išvadas, pažymas apie asmens sveikatos būklę bei socialinę situaciją, atlieka asmens finansinių galimybių mokėti už dienos socialinę globą vertinimą. Dokumentus teikia nagrinėti  Savivaldybės administracijos komisijoms:

20.1. dėl socialinių paslaugų skyrimo suaugusiems asmenims su negalia, suaugusiems asmenims su sunkia negalia, senyvo amžiaus asmenims, senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims su sunkia negalia - Socialinės globos skyrimo komisijai. Dienos socialinė globa asmeniui turi būti skiriama per 20 kalendorinių dienų nuo socialinio darbuotojo asmens socialinės globos poreikio vertinimo išvadų ir kitų reikiamų dokumentų Skyriui pateikimo dienos. Komisijos siūlymu sprendimą dėl dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų asmeniui skyrimo priima Skyriaus vedėjas.

20.2. dėl socialinių paslaugų skyrimo vaikams su negalia, vaikams su sunkia negalia - Socialinių paslaugų skyrimo komisijai. Dienos socialinė globa asmeniui turi būti skiriama per 20 kalendorinių dienų nuo socialinio darbuotojo asmens socialinės globos poreikio vertinimo išvadų ir kitų reikiamų dokumentų pateikimo SPŠV skyriui dienos. Sprendimą dėl dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų asmeniui skyrimo priima Komisija, pasirašo SPŠV skyriaus vedėjas.

21. Skyriaus atsakingas specialistas apie priimtą sprendimą skirti (neskirti) dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas asmenį informuoja raštu per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos, duomenis įrašo informacinėje sistemoje SPIS.

22. Nusprendus neskirti dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų, asmens Prašymas ir kiti dokumentai saugomi skyriuose, nurodytuose Aprašo 6 punkte.

23. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos neskiriamos, jeigu:

23.1. asmens pageidavimai prieštarauja įstatymams, saugos darbe reikalavimams ir (ar) kitoms šių paslaugų teikimo sąlygoms;

23.2. pirminio socialinės globos paslaugų poreikio nustatymo metu paaiškėja, kad asmeniui šios paslaugos nėra būtinos;

23.3. asmuo serga sunkia psichikos liga. Sunkia psichikos liga laikoma būklė, kai žmogus savo veiksmais gali būti pavojingas savo arba aplinkinių sveikatai ar gyvybei;

23.4. asmens namuose visiškai nesudarytos sąlygos dienos socialinės globos paslaugoms teikti (asmuo ar jo šeimos nariai priskirtini socialinę riziką patiriančių asmenų grupei, asmens namuose nuolat girtaujama, smurtaujama ir iškyla grėsmė paslaugų teikėjų saugumui, namuose antisanitarinės sąlygos ir pan.).

 

IV SKYRIUS

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE PASLAUGŲ TEIKIMO ORGANIZAVIMAS

 

24. Skyriaus atsakingas specialistas asmens bylą kartu su priimtu sprendimu dėl dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų asmeniui skyrimo bei Aprašo 8 ir 9 punktuose nurodytais dokumentais perduoda Centrui.

25. Centras, gavęs asmens bylą, organizuoja dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų teikimą.

26. Dienos socialinė globa asmens namuose gali būti teikiama nuo 2 iki 8 val. per dieną iki 5 dienų per savaitę (darbo dienomis) Centro darbo valandomis (nuo 8:00 iki 17:00 val.). Konkrečiam asmeniui paslaugų teikimo trukmę valandomis per dieną nustato Centro socialiniai darbuotojai, atsižvelgdami į asmens sveikatos būklę, socialinį ir fizinį savarankiškumą, gyvenimo ir buities sąlygas, šeimos narių galimybes padėti.

27. Dienos socialinės globos asmens namuose sudėtį apibrėžia ir įsakymu tvirtina Centro direktorius.

28. Su asmeniu, kuriam bus teikiama dienos socialinė globa asmens namuose, pasirašoma nustatytos formos sutartis (toliau – Sutartis). Sutarties formą įsakymu tvirtina Centro direktorius. Sutartyje nustatomos paslaugos teikimo dažnumas, mokėjimo už paslaugą kainą, mokėjimo tvarka ir kitos paslaugos teikimo, sustabdymo ir nutraukimo sąlygos. Sutartį pasirašo dienos socialinės globos gavėjas (globėjas, rūpintojas, šeimai teisėtai atstovaujantis suaugęs šeimos narys, kitas teisėtas atstovas) ir Centro direktorius arba jo įgaliotas asmuo.

29. Jei Centras neturi galimybių teikti paslaugos, asmuo įrašomas į eilę gauti dienos socialinę globą asmens namuose. Eilė sudaroma pagal jo gyvenamąją vietą, suteikiant pirmumo teisę vienišiems asmenims, toliau – pagal sprendimo skirti šias paslaugas datą (kai yra tos pačios datos sprendimų – pagal asmens Prašymo datą). Šiuo atveju Sutartis pasirašoma atsiradus galimybei teikti dienos socialinę globą.

30. Jei pagal eilę asmuo, atsiradus galimybei teikti dienos socialinę globą asmens namuose, atsisako (raštu) ją gauti, jis išbraukiamas iš eilės.  

31. Dienos socialinės globos asmens namuose teikimas sustabdomas:

31.1. asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo laisvos formos rašytiniu prašymu. Prašymą asmuo teikia Centrui, nurodant priežastį bei laikotarpį, kuriam prašo laikinai sustabdyti paslaugos teikimą. Maksimalus paslaugos sustabdymo laikotarpis – 2 (du) mėnesiai, išskyrus, kai asmuo slaugomas palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, gydomas stacionarioje sveikatos priežiūros, reabilitacijos ar kitoje gydymo įstaigoje. Šiuo atveju dienos socialinės globos teikimas sustabdomas iki asmuo sugrįš į namus;

31.2. jei įtariama, kad asmuo (jo šeimos narys) gali sirgti užkrečiama liga, dienos socialinė globa nėra teikiama. Šiuo atveju paslaugos pradedamos teikti tada, kai yra gaunama gydytojų išvada, kad asmuo nekelia pavojaus tiesioginiams paslaugų teikėjams užsikrėsti;

32. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų teikimas sustabdomas ir atnaujinamas Centro direktoriaus įsakymu. Apie tai skyriai, nurodyti Aprašo 6 punkte, informuojami raštu per 5 darbo dienas nuo įsakymo priėmimo.

33. Jei asmeniui, gaunančiam dienos socialinę globą asmens namuose, reikia keisti paslaugų rūšį, Centro direktorius dėl dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų asmeniui nutraukimo ir kitų socialinių paslaugų skyrimo kreipiasi į skyrius, nurodytus Aprašo 6 punkte, su motyvuotu raštu ir kartu pateikia dokumentus pagal Aprašo 19 punktą.

 

V SKYRIUS

MOKĖJIMO UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ ASMENS NAMUOSE TVARKA

 

34. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos teisės aktų nustatyta tvarka finansuojamos iš:

34.1. asmens pajamų;

34.2. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams;

34.3. savivaldybės biudžeto lėšų;

34.4. kitų teisėtų finansavimo šaltinių (asmens suaugusių vaikų, kitų suinteresuotų asmenų piniginės lėšos, kurios asmenų, Centro ir paslaugų gavėjo susitarimu naudojamos Sutartyje numatyto asmens (šeimos) mokėjimo dydžio teikiamoms dienos socialinės globos paslaugų išlaidoms apmokėti ir kt.).

35. Mokėjimo už dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas dydis gali būti nustatytas tik pinigine išraiška.

36. Asmens mokėjimo dydis už dienos socialinę globą asmens namuose nustatomas individualiai, remiantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 27 d. sprendimu Nr. T3-95 „Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“.

37. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys pasikeitus asmens (šeimos) pajamoms, per 1 (vieną) mėnesį nuo pajamų pasikeitimo dienos privalo apie tai pranešti Centrui, kuris šią informaciją pateikia skyriams, nurodytiems Aprašo 6 punkte. Skyriaus atsakingas specialistas per 3 (tris) mėnesius nuo minėtos informacijos gavimo dienos iš naujo nustato asmens (šeimos) mokėjimo už dienos socialinę globą asmens namuose dydį.

38. Socialiniai darbuotojai, nustatantys asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, konsultuoja asmenį (šeimą) mokėjimo už dienos socialinę globą klausimais.

39. Savivaldybės administracijos skyriai, nurodyti Aprašo 6 punkte, turi teisę asmens (šeimos) finansines galimybes vertinti iš naujo savo iniciatyva.

 

VI SKYRIUS

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE NUTRAUKIMAS

 

40. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų teikimas nutraukiamas šiais atvejais:

40.1. asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo laisvos formos rašytiniu prašymu. Prašymą asmuo teikia Centrui, nurodant datą bei priežastį, dėl kurios prašo nutraukti paslaugų teikimą;

40.2. asmeniui išvykus į kitą savivaldybę, užsienio valstybę;

40.3. asmeniui (šeimai) atsisakius mokėti už suteiktas paslaugas;

40.4. asmeniui pradėjus gauti dienos, trumpalaikės ar ilgalaikės socialinės globos paslaugas institucijoje;

40.5. asmeniui, nesilaikančiam Sutarties sąlygų ir (ar) asmeniui (šeimai) pageidaujant paslaugų, kurios prieštarauja teisės aktams, saugos darbe reikalavimams, ar Sutarties sąlygoms;

40.6. iškilus dienos socialinę globą asmens namuose teikiančių darbuotojų sveikatos pavojui ir saugumui;

40.7. jei praėjus 2 (dviem) mėnesiams nuo įsakymo sustabdyti dienos socialinės globos paslaugų teikimą, asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas nesikreipė dėl šių paslaugų atnaujinimo;

40.8. asmeniui mirus.

41. Sprendimą dėl dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų nutraukimo 40.1. ̶  40.7. papunkčiuose numatytais atvejais per 20 kalendorinių dienų Centro teikimu bei Savivaldybės administracijos komisijos siūlymu priima Skyriaus vedėjas / Komisija. Asmenį apie paslaugų nutraukimą skyrių, nurodytų Aprašo 6 punkte, teikimu informuoja Centras per 3 darbo dienas nuo sprendimo gavimo dienos.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

42. Socialinių darbuotojų asmens (šeimos), socialinių paslaugų poreikio nustatymo išvadas dėl socialinių paslaugų teikimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Savivaldybės administracijos direktoriui. Tokiais atvejais Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu per 20 darbo dienų turi būti sudaryta komisija (toliau – komisija), kuri pakartotinai nustatytų asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį.

43. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų, finansuojamų iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, poreikio nustatymo išvadas dėl socialinių paslaugų teikimo, sprendimus dėl šių socialinių paslaugų skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Socialinių paslaugų priežiūros departamentas).

44. Savivaldybės administracijos direktorius, gavęs Socialinių paslaugų priežiūros departamento kreipimąsi (kreipimesi nurodoma asmens vardas, pavardė, gimimo data ir nustatyti pažeidimai dėl asmens socialinių paslaugų poreikio nustatymo ar jų skyrimo) dėl trūkumų pašalinimo, ne vėliau nei per 20 darbo dienų nuo šio kreipimosi gavimo dienos užtikrina, kad nurodyti trūkumai būtų pašalinti.

45. Ginčai dėl Savivaldybės institucijos, Socialinių paslaugų priežiūros departamento ar Neįgaliųjų reikalų departamento prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priimtų sprendimų (neveikimo) nagrinėjami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

46. Pasikeitus teisės aktams, reglamentuojantiems Tvarkos apraše išdėstytus klausimus, taikomos tų teisės aktų nuostatos.

 

_______________________________

 

 

part_0bd6b205eba948eaad3a20cb140a6c0b_end