LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2009 M. LIEPOS 10 D. ĮSAKYMO NR. 3D-498 „DĖL TRAKTORIŲ IR SAVAEIGIŲ MAŠINŲ VAIRUOTOJŲ (TRAKTORININKŲ) RENGIMO IR TEISĖS VAIRUOTI ŠIAS TRANSPORTO PRIEMONES ĮGIJIMO TAISYKLIŲ BEI TRAKTORIŲ IR SAVAEIGIŲ MAŠINŲ VAIRUOTOJŲ (TRAKTORININKŲ) PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMO IR KEITIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. lapkričio 25 d. Nr. 3D-700

Vilnius

 

1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. liepos 10 d. įsakymą Nr. 3D-498 „Dėl Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) rengimo ir teisės vairuoti šias transporto priemones įgijimo taisyklių bei Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) pažymėjimų išdavimo ir keitimo taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija (Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) pažymėjimų išdavimo ir keitimo taisyklės nauja redakcija nedėstomos):

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL TRAKTORIŲ IR SAVAEIGIŲ MAŠINŲ VAIRUOTOJŲ (TRAKTORININKŲ) MOKYMO IR TEISĖS VAIRUOTI ŠIAS TRANSPORTO PRIEMONES ĮGIJIMO TVARKOS APRAŠO BEI TRAKTORIŲ IR SAVAEIGIŲ MAŠINŲ VAIRUOTOJŲ (TRAKTORININKŲ) PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMO IR KEITIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 10 straipsnio 6 dalies 4 ir 5 punktais:

1. Tvirtinu:

1.1. Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) mokymo ir teisės vairuoti šias transporto priemones įgijimo tvarkos aprašą (pridedama).

1.2. Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) pažymėjimų išdavimo ir keitimo taisykles (pridedama).

2. P a v e d u Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centrui:

2.1. organizuoti Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (toliau – traktorininkai) mokymo ir teisės vairuoti šias transporto priemones įgijimo tvarkos apraše numatytų traktorininkų mokymo programų rengimą, vykdyti jų priežiūrą;

2.2. parengti ir patvirtinti Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) vertinimo lėšų skaičiavimo vienam asmeniui metodiką.

2.3. dalyvauti vykdant profesinio mokymo teikėjų vykdomų traktorininkų mokymų kokybės priežiūrą, metodiškai koordinuoti traktorininkų mokymą“.

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2017 m.  sausio 1 dieną.

 

 

 

L. e. žemės ūkio ministro pareigas                                          Virginija Baltraitienė

 

 

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo

ministerijos 2016-11-22 raštu Nr. SR-5135

 

 

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2016 m. lapkričio 25 d. įsakymu Nr.3D-700

 

TRAKTORIŲ IR SAVAEIGIŲ MAŠINŲ VAIRUOTOJŲ (TRAKTORININKŲ) MOKYMO IR TEISĖS VAIRUOTI ŠIAS TRANSPORTO PRIEMONES ĮGIJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) (toliau – traktorininkai) mokymo ir teisės vairuoti šias transporto priemones įgijimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja traktorių ir savaeigių mašinų vairavimo teisės įgijimo tvarką.

2. Šis Aprašas skirtas asmenims, siekiantiems įgyti teisę vairuoti traktorius ir savaeiges mašinas, taip pat profesinio mokymo teikėjams, rengiantiems traktorininkus pagal mokymo programas, suteikiančias teisę vairuoti atitinkamos kategorijos traktorius ir savaeiges mašinas.

3. Traktorininkai rengiami pagal šį Aprašą ir žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės srities profesinio mokymo programas ar jų modulius, įregistruotus Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre (toliau – traktorininkų mokymo programos (moduliai)).

4. Apraše vartojamos sąvokos:

4.1. Savaeigė žemės ūkio mašina – variklio varoma, pati važiuojanti žemės ūkio mašina.

4.2. Savaeigė ne žemės ūkio mašina – savaeigė mašina, nepriklausanti savaeigių žemės ūkio mašinų kategorijai.

4.3. Sunkusis keturratis motociklas – keturratė savaeigė mašina, kurios konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h, eksploatacinė masė didesnė kaip 400 kg ir (arba) variklio galia didesnė kaip 15 kW.

4.4. Teisė vairuoti traktorius ir savaeiges mašinas – teisė vairuoti traktorius ir savaeiges mašinas keliuose ir dirbti su jomis žemės ūkio ir kitus darbus.

4.5. Traktorininkas – asmuo, turintis teisę vairuoti vienos ar daugiau kategorijų traktorius ir savaeiges mašinas ir dirbti su jomis.

4.6. Traktorininkų mokymo programa – formaliojo profesinio mokymo programa, pagal kurią įgyjama teisė vairuoti traktorius ir savaeiges mašinas.

4.7. Traktorininkų mokymo programos modulis – modulinės profesinio mokymo programos dalis, kurią baigus įgyjamos traktorininko kompetencijos.

4.8. Traktorininko vertinimo komisija – šio Aprašo nustatyta tvarka sudaryta specialistų grupė asmens įgytoms teorinėms žinioms ir praktiniams gebėjimams  vairuoti traktorių ir (ar)  savaeigę mašiną įvertinti.

4.9. Traktorininko pažymėjimas – dokumentas, kuriuo patvirtinama teisė vairuoti tam tikros kategorijos traktorius ir savaeiges mašinas.

4.10. Žemės ūkio mašina – mašina žemės ūkio darbams atlikti.

5. Šio Aprašo 4.1 ir 4.2 papunkčiuose nurodytos savaeigės žemės ūkio mašinos ir savaeigės ne žemės ūkio mašinos šiame Apraše vadinamos savaeigėmis mašinomis, išskyrus šio Aprašo punktus, kuriuose nurodomi kiti (konkretūs) pavadinimai.

6. Kitos Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatyme, Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme ir kituose teisės aktuose.

7. Rengti traktorininkus turi teisę profesinio mokymo teikėjai, kuriems Formaliojo profesinio mokymo licencijavimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 822 „Dėl Formaliojo profesinio mokymo licencijavimo taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka išduotos licencijos vykdyti traktorininkų mokymo programas arba modulinėje profesinio mokymo programoje numatytus mokymo modulius.

8. Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų minimalus amžius ir šiame Apraše minimos traktorių ir savaeigių mašinų kategorijos yra nustatytos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2003 m. lapkričio 25 d. įsakyme Nr. 3D-499 „Dėl traktorių ir savaeigių mašinų, kurios nepriskiriamos automobiliams, kategorijų ir minimalaus vairuotojų amžiaus patvirtinimo“.

9. Įgyti teisę vairuoti traktorius ir savaeiges mašinas leidžiama asmenims, kurie gyvena Lietuvos Respublikoje ir kurių sveikatos būklė yra tinkama vairuoti traktorius ir savaeiges mašinas.

10. Pagal  šį Aprašą įgyjama teisė vairuoti šių kategorijų traktorius ir savaeiges mašinas: TR1, TR2, SZ ir SM.

 

II SKYRIUS

TEISĖS VAIRUOTI TRAKTORIUS IR SAVAEIGES MAŠINAS ĮGIJIMO TVARKA

 

 

11. Asmenys įgyti teisę vairuoti traktorius ir (ar) savaeiges mašinas gali šiais būdais:

11.1. mokydamiesi pagal modulinę profesinio mokymo programą ir baigę šioje programoje integruotus traktorininkų mokymo modulius;

11.2. baigę profesinio mokymo teikėjo organizuojamus traktorininkų mokymus (toliau – traktorininkų mokymai) pagal atskiras traktorininkų mokymo programas (modulius);

11.3. savišvietos būdu pasirengę vairuoti traktorius ir (ar) savaeiges mašinas.

12. Traktorininkai rengiami pagal šias traktorininkų mokymo programas (modulius):

12.1. TR1 kategorijos traktorių vairavimo mokymo programą (modulį), kurios apimtis 6 kreditai (160 val.);

12.2. TR2 kategorijos traktorių vairavimo mokymo programą (modulį), kurios apimtis 8 kreditai (200 val.);

12.3. SZ kategorijos savaeigių žemės ūkio mašinų vairavimo mokymo programą (modulį), kurios apimtis 8 kreditai (200 val.);

12.4. SM kategorijos savaeigių mašinų vairavimo mokymo programą (modulį), kurios apimtis 10 kreditų (220 val.).

13. SM kategorijos savaeigių mašinų vairavimo mokymas gali būti atliekamas pagal šias siauresnės specializacijos programas (modulius):

13.1. žemės kasimo ir transportavimo mašinų vairavimo;

13.2. dangų įrengimo ir remonto mašinų vairavimo;

13.3. kelių ir aikščių priežiūros mašinų vairavimo;

13.4. melioracijos mašinų vairavimo;

13.5. savaeigių miško ūkio mašinų vairavimo.

14. Pagrindine (bazine) laikoma TR1 kategorijos traktorių vairavimo mokymo programa (modulis), kurią įvykdžius ir įvertinus teorines žinias ir praktinius gebėjimus suteikiama teisė vairuoti TR1 kategorijos traktorius. Asmenys, siekiantys įgyti teisę vairuoti kitų kategorijų traktorius ir savaeiges mašinas, turi baigti pagrindinį mokymo kursą pagal TR1 kategorijos traktorių vairavimo mokymo programą (modulį) (arba turėti traktorininko pažymėjimą, kuriuo suteikiama teisė vairuoti TR1 kategorijos traktorius) ir gauti traktorininko vertinimo komisijos įvertinimą. Šio Aprašo 12.2–12.4 papunkčiuose mokymo trukmė nurodyta įskaitant TR1 kategorijos mokymo trukmę.

15. Profesinio mokymo teikėjai, atsižvelgdami į techninę pažangą bei kai kurių traktorių ir savaeigių mašinų sudėtingumą ir daugumai mokinių pageidaujant, gali padidinti traktorių vairavimo mokymo modulio trukmę papildomai suteikdami žinių apie atskirus traktorius ar savaeiges mašinas.

 

III SKYRIUS

TRAKTORININKO TEORINIŲ ŽINIŲ IR PRAKTINIŲ GEBĖJIMŲ VERTINIMAS

 

 

16. Asmenims, siekiantiems įgyti teisę vairuoti traktorius ir savaeiges mašinas pagal šio Aprašo 11.1 ir 11.2 papunkčius, kai visų atitinkamose programose (moduliuose) numatytų mokomųjų dalykų mokymosi pasiekimai patenkinami, suteikiama teisė dalyvauti atliekant teorinių žinių ir praktinių gebėjimų vertinimą (toliau – vertinimas).

17. Vertinimą organizuoja ir vertinimo komisiją (toliau – Komisija) sudaro mokymus vykdantis profesinio mokymo teikėjas. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 3 narių. Į Komisijos sudėtį įeina Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (toliau – Žemės ūkio rūmai) ir profesinio mokymo teikėjo deleguoti atstovai. Dalyvauti Komisijos darbe rekomenduojama kviesti savivaldybės, kurioje yra profesinio mokymo teikėjas, administracijos atstovą ir darbdavių atstovą. Komisijos nariu negali būti skiriamas vertinamųjų asmenų profesijos mokytojas, kitas vertinamojo asmens mokymo procese tiesiogiai dalyvavęs asmuo.

18. Komisijos sudėtis derinama su Žemės ūkio rūmais. Komisija sprendimus priima balsų dauguma. Esant lygiam balsų skaičiui, sprendžiamąjį balsą turi Komisijos pirmininkas.

19. Vertinimą sudaro teorinės dalies žinių vertinimo testas, kurį  sudaro 40 klausimų, ir  viena praktinių gebėjimų vertinimo užduotis pagal kiekvieną traktorininkų mokymo programą (modulį).

20. Teorinės dalies žinių vertinimo testus ir praktinių gebėjimų vertinimo užduotis sudaro ir tvirtina Žemės ūkio rūmai. Sudaromas toks teorinės dalies žinių vertinimo testų ir praktinių gebėjimų vertinimo užduočių skaičius, kad vertinant traktorininko teorines žinias ir praktinius gebėjimus teorinės dalies žinių vertinimo teste klausimai ir užduotys kiekvienu atveju nebūtų tokie pat. Teorinės dalies žinioms vertinti paruošiami spausdintiniai ir elektroniniai testų variantai. Rekomenduojama vertinant teorines žinias naudoti elektroninius testus.

21. Jeigu asmuo mokosi daugiau kaip pagal vieną traktorininkų mokymo programą (modulį), pagal kiekvieną mokymo programą (modulį) parengiama 40 teorinės dalies žinių testo klausimų, bet ne daugiau kaip 100 klausimų ir 2 praktinių gebėjimų užduotys, kai žinios vertinamos baigus daugiau kaip vieną traktorininko mokymo programą (modulį) (TR2, SZ, SM).

22. Profesinio mokymo teikėjai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo mokymų pradžios derina su Žemės ūkio rūmais vertinimo datą, vietą, laiką ir būdą, kaip bus vertinamos teorinės dalies žinios (elektroninis ar spausdintinis variantas). Apie vertinimą asmenų, pasirengusių savišvietos būdu, pranešama ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki vertinimo datos.

23. Profesinio mokymo teikėjai apie rengiamus traktorininkų mokymus pagal atskiras traktorininkų mokymo programas (modulius) bei vertinimų grafikus skelbia informaciją savo interneto svetainėse ir ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki mokymo pradžios apie mokymo datą, laiką, būdą, informuoja Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centrą (toliau – PLŽMMC) el. p. info@zmmc.ltnurodydami atsakingą asmenį ir jo kontaktinius duomenis.

24. Vertinimas vykdomas profesinio mokymo teikėjo mokymo bazėje ar praktinio mokymo bazėje (sektoriniame praktinio mokymo centre, darbdavio įmonėje ar ūkyje). Komisijos veiklos sąlygas ir techninį aprūpinimą užtikrina profesinio mokymo teikėjas.

25. Teorinės dalies žinių vertinimo spausdinti testai ir praktinių gebėjimų vertinimo spausdintos užduotys sudedamos į vokus, vokai užklijuojami ir antspauduojami Žemės ūkio rūmų antspaudu.

26. Teorinės dalies žinių vertinimo testui spręsti skiriama tiek minučių, kiek teste yra klausimų.

27. Pasibaigus teorinės dalies žinių vertinimo testui, Komisijos nariai surenka teorinės dalies žinių vertinimo testus ir tą pačią dieną juos įvertina. Teorinės dalies žinių vertinimo testas yra vertinamas teigiamai ir į vertinimo protokolą, kurio forma nurodyta Aprašo 2 priede, rašoma „įskaityta“, kai teisingai atsakyta į ne mažiau kaip 70 proc. klausimų.

28. Asmuo, išlaikęs teorinės dalies žinių vertinimo testą (teorinės dalies žinių vertinimo testas įvertintas teigiamai („įskaityta“), gali dalyvauti vertinant praktinius gebėjimus.

29.  Praktinių  gebėjimų vertinimą rekomenduojama atlikti tą pačią dieną, kaip ir teorinės dalies žinių vertinimo testą.

30. Praktiniai gebėjimai vertinami vadovaujantis TR1, TR2, SZ ir SM modulių aprašuose arba traktorininkų mokymo programose numatytais mokymosi pasiekimų vertinimo kriterijais.

31. Asmens, kurio teorinės dalies žinių vertinimo testas įvertintas neigiamai („neįskaityta“), praktiniai gebėjimai nevertinami.

32. Praktiniams  gebėjimams vertinti turi būti parengtos ne mažiau kaip 2 praktinių gebėjimų vertinimo užduotys. Iš jų profesinio mokymo teikėjas pasirenka 1 vertinimo užduotį, kai gebėjimai vertinami pagal vieną traktorininkų mokymo programą (modulį) ir 2 vertinimo užduotis, kai gebėjimai vertinami baigus daugiau kaip vieną traktorininko mokymo programą (modulį) bei numatytam asmenų skaičiui paruošia priemones, reikalingas parinktai užduočiai atlikti.

33. Praktinių gebėjimų vertinimo užduotims atlikti skiriamos ne daugiau kaip dvi valandos (120 min.).

34. Praktinių gebėjimų rezultatus Komisija įvertina tą pačią dieną. Gautus įvertinimo rezultatus Komisijos nariai įrašo į vertinimo protokolą, nurodytą Aprašo 2 priede.

35. Vertinimo protokolo kopija per 5 darbo dienas pateikiama Žemės ūkio rūmams.

36. Asmenų, siekiančių įgyti teisę vairuoti TR1, TR2, kategorijų traktorius ir SZ kategorijos savaeiges žemės ūkio mašinas bei SM kategorijos savaeiges mašinas ir pasirengusių vairuoti šią techniką savišvietos būdu (nebaigus traktorininkų mokymų pagal atskiras traktorininkų mokymo programas (modulius)), teorinės žinios ir praktiniai gebėjimai įvertinami vertinimo metu. Tais atvejais, kai asmuo neturi teisės vairuoti motorinių transporto priemonių (nepateikia motorinės transporto priemonės vairuotojo pažymėjimo), teorinės dalies žinių vertinimo testas papildomas įtraukiant į jį 20 klausimų, susijusių su Kelių eismo taisyklių ir saugaus eismo reikalavimais.

37. Už Žemės ūkio rūmų atliekamus darbus vykdant asmenų, baigusių traktorininkų mokymus, numatytus šio Aprašo 11.2 papunktyje, arba pasirengusių savišvietos būdu vairuoti traktorius ir (ar) savaeiges mašinas, vertinimą profesinio mokymo teikėjai atsiskaito su Žemės ūkio rūmais pagal PLŽMMC parengtą ir patvirtintą Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) vertinimo lėšų skaičiavimo vienam asmeniui metodiką.

 

IV SKYRIUS

TRAKTORININKO PAŽYMĖJIMŲ IŠDAVIMAS IR TEISĖS VAIRUOTI TRAKTORIUS IR SAVAEIGES MAŠINAS SUTEIKIMAS

 

 

38. Asmeniui, kurio teorinės žinios ir praktiniai gebėjimai pagal Aprašo 12 punkte nurodytas traktorininkų mokymo programas (modulius) įvertinti teigiamai, išduodami Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstatyme numatyti mokymosi pasiekimų dokumentai ir traktorininko pažymėjimas, kuriuo suteikiama teisė vairuoti mokymo modulį atitinkančios traktorininko pažymėjime nurodytos kategorijos traktorius ir savaeiges mašinas.

39. Traktorininko pažymėjimai išduodami Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) pažymėjimų išdavimo ir keitimo taisyklių nustatyta tvarka.

40. Nepriklausomai nuo to, pagal kurią specializacijos programą (modulį), nurodytą Aprašo 13.1–13.5 papunkčiuose, asmuo baigė traktorininkų mokymus ir  buvo įvertintas, išduodamas traktorininko pažymėjimas, kuriuo suteikiama teisė vairuoti SM kategorijos savaeiges mašinas. Įgytas  teorines  žinias ir praktinius gebėjimus pagal siauresnės specializacijos programą (modulį) profesinio mokymo teikėjas nurodo išduodamas pažymėjimą.

41. Asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra atimta teisė vairuoti tam tikros kategorijos traktorius ir savaeiges mašinas, profesinio mokymo teikėjas sudaro galimybę pakartotinai įvertinti  teorines  žinias ir praktinius gebėjimus dėl tinkamumo turėti teisę vairuoti traktorių ir savaeigę mašiną. Po šiame Apraše nurodyto vertinimo išduodama Aprašo 1 priede numatyta pažyma.

42. Traktorininko pažymėjimai, kuriais suteikiama teisė vairuoti SM kategorijos savaeiges mašinas, patvirtina teisę vairuoti sunkiuosius keturračius motociklus, įregistruotus Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registre.

43. Motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai, kuriais suteikiama teisė vairuoti C1, C, C1E, CE, D, D1, DE arba D1E kategorijų motorines transporto priemones, patvirtina teisę vairuoti TR1, TR2 kategorijos traktorius ir SZ kategorijos savaeiges žemės ūkio mašinas. Motorinių transporto priemonių vairuotojų pažymėjimai, kuriais suteikiama teisė vairuoti B kategorijos motorines transporto priemones, patvirtina teisę vairuoti TR1 kategorijos traktorius.

44. Traktorininko pažymėjimai, kuriais suteikiama teisė vairuoti TR1 ir (arba) TR2 kategorijos traktorius, patvirtina teisę dalyvauti viešajame eisme su krautuvais.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

 

45. PLŽMMC dalyvauja vykdant profesinio mokymo teikėjo vykdomų traktorininkų mokymų ir teorinių žinių bei praktinių gebėjimų vertinimo pagal traktorininkų mokymo programas (modulius) priežiūrą. Vykdant šią priežiūrą, gali būti pasitelkti  savivaldybių administracijų darbuotojai ir socialiniai partneriai.

46. Profesinio mokymo teikėjai turi sudaryti sąlygas PLŽMMC darbuotojams atlikti traktorininkų mokymo ir teorinių žinių bei praktinių gebėjimų vertinimo priežiūrą bei vykdyti teisėtus jų reikalavimus.

47. Už Aprašo reikalavimų nesilaikymą atsakoma Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

48. Suinteresuotieji asmenys turi teisę profesinio mokymo teikėjo veiksmus apskųsti teisės aktų nustatyta tvarka.

___________

 


 

 

Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų

(traktorininkų) mokymo ir teisės vairuoti šias

transporto priemones įgijimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Pažymos forma)

 

 

.........................................................................................

(profesinio mokymo teikėjo pavadinimas)

 

.........................................................................................

(adresas)

 

PAŽYMA

 

.......................... Nr. ...............

(data)

 

Pažymima, kad.......................................................................................................................................

(vardas, pavardė)

.................................................................................. /....../....../....../....../....../....../....../....../....../....../....../

(asmens kodas)

20..... m........................................ d. pakartotinai buvo įvertintos teorinės žinios ir praktiniai gebėjimai dėl teisės vairuoti:

 

TR1, TR2, SZ, SM kategorijų traktorius (savaeiges mašinas);

(nereikalingą išbraukti)

 

sunkiuosius keturračius motociklus.

(nereikalingą išbraukti)

 

      _______________________              ___________________                __________________

(vadovo pareigų pavadinimas)                    (parašas)                                   (vardas, pavardė)

 

 

 

 

________________

 


 

Traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų

(traktorininkų) mokymo ir teisės vairuoti šias

transporto priemones įgijimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Traktorininko teorinių žinių ir praktinių gebėjimų vertinimo

protokolo forma)

 

Traktorininko teorinių žinių ir praktinių gebėjimų vertinimo protokolas

                            Nr.                    

(data)

 

________________

(sudarymo vieta)

 

Profesinio mokymo teikėjo pavadinimas ir kodas

 

Mokymo programos (modulio) pavadinimas ir valstybinis kodas

 

Siekiamos įgyti traktorininko kategorijos (-ų) pavadinimas (-i)

 

Eil. Nr.

Asmens  vardas ir pavardė

Asmens kodas

Teorijos žinių įvertinimas

Praktinių gebėjimų įvertinimas

Išduoto traktorininko pažymėjimo numeris

 

Komisijos pirmininkas            _________________              ________________________

(parašas)                            (vardas, pavardė)

 

Nariai:                              _________________              ________________________

(parašas)                            (vardas, pavardė)

 

_________________ ________________________

(parašas)                            (vardas, pavardė)

 

_________________ ________________________

(parašas)                            (vardas, pavardė)

 

Komisijos sekretorius               _________________ ________________________

(parašas)                            (vardas, pavardė)