LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 1999 M. GRUODŽIO 28 D. ĮSAKYMO NR. 106 „DĖL TECHNINIO REGLAMENTO „LIFTAI“ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. rugsėjo 4 d. Nr. A1-504

Vilnius

 

 

P a k e i č i u techninį reglamentą „Liftai“, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 1999 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 106 „Dėl techninio reglamento „Liftai“ patvirtinimo“:

1Pakeičiu I priedo 2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.2. Liftai turi būti suprojektuoti ir pagaminti taip, kad kabinos galinėse padėtyse nebūtų prispaudimo pavojaus. Šis tikslas įgyvendinamas, kai už galinių padėčių yra laisva erdvė arba apsauginė niša. Jeigu šio sprendimo išimtiniais atvejais, ypač pripažintuose tinkamais naudoti statiniuose ar statiniuose, kurių statyba yra užbaigta, neįmanoma įgyvendinti, galima taikyti kitas tinkamas priemones, kad būtų išvengta prispaudimo pavojaus; išankstinį sutikimą naudoti tokias priemones duoda Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija Reglamento XV priede nustatyta tvarka.“

2.   Papildau XV priedu (pridedama).

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                            Algimanta Pabedinskienė


 

XV priedas

 

IŠANKSTINIO SUTIKIMO ĮRENGTI LIFTĄ, NAUDOJANT KITAS PRISPAUDIMO RIZIKAI IŠVENGTI TINKAMAS PRIEMONES, IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Išankstinio sutikimo įrengti liftą, naudojant kitas prispaudimo rizikai išvengti tinkamas priemones, išdavimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato prašymų dėl išankstinio sutikimo įrengti liftą, naudojant kitas prispaudimo rizikai išvengti tinkamas priemones, kai neįmanoma įrengti laisvos erdvės arba apsauginės nišos (toliau – saugos erdvė), kaip nustatyta techninio reglamento „Liftai“ (toliau – Reglamentas) I priedo 2.2 papunktyje (toliau – sutikimas), pateikimą, jų nagrinėjimą ir sprendimų dėl sutikimo priėmimą.

 

II SKYRIUS

PRAŠYMŲ PATEIKIMAS

 

2.    Prieš įrengiant lifto šachtą arba pertvarkant esamą lifto šachtą, kai nustatoma, kad nėra galimybės įrengti saugos erdvės, statytojas (užsakovas), kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos statybos įstatyme, ar jo įgaliotas asmuo, siekiantis gauti sutikimą (toliau – prašymą pateikęs asmuo), pateikia laisvos formos prašymą dėl išankstinio sutikimo įrengti liftą, naudojant kitas prispaudimo rizikai išvengti tinkamas priemones, išdavimo (toliau – prašymas) Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (toliau – Ministerija).

3.  Prašyme nurodoma:

3.1. kurioje lifto šachtos dalyje (šachtos duobėje ir (arba) šachtos viršutinėje dalyje) nėra galimybės įrengti saugos erdvės;

3.2. priežastys, dėl kurių saugos erdvės įrengti yra neįmanoma;

3.3. prašymą pateikusio juridinio asmens pavadinimas, teisinė forma, kodas, buveinės adresas, telefono ir fakso numeriai (jeigu yra), kontaktiniai duomenys arba fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas (gimimo data, jeigu nėra asmens kodo) ir gyvenamoji vieta.

4.  Kartu su prašymu turi būti pateikti dokumentai (pažymos, ekspertizės aktai, brėžiniai ir kt.), pagrindžiantys ir iliustruojantys galimybės įrengti saugos erdvę nebuvimą:

4.1. jeigu galimybės įrengti saugos erdvę nebuvimas susijęs su paveldosaugos reikalavimų vykdymu, turi būti pateikta Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos atitinkamo teritorinio skyriaus išvada;

4.2. jeigu galimybės įrengti saugos erdvę nebuvimas susijęs su esminiais statinio reikalavimais, šiai priežasčiai pagrįsti turi būti pateiktas statinio ekspertizės aktas, parengtas statinio ekspertizės rangovo, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos statybos įstatyme. Šis rengėjas turi būti trečiasis asmuo, nesusijęs su statinio statybos užsakymu, projektavimu, statybos darbų vykdymu, lifto gamyba ir įrengimu.

5.    Prašymą ir kartu pridedamus dokumentus galima pateikti paštu, elektroninėmis priemonėmis arba tiesiogiai kreipiantis į Ministeriją.

 

III SKYRIUS

PRAŠYMŲ NAGRINĖJIMAS IR SPRENDIMŲ DĖL SUTIKIMO IŠDAVIMO PRIĖMIMAS

 

6.  Jeigu pateikti ne visi dokumentai, nurodyti aprašo 4 punkte, Ministerija per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos raštu (paštu ar elektroninėmis priemonėmis) informuoja prašymą pateikusį asmenį apie trūkstamus dokumentus ar duomenis.

7.  Sprendimą dėl sutikimo išdavimo Ministerija priima per 20 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų, nurodytų aprašo 4 punkte, gavimo dienos. Prašymą pateikęs asmuo apie priimtą sprendimą informuojamas raštu (paštu ar elektroninėmis priemonėmis).

8.  Sprendimas atsisakyti išduoti sutikimą turi būti motyvuotas.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

9.    Įrengus liftą ir atlikus jo atitikties vertinimą pagal Reglamento reikalavimus, asmuo, kuriam išduotas sutikimas, per 10 darbo dienų pateikia Ministerijai lifto atitikties vertinimo sertifikato kopiją.

10.  Sprendimas dėl sutikimo išdavimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

__________________________