Pasvalio rajono savivaldybės taryba

 

Sprendimas

Dėl PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS IR IŠMOKŲ vaikams TEIKIMO SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMOMS IR SOCIALINĖS RIZIKOS ASMENIMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2015 m. kovo 31 d. Nr. T1-51

Pasvalys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos 16 straipsnio 2 dalies 38 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 17 straipsnio 1 dalimi ir Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 23 straipsnio 1 dalimi, Pasvalio rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

1. Patvirtinti Piniginės socialinės paramos ir išmokų vaikams teikimo socialinės rizikos šeimoms ir socialinės rizikos asmenims tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2010 m. rugpjūčio 25 d. sprendimą Nr. T1-181 „Dėl piniginės socialinės paramos ir išmokų vaikams teikimo socialinės rizikos šeimoms tvarkos aprašo patvirtinimo“ (su visais pakeitimais).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Gintautas Gegužinskas


PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės tarybos

2015 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. T1-51

 

 

PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS IR IŠMOKŲ VAIKAMS TEIKIMO SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMOMS IR SOCIALINĖS RIZIKOS ASMENIMS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Piniginės socialinės paramos ir išmokų vaikams teikimo socialinės rizikos šeimoms ir socialinės rizikos asmenims tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja piniginės socialinės paramos ir išmokų vaikams rūšis, jų teikimą, socialinės rizikos šeimų ir socialinės rizikos asmenų teises ir pareigas.   

2. Aprašas taikomas šeimoms, kurios įrašytos į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą ir socialinės rizikos asmenims, kurie įtraukti į seniūnijų Socialinės rizikos asmenų sąrašą.

3. Piniginės socialinės paramos ir išmokų vaikams socialinės rizikos šeimoms teikimą vykdo Savivaldybės administracijos seniūnijų (toliau – seniūnijų) socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis, socialinės rizikos asmenims – socialinio darbo organizatoriai (toliau – socialiniai darbuotojai).

4. Išmokų vaikams rūšys:

4.1. vienkartinė išmoka vaikui;

4.2. išmoka vaikui;

4.3. išmoka privalomosios pradinės karo tarnybos kario vaikui;

4.4. globos (rūpybos) išmoka;

4.5. vienkartinė išmoka įsikurti;

4.6. vienkartinė išmoka nėščiai moteriai;

4.7. globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas.

5. Piniginės socialinės paramos rūšys:

5.1. socialinė pašalpa;

5.2. būsto šildymo išlaidų, geriamo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijos (toliau – kompensacijos);

5.3. vienkartinė pašalpa.

6. Šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatyme ir Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme apibrėžtas sąvokas.

 

II. PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS IR IŠMOKŲ VAIKAMS TEIKIMO BŪDAI

 

7. Išmokos vaikams gali būti teikiamos:

7.1. piniginėmis lėšomis vaiką prižiūrinčiai motinai ar tėvui (įmotei ar įtėviui);

7.2. apmokant vaikų išlaikymo išlaidas ir skolas ikimokyklinėse įstaigose, maitinimo išlaidas mokyklose ar dienos centruose;

7.3. socialinėmis paslaugomis;

7.4. piniginėmis lėšomis vyresniam kaip 16 metų vaikui;

7.5. maisto produktais, drabužiais, avalyne, higienos reikmenimis ir kitomis vaikui būtinomis prekėms;

7.6. socialinėmis kortelėmis, skirtomis pirkti maisto parduotuvėse;

7.7. maitinimo talonais.

8. Socialinė pašalpa gali būti teikiama:

8.1. apmokant buto nuomos, komunalinių patarnavimų, kitas būsto išlaikymo išlaidas, paslaugas teikiančioms įmonėms;

8.2. apmokant vaikų išlaikymo išlaidas ir skolas ikimokyklinėse įstaigose, maitinimo išlaidas mokyklose ar dienos centruose;

8.3. apmokant suaugusių asmenų gydymosi nuo priklausomybės ligų išlaidas;

8.4. pervedant lėšas į socialines korteles.

9. Socialinės pašalpos teikimas derinamas nepinigine ir pinigine forma. Socialinės pašalpos dydis pinigais negali viršyti 50 procentų paskirtos socialinės pašalpos dydžio.

10. Kompensacijos gali būti teikiamos pervedant į įmonių ar fizinių asmenų, teikiančių energiją, kurą, geriamąjį vandenį ir karštą vandenį, atsiskaitomąsias sąskaitas bankuose.

 

III. PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS IR IŠMOKŲ VAIKAMS TEIKIMO ORGANIZAVIMAS

 

11. Seniūnijos socialinis darbuotojas, surinkęs informaciją apie socialinės rizikos šeimos ar socialinės rizikos asmens netinkamai naudojamą piniginę socialinę paramą ir išmoką vaikams (toliau – išmokos), Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus (toliau –-Skyrius) atsakingam specialistui pateikia pranešimą pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintą formą, kuriame pateikia informaciją apie šeimą, asmenį bei rekomenduojamą išmokos teikimą. Taip pat pateikia asmens prašymą, jeigu su socialinės rizikos šeima ar socialinės rizikos asmeniu aptartas mokėjimo būdas už paslaugas, atliekant mokėjimo pavedimą iš Skyriaus, paslaugas suteikusioms įstaigoms.

12. Skyrius teikia pranešimą svarstyti Socialinės paramos teikimo komisijai (toliau – Komisija). Teikiant pranešimą dėl išmokų teikimo socialinės rizikos šeimai, privalo būti ir Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus išvada.

13. Komisija priima rekomendacinio pobūdžio sprendimą, kuriame nustato išmokų mokėjimo būdą ir dydį procentais.

14. Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas Skyriaus vedėjas, vadovaudamasi Komisijos sprendimu, priima sprendimą dėl išmokų teikimo socialinės rizikos šeimai ar socialinės rizikos asmeniui.

15. Sprendimas ir Komisijos protokolo išrašas segami į asmens bylą. Šių dokumentų kopijos pateikiamos pranešimą dėl išmokų teikimo socialinės rizikos šeimai ar socialinės rizikos asmeniui pateikusiam seniūnijos socialiniam darbuotojui, kuris apie priimtą sprendimą informuoja išmokų gavėją.

16. Jeigu Komisija priėmė sprendimą mokėti už paslaugas jas suteikusioms įstaigoms, atliekant mokėjimo pavedimą iš Skyriaus, socialinės rizikos šeima ar socialinės rizikos asmuo nustatytais terminais Seniūnijos socialiniams darbuotojui turi pateikti tų įstaigų sąskaitas.

17. Socialinis darbuotojas, gavęs iš socialinės rizikos šeimos ar socialinės rizikos asmens sąskaitą, iki to paties mėnesio 5 d. pateikia ją Skyriui.

18. Vadovaudamiesi Sprendimu, pateiktomis sąskaitomis iš įstaigų, Skyriaus specialistai suformuoja išmokų žiniaraščius įstaigoms, suteikusioms paslaugas.

19. Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriaus darbuotojas pagal pateiktus žiniaraščius atlieka mokėjimo pavedimus į įstaigas, suteikusias paslaugas.

 

IV. SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMŲ IR SOCIALINĖS RIZIKOS ASMENŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

20. Socialinės rizikos šeimos ir socialinės rizikos asmenys, gaunantys išmokas, turi teisę:

20.1. susipažinti su šiuo Aprašu;

20.2. dalyvauti Komisijos organizuojamuose posėdžiuose.

21. Socialinės rizikos šeimų ir socialinės rizikos asmenų pareigos nustatytos Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo 19 straipsnyje ir Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 25 straipsnyje.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Sprendimas dėl išmokų teikimo gali būti skundžiamas Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

____________________