KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2017 M. VASARIO 7 D. SPRENDIMO NR. T-43 „DĖL TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIŲ VAIKŲ LAIKINOSIOS GLOBOS (RŪPYBOS) ŠEIMOJE ORGANIZAVIMO IR PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMO VAIKO LAIKINIESIEMS IR NUOLATINIAMS GLOBĖJAMS (RŪPINTOJAMS) KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. gruodžio 19 d. Nr. T-818

Kaunas

 

 

Kauno miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Pakeisti Kauno miesto savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 7 d. sprendimą
Nr. T-43 „Dėl T
ėvų globos netekusių vaikų laikinosios globos (rūpybos) šeimoje organizavimo ir pagalbos pinigų skyrimo vaiko laikiniesiems ir nuolatiniams globėjams (rūpintojams) Kauno miesto savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeisti antraštę ir ją išdėstyti taip:

DĖL TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIŲ VAIKŲ LAIKINOSIOS GLOBOS (RŪPYBOS) ŠEIMOJE ORGANIZAVIMO IR PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMO VAIKO LAIKINIESIEMS IR NUOLATINIAMS GLOBĖJAMS (RŪPINTOJAMS), ŠEIMYNOMS KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“.

1.2. Pakeisti dėstomąją dalį ir ją išdėstyti taip:

Patvirtinti Tėvų globos netekusių vaikų laikinosios globos (rūpybos) šeimoje organizavimo ir pagalbos pinigų skyrimo vaiko laikiniesiems ir nuolatiniams globėjams (rūpintojams), šeimynoms Kauno miesto savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).“

1.3. Pakeisti nurodytu sprendimu patvirtintą Tėvų globos netekusių vaikų laikinosios globos (rūpybos) šeimoje organizavimo ir pagalbos pinigų skyrimo vaiko laikiniesiems ir nuolatiniams globėjams (rūpintojams) Kauno miesto savivaldybėje tvarkos aprašą ir jį išdėstyti nauja redakcija (pridedama).

2. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja 2018 m. sausio 1 dieną.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                             Visvaldas Matijošaitis

 

PATVIRTINTA

Kauno miesto savivaldybės tarybos

2017 m. vasario 7 d.

sprendimu Nr. T-43

(Kauno miesto savivaldybės tarybos

2017 m. gruodžio 19 d.

sprendimo Nr. T-818 redakcija)

 

TĖVŲ GLOBOS NETEKUSIŲ VAIKŲ LAIKINOSIOS GLOBOS (RŪPYBOS) ŠEIMOJE ORGANIZAVIMO IR PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMO VAIKO LAIKINIESIEMS IR NUOLATINIAMS GLOBĖJAMS (RŪPINTOJAMS), ŠEIMYNOMS KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tėvų globos netekusių vaikų laikinosios globos (rūpybos) šeimoje organizavimo ir pagalbos pinigų skyrimo vaiko laikiniesiems ir nuolatiniams globėjams (rūpintojams), šeimynoms Kauno miesto savivaldybėje aprašas (toliau – Aprašas) apibrėžia vaiko laikinosios globos (rūpybos) šeimoje formos įvairovę ir reglamentuoja vaiko globėjų (rūpintojų), socialinių, budinčių, atokvėpio globėjų (rūpintojų) ir budinčių globotojų šeimoje organizavimo principus, apmokėjimą ir pagalbos pinigų skyrimą ir mokėjimą.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Vaiko globos organizavimo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. kovo 27 d. nutarimu Nr. 405 „Dėl Vaiko globos organizavimo nuostatų patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2002 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr. 56 „Dėl Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatų patvirtinimo“, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2011 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. BV-16 „Dėl Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems paslaugų teikimo rekomendacijų patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu, Lietuvos Respublikos šeimynų įstatymu ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

3. Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Atokvėpio globėjas (rūpintojas) (toliau – atokvėpio globėjas) – fizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo kursus, kai dėl objektyvių priežasčių vaiko negali globoti vaiko laikinasis arba nuolatinis globėjas (rūpintojas), prižiūrintis be tėvų globos likusius vaikus, kurių amžius nuo gimimo iki 18 metų, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais ir kuriuos prižiūri ne ilgiau kaip 1 mėnesį (išimties atveju iki 3 mėnesių). Vaikas atokvėpio globėjo priežiūrai priskiriamas globos centro direktoriaus įsakymu.

3.2. Budintis globėjas fizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo kursus, globojantis laikinai be tėvų globos likusius vaikus nuo gimimo iki 10 metų, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais ir kuriuos globoja ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Budintis globėjas vienu metu gali globoti ne daugiau kaip 3 laikinai be tėvų globos likusius vaikus (išimties tvarka, neišskiriant brolių (seserų), gali globoti ir didesnį skaičių laikinai be tėvų globos likusių vaikų, bet ne daugiau kaip 5) ir privalo juos priimti bet kuriuo paros metu. Vaiko budinčiu globėju asmuo paskiriamas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus arba jo įgalioto asmens įsakymu Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus teikimu.

3.3. Budintis globotojas fizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymus ir budinčių globotojų konsultavimo kursus, pagal su globos centru sudarytą tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį prižiūrintis likusius be tėvų globos vaikus, socialinės rizikos vaikus, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais, arba šioje sutartyje nustatytais atvejais teikiantis kitokią pagalbą vaiko tėvams, siekiant grąžinti vaiką į šeimą. Budintis globotojas vykdo veiklą pagal individualios veiklos pažymėjimą.

3.4. Globos centras socialinių paslaugų įstaiga, kuri, įgyvendindama vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas, pagal tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį perduoda likusį be tėvų globos vaiką, socialinės rizikos vaiką prižiūrėti budinčiam globotojui, teikia ir organizuoja socialines paslaugas bei kitą pagalbą pagal poreikį vaikui ir budinčiam globotojui, socialiniam, atokvėpio ar budinčiam globėjui, taip pat kitokią pagalbą vaiko tėvams, siekiant grąžinti vaiką į šeimą.  

3.5. Pagalbos pinigai – mėnesinė piniginė išmoka, mokama iš Kauno miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) biudžeto lėšų vaiko globėjams, budintiems, socialiniams globėjams, budintiems globotojams ir šeimynoms.

3.6. Socialinis globėjas (rūpintojas) (toliau – socialinis globėjas) – fizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo kursus, globojantis laikinai be tėvų globos likusius vaikus, kurių amžius nuo gimimo iki 18 metų, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais ir kuriuos globoja ne ilgiau kaip 12 mėnesių. Socialinis globėjas vienu metu gali globoti ne daugiau kaip 3 laikinai be tėvų globos likusius vaikus (išimties tvarka, neišskiriant brolių (seserų), gali globoti ir didesnį skaičių laikinai be tėvų globos likusių vaikų, bet ne daugiau kaip 5). Vaiko socialiniu globėju asmuo paskiriamas Savivaldybės administracijos direktoriaus arba jo įgalioto asmens įsakymu Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus teikimu.

3.7. Vaiko globėjas (rūpintojas) (toliau – vaiko globėjas) – fizinis asmuo, kuriam teisės aktų nustatyta tvarka paskirta giminaičio ar ne giminaičio vaiko laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba). 

3.8. Vaiko laikinoji globa (rūpyba) šeimoje (toliau – vaiko laikinoji globa) – laikinai be tėvų globos likusio vaiko priežiūra, auklėjimas, jo teisių ir teisėtų interesų atstovavimas ir gynimas kitoje šeimoje. Vaiko laikinosios globos (rūpybos) tikslas – grąžinti vaiką į šeimą.

3.9. Vaiko nuolatinė globa (rūpyba) šeimoje (toliau – vaiko nuolatinė globa) – be tėvų globos likusio vaiko, kuris esamomis sąlygomis negali grįžti į savo šeimą, nuolatinė globa, priežiūra, auklėjimas, teisių ir teisėtų interesų atstovavimas ir gynimas kitoje šeimoje.

4. Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos šeimynų įstatyme ir Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme apibrėžtas sąvokas.

5. Budinčiu, socialiniu globėju ar budinčiu globotoju asmuo skiriamas tik tada, kai laikinuoju globėju (rūpintoju) šeimoje pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatas negali būti skiriamas vaiko artimasis giminaitis.

 

II SKYRIUS

BUDINČIO, SOCIALINIO IR ATOKVĖPIO GLOBĖJŲ, BUDINČIO GLOBOTOJO PAREIGOS IR TEISĖS, GLOBOS CENTRO IR SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS SKYRIAUS FUNKCIJOS

 

6. Budinčio, socialinio, atokvėpio globėjų ir budinčio globotojo pareigos: 

6.1. priimti laikinai globojamą vaiką savo gyvenamajame būste ir užtikrinti emocinį ir fizinį jo saugumą, visavertį, laikinai globojamo vaiko poreikius atitinkantį ugdymą, auklėjimą ir kasdieninę priežiūrą, gauti iš valstybės, Savivaldybės ir kitų asmenų finansinę ir materialinę pagalbą; 

6.2. dalyvauti rengiant individualų laikinai globojamo vaiko laikinosios globos planą;

6.3. užtikrinti galimybę laikinai globojamam vaikui bendrauti su biologine šeima pagal individualiame vaiko laikinosios globos plane nustatytą tvarką;

6.4. bendradarbiauti su globos centru ir jos darbuotojais;

6.5. nedelsiant informuoti globos centro paskirtus darbuotojus apie laikinai globojamam vaikui kylančius emocinius ir fiziologinius sunkumus, siekiant užtikrinti laikinai globojamam vaikui reikiamų specialistų pagalbą;

6.6. atsakingai pagal paskirtį naudoti laikinai globojamo vaiko išlaikymui skiriamas pinigines lėšas;

6.7. nedelsiant informuoti globos centrą apie atvejus, kai laikinai dėl objektyvių priežasčių negali vykdyti globėjui numatytų įsipareigojimų;

6.8. sudaryti sąlygas Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – Vaiko teisių apsaugos skyrius) specialistams ir globos centro darbuotojams lankytis šeimoje ir teikti jiems informaciją, susijusią su laikinai globojamo vaiko išlaikymui skirtų lėšų panaudojimu;

6.9. pranešti Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui (toliau – Socialinės paramos skyrius) apie aplinkybes, turinčias įtakos už laikinai globojamą vaiką gaunamų išmokų dydžiui ar mokėjimui, per mėnesį nuo aplinkybių atsiradimo dienos.

7. Budinčio, socialinio, atokvėpio globėjų ir budinčio globotojo teisės:

7.1. ginti laikinai globojamo vaiko teises ir teisėtus interesus;

7.2. gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų dokumentus ir informaciją,

tiesiogiai susijusią su laikinai globojamu vaiku; 

7.3. įgyvendinti kitas teisės aktuose numatytas laikinojo globėjo (rūpintojo) teises, susijusias su laikinai globojamu vaiku.

8. Budintis, socialinis, atokvėpio globėjai ir budintys globotojai įstatymų nustatyta tvarka atsako už:

8.1. laikinai globojamo vaiko saugumą;

8.2. laikinai globojamo vaiko padarytą žalą teisės aktų nustatyta tvarka;

8.3. savo pareigų nevykdymą ar netinkamą jų vykdymą teisės aktų nustatyta tvarka;

8.4. tinkamą laikinai globojamo vaiko poreikiams tenkinti gaunamų išmokų panaudojimą;

8.5. kitus prisiimtus įsipareigojimus, susijusius su laikinai globojamu vaiku.

9. Globos centro funkcijos:

9.1. organizuoti budinčių, socialinių, atokvėpio globėjų ir budinčių globotojų paiešką, parengimą, atranką;

9.2. dalyvauti planuojant vaiko laikinąją globą, sudarant laikinai globojamo vaiko planą, peržiūroje ir užtikrina jo įgyvendinimą;

9.3. konsultuoti budinčius, socialinius, atokvėpio globėjus ir budinčius globotojus, tikrina, kaip jie vykdo savo pareigas;

9.4. teikti pagalbą budintiems, socialiniams, atokvėpio globėjams ir budintiems globotojams organizuojant laikinai globojamam vaikui švietimo, sveikatos, socialines ir kt. paslaugas;

9.5. teikti išvadą Vaiko teisių apsaugos skyriui ir fiziniam asmeniui dėl fizinio asmens tinkamumo tapti globėju;

9.6. organizuoti psichologinę pagalbą ir socialines paslaugas budintiems, socialiniams, atokvėpio globėjams ir budintiems globotojams;

9.7. vykdyti kitas jam teisės aktais priskirtas funkcijas.

10. Vaiko teisių apsaugos skyriaus funkcijos:

10.1. atlikti pirminį įvertinimą, ar fizinis asmuo, siekiantis tapti budinčiu, socialiniu ar atokvėpio globėju, atitinka formaliuosius globėjui taikomus reikalavimus pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatas;

10.2. priėmus sprendimą, kad fizinis asmuo atitinka 10.1 papunktyje nurodytus reikalavimus, persiųsti duomenis globos centrui;

10.3. vykdyti kitas teisės aktuose nurodytas funkcijas, susijusias su vaiko globėjo paskyrimu.

III SKYRIUS

PAGALBOS PINIGŲ SKYRIMAS IR MOKĖJIMAS

 

11. Pagalbos pinigai skiriami ir mokami:

11.1. vaiko globėjams (rūpintojams), šeimynai, budintiems globotojams, socialiniams globėjams (rūpintojams), budintiems globėjams, kurių globojamiems vaikams laikinoji globa (rūpyba) nustatyta Vaiko teisių apsaugos skyriaus teikimu Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, o nuolatinė globa – teismo sprendimu (nutartimi) ir kurie yra įtraukti į Kauno Vaiko teisių apsaugos skyriaus apskaitą;

11.2. vaiko globėjams (rūpintojams), kurių globojamiems vaikams laikinoji globa (rūpyba) nustatyta kitos savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus teikimu tos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, o nuolatinė globa – teismo sprendimu (nutartimi) ir kurių deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta yra Kauno mieste;

11.3. vaiko globėjams (rūpintojams), deklaravusiems gyvenamąją vietą Kauno mieste, kurių globojamiems vaikams globa (rūpyba) nustatyta užsienio valstybėje, kurių globos (rūpybos) vykdymą perėmė Lietuvos Respublikos kompetentinga institucija ir kurių globa (rūpyba) apskaityta Vaiko teisių apsaugos skyriuje. 

12. Pagalbos pinigai skiriami ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo pateikimo dienos. Kai laikinai ar nuolatinai globojamiems vaikams globa nustatyta iki Aprašo įsigaliojimo dienos, pagalbos pinigai skiriami ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo pateikimo dienos, bet ne anksčiau kaip nuo Aprašo įsigaliojimo dienos (šis punktas netaikomas šeimynoms).

13. Pagalbos pinigų, mokamų vaiko globėjams, budintiems, socialiniams globėjams ar budintiems globotojams dydis priklauso nuo laikinai ar nuolatinai globojamo vaiko amžiaus ir neįgalumo lygio ir mokami iš Savivaldybės biudžeto lėšų nuo globos (rūpybos) nustatymo dienos, iki kol laikinai ar nuolatinai vaikui nustatyta globa. Pagalbos pinigai mokami už praeitą mėnesį iki einamojo mėnesio 26 dienos. Pagalbos pinigai turi būti naudojami laikinai ar nuolatinai globojamo vaiko poreikiams tenkinti: ugdymui, lavinimui, užimtumui, drabužiams, kišenpinigiams ir kitoms vaiko reikmėms. Šeimynai mokami pagalbos pinigai turi būti naudojami visų šeimynoje globojamų vaikų reikmėms. Jei nustatoma, kad pagalbos pinigai naudojami ne pagal paskirtį, Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo priima sprendimą nutraukti pagalbos pinigų mokėjimą. Nutraukus pagalbos pinigų mokėjimą, Savivaldybė šiuos pinigus pakeičia į bendrąsias socialines paslaugas ar socialinę priežiūrą. 

14. Pagalbos pinigai vaiko globėjams, budintiems, socialiniams globėjams ir budintiems globotojams (išskyrus 11.2. papunktyje nurodytuosius) skiriami globos laikotarpiu už kiekvieno vaiko laikiną ar nuolatinę globą, kai laikinai ar nuolatinai globojamam vaikui nėra nustatytas neįgalumo lygis arba nustatytas lengvas neįgalumo lygis:

14.1. Kai laikinai ar nuolatinai globojamo vaiko amžius nuo gimimo iki 3 metų, skiriama 4 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka per mėnesį.

14.2. Kai laikinai ar nuolatinai globojamo vaiko amžius nuo 3 iki 10 metų, skiriama 3 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka per mėnesį.

14.3. Kai laikinai ar nuolatinai globojamo vaiko amžius nuo 10 iki 18 metų, skiriama 4 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka per mėnesį.

15. Pagalbos pinigai vaiko globėjams, budintiems, socialiniams globėjams ir budintiems globotojams skiriami globos laikotarpiu už kiekvieno vaiko laikiną ar nuolatinę globą. Kai laikinai ar nuolatinai globojamam vaikui yra nustatytas vidutinis arba sunkus neįgalumo lygis, skiriama 4 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka per mėnesį, neatsižvelgiant į vaiko amžių.

16. 11.2. papunktyje nurodytiems vaiko globėjams (rūpintojams) mokamas pagalbos pinigų dydis yra lygus skirtumui tarp Aprašo 14 ir 15 punktuose nustatyto dydžio ir toje savivaldybėje gaunamo (gautino) pagalbos pinigų dydžio, jei toje savivaldybėje yra mokami pagalbos pinigai vaiko globėjams (rūpintojams), paskirtiems pagal tos savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus teikimą.

17. Pagalbos pinigai šeimynai mokami už septintą ir kiekvieną paskesnį globojamą (rūpinamą) vaiką šeimynoje (nuo 2018 m. liepos 1 d. – už penktą ir kiekvieną paskesnį globojamą (rūpinamą) vaiką šeimynoje). Šeimynai skiriama 3 bazinių socialinių išmokų dydžio pagalbos pinigų išmoka per mėnesį, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus ar neįgalumo lygio.

18. Vaiko globėjas, budintis, socialinis globėjas ar budintis globotojas, šeimynos dalyvis prašymą skirti pagalbos pinigus pateikia Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui. Kartu su prašymu globėjas pateikia šiuos dokumentus:

18.1. asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus;

18.2. dokumentus, patvirtinančius laikinosios ar nuolatinės globos nustatymą;

18.3. dokumentus dėl laikinai ar nuolatinai globojamo vaiko neįgalumo lygio nustatymo (jei laikinai ar nuolatinai globojamam vaikui nustatytas neįgalumas). Šio papunkčio reikalavimas netaikomas šeimynos dalyviui.

19. Pagalbos pinigai skiriami Savivaldybės administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens sprendimu.  

20. Pagalbos pinigai globėjui, budinčiam, socialiniam globėjui, budinčiam globotojui ar vienam iš šeimynos dalyvių neskiriami ir nemokami:

20.1. jeigu paskelbta globojamo (rūpinamo) vaiko paieška ar jis teismo pripažintas nežinia kur esančiu, – kol neišnyksta nurodytos aplinkybės;

20.2. jeigu vaiko laikinoji globa (rūpyba) nustatyta tėvų prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos Respublikos.

21. Pagalbos pinigų mokėjimas mažinamas 50 proc., jeigu globojamas (rūpinamas) vaikas yra suimtas, atlieka su laisvės atėmimu susijusią bausmę.

22. Jei vaiko globa buvo vykdoma ne visą mėnesį, pagalbos pinigai mokami proporcingai globotų dienų skaičiui.

 

IV SKYRIUS

BUDINČIO, SOCIALINIO IR ATOKVĖPIO GLOBĖJŲ, BUDINČIO GLOBOTOJO FINANSAVIMO TVARKA

 

23. Globos centras organizuoja budinčio globėjo įdarbinimą ir moka darbo sutartyje nustatytą atlygį.

24. Budintis globėjas yra įdarbinamas globos centre, pasirašoma darbo sutartis budinčio globėjo pareigoms ir nustatomas mėnesinis atlyginimas taikant 4,1 pareiginės algos bazinio dydžio koeficientą.

25. Globos centras su socialiniu globėju ar budinčiu globotoju, vykdančiu veiklą pagal individualios veiklos pažymą, sudaro finansavimo sutartį, kurios formą tvirtina globos centro direktorius savo įsakymu, ir moka 1,25 minimalios mėnesinės algos dydžio išmoką už laikotarpį, kai laikinai globoja vaiką, kuriam nėra nustatytas neįgalumo lygis arba nustatytas lengvas neįgalumo lygis.

26. Globos centras su socialiniu globėju ar budinčiu globotoju, vykdančiu veiklą pagal individualios veiklos pažymą, sudaro finansavimo sutartį, kurios formą tvirtina globos centro direktorius savo įsakymu, ir moka 1,5 minimalios mėnesinės algos dydžio išmoką už laikotarpį, kai laikinai globoja vaiką, kuriam nustatytas vidutinis neįgalumo lygis arba ar sunkus neįgalumo lygis.  

27. Globos centras su atokvėpio globėju, vykdančiu veiklą pagal individualios veiklos pažymą, sudaro finansavimo sutartį, kurios formą tvirtina globos centro direktorius savo įsakymu, ir moka 0,75 minimalios mėnesinės algos dydžio išmoką už laikotarpį, kai prižiūrimas vaikas, kuriam nustatyta laikinoji globa ir kuriam nėra nustatytas neįgalumo lygis arba neįgalumo lygis nustatytas lengvas.  

28. Globos centras su atokvėpio globėju, vykdančiu veiklą pagal individualios veiklos pažymą, sudaro finansavimo sutartį, kurios formą tvirtina globos centro direktorius savo įsakymu, ir moka 1 minimalios mėnesinės algos dydžio išmoką už laikotarpį, kai prižiūrimas vaikas, kuriam nustatyta laikinoji globa ir kuriam nustatytas vidutinis neįgalumo lygis arba sunkus neįgalumo lygis.

 

___________________________________