LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS

MINISTRAS

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL  LIETUVOS ŠAULIŲ SĄJUNGOS VADO, JO PAVADUOTOJŲ, RINKTINIŲ VADŲ IR RINKTINIŲ VADŲ PAVADUOTOJŲ TARNYBOS VERTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

 

2017 m. rugpjūčio 2 d. Nr. V-712

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Lietuvos šaulių sąjungos įstatymo 26 straipsnio 11 dalimi ir 36 straipsnio 7 dalimi,

t v i r t i n u Lietuvos šaulių sąjungos vado, jo pavaduotojų, rinktinių vadų ir rinktinių vadų pavaduotojų tarnybos vertinimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                               Raimundas Karoblis

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

krašto apsaugos ministro

2017 m. rugpjūčio 2 d.

įsakymu Nr. V-712

 

 

LIETUVOS ŠAULIŲ SĄJUNGOS VADO, JO PAVADUOTOJŲ, RINKTINIŲ VADŲ IR RINKTINIŲ VADŲ PAVADUOTOJŲ TARNYBOS VERTINIMO

TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Lietuvos šaulių sąjungos vado, jo pavaduotojų, rinktinių vadų ir rinktinių vadų pavaduotojų  tarnybos vertinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos šaulių sąjungos vado, jo pavaduotojų, rinktinių vadų ir rinktinių vadų pavaduotojų, dirbančių pagal terminuotas darbo sutartis, sudarytas su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, tarnybos vertinimo tvarką.

2. Lietuvos šaulių sąjungos vado, jo pavaduotojų, rinktinių vadų ir rinktinių vadų pavaduotojų tarnybos vertinimo tikslas – įvertinti praėjusių kalendorinių metų tarnybinę veiklą pagal nustatytas metines užduotis, siektinus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius.

3Lietuvos šaulių sąjungos vadas, jo pavaduotojai, rinktinių vadai ir rinktinių vadų pavaduotojai, kurie yra profesinės karo tarnybos kariai, vertinami vadovaujantis Profesinės karo tarnybos karių atestavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2012 m. rugsėjo 21 d. įsakymu Nr. V-1039 „Dėl profesinės karo tarnybos karių atestavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

II SKYRIUS

METINIŲ UŽDUOČIŲ, SIEKTINŲ REZULTATŲ IR JŲ VERTINIMO RODIKLIŲ NUSTATYMAS LIETUVOS ŠAULIŲ SĄJUNGOS VADO, JO PAVADUOTOJŲ, RINKTINIŲ VADŲ IR RINKTINIŲ VADŲ PAVADUOTOJŲ IR JŲ TARNYBINĖS VEIKLOS VERTINIMAS

 

4. Kiekvienais metais iki sausio 31 dienos krašto apsaugos ministras arba jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į Lietuvos šaulių sąjungos veiklos strategiją ir ja remiantis tvirtinamo metinio veiklos plano priemones, taip pat į tikslines veiklos programas ir bendradarbiavimo su valstybės ir savivaldybių institucijomis bei įstaigomis, asociacijomis ir viešosiomis įstaigomis sutartis Lietuvos šaulių sąjungos vadui nustato metines užduotis, susijusias su metinio veiklos plano priemonėmis ir su vidaus administravimu bei veiklos efektyvumo didinimu, siektinus rezultatus, jų vertinimo rodiklius ir riziką, kuriai esant užduotys gali būti neįvykdytos. Paskyrus į pareigas Lietuvos šaulių sąjungos vadą, metinės užduotys, siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai Lietuvos šaulių sąjungos vadui nustatomi per vieną mėnesį nuo jo paskyrimo į pareigas dienos. Jeigu Lietuvos šaulių sąjungos vadas paskiriamas į pareigas naujai trejų metų kadencijai, iki einamųjų metų pabaigos jam galioja einamųjų metų pradžioje nustatytos metinės užduotys, siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai. Jeigu, paskyrus į pareigas Lietuvos šaulių sąjungos vadą iki einamųjų metų pabaigos lieka mažiau kaip 6 mėnesiai, jam metinės užduotys, siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai nustatomi iki kitų metų sausio 31 dienos. Prireikus nustatytos metinės užduotys, siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai einamaisiais metais gali būti vieną kartą pakeisti arba papildyti, bet ne vėliau kaip iki liepos 1 dienos.

5. Kiekvienais metais iki sausio 31 dienos Lietuvos šaulių sąjungos vadas savo pavaduotojams ir rinktinių vadams, o rinktinių vadai rinktinių vadų pavaduotojams, atsižvelgdami į Lietuvos šaulių sąjungos metinio veiklos plano priemones, nustato sau pavaldiems šiame Apraše minimiems asmenims siektinus rezultatus, jų vertinimo rodiklius ir riziką, kuriai esant užduotys gali būti neįvykdytos, o einamaisiais metais paskirtiems – per vieną mėnesį nuo paskyrimo į pareigas dienos. Jeigu paskyrus į pareigas Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotoją, rinktinės vadą ar rinktinės vado pavaduotoją iki einamųjų kalendorinių metų pabaigos lieka mažiau kaip 6 mėnesiai, tai metinės užduotys, siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai nustatomi kitiems metams iki kitų metų sausio 31 dienos, o einamiesiems metams siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai nenustatomi.

6. Lietuvos šaulių sąjungos vadui, jo pavaduotojams, rinktinių vadams ir rinktinių vadų pavaduotojams nustatytos užduotys turi būti aiškios, įvykdomos, turėti nustatytą įvykdymo terminą. Siektinų rezultatų vertinimo rodikliai turi būti aiškūs, leidžiantys įvertinti, ar pasiektas konkretus rezultatas.

7. Riziką, kuriai esant užduotys gali būti neįvykdytos, krašto apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo arba Lietuvos šaulių sąjungos vadas arba rinktinių vadai nustato įvertindami nuo sau pavaldaus darbuotojo nepriklausančias aplinkybes.

8. Kiekvienais metais iki sausio 31 dienos krašto apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo  įvertina Lietuvos šaulių sąjungos vado (išskyrus Lietuvos šaulių sąjungos vadą, kuris buvo paskirtas į pareigas praėjusiais metais, iki metų pabaigos likus mažiau negu 6 mėnesiams) praėjusių kalendorinių  metų tarnybinę veiklą pagal nustatytas metines užduotis, siektinus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius.

9. Kiekvienais metais iki sausio 31 dienos Lietuvos šaulių sąjungos vadas įvertina savo pavaduotojų ir rinktinių vadų, o rinktinių vadai – rinktinės vadų pavaduotojų, jeigu jie ne trumpiau kaip 6 mėnesius per praėjusius kalendorinius metus ėjo atitinkamai Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojo, rinktinės vado ar rinktinės vado pavaduotojo pareigas Lietuvos šaulių sąjungoje, praėjusių metų tarnybinę veiklą pagal nustatytas metines užduotis, siektinus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius.

10. Lietuvos šaulių sąjungos vado, jo pavaduotojų, rinktinių vadų ir rinktinių vadų pavaduotojų tarnybinė veikla gali būti įvertinta:

1) labai gerai;

2) gerai;

3) patenkinamai;

4) nepatenkinamai.

11. Krašto apsaugos ministrui ar jo įgaliotam asmeniui įvertinus Lietuvos šaulių vado,  Lietuvos šaulių sąjungos vadui – jo pavaduotojų ir rinktinių vadų, o rinktinių vadams  –  rinktinės vadų pavaduotojų praėjusių kalendorinių metų tarnybinę veiklą:

1) labai gerai, – vadovaujantis Lietuvos šaulių sąjungos įstatymo 26 straipsnio 11 dalies ir 36 straipsnio 7 dalies nuostatomis ne daugiau kaip kartą per metus gali būti apdovanoti pinigine premija už labai gerą tarnybos įvertinimą, kuri negali viršyti apdovanojamam asmeniui, atitinkamai Lietuvos šaulių sąjungos vadui, jo pavaduotojams, rinktinių vadams ir rinktinių vadų pavaduotojams, nustatytos pareiginės algos dydžio;

2) gerai, – piniginė premija neskiriama;

3) patenkinamai, – Lietuvos šaulių sąjungos vadui, jo pavaduotojams, rinktinių vadams ir rinktinių vadų pavaduotojams raštu nurodomi darbo trūkumai ir nepasiekti asmeniniai rezultatai;

4) nepatenkinamai, – Lietuvos šaulių sąjungos vadui, jo pavaduotojams, rinktinių vadams ir rinktinių vadų pavaduotojams raštu nurodomi darbo trūkumai ir nepasiekti asmeniniai rezultatai ir bendrai sudaromas atitinkamai Lietuvos šaulių sąjungos vado, jo pavaduotojų, rinktinių vadų ir rinktinių vadų pavaduotojų rezultatų gerinimo planai, apimantys ne trumpesnį nei 2 mėn. laikotarpį.

12. Tarnybinės veiklos vertinimo procedūra apima:

12.1.  tarnybinės veiklos nagrinėjimą;

12.2.  tarnybinės veiklos įvertinimą;

12.3.  tarnybos vertinimo išvados surašymą.

13. Vertinamo darbuotojo (toliau – darbuotojas) veiklos nagrinėjimas susideda iš dalinio tarnybos vertinimo išvados (toliau – išvada) užpildymo ir pokalbio su vertinamu darbuotoju.

14.  Darbuotojas užpildo tarnybos vertinimo išvados formoje (pridedama) pagrindinius praėjusių kalendorinių metų veiklos rezultatus ir grąžina ją jį vertinančiam asmeniui (toliau – tiesioginis vadovas) ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jos gavimo.

15.  Darbuotojas ir jo tiesioginis vadovas susitaria dėl pokalbio datos. Tiesioginis vadovas per pokalbį su darbuotoju:

15.1.  aptaria darbuotojo pasiektus rezultatus, vykdant suformuluotas užduotis, ir jo tarnybinę veiklą per praėjusius kalendorinius metus;

15.2.  suformuluoja einamųjų metų užduotis, siektinus rezultatus, jų vertinimo rodiklius ir riziką, kuriai esant užduotys gali būti neįvykdytos;

15.3. aptaria galimą darbuotojo kvalifikacijos tobulinimą.

16Po pokalbio tiesioginis vadovas užpildo likusią darbuotojo tarnybos vertinimo išvados formos dalį – įrašo darbuotojo pasiektų rezultatų vykdant nustatytas užduotis vertinimą ir siūlymus.

17Darbuotojo veikla gali būti vertinama:

17.1labai gerai – darbuotojas įvykdė užduotis ir viršijo kai kuriuos sutartus vertinimo rodiklius;

17.2gerai – darbuotojas iš esmės įvykdė užduotis pagal sutartus vertinimo rodiklius;

17.3. patenkinamai – darbuotojas įvykdė tik kai kurias užduotis pagal sutartus vertinimo rodiklius;

17.4nepatenkinamai – darbuotojas neįvykdė užduočių pagal sutartus vertinimo rodiklius.

18.  Lietuvos šaulių sąjungos vadas, kuris trumpiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus, už kuriuos vertinama veikla, eina Lietuvos šaulių sąjungos vado pareigas, yra nevertinamas, o per pokalbį aptariami jo rezultatai vykdant suformuluotas užduotis, jeigu jos buvo nustatytos, ir suformuluojamos einamųjų metų užduotys, siektini rezultatai, jų vertinimo rodikliai ir rizika, kuriai esant užduotys gali būti neįvykdytos.

19Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojai, rinktinių vadai ir rinktinių vadų pavaduotojai, kurie trumpiau kaip 6 mėnesius per kalendorinius metus, už kuriuos vertinama veikla, eina atitinkamas pareigas Lietuvos šaulių sąjungoje, yra nevertinami, o per pokalbį suformuluojamos einamųjų metų užduotys, siektini rezultatai, jų vertinimo rodikliai ir rizika, kuriai esant užduotys gali būti neįvykdytos.

20Krašto apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo, Lietuvos šaulių sąjungos vadas ir rinktinių vadai sau pavaldų vertinamą darbuotoją su išvada supažindina pasirašytinai. Lietuvos šaulių sąjungos vadui atsisakius išvadoje pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas, kurį pasirašo krašto apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo. Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojams, rinktinių vadams ir rinktinių vadų pavaduotojams atsisakius išvadoje pasirašyti, kad su šia išvada susipažino, surašomas aktas, kurį pasirašo Lietuvos šaulių sąjungos vadas.

21. Krašto apsaugos ministras ar jo įgaliotas asmuo po Lietuvos šaulių sąjungos vado išvados pasirašymo ir akto surašymo, jeigu jis buvo surašytas, per 10 darbo dienų priima sprendimą dėl Aprašo 11 punkte numatytų nuostatų įgyvendinimo.

22. Lietuvos šaulių sąjungos vadas po savo pavaduotojų, rinktinių vadų išvadų pasirašymo ir aktų surašymų, jeigu jie buvo surašyti, ar gavus iš rinktinių vadų rinktinių vadų pavaduotojų įvertinimus, per 10 darbo dienų priima sprendimą dėl Aprašo 11 punkte numatytų nuostatų įgyvendinimo.

 

 

––––––––––––––––––––

 

Lietuvos šaulių sąjungos vado, jo pavaduotojų, rinktinių vadų ir rinktinių vadų pavaduotojų

tarnybos vertinimo tvarkos aprašo
priedas

 

(Tarnybos vertinimo išvados forma)

 

_________________________________________________________________

(asociacijos, rinktinės (rinktinė nenurodoma, kai pildoma Lietuvos šaulių sąjungos vado tarnybos vertinimo išvada) pavadinimas)

 

_________________________________________________________________

(darbuotojo pareigos, vardas ir pavardė)

 

TARNYBOS VERTINIMO IŠVADA

 

_____________ Nr. ________

(data)

_________________

(sudarymo vieta)

 

 

I SKYRIUS

PASIEKTI IR PLANUOJAMI REZULTATAI

 

1.  Pagrindiniai praėjusių kalendorinių metų veiklos rezultatai.

 

Metinės užduotys (toliau – užduotys)

Siektini rezultatai

Nustatyti rezultatų vertinimo rodikliai (kiekybiniai, kokybiniai, laiko ir kiti rodikliai, kuriais vadovaudamasis vadovas vertins, ar nustatytos užduotys yra įvykdytos)

Pasiekti rezultatai ir jų rodikliai

1.1.

 

 

 

1.2.

 

 

 

1.3.

 

 

 

1.4.

 

 

 

1.5.

 

 

 

1.6.

 

 

 

 

2.  Einamųjų metų užduotys.

(nustatomos ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 6 užduotys)

 

 

Užduotys

Siektini rezultatai

Nustatyti rezultatų vertinimo rodikliai (kiekybiniai, kokybiniai, laiko ir kiti rodikliai, kuriais vadovaudamasis vadovas vertins, ar nustatytos užduotys yra įvykdytos)

2.1.

 

 

2.2.

 

 

2.3.

 

 

2.4.

 

 

2.5.

 

 

2.6.

 

 

 

3.  Rizika, kuriai esant nustatytos užduotys gali būti neįvykdytos (aplinkybės, kurios gali turėti neigiamos įtakos šių užduočių įvykdymui).

(pildoma kartu suderinus su darbuotoju)

 

3.1.

3.2.

3.3.

 

II SKYRIUS

PASIEKTŲ REZULTATŲ VYKDANT UŽDUOTIS VERTINIMAS IR KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS

 

4.  Pasiektų rezultatų vykdant užduotis vertinimas

 

Užduočių įvykdymo aprašymas

Pažymimas atitinkamas langelis

4.1. Darbuotojas įvykdė užduotis ir viršijo kai kuriuos sutartus vertinimo rodiklius

Labai gerai

4.2. Darbuotojas iš esmės įvykdė užduotis pagal sutartus vertinimo rodiklius

Gerai

4.3. Darbuotojas įvykdė tik kai kurias užduotis pagal sutartus vertinimo rodiklius

Patenkinamai

4.3. Darbuotojas neįvykdė užduočių pagal sutartus vertinimo rodiklius

Nepatenkinamai

 

5.  Pasiūlymai, kaip darbuotojui tobulinti kvalifikaciją.

(nurodoma, kokie mokymai siūlomi darbuotojui)

 

5.1.

5.2.

 

III SKYRIUS

VERTINIMO PAGRINDIMAS IR SIŪLYMAI

 

6. Vertinimo pagrindimas ir siūlymai.

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________

 

 

_______________________                         __________                         _________________

(vadovo pareigos)                                      (parašas)                               (vardas ir pavardė)

 

______________________                           __________                         _________________

(darbuotojo pareigos)                                (parašas)                               (vardas ir pavardė)

 

 

Su veiklos vertinimo išvada ir siūlymais susipažinau ir sutinku / nesutinku:

(ko nereikia, išbraukti)

 

––––––––––––––––––––