herbas_jb_sm

Joniškio rajono savivaldybės TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL IŠMOKŲ TEIKIMO NEPINIGINE FORMA TVARKOS APRAŠO

PATVIRTINIMO

 

2015 m. gegužės 21 d. Nr. T-78

Joniškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Joniškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia

pakeisti Išmokų teikimo nepinigine forma tvarkos aprašą, patvirtintą Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2014 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. T-18, ir išdėstyti jį nauja redakcija (pridedama).

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo  ar Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka ir sąlygomis.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                           Gediminas Čepulis


 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2014 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. T-18

(Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2015 m. gegužės 21 d. sprendimo Nr. T-78

redakcija)

 

 

IŠMOKŲ TEIKIMO NEPINIGINE FORMA

TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Išmokų teikimo nepinigine forma tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymu.

2. Aprašas nustato išmokų ar tam tikros jų dalies teikimo nepinigine forma atvejus Joniškio rajono savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą savivaldybėje ar nuomojantiems būstą savivaldybėje, išskyrus dieninių studijų studentus jų mokymosi laikotarpiu, patyrusiems socialinę riziką, socialines išmokas naudojantiems ne pagal paskirtį arba nevykdantiems teisės aktuose nustatytų pareigų; nustato socialinių išmokų rūšis, kurios gali būti teikiamos nepinigine forma, socialinių išmokų teikimo nepinigine forma būdus ir teikimo procedūrą.

3. Aprašo tikslas – užtikrinti tikslingą išmokų naudojimą, išvengiant veiksnių ir aplinkybių, dėl kurių asmenys patiria ar yra pavojus patirti socialinę atskirtį.

4.  Apraše vartojamos sąvokos sutampa su Lietuvos Respublikos išmokų vaikams, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymuose vartojamomis sąvokomis.

 

II. IŠMOKŲ TEIKIMO NEPINIGINE FORMA BŪDAI  

 

5. Asmenų (šeimų) gaunamos piniginės išmokos, kurios gali būti teikiamos nepinigine forma:

5.1. išmoka vaikui;

5.2. vienkartinė išmoka vaikui;

5.3. vienkartinė išmoka nėščiai moteriai;

5.4. parama mokinio reikmenims įsigyti;

5.5. socialinė pašalpa;

5.6. vienkartinė pašalpa;

5.7. kompensacija kietajam kurui įsigyti

6. Išmokų teikimo nepinigine forma būdai:

6.1. išduodamos socialinės kortelės, skirtos pirkti maisto produktų ir kitų vartojamųjų prekių, ar nukreipimas įsigyti prekių, išskyrus alkoholio, tabako gaminius ir loterijos bilietus;

6.2. sumokami mokesčiai už teikiamas socialines paslaugas (specialiojo transporto, socialinės priežiūros ar socialinės globos);     

6.3. apmokamos vaikų maitinimo išlaidos mokyklose ar dienos centruose;

6.4. apmokamos vaikų išlaikymo išlaidos ikimokyklinėse įstaigose;

6.5. apmokamos suaugusių asmenų gydymosi nuo priklausomybių ligų išlaidos;

6.6. pavedant skiriamus pinigus disponuoti seniūnijų socialinio darbo organizatoriams, kurie nuperka asmenims maisto produktų, drabužių ir kitų reikalingų prekių bei apmoka reikalingas paslaugas;

6.7. apmokamos sąskaitos vaikams būtiniausioms prekėms įsigyti (rūbams, avalynei, higienos reikmenims ir kitoms prekėms);

6.8. sumokamas socialinio būsto nuomos mokestis arba įsiskolinimas už socialinio būsto nuomą;

6.9. apmokama už dokumentų tvarkymą pagal asmens pateiktą sąskaitą faktūrą;

6.10. apmokamos kietojo kuro įsigijimo išlaidos pagal asmens pateiktą sąskaitą faktūrą.

7. Išmokos gali būti mokamos pinigais, neviršijant 50 procentų paskirtos socialinės pašalpos dydžio, ir nepinigine forma nustatytomis dalimis ar vien nepinigine forma, kontroliuojant socialinės pašalpos naudojimą seniūnijos socialinio darbo organizatoriaus ar socialinio darbuotojo, dirbančio su socialinės rizikos šeimomis.

 

III. IŠMOKŲ NEPINIGINE FORMA SKYRIMAS IR TEIKIMAS

 

8. Išmokos nepinigine forma gali būti skiriamos:

8.1. asmenims ar šeimoms, patyrusiems socialinę riziką;

8.2. asmenims ar šeimoms, nesugebantiems disponuoti pinigais ir naudojantiems išmokas ne pagal paskirtį;

8.3. asmenims ar šeimoms, nemokantiems nuomos mokesčio už socialinį būstą;

8.4. asmenims, turintiems priklausomybių (alkoholio ar kitų narkotinių, psichotropinių medžiagų vartojimas) ir naudojantiems išmokas ne pagal paskirtį;

8.5. asmenims, sergantiems lėtinėmis ir (ar) užkrečiamomis ligomis (tuberkulioze ir kt.) ir nesigydantiems;

8.6. asmenims ar jų vaikams, kuriems nustatytas socialinių paslaugų poreikis, naudojantiems išmokas ne pagal paskirtį ir turintiems poreikį gauti socialines paslaugas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu;

8.7. kitais atvejais, kai gaunama informacija iš kitų institucijų, kad asmuo naudoja socialinę paramą ne pagal paskirtį.

9. Joniškio rajono savivaldybės administracijos seniūnijų socialinio darbo organizatoriai arba vyresnieji specialistai (toliau – seniūnijų atsakingi specialistai), kilus pagrįstiems įtarimams ar gavę informaciją apie tai, kad asmenys gautą išmoką naudoja ne pagal paskirtį, atlieka tikrinimą, surašo asmens ar šeimos buities ir gyvenimo sąlygų tikrinimo aktą ir žodžiu įspėja apie galimą paramos sustabdymą ir dalinį jos teikimą nepinigine forma. Jei pakartotinai patikrinus buities ir gyvenimo sąlygas konstatuojama, kad situacija nepasikeitė, seniūnijų atsakingi specialistai surašo buities ir gyvenimo sąlygų tikrinimo aktą ir teikia svarstyti seniūnijos socialinės paramos teikimo komisijai (toliau – seniūnijos komisija).

10. Seniūnijos komisija priima motyvuotą rekomendacinio pobūdžio sprendimą dėl išmokos teikimo nepinigine forma būdo ir dydžio. Seniūnijos komisijos rekomendacija (seniūnijos komisijos posėdžio protokolo išrašas) ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio 23 d. pateikiama Socialinės paramos ir sveikatos skyriui (toliau – skyrius).

11. Skyriaus specialistas, gavęs seniūnijos komisijos posėdžio protokolo išrašą, parengia įsakymo projektą ir kartu su seniūnijos komisijos posėdžio protokolo išrašu pateikia Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui.

12. Sprendimą dėl išmokos teikimo asmenims formos ir dydžio priima Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo. Priimant sprendimą dėl išmokos teikimo asmenims formos ir dydžio atsižvelgiama į seniūnijos komisijos siūlymą.

13. Priėmus sprendimą, skyrius informuoja asmenis ir seniūnijos atsakingus darbuotojus apie nustatytą išmokos teikimo formą, būdą ir dydį ar jų pakeitimą.

14. Skyriaus specialistai, vadovaudamiesi Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu:

14.1. peržiūri asmens bylą, apskaičiuoja išmokos dalį, kuri bus teikiama nepinigine forma;

14.2. išduoda nustatytos formos nukreipimus įsigyti prekių (priedas) ar socialinę kortelę ir juos registruoja;

14.3. perskaičiuoja išmokos dydį pinigais ir tęsia mokėjimą.

15. Išmokos asmenims šio aprašo 6.1 ir 6.7 punktuose nurodytais būdais teikiamos tik tose parduotuvėse (prekybos centruose), su kuriomis Joniškio rajono savivaldybės administracija yra sudariusi sutartis. Pasirinktos parduotuvės (prekybos centro) kortelė arba nukreipimas išduodamas skyriuje.

16. Išmokos šio aprašo 6.2–6.6 ir 6.8–6.10 punktuose numatytais atvejais teikiamos tiesiogiai pervedant lėšas tiekėjams.

17. Skyriaus darbuotojai, seniūnijų atsakingi specialistai, Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai, gavę informaciją apie teigiamus asmens pokyčius, informuoja apie tai seniūnijos atsakingą specialistą, kuris patikrina buities ir gyvenimo sąlygas ir surašo buities ir gyvenimo sąlygų tikrinimo aktą, kurį teikia seniūnijos komisijai. Seniūnijos komisija priima motyvuotą sprendimą dėl išmokų teikimo formos ir būdų pakeitimo.

 

IV. ATSAKOMYBĖ

 

18. Skyriaus išmokų specialistai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu, Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymu, atsako už teisingą dokumentų dėl socialinių išmokų priėmimą, paramos apskaičiavimą ir dokumentų parengimą paramai išmokėti.

 

19. Išmokų nepinigine forma teikimo kontrolę vykdo seniūnijų atsakingi specialistai ir socialiniai darbuotojai, dirbantys su socialinės rizikos šeimomis.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20. Sprendimą dėl socialinių išmokų teikimo nepinigine forma bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo gali apskųsti Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

21. Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai ir (ar) darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, už šio Aprašo nuostatų nesilaikymą atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

_____________________

 


 

Išmokų teikimo nepinigine forma

tvarkos aprašo 

priedas

 

(Nukreipimo forma)

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

SOCIALINĖS PARAMOS IR SVEIKATOS SKYRIUS

 

 

NUKREIPIMAS įsigyti prekIŲ

 

20... m. ……………………..d. Nr. …………

Joniškis

 

 

Išmokos gavėjo vardas, pavardė .……………………………………………….………….

 

Asmens kodas ………………………………………………………………….…………..

 

Gyvenamoji vieta ………………………………………………………………………….

 

Išmokos gavėjo bylos Nr. ………

 

Nukreipimo išdavimo pagrindas..............................................................................................

 

.................................................................................................................................................

 

Nukreipimas galioja iki 20… m. …….................... d.

 

 

Asmuo, pateikęs šį nukreipimą ir asmens tapatybę įrodančius dokumentus, parduotuvėse, aptarnaujančiose klientus pagal sutartį, sudarytą su Joniškio rajono savivaldybės administracija, turi teisę įsigyti maisto prekių (išskyrus alų ar kitus alkoholinius gėrimus, tabako gaminius), mokyklinių

prekių ir kitų pramoninių prekių už ………….. Eur … .ct (…………………………..

 

(suma žodžiais)

 

…………………………………………………………………………………………………)

 

 

 

 

…………………………………..      …………………  …………..……...............

(atsakingo asmens pareigos)                                                   (parašas)                                                        (vardas ir pavardė)

 

A. V.

 

___________________________