Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2013 M. BALANDŽIO 30 D. NUTARIMO NR. 385 „DĖL SPROGMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS KONTROLĖS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. rugsėjo 16 d. Nr. 977
Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. balandžio 30 d. nutarimą Nr. 385 „Dėl Sprogmenų civilinės apyvartos kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija (Sprogmenų civilinės apyvartos kontrolės tvarkos aprašas nauja redakcija nedėstomas):

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL SPROGMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS KONTROLĖS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatymo 18 straipsnio 1 ir 3 dalimis ir įgyvendindama 2008 m. balandžio 4 d. Komisijos direktyvos 2008/43/EB, nustatančios civiliniam naudojimui skirtų sprogmenų atpažinties ir susekamumo sistemą pagal Tarybos direktyvą 93/15/EEB (OL 2008 L 94, p. 8), su pakeitimais, padarytais 2012 m. vasario 22 d. Komisijos direktyva 2012/4/ES (OL 2012 L 50, p. 18), nuostatas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti Sprogmenų civilinės apyvartos kontrolės tvarkos aprašą (pridedama).

2. Įgalioti Lietuvos Respublikos ginklų fondą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, Valstybinę darbo inspekciją prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Muitinės departamentą prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pagal Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatymo nustatytą kompetenciją atlikti sprogmenų civilinės apyvartos kontrolę.“

2. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Sprogmenų civilinės apyvartos kontrolės tvarkos aprašą:

2.1. Pakeisti I skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos“.

2.2. Pakeisti 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1. Sprogmenų civilinės apyvartos kontrolės tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato sprogmenų civilinės apyvartos kontrolės (toliau – kontrolė) atlikimo tvarką ir kontrolę atliekančių valstybės institucijų funkcijas.“

2.3. Pakeisti 3 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

„Kitos Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatyme (toliau – Įstatymas).“

2.4. Pripažinti netekusiais galios 4 ir 5 punktus.

2.5. Pakeisti 6.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„6.3. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuri prižiūri, ar išleidžiami į Lietuvos Respublikos rinką sprogmenys atitinka teisės aktų nustatytus ženklinimo reikalavimus;“.

2.6. Pakeisti 7 punktą ir jį išdėstyti taip:

„7. Sprogmenų civilinės apyvartos kontrolė atliekama vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ketvirtojo skirsnio nuostatomis.“

2.7. Pakeisti 8 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

8. Kontrolę atliekančių institucijų įgalioti pareigūnai ir valstybės tarnautojai, atliekantys sprogmenų civilinės apyvartos kontrolę (toliau – kontrolę atliekantys valstybės tarnautojai), turi Įstatyme nustatytas teises, taip pat gali imtis ir šių priemonių:“.

2.8. Pakeisti II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

II SKYRIUS

SPROGMENŲ IMPORTO, ĮVEŽIMO Į LIETUVOS RESPUBLIKĄ, EKSPORTO, IŠVEŽIMO IŠ LIETUVOS RESPUBLIKOS IR VEŽIMO TRANZITU KONTROLĖ“.

2.9. Pakeisti 13.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

13.1. dokumentai, įrodantys Aprašo 12.4 papunktyje nurodytų asmenų teisę verstis Įstatymo 6 straipsnio 1 dalyje nurodyta licencijuojama veikla;“.

2.10. Pakeisti 14 punktą ir jį išdėstyti taip:

14. Dokumentai leidimui gauti pateikiami lietuvių, rusų arba anglų kalba. Aprašo 12.2 papunktyje nurodytas asmuo Ginklų fondui pateikia įgaliojimą.“

2.11. Pakeisti 15 punktą ir jį išdėstyti taip:

„15. Aprašo 12 ir 13 punktuose nurodyti prašymas išduoti leidimą ir dokumentai Ginklų fondui pateikiami asmeniškai, siunčiami registruotu laišku arba per atstumą elektroninėmis priemonėmis tiesiogiai Ginklų fondui ar per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą (toliau – kontaktinis centras), vadovaujantis Lietuvos Respublikos paslaugų įstatymu ir Paslaugų ir gaminių kontaktinio centro veiklos ir bendradarbiavimo su Lietuvos Respublikos kompetentingomis institucijomis tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gruodžio 1 d. nutarimu Nr. 1702 „Dėl Paslaugų ir gaminių kontaktinio centro veiklos ir bendradarbiavimo su Lietuvos Respublikos kompetentingomis institucijomis tvarkos aprašo ir Statybos srities gaminių kontaktinio centro bendradarbiavimo su valstybės institucijomis, pagal Vyriausybės priskirtą kompetenciją nustatančiomis esminius statinių reikalavimus ir statinių techninius parametrus pagal statinių ar statybos produktų charakteristikų lygius ir klases, tvarkos aprašo patvirtinimo“, o leidimas gali būti išduodamas prašymą pateikusiam asmeniui (toliau – pareiškėjas) asmeniškai ar per atstumą elektroninėmis priemonėmis tiesiogiai arba per kontaktinį centrą. Naudojamos tos elektroninės priemonės, kuriomis užtikrinamas asmens tapatybės identifikavimas ir pasirašoma saugiu elektroniniu parašu.“

2.12. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:

„22. Sprogmenys, įtraukti į Bendrąjį karinės įrangos sąrašą, eksportuojami, išvežami iš Lietuvos Respublikos, importuojami, įvežami į Lietuvos Respubliką ir vežami tranzitu Lietuvos Respublikos strateginių prekių kontrolės įstatymo nustatyta tvarka.“

2.13. Pakeisti III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

III SKYRIUS

SPROGMENŲ ŽENKLINIMO KONTROLĖ“.

2.14. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Ant sprogmenų, kurie pernelyg maži, kad juos būtų galima ženklinti unikaliu gaminio kodu arba sprogmenų gamintojo nustatyta logistine informacija, pakanka nurodyti raides „LT“, tris skaitmenis, žyminčius gamybos vietą, ir Aprašo 24.2 papunktyje nurodytą elektroninį atpažinties žymenį.“

2.15. Pakeisti 38 punktą ir jį išdėstyti taip:

„38. Muitinė, sulaikiusi sprogmenų partiją, apie tai informuoja Ginklų fondą ir Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Ginklų fondas, gavęs muitinės pranešimą apie sulaikytą sprogmenų partiją, nedelsdamas imasi veiksmų, kad būtų įvertinta sulaikytų sprogmenų atitiktis saugos reikalavimams, o Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba įvertina sprogmenų atitiktį ženklinimo reikalavimams.“

2.16. Pakeisti 39 punktą ir jį išdėstyti taip:

„39. Iki Ginklų fondas ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba įvertina, ar sulaikyti sprogmenys atitinka jiems keliamus saugos ir ženklinimo reikalavimus, sprogmenys saugomi muitinės sulaikytų prekių sandėlyje, o jeigu tokios galimybės nėra, perduodami laikinai saugoti į jiems laikyti pritaikytus policijos ar Lietuvos kariuomenės sandėlius. Išlaidas, susijusias su sulaikytų sprogmenų saugojimu, padengia sprogmenų importuotojas, įvežantysis asmuo ar asmuo, vežantis sprogmenis tranzitu per Lietuvos Respubliką.“

2.17. Pakeisti 40 punktą ir jį išdėstyti taip:

„40. Įvertinę sulaikytų sprogmenų atitiktį saugos ir ženklinimo reikalavimams, Ginklų fondas ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba turi teisę reikalauti, kad sprogmenų importuotojai, įvežantieji asmenys ar asmenys, vežantys sprogmenis tranzitu per Lietuvos Respubliką, pateiktų informaciją ir dokumentus, kurių reikia sulaikytų sprogmenų atitikčiai šiems reikalavimams įvertinti.“

2.18. Pakeisti 41 punktą ir jį išdėstyti taip:

„41. Ginklų fondas ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, atlikę patikrinimą ir nustatę, kad sulaikyti sprogmenys atitinka saugos, ženklinimo reikalavimus, nedelsdami apie tai informuoja muitinę ir pateikia jai sprogmenų įvertinimo išvadą. Muitinės įstaigoje sulaikytai sprogmenų partijai įforminama išleidimo į laisvą apyvartą muitinės procedūra arba jų tranzito muitinės procedūra, jeigu laikomasi visų kitų formalumų, susijusių su muitinės procedūros įforminimu.“

2.19. Pakeisti 42 punktą ir jį išdėstyti taip:

„42. Ginklų fondas ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, atlikę patikrinimą ir nustatę, kad sulaikyti sprogmenys neatitinka saugos, ženklinimo reikalavimų, uždraudžia sprogmenis tiekti rinkai ir nedelsdami apie tai informuoja muitinę. Muitinė visose kartu su sprogmenų partija pateiktose komercinėse sąskaitose faktūrose ir visuose kituose pateiktuose lydraščiuose įrašo: „Sprogmenys neatitinka reikalavimų – išleisti į laisvą apyvartą draudžiama.“

2.20. Pakeisti 43 punktą ir jį išdėstyti taip:

„43. Ginklų fondui ir (ar) Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai nustačius, kad importuojami, įvežami į Lietuvos Respubliką ar tranzitu vežami sprogmenys neatitinka saugos ar ženklinimo reikalavimų, ir apie tai informavus muitinę, sprogmenys į Lietuvos Respublikos muitų teritoriją neįleidžiami, o jeigu jie į šią teritoriją jau įvežti, taikomos 1992 m. spalio 12 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2913/92, nustatančio Bendrijos muitinės kodeksą (OL 2004 m. specialusis leidimas, 2 skyrius, 4 tomas, p. 307), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2013 m. spalio 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 952/2013 (OL 2013 L 269, p. 1), 75 straipsnyje nurodytos priemonės.“

2.21. Pakeisti IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS“.

2.22. Pakeisti 45 punktą ir jį išdėstyti taip:

45. Kontroliuojančiųjų institucijų sprendimai, priimti laikantis Aprašo nuostatų, gali būti apskundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.“

2.23. Pripažinti netekusiu galios 46 punktą.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Algirdas Butkevičius

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                  Saulius Skvernelis