LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRO 2010 M. LAPKRIČIO 5 D. ĮSAKYMO NR. 3-655 „DĖL LAIVŲ, KURIEMS REIKIA PAGALBOS, PRIĖMIMO Į PRIEGLOBSČIO VIETAS“ PAKEITIMO

 

2021 m. gegužės 6 d. Nr. 3-259

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2010 m. lapkričio 5 d. įsakymą Nr. 3-655 „Dėl laivų, kuriems reikia pagalbos, priėmimo į prieglobsčio vietas“ ir jį išdėstau nauja redakcija (Laivų, kuriems reikia pagalbos, priėmimo į prieglobsčio vietas plano rengimo gairės nauja redakcija nedėstomos):

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LAIVŲ, KURIEMS REIKIA PAGALBOS, PRIĖMIMO Į PRIEGLOBSČIO VIETAS

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos saugios laivybos įstatymo 3 straipsnio 3 dalimi ir įgyvendindamas 2002 m. birželio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2002/59/EB, įdiegiančią Bendrijos laivų eismo stebėsenos ir informacijos sistemą ir panaikinančią Tarybos direktyvą 93/75/EEB su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2014 m. spalio 28 d. Komisijos direktyva 2014/100/ES:

1. Nustatau, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (toliau – uostas) kapitono paskirta uosto krantinė arba uosto išorinis reidas yra vietos, skirtos jūroje nelaimės ištiktiems laivams priimti (toliau – prieglobsčio vietos).

2. Pavedu Lietuvos transporto saugos administracijai (toliau – Administracija) atsiradus poreikiui peržiūrėti Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą Laivų, kuriems reikia pagalbos, priėmimo į prieglobsčio vietas planą (toliau – planas), prireikus rengti plano pakeitimus ir, suderinus su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdyba bei Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centru, juos patvirtinti.

3Skiriu:

3.1. Administraciją pagrindine kompetentinga institucija, kuri, įvertinusi Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto kapitono siūlymus ir nustačiusi, kad priimti laivą į prieglobsčio vietą yra geriausia, ką galima padaryti siekiant išsaugoti žmonių gyvybes ar jūros aplinką, priima sprendimą dėl laivo, kuriam reikia pagalbos, priėmimo į prieglobsčio vietą.

3.2. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybą, Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrą ir valstybės įmonę Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją pagalbinėmis kompetentingomis institucijomis, kurios pagal plane numatytą kiekvienos jų kompetenciją įvertina padėtį ir teikia siūlymus dėl laivo, kuriam reikia pagalbos, priėmimo į prieglobsčio vietą, taip pat kartu su pagrindine kompetentinga institucija:

3.2.1. ne rečiau kaip kartą per metus arba bet kuriuo metu, atsižvelgdamos į konkrečias aplinkybes, rengia reguliarius tarpusavio susitikimus, siekdamos pasikeisti žiniomis ir pagerinti priemones, taikomas priimant į prieglobsčio vietas laivus, kuriems reikia pagalbos;

3.2.2. užtikrina, kad laivas būtų priimtas į prieglobsčio vietą, jei Administracija priima sprendimą dėl laivo, kuriam reikia pagalbos, priėmimo į prieglobsčio vietą.

4. N u r o d a u, kad Administracija, priimdama sprendimą dėl laivo, kuriam reikia pagalbos, priėmimo į prieglobsčio vietą, gali pareikalauti, kad laivo valdytojas, agentas arba kapitonas pateiktų draudimo dėl civilinės atsakomybės pažymėjimą ar pažymėjimus pagal tarptautinių konvencijų, prie kurių Lietuvos Respublika yra prisijungusi, reikalavimus. Draudimo pažymėjimo nepateikimas nėra pakankama priežastis šio įsakymo 3 punkte nurodytoms institucijoms atsisakyti vertinti padėtį, pateikti siūlymus ir (ar) priimti sprendimą dėl laivo, kuriam reikia  pagalbos, priėmimo į prieglobsčio vietą, taip pat nėra pakankamas pagrindas atsisakyti priimti laivą į prieglobsčio vietą.

5. T v i r t i n u Laivų, kuriems reikia pagalbos, priėmimo į prieglobsčio vietas plano rengimo gaires (pridedama).

6. Į p a r e i g o j u Administraciją:

6.1. skelbti šio įsakymo 3 punkte nurodytų kompetentingų institucijų ir institucijų, plane paskirtų priimti pavojaus signalus ir į juos reaguoti, pavadinimus ir kontaktinius adresus;

6.2. gavus prašymą, kaimyninių valstybių kompetentingoms institucijoms pateikti reikiamą informaciją apie planą;

6.3. užtikrinti, kad visa reikiama informacija būtų prieinama operacijose dalyvaujančioms šalims;

6.4. kartu su šio įsakymo 3 punkte nurodytomis kompetentingomis institucijomis, jei yra valstybių narių kompetentingų institucijų prašymas, laikytis konfidencialumo.“

 

 

 

Susisiekimo ministras                                                                                                    Marius Skuodis