LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2020 m. VASARIO 14 D. ĮSAKYMO NR. a1-121 „Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įstaigų prie LIETUVOS RESPUBLIKOS socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, ir kitų asmenų apdovanojimo TVARKOS aprašo PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2021 m. liepos 12 d. Nr. A1-507

Vilnius

 

 

P a k e i č i u  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įstaigų prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, ir kitų asmenų apdovanojimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. A1-121 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įstaigų prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, ir kitų asmenų apdovanojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                 Monika Navickienė

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. vasario 14 d. įsakymu Nr. A1-121

(Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 12 d. įsakymo Nr. A1-507 redakcija)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS, ĮSTAIGŲ PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS IR JAI PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ, DARBUOTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, IR KITŲ ASMENŲ APDOVANOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įstaigų prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, ir kitų asmenų apdovanojimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja socialinės apsaugos ir darbo ministro (toliau – ministras) apdovanojimo pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ suteikimo, jo netekimo sąlygas ir tvarką.

2. Pasižymėjimo ženklas „Gerumo žvaigždė“ yra aukščiausias ministro apdovanojimas, skiriamas asmenims, ypač pasižymėjusiems socialinės apsaugos ir darbo srityje.

3. Pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ gali būti apdovanojami:

3.1. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – ministerija) valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis;

3.2. įstaigų prie ministerijos ir joms pavaldžių įstaigų vadovai, valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis;

3.3. ministerijai pavaldžių biudžetinių įstaigų vadovai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis;

3.4. nevyriausybinių organizacijų ir kitų ministerijai nepavaldžių įstaigų, susijusių su ministro valdymo sritimis, atstovai;

3.5. profesinių sąjungų ir darbdavių ir darbuotojų organizacijų atstovai;

3.6. kiti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai.

4. Pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ aprašo 3 punkte nurodyti asmenys gali būti apdovanojami už šiuos nuopelnus:

4.1. už nuopelnus kuriant, plėtojant socialinės apsaugos ir darbo sistemą;

4.2. už ypatingus nuopelnus valstybės tarnybai;

4.3. už ypatingus nuopelnus ministro valdymo srityse;

4.4. už paramą teikiant socialinę ir humanitarinę pagalbą Lietuvos neįgaliesiems bei socialiai pažeidžiamiems asmenims.

 

II SKYRIUS

APDOVANOJIMO PASIŽYMĖJIMO ŽENKLU „GERUMO ŽVAIGŽDĖ“ SUTEIKIMAS

 

5. Teikimus apdovanoti pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ ministrui, įvertinę kandidatų veiklą ir nuopelnus ministro valdymo srityje, gali teikti:

5.1. socialinės apsaugos ir darbo viceministrai, ministerijos kancleris;

5.2. įstaigų prie ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų vadovai;

5.3. ministerijos administracijos padalinių vadovai – dėl nevyriausybinių organizacijų ir kitų nepavaldžių įstaigų, susijusių su ministro valdymo sritimis, siūlomų kandidatų;

5.4. kitų įstaigų, organizacijų ir institucijų vadovai ar jų įgalioti asmenys.

6. Teikimas apdovanojimui gauti pateikiamas likus ne mažiau kaip vienam mėnesiui iki numatomos apdovanojimo įteikimo datos ar progos.

7. Kartu su teikimu apdovanojimui gauti pateikiami:

7.1. kandidato pareigos, vardas, pavardė, gimimo data, biografija;

7.2. nuopelnų aprašymas;

7.3. duomenys apie ankstesnius apdovanojimus;

7.4. nurodymas, kokiam apdovanojimui pristatoma;

7.5. asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija arba kandidato tapatybę patvirtina teikimą pasirašantis asmuo;

7.6. informaciją, ar kandidatas turi galiojančių tarnybinių nuobaudų teikimo apdovanojimui gauti ministerijai pateikimo dieną.

8. Už teikiamų duomenų tikrumą atsako juos teikiantys asmenys.

9. Teikimai dėl kandidatų, turinčių galiojančią tarnybinę nuobaudą, nesvarstomi.

10. Apdovanojimo pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ teikimo progos yra šios:

10.1. Lietuvos Respublikos darbo kodekse nustatytos valstybinės šventės;

10.2. profesinės šventės;

10.3. ministerijos, įstaigų ar organizacijų, nurodytų aprašo 3.2–3.4 papunkčiuose, įsteigimo ar veiklos jubiliejinės sukaktys ir kiti svarbūs įvykiai.

11. Ministro įsakymu sudaroma Apdovanojimo pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ komisija (toliau – komisija), kuri svarsto gautus teikimus ir teikia siūlymus ministrui.

12. Komisijos sekretorius per 2 darbo dienas nuo teikimo ministerijoje gavimo dienos įvertina, ar teikimas atitinka aprašo 7 punkte nustatytus reikalavimus. Jei teikimas neatitinka aprašo 7 punkte nustatytų reikalavimų, komisijos sekretorius prašo teikiančio asmens patikslinti teikimą. Komisijos sekretorius, nustatęs, kad teikimas atitinka aprašo 7 punkte nustatytus reikalavimus, per 2 darbo dienas parengia komisijos posėdžio darbotvarkę, ją kartu su gautais dokumentais pateikia komisijos nariams ir sukviečia komisijos posėdį.

13. Komisija posėdyje priima sprendimą siūlyti ministrui pritarti teikimui ar motyvuotai jam nepritarti. Komisijos sprendimas įforminamas protokolu.

14. Ministras, įvertinęs komisijos siūlymą, per 5 darbo dienas priima sprendimą pritarti teikimui ar jam nepritarti ir apie tai informuoja už personalo valdymą atsakingą ministerijos administracijos padalinį. Ministrui nepritarus komisijos siūlymui kandidatą apdovanoti pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“, ministras gali nuspręsti teikiamą kandidatą apdovanoti padėka, vardine ar reprezentacine dovana.

15. Apdovanojimas pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ ir išbraukimas iš apdovanotųjų sąrašo įforminamas ministro įsakymu. Ministro įsakymo projektą rengia už personalo valdymą atsakingas ministerijos administracijos padalinys.

16. Kartu su pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanotajam įteikiama šio ženklo miniatiūra ir pažymėjimas. Praradus pažymėjimą, apdovanotojo prašymu, gali būti išduodamas pažymėjimo dublikatas. Ženklo ir jo miniatiūros dublikatai neišduodami. Pasižymėjimo ženklą pametus ar netekus dėl kitų asmenų nusikalstamos veikos apdovanotasis turi informuoti ministeriją.

17. Pasižymėjimo ženklas „Gerumo žvaigždė“ paprastai įteikiamas iškilmingoje aplinkoje.

18. Pasižymėjimo ženklas „Gerumo žvaigždė“ paprastai nešiojamas Lietuvos valstybės švenčių ir atmintinomis dienomis.

19. Jei gautas teikimas pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanoti ministrą, aprašo 14 punkte nurodytą sprendimą priima ministerijos kancleris ir sprendimas yra įforminamas ministerijos kanclerio potvarkiu.

20. Antrą kartą pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ asmenys neapdovanojami.

 

III SKYRIUS

APDOVANOJIMO PASIŽYMĖJIMO ŽENKLU „GERUMO ŽVAIGŽDĖ“ NETEKIMAS

 

21. Jeigu apdovanotojo veikla žemina apdovanotojo vardą, ministras gali išbraukti šį asmenį iš pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanotųjų sąrašo.

22. Pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanotą asmenį, kuris atsisako apdovanojimo ar atsisako priimti apdovanojimą, nustačius atsisakymo faktą, ministras išbraukia iš pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanotųjų sąrašo.

23. Pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanotam asmeniui mirus iki apdovanojimo įteikimo, nustačius mirties faktą, ministras išbraukia jį iš pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanotųjų sąrašo.

24. Asmenys, išbraukti iš pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanotųjų sąrašo, jiems įteiktus apdovanojimo ženklus ir apdovanojimo dokumentus privalo grąžinti už personalo valdymą atsakingam ministerijos administracijos padaliniui. 

25. Ministras, gavęs informaciją apie apdovanotojo veiklą, kuri prieštarauja viešajai tvarkai ar gerai moralei, sprendimą dėl asmens išbraukimo iš pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanotųjų sąrašo gali priimti vienašališkai.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Teikimų ministro apdovanojimui pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ gauti, atimti ir ministro pasižymėjimo ženklu „Gerumo žvaigždė“ apdovanotų asmenų apskaitą tvarko už personalo valdymą atsakingas ministerijos administracijos padalinys.

 

________________