Pasvalio rajono savivaldybės administracijos

direktorius

 

Įsakymas

DĖL TARNYBINIŲ lengvųjų automobilių, SKIRTŲ SOCIALINių paslaugų

teikimui pasvalio rajono savivaldybėje, naudojimo Tvarkos aprašo PATVIRTINIMO

 

2018 m. liepos 18 d. Nr. DV-477

Pasvalys

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 ir 3 punktais, Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2018 m. liepos 11 d. sprendimo Nr. T1-152 „Dėl Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2007 m. gruodžio 20 d. sprendimo Nr. T1-243 „Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių, skirtų socialinių paslaugų teikimui Pasvalio rajono savivaldybės seniūnijose, naudojimo aprašo patvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios“ 2 punktu,

tvirtinu Tarnybinių lengvųjų automobilių, skirtų socialinių paslaugų teikimui Pasvalio rajono savivaldybėje, naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

Įsakymas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Regionų apygardos administraciniam teismui, skundą (prašymą) paduodant bet kuriuose šio teismo rūmuose, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Administracijos direktoriaus pavaduotojas,

pavaduojantis Administracijos direktorių                                                       Paulius Petkevičius

 

PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2018 m. liepos 18 d. įsakymu Nr. DV-477

 

TARNYBINIŲ lengvųjų automobilių, SKIRTŲ SOCIALINių paslaugų

teikimui pasvalio rajono savivaldybėje, naudojimo Tvarkos Aprašas

 

I. Bendrosios nuostatos

 

1. Tarnybinių lengvųjų automobilių, skirtų socialinių paslaugų teikimui Pasvalio rajono savivaldybėje, naudojimo aprašas (toliau Aprašas) reglamentuoja tarnybinių lengvųjų automobilių, skirtų socialinių paslaugų teikimui (toliau – tarnybinis automobilis), naudojimo tvarką, saugojimą, kontrolę, kelionės lapų pildymą, techninę priežiūrą ir remontą.

2. Tarnybiniais automobiliais naudojasi Pasvalio rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) seniūnijų socialinio darbo organizatoriai ir Pasvalio rajono paslaugų ir užimtumo centro pagyvenusiems ir neįgaliesiems (toliau – Centras) socialiniai darbuotojai darbui su šeimomis (toliau – socialiniai darbuotojai).

Seniūnijų socialinio darbo organizatoriai ir Centro socialiniai darbuotojai, kurie naudojasi tarnybiniu automobiliu be vairuotojo, turi būti supažinę su šiuo Aprašu ir darbų saugos instrukcija.

3. Seniūnijų seniūnai, seniūnijų socialinio darbo organizatoriai ir Centro socialiniai darbuotojai užtikrina, kad tarnybiniai automobiliai būtų tinkamai saugomi ir kad jais nebūtų savavališkai naudojamasi, o taip pat naudojami ne socialinių paslaugų teikimui.

4. Tarnybiniai automobiliai ženklinami užrašu „Socialinė pagalba“ ir Pasvalio rajono savivaldybės herbu.

5. Apie eismo įvykius, į kuriuos pateko tarnybiniai automobiliai, pranešama telefonu nedelsiant atitinkamos Seniūnijos seniūnui arba Administracijos Ūkio ir transporto tarnybos vedėjui, kurie apie tai informuoja Administracijos direktorių.

 

II. Tarnybinių automobilių naudojimas

 

6. Tarnybinis automobilis naudojamas seniūnijų socialinio darbo organizatorių ir Centro socialinių darbuotojų pareigybių aprašymuose numatytų funkcijų vykdymui. Tarnybinio automobilio naudojimas kitiems tikslams ir jo perdavimas vairuoti Seniūnijų seniūnams ar seniūnų pavaduotojams, kitiems seniūnijų darbuotojams, tretiesiems asmenims  laikomas darbo drausmės pažeidimu.

7. Seniūnijų seniūnai yra atsakingi už tarnybinių automobilių naudojimo kontrolę, paskiria atsakingus seniūnijų darbuotojus (išskyrus seniūnijų socialinio darbo organizatorių ir Centro socialinį darbuotoją) už tarnybinių automobilių kasdienę techninę priežiūrą (1 priedas). Seniūnijų seniūnų paskirti atsakingi darbuotojai atsako už tarnybinio automobilio techninę būklę, jo švarą ir saugų eksploatavimą, esant gedimui, kreipiasi į specializuotas remonto dirbtuves.

8. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius ar Centro socialinis darbuotojas, kuriam suteikta teisė vairuoti tarnybinį automobilį, tarnybiniam automobiliui padarytą žalą atlygina įstatymų nustatyta tvarka.

9. Tarnybiniai automobiliai gali būti naudojami ne darbo valandomis ir išeiginėmis dienomis tik gavus pranešimą, kad šeimoje iškilo pavojus vaiko (-ų), neįgaliųjų, senyvo amžiaus asmenų, sveikatai ar gyvybei.

10. Centro socialinių darbuotojų siuntimas į tarnybinę komandiruotę arba leidimas vykti tarnybos reikalais už rajono ribų (kai vykstama tarnybiniu automobiliu) įforminamas teisės aktų nustatyta tvarka, siuntimą (leidimą) suderinus su atitinkamos Seniūnijos seniūnu.

 

III. Tarnybinių automobilių saugojimas

 

11. Tarnybiniai automobiliai po darbo, poilsio, švenčių dienomis, darbuotojų atostogų, ligos ar komandiruočių metu saugomi Administracijos direktoriaus nustatytose nuolatinėse laikymo vietose, išskyrus kai į komandiruotę vykstama tarnybiniu automobiliu. Tarnybinės komandiruotės metu tarnybinis automobilis nakčiai turi būti pastatomas saugomoje aikštelėje arba kitoje saugioje vietoje (saugomoje teritorijoje, garaže ir pan.).

12. Tarnybiniame automobilyje draudžiama palikti automobilio techninį pasą, kelionės lapą, draudimo liudijimą, radijo aparatą (jei jis išimamas). Paliekant tarnybinį automobilį, privaloma užrakinti vairą ir pedalus (jeigu išduoti tam tikri užraktai), įjungti apsaugos sistemą (jeigu yra) ir užrakinti automobilį.

 

IV. Tarnybinių automobilių naudojimo kontrolė

 

13. Seniūnijos seniūnas kontroliuoja tarnybinių automobilių panaudojimą, spidometrų tvarkingumą, degalų sunaudojimą pagal nustatytas normas, automobilių ridą pagal nustatytą limitą ir kelionės lapus, o apie pažeidimus nedelsdamas informuoja Administracijos direktorių.

14. Tarnybinių automobilių panaudojimą tarnybinių užduočių vykdymo metu kontroliuoja Seniūnijų seniūnai, Centro direktorius.

 

V. Kelionės lapų pildymas

 

15. Tarnybinių automobilių ridos ir kuro sunaudojimo apskaita tvarkoma vadovaujantis įrašais kelionės lapuose.

16. Kelionės lapus išduoda seniūnijos atsakingas darbuotojas, seniūnijos socialinio darbo organizatoriui ir centro socialiniams darbuotojams, vairuojantiems tarnybinius automobilius. Kelionės lapai registruojami pagal numerius žurnale.

17. Kelionės lapai seniūnijos socialinio darbo organizatoriams ir Centro socialiniams darbuotojams išduodami ne ilgesniam laikotarpiui kaip iki einamojo mėnesio pabaigos.

18. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius ir Centro socialinis darbuotojas, vairuojantys tarnybinį automobilį, kelionės lape įrašo savo pavardę, pasirašo, kad priėmė techniškai tvarkingą automobilį, įrašo kiekvieno važiavimo maršrutą, kilometrų skaitiklio parodymus išvykstant ir grįžus, išvykimo ir grįžimo laiką, pirktų bei sunaudotų degalų kiekį. Baigęs darbą, kelionės lape pasirašo.

19. Kelionės lapai paskutinę mėnesio dieną perduodami seniūnijų atsakingiems darbuotojams. Kelionės lapų apskaitą tvarko Administracijos Apskaitos skyrius. (toliau – Apskaitos skyrius).

20. Seniūnijos darbuotojas, atsakingas už kelionės lapų išdavimą ir apskaitą, tvarko kelionės lapų išdavimo žurnalą, taip pat kiekvieną mėnesį patikrina visų kelionės lapų užpildymo teisingumą bei degalų sunaudojimą (pagal normą ir faktiškai), surašo duomenis į atitinkamą žiniaraštį ir iki kito mėnesio 4 dienos kelionės lapus kartu su žiniaraščiu pateikia Apskaitos skyriui.

21. Už tarnybinėms reikmėms sunaudotus degalus tarnybinį automobilį naudojant Centro socialiniams darbuotojams, Apskaitos skyrius Centrui pateikia sąskaitas faktūras (pagal kelionės lapų duomenis) iki sekančio mėn. 10 d., kurias Centras įsipareigoja apmokėti per 30 d. nuo sąskaitos faktūros išrašymo datos.

22. Degalų normų ir tarnybinių automobilių ridos limitų viršijimo išlaidas, nustačius pereikvojimo priežastis, sumoka nustatytas normas ir ridos limitus viršiję seniūnijų socialinio darbo organizatoriai ar Centro socialiniai darbuotojai.

23. Tarnybinių automobilių kuro sunaudojimo normos nustatomos, atliekant bandomuosius važiavimus.

24. Tarnybinių automobilių kurui įsigyti naudojamos kuro įsigijimo kortelės. Esant reikalui, kurą galima įsigyti už grynuosius pinigus (tik tuo atveju, kai toje vietoje nėra kuro tiekėjo kolonėlės, o kuro užpylimas būtinas).

 

VI. tarnybinių Automobilių techninė priežiūra ir remontas

 

25. Už tarnybinių automobilių techninės būklės kontrolę yra atsakingas Seniūnijos seniūnas.

26. Už tarnybinio automobilio kasdieninę priežiūrą ir periodinę techninę priežiūrą atsakingas Seniūnijos seniūno paskirtas darbuotojas.

27. Tarnybinių automobilių techninė priežiūra turi būti atliekama pagal gamyklos gamintojos nurodytą periodiškumą.

28. Sprendimus dėl tarnybinių automobilių remonto priima seniūnijos seniūnas, prieš tai lėšų skyrimą suderinęs su Administracijos direktoriumi. Pusę tarnybinio automobilio remonto ir draudimo išlaidų (50 proc.) apmoka Centras pagal Apskaitos skyriaus pateiktas sąskaitas, kurias Centras įsipareigoja apmokėti per 30 d. nuo sąskaitos faktūros išrašymo datos.

29. Prieš laiką susidėvėjusios padangos arba sugedę akumuliatoriai gali būti nurašomi pateikiant defektinius aktus ir esant Seniūnijos seniūno išvadai dėl nurašymo priežasčių (2 priedas).

30. Susidėvėjusios atsarginės dalys bei atsarginės dalys, įdėtos remonto įmonėse, nurašomos teisės aktų nustatyta tvarka.

31. Keičiantis materialiai atsakingiems asmenims, kuriems priskirti tarnybiniai automobiliai, surašomas perdavimo ir priėmimo aktas, nurodant spidometro parodymus, kuro likutį, automobilio išvaizdą ir techninę būklę (1 priedas).

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

32. Atsakingi asmenys už šio Aprašo nuostatų nesilaikymą atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

33. Apraše neaptarti klausimai sprendžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais.

________________________

 

Tarnybinių lengvųjų automobilių, skirtų

socialinių paslaugų teikimui Pasvalio rajono

savivaldybėje, naudojimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

(Transporto priemonės perdavimo–priėmimo akto forma)

 

TRANSPORTO PRIEMONĖS PERDAVIMO–PRIĖMIMO

AKTAS

 

20__ m. _________________ d.

Pasvalys

 

Pasvalio rajono savivaldybės administracija, atstovaujama _______________________________________________________________________________,

(pareigos)                                                     (parašas)                                                                   (vardas, pavardė)

patvirtina, kad perduoda Pasvalio rajono savivaldybės administracijos transporto priemonę ________________________, valst. Nr. _________, identifikavimo Nr. ____________________, o Pasvalio rajono savivaldybės administracijos ________________________________________________________________________________

(pareigos, vardas, pavardė)

patvirtina, kad priima aukščiau nurodytą Pasvalio rajono savivaldybės administracijos transporto priemonę ir nuo šio momento atsako už ją bei įsipareigoja laikytis Tarnybinių lengvųjų automobilių, skirtų socialinių paslaugų teikimui Pasvalio rajono savivaldybėje, naudojimo tvarkos aprašo reikalavimų, nuo transporto priemonės priėmimo momento prisiima atsitiktinės žalos transporto priemonei riziką ir padidėjusio pavojaus šaltinio valdytojo atsakomybę.

____________________________________________________________________________________________________________________

(nurodomi automobilio spidometro parodymai, kuro likutis, automobilio išvaizda ir techninė būklė)

Šis aktas galioja tik esant abiejų šalių atstovų parašams.

PRIDEDAMA. Perduoto automobilio papildomos įrangos komplektacijos aprašymas, 1 lapas.

 

Perdavė

 

Priėmė

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos

 

 

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos

______________ seniūnijos ______________

__________________________________

(darbuotojo pareigos)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

(Parašas)

 

 

 

 

 

(Vardas, pavardė)

 

(Vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

 

 

 

Transporto priemonės

perdavimo–priėmimo akto

priedas

 

PERDUOTO AUTOMOBILIO PAPILDOMOS ĮRANGOS KOMPLEKTACIJOS APRAŠYMAS

 

Įrangos pavadinimas

Yra / nėra automobilyje

1. Vaistinėlė

 

2. Gesintuvas

 

3. Avarinis ženklas

 

4. Atsarginis ratas

 

5. Raktų komplektas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Perdavė

 

 

Priėmė

 

 

 

 

 

 

 

 

(parašas)

 

 

(parašas)

 

 

 

 

(vardas, pavardė)

 

 

(vardas, pavardė)

 

 

 

 

 

 

(data)

 

 

 

(data)

 

 

 

____________________

 

Tarnybinių lengvųjų automobilių, skirtų

socialinių paslaugų teikimui Pasvalio rajono

savivaldybėje, naudojimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

 

(Akumuliatorių, detalių ir padangų būklės įvertinimo akto forma)

 

 

AKUMULIATORIŲ, DETALIŲ IR PADANGŲ BŪKLĖS ĮVERTINIMO

AKTAS

 

20__ m. _________________ d.

Pasvalys

 

 

Eil.

Nr.

Automobilio markė, modelis

Padangų, akumuliatoriaus ar detalės pavadinimas

Kiekis

Įsigijimo data

Rida (netaikoma akumuliatoriams)

Padangų, akumuliatoriaus ar detalės būklės apibudinimas

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktą surašė komisija:

Komisijos pirmininkas              _________________                            _______________________

(Parašas) (Pareigos, Vardas, Pavardė)

Nariai                                       

_________________                            ______________________

(Parašas)                                                                          (Pareigos, Vardas, Pavardė)

 

_________________                            _______________________

(Parašas) (Pareigos, Vardas, Pavardė)

 

_________________                             ______________________

(Parašas)                                                                          (Pareigos, Vardas, Pavardė)

 

_________________                             ______________________

(Parašas) (Pareigos, Vardas, Pavardė)