TEISĖJŲ TARYBA

 

NUTARIMAS

DĖL PRETENDENTŲ Į TEISĖJUS EGZAMINO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2019 m. gruodžio 13 d. Nr. 13P-206-(7.1.2)

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teismų įstatymo 54 straipsnio 4 dalimi, 120 straipsnio 6 punktu, Teisėjų tarybos darbo reglamento, patvirtinto Teisėjų tarybos 2017 m. vasario 24 d. nutarimu Nr. 13P-30 (7.1.2) „Dėl Teisėjų tarybos darbo reglamento patvirtinimo“, 21.6 papunkčiu, Teisėjų taryba n u t a r i a:

1. Patvirtinti Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Teisėjų tarybos 2013 m. rugpjūčio 2 d. nutarimą Nr. 13P-99-(7.1.2) „Dėl Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nuostatų patvirtinimo“ (su visais pakeitimais ir papildymais).

3. Nustatyti, kad šis nutarimas įsigalioja 2020 m. sausio 1 d.

 

 

 

Pirmininkas                                                                                                       Algimantas Valantinas

 

                                                                                                         

Sekretorė                                                                                                          Neringa Švedienė

 

 

PATVIRTINTA

Teisėjų tarybos 2019 m. gruodžio 13 d.

nutarimu Nr. 13P-206-(7.1.2)

 

 

PRETENDENTŲ Į TEISĖJUS EGZAMINO KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos (toliau – Komisija) veiklos tikslus, sudėtį, jos narių teises ir pareigas, darbo organizavimo tvarką.

2Komisija yra Teisėjų tarybos sudaryta nuolatinė komisija, organizuojanti ir vykdanti pretendentų į teisėjus egzaminą (toliau – egzaminas), rengianti ir teikianti Teisėjų tarybai tvirtinti egzamino programos projektą, rengianti egzamino testus ir užduotis, sprendžianti kitus su egzaminu susijusius klausimus.

3Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos teismų įstatymu (toliau – Teismų įstatymas), šiais Nuostatais ir kitais teisės aktais.

4Komisija atskaitinga Teisėjų tarybai.

5Komisijos veikla grindžiama kolegialumo, nešališkumo, skaidrumo, nepriklausomumo, objektyvumo, profesionalumo, konfidencialumo principais.

6Egzaminą turi teisę laikyti Teismų įstatymo 51 straipsnyje nustatytus reikalavimus atitinkantis Lietuvos Respublikos pilietis, kuriam Nacionalinės teismų administracijos (toliau – Administracija) direktoriaus sprendimu leista laikyti egzaminą.

7Komisiją techniškai aptarnauja Komisijos sekretorius, kuris nėra Komisijos narys. Komisijos sekretorių skiria Administracijos direktorius.

 

ii SKYRIUS

KOMISIJOS SUDARYMAS IR SUDĖTIS

 

8Komisija sudaroma vadovaujantis Teismų įstatymo 54 straipsnio 1 dalimi.

9Komisijos nariais skiriami nepriekaištingos reputacijos, kaip tai apibrėžta Valstybės tarnybos įstatyme, asmenys. Komisijos narių kandidatūras teikiantys subjektai privalo užtikrinti, kad į Komisiją būtų siūlomi nepriekaištingos reputacijos asmenys. Komisijos nario kandidatūra teikiama kartu su užpildyta Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaracija, kurios forma nustatyta šių Nuostatų 1 priede.

10Komisija sudaroma Teisėjų tarybos nutarimu trejiems metams. Iš paskirtų Komisijos narių Teisėjų taryba skiria Komisijos pirmininką.

11Komisijos nariais negali būti skiriami Teisėjų tarybos nariai.

12Komisijos nariais asmenys skiriami ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS PIRMININKO, KITŲ NARIŲ TEISĖS IR PAREIGOS BEI JŲ ĮGALIOJIMŲ PASIBAIGIMAS

 

13Komisijos pirmininkas atsako už Komisijos veiklos vykdant Komisijos kompetencijai priskirtas funkcijas organizavimą.

14Kai Komisijos pirmininkas negali atlikti Nuostatuose nustatytų funkcijų, jo funkcijas atlieka Komisijos pirmininko paskirtas Komisijos narys, o jeigu toks nepaskirtas – vyriausias pagal amžių Komisijos narys.

15Komisijos pirmininkas:

15.1sudaro Komisijos posėdžių darbotvarkes;

15.2organizuoja Komisijos posėdžius ir jiems pirmininkauja;

15.3nustato egzamino datą, laiką ir vietą bei egzaminą laikančių asmenų skaičių;

15.4koordinuoja Komisijos posėdžiams reikalingos medžiagos rengimą;

15.5koordinuoja egzamino testo ir užduočių parengimą;

15.6koordinuoja egzamino programos sudarymą;

15.7duoda Komisijos nariams ir Komisijos sekretoriui su Komisijos veikla susijusius pavedimus;

15.8pasirašo Komisijos dokumentus;

15.9atstovauja Komisijai santykiuose su institucijomis, įstaigomis, įmonėmis ar organizacijomis arba paveda tai atlikti kitam Komisijos nariui.

16Komisijos narys turi šias teises ir pareigas:

16.1dalyvauti Komisijos posėdžiuose, pasisakyti, teikti pasiūlymus ir balsuoti visais juose svarstomais klausimais; negalėdamas dalyvauti Komisijos posėdžiuose, jis privalo iš anksto, ne vėliau kaip prieš vieną dieną iki posėdžio pradžios, apie tai informuoti Komisijos pirmininką arba Komisijos sekretorių ir nurodyti nedalyvavimo priežastis;

16.2gauti medžiagą, susijusią su Komisijos posėdžiuose svarstomais klausimais;

16.3negalėdamas dalyvauti Komisijos posėdyje, iki posėdžio pradžios balsuoti raštu dėl pateiktų Komisijos svarstomų klausimų (išskyrus klausimus dėl egzamino rezultatų), taip pat raštu pateikti savo argumentuotą nuomonę, kuri turi būti paskelbta posėdyje;

16.4Komisijos pirmininko pavedimu rengti egzamino teorinę dalį (testą, jo dalį) ir egzamino praktinę dalį (užduotis);

16.5Komisijos pirmininko pavedimu rengti egzamino programą (jos dalį);

16.6siūlyti svarstyti su Komisijos kompetencija susijusį klausimą ir pateikti su juo susijusią medžiagą;

16.7vykdyti Komisijos pirmininko teisėtus pavedimus, susijusius su Komisijos veikla.

17Komisijos nariai privalo užtikrinti egzamino teorinės dalies (testo) ir egzamino praktinės dalies (užduočių) konfidencialumą. Paskirti Komisijos nariai turi pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimą, kurio forma nustatyta šių Nuostatų 2 priede. Konfidencialumo pasižadėjimai pateikiami Administracijai ir saugomi dokumentų byloje pagal Administracijos direktoriaus patvirtintą dokumentacijos planą.

18Jei Komisijos narys yra egzaminuojamojo sutuoktinis, artimas giminaitis arba yra kitokių aplinkybių, galinčių kelti abejonių dėl nešališkumo vertinant egzaminuojamąjį, Komisijos narys turi nusišalinti nuo tokio egzaminuojamojo vertinimo šių Nuostatų 34 punkte nustatyta tvarka.

19Komisijos pirmininko, Komisijos nario įgaliojimai pasibaigia:

19.1pasibaigus Komisijos įgaliojimų laikui;

19.2Teisėjų tarybai atleidus jį iš Komisijos nario pareigų;

19.3paties prašymu;

19.4teisėją atleidus iš pareigų;

19.5praradus teisės krypties mokslininko vardą;

19.6įsiteisėjus Teisėjų garbės teismo sprendimui paskirti teisėjui drausminę nuobaudą;

19.7paaiškėjus aplinkybėms dėl neatitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams.

20Komisijos įgaliojimai baigiasi sudarius naujos sudėties Komisiją. Šių Nuostatų 19 punkte numatytais pagrindais pasibaigus vieno iš Komisijos narių įgaliojimams, Teismų įstatymo 54 straipsnio ir Nuostatų II skyriaus nustatyta tvarka skiriamas naujas Komisijos narys.

 

IV SKYRIUS

KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

21Komisijos veiklos forma yra posėdžiai. Paprastai Komisijos posėdžiai vyksta Administracijos patalpose. Komisijos pirmininko sprendimu posėdžiai gali vykti elektroninėmis ryšio priemonėmis.

22Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip penki Komisijos nariai. Posėdžio dalyje, kurios metu vyksta egzamino teorinė dalis (testas), pirmininko sprendimu gali dalyvauti ne mažiau kaip du Komisijos nariai. Posėdžio dalyje, kai vyksta egzamino praktinė dalis (užduotys) ir galutinis egzamino balų patvirtinimas, privalo dalyvauti ne mažiau kaip penki Komisijos nariai.

23Komisijos posėdžio datą, vietą ir formą nustato Komisijos pirmininkas. Apie šaukiamą posėdį ir jame svarstytinus klausimus Komisijos nariai informuojami jų nurodytais elektroninio pašto adresais ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki posėdžio.

24Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvavusių Komisijos narių balsų dauguma. Komisijos posėdyje dalyvaujantis narys balsuojant dėl sprendimo negali susilaikyti. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, priimtu laikomas sprendimas, už kurį balsavo Komisijos pirmininkas.

25Komisijos sprendimai dėl kiekvieno egzaminą laikiusio asmens rezultatų įforminami Komisijos nutarimais, kurių forma nustatyta šių Nuostatų 3 priede. Kiti sprendimai įforminami atskirais dokumentais Komisijos pirmininko nustatyta forma.

26Komisijos posėdžio eigai fiksuoti surašomas Komisijos posėdžio protokolas, kurį ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo posėdžio dienos pabaigos, o posėdžio, kurio metu vyksta egzaminas, egzamino praktinės dalies rezultatų paskelbimo dienos pasirašo Komisijos posėdžio pirmininkas ir Komisijos sekretorius. Komisijos sekretorius Komisijos posėdžio protokole nurodo posėdžio (ir jo dalies (-ių) datą, posėdyje (ir jo dalyje (-yse) dalyvavusius Komisijos narius, kitus posėdyje (ir jo dalyje (-yse) dalyvavusius asmenis, įrašo priimtus sprendimus, kitus Komisijos posėdyje svarstytus klausimus. Posėdžio, kurio metu vyksta egzaminas, protokole papildomai nurodo atvykusiųjų laikyti egzamino asmenų vardus ir pavardes, egzaminuojamųjų vertinimą, pažymi apie Komisijos nario (-ių) nusišalinimą ar nušalinimą, asmenų neatvykimo laikyti egzamino pasekmes, kitus egzamino metu svarstytus klausimus. Jei dėl padarytos pertraukos Komisijos posėdis pratęsiamas kitą dieną, surašomas vienas Komisijos posėdžio protokolas.

27Komisijos posėdžio eigai fiksuoti gali būti naudojamos garso ir vaizdo priemonės.

 

V SKYRIUS

PRETENDENTŲ Į TEISĖJUS EGZAMINO ORGANIZAVIMAS

 

28Egzaminas vyksta ne rečiau nei kartą per pusę metų, išskyrus atvejus, kai nėra asmenų, galinčių jį laikyti.

29Komisijos sekretorius ne vėliau nei prieš dešimt darbo dienų iki nustatytos egzamino datos visiems Komisijos nariams bei egzaminą laikysiantiems asmenims jų nurodytais elektroninio pašto adresais praneša apie Komisijos pirmininko nustatytą egzamino posėdžio datą, laiką ir vietą. Komisijos nariams taip pat pranešama apie egzaminą laikysiančių asmenų skaičių, egzaminą laikysiančių asmenų vardus ir pavardes, o egzaminą laikysiantiems asmenims – apie Komisijos sudėtį. Iki egzamino likus ne mažiau nei penkioms darbo dienoms informacija apie egzamino datą, laiką ir vietą paskelbiama Administracijos interneto svetainėje.

30Egzaminą laikysiančių asmenų, kuriems vadovaujantis šiais Nuostatais pranešta apie egzamino posėdžio datą, laiką ir vietą, dalyvavimas egzamine yra privalomas.

31Asmuo, negalintis atvykti į egzaminą dėl svarbių priežasčių, ne vėliau nei iki egzamino pradžios apie tai raštu praneša Komisijos sekretoriui ir pateikia dokumentus, pateisinančius savo neatvykimą. Komisijos sprendimas dėl neatvykusių į egzaminą asmenų įforminamas Komisijos  posėdžio protokole. Atostogos, komandiruotė, užimtumas darbe paprastai nelaikomi svarbiomis priežastimis neatvykti į egzaminą.

32Komisijai pripažinus asmens neatvykimo į egzaminą priežastis svarbiomis, šiam asmeniui laikyti egzaminą leidžiama kitą kartą. Jeigu Komisija asmens neatvykimo priežasčių nepripažįsta svarbiomis arba asmuo apie neatvykimo priežastis neinformuoja Komisijos šių Nuostatų nustatyta tvarka, jis pakartotinai laikyti egzaminą gali ne anksčiau nei po šešių mėnesių nuo egzamino, į kurį neatvyko, dienos. Komisijos sprendimai įrašomi posėdžio protokole. Komisijos sekretorius apie priimtus sprendimus per tris darbo dienas elektroniniu paštu informuoja asmenį, negalėjusį atvykti į egzaminą.

33Ne vėliau nei likus vienai dienai iki egzamino dienos egzaminą laikysiantis asmuo gali pareikšti nušalinimą Komisijos nariams. Nušalinimas pareiškiamas raštu nurodant motyvus. Rašytinis nušalinimas Komisijos nariams per Komisijos sekretorių pateikiamas Komisijos pirmininkui. Esant šių Nuostatų 18 punkte nurodytoms aplinkybėms, Komisijos narys privalo nusišalinti nuo egzaminuojamojo vertinimo.

34Nušalinimo (nusišalinimo) pagrįstumo klausimą uždarame Komisijos posėdyje sprendžia Komisijos nariai, kuriems nušalinimas nėra pareikštas, balsų dauguma. Komisijos pirmininko sprendimu Komisijos posėdis dėl nušalinimo (nusišalinimo) pagrįstumo taip pat gali vykti naudojantis elektroninėmis ryšių priemonėmis ne vėliau kaip likus vienai dienai iki egzamino dienos. Jeigu balsų „už“ ir „prieš“ yra po lygiai, Komisijos narys laikomas nušalintu (nusišalinusiu). Jeigu nušalinimas pareikštas trims arba daugiau Komisijos narių, klausimą dėl pareikšto nušalinimo sprendžia visos sudėties Komisija. Komisijos narys dėl jam pareikšto nušalinimo turi teisę pasisakyti.

 

VI SKYRIUS

PRETENDENTŲ Į TEISĖJUS EGZAMINO VYKDYMAS

 

35Prieš egzamino pradžią Komisijos sekretorius patikrina jį atvykusių laikyti asmenų tapatybę.

36Egzaminą sudaro dvi dalys: teorinė dalis (testas) ir praktinė dalis (užduotys). Testo klausimai ir praktinės dalies užduotys visiems pretendentams yra vienodi. Egzamino testo klausimus ir praktinės dalies užduotis rengia Komisija pagal Teisėjų tarybos patvirtintą egzamino programą. Egzaminui laikyti egzaminuojamieji aprūpinami vienodomis rašymo priemonėmis. Esant galimybėms, egzaminas gali būti vykdomas naudojant informacinių technologijų priemones.

37 Egzaminuojamieji, prieš jiems pateikiant testo klausimus, ištraukia atskirus šifrus, susidedančius iš 6 ženklų: 3 raidžių ir 3 skaitmenų. Šifro kortelių turi būti daugiau negu egzaminuojamųjų. Egzaminuojamasis egzamino teorinės dalies (testo) metu savo šifrą užrašo kiekvieno testo lapo viršutiniame dešiniajame kampe ir lape, kuriame turi surašyti visus pasirinktus atsakymus į testo klausimus (toliau – atsakymų lentelė).

38Už egzaminuojamajam suteikto šifro ir jo konfidencialumo išsaugojimą iki jo pateikimo Komisijos sekretoriui šių Nuostatų nustatyta tvarka atsako egzaminuojamasis.

39Egzamino teorinę dalį sudaro testas iš 40 teorinių klausimų, parinktų iš skirtingų teisės šakų, ir po 3–5 atsakymų į kiekvieną klausimą variantus. Iš parengtų atsakymų variantų tik vienas atsakymas yra teisingas. Testas turi būti sudaromas taip, kad atsakymai į klausimus nebūtų dviprasmiški, vienas kitą papildantys ar patikslinantys. Testui spręsti skiriama viena valanda.

40Testo lapai ir atsakymų lentelė egzaminuojamiesiems įteikiami užklijuotuose vokuose, kurie atplėšiami Komisijos sekretoriaus nurodymu.

41Atplėšus vokus, pradedamas skaičiuoti testui spręsti skirtas laikas. Atsakymų lentelėje neleidžiama braukyti. Spręsdamas testą, egzaminuojamasis gali naudotis tik egzamino programa.

42Egzaminuojamasis, išsprendęs testą anksčiau, nei pasibaigė testui skirtas laikas, Komisijos sekretoriui gali atiduoti testą su savo atsakymais ir išeiti iš patalpos, kurioje vyksta egzaminas. Pasibaigus testui spręsti skirtam laikui, Komisijos sekretorius surenka iš egzaminuojamųjų testus su atsakymų lentelėmis ir perduoda Komisijos pirmininkui.

43Atsakymus į testo klausimus tikrina ne mažiau kaip du Komisijos nariai. Tikrinant atsakymus turi teisę dalyvauti egzaminuojamieji. Neteisingi atsakymai turi būti pažymėti kita spalva, negu testo atsakymus žymėjo egzaminuojamieji. Komisijos narys, patikrinęs atsakymus į testo klausimus, egzaminuojamojo užpildytoje atsakymų lentelėje nurodo padarytų klaidų skaičių ir pasirašo.

44Išlaikiusiu egzamino teorinę dalį laikomas egzaminuojamasis, teisingai atsakęs į 30 ar daugiau klausimų. Egzamino teorinės dalies rezultatai skelbiami Komisijos pirmininko nurodytu laiku. Egzamino teorinę dalį laikiusio asmens dalyvavimas paskelbiant šios egzamino dalies rezultatus yra privalomas.

45Komisijos sekretorius egzamino testo vertinimo lentelėje, kurios forma nustatyta šių Nuostatų 4 priede, įrašo egzamino teorinę dalį laikiusio asmens šifrą, teisingų atsakymų į testo klausimus skaičių ir nurodo, ar egzaminuojamasis išlaikė testą. Egzaminuojamieji susipažinti su savo testo rezultatais kviečiami į patalpą, kurioje vyko egzaminas. Egzaminuojamasis, kurio šifrą paskelbia Komisijos pirmininkas, Komisijos sekretoriui turi grąžinti egzamino teorinės dalies (testo) šifro kortelę ir prisistatyti pateikdamas asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Komisijos sekretorius egzamino teorinės dalies (testo) vertinimo lentelės atitinkamoje skiltyje įrašo prisistačiusiojo ir šifrą grąžinusio egzaminuojamojo vardą ir pavardę ir egzaminuojamąjį supažindina su egzamino teorinės dalies (testo) rezultatu. Egzamino teorinės dalies (testo) vertinimo lentelė laikoma egzamino posėdžio protokolo priedu.

46Egzamino praktinę dalį turi teisę laikyti tie egzaminuojamieji, kurie išlaikė egzamino teorinę dalį (testą). Egzaminuojamieji, prieš jiems pateikiant praktinės dalies užduotis, ištraukia atskirus šifrus, susidedančius iš 6 ženklų: 3 raidžių ir 3 skaitmenų. Šifro kortelių turi būti daugiau negu egzaminuojamųjų. Egzaminuojamasis egzamino praktinės dalies metu savo šifrą užrašo kiekvienos užduoties lapo viršutiniame dešiniajame kampe ir kiekvieno panaudoto užduočiai atlikti lapo viršutiniame dešiniajame kampe.

47Egzamino praktinę dalį sudaro dvi užduotys (praktinės situacijos) iš viešosios ir privatinės teisės sričių, apimančios materialinės ir procesinės teisės normų taikymą. Egzaminuojamajam raštu parengti atsakymus į egzamino praktinės dalies užduotis skiriamos dvi valandos. Rengdamas atsakymus į egzamino praktinės dalies užduotis, egzaminuojamasis gali naudotis Lietuvos Respublikos Konstitucija, kodeksais, įstatymais, Vyriausybės nutarimais, kitais norminiais teisės aktais, įskaitant tarptautines sutartis ir Europos Sąjungos teisės aktus.

48Pasibaigus egzamino praktinės dalies užduotims atlikti skirtam laikui, Komisijos sekretorius surenka visų egzaminuojamųjų darbus ir perduoda Komisijos pirmininkui. Taip pat surenkamos egzamino praktinės dalies šifro kortelės. Savo šifro kortelę kiekvienas egzaminuojamasis įdeda į tam skirtą voką, ant voko užrašo savo vardą, pavardę ir jį užklijuoja. Komisijos sekretorius surenka vokus su šifro kortelėmis, įdeda į bendrą voką, kuris užklijuojamas ir ant jo uždedamas spaudas „Administravimo skyrius“.

49Egzaminuojamasis, atlikęs egzamino praktinės dalies užduotis anksčiau, nei pasibaigė užduotims skirtas laikas, Nuostatų 48 punkte nustatyta tvarka gali Komisijos sekretoriui atiduoti savo praktinių užduočių atsakymus, voką su šifro kortele ir išeiti iš patalpos, kurioje vyksta egzaminas.

50Egzamino praktinę dalį (užduotis) privalo vertinti ne mažiau kaip penki Komisijos nariai. Egzamino praktinės dalies užduočių atsakymai turi būti patikrinti ir rezultatai paskelbti ne vėliau nei per 3 darbo dienas.

51Kiekvienas Komisijos narys egzamino praktinės dalies užduočių atsakymus vertina individualiai – nuo 1 iki 10 balų. Žemiausias įvertinimas yra 1 balas, aukščiausias – 10 balų. Teigiami įvertinimai yra šie: 7 (patenkinamai), 8 (gerai), 9 (labai gerai), 10 (puikiai). Žinios, įvertintos nuo 1 iki 6 balų, yra nepatenkinamos. Vertinant egzaminuojamųjų praktinės dalies užduočių sprendimus atsižvelgiama į atsakymo nuoseklumą, reikalingos teisinės analizės išsamumą, teisinės argumentacijos aiškumą ir tikslumą, tinkamą teisės normų taikymą, teisinės kalbos tikslumą. Individualiai įvertinę kiekvieno egzaminuojamojo atsakymus į egzamino praktinės dalies užduotis, Komisijos nariai užpildo individualias egzamino praktinės dalies vertinimo lenteles, kuriose nurodo kiekvienos praktinės užduoties atsakymo įvertinimą. Egzamino praktinės dalies vertinimo lentelės laikomos egzamino posėdžio protokolo priedais, jų forma nustatyta šių Nuostatų 5 priede.

52Komisijos sekretorius visų Komisijos narių egzaminuojamiesiems skirtus balus įrašo į egzamino praktinės dalies (užduočių) sprendimo vertinimo lentelę (Nuostatų 6 priedas) šiame Nuostatų punkte nustatyta tvarka. Pirmiausia apskaičiuojami ir į egzamino praktinės dalies (užduočių) sprendimo vertinimo lentelę įrašomi egzaminuojamajam už praktinės dalies kiekvieną užduotį visų Komisijos narių, dalyvavusių vertinime, skirti balai ir jų vidurkis: balai susumuojami ir dalinami iš užduotis vertinusių Komisijos narių skaičiaus. Po to suskaičiuojamas ir į egzamino praktinės dalies (užduočių) sprendimo vertinimo lentelę įrašomas egzaminuojamojo bendras jo egzamino praktinės dalies balas – prieš tai apskaičiuotų balų vidurkio už kiekvieną praktinės dalies užduotį sumos vidurkis. Komisijos sekretorius, skaičiuodamas vidurkį, skaičius suapvalina šia tvarka: gauto skaičiaus dalis nuo 0,01 iki 0,49 atmetama, o nuo 0,5 iki 0,99 apvalinama ir padidinama iki sveiko skaičiaus.

53Vokai su praktinę egzamino dalį laikiusių egzaminuojamųjų šifrais atplėšiami egzamino praktinės dalies rezultatų paskelbimo dieną. Vokus atplėšia Komisijos sekretorius praktinę egzamino dalį laikiusių egzaminuojamųjų, kurie dalyvauja paskelbiant rezultatus, akivaizdoje. Vokai atplėšiami ir tuo atveju, kai į egzamino rezultatų paskelbimą praktinę egzamino dalį laikę egzaminuojamieji neatvyksta. Atplėšus vokus, išimamos šifrų kortelės ir Komisijos sekretorius egzamino protokolo atitinkamoje lentelėje šalia šifro įrašo egzaminuojamojo vardą ir pavardę.

54Jei egzamino praktinės dalies laikymo ir egzamino praktinės dalies rezultatų skelbimo diena nesutampa, apie šių rezultatų skelbimo dieną egzamino praktinę dalį laikę asmenys informuojami egzamino praktinės dalies pabaigoje ir (arba) jų nurodytais elektroninio pašto adresais ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki rezultatų paskelbimo.

55Jei egzaminuojamasis išlaikė egzamino teorinę ir praktinę dalis, Komisijos nutarime dėl jo egzamino rezultatų įrašomas teorinės dalies (testo) teisingų atsakymų skaičius ir praktinės dalies vertinimas, atsižvelgiant į Nuostatuose nustatytus reikalavimus. Jei egzaminuojamasis egzamino teorinės dalies neišlaikė, nutarime dėl jo egzamino rezultatų įrašomas teorinės dalies (testo) teisingų atsakymų skaičius ir pažymima, kad asmuo egzamino neišlaikė.

56Išlaikiusiu egzamino praktinę dalį laikomas egzaminuojamasis, iš kiekvienos užduoties gavęs 7 (patenkinamai) arba daugiau balų. Į Komisijos nutarimą dėl egzamino praktinę dalį išlaikiusio egzaminuojamojo egzamino rezultatų įrašomas bendras jo egzamino praktinės dalies balas, apskaičiuotas Nuostatų 52 punkte nustatyta tvarka. Komisijos nutarime dėl praktinę dalį neišlaikiusio asmens nurodoma, kad šis asmuo egzamino neišlaikė.

57Komisijos nutarimą dėl egzamino rezultatų pasirašo Komisijos pirmininkas ir Komisijos sekretorius. Komisijos nutarimo kopija paprastai įteikiama egzaminuojamajam asmeniškai, jei jis dalyvauja skelbiant egzamino praktinės dalies rezultatus. Nesant galimybės Komisijos nutarimo kopijos įteikti asmeniškai, Komisijos nutarimo kopija egzaminuojamajam išsiunčiama jo nurodytu elektroninio pašto adresu. Nuasmeninta informacija apie egzaminą laikiusių asmenų egzamino rezultatus ne vėliau nei kitą darbo dieną po Komisijos nutarimo pasirašymo yra viešai skelbiama Administracijos interneto svetainėje. Šios informacijos paskelbimas minėtoje interneto svetainėje laikomas tinkamu Komisijos nutarimo paskelbimu.

58Egzamino komisijos nutarimas dėl egzamino rezultatų per dešimt dienų nuo nutarimo paskelbimo gali būti skundžiamas Teisėjų tarybai. Motyvuotas skundas dėl Komisijos nutarimo pateikiamas raštu. Skundas dėl Komisijos nutarimo nagrinėjamas Teisėjų tarybos darbo reglamento nustatyta tvarka. Teisėjų tarybos sprendimas yra galutinis.

59Asmuo, kurio skundas buvo patenkintas ir dėl kurio egzamino rezultatų priimtas Komisijos nutarimas buvo panaikintas, turi teisę pakartotinai laikyti pretendentų į teisėjus egzaminą artimiausiame Komisijos egzamino posėdyje.

60Egzaminuojamasis, nesilaikantis šiuose Nuostatuose nustatytų egzamino vykdymo reikalavimų, Komisijos pirmininko sprendimu, kuris įforminamas Komisijos posėdžio protokole, pašalinamas iš egzamino ir jį gali laikyti ne anksčiau nei po metų nuo pažeidimo padarymo dienos. Sprendimas dėl egzaminuojamojo pašalinimo iš egzamino per dešimt dienų nuo sprendimo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Teisėjų tarybai. Motyvuotas skundas dėl Komisijos pirmininko sprendimo pateikiamas raštu. Skundas dėl Komisijos nutarimo nagrinėjamas Teisėjų tarybos darbo reglamento nustatyta tvarka. Teisėjų tarybos sprendimas yra galutinis.

 

VII SKYRIUS

Baigiamosios nuostatos

 

61Komisijos nutarimas kartu su egzaminą laikiusio asmens atsakymais į egzamino teorinės dalies klausimus bei praktinės dalies užduotis yra pateikiami Administracijai ir saugomi egzaminą laikiusio asmens byloje.

62Egzaminą laikę asmenys po to, kai Komisijos posėdžio protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas ir sekretorius, gali kreiptis į Administraciją su prašymu susipažinti su protokolu, savo išspręstu testu ir praktinėmis užduotimis bei pateikti dėl protokolo pastabas. Testą ar jo dalis kopijuoti ar kitaip atgaminti asmeniui draudžiama. Pastabos dėl protokolo ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo protokolo pasirašymo Komisijai pateikiamos raštu, nurodant, kas neteisingai įrašyta į protokolą, ir pateikiami siūlymai, kaip viena ar kita nuostata turi būti įrašyta. Pastabas dėl protokolo Komisija išnagrinėja uždarame posėdyje ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo jų pateikimo dienos ir priima sprendimą, kuris įforminamas Komisijos posėdžio protokole, dėl pastabų pripažinimo pagrįstomis arba pastabų atmetimo.

63Egzaminą laikęs asmuo, kurio žinios per egzaminą įvertintos „nepatenkinamai“, „patenkinamai“, „gerai“, „labai gerai“, pakartotinai gali jį laikyti ne anksčiau nei po pusės metų nuo šio egzamino laikymo dienos, prieš tai pateikęs prašymą Administracijai. Egzamino perlaikymų skaičius neribojamas. Galiojančiu laikomas aukštesnis egzamino įvertinimas.

64Jeigu asmuo, išlaikęs egzaminą, per penkerius metus nuo Komisijos nutarimo dėl egzamino rezultatų priėmimo dienos nepaskiriamas teisėju, pretendentų į teisėjus egzamino rezultatai netenka galios.

Pastaba. Šios nuostatos taikomos asmenims, kurie egzaminą išlaikė po Teismų įstatymo Nr. XIII-2372 įsigaliojimo (2020-01-01).

65Komisijos dokumentai rengiami, tvarkomi, įtraukiami į apskaitą teisės aktų nustatyta tvarka ir saugomi Administracijoje.

 

 

________________

 

 

Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nuostatų

1 priedas

 

(Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaracijos forma)

 

ATITIKTIES NEPRIEKAIŠTINGOS REPUTACIJOS REIKALAVIMAMS

DEKLARACIJA

 

______________________________________________

(vardas, pavardė)

______________________________________________

(data)

______________________________________________

(vieta)

 

1. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo padarymo ir turite neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą? Jeigu taip, – kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?

___________________________________________________________________________

 

2. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio nusikaltimo, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme, padarymo ir turite neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą? Jeigu taip, – kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?

___________________________________________________________________________

 

3. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl nusikaltimo, kuriuo padaryta turtinė žala valstybei, ir turite neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą? Jeigu taip, – kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?

___________________________________________________________________________

 

4. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme, padarymo ir nuo apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo 3 metai arba yra nepasibaigęs laidavimo terminas? Jeigu taip, – kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?

___________________________________________________________________________

 

5. Ar buvote atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų už Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 5 dalies 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10 punktuose nurodytus šiurkščius pažeidimus arba Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 34 straipsnio 2 dalyje nustatytu atveju pripažintas padaręs šiurkštų tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų, ir nuo atleidimo iš pareigų dienos arba pripažinimo padarius šiurkštų tarnybinį nusižengimą dienos nepraėjo 3 metai?

___________________________________________________________________________

 

6. Ar buvote atleistas iš darbo, pareigų ar praradęs teisę verstis atitinkama veikla už kituose įstatymuose keliamo nepriekaištingos reputacijos reikalavimo neatitiktį ar elgesio (etikos) normų pažeidimą ir nuo atleidimo iš darbo, pareigų ar teisės verstis atitinkama veikla praradimo dienos nepraėjo 3 metai?

___________________________________________________________________________

 

7. Ar buvote atleistas arba pašalintas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo arba pašalinimo iš pareigų dienos nepraėjo 3 metai?

___________________________________________________________________________

 

8. Ar esate arba buvote įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys, jeigu nuo narystės pabaigos nepraėjo 3 metai?

___________________________________________________________________________

 

 

_________________________                                   ___________________________________

(parašas)                                                                                 (pretendento į Komisijos narius vardas, pavardė)

 

––––––––––––––––––––

 

 

 

 

Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nuostatų 

2 priedas

 

(Konfidencialumo pasižadėjimo forma)

 

 

____________________________________________________

(Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nario vardas ir pavardė)

 

 

 

PRETENDENTŲ Į TEISĖJUS EGZAMINO KOMISIJOS NARIO

KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS

 

______________

(data)

 

____________

(vieta)

 

 

Aš, būdamas (-a) Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos (toliau – Komisija) narys (-ė),

1Pasižadu:

1.1. informaciją, kuri man taps žinoma atliekant Komisijos nario (-ės) funkcijas, tvarkyti tik įgyvendindamas (-a) man pavestas funkcijas ir užduotis;

1.2. saugoti man patikėtus duomenis ir dokumentus taip, kad tretieji asmenys, neturintys teisės dirbti su šiais dokumentais, neturėtų galimybės nekliudomai su jais susipažinti;

1.3. neatskleisti einant Komisijos nario (-ės) pareigas gautos informacijos tretiesiems asmenims, kurie neturi teisės naudotis šia informacija, ir nenaudoti jos su Komisijos nario (-ės) pareigomis ir (ar) Komisijos veikla nesusijusiais tikslais, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus;

1.4. nedelsdamas (-a) sunaikinti man, kaip Komisijos nariui (-ei), pateiktus duomenis ir dokumentus, nepasilikti tokių duomenų ir dokumentų kopijų, kai tik šie duomenys ir dokumentai tampa nebereikalingi Komisijos nario (-ės) funkcijoms ir užduotims įgyvendinti. 

2Patvirtinu, kad:

2.1. man išaiškinta, kad konfidencialumas yra Komisijos nario veiklos principas, kuriuo užtikrinama, kad informacija ir duomenys, tarp jų ir asmens duomenys, gauti einant Komisijos nario pareigas, tvarkomi tik Komisijos nario funkcijų atlikimo tikslais, ir kad ši informacija ir duomenys neatskleidžiami jokiems tretiesiems asmenims, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus;

2.2. esu įspėtas (-a), kad už šio pasižadėjimo nesilaikymą kyla teisinė atsakomybė pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus;

2.3. man žinoma, kad šis pasižadėjimas galios tol, kol atliksiu Komisijos nario funkcijas, o šio pasižadėjimo 1.3 papunktyje numatytas pasižadėjimas – neribotą laiką.

 

 

 

___________________                                             ________________________________

(parašas)                                                                                                         (vardas, pavardė)

 

 

 

Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nuostatų

3 priedas

 

(Nutarimo forma)

 

PRETENDENTŲ Į TEISĖJUS EGZAMINO KOMISIJA

 

NUTARIMAS

DĖL PRETENDENTŲ Į TEISĖJUS EGZAMINO REZULTATŲ

 

20.... m. ................ d. Nr. ...............

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teismų įstatymo 54 straipsniu , Pretendentų į teisėjus egzamino komisija, sudaryta _______________________________________________________,

(sprendimas, kuriuo sudaryta komisija)  

 

1. N u s t a t ė, kad pretendentų į teisėjus egzaminą laikiusiojo ________________________:

(vardas, pavardė)

1.1. teisingų atsakymų į egzamino teorinės dalies (testo) klausimus skaičius ____________; 

(įrašomas skaičius)

1.2. egzamino praktinės dalies (užduočių) bendras balas ____________________________.

(išlaikius, įrašomas skaičius; neišlaikius – brūkšnys)

2. N u t a r i a pripažinti, kad ____________________________________________________

(vardas, pavardė)

išlaikė /neišlaikė pretendentų į teisėjus egzaminą. 

(kas nereikalinga, išbraukti)

 

 

Nutarimas per dešimt dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Teisėjų tarybai.

 

Pirmininkas

_____________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

 

Sekretorius

_____________

(parašas)

______________

(vardas, pavardė)

 

_________________

 

 

 

 

Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nuostatų

4 priedas

 

 

PRETENDENTŲ Į TEISĖJUS EGZAMINO KOMISIJA

 

EGZAMINO TESTO VERTINIMO LENTELĖ

 

__________ Nr. ________

(Data)                    

Vilnius

 

Vardas ir pavardė

Šifras

Teisingų atsakymų skaičius

Testo išlaikymo žyma

(TAIP arba NE)

 

 

 

 

 

 

 

 

Komisijos pirmininkas            __________________     ________________________________

(Parašas)                                                     (Vardas ir pavardė)

Komisijos sekretorius             __________________ ________________________________

(Parašas)                                                     (Vardas ir pavardė)

 

 

 

Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nuostatų

5 priedas

 

 

INDIVIDUALI PRAKTINĖS DALIES UŽDUOČIŲ SPRENDIMO VERTINIMO LENTELĖ

 

Eil. Nr.

Šifro numeris

Pirmosios užduoties

(privatinė teisė)

sprendimo įvertinimas

Antrosios užduoties

(viešoji teisė)

sprendimo įvertinimas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lentelę užpildė

Komisijos narys                 ____________________                      _________________________

(Parašas)                                                                   (Vardas ir pavardė)

 

 

 

Pretendentų į teisėjus egzamino komisijos nuostatų

6 priedas

 

 

EGZAMINO PRAKTINĖS DALIES (UŽDUOČIŲ) SPRENDIMO VERTINIMO LENTELĖ

 

 

Šifro numeris

Privatinės teisės įvertinimai

Privatinės teisės įvertinimų balų vidurkis

Viešosios teisės įvertinimai

Viešosios teisės įvertinimų balų vidurkis

Bendras balas

Komisijos nariai

Komisijos nariai

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė

Vardas, pavardė