Paveikslėlis, kuriame yra žinutė  Automatiškai sugeneruotas aprašymas

LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NACIONALINIŲ TAISYKLIŲ RENGIMO IR TVIRTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2022 m. spalio 4 d. Nr. 3-461

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 1 dalimi ir įgyvendindamas 2016 m. gegužės 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2016/797 dėl geležinkelių sistemos sąveikos Europos Sąjungoje su pakeitimais, padarytais 2020 m. gegužės 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2020/700, 2016 m. gegužės 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2016/798 dėl geležinkelių saugos su pakeitimais, padarytais 2020 m. spalio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2020/1530, 2016 m. gegužės 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2016/796 dėl Europos Sąjungos geležinkelių agentūros ir kuriuo panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 881/2004:

1.    T v i r t i n u Nacionalinių taisyklių rengimo ir tvirtinimo tvarkos aprašą (pridedama).

2.    P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2010 m. liepos 13 d. įsakymą Nr. 3-437 „Dėl Posistemių techninių taisyklių rengimo ir tvirtinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Susisiekimo ministras                                                                                              Marius Skuodis


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro

2022 m. spalio 4 d. įsakymu Nr. 3-461

 

 

NACIONALINIŲ TAISYKLIŲ RENGIMO IR TVIRTINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I skyrius

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nacionalinių taisyklių rengimo ir tvirtinimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato nacionalinių taisyklių rengimo, tvirtinimo ir viešųjų konsultacijų vykdymo tvarką.

2. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Geležinkelių posistemių techninės taisyklės – Lietuvos Respublikoje geležinkelių posistemiams ar jų dalims keliami techniniai reikalavimai, kurie yra būtini esminiams reikalavimams įvykdyti ir geležinkelių sistemos sąveikai užtikrinti.

2.2. Geležinkelių transporto eismo saugos taisyklės (toliau – eismo saugos taisyklės) –Lietuvos Respublikoje taikomi geležinkelių transporto eismo saugos reikalavimai.

2.3. Kitos Tvarkos apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodekse ir Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto eismo saugos įstatyme.

3. Tvarkos aprašo reikalavimai taikomi asmenims, Lietuvos Respublikos įstatymų įgaliotiems rengti ir priimti nacionalines taisykles, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai, įgaliotai vykdyti viešąsias konsultacijas, taip pat geležinkelių transporto eismo saugos institucijai (toliau – eismo saugos institucija), įgaliotai pranešti apie nacionalinių taisyklių sąrašo pakeitimus Europos Komisijai ir Europos Sąjungos geležinkelių agentūrai (toliau – Agentūra).

 

II SKYRIUS

NACIONALINIŲ TAISYKLIŲ RENGIMAS

 

4. Jeigu siekiant užtikrinti tinkamą techninio sąveikumo specifikacijų (toliau – TSS) ar kitų Europos Sąjungos teisės aktų reikalavimų įgyvendinimą būtina priimti naujas nacionalines taisykles, Susisiekimo ministerija inicijuoja jų parengimą, tai yra pateikia asmeniui, Lietuvos Respublikos įstatymų įgaliotam rengti ir priimti nacionalines taisykles, pasiūlymą parengti nacionalinių taisyklių projektus arba pati parengia nacionalinių taisyklių projektus, jeigu pagal kompetenciją Susisiekimo ministerija rengia atitinkamų taisyklių projektus.

5. Tais atvejais, kai suinteresuotieji asmenys pateikia Susisiekimo ministerijai pasiūlymus parengti naujas nacionalines taisykles, jų vertinimu atitinkančias Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje nustatytą sąlygą ir reikalingas dėl priežasčių, nurodytų šio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje, arba kai Susisiekimo ministerija sužino apie šias iniciatyvas kitu būdu arba pati mano, kad reikia parengti naujas nacionalines taisykles, Susisiekimo ministerija inicijuoja Tvarkos aprašo 9 ir 10 punktuose nustatyta tvarka vykdomas viešąsias konsultacijas. Viešosios konsultacijos taip pat inicijuojamos, jeigu suinteresuotieji asmenys pateikia Susisiekimo ministerijai pasiūlymus įtraukti į nacionalinių taisyklių sąrašą jau galiojančias eismo saugos taisykles ar geležinkelių posistemių technines taisykles, kurios, jų vertinimu, atitinka Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje nustatytą sąlygą ir yra reikalingos dėl priežasčių, nurodytų šio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje, arba jeigu Susisiekimo ministerija sužino apie šias iniciatyvas kitu būdu arba pati mano, kad į nacionalinių taisyklių sąrašą reikia įtraukti jau galiojančias eismo saugos taisykles ar geležinkelių posistemių technines taisykles.

6. Susisiekimo ministerija neinicijuoja viešųjų konsultacijų, jeigu siūlomos priimti naujos eismo saugos taisyklės ar geležinkelių posistemių techninės taisyklės arba į nacionalinių taisyklių sąrašą siūlomos įtraukti galiojančios eismo saugos taisyklės ar geležinkelių posistemių techninės taisyklės akivaizdžiai neatitinka Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje nustatytos sąlygos ir (ar) nėra reikalingos dėl šio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje nurodytų priežasčių, ir apie tai informuoja atitinkamą pasiūlymą pateikusį asmenį. Jeigu buvo pateiktas pasiūlymas įtraukti į nacionalinių taisyklių sąrašą jau galiojančias eismo saugos taisykles ar geležinkelių posistemių technines taisykles, kurios akivaizdžiai neatitinka Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje nustatytos sąlygos ir (ar) nėra reikalingos dėl šio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje nurodytų priežasčių, Susisiekimo ministerija taip pat informuoja jas priėmusį asmenį apie būtinybę šias taisykles panaikinti, nebetaikyti ar pakeisti. Taisykles priėmęs asmuo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo pasiūlymo gavimo informuoja Susisiekimo ministeriją apie veiksmus, kurių planuoja imtis, siekdamas užtikrinti šių taisyklių atitiktį Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 ir 3 dalių nuostatoms. Susisiekimo ministerija taip pat neinicijuoja viešųjų konsultacijų, jeigu naujas nacionalines taisykles yra siūloma nustatyti Lietuvos Respublikos teisės aktu. Teisės akto, kuriuo nustatomos nacionalinės taisyklės, projektas yra derinamas su suinteresuotomis šalimis, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamentu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento patvirtinimo“.

7. Viešosios konsultacijos nevykdomos, kai nacionalines taisykles priimantis asmuo nusprendžia pasinaudoti Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 5 dalyje nustatyta galimybe nesilaikyti šio įstatymo 5 straipsnio 4 dalyje nustatytos tvarkos ir nacionalines taisykles taikyti iš karto po jų priėmimo. Taip pat viešosios konsultacijos nevykdomos dėl Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 6 dalyje nurodytų vietinės reikšmės taisyklių priėmimo ir vietinės reikšmės apribojimų taikymo.

8. Vykdydama viešąsias konsultacijas Susisiekimo ministerija savo interneto svetainėje paskelbia siūlomos priimti naujos nacionalinės taisyklės projektą, jeigu jis jau yra parengtas, arba siūlomos parengti naujos nacionalinės taisyklės aprašymą, arba galiojančios eismo saugos taisyklės ar geležinkelių posistemių taisyklės, kurią siūloma įtraukti į nacionalinių taisyklių sąrašą, tekstą ir pagrindimą, kad ši nauja ar esama taisyklė atitinka Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje nustatytą sąlygą ir yra reikalinga dėl priežasčių, nurodytų šio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje. Per terminą, ne trumpesnį kaip 40 darbo dienų nuo atitinkamų taisyklių (jų projektų, aprašymų) Susisiekimo ministerijos svetainėje paskelbimo, suinteresuotieji asmenys gali raštu (elektroninio pašto adresu, registruotąja pašto siunta ar faksu) pareikšti nuomonę, ar siūlomos parengti ar priimti naujos nacionalinės taisyklės būtų reikalingos taip pat ir dėl priežasčių, nurodytų Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje, ar galiojančios eismo saugos taisyklės ar geležinkelių posistemių techninės taisyklės turėtų būti įtrauktos į nacionalinių taisyklių sąrašą, pasiūlyti parengti ar į nacionalinių taisyklių sąrašą įtraukti kitas, nei paskelbta Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje, taisykles (jų projektus, aprašymus), pateikti kitas pastabas ar pasiūlymus. Konkretų terminą nuomonei pareikšti, pastaboms ir pasiūlymams pateikti nustato Susisiekimo ministerija.

9. Viešųjų konsultacijų rezultatai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo konsultacijų pabaigos paskelbiami Susisiekimo ministerijos interneto svetainėje. Pateiktoms pastaboms ir pasiūlymams aptarti Susisiekimo ministerija gali organizuoti pasitarimą, į kurį kviečiami nuomonę pareiškę, pastabas ir pasiūlymus pateikę suinteresuotieji asmenys ir asmenys, Lietuvos Respublikos įstatymų įgalioti rengti atitinkamas nacionalines taisykles ar jas jau priėmę.

10. Viešųjų konsultacijų metu pritarus naujų nacionalinių taisyklių rengimui, Susisiekimo ministerija parengia nacionalinių taisyklių projektus, jeigu pagal kompetenciją ji rengia atitinkamų taisyklių projektus, arba pasiūlo asmeniui, Lietuvos Respublikos įstatymų įgaliotam rengti ir priimti nacionalines taisykles, parengti atitinkamų nacionalinių taisyklių projektus.

11. Asmenys, Lietuvos Respublikos įstatymų įgalioti rengti ir priimti nacionalines taisykles, nacionalinių taisyklių projektus, suderintus su suinteresuotomis šalimis vykdant viešąsias konsultacijas Tvarkos aprašo 8 ir 9 punktuose nustatyta tvarka arba konsultuojantis su visuomene Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento patvirtinimo“, nustatyta tvarka, taip pat jau galiojančias eismo saugos taisykles ar geležinkelių posistemių technines taisykles, kurių įtraukimui į nacionalinių taisyklių sąrašą pritarta viešųjų konsultacijų metu, ir pagrindimą, kad taisyklės atitinka Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje nustatytą sąlygą ir reikalingos dėl priežasčių, nurodytų šio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje, pateikia eismo saugos institucijai jos interneto svetainėje nurodytu elektroninio pašto adresu. Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 5 dalyje nustatytu atveju, kai nacionalines taisykles priėmęs asmuo pasinaudoja galimybe nesilaikyti Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 4 dalyje nustatytos tvarkos ir nacionalines taisykles taikyti iš karto po jų priėmimo, apie nacionalines taisykles pranešama Tvarkos aprašo 17 punkte nustatyta tvarka.

12. Gavusi Tvarkos aprašo 11 punkte nurodytus dokumentus, eismo saugos institucija pateikia juos Europos Komisijai ir Agentūrai per Reglamento (ES) 2016/796 27 straipsnyje nurodytą informacinę sistemą ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

 

III SKYRIUS

NACIONALINIŲ TAISYKLIŲ TVIRTINIMAS

 

13. Eismo saugos taisyklės ir geležinkelių posistemių techninės taisyklės yra laikomos patvirtintomis nacionalinėmis taisyklėmis, jeigu jos yra įtrauktos į nacionalinių taisyklių sąrašą, išskyrus Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 6 dalyje nustatytą atvejį, taip pat šio įstatymo 5 straipsnio 5 dalyje nustatytą atvejį, kai nacionalines taisykles priėmęs asmuo pasinaudoja galimybe nesilaikyti Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 4 dalyje nustatytos tvarkos ir nacionalines taisykles taikyti iš karto po jų priėmimo.

14. Eismo saugos taisyklės ir geležinkelių posistemių techninės taisyklės įtraukiamos į nacionalinių taisyklių sąrašą tik tuo atveju, jeigu jos atitinka Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 dalies sąlygą ir yra reikalingos dėl priežasčių, nurodytų šio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje. Susisiekimo ministerija, sužinojusi, kad priimtos ir taikomos eismo saugos taisyklės ar geležinkelių posistemių techninės taisyklės neatitinka Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 dalies sąlygos ir (arba) nėra reikalingos dėl priežasčių, nurodytų šio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje, pasiūlo atitinkamas taisykles priėmusiam asmeniui jas panaikinti, nebetaikyti arba pakeisti. Taisykles priėmęs asmuo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo pasiūlymo gavimo informuoja Susisiekimo ministeriją apie veiksmus, kurių planuoja imtis, siekdamas užtikrinti šių taisyklių atitiktį Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 ir 3 dalių nuostatoms. Jeigu tokias taisykles priėmė Susisiekimo ministerija, ji nedelsdama parengia teisės akto, kuriuo taisyklės pripažįstamos netekusiomis galios arba pakeičiamos, projektą.

15. Naujos eismo saugos taisyklės ar geležinkelių posistemių techninės taisyklės įtraukiamos į nacionalinių taisyklių sąrašą iš karto po priėmimo, bet ne vėliau kaip šių taisyklių taikymo pradžios dieną, jeigu jas rengiant ir priimant buvo laikomasi Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 4 dalyje nustatytos tvarkos, išskyrus šio įstatymo 5 straipsnio 5 dalyje nustatytą atvejį, kai nacionalines taisykles priėmęs asmuo pasinaudoja galimybe nesilaikyti Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 4 dalyje nustatytos tvarkos ir nacionalines taisykles taikyti iš karto po jų priėmimo. Asmenys, Lietuvos Respublikos įstatymų įgalioti rengti ir priimti nacionalines taisykles, informuoja eismo saugos instituciją jos interneto svetainėje nurodytu elektroninio pašto adresu apie planuojamą nacionalinių taisyklių priėmimo datą, taip pat pateikia taisykles ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki jų priėmimo. Gavusi dokumentus, eismo saugos institucija ne vėliau kaip kitą darbo dieną praneša Europos Komisijai ir Agentūrai apie nacionalinę taisyklę per Reglamento (ES) 2016/796 27 straipsnyje nurodytą informacinę sistemą.

16. Eismo saugos taisyklės ar geležinkelių posistemių techninės taisyklės, kurios jau yra įsigaliojusios ir buvo priimtos nesilaikant Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 4 dalyje nustatytos tvarkos, išskyrus šio įstatymo 5 straipsnio 5 dalyje nustatytą atvejį, kai nacionalines taisykles priėmęs asmuo pasinaudojo galimybe nesilaikyti Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 4 dalyje nustatytos tvarkos ir nacionalines taisykles taikyti iš karto po jų priėmimo, į nacionalinių taisyklių sąrašą įtraukiamos įvykdžius Tvarkos aprašo 5, 11 ir 13 punktuose nustatytas sąlygas, išskyrus Tvarkos aprašo 6 ir 7 punktuose nustatytas atvejus, kai sąlygos netaikomos, ir gavus teigiamą Europos Komisijos ir Agentūros įvertinimą Reglamento (ES) 2016/796 26 ir 27 straipsniuose nustatyta tvarka ir terminais.

17. Asmuo, pasinaudojęs galimybe nesilaikyti Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 4 dalyje nustatytos tvarkos ir nacionalines taisykles taikyti iš karto po jų priėmimo, priimtas nacionalines taisykles ir pagrindimą, kad jos atitinka Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje nustatytą sąlygą ir reikalingos dėl priežasčių, nurodytų šio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje, pateikia eismo saugos institucijai jos interneto svetainėje nurodytu elektroninio pašto adresu kaip įmanoma skubiau, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jų priėmimo. Gavusi dokumentus, eismo saugos institucija pateikia juos per Reglamento (ES) 2016/796 27 straipsnyje nurodytą informacinę sistemą Europos Komisijai ir Agentūrai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas. Nacionalinės taisyklės įtraukiamos į nacionalinių taisyklių sąrašą gavus teigiamą Europos Komisijos ir Agentūros įvertinimą Reglamento (ES) 2016/796 26 ir 27 straipsniuose nustatyta tvarka ir terminais.

18. Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 6 dalyje nurodytos vietinės reikšmės taisyklės ir vietinės reikšmės apribojimai yra skelbiami 2019 m. gegužės 16 d. Europos Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2019/777 dėl geležinkelių infrastruktūros registro bendrųjų specifikacijų, kuriuo panaikinamas įgyvendinimo sprendimas 2014/880/ES, nustatyta tvarka Agentūros tvarkomoje informacinėje sistemoje. Rengiant naujas vietinės reikšmės taisykles ir vietinės reikšmės apribojimus, kuriuos siūloma nustatyti Lietuvos Respublikos teisės aktais, taikomi Tvarkos aprašo 6 ir 11 punktai. Vietinės reikšmės taisyklės ir vietinės reikšmės apribojimai, nustatyti Lietuvos Respublikos teisės aktais, įtraukiami į nacionalinių taisyklių sąrašą Tvarkos aprašo 15 ir 16 punktuose nustatyta tvarka.

19. Susisiekimo ministerija, sužinojusi, kad priėmus naują ar pakeitus taikomą TSS, o nacionalinių eismo saugos taisyklių atveju – ir bendruosius geležinkelių transporto eismo saugos būdus, bendruosius geležinkelių transporto eismo saugos tikslus, kitą Europos Sąjungos teisės aktą, nacionalinės taisyklės tapo nesuderinamos su atitinkama TSS, o nacionalinės eismo saugos taisyklės – ir su bendraisiais geležinkelių transporto eismo saugos būdais, bendraisiais geležinkelių transporto eismo saugos tikslais ar kitu Europos Sąjungos teisės aktu, todėl nebeatitinka Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 dalies sąlygos ar nebereikalingos dėl priežasčių, nurodytų šio įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje, pasiūlo atitinkamas taisykles priėmusiam asmeniui jas panaikinti, nebetaikyti ar pakeisti. Taisykles priėmęs asmuo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo pasiūlymo gavimo informuoja Susisiekimo ministeriją apie veiksmus, kurių planuoja imtis, siekdamas užtikrinti šių taisyklių atitiktį Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 5 straipsnio 2 ir 3 dalių nuostatoms. Jeigu tokias taisykles priėmė Susisiekimo ministerija, ji nedelsdama parengia teisės akto, kuriuo taisyklės pripažįstamos netekusiomis galios arba pakeičiamos, projektą. Pakeistos taisyklės į nacionalinių taisyklių sąrašą įtraukiamos tik įvykdžius Tvarkos aprašo 5, 11, 13 punktuose nustatytas sąlygas, išskyrus 6 ir 7 punktuose nustatytas atvejus, kai sąlygos netaikomos, ir gavus teigiamą Europos Komisijos ir Agentūros įvertinimą Reglamento (ES) 2016/796 26 ir 27 straipsniuose nustatyta tvarka ir terminais.

20. Nacionalinės taisyklės išbraukiamos iš nacionalinių taisyklių sąrašo iš karto po to, kai jos pradedamos nebetaikyti arba pakeičiamos. Jeigu nacionalinės taisyklės buvo nustatytos Lietuvos Respublikos teisės aktu, jos išbraukiamos iš nacionalinių taisyklių sąrašo ne vėliau kaip teisės akto, kuriuo pripažįstamos netekusiomis galios, įsigaliojimo dieną, taip pat dieną, kai pradedamos taikyti pakeistos nacionalinės taisyklės. Asmenys, Lietuvos Respublikos įstatymų įgalioti rengti ir priimti nacionalines taisykles, informuoja eismo saugos instituciją jos interneto svetainėje nurodytu elektroninio pašto adresu apie planuojamą nacionalinių taisyklių panaikinimo, netaikymo ar pakeitimo datą ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki nacionalinės taisyklės panaikinimo, netaikymo, pakeitimo arba teisės akto, kuriuo nacionalinė taisyklė pripažįstama netekusia galios ar pakeičiama, priėmimo. Eismo saugos institucija ne vėliau kaip kitą dieną praneša Europos Komisijai ir Agentūrai apie nacionalinės taisyklės panaikinimą, netaikymą ar pakeitimą per Reglamento (ES) 2016/796 27 straipsnyje nurodytą informacinę sistemą.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21. Prireikus suinteresuotasis asmuo gali paprašyti, kad Susisiekimo ministerija ar eismo saugos institucija jam pateiktų nacionalinių taisyklių tekstus ar kitą su nacionalinėmis taisyklėmis susijusią informaciją, išskyrus standartus, standartizacijos leidinius ir jų projektus. Šiame punkte nurodyti taisyklių tekstai ar informacija pateikiami Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka.

__________________

 

part_e7dd574782d940fe9486c0ae0e883b00_end