LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2005 M. SPALIO 24 D. ĮSAKYMO NR. 5-v-671 „DĖL KELIŲ EISMO SĄLYGŲ KONTROLĖS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. birželio 28 d. Nr. 5-V-605

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Kelių eismo sąlygų kontrolės tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos policijos generalinio komisaro 2005 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. 5-V-671 „Dėl Kelių eismo sąlygų kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2018 m. liepos 1 dieną.

 

 

 

Policijos generalinis komisaras                                                                                    Linas Pernavas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos policijos generalinio komisaro

2005 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. 5-V-671

(Lietuvos policijos generalinio komisaro

2018 m. birželio 28 d. įsakymo Nr. 5-V-605

redakcija)

 

 

Kelių eismo sąlygų kontrolės TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Kelių eismo sąlygų kontrolės tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato policijos pareigūnų veiksmus vykdant Lietuvos Respublikos valstybinės ir vietinės reikšmės automobilių kelių ir gatvių projektavimo, tiesimo, priežiūros ir priėmimo eksploatuoti kontrolę.

 

II SKYRIUS

Objektai ir veikla, kurių ATITIKtį saugaus eismo reikalavimaMS kontroliuoja policija

 

2. Dokumentai ir veikla, kuriuos juridiniai ar fiziniai asmenys privalo suderinti su policijos pareigūnais:

2.1. techninių eismo organizavimo priemonių įrengimo projektai;

2.2. su eismu susijusių statinių projektai.

 

III SKYRIUS

PAGRINDINIAI PROJEKTAVIMO techninių sąlygų nustatymo ir projektų deriniMO reikalavimai

 

3. Šiame Tvarkos apraše nustatytą veiklą kontroliuojantys policijos pareigūnai, gavę paraišką, privalo visapusiškai įvertinti galimą projektuojamo objekto poveikį saugiam eismui, kelio pralaidumui ir, vadovaudamiesi įstatymais, kitais teisės aktais bei norminiais statybos techniniais dokumentais, nustatyti privalomas technines sąlygas, suderinti projektą, leisti arba uždrausti eismą ar su saugiu eismu susijusią veiklą. Privalomųjų sąlygų nustatymas ir derinami projektai policijos įstaigose įrašomi į registrą.

4. Policijos pareigūnai kontroliuoja, kaip vykdomos nustatytos techninės sąlygos ir laikomasi projekto reikalavimų kelių, gatvių tiesimo, objektų statybos metu, taip pat dalyvauja objektų priėmimo eksploatuoti komisijose.

5. Ar kelių, gatvių, kelio statinių, techninių eismo reguliavimo priemonių būklė, tiesimo, statybos, rekonstrukcijos, taisymo darbai atitinka saugaus eismo reikalavimus, policijos pareigūnai kontroliuoja reguliariai, taip pat atlikdami sezonines kelių, gatvių, geležinkelio pervažų apžiūras.

6. Nustatant projektavimo technines sąlygas, derinant projektus ir leidžiant prie kelių, gatvių su saugiu eismu susijusią veiklą, turi būti išnagrinėta ir įvertinta:

6.1. ar projektas (veikla) atitinka teisės aktų nustatytus reikalavimus;

6.2. ar projektuojant naujus, rekonstruojant senus kelius numatytos galimybės įrengti gyvenamųjų vietovių aplinkkelius;

6.3. ar gyvenamųjų vietovių ir kituose teritorijų planavimo dokumentuose atsižvelgta į saugaus eismo bei eismo organizavimo reikalavimus;

6.4. ar numatyti pėsčiųjų, dviračių takai, šaligatviai, stovėjimo aikštelės, kelio apšvietimas, atitvarai, stabdymo ir lėtėjimo juostos, techninės eismo reguliavimo priemonės ir kiti eismo sąlygas

gerinantys sprendimai;

6.5. ar nepablogės eismo sąlygos, neiškils saugiam eismui pavojingų situacijų, neatsiras posūkių kairėn išvažiuojant į priešpriešinio eismo juostą, važiavimų per skiriamąją juostą, pėsčiųjų važiuojamojoje dalyje, transporto priemonių sustojimo bei stovėjimo saugaus eismo požiūriu nepriimtinose vietose ir nesudarys kliūčių eismui.

 

IV SKYRIUS

TERITORIJŲ PLANAVIMO DOKUMENTų RENGimo SĄLYGŲ, PROJEKTAVIMO TECHNINIŲ SĄLYGŲ NUSTATYMO, JŲ SPRENDINIŲ padarinių VERTINIMO, PROJEKTŲ DERINIMO IR EISMO SĄLYGŲ KONTROLĖS TVARKA

 

7. Nustatyti rengiamų teritorijų planavimo dokumentų sąlygas, projektavimo technines sąlygas ar su saugiu eismu susijusios veiklos sąlygas, leisti ar uždrausti šią veiklą, derinti projektus, leisti techninių eismo reguliavimo priemonių įrengimą, taip pat dalyvauti valstybinėse komisijose priimant eksploatuoti naujus ir rekonstruotus kelius, gatves, kitus su saugiu eismu susijusius objektus turi teisę šie policijos pareigūnai:

7.1. magistraliniuose ir krašto keliuose arba jų apsaugos zonose – apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų kelių policijos padalinių atsakingi pareigūnai;

7.2. apskričių centruose – apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų kelių policijos padalinių atsakingi pareigūnai;

7.3. rajoniniuose ir vietinės reikšmės keliuose, išskyrus per juos einančių magistralinių ir krašto kelių tęsinius – apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų atsakingi pareigūnai.

8. Pateikiant technines sąlygas arba derinant projektą iškilusius ginčytinus klausimus sprendžia apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų kelių policijos padalinių arba Lietuvos kelių policijos tarnybos atsakingi pareigūnai. Pakeisti projektavimo technines sąlygas arba sąlygas, nustatytas derinant projektą, gali tik šias sąlygas nustatęs pareigūnas, taip pat aukštesnes pareigas einantis įpareigotas policijos pareigūnas arba Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnas.

9. Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų kelių policijos padalinių atsakingi pareigūnai ne rečiau kaip kartą per metus atlieka magistralinių ir krašto kelių apžiūras. Atliekant magistralinių kelių apžiūras gali dalyvauti Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai. Apie minėtas apžiūras Lietuvos kelių policijos tarnyba elektroniniu paštu (lkpt@policija.lt) informuojama ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas.

10. Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų atsakingi pareigūnai ne rečiau kaip vieną kartą per metus atlieka rajoninių ir vietinės reikšmės kelių apžiūras.

11. Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų atsakingi pareigūnai ne rečiau kaip vieną kartą per metus atlieka geležinkelio pervažų apžiūras.

12. Per apžiūras nustatyti trūkumai bei eismo sąlygų gerinimo priemonės surašomi kelių apžiūros aktuose (priedas), kurie registruojami Policijos dokumentų valdymo sistemoje. Jei apžiūrose nedalyvavo kelius ar geležinkelius prižiūrinčių įstaigų atstovai, apie nustatytus trūkumus per penkias darbo dienas nuo apžiūros atlikimo informuojamas kelio savininkas arba atitinkamai geležinkelius prižiūrinti įstaiga.

13. Apžiūros metu nustatytų trūkumų šalinimą per nustatytus terminus kontroliuoja apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų atsakingi pareigūnai.

14. Kelių, gatvių tiesimo, objektų statybos, remonto ir kitokių darbų, kelių, gatvių ruožų uždarymo, apylankų įrengimo magistraliniuose ir krašto keliuose sąlygas nustato apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų kelių policijos padalinių atsakingi pareigūnai, o rajoniniuose ir vietinės reikšmės keliuose – apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų atsakingi pareigūnai.

15. Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Lietuvos kelių policijos tarnybos atsakingi policijos pareigūnai nuolat kontroliuoja, kaip prižiūrimi, tiesiami ir taisomi valstybinės ir vietinės reikšmės keliai, prižiūri techninių eismo reguliavimo priemonių įrengimo ir eksploatavimo teisėtumą bei pagrįstumą, jų būklę, kontroliuoja, kaip laikomasi kitų nustatytų saugaus eismo reikalavimų. Nustatę trūkumų, apie tai nedelsdami privalo pranešti policijos įstaigos operatyvaus valdymo padaliniui. Šio padalinio atsakingas pareigūnas šią informaciją perduoda kelius prižiūrinčiai įstaigai.

16. Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Lietuvos kelių policijos tarnybos atsakingi pareigūnai nuolat analizuoja duomenis apie eismo įvykius, nustato eismo įvykių koncentracijos vietas ir periodiškai pagal kompetenciją teikia eismo organizavimo funkcijas vykdančioms įstaigoms ir (arba) saugaus eismo komisijoms siūlymus dėl eismo situacijos gerinimo pavojinguose ir avaringuose kelių ruožuose.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Šiame Tvarkos apraše nustatytas apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų funkcijas gali vykdyti Lietuvos kelių policijos tarnyba.

 

______________

 

 

 

Kelių eismo sąlygų kontrolės tvarkos aprašo

priedas

 

(Kelių apžiūros akto formos pavyzdys)

 

___________________________________________________________________________

(policijos įstaigos pavadinimas)

 

KELIŲ APŽIŪROS AKTAS

 

20__ m. _________________ ___ d. Nr.

_________________________

(surašymo vieta)

 

Komisija, susidedanti iš policijos įstaigos atsakingų pareigūnų (policijos įstaigos pavadinimas, pareigos, vardas, pavardė) _________________ ______________________________________________________________________________________________________________________________

ir kelius prižiūrinčių įstaigų įgaliotų atstovų (įstaigos pavadinimas, pareigos, vardas, pavardė)___________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________, atliko kelių apžiūras.

Siekdama užtikrinti saugų eismą, komisija siūlo atlikti šiuos darbus:

 

Eil. Nr.

Kelio pavadinimas

Kelio km

Gatvės pavadinimas, namo Nr.

Darbo pavadinimas

Darbo įvykdymo terminas

Atsakinga už darbo įvykdymą įstaiga

Kelio kairė pusė

Kelio dešinė

pusė

1

2

4

5

6

7

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komisija:

___________________________________                              __________________________      ___________________________________________

(pareigų pavadinimas)                                             (parašas)                                             (vardas, pavardė)

___________________________________                               __________________________      ___________________________________________

(pareigų pavadinimas)                                             (parašas)                                             (vardas, pavardė)