LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL UŽSIENIO LIETUVIŲ JAUNIMO ORGANIZACIJŲ VEIKLOS 2017 METAIS PROGRAMŲ ATRANKOS KONKURSO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2017 m. birželio 1 d. Nr. A1-269

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 24 d. nutarimo Nr. 330 „Dėl ministrams pavedamų valdymo sričių“ 1.6.4 papunkčiu ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. liepos 17 d. nutarimu Nr. 892 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 8.4.9 papunkčiu, siekdamas užtikrinti „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo 2011–2019 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. spalio 19 d. nutarimu Nr. 1219 „Dėl Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo 2011–2019 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano patvirtinimo“, 1 priedo 1.1.2 papunkčio įgyvendinimą ir atsižvelgdamas į Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. A1-100 „Dėl Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“:

1. T v i r t i n u Užsienio lietuvių jaunimo organizacijų veiklos 2017 metais programų atrankos konkurso nuostatus (pridedama).

2. P a v e d u įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal veiklos sritį.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras                                                               Linas Kukuraitis


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro

2017 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. A1-269

 

UŽSIENIO LIETUVIŲ JAUNIMO ORGANIZACIJŲ VEIKLOS 2017 METAIS PROGRAMŲ ATRANKOS KONKURSO NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Užsienio lietuvių jaunimo organizacijų veiklos 2017 metais programų atrankos konkurso nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja programų turinio reikalavimus, reikalavimus teikėjams, vykdytojams ir dalyviams, paraiškų teikimo Užsienio lietuvių jaunimo organizacijų veiklos 2017 metais programų atrankos konkursui (toliau – konkursas), paraiškų vertinimo, finansavimo, vykdymo ir kontrolės tvarką.

2. Konkursas organizuojamas įgyvendinant „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo 2011–2019 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. spalio 19 d. nutarimu Nr. 1219 „Dėl „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo 2011–2019 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano patvirtinimo“, 1 priedo 1.1.2 papunkčio priemonę „Remti užsienio lietuvių, tarp jų ir jaunimo organizacijų veiklą, skirtą lietuvybei, bendruomeniškumui, Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių bendradarbiavimui puoselėti“.

3. Informacija apie konkursą skelbiama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Ministerija) ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – JRD) interneto svetainėse atitinkamai www.socmin.lt ir www.jrd.lt.

4. Konkurso tikslas – remti užsienio lietuvių jaunimo organizacijų ir joms atstovaujančių organizacijų veiklą, skirtą lietuvybei, bendruomeniškumui, Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių bendradarbiavimui puoselėti.

5. Nuostatuose vartojamos sąvokos:

5.1. Jaunas žmogus – asmuo nuo 14 iki 29 metų.

5.2. Jaunimas – du ir daugiau asmenų nuo 14 iki 29 metų.

5.3. Jaunimo organizacija (toliau – organizacija) – teisės aktų nustatyta tvarka įregistruota asociacija, kurioje ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės ir (ar) į kurią įeina ne mažiau kaip 2/3 asociacijų, kuriose ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės.

5.4. Paraiška – konkurso dalyvio pagal Nuostatų 1 priede pateiktą formą, prieinamą Jaunimo ir vaikų konsultavimo ir informavimo sistemoje, užpildytas, pasirašytas, patvirtintas antspaudu, jei antspaudą privaloma turėti, dokumentas, kuris kartu su visais jo priedais ir papildomais dokumentais yra pateikiamas JRD, siekiant gauti finansavimą programai įgyvendinti.

5.5. Paraiškos teikėjas (toliau – teikėjas) – juridinis asmuo, teikiantis konkursui paraišką.

5.6. Programa – teikėjo veiklų visuma, apimanti veiklas, skirtas konkurso tikslui ir organizacijos tikslams bei uždaviniams įgyvendinti ir organizacijos veikloms administruoti.

5.7. Programos dalyvis (toliau – dalyvis) – asmuo, kuriam yra skirta programa ir kuris joje dalyvauja (pvz., renginių dalyvis, paslaugų gavėjas).

5.8. Programos partneris (toliau – partneris) – juridinis asmuo, su kuriuo teikėjas kartu vykdo programą (gali būti sudarę bendradarbiavimo sutartį). Programos partneriai nėra asmenys, prisidedantys prie programos įgyvendinimo finansiškai, ir (ar) paslaugų, prekių, daiktų tiekėjai (pvz., rėmėjai).

5.9. Programos vykdytojas (toliau – vykdytojas) – asmuo, tiesiogiai ir nuolat prisidedantis prie programos įgyvendinimo, konkrečiai atsakingas už programos ir (ar) tam tikrų jos dalių įgyvendinimą. Vykdytojas nėra asmuo, laikinai prisidedantis prie programos įgyvendinimo savo žiniomis, įgūdžiais ir veikla (pvz., lektorius, meno kolektyvas).

5.10. Su jaunimu dirbanti organizacija – viešasis juridinis asmuo, kurio vienas iš tikslų – į jaunimą orientuota ir jaunimo poreikius tenkinanti veikla.

5.11. Užsienio lietuvių jaunimas – užsienio valstybėje gyvenantis lietuvių kilmės jaunimas.

5.12. Užsienio lietuvių jaunimo organizacija užsienio valstybėje (valstybėse) registruota pagal tos šalies įstatymus veikianti pelno nesiekianti lietuvių jaunimo organizacija ar įstaiga, kurios ne mažiau kaip 2/3 narių sudaro jauni žmonės.

5.13. Kitos Nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatyme apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

PROGRAMŲ TURINIO REIKALAVIMAI

 

6. Konkurso būdu finansuotinos veiklos:

6.1. užsienio lietuvių jaunimo organizacijų ir (ar) joms atstovaujančių organizacijų veiklos, skatinančios užsienyje gyvenančio lietuvių jaunimo tarpusavio bendradarbiavimą, tautinio tapatumo išsaugojimą;

6.2. bendri užsienio lietuvių jaunimo organizacijų ir (ar) joms atstovaujančių organizacijų renginiai ir bendradarbiavimas su Lietuvos jaunimo organizacijomis ir (ar) su jaunimu dirbančiomis organizacijomis;

6.3. užsienio lietuvių jaunimo organizacijų kūrimosi ir plėtros skatinimas ir atstovavimas užsienio lietuvių jaunimo ir užsienio lietuvių jaunimo organizacijų interesams valstybės institucijose bei įstaigose bendradarbiaujant su kitais fiziniais ir juridiniais asmenimis Lietuvos ir tarptautiniu lygiu;

6.4. užsienio lietuvių jaunimo poreikių analizavimas, siekiant išsiaiškinti, kas motyvuotų jaunuolius grįžti gyventi, mokytis ir dirbti į Lietuvą, ir konkrečių siūlymų, skirtų Ministerijai bei JRD, jei yra poreikis, – kitoms valstybės institucijoms, įstaigoms, parengimas ir pateikimas.

7. Konkursui teikiamos programos turinys turi atitikti visas šias sąlygas:

7.1. veiklos suplanuotos nuosekliai, logiškai, racionaliai;

7.2. numatoma vykdyti ne mažiau kaip 3 (tris) Nuostatų 6 punkte nurodytas veiklas;

7.3. veiklos turi būti pagrįstos užsienio lietuvių jaunimo organizacijų poreikiais ir turi būti orientuotos į jų interesus;

7.4. teikėjas planuoja ir įgyvendina veiklas kartu su bent 1 (viena) užsienio lietuvių jaunimo organizacija;

7.5. veiklos suplanuotos ne anksčiau negu nuo sutarties su SPPD pasirašymo dienos ir ne vėliau kaip iki 2017 m. gruodžio 31 d.

8. Prioritetas teikiamas programoms, kuriose numatyta:

8.1. įtraukti užsienio lietuvių jaunimą į įvairias Lietuvos gyvenimo sritis;

8.2. stiprinti užsienio lietuvių jaunimo ir Lietuvos jaunimo organizacijų bendradarbiavimą.

9. Įgyvendinant konkursui teikiamas programas, teorinio mokymo seminarai, sporto varžybos, kultūros ir meno renginiai bei renginiai, skirti akademinėms ir profesinėms žinioms ar patirčiai įgyti, gali būti tik priemonė programos tikslams pasiekti, tačiau ne pagrindinis programos tikslas, uždavinys ir rezultatas.

10. Įgyvendinant programą, veiklos gali būti vykdomos ne tik Lietuvos Respublikoje, bet ir tose šalyse, kurių užsienio lietuvių jaunimo organizacijos yra teikėjo partneriai.

11. Konkursui negali būti teikiamos programos, kurios:

11.1. tikslingai skirtos atostogoms ir turizmui;

11.2. siekia pelno;

11.3. kelia grėsmę žmonių sveikatai, garbei ir orumui, viešajai tvarkai;

11.4. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais išreiškia nepagarbą Lietuvos valstybės tautiniams, religiniams ar kitokiems simboliams;

11.5. bet kokiomis formomis, metodais ir būdais populiarina smurtą, prievartą, neapykantą, alkoholį, tabaką ir psichotropines medžiagas;

11.6. bet kokiomis kitomis formomis, metodais ir būdais pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir kitus teisės aktus.


 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI TEIKĖJAMS, VYKDYTOJAMS IR DALYVIAMS

 

12. Konkursui paraišką gali teikti teikėjas, atitinkantis visas toliau išvardytas sąlygas:

12.1. teikėjas yra juridinis asmuo, kita organizacija ar jų padalinys, įsteigtas ir veikiantis pagal steigimo valstybės teisės aktų reikalavimus;

12.2. teikėjo planuojama vykdyti veikla atitinka teikėjo įstatuose (nuostatuose ar kt.) aprašytas veiklas ir jų rūšis;

12.3. teikėjas kartu su paraiška pateikia bent 1 (vieną) užsienio lietuvių jaunimo organizacijos sutikimą dalyvauti teikėjo programoje – partnerystės deklaraciją (Nuostatų 4 priedas);

12.4. organizacija, teikėjas per pastaruosius 12 mėn. iki paraiškos pateikimo JRD dienos dalyvavo bent viename iš toliau išvardintų renginių ar jį organizavo: organizacijos susitikimą, organizacijos nariams / bendruomenei skirtą veiklą; jei organizacija veikia ilgiau nei 12 mėn., teikė paraiškas dalyvauti finansavimo konkursuose, organizacijos, teikėjo nariai dalyvavo JRD ar kitų įstaigų organizuotuose seminaruose / mokymuose / diskusijose. Organizacija, veikianti trumpiau nei 12 mėn., turi pateikti dokumentus, įrodančius veiklos trukmę.

13. Konkursui teikiamoms programoms keliami reikalavimai per programų įgyvendinimo laikotarpį:

13.1. ne mažiau kaip 2/3 programos vykdytojų yra jauni žmonės;

13.2. ne mažiau kaip 2/3 programos dalyvių yra jauni žmonės;

13.3. ne mažiau kaip 2/3 programos tikslinių dalyvių (asmenys, kurie programoje numatyti kaip tikslinė auditorija) yra užsienio lietuvių jaunimo organizacijų atstovai;

13.4. tiesiogiai į programos organizavimą ir įgyvendinimą numatoma įtraukti ne mažiau kaip 20 jaunų žmonių.

14. Juridinis asmuo, kita organizacija ar jų padalinys, veikiantis ne Europos Sąjungos valstybėje narėje, turi turėti sąskaitą viename iš Lietuvos Respublikoje veikiančių bankų, kitoje kredito ar mokėjimo įstaigoje.

 

IV SKYRIUS

PARAIŠKŲ TEIKIMAS KONKURSUI

 

15. Konkursui teikiama programa turi būti aprašoma užpildant Užsienio lietuvių jaunimo organizacijų veiklos 2017 metais programų atrankos konkurso paraiškos formą (Nuostatų 1 priedas), prieinamą Jaunimo ir vaikų konsultavimo ir informavimo sistemoje www.javakis.lt (toliau – JAVAKIS).

16. Vienas teikėjas gali pateikti tik vieną paraišką. Teikėjui pateikus daugiau nei vieną paraišką, vertinama ta paraiška, kuri pateikta anksčiau.

17. Paraiška teikiama per JAVAKIS sistemą. Paraiškos ir jos priedų, išvardytų Nuostatų 18 punkte, galutinė versija suformuojama JAVAKIS sistemos, yra atspausdinama, lapai turi būti sunumeruoti ir susegti, paskutinio lapo antroje pusėje patvirtinami teikėjo ar jo įgalioto asmens parašu, nurodomas įgalioto asmens vardas, pavardė, pareigos bei paraišką sudarančių lapų skaičius. Visi teikiami dokumentai sudedami į vieną voką, ant kurio turi būti užrašytas teikėjo ir konkurso pavadinimas. Vokas turi būti patvirtintas teikėjo antspaudu, jei antspaudą jis privalo turėti.

18. Kartu su paraiška per JAVAKIS sistemą teikėjas privalo pateikti šiuos dokumentus:

18.1. 1 (vieną) atspausdintą ir teikėjo antspaudu, jei antspaudą jis privalo turėti, patvirtintą programos veiklų plano (Nuostatų 2 priedas) egzempliorių, pasirašytą teikėjo vadovo arba jo įgalioto asmens, programos vadovo ir vadovo paskirto asmens, atsakingo už finansinę teikėjo veiklą, skenuotą dokumento elektroninę versiją PDF formatu;

18.2. teikėjo steigimo dokumentų (nuostatų, įstatų, steigimo sutarties, statuto ar kt.)  kopiją (pateikti reikia, jeigu teikėjas paraišką JRD teikia pirmą kartą arba jei šis  steigimo dokumentas buvo keistas po to, kai paskutinį kartą buvo teikta paraiška);

18.3. bendradarbiavimo sutarčių (jei tokių yra) kopijas;

18.4. dokumentus, įrodančius papildomą programos finansavimą (jei yra papildomas finansavimas);

18.5. programos vadovo ir ne mažiau kaip 2 vykdytojų gyvenimo aprašymus, patvirtintus jų parašais, kuriuose būtų pateikta informacija apie jų išsilavinimą, aktualią papildomo mokymo (-si), kvalifikacijos tobulinimo (-si) ar profesinę ir darbo su jaunimu patirtį;

18.6. užpildytą teikėjo deklaraciją (Nuostatų 3 priedas), pasirašytą teikėjo vadovo arba jo įgalioto asmens ir patvirtintą teikėjo antspaudu, jei antspaudą jis privalo turėti;

18.7. užsienio lietuvių jaunimo organizacijų užpildytas partnerystės deklaracijas (Nuostatų 4 priedas), pasirašytas organizacijos vadovo ar jo įgalioto asmens ir patvirtintas organizacijų antspaudais, jei antspaudus jos privalo turėti;

18.8. dokumentus, įrodančius teikėjo atitiktį Nuostatų 12.4 papunktyje nurodytam reikalavimui (pvz., teikėjo vadovo patvirtintą susitikimų protokolų sąrašą / susitikimo dalyvių sąrašą / spaudos pranešimą apie vykusį renginį / sertifikatus ar pažymėjimus, įrodančius organizacijos narių dalyvavimą seminaruose, mokymuose, diskusijose ir pan. / organizacijos registracijos pažymėjimą / Juridinių asmenų registrų centro išrašą);

18.9. galiojančios sutarties, kai buhalterinės apskaitos paslauga perkama iš buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės (įstaigos) ar buhalterinės apskaitos paslaugas savarankiškai teikiančio asmens, kopiją, jei programai administruoti yra perkamos buhalterinės apskaitos paslaugos;

18.10. dokumentų, įrodančių narystę tarptautinėje organizacijoje (jei yra), kopijas;

18.11. kitus dokumentus, kuriuos, teikėjo nuomone, tikslinga pateikti.

19. Teikėjas turi pateikti du paraiškos egzempliorius. Vienas paraiškos egzempliorius kartu su Nuostatų 18 punkte išvardytais dokumentais turi būti pateiktas per JAVAKIS sistemą ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo Nuostatų paskelbimo Teisės aktų registre (www.e-tar.lt) dienos, antras paraiškos egzempliorius (atspausdinta JAVAKIS sistemos suformuota versija) pateikiamas JRD adresu: LT-03162 Vilnius, A. Vivulskio g. 5. Siunčiant paraišką registruotu paštu ar per kurjerį, pašto žymoje nurodyta išsiuntimo ar pateikimo siųsti data turi patvirtinti, kad paraiška išsiųsta ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo Nuostatų paskelbimo Teisės aktų registre dienos. Jeigu paraiška kartu su Nuostatų 18 punkte nurodytais dokumentais pristatoma tiesiogiai į JRD, ji turi būti pateikta ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo Nuostatų paskelbimo Teisės aktų registre dienos, nepasibaigus JRD darbo laikui.

20. Paraiška, įkelta į JAVAKIS sistemą pasibaigus Nuostatų 19 punkte nurodytam terminui, nebus priimta ir vertinama. Paraiška, įkelta į JAVAKIS sistemą iki Nuostatų 19 punkte nurodyto termino pabaigos, bet išsiųsta / pateikta siųsti / tiesiogiai į JRD pristatyta pasibaigus Nuostatų 19 punkte nurodytam terminui, nebus priimta ir vertinama.

21. Nuostatų 18 punkte nurodytų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos laikantis Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimų.

22. Paraiškų teikimo klausimais darbo dienomis nuo 13 iki 16 val. elektroniniu paštu ir telefonu konsultuoja JRD direktoriaus įsakymu paskirtas už konkurso organizavimą atsakingas specialistas.

 

V SKYRIUS

PARAIŠKŲ VERTINIMAS

 

23. JRD, pagal formaliųjų kriterijų vertinimo formoje nurodytus kriterijus (Nuostatų 5 priedas) patikrinęs paraišką ir visus pridėtus dokumentus, gali pareikalauti, kad teikėjas per 3 darbo dienas nuo informacijos pateikimo JAVAKIS sistemoje dienos pateiktų papildomus dokumentus, informaciją, patvirtinančius arba patikslinančius paraiškoje pateiktą informaciją. Per nustatytą terminą teikėjui nepateikus dokumentų ar informacijos, šio teikėjo paraiška yra atmetama ir toliau nevertinama.

24. Programų turinį vertina JRD direktoriaus įsakymu sudaryta programų vertinimo komisija (toliau – komisija) pagal programų turinio ir lėšų planavimo vertinimo formą (Nuostatų 6 priedas).

25. Komisiją sudaro ne mažiau kaip 3 (trys) nariai.

26. Komisijos darbą organizuoja ir jai vadovauja komisijos pirmininkas, jo nesant – pirmininko pavaduotojas.

27. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių. Pirmojo komisijos posėdžio metu išrenkamas komisijos pirmininkas ir jo pavaduotojas.

28. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Kai komisijos narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamą balsą turi komisijos pirmininko, o jo nesant – komisijos pirmininko įgalioto kito komisijos nario balsas.

29. Komisijos sprendimai įforminami protokolu, kurį pasirašo komisijos pirmininkas, jo nesant – komisijos pirmininko įgaliotas kitas komisijos narys, komisijos pirmininko pavaduotojas ir komisijos sekretorius. Komisijos narys turi teisę pareikšti savo atskirąją nuomonę, kuri pridedama prie protokolo.

30. Komisijos posėdžius protokoluoja komisijos sekretorius.

31. Pradėdami darbą, komisijos nariai privalo pasirašyti:

31.1. konfidencialumo pasižadėjimus užtikrinti konkurso informacijos konfidencialumą, viešai neskelbti ir neplatinti šios informacijos;

31.2. nešališkumo deklaracijas dėl objektyvių sprendimų priėmimo ir viešųjų ir privačių interesų konflikto vengimo.

32. Komisijos nariai už konfidencialumo pažeidimus traukiami atsakomybėn teisės aktų nustatyta tvarka. Jeigu yra aplinkybių, galinčių turėti įtakos priimant sprendimą, komisijos narys (nariai), prieš pradėdamas (-i) nagrinėti paraiškas, turi nusišalinti, prieš tai pranešęs (pranešę) komisijos pirmininkui. Jeigu komisijos narys (nariai) nenusišalina, o vėliau dėl to kyla interesų konfliktas, jo (jų) vertinimo rezultatai laikomi negaliojančiais, o paraišką (paraiškas) vertina komisijos pirmininkas ar jo paskirtas kitas komisijos narys.

33. Komisijos darbas reglamentuojamas komisijos darbo reglamentu, tvirtinamu JRD direktoriaus įsakymu.

34. Sprendimą dėl lėšų skyrimo priima JRD direktorius, remdamasis komisijos siūlymu, ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo komisijos siūlymo gavimo dienos.

35. Programos vertinimas susideda iš šių dalių:

35.1. formaliųjų kriterijų vertinimo;

35.2. programos turinio vertinimo;

35.3. lėšų planavimo vertinimo.

36. Programai papildomų balų skiriama, jei:

36.1. teikėjas turi 2 (du) ar daugiau papildomus finansavimo šaltinius (būtina pateikti dokumentus, įrodančius papildomą programos finansavimą). Esant papildomam finansavimui, skiriami 5 balai;

36.2. teikėjas teikiamoje programoje yra suplanavęs įgyvendinti Nuostatų 6.4 papunktyje numatytą veiklą. Už šią veiklą skiriama 10 balų;

36.3. teikėjas inicijuos ir įgyvendins bendras veiklas kartu su daugiau nei 1 (viena) užsienio lietuvių jaunimo organizacija (pateikiama partnerystės deklaracija, užpildyta pagal Nuostatų 4 priedo formą). Už bendradarbiavimą su daugiau nei 1 (viena) užsienio lietuvių jaunimo organizacija skiriami 5 balai.

37. Jei teikėjo pateikta paraiška neatitinka Nuostatų 12–14 punktuose keliamų reikalavimų, ji nevertinama.

38. Aukščiausias galimas programos įvertinimas – 92 (devyniasdešimt du) balai. Programa, surinkusi mažiau kaip 30 balų, nefinansuojama.

39. Jei teikėjas neįvykdė įsipareigojimų pagal su Ministerija, JRD, Socialinių paslaugų priežiūros departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – SPPD) arba viešąja įstaiga „Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra“ sudarytas sutartis, jo paraiška nevertinama ir atmetama.

40. JRD direktoriaus įsakymas dėl konkurso rezultatų skelbiamas JRD interneto svetainėje www.jrd.lt ir Ministerijos interneto svetainėje www.socmin.lt.

 

VI SKYRIUS

FINANSAVIMAS, VYKDYMAS IR KONTROLĖ

 

41. JRD, skelbdamas laimėtojus, paskelbia ir laukiančiųjų sąrašą. Laukiančiųjų sąraše esantiems teikėjams finansavimas skiriamas, jeigu kitas teikėjas atsisako skirto finansavimo, nepasirašo programos įgyvendinimo sutarties (toliau – sutartis) per Nuostatų 47 punkte nurodytą terminą, sutartis nutraukiama arba finansavimas nutraukiamas teikėjui nevykdant sutarties nuostatų arba jas vykdant netinkamai.

42. Įgyvendinant programas, tinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos:

42.1. su programos įgyvendinimu susijusių asmenų darbo užmokesčiui, įskaitant valstybinio socialinio draudimo įmokas ir įmokas į Garantinį fondą (ne daugiau kaip 20 proc. programai įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų);

42.2. ryšio paslaugoms (pvz., interneto, fiksuoto ir (ar) mobiliojo telefono ryšio, pašto) (ne daugiau kaip 3 proc. programai įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų);

42.3. transporto paslaugoms (važiavimo regioniniu, vietiniu transportu bilietai) ir transportui išlaikyti (degalai, transporto be vairuotojo nuoma) (transporto paslaugoms ir transportui išlaikyti bendrai skiriama ne daugiau kaip 15 proc. programai įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų);

42.4. kitoms prekėms, būtinoms ir reikalingoms programai įgyvendinti, įsigyti (pvz., kanceliarinės, ūkio prekės, maisto produktai, reprezentacinės prekės) (ne daugiau kaip 20 proc. programai įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų);

42.5. nuomos išlaidos, skirtos veiklai vykdyti (pvz., organizacinės technikos, patalpų renginiams nuoma);

42.6. apgyvendinimo paslaugoms (ne daugiau kaip 29 (dvidešimt devyni) eurai 1 asmeniui per parą Lietuvoje; ne daugiau kaip 43 (keturiasdešimt trys) eurai ir 40 (keturiasdešimt) centų 1 asmeniui per parą užsienyje);

42.7. paslaugoms, teikiamoms pagal autorines sutartis (pvz., lektorių, mokymų vadovų darbo užmokesčiui ir socialiniam draudimui) (ne daugiau kaip 29 (dvidešimt devyni) eurai už 1 valandą ir ne daugiau kaip 20 proc. programai įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų);

42.8. maitinimo paslaugoms (ne daugiau kaip 7 (septyni) eurai ir 60 (šešiasdešimt) centų 1 asmeniui per parą Lietuvoje; ne daugiau kaip 29 (dvidešimt devyni) eurai 1 asmeniui per parą užsienyje);

42.9. programos veikloms viešinti (pvz., straipsnių spaudoje, televizijos, radijo reportažų paslaugų pirkimas, internetas, socialiniai tinklai, lankstinukų gamybos paslaugų pirkimas) (ne daugiau kaip 5 proc. programai įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų);

42.10. komandiruotėms (transporto, apgyvendinimo, ryšio, maitinimo ir kitos komandiruotės išlaidos);

 

42.11. kitoms paslaugoms, kurios yra būtinos siekiant įgyvendinti numatytas veiklas, bet nepatenka į Nuostatų 42.1–42.10 papunkčiuose nurodytas išlaidų rūšis (ne daugiau kaip 20 proc. nuo programai įgyvendinti skirtų valstybės biudžeto lėšų).

43. Negali būti finansuojamos šios programos išlaidos:

43.1. ilgalaikio materialiojo turto, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatyme, kurio vertė 500 Eur ir didesnė, kaip tai reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. birželio 10 d. nutarimas Nr. 564 „Dėl minimalios ilgalaikio materialiojo turto vertės nustatymo ir Ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) minimalių ir maksimalių ekonominių normatyvų viešojo sektoriaus subjektams patvirtinimo“, įsigijimo išlaidos;

43.2. statinių ir (arba) pastatų, patalpų statybos, rekonstrukcijos, kapitalinio ir (arba) einamojo remonto, aplinkos tvarkymo išlaidos;

43.3. išlaidos programos parengiamajam etapui, t. y. išlaidos, susijusios su veikla, vykdyta iki pateikiant paraišką ir iki pasirašant sutartį, pvz., paraiškos rengimo, narių sąrašų sudarymo;

43.4. išlaidos teikėjo skoloms padengti;

43.5. kitos tiesiogiai su programos įgyvendinimu nesusijusios išlaidos.

44. Teikėjas, kuriam yra skirtas finansavimas, sutartį, kurioje aprašomi teikėjo įsipareigojimai, nustatomas finansavimo dydis, finansavimo teikimo terminai, lėšų naudojimo, atskaitomybės ir atsakomybės sąlygos, pasirašo su SPPD.

45. Lėšos gali būti naudojamos ne anksčiau negu nuo sutarties su SPPD pasirašymo dienos ir ne vėliau kaip iki 2017 m. gruodžio 31 d.

46. Jei teikėjui buvo skirtas dalinis finansavimas, t. y. JRD skirta suma yra mažesnė, negu teikėjas prašė paraiškoje:

46.1. teikėjas turi teisę keisti programos veiklos masto įsipareigojimus, bet neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos turinio ir tikslų;

46.2. prieš pasirašydamas sutartį su SPPD, teikėjas elektroniniu paštu per 5 (penkias) darbo dienas po rezultatų paskelbimo turi su JRD suderinti veiklas ir sąmatą;

46.3. atspausdintas elektroninis laiškas, kuriame patvirtinama, kad veiklos ir sąmata yra suderintos, pridedamas prie teikėjo pateiktos paraiškos.

47. Sprendimas dėl lėšų skyrimo pripažįstamas netekusiu galios, jei teikėjas, kuriam skirtas finansavimas, nepasirašė sutarties per 35 (trisdešimt penkias) kalendorines dienas nuo finansuojamų programų sąrašo perdavimo SPPD dienos.

48. Programoms skiriamų lėšų suma gali būti tikslinama, atsižvelgiant į valstybės biudžeto vykdymą.

49. Teikėjas privalo kiekvienam ketvirčiui pasibaigus, iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 5 dienos, teikti SPPD ketvirčio / metines veiklos ataskaitas (Nuostatų 7 priedas), SPPD nustatytos formos biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo, finansines ataskaitas.

50. Teikėjas, įgyvendinantis Nuostatų 6.4 papunktyje nurodytą veiklą, privalo veikloms pasibaigus, iki kito mėnesio 5 dienos, Ministerijai ir JRD pateikti parengtus pasiūlymus. Kitoms valstybinėms institucijoms ar įstaigoms adresuoti pasiūlymai turi būti perduoti Ministerijai, JRD ir tikslinei institucijai ar įstaigai.

51. JRD ir SPPD gali tikrinti, ar įgyvendinant finansuotas programas laikomasi sutartyje numatytų įsipareigojimų, ir kontroliuoti, kaip naudojamos skirtos lėšos ir vykdoma veikla.

52. Teikėjas, gavęs finansavimą, privalo dalyvauti visuose Ministerijos ir (ar) JRD organizuojamuose su šiuo konkursu susijusiuose renginiuose.

53. Sutarties vykdymas gali būti sustabdytas, finansavimas nutrauktas, kai:

53.1. nesilaikoma Nuostatų reikalavimų ir (ar) sutarties su SPPD įsipareigojimų;

53.2. nustatoma, kad skirtos lėšos naudojamos ne pagal paskirtį;

53.3. paaiškėja, kad buvo pateikta klaidinanti informacija ketvirčių ir (ar) finansinėse ataskaitose.

54. Ne pagal paskirtį ar neteisėtai panaudotos lėšos turi būti grąžinamos į SPPD nurodytą banko sąskaitą sutartyje su SPPD numatytais terminais ir tvarka. Negrąžintos lėšos išieškomos teisės aktų nustatyta tvarka.

55. Teikėjas, kurio veikla daugiau kaip 50 (penkiasdešimt) proc. yra finansuojama iš valstybės, savivaldybių biudžetų lėšų, Europos Sąjungos lėšų, yra laikomas perkančiąja organizacija. Perkančioji organizacija, atlikdama pirkimą, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu.

56. Teikėjas, gavęs finansavimą programai įgyvendinti, įsipareigoja nepažeisti Nuostatų ir kitų teisės aktų.

 

VII SKYRIUS

PROGRAMŲ IŠLAIDŲ SĄMATŲ IR VEIKLŲ PLANO TIKSLINIMAS

 

57. Išlaidų sąmata tikslinama pateikiant prašymą SPPD. Norėdamas patikslinti programos išlaidų sąmatą, teikėjas turi pateikti SPPD pagrįstą prašymą tikslinti programos išlaidų sąmatą ir lyginamąjį išlaidų sąmatos projektą. SPPD, išnagrinėjęs teikėjo prašymą, per 5 (penkias) darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos priima sprendimą dėl sąmatos tikslinimo ir apie tai informuoja teikėją. Suderinta naujos redakcijos programos išlaidų sąmata patvirtinama SPPD ir teikėjo atstovų parašais.

58. Prašymai tikslinti programų išlaidų sąmatas SPPD teikiami 1 (vieną) kartą per ketvirtį, bet ne vėliau kaip likus 10 (dešimčiai) darbo dienų iki kito ketvirčio pradžios. Teikėjas gali teikti prašymą tik dėl dar nepatirtų išlaidų tikslinimo, išskyrus tinkamų finansuoti išlaidų sumažėjimo atvejus.

59. Programos išlaidų sąmatos tikslinimai, dėl kurių iš esmės keičiasi programos veiklų plano vykdymas, teikėjo privalo būti suderinti su JRD Nuostatų 58 ir 60 punktuose nustatyta tvarka.

60. Programos veiklų planas tikslinamas pateikiant prašymą JRD. Norėdamas patikslinti programos veiklų planą, teikėjas turi pateikti JRD pagrįstą prašymą tikslinti programos veiklų planą, kartu pateikdamas lyginamąjį programos veiklų plano variantą. JRD darbuotojas, atsakingas už konkurso organizavimą, išnagrinėja teikėjo prašymą, per 5 (penkias) darbo dienas priima sprendimą dėl veiklų plano tikslinimo ir apie sprendimą informuoja teikėją.  Suderintą naujos redakcijos programos veiklų planą JRD darbuotojas, atsakingas už konkurso organizavimą, patvirtina ir paštu pateikia SPPD.

61. Prašymai tikslinti programos veiklų planą JRD gali būti teikiami iki einamųjų metų gruodžio 1 d. Teikėjas gali teikti prašymą tik dėl dar neįvykusių veiklų tikslinimo.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

62. JRD ir SPPD neprisiima atsakomybės, jei dėl paraiškoje nurodytų klaidingų kontaktinių duomenų (adreso, telefono, fakso numerio, elektroninio pašto adreso ir kt.) teikėjo nepasiekia laiškai arba su teikėju negalima susisiekti kitu būdu.

63. Teikėjui elektroniniu paštu JRD siunčiami klausimai, prašymai, susiję su paraiškos teikimu konkursui, laikomi oficialiais.

64. Teikdamas paraišką konkursui, teikėjas sutinka, kad informacija, pateikta paraiškoje (išskyrus informaciją, kuri negali būti viešinama teisės aktų nustatyta tvarka), gali būti viešinama su konkursu susijusioje informacinėje medžiagoje.

65. Gavęs finansavimą teikėjas įsipareigoja, prieš tai suderinęs su JRD, viešinti vykdomą programą, naudodamas Ministerijos ir JRD logotipus visuose su veikla susijusiuose naudojamuose dokumentuose, leidiniuose ir per renginius bei nurodydamas finansavimo šaltinį – Ministeriją ir JRD. Visoje teikiamoje informacijoje ir leidiniuose, neatsižvelgiant į jų formą ir pateikimo būdą, turi būti nurodoma, kad už juos atsakingas tik autorius ir kad Ministerija bei JRD neatsako už pateiktos informacijos turinį.

66. Sprendimas dėl programos finansavimo gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

_________________