LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL INFORMACIJOS RENGIMO IR SKLAIDOS INTERNETE PROJEKTŲ FINANSAVIMO 20172018 METAIS KONKURSO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2016 m. gruodžio 20 d. Nr. A1-675

 

Vilnius

 

 

Įgyvendindamas Nacionalinės neįgaliųjų socialinės integracijos 2013–2019 metų programos įgyvendinimo 2016–2018 metų veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. A1-381 „Dėl Nacionalinės neįgaliųjų socialinės integracijos 2013–2019 metų programos įgyvendinimo 2016–2018 metų veiksmų plano patvirtinimo“, 4.1.1 papunktį:

1. T v i r t i n u Informacijos rengimo ir sklaidos internete projektų finansavimo 2017–2018 metais konkurso nuostatus (pridedama).

2. P a v e d u šio įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal veiklos sritį.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras                                               Linas Kukuraitis

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro

2016 m.  gruodžio 20 d. įsakymu Nr. A1-675

 

 

INFORMACIJOS RENGIMO IR SKLAIDOS INTERNETE PROJEKTŲ finansavimo 2017–2018 METAIS KONKURSO NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Informacijos rengimo ir sklaidos internete projektų finansavimo 2017–2018 metais konkurso nuostatai (toliau – nuostatai) nustato informacijos rengimo ir sklaidos internete projektų (toliau – projektai) finansavimo 2017–2018 metais konkurso reikalavimus pareiškėjams, rengiamai informacijai, jos turiniui, apimčiai, tinkamas ir netinkamas finansuoti išlaidas, projektų paraiškų teikimą, vertinimą, atrankos organizavimą ir finansavimą, projektų vykdymą ir kontrolę.

2Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Neįgaliųjų reikalų departamentas) skelbia projektų finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų 2017–2018 metais konkursą ir priima projektų paraiškas, organizuoja projektų paraiškų vertinimą ir projektų atranką, finansuoja atrinktus projektus, kontroliuoja ir vertina valstybės biudžeto lėšų panaudojimo tikslingumą. Visa informacija, susijusi su projektų paraiškų teikimu, atranka ir finansavimu, skelbiama Neįgaliųjų reikalų departamento interneto svetainėje www.ndt.lt.

3.  Projektų finansavimo tikslas – remti informacijos, svarbios visuomenei informuoti neįgaliųjų socialinės integracijos klausimais ir neįgaliųjų socialiniam švietimui, rengimą ir sklaidą. Atrenkamas ir finansuojamas ne daugiau kaip vienas projektas.

4Projektų įgyvendinimo trukmė nuo projekto finansavimo sutarties sudarymo iki 2017 m. gruodžio 31 d. Projektų įgyvendinimo laikotarpis gali būti pratęstas 2018 metams nuostatų VIII skyriuje nustatyta tvarka.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS

 

5.  Konkurse gali dalyvauti neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikiančios nevyriausybinės organizacijos, t. y. asociacijos, labdaros ir paramos fondai, religinės bendruomenės ir bendrijos, viešosios įstaigos, kurių dalininkai yra tik nevyriausybinės organizacijos ir fiziniai asmenys (toliau – pareiškėjai), turintys:

5.1. ne mažesnę kaip trejų pastarųjų metų veiklos neįgaliųjų socialinės integracijos srityje patirtį;

5.2. ne mažesnę kaip vienerių metų periodinių leidinių (savaitraščių, mėnraščių, žurnalų), skirtų neįgaliųjų socialinei integracijai, rengimo ir leidybos patirtį.

6.  Projekto paraišką gali teikti kartu keli pareiškėjai, pasirašę jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį (toliau – jungtinės veiklos sutartis). Jungtinės veiklos sutartis privalo atitikti Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytus jungtinės veiklos sutarčiai keliamus reikalavimus.

7.  Pareiškėjams keliami bendrieji reikalavimai:

7.1. pareiškėjas nėra likviduojamas, sudaręs taikos sutartį su kreditoriais, sustabdęs ar apribojęs savo veiklą;

7.2. pareiškėjas yra įvykdęs mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimus pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus;

7.3. nėra įsiteisėjęs teismo sprendimas, kad pareiškėjas pažeidė kitą sutartį dėl paramos skyrimo iš Europos Sąjungos arba Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų;

7.4. asmenys, turintys teisę veikti pareiškėjo vardu, ir asmuo, atsakingas už pareiškėjo finansinę veiklą, neturi neišnykusio ar nepanaikinto teistumo už profesinės veiklos pažeidimus;

7.5. pareiškėjas paraiškoje ir (ar) jos prieduose nepateikė klaidingos arba melagingos informacijos;

7.6. pareiškėjas nebandė gauti konfidencialios informacijos arba daryti įtakos Projektų vertinimo ir atrankos komisijos (toliau – komisija) nariams;

7.7. pareiškėjas yra atsiskaitęs už ankstesniais metais iš Neįgaliųjų reikalų departamento gautų lėšų panaudojimą projekto (-ų) finansavimo sutartyje (-yse) nustatyta tvarka, gautas lėšas panaudojo pagal tikslinę paskirtį.

8. Pareiškėjams keliami specialieji reikalavimai:

8.1. turėti pakankamai žmogiškųjų išteklių ir administracinių gebėjimų projekto veikloms vykdyti (pareiškėjo finansininkas turi turėti buhalterio arba auditoriaus, arba apskaitininko kvalifikaciją arba buhalterinę apskaitą turi vesti buhalterines paslaugas teikianti įmonė (įstaiga) arba buhalterinės apskaitos paslaugas savarankiškai teikiantis asmuo);

8.2. turėti pakankamai materialinių išteklių (patalpas, reikiamą organizacinę įrangą (kompiuterius, telefono, interneto ryšį ir pan.).

9.  Pareiškėjas turi turėti informacijos rengėjų grupę, kuri organizuotų ir vykdytų informacijos rengimo procesą, formuotų rengiamos informacijos tematiką, turinį. Informacijos rengėjų grupę turi sudaryti darbuotojai, kurie gebėtų kokybiškai rengti informaciją: atrinktų ir rengtų informaciją įvairiomis pateikimo formomis, redaguotų rankraščius, parengtų kompiuterinius straipsnių maketus, tekstinę informaciją lengvai skaitoma kalba, parinktų iliustracijas, perduotų parengtą informaciją skelbti veikiančioje naujienų interneto svetainėje (toliau – naujienų interneto svetainė).

10.  Pareiškėjas, kurio projektas laimi konkursą, turi sudaryti redakcinę kolegiją (ne mažiau kaip 5 nariai), į kurią turi būti kviečiami skirtingų pobūdžių negalią turintiems asmenims atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų deleguoti atstovai bei Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija) ir Neįgaliųjų reikalų departamento paskirti atstovai. Redakcinė kolegija sprendžia informacijos rengimo klausimus, formuoja informacijos viešinimo gaires, teikia rekomendacijas informacijos rengėjų grupei dėl rengiamoje informacijoje ir straipsniuose nagrinėtinų sričių ir temų, informacijos pateikimo būdų. Redakcinė kolegija dirba visuomeniniais pagrindais, pagal jos patvirtintus redakcinės kolegijos nuostatus. Redakcinė kolegija turi būti sudaryta ir jos nuostatai patvirtinti per 15 darbo dienų nuo pranešimo apie laimėtą konkursą gavimo dienos.

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI RENGIAMAI inFoRmacijAI, JOS turiniui IR aPIMčiai

 

11Pagal nuostatus finansuojamas informacijos (tekstinės, vaizdo (fotografijos, filmuota medžiaga ir kt.), garso) (toliau – informacija) rengimas ir sklaida naujienų interneto svetainėje, kuri Neįgaliųjų reikalų departamento atrenkama Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.

12.  Skelbiama informacija turi būti siekiama:

12.1.  šviesti ir informuoti visuomenę neįgaliųjų kasdienio gyvenimo, ekonominės, socialinės padėties klausimais ir skatinti gerbti neįgaliųjų teises ir orumą;

12.2.  visose gyvenimo srityse kovoti su stereotipais ir ydinga praktika, susijusia su neįgaliaisiais;

12.3.  didinti informuotumą apie negalios ypatumus, neįgaliųjų gebėjimus ir pasiekimus;

12.4.  inicijuoti diskusijas elektroninėje erdvėje visuomenei ir atskiroms tikslinėms grupėms aktualiais klausimais apie neįgaliųjų teises, socialinę, ekonominę padėtį ir t. t.

13.  Skelbiamos informacijos turinys turi būti susijęs su neįgaliųjų socialine integracija ir lygių galimybių neįgaliesiems sudarymu:

13.1.  temos pagal visuomenės veiklos sritis: ugdymas, sveikata, švietimas, mokslas, socialinė apsauga, socialinė politika, socialinės atskirties mažinimas, kultūra, sportas, aplinkos prieinamumas, užimtumas, profesinis rengimas, profesinė reabilitacija, įdarbinimas, laisvalaikis;

13.2temos pagal veiklos pobūdį: politika ir jos įgyvendinimo priemonės, neįgaliųjų teisės, su neįgaliaisiais susiję projektai, populiarūs mokslo pasiekimų pristatymai, įvairių tyrimų pristatymai, analitiniai straipsniai, geroji patirtis Lietuvoje ir užsienio šalyse, nevyriausybinių organizacijų ir jų asocijuotųjų narių veikla neįgaliųjų socialinės integracijos srityje, neįgaliųjų saviraiška ir aktualijos.

14.  Pareiškėjas turi:

14.1.  parengti ir kasdien skelbti ne mažiau kaip po vieną unikalios, niekur anksčiau neskelbtos informacijos vienetą. Informacijos vienetu laikomas straipsnis (analitinis, informacinis, interviu, reportažas ir t. t.), turintis ne mažiau kaip 1 500 spaudos ženklų (be tarpų) arba ne mažiau kaip 2 minučių trukmės titruotas vaizdo reportažas kartu su trumpu aprašymu (ne mažiau kaip po vieną per mėnesį), arba ne mažiau kaip 5 minučių trukmės garso reportažas kartu su trumpu aprašymu. Kiekviena publikacija turi turėti iliustraciją (nuotrauką, piešinį, grafiką ir pan.), po kiekviena jų turi būti pateiktas vieno sakinio aprašymas, kas pavaizduota iliustracijoje. Unikalių straipsnių informacija papildomai turi būti parengta lengvai skaitoma kalba suvokimo sunkumų turintiems asmenims;

14.2.  kiekvieną mėnesį surengti ir paskelbti ne mažiau kaip po dvi interaktyvias akcijas (apklausą, konkursą ar kt.). Pasibaigus kiekvienai tokiai akcijai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas turi būti parengta ir paskelbta žinutė apie jos rezultatus.

15.  Parengta ir skelbiama informacija turi būti aiški, lengvai suprantama informacijos gavėjams, nepriklausomai nuo jų gebėjimų, turi atitikti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso reikalavimus ir bendrinės lietuvių kalbos normas. Pareiškėjai privalo užtikrinti, kad rengiant ir skelbiant informaciją nebūtų pažeistos Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo bei kitų teisės aktų, reglamentuojančių informacijos sklaidą, nuostatos.

 

IV SKYRIUS

TINKAMOS IR NETINKAMOS FINANSUOTI IŠLAIDOS

 

16.  Tinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos:

16.1.  tiesiogiai susijusios su projekte numatyta veikla ir būtinos projektui vykdyti, planuojamos, atsižvelgiant į vidutines rinkos kainas;

16.2.  pagrįstos projekto įgyvendinimo eiga ir planu, išlaidų pobūdžiu ir kiekiu;

16.3.  realios ir patiriamos projekto įgyvendinimo metu;

16.4.  projekto administravimo išlaidos:

16.4.1. projekto vadovo ir finansininko, kurie tiesiogiai administruoja projekto veiklas, darbo užmokestis, valstybinio socialinio draudimo įmokos, įmokos į Garantinį fondą. Jeigu darbuotojo veikla sudaro tik dalį darbo laiko, į administravimo išlaidas turi būti įskaičiuojamas tik užmokestis už tą laiką, kuris bus skirtas numatytai projekto administravimo veiklai vykdyti. Projekto išlaidų sąmatoje nurodomas kiekvieno darbuotojo darbo laikas (darbo dienų, valandų skaičius per mėnesį arba kasdienė darbo laiko trukmė ir darbo trukmė mėnesiais);

16.4.2. buhalterinių paslaugų išlaidos, jeigu pareiškėjas neturi finansininko.

16.5.       Projekto vykdymo išlaidos:

16.5.1. darbuotojų, tiesiogiai rengiančių informacijos turinį ar vykdančių informacijos parengimo skelbti darbus, darbo užmokestis, valstybinio socialinio draudimo įmokos, įmokos į Garantinį fondą. Jeigu darbuotojo veikla sudaro tik dalį darbo laiko, į informacijos rengimo išlaidas turi būti įskaičiuojamas tik užmokestis už tą laiką, kuris bus skirtas numatytai veiklai vykdyti. Projekto išlaidų sąmatoje nurodomas kiekvieno darbuotojo darbo laikas (darbo dienų, valandų skaičius per mėnesį arba kasdienė darbo laiko trukmė ir darbo trukmė mėnesiais);

16.5.2. autorinių atlyginimų (pagal autorines sutartis) ir atlygio už suteiktas paslaugas (pagal atlygintinų paslaugų sutartis) išlaidos. Pareiškėjo darbuotojams gali būti mokami autoriniai atlyginimai ir (ar) su jais gali būti sudaromos atlygintinų paslaugų sutartys, jei pareiškėjo darbuotojams mokama už kitą, su tiesioginiu darbu projekte nesusijusią veiklą;

16.5.3. telekomunikacijų (ryšio, interneto), pašto išlaidos;

16.5.4. transporto išlaidos (degalams, transporto priemonių eksploatacijai, draudimui, transporto priemonių nuomai, išskyrus taksi, visuomeninio transporto bilietams);

16.5.5. patalpų, skirtų projekto veiklai vykdyti, eksploatavimo išlaidos (patalpų nuomos, šildymo, elektros energijos, vandens, nuotekų, kitos patalpų priežiūros išlaidos);

16.5.6. išlaidos projektui vykdyti reikalingai įrangai, priemonėms, prekėms ir reikmenims įsigyti, išskiriant trumpalaikį ir ilgalaikį turtą. Ilgalaikiam turtui įsigyti pareiškėjas privalo turėti ne mažesnį kaip 50 procentų finansavimą iš kitų šaltinių;

16.5.7. su projekto vykdymu susiję banko ar kitų kredito ar mokėjimo įstaigų mokesčiai.

17.  Projekto administravimo išlaidoms gali būti planuojama ne daugiau kaip 10 procentų projektui skiriamų lėšų. Darbo užmokesčio, socialinio draudimo įmokų, įmokų į Garantinį fondą išlaidos turėtų sudaryti ne daugiau kaip 80 procentų projektui skirtų lėšų.

18.  Visos projektui įgyvendinti reikalingos prekės, darbai ir paslaugos privalo būti perkamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu.

19.  Netinkamos finansuoti išlaidos:

19.1.       nėra susijusios su informacijos rengimu ir pateikimu skelbti;

19.2.  dengiamos iš kitų nacionalinių, Europos Sąjungos ar kitų paramos lėšų ir dubliuojančios projekto išlaidas;

19.3.  neužregistruotos pareiškėjo apskaitoje bei nepagrįstos patvirtinančių arba išlaidų apmokėjimą įrodančių dokumentų originalais;

19.4.  reprezentacinės išlaidos, nurodytos Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų naudojimo reprezentacinėms išlaidoms taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 17 d. nutarimu Nr. 919 „Dėl reprezentacinių išlaidų“;

19.5.  projekto paraiškos rengimo;

19.6.  už paimtas paskolas bankui ar kitai kredito ar mokėjimo įstaigai mokamos palūkanos;

19.7.  išperkamosios nuomos išlaidos;

19.8.  baudos, finansinės nuobaudos ir bylinėjimosi išlaidos, delspinigiai;

19.9.  patalpų, nuosavybės teise priklausančių pareiškėjui, nuomos projekto veiklai vykdyti išlaidos.

20.  Pareiškėjai gautas valstybės biudžeto lėšas privalo laikyti banke ar kitoje kredito ar mokėjimo įstaigoje, specialiai šioms lėšoms atidarytoje sąskaitoje, įvertindami valstybės biudžeto lėšų laikymo, naudojimo ir saugojimo rizikos veiksnius, ir lėšas naudoti tik projekto finansavimo sutartyje patvirtintoms išlaidoms ir nurodytoms veikloms vykdyti.

 

V SKYRIUS

REIKALAVIMAI PROJEKTŲ PARAIŠKOMS

 

21.  Projekto paraiška rengiama pildant Informacijos rengimo ir sklaidos internete projektų finansavimo 2017–2018 metais konkurso paraiškos formą (nuostatų 1 priedas) (toliau – paraiškos forma), kurioje nurodoma: duomenys apie pareiškėją, pareiškėjo partneriai, projekto biudžetas 2017–2018 m., projektui vykdyti turima įranga, patalpos, transporto priemonės, informacijos rengėjų grupė, projekto aprašymas ir veiklos organizavimas, projekto išlaidų sąmata ir pagrindimas 2017–2018 m., laukiami rezultatai 2017–2018 m.

22.  Projekto paraiška susideda iš:

22.1.  projekto, parengto pagal paraiškos formą, pasirašyto asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, patvirtinto antspaudu, jei privalo antspaudą turėti;

22.2.  priedų, pateikiamų kartu su projekto paraiška:

22.2.1. pareiškėjo steigimo dokumentų (įstatų, nuostatų, statuto, steigimo akto, kanonų išrašo ir kt.) kopijos;

22.2.2. jungtinės veiklos (partnerystės) sutarčių kopijos (jeigu planuojama jungtinė veikla);

22.2.3. jei pareiškėjui atstovauja ne jo vadovas – dokumento, patvirtinančio asmens teisę veikti pareiškėjo vardu, originalo ar tinkamai patvirtintos jo kopijos;

22.2.4. elektroninės projekto paraiškos versijos, įrašytos į kompiuterinę laikmeną;

22.2.5. asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, pasirašytos Pareiškėjo deklaracijos (nuostatų 3 priedas);

22.2.6. redakcinės kolegijos nuostatų projekto.

23.  Paraiška turi būti užpildyta kompiuteriu, lietuvių kalba ir kartu su visais reikalingais pateikti paraiškos priedais turi būti išspausdinta, lapai turi būti sunumeruoti, susegti į aplanką, paskutinio lapo antroje pusėje patvirtinti pareiškėjo vadovo ar jo įgalioto asmens parašu, nurodant asmens vardą, pavardę, pareigas ir paraišką sudarančių lapų skaičių bei patvirtinta antspaudu, jei pareiškėjas antspaudą privalo turėti. Jei projekto paraiška pateikiama registruotu laišku arba pašto kurjerio, tuomet visi teikiami dokumentai bei kompiuterinė laikmena su jų elektroninėmis versijomis turi būti sudėti į vieną voką, ant voko užrašytas pareiškėjo ir konkurso pavadinimas.

 

VI SKYRIUS

PROJEKTŲ PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

24.  Kvietimas teikti projektų paraiškas skelbiamas Neįgaliųjų reikalų departamento interneto svetainėje www.ndt.lt. Skelbime nurodomas paraiškų priėmimo terminas, laikas ir vieta, adresas, paraiškos forma, Neįgaliųjų reikalų departamento atsakingi darbuotojai.

25.  Pareiškėjas pateikia vieną projekto paraiškos, kurią sudaro nuostatų 22 punkte nurodyti dokumentai, originalą. Dokumentų kopijos privalo būti patvirtintos laikantis Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimų.

26.  Kartu su projekto paraiška pateiktoje kompiuterinėje laikmenoje turi būti įrašyta elektroninė projekto paraiškos ir pridedamų dokumentų versija. Ant kompiuterinės laikmenos turi būti nurodytas pareiškėjo pavadinimas.

27.  Projekto paraiška kartu su pridedamais dokumentais ir kompiuterine laikmena turi būti pateikta paštu registruotu laišku, įteikta pašto kurjerio arba įteikta pareiškėjo ar jo įgalioto asmens asmeniškai Neįgaliųjų reikalų departamentui. Jeigu paraiška pateikiama paštu arba per pašto kurjerį, pašto žymoje nurodyta data turi būti ne vėlesnė, kaip nurodyta Neįgaliųjų reikalų departamento kvietime teikti projektų paraiškas. Kitais būdais, t. y. faksu, elektroniniu paštu, arba kitais adresais gautos paraiškos nevertinamos.

28.  Pareiškėjas gali pateikti Neįgaliųjų reikalų departamentui ne daugiau kaip vieną projekto paraišką. Jeigu pateikiama daugiau nei viena paraiška, vertinama pirmiausia gauta paraiška.

29.  Įteikusiam ar atsiuntusiam projekto paraišką pareiškėjui per 5 darbo dienas nuo paraiškos gavimo Neįgaliųjų reikalų departamente dienos elektroniniu paštu išsiunčiamas paraiškos registravimo patvirtinimas. Jei pareiškėjas ar jo atstovas įteikė paraišką asmeniškai, toks patvirtinimas gali būti išduodamas paraiškos pateikimo metu.

30.  Visos paraiškos, išsiųstos po Neįgaliųjų reikalų departamento kvietime teikti projektų paraiškas nustatytos datos, yra nevertinamos. Pareiškėjui apie tai yra pranešama raštu arba elektroniniu paštu per 5 darbo dienas nuo paraiškos gavimo dienos. Konkursui pasibaigus, paraiškos jo dalyviams negrąžinamos. Projektai, kurie nebuvo atrinkti, saugomi vienerius metus, kiti – Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

31.  Pareiškėjai gali pateikti klausimus dėl paraiškos pateikimo sąlygų bei paraiškos pildymo. Informacija pareiškėjams teikiama iki paskutinės paraiškų pateikimo dienos.

 

VIi SKYRIUS

PROJEKTŲ PARAIŠKŲ VERTINIMAS, ATRANKOS ORGANIZAVIMAS IR FINANSAVIMAS

 

32.  Projektų vertinimą organizuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas. Projektus vertina komisija, kurią sudaro Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos deleguoti specialistai. Neįgaliųjų reikalų departamento direktorius tvirtina komisijos sudėtį ir komisijos sudarymo ir darbo organizavimo tvarkos aprašą, kuriuo vadovaujasi komisijos nariai. Neįgaliųjų reikalų departamentas turi teisę projektams įvertinti kviesti nepriklausomus ekspertus.

33.  Kiekvieną projektą įvertina ne mažiau kaip 2 komisijos nariai. Kiekvienas projektas vertinamas atskirai, pildant projekto vertinimo anketą (nuostatų 2 priedas) ir skiriant projektui balus pagal nustatytus vertinimo kriterijus. Jeigu vieną projektą vertino 2 komisijos nariai ir vertinimo rezultatai skiriasi daugiau kaip 15 balų, komisijos pirmininkas tokį projektą vertina pats arba paskiria papildomai įvertinti kitam komisijos nariui. Komisija turi teisę prašyti pareiškėjo pateikti papildomus paaiškinimus dėl projekto. Pareiškėjas prašomą medžiagą turi pateikti per 3 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos.

34.  Komisijos nariai projektus įvertina ir skiria balus pagal šiuos vertinimo kriterijus:

34.1.  projekto aprašymas ir veiklos organizavimas;

34.2.  projekto sąmatos pagrįstumas ir realumas;

34.3.  turimi žmogiškieji ištekliai;

34.4.  projekto laukiami rezultatai.

35.  Paraiškos nevertinamos, jei nustatomas bent vienas iš šių trūkumų:

35.1.  paraiška nepasirašyta asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, neantspauduota ir nesusegta kartu su pridedamais dokumentais;

35.2.  paraiškos forma užpildyta ne kompiuteriu ir ne lietuvių kalba;

35.3.  pareiškėjas neatitinka bent vieno iš nuostatų 5–8 punktuose nustatytų reikalavimų;

35.4.  pareiškėjas konkurso skelbime ir (ar) komisijos nustatytu laiku nepateikė visų nuostatų 22.2 papunktyje reikalaujamų dokumentų arba pateikė nepatvirtintas ar netinkamai patvirtintas jų kopijas;

35.5.  pareiškėjas komisijos nustatytu laiku nepateikė papildomų paaiškinimų dėl projekto.

36.  Paraiškos atmetamos ir lėšos joms neskiriamos, jeigu:

36.1.  pareiškėjas paraiškoje ir (ar) jos prieduose pateikė klaidingą arba melagingą informaciją;

36.2pareiškėjas bandė gauti konfidencialią informaciją arba daryti įtaką komisijos nariams.

37.  Užpildytas vertinimo anketas komisijos nariai pateikia Neįgaliųjų reikalų departamentui, šis apskaičiuoja kiekvienam projektui projektą vertinusių komisijos narių skirtų balų vidurkį ir reitinguoja projektus balų mažėjimo tvarka. Jeigu keli projektai įvertinti vienodai, pirmenybė teikiama projektui, kurį teikia ilgesnę periodinių leidinių neįgaliesiems leidybos patirtį turintis pareiškėjas. Nuo 35 iki 60 balų įvertintas projektas – finansuotinas, mažiau kaip 35 balus surinkęs projektas – nefinansuotinas.

38Jeigu vertinant paraišką ir dokumentus kyla neaiškumų, trūksta informacijos, galinčios turėti didžiulę įtaką projektui vertinti, Komisija turi teisę prašyti pareiškėjo pateikti papildomus paaiškinimus per 3 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos.

Jeigu kartu su paraiška nepateikti nuostatų 22.2 papunktyje nurodyti privalomi pateikti dokumentai, galintys turėti didžiulę įtaką projektui vertinti, pirmajame komisijos posėdyje sprendžiamas tokios paraiškos priėmimo klausimas. Komisija gali tokią paraišką atmesti arba nurodyti pareiškėjui pateikti privalomus dokumentus per 3 darbo dienas nuo nurodymo gavimo dienos.

39.  Komisija parengia rekomendacijas dėl projektų finansavimo. Finansavimas skiriamas vienam komisijos geriausiai įvertintam ir daugiausia balų surinkusiam projektui. Likę tinkami finansuoti projektai yra įtraukiami į rezervinių projektų sąrašą. Kitam rezervinių projektų sąraše esančiam projektui lėšos gali būti skiriamos nuostatų 44 punkte nustatyta tvarka.

40.  Neįgaliųjų reikalų departamentas, vadovaudamasis komisijos rekomendacijomis, parengia valstybės biudžeto lėšų projektui finansuoti skyrimo projektą ir teikia jį tvirtinti socialinės apsaugos ir darbo ministrui.

 

VIII SKYRIUS

PROJEKTO FINANSAVIMO SUTARTIES SUDARYMAS IR PRATĘSIMAS

 

41.  Socialinės apsaugos ir darbo ministrui patvirtinus valstybės biudžeto lėšas projektui finansuoti, Neįgaliųjų reikalų departamentas raštu per 15 darbo dienų nuo sprendimo dėl lėšų skyrimo projektui priėmimo dienos informuoja finansavimą gavusį pareiškėją dėl projekto finansavimo sutarties sudarymo. Socialinės apsaugos ir darbo ministrui priėmus sprendimą dėl projektų, kuriems neskiriamas finansavimas, Neįgaliųjų reikalų departamentas raštu per 15 darbo dienų nuo sprendimo dėl lėšų skyrimo projektui priėmimo dienos apie šį sprendimą informuoja pareiškėjus, nurodydamas sprendimo motyvus.

42.  Pareiškėjas, gavęs informaciją apie skirtą finansavimą, ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo pranešimo gavimo dienos turi pateikti Neįgaliųjų reikalų departamentui patikslintą projektą, atsižvelgdamas į gautas pastabas ir rekomendacijas bei skirtas lėšas, redakcinės kolegijos sudėtį patvirtinančio dokumento ir redakcinės kolegijos nuostatų patvirtintas kopijas. Per nustatytą laikotarpį gavus patikslintą projektą, patvirtintą redakcinės kolegijos sudėtį ir redakcinės kolegijos nuostatus, su pareiškėju per 15 darbo dienų nuo patikslinto projekto pateikimo Neįgaliųjų reikalų departamentui dienos pasirašoma projekto finansavimo sutartis, kurioje numatomi projekto vykdymo terminai, lėšos, atskaitomybė, atsakomybė, kontrolė, rezultatų viešinimo sąlygos.

43.    Jeigu pareiškėjas per 15 darbo dienų nuo informacijos apie skirtą finansavimą gavimo dienos nepateikia Neįgaliųjų reikalų departamentui patvirtintos redakcinės kolegijos sudėties ir redakcinės kolegijos nuostatų, ir (ar) patikslinto projekto, su juo projekto finansavimo sutartis nesudaroma.

44.  Pareiškėjui nesudarius projekto finansavimo sutarties, atsisakius skirtų lėšų, nutraukus sutartį ar nepasirašius sutarties pratęsimo dokumentų, likusios nepanaudotos lėšos komisijos siūlymu ir socialinės apsaugos ir darbo ministro sprendimu eilės tvarka gali būti skiriamos projektams, esantiems rezervinių projektų sąraše.

45Tinkamai įgyvendinus projektą 2017 metais, projekto finansavimas gali būti pratęstas kitiems kalendoriniams metams, bet ne ilgiau kaip iki kitų metų gruodžio 31 d. ir ne daugiau kaip 1 kartą, tomis pačiomis sąlygomis, neskelbiant naujo konkurso. Tuo tikslu pareiškėjas iki 2017 m. gruodžio 1 d. Neįgaliųjų reikalų departamentui pateikia:

45.1.       laisvos formos prašymą pratęsti projekto finansavimą 2018 metams;

45.2asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, pasirašytą Pareiškėjo deklaraciją (nuostatų 3 priedas);

45.3patikslintą projektą, parengtą pagal nuostatų 1 priedą.

46Prašymą pratęsti projekto finansavimą svarsto komisija. Komisija, remdamasi pareiškėjo pateiktomis IIII ketvirčio projekto vykdymo ataskaitomis, sprendžia, ar projektas įgyvendinamas ir lėšos panaudotos tinkamai. Komisija, ne ilgiau kaip per 30 dienų nuo prašymo gavimo apsvarsčiusi prašymą ir pateiktus dokumentus, parengia rekomendacijas dėl projekto finansavimo. Neįgaliųjų reikalų departamentas, vadovaudamasis Komisijos rekomendacijomis, parengia valstybės biudžeto lėšų projektui finansuoti skyrimo projektą ir teikia tvirtinti socialinės apsaugos ir darbo ministrui. Socialinės apsaugos ir darbo ministras priima sprendimą dėl projekto finansavimo pratęsimo ir lėšų skyrimo, kuris įforminamas socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.

47Pareiškėjas informuojamas apie projekto finansavimo pratęsimą bei sutarties sudarymą ir pratęsta projekto finansavimo sutartis pasirašoma vadovaujantis nuostatų 41–43 punktuose nustatyta tvarka.

48Projektas, kurio finansavimas pratęstas, finansuojamas, įgyvendinamas ir kontroliuojamas nuostatų nustatyta tvarka.

 

IX SKYRIUS

PROJEKTO VYKDYMAS

 

49.  Pareiškėjas be Neįgaliųjų reikalų departamento leidimo gali tikslinti projekto išlaidų sąmatą, atsižvelgdamas į nuostatų 17 punkte nustatytus ribojimus, jeigu nėra įtraukiama nauja išlaidų rūšis ir išlaidų dydžio pakeitimai neviršija 10 procentų tikslinamos bendros išlaidų rūšies eilutės dydžio arba išlaidų dydis mažėja.

50.  Kitais negu nuostatų 49 punkte numatytais atvejais pareiškėjas turi pateikti Neįgaliųjų reikalų departamentui pagrįstą prašymą tikslinti projekto išlaidų sąmatą, kartu pateikdamas palyginamąją tikslinamo projekto išlaidų sąmatą. Pareiškėjas gali teikti prašymą tik dėl dar nepatirtų išlaidų tikslinimo, išskyrus tinkamų finansuoti išlaidų sumažėjimo atvejus.

51.  Apie Neįgaliųjų reikalų departamento sprendimą dėl projekto išlaidų sąmatos tikslinimo pareiškėjas informuojamas raštu per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos. Pareiškėjas, gavęs leidimą tikslinti projekto išlaidų sąmatą, per 5 darbo dienas nuo informacijos gavimo dienos privalo atitinkamai patikslinti projekto išlaidų sąmatą ir ją pateikti Neįgaliųjų reikalų departamentui.

52.  Prašymai dėl projekto išlaidų sąmatos tikslinimo teikiami iki einamųjų metų gruodžio 1 d. Vėliau pateikti prašymai nenagrinėjami.

 

X SKYRIUS

PROJEKTO KONTROLĖ

 

53.  Pareiškėjas teikia Neįgaliųjų reikalų departamentui projekto vykdymo, lėšų panaudojimo ir pasiektų rezultatų ataskaitas Neįgaliųjų reikalų departamento direktoriaus nustatyta tvarka.

54.  Neįvykdęs prisiimtų įsipareigojimų, pareiškėjas lėšas, kurių dydis atitinka neįvykdytų įsipareigojimų dalį, grąžina Neįgaliųjų reikalų departamentui per Neįgaliųjų reikalų departamento nustatytą laikotarpį.

55.  Neįgaliųjų reikalų departamentas kontroliuoja finansuojamų projektų įgyvendinimą ir valstybės biudžeto lėšų tikslinį naudojimą, t. y. Neįgaliųjų reikalų departamento direktoriaus nustatyta tvarka tikrina einamaisiais kalendoriniais metais (įgyvendinant projektą) ir (ar) pasibaigus kalendoriniams metams (baigus įgyvendinti projektą):

55.1.  ar rengiama informacija atitinka Nuostatų III skyriuje nurodytus reikalavimus informacijai, jos turiniui ir apimčiai;

55.2.  kaip tikslingai pareiškėjas naudoja projektui finansuoti skirtas lėšas, ar faktinės išlaidos atitinka sąmatose planuotas išlaidas, ar teisingi ataskaitose teikiami duomenys, ar teisingai įtraukiamos į apskaitą valstybės biudžeto lėšomis dengiamos išlaidos, ar valstybės biudžeto lėšos naudojamos efektyviai ir pasiekiamas planuotas rezultatas;

55.3.  ar laikomasi teisės aktų ir projekto finansavimo sutarties nuostatų.

56.  Nustačius, kad pareiškėjas skirtas valstybės biudžeto lėšas panaudojo ne pagal paskirtį, pareiškėjas privalo jas grąžinti Neįgaliųjų reikalų departamentui per Neįgaliųjų reikalų departamento nustatytą laikotarpį. Negrąžintos lėšos išieškomos Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka. Pareiškėjas praranda teisę teikti paraiškas ir gauti finansavimą iš visų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos programų trejus metus nuo teismo sprendimo, kuriuo iš pareiškėjo priteisiamos neteisėtai panaudotos valstybės biudžeto lėšos, įsiteisėjimo dienos.

 

XI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

57.  Pareiškėjas turi skleisti informaciją (vietinėje spaudoje ir pagal galimybes kitose viešosios informacijos rengėjų ir visuomenės informavimo priemonėse) apie įgyvendinamą projektą. Pareiškėjas, skleisdamas informaciją apie projektą, turi nepažeisti Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų, laikytis viešosios tvarkos ir nurodyti, kad projektui lėšų skyrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

58.  Projektas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžete Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pagal programas patvirtintų asignavimų.

59.  Sprendimai dėl finansavimo gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

_______________________________