RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL INFORMACIJOS APIE PAŽEIDIMUS rADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOJE VIDINIU KANALU TEIKIMO, TYRIMO IR ASMENS INFORMAVIMO PROCEDŪRŲ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2022 m. rugpjūčio 23 d. Nr. A-868 (8.2)

Radviliškis

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo 16 straipsnio 1 dalimi ir Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų funkcionavimo užtikrinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“:

1. T v i r t i n u Informacijos apie pažeidimus Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje vidiniu kanalu teikimo, tyrimo ir asmens informavimo procedūrų tvarkos aprašą (toliau – Aprašas).

2. P a v e d u:

2.1. Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos skyriui paskelbti Aprašą Radviliškio rajono savivaldybės interneto svetainėje.

2.2. Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių vadovams su šiuo įsakymu supažindinti pavaldžius darbuotojus.

3. Nurodau, kad šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Administracijos direktorė                                                                                       Jolanta Margaitienė

 


 

PATVIRTINTA

Radviliškio rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. rugpjūčio 23 d. įsakymu Nr. A-868 (8.2)

 

 

INFORMACIJOS APIE PAŽEIDIMUS RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOJE VIDINIU KANALU TEIKIMO, TYRIMO IR ASMENS INFORMAVIMO PROCEDŪRŲ TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Informacijos apie pažeidimus Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje vidiniu kanalu teikimo, tyrimo ir asmens informavimo procedūrų tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato informacijos apie Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje (toliau – Administracija) galimai rengiamus, padarytus ar daromus pažeidimus Administracijoje veikiančiu vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu teikimo, vertinimo, sprendimų priėmimo ir asmenų, pateikusių informaciją apie pažeidimus, konfidencialumo užtikrinimo ir jų informavimo tvarką.

2. Pagrindinės Apraše vartojamos sąvokos:

2.1Kompetentingas subjektas – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Kovalenko, įgaliota vykdyti kompetentingo subjekto funkcijas, apibrėžtas Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų funkcionavimo užtikrinimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“.

2.2Pažeidimas – suprantamas taip, kaip apibrėžtas Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo (toliau – Įstatymas) 2 straipsnio 5 dalyje: Administracijoje galbūt rengiama, daroma ar padaryta nusikalstama veika, administracinis nusižengimas, tarnybinis nusižengimas ar darbo pareigų pažeidimas, taip pat šiurkštus privalomų profesinės etikos normų pažeidimas ar kitas grėsmę viešajam interesui keliantis arba jį pažeidžiantis teisės pažeidimas, apie kuriuos pranešėjas sužino iš savo turimų ar turėtų tarnybos, darbo santykių arba sutartinių santykių su Administracija.

2.3Pranešėjas – suprantamas taip, kaip apibrėžtas Įstatymo 2 straipsnio 6 dalyje: asmuo, kuris pateikia informaciją apie pažeidimą Administracijoje, su kuria jį sieja ar siejo tarnybos ar darbo santykiai arba sutartiniai santykiai (konsultavimo, rangos, stažuotės, praktikos, savanorystės ir pan.), ir kurį kompetentinga institucija pripažįsta pranešėju.

2.4Pranešimas – vidiniu informacijos kanalu pateikta informacija apie pažeidimą Administracijoje vadovaujantis šio Aprašo III skyriuje nustatyta tvarka.

2.5Vidinis informacijos apie pažeidimus teikimo kanalas (toliau – vidinis kanalas) – Administracijoje nustatyti pranešimo teikimo būdai, paskelbti interneto svetainėje, kuriais gauta informacija nagrinėjama vadovaujantis šiuo Aprašu.

2.6. Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos teisės aktuose vartojamas sąvokas.

3. Aprašo nuostatos taikomos asmenims, kuriuos su Savivaldybės administracija sieja ar siejo tarnybos, darbo arba sutartiniai santykiai (konsultavimo, rangos, stažuotės, praktikos, savanorystės ir pan.).

4. Informacijos pateikimas, siekiant apginti išskirtinai asmeninius interesus, nelaikomas pranešimu, nagrinėjamu šio Aprašo nustatyta tvarka.

5. Informacija apie pažeidimą, neatitinkanti Įstatymo ir šio Aprašo nuostatų (neatitinkanti pranešimo sąvokos), nagrinėjama kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

 

II SKYRIUS

KOMPETENTINGAS SUBJEKTAS

 

6. Kompetentingas subjektas vykdo šias funkcijas:

6.1. administruoja vidinį kanalą;

6.2. analizuoja ir tiria vidiniu kanalu gautą informaciją;

6.3. užtikrina Administracijos vidiniu kanalu informaciją pateikusio asmens konfidencialumą;

6.4. bendradarbiauja su Administracijos darbuotojais, padaliniais, kompetentingomis institucijomis, teikdamas ir (ar) gaudamas reikalingą informaciją;

6.5. atlieka kitas Įstatymuose nustatytas funkcijas.

7. Kompetentingas subjektas, vykdydamas jam priskirtas funkcijas, turi teisę:

7.1. gauti reikalingą informaciją ir duomenis iš jam nepavaldžių Administracijos darbuotojų ir (ar) padalinių;

7.2. tirdamas vidiniu kanalu gautą informaciją apie pažeidimą, priimti su tyrimo atlikimu susijusius sprendimus, kurie yra privalomi visiems Administracijos valstybės tarnautojams, darbuotojams ir padaliniams.

8. Gavęs pranešimą, kompetentingas subjektas:

8.1. nustato, ar asmuo pageidauja gauti pranešėjo statusą. Nustačius faktą, kad asmuo pageidauja pranešėjo statuso, jo suteikimo klausimui išspręsti pranešimas nedelsiant perduodamas Generalinei prokuratūrai, kaip tai numatyta Įstatymo 7 straipsnyje;

8.2. nustato, ar informacija, kurią asmuo praneša, patenka į Administracijos kompetencijos sritį, tai yra, ar Administracijos kompetentingas subjektas gali šią informaciją ištirti. Jeigu informacija patenka į Administracijos kompetencijos sritį, kompetentingas subjektas pradeda tyrimą, jeigu informacija nepatenka į Administracijos kompetencijos sritį, ji perduodama tirti kompetentingai institucijai.

9. Kompetentingam subjektui negali būti daromas poveikis ar kitaip trukdoma atlikti jam Apraše priskirtas funkcijas.

 

III SKYRIUS

PRANEŠIMŲ TEIKIMO TVARKA

 

10. Administracija užtikrina galimybę pateikti pranešimą elektroniniu pašto adresu: pranesk@radviliskis.lt; paštu: adresu Aušros a. 10, Radviliškis (ant voko užrašius „Kompetentingam subjektui asmeniškai“) arba tiesiogiai atvykus į Administraciją, adresu: Aušros a. 10, Radviliškis. Pranešimus tiesiogiai gauna kompetentingas subjektas.

11. Pranešant apie pažeidimus Administracijoje, informacija teikiama užpildant Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų funkcionavimo užtikrinimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“, priedą „Pranešimas apie pažeidimą“ arba pateikiant laisvos formos pranešimą, kuriame nurodoma:

11.1. kas, kada, kokiu būdu ir kokį pažeidimą padarė, daro ar rengiasi padaryti ir pan.;

11.2. sužinojimo apie pažeidimą data ir aplinkybės;

11.3. asmens, pranešančio apie pažeidimą, vardas, pavardė, asmens kodas, darbovietė, kiti kontaktiniai duomenys;

11.4. jei įmanoma, pateikiami bet kokie turimi dokumentai, duomenys ar informacija, atskleidžiantys galimo pažeidimo požymius.

12. Jei asmuo, teikiantis informaciją apie pažeidimą, nesilaiko Aprašo 12 punkte nustatyto pranešimo apie pažeidimą formos reikalavimų, pranešime būtina nurodyti, kad jis teikiamas vadovaujantis Įstatymu.

13. Teikdamas pranešimą asmuo gali nurodyti, ar apie pažeidimą jau yra pranešęs, jei pranešė, tai kam buvo pranešta, ir ar buvo gautas atsakymas.

14. Asmuo, norintis pranešti apie pažeidimą Administracijoje, į Lietuvos Respublikos prokuratūrą kreipiasi tiesiogiai, kai yra bent viena iš aplinkybių:

14.1. pažeidimas turi esminę reikšmę viešajam interesui;

14.2. būtina kuo skubiau užkirsti kelią pažeidimui ar jį nutraukti, nes gali atsirasti didelė žala;

14.3. vadovaujantys, su Administracija darbo arba tarnybos ar sutartiniais santykiais siejami asmenys patys galbūt daro ar yra padarę pažeidimų;

14.4. pranešimas buvo pateiktas elektroniniu paštu pranesk@radviliskis.lt, paštu ant voko nurodžius „Kompetentingam subjektui asmeniškai“ arba tiesiogiai atvykus į Administraciją (325 kab.), tačiau atsakymas nebuvo gautas arba nebuvo imtasi veiksmų reaguojant į pranešimą, arba priemonės, kurių buvo imtasi, nebuvo veiksmingos;

14.5. yra pagrindas manyti, kad asmens, pateikusio pranešimą elektroniniu paštu pranesk@radviliskis.lt, paštu ant voko nurodžius „Kompetentingam subjektui asmeniškai“ arba tiesiogiai atvykus į Administraciją (325 kab.), konfidencialumas gali būti neužtikrintas arba bus siekiama pažeidimą, apie kurį pranešta, nuslėpti.

 

IV SKYRIUS

PRANEŠIMŲ TYRIMAS IR ASMENS INFORMAVIMAS

 

15. Vidinį kanalą administruoja ir gautus pranešimus nedelsdamas, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną dokumentų valdymo sistemoje „Kontora“ užregistruoja kompetentingas subjektas. Pranešimai registruojami atskirame pranešimų registre su ribotomis prieigos teisėmis.

16. Informacija apie pažeidimą Administracijoje, gauta kitu elektroninio pašto adresu nei nurodyta Aprašo 11 punkte, neregistruojama. Gavę tokią informaciją Administracijos valstybės tarnautojai ar darbuotojai ją turi nedelsdami persiųsti elektroninio pašto adresu: pranesk@radviliskis.lt, užtikrinti jos konfidencialumą ir ją nedelsiant ištrinti.

17. Asmeniui, pateikusiam informaciją apie pažeidimus, pageidaujant, kompetentingas subjektas nedelsdamas raštu patvirtina pranešimo gavimo faktą.

18. Kompetentingas subjektas vidiniu kanalu gavęs pranešimą, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo pranešimo gavimo dienos imasi vertinti pranešime pateiktą informaciją, t. y. ar informacija atitinka pranešimo turinio reikalavimus, Įstatymo 3 straipsnio 2 dalies nuostatas ir priima vieną iš šių sprendimų:

18.1. jei gauta informacija leidžia pagrįstai manyti, kad yra rengiama, daroma ar padaryta nusikalstama veika, administracinis nusižengimas ar kitas pažeidimas, ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo informacijos gavimo dienos turi persiųsti gautą pranešimą tokią informaciją tirti įgaliotai institucijai be asmens, pateikusio informaciją apie pažeidimą, sutikimo ir apie informacijos perdavimą raštu informuoti šį asmenį;

18.2. nagrinėti pranešime pateiktą informaciją apie pažeidimą;

18.3. nenagrinėti pranešime pateiktos informacijos, nurodant sprendimo motyvus.

19. Pranešime pateikta informacija nenagrinėjama kai:

19.1. yra grindžiama akivaizdžiai tikrovės neatitinkančiais faktais;

19.2. asmuo kreipiasi pakartotinai dėl tų pačių aplinkybių, kai prieš tai pateikta informacija apie pažeidimą šio Aprašo numatyta tvarka buvo išnagrinėta ir dėl jos priimtas sprendimas.

20. Kompetentingas subjektas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos raštu informuoja pranešimą pateikusį asmenį apie priimtą sprendimą dėl pranešime pateiktos informacijos nagrinėjimo. Sprendimas nenagrinėti informacijos apie pažeidimą turi būti motyvuotas.

21. Kompetentingas subjektas pranešime pateiktą informaciją išnagrinėja per 20 darbo dienų nuo pranešimo gavimo dienos, tačiau, esant objektyvioms priežastims, šis terminas gali būti pratęstas.

22. Kompetentingas subjektas, baigęs nagrinėti pranešime pateiktą informaciją, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos raštu informuoja pranešimą pateikusį asmenį apie priimtą sprendimą, nagrinėjimo rezultatus ir veiksmus, kurių buvo imtasi ar planuojama imtis, pažeidimą padariusiems asmenims taikytą atsakomybę (jei buvo nustatytas pažeidimo padarymo faktas), nurodo priimto sprendimo apskundimo tvarką. Ši informacija teikiama tik tokia apimtimi, kiek tai neprieštarauja kitiems teisės aktams, reglamentuojantiems duomenų ir informacijos apsaugą.

 

V SKYRIUS

KONFIDENCIALUMO UŽTIKRINIMAS

 

23. Siekiant užtikrinti asmens, pateikusio pranešimą, konfidencialumą, su pranešimą pateikusio asmens duomenimis ir kita jį tiesiogiai ar netiesiogiai identifikuoti leidžiančia informacija turi teisę susipažinti tik kompetentingas subjektas.

24. Kompetentingas subjektas užtikrina, kad gauta informacija apie pažeidimą ir su tuo susiję duomenys būtų laikomi saugiai ir su jais galėtų susipažinti tik tokią teisę turintys ir informaciją apie pažeidimą nagrinėjantys asmenys. Asmenų, pateikusių informaciją apie pažeidimus, konfidencialumas užtikrinamas viešojo administravimo ir tarnybinio nusižengimo ar darbo pareigų pažeidimo tyrimo procedūrų metu tiek, kiek tai yra objektyviai įmanoma.

25. Konfidencialumo užtikrinti nebūtina, kai to raštu prašo asmuo, pateikęs pranešimą, arba jo pateikta informacija yra žinomai melaginga.

26. Asmens, pateikusio pranešimą, duomenų ir kitos informacijos pateikimas ikiteisminio tyrimo ar kitoms pažeidimus tiriančioms kompetentingoms institucijoms, neatskleidžiant šių duomenų Administracijos viduje, nelaikomas konfidencialumo pažeidimu.

27. Pranešime nurodyti asmens, pateikusio informaciją apie galimą pažeidimą Administracijoje, duomenys yra reikalingi identifikuoti asmenį, sprendžiant klausimą dėl pranešėjo statuso suteikimo ir yra saugomi 3 metus nuo jų gavimo dienos.

28. Asmens konfidencialumo užtikrinimas ir draudimas daryti neigiamą poveikį taikomi nuo asmens pateiktos informacijos apie pažeidimą gavimo įstaigoje momento ir taikomi visiems asmenims nepriklausomai nuo šio asmens pripažinimo (nepripažinimo) pranešėju.

29. Informacija apie pranešėjus tyrime nedalyvaujantiems asmenims negali būti teikiama.

30. Administracijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, kurie pagal atliekamas funkcijas turi prieigą prie asmens, pranešusio apie pažeidimą, pateiktų duomenų arba gali sužinoti šio asmens duomenis, yra supažindinami su atsakomybe už Įstatyme ir (ar) kituose teisės aktuose nustatytų pranešėjų apsaugos reikalavimų pažeidimą, privalo pasirašyti konfidencialumo pasižadėjimą (priedas) ir įsipareigoti neatskleisti tokios informacijos ar duomenų trečiosioms šalims.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

31. Dokumentai, susiję su Aprašo nuostatų įgyvendinimu, saugomi vadovaujantis Administracijos direktoriaus patvirtintu dokumentacijos planu. Šiems dokumentams nustatomas trejų metų saugojimo terminas.

32. Asmenys, įgyvendinantys Aprašo reikalavimus, už jų pažeidimus atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

33. Aprašą įgyvendinančių subjektų veiksmai ir sprendimai gali būti skundžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

part_b4c8965aa5bc45c9820f55a528350038_end


 

Informacijos apie pažeidimus

Radviliškio rajono savivaldybės

administracijoje vidiniu kanalu

teikimo, tyrimo ir asmens informavimo

procedūrų tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

(Konfidencialumo pasižadėjimo forma)

 

Radviliškio rajono savivaldybės administracija

 

________________________________________

(asmens vardas, pavardė, pareigos)

KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS

 

2_____m.______________ _____ d. Nr. _____

Radviliškis

 

1. Aš suprantu, kad, vykdydama (-as) savo pareigas Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje, turėsiu prieigą prie informacijos apie asmenis, kuriems vadovaujantis Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatomis taikomas reikalavimas užtikrinti konfidencialumą. Ši informacija Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais atvejais gali būti atskleista ar perduota tik įgaliotiems asmenims ar institucijoms.

2. Aš žinau, kad konfidencialią informaciją sudaro asmens, Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo nustatyta tvarka pateikusio informaciją apie pažeidimą, duomenys ir kita jį tiesiogiai ar netiesiogiai identifikuoti leidžianti informacija.

3. Aš pasižadu užtikrinti konfidencialumą ir neatskleisti, neperduoti informacijos, kuriai pagal Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymą taikomas reikalavimas užtikrinti konfidencialumą, nė vienam asmeniui, kuris nėra įgaliotas naudotis šia informacija, tiek įstaigos viduje, tiek už jos ribų. Taip pat pasižadu pranešti savo vadovui apie bet kokią pastebėtą ar sužinotą situaciją, kuri gali kelti grėsmę tokios informacijos saugumui ir konfidencialumui užtikrinti.

4. Aš žinau, kad šis pasižadėjimas galios visą mano darbo laiką šioje įstaigoje, taip pat man perėjus dirbti į kitas pareigas arba pasibaigus darbo ar sutartiniams santykiams.

5. Aš esu susipažinęs su Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytais pranešėjų apsaugos reikalavimais.

6. Aš esu įspėta (-as), kad, pažeidus šį pasižadėjimą, man gali būti taikoma atsakomybė už Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatyme ir (ar) kituose teisės aktuose nustatytų pranešėjų apsaugos reikalavimų pažeidimą.

 

 

 

______________________         ______________________           ______________________

(Pareigos) (Parašas) (Vardas ir pavardė)

part_2945755e048f4fdcb274ee046c37b73a_end