Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2004 M. BIRŽELIO 28 D. NUTARIMO NR. 801 „DĖL IŠMOKŲ VAIKAMS SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. kovo 7 d. Nr. 221

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. birželio 28 d. nutarimu Nr. 801 „Dėl Išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo“:

1. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. Nuostatuose nustatyta išmokų mokėjimo tvarka taikoma ir tais atvejais, kai, vadovaujantis Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentais, yra taikomas Išmokų vaikams įstatymas.

2. Pripažinti netekusiu galios 5 punktą.

3. Pakeisti 6 punktą ir jį išdėstyti taip:

6. Fiziniai asmenys dėl išmokų, išskyrus globos (rūpybos) išmoką ir (ar) globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą, kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka deklaruoja gyvenamąją vietą arba yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, administraciją, o jeigu asmenų gyvenamoji vieta nedeklaruota ir jie neįtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, – į savivaldybės, kurios teritorijoje faktiškai gyvena, administraciją. Juridiniai asmenys dėl išmokų, išskyrus globos (rūpybos) išmoką ir (ar) globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą, kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje įregistruota juridinio asmens buveinė, administraciją.

Vaikų, kuriems globa (rūpyba) nustatyta iki 2006 m. gruodžio 31 d. imtinai, išskyrus tuos, kuriems, vadovaujantis Išmokų vaikams įstatymo 11 straipsnio 6 dalies 2 punktu, išmoka nemokama, globėjai (rūpintojai) dėl globos (rūpybos) išmokos ir (ar) globos (rūpybos) išmokos tikslinio priedo kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje globėjai (rūpintojai) Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka deklaruoja gyvenamąją vietą arba yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, administraciją, o jeigu globėjų (rūpintojų) gyvenamoji vieta nedeklaruota ir jie neįtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, – į savivaldybės, kurios teritorijoje jie faktiškai gyvena, administraciją, juridiniai asmenys – į savivaldybės, kurios teritorijoje įregistruota juridinio asmens buveinė, administraciją.

Vaikų, kuriems globa (rūpyba) nustatyta po 2007 m. sausio 1 d. imtinai, globėjai (rūpintojai) dėl globos (rūpybos) išmokos ir (ar) globos (rūpybos) išmokos tikslinio priedo kreipiasi į savivaldybės, kurios vaiko teisių apsaugos institucijos teikimu vaikui nustatyta globa (rūpyba), administraciją.

Turintys teisę gauti globos (rūpybos) išmoką pilnamečiai asmenys, besimokantys Lietuvos Respublikos bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose ir aukštosiose mokyklose, kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje yra mokykla, administraciją. Asmenys, besimokantys ar studijuojantys užsienio valstybės bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose ar aukštosiose mokyklose (toliau – užsienio valstybės mokymo įstaiga), dėl globos (rūpybos) išmokos kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka yra deklaravę gyvenamąją vietą arba yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, administraciją. Jeigu iki išvykstant mokytis ar studijuoti į užsienio valstybės mokymo įstaigą asmenų gyvenamoji vieta nebuvo deklaruota ir jie nebuvo įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje jie iki išvykimo faktiškai gyveno, administraciją.

Vaiko tėvų įgalioti asmenys dėl išmokų kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje vaiko tėvas ar motina Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka deklaruoja gyvenamąją vietą arba yra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, administraciją, o jeigu nė vienas iš vaiko tėvų nedeklaravęs gyvenamosios vietos arba nėra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, – į savivaldybės, kurios teritorijoje yra deklaruota vaiko gyvenamoji vieta arba jis yra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, administraciją. Jeigu vaiko gyvenamoji vieta nedeklaruota arba jis neįtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, dėl išmokų vaiko tėvų įgalioti asmenys kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje yra faktinė vaiko gyvenamoji vieta, administraciją.

Asmenys, kuriems, vadovaujantis Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentais, turi būti taikomas Išmokų vaikams įstatymas, jeigu nė vienas iš vaiko tėvų ir vaikas nedeklaravę gyvenamosios vietos arba nėra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą bei faktiškai negyvena Lietuvos Respublikoje, dėl išmokų kreipiasi į savivaldybės, kurioje vienas iš tėvų dirba, administraciją.

Asmenų, Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka nedeklaravusių gyvenamosios vietos ir neįtrauktų į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, faktinė gyvenamoji vieta nustatoma vadovaujantis asmens, pateikusio prašymą gauti išmoką (toliau – pareiškėjas), pateikta informacija ir duomenimis, taip pat valstybės, žinybiniuose registruose arba valstybės, savivaldybių informacinėse sistemose esančiais duomenimis, pagrindžiančiais asmenų ekonominius, socialinius ar asmeninius interesus toje savivaldybėje. Tais atvejais, kai, įvertinus pareiškėjo pateiktą informaciją ir duomenis apie faktinę gyvenamąją vietą, paaiškėja, kad jie netikslūs ar klaidingi, ir (ar) valstybės, žinybiniuose registruose arba valstybės, savivaldybių informacinėse sistemose nėra duomenų apie pareiškėją, faktinė gyvenamoji vieta patikrinama savivaldybės administracijos socialinių darbuotojų ir (ar) kitų savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotų savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ar savivaldybės administracijos darbuotojų ir surašomas socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytos formos buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas.“

4. Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8. Kreipimosi dėl išmokos diena laikoma diena, kurią pateiktas prašymas skirti išmoką. Kai kreipiantis dėl išmokos su prašymu pateikiami ne visi reikiami dokumentai, informacija apie trūkstamus dokumentus įrašoma į informacinį lapelį, o šis įteikiamas pareiškėjui. Visi trūkstami dokumentai, reikalingi išmokai skirti, pateikiami ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo prašymo pateikimo dienos. Jeigu pareiškėjas per vieną mėnesį nepateikia reikiamų dokumentų, jo prašymas laikomas nepateiktu. Jei pateikiamas prašymas skirti kelių rūšių išmokas, bet dėl vienos iš jų per vieną mėnesį nuo prašymo pateikimo dienos nepateikiami reikiami dokumentai, prašymas laikomas nepateiktu tik dėl tos išmokos, kuriai skirti trūksta dokumentų.“

5. Pakeisti 10 punktą ir jį išdėstyti taip:

10. Kreipiantis dėl bet kurios Išmokų vaikams įstatyme nustatytos išmokos, būtina pateikti asmens, turinčio teisę gauti išmoką, tapatybę patvirtinantį dokumentą, išskyrus atvejus, kai dėl atitinkamos išmokos skyrimo kreipiamasi elektroniniu būdu, jeigu valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tokios rūšies elektroninė paslauga, ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytos formos prašymą skirti atitinkamą išmoką. Fizinio ar juridinio asmens, turinčio teisę gauti išmoką, įgaliotas asmuo, be reikiamų dokumentų, turi pateikti savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, išskyrus atvejus, kai dėl atitinkamos išmokos skyrimo kreipiamasi elektroniniu būdu, jeigu valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tokios rūšies elektroninė paslauga, ir įgaliojimą.

Kai dėl atitinkamos išmokos skyrimo kreipiasi asmenys, kurie pripažinti ribotai veiksniais šioje srityje, be reikiamų dokumentų, jie turi pateikti savivaldybės administracijai dokumentus, patvirtinančius rūpybos nustatymą ir rūpintojo paskyrimą, bei rūpintojo sutikimą dėl asmens, kuris pripažintas ribotai veiksniu šioje srityje, kreipimosi skirti išmokas.“

6. Pakeisti 11 papunktį ir jį išdėstyti taip:

11. Kreipiantis dėl vienkartinės išmokos gimusiam vaikui paskyrimo, įskaitant atvejus, kai vaikas gimė gyvas, tačiau mirė nesukakęs 3 mėnesių, jeigu duomenų apie vaiko gimimą nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre, būtina pateikti vaiko gimimo faktą patvirtinantį dokumentą, kai vaikui globa (rūpyba) nustatyta šeimoje ar šeimynoje, – dokumentus apie globos (rūpybos) nustatymą ir asmens paskyrimą globėju (rūpintoju), ir (ar) šeimynos registravimo dokumentą. Kreipiantis dėl vienkartinės išmokos įvaikintam vaikui paskyrimo, būtina pateikti įsiteisėjusį teismo sprendimą įvaikinti ir, jeigu duomenų apie vaiko gimimą nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre, vaiko gimimo faktą patvirtinantį dokumentą.“

7. Pakeisti 12.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

12.2. pateikti dirbančių (taip pat savarankiškai dirbančių) pilnamečių vaikų (įvaikių) iki 24 metų, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant laikotarpį nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos) ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje (studentai), įskaitant akademinių atostogų dėl ligos ar nėštumo laikotarpį, kreipimosi mėnesį ir (ar) už laikotarpį, pagal kurį apskaičiuojamos vidutinės bendrai gyvenančių asmenų mėnesio pajamos išmokai gauti, kaip nustatyta Išmokų vaikams įstatymo 17 straipsnio 7 dalyje, gautų pajamų dydį patvirtinančius dokumentus;“.

8. Pripažinti netekusiu galios 14.3 papunktį.

9. Pakeisti 14.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:

14.6. duomenis apie praėjusį iki kreipimosi mėnesį ar kreipimosi mėnesį gautą išlaikymą, jeigu išlaikymas priteistas kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis (pažymą iš įmonės, įstaigos ar organizacijos, kai išlaikymas mokamas iš darbo užmokesčio, pašto perlaidas, kai išlaikymas vaikui gaunamas paštu, ir kita). Jeigu globėjas (rūpintojas) kas mėnesį mokamomis periodinėmis išmokomis priteisto išlaikymo praėjusį mėnesį negavo, jis raštu tai patvirtina prašyme;“.

10. Pakeisti 14.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

14.7. mokymo įstaigos pažymą, kai vaikas (asmuo) mokosi ir yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) bendrojo ugdymo mokyklos, profesinio mokymo įstaigos ar aukštosios mokyklos bendrabutyje arba vaikų socializacijos centre, jeigu šių duomenų nėra valstybės ir žinybiniuose registruose ir valstybės informacinėse sistemose;“.

11. Papildyti Nuostatus 141 punktu ir jį išdėstyti taip:

141. Kreipiantis dėl išmokos įvaikinus vaiką, būtina pateikti:

141.1. vaiko gimimo faktą patvirtinantį dokumentą, jeigu duomenų apie vaiko gimimą nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre;

141.2. įsiteisėjusį teismo sprendimą įvaikinti.“

12. Papildyti 15 punktą 15.3 papunkčiu ir jį išdėstyti taip:

15.3. pateikti gyvenamųjų patalpų nuomos sutartį, įregistruotą viešame registre, jeigu vienkartinė išmoka įsikurti naudojama būsto nuomai. Tais atvejais, kai būstas nuomojamas užsienio valstybėje ar asmenys gyvena mokymosi įstaigos bendrabutyje, būtina pateikti nuomos sutartį (ir) ar kitus dokumentus, patvirtinančius būsto nuomos faktą.“

13. Pakeisti 17.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

17.2. mokymo įstaigos pažymą, patvirtinančią, kad asmuo mokosi pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal dieninę ar nuolatinę studijų formą, doktorantūroje ar rezidentūroje, arba, baigus mokslus ar studijas, mokymosi ir (ar) kvalifikacijos pasiekimus įteisinantį dokumentą. Šių dokumentų pateikti nereikia, jeigu duomenys apie mokymąsi yra valstybės ir žinybiniuose registruose arba valstybės informacinėse sistemose;“.

14. Pakeisti 21 punktą ir jį išdėstyti taip:

21. Išmokos skiriamos savivaldybės administracijos direktoriaus arba jo įgalioto asmens sprendimu.“

15. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:

22. Jei prašymas dėl atitinkamos išmokos skyrimo pateikiamas elektroniniu būdu, savivaldybės administracija, priėmusi sprendimą dėl atitinkamos išmokos skyrimo ar neskyrimo, informaciją apie priimtą sprendimą tą pačią dieną pateikia elektroninių paslaugų sistemos paslaugos teikimo eigos stebėsenos modulyje.

16. Papildyti 23 punktą 23.9 papunkčiu ir jį išdėstyti taip:

23.9. neįskaitant pagal darbo sutartį arba darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu gautų pajamų, į kurias įskaitomi ir dienpinigiai, butpinigiai, maistpinigiai ir kitos pajamos (asmenų iki 18 metų pajamos neįskaitomos), dalies pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsnio 2 dalį.“

17. Pakeisti 27 punktą ir jį išdėstyti taip:

27. Savivaldybės administracija, priėmusi sprendimą skirti išmokas:

27.1. jas moka, iki atsiranda aplinkybės, turinčios įtakos išmokos dydžio pasikeitimui, išmokos mokėjimo sustabdymui ar nutraukimui;

27.2. skiria ir moka išmoką vaikui, nustatytą Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 1 dalyje, iki vaikui sukaks 18 metų. Pasibaigus paskirtos išmokos vaikui mokėjimo laikotarpiui, jeigu vyresnis kaip 18 metų asmuo ir toliau mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), dėl tolesnio išmokos vaikui skyrimo asmuo turi teisę kreiptis per Išmokų vaikams įstatymo 18 straipsnio 2 dalyje nustatytą terminą ir pateikti dokumentus, nurodytus Nuostatų III skyriuje;

27.3. papildomai skiria ir moka išmoką vaikui, nustatytą Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 1 punkte, 12 mėnesių arba trumpesnį laikotarpį, jeigu vaikas sukanka Išmokų vaikams įstatymo nustatytą amžių, iki kurio gali būti mokama išmoka, arba ši išmoka pradedama mokėti ir kitam tų pačių bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui, suvienodinant jau mokamos ir kitam vaikui skiriamos išmokos mokėjimo laikotarpį. Pasibaigus papildomai paskirtos išmokos vaikui mokėjimo laikotarpiui, dėl tolesnio išmokos vaikui skyrimo asmuo turi teisę kreiptis per Išmokų vaikams įstatymo 18 straipsnio 2 dalyje nustatytą terminą ir pateikti dokumentus, nurodytus Nuostatų
III skyriuje;

27.4. papildomai skiria ir moka išmoką vaikui, nustatytą Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 2 punkte, kol ne mažiau kaip trys bendrai gyvenančių asmenų vaikai įskaitomi į bendrai gyvenančių asmenų sudėtį pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 2 straipsnio 2 dalį. Išmokos vaikui, paskirtos pagal Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 2 punktą, kai vaikui sukanka 2 metai, mokėjimo laikotarpiui pasibaigus, sprendimą skirti ir mokėti priklausančią išmoką savivaldybės administracija priima be atskiro tėvų (įtėvių) ar globėjų (rūpintojų) prašymo ir išmokos dydis perskaičiuojamas, suvienodinant išmokos mokėjimo laikotarpį su jau paskirtos ir kitiems bendrai gyvenančių asmenų vaikams mokamos išmokos mokėjimo laikotarpiu. Papildomai skiriant išmoką vaikui, nustatytą Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 2 punkte, bendrai gyvenančių asmenų pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, neturintys teisės į išmoką, bet esantys bendrai gyvenančių asmenų sudėtyje pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 2 straipsnio 2 dalį, įskaitomi į bendrai gyvenančių asmenų auginamų vaikų skaičių;

27.5. išmoką vaikui skiria ir moka vienam iš vaiką auginančių tėvų (ar turimam vieninteliam iš tėvų) (įtėvių), bendrai gyvenančių asmenų, globėjui (rūpintojui) ar pilnamečiam vaikui. Jei bendrai gyvenantys asmenys turi teisę į papildomai skiriamą išmoką vaikui, nustatytą Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 1 ar 2 punkte, prašymą dėl išmokos skyrimo turi pateikti vienas iš bendrai gyvenančių asmenų;

27.6. sustabdo išmokos mokėjimą, jeigu nepateikiama Nuostatų 12.1, 14.7 ir 14.9 papunkčiuose nurodyta pažyma, kai šių duomenų nėra valstybės ir žinybiniuose registruose ir valstybės informacinėse sistemose, iki pažyma bus pateikta;

27.7. globos (rūpybos) išmoką moka šeimynai, globos centrui ar socialinės globos įstaigai, jeigu besimokantis vyresnis negu 18 metų asmuo lieka gyventi ir yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) šeimynoje, globos centre ar socialinės globos įstaigoje, kurioje iki pilnametystės jam buvo nustatyta globa (rūpyba);

27.8. turi teisę pagal Išmokų vaikams įstatymo 24 straipsnį apklausti asmenis, kurie kreipiasi dėl išmokų ir (ar) kurie jas gauna, tikrinti jų pateiktus dokumentus ir reikalauti papildomos informacijos, įrodančios teisę gauti išmokas, neskirti šių išmokų, sustabdyti arba nutraukti jų mokėjimą, jeigu gavėjas nepateikia visos ir teisingos informacijos, įrodančios asmens teisę gauti įstatymo nustatytas išmokas, ir nevykdo kitų Išmokų vaikams įstatymo
22 straipsnyje nustatytų pareigų;

27.9. išskaičiuoja iš pagal Išmokų vaikams įstatymą mokamų išmokų dėl gavėjo kaltės permokėtą išmokos sumą, kol ji bus visa išskaičiuota. Jeigu išmokos mokėjimas nutraukiamas, o visa permokėta išmokos suma negrąžinta arba neišskaičiuota, išmokos gavėjas bei savivaldybės administracija susitaria ir sudaro sutartį dėl permokėtos išmokos sumos grąžinimo, o nesusitarus negrąžinta ar neišskaičiuota permokėta išmokos suma išieškoma teismo tvarka, jeigu, įvertinus savivaldybės administracijos specialistų, atliekančių veiksmus dėl išmokos permokos išieškojimo teismo tvarka, darbo valandinį įkainį, veiksmams atlikti skiriamą darbo laiko trukmę ir su šiais veiksmais susijusias kitas išmokų vaikams administravimo išlaidas, su išieškojimu susijusios administravimo išlaidos neviršija išieškotinos sumos;

27.10. duomenis apie išmokų gavėjus, jiems paskirtas ir išmokėtas išmokas privalo registruoti SPIS.“

18. Pakeisti 29 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

29. Jeigu vaikas (asmuo) išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) bendrojo ugdymo mokyklos, profesinio mokymo įstaigos ar aukštosios mokyklos bendrabutyje arba vaikų socializacijos centre ir gauna našlaičių pensiją ir (arba) vaikui išlaikyti kas mėnesį mokamą periodinę išmoką, jam mokama globos (rūpybos) išmoka, lygi skirtumui tarp 2 bazinių socialinių išmokų dydžių bei gaunamos našlaičių pensijos ir (arba) vaikui išlaikyti kas mėnesį mokamos periodinės išmokos dydžio.“

19. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Asmenims, patiriantiems socialinę riziką, išmokos teikiamos savivaldybių tarybų nustatyta tvarka.“

20. Pakeisti 34 punktą ir jį išdėstyti taip:

34. Išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai, išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, išmoka vaikui, išmoka privalomosios pradinės karo tarnybos kario vaikui, globos (rūpybos) išmoka, išmoka įvaikinus vaiką ir globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas skiriami ir mokami nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų išmokai skirti pateikimo savivaldybės administracijai dienos, o jeigu prašymo ir visų reikiamų dokumentų pateikimo diena nesutampa, – nuo prašymo skirti išmoką pateikimo savivaldybės administracijai dienos.“

21. Pakeisti 37 punktą ir jį išdėstyti taip:

37. Išmoka pervedama per Lietuvos Respublikoje, kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje ar Europos ekonominės erdvės valstybėje įregistruotą kredito įstaigą ar kitą mokėjimo paslaugų teikėją į pareiškėjo nurodytą asmeninę, šeimynos, globos centro, socialinės globos įstaigos ar vaiko vardu atidarytą sąskaitą. Išmokų gavėjams, gyvenantiems Lietuvos Respublikos teritorijoje, išmokos gali būti išmokamos savivaldybių administracijų Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka parinktose mokėjimo įstaigose (jų padaliniuose). Išmoka gali būti mokama per savivaldybės kasą. Išmokos gavimo būdą, išskyrus atvejus, nurodytus Išmokų vaikams įstatymo 19 straipsnyje ir 24 straipsnio 3 punkte, pasirenka jos gavėjas, jo įgaliotas asmuo, taip pat neveiksnaus ar ribotai veiksnaus šioje srityje asmens globėjas ar rūpintojas, vienas iš asmens, kuriam paskirta išmoka, tėvų (įtėvių), globėjas ar rūpintojas.

22. Pakeisti 39 punktą ir jį išdėstyti taip:

39. Jeigu išmokos gavėjas, gaunantis periodinę išmoką, persikelia gyventi į kitą savivaldybę, išmokos mokėjimas ankstesnėje savivaldybėje nutraukiamas nuo mėnesio, kurį asmuo pakeitė gyvenamąją vietą, paskutinės dienos. Jeigu pareiškėjo gyvenamoji vieta pasikeitė ir jis dėl išmokų ankstesnėje savivaldybėje nesikreipė, išmokas už praėjusį laikotarpį, kai asmuo turi teisę jas gauti, moka ta savivaldybė, kurioje asmuo kreipimosi dėl išmokų metu yra deklaravęs gyvenamąją vietą arba įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, o asmeniui, nedeklaravusiam gyvenamosios vietos ir neįtrauktam į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, – savivaldybė, kurioje asmuo faktiškai gyvena. Pasikeitus globėjui (rūpintojui), už praėjusį laikotarpį priklausančios neišmokėtos išmokos išmokamos toje savivaldybėje, kurioje jos buvo paskirtos.“

23. Pripažinti netekusiu galios 41 punktą.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                                    Saulius Skvernelis

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras                                                          Linas Kukuraitis