LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

 

statutas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO STATUTO NR. I-399 26, 40, 44, 93, 141, 151, 153 IR 156 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

 

2022 m. gegužės 26 d. Nr. XIV-1127

Vilnius

 

 

 

 

1 straipsnis. 26 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 26 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Ne mažiau kaip 2 Seimo nariai, neįsiregistravę į frakcijas, pripažįstami vienos mišrios Seimo narių grupės nariais. Mišri Seimo narių grupė, kurią sudaro ne mažiau kaip 7 Seimo nariai, turi visas šiame statute nustatytas frakcijos teises. Jeigu mišrią Seimo narių grupę sudaro mažiau kaip 7 Seimo nariai, ji turi šiame statute frakcijai nustatytas teises, išskyrus šio statuto 153 straipsnio 5 ir 7 dalyse, 161 straipsnio 1 ir 2 dalyse ir 192 straipsnio 4 dalyje nurodytas teises.“

 

2 straipsnis. 40 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 40 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Seimo mažuma yra laikoma opozicinės bei kitos Seimo daugumai nepriklausančios frakcijos, mišri Seimo narių grupė, o tais atvejais, kai jokiai Seimo frakcijai nepriklauso tik vienas Seimo narys ir dėl to nesusidaro mišri Seimo narių grupė, – ir Seimo narys, neįsiregistravęs į jokią frakciją.“

 

3 straipsnis. 44 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 44 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

5. Po to Seniūnų sueiga patvirtina visuose komitetuose frakcijų ir mišrios Seimo narių grupės atstovavimo normas laikydamasi proporcinio jų atstovavimo principo. Kai mišri Seimo narių grupė nesusidaro, dėl Seimo nario, neįsiregistravusio į jokią frakciją, dalyvavimo komitetų darbe sprendžiama Seniūnų sueigoje, atsižvelgus į šio Seimo nario pageidavimą.“

 

4 straipsnis. 93 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 93 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Seimo Pirmininkas kartu su Seimo Pirmininko pavaduotojais pagal patvirtintą savaitės posėdžių darbotvarkę sudaro detalų kiekvienos posėdžių dienos darbotvarkės projektą, kuriame kiekvienam klausimui atskirai turi būti nurodytas pranešėjas, svarstymo ir (arba) balsavimo laikotarpis. Seimo rytiniame ir vakariniame posėdžiuose skiriama po vieną ar du tokius laikotarpius.“

 

5 straipsnis. 141 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 141 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Posėdžio pirmininkas paklausia, ar yra norinčių kalbėti dėl balsavimo motyvų. Dėl balsavimo motyvų kalbama šio statuto 107 straipsnyje nustatyta tvarka. Dėl pateikto projekto balsuojama Seimo posėdžio darbotvarkėje numatytu balsavimo laikotarpiu.“

 

6 straipsnis. 151 straipsnio pakeitimas

Papildyti 151 straipsnį 5 dalimi:

5. Kai yra norinčių kalbėti dėl balsavimo motyvų, dėl jų kalbama šio statuto 107 straipsnyje nustatyta tvarka. Šiame straipsnyje nurodyti balsavimai vyksta Seimo posėdžio darbotvarkėje numatytu balsavimo laikotarpiu.“

 

7 straipsnis. 153 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 153 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

153 straipsnis. Seimo sprendimai po įstatymo projekto svarstymo Seimo posėdyje

1. Po svarstymo Seimas nusprendžia, ar:

1) pritarti komiteto pateiktam įstatymo projektui su Seimo posėdžio metu priimtomis pataisomis ir paskirti įstatymo priėmimo datą ne anksčiau kaip po 2 darbo dienų;

2) paskelbti projektą visuomenei svarstyti. Šiuo atveju procedūra kartojama nuo svarstymo pagrindiniame komitete;

3) grąžinti projektą pagrindiniam komitetui patobulinti. Šiuo atveju kartu turi būti priimtas Seimo protokolinis nutarimas, kuriame turi būti suformuluotos pagrindinės nuostatos, ką pagrindinis komitetas turi projekte pataisyti. Šio protokolinio nutarimo projektą turi pateikti Seimo narys, teikiantis siūlymą grąžinti projektą pagrindiniam komitetui patobulinti. Šiuo atveju procedūra kartojama nuo svarstymo pagrindiniame komitete. Toks sprendimas svarstant projektą gali būti priimtas tik vieną kartą;

4) daryti projekto svarstymo pertrauką, jeigu svarstyti nebaigiama tame pačiame posėdyje arba jeigu paaiškėja, kad Seimo nariams reikia papildomos informacijos įstatymui svarstyti, arba šio statuto 109 straipsnyje nustatyta tvarka;

5) grąžinti iniciatoriams projektą tobulinti iš esmės. Šiuo atveju įstatymo projekto svarstymo procedūra kartojama nuo pateikimo Seimo posėdyje;

6) atmesti projektą ir prireikus pavesti parengti naują.

2. Jeigu Seimas po svarstymo nusprendė pritarti įstatymo projektui ir iki jo priėmimo Seimo posėdyje dienos Seimas apsvarsto kitą to paties įstatymo pakeitimo įstatymo projektą ir jam pritaria, Seimas gali pasiūlyti konkrečiam komitetui šiuos įstatymo projektus sujungti į vieną įstatymo projektą ir jį pateikti Seimui priimti.“

 

8 straipsnis. 156 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 156 straipsnio 8 dalį ir ją išdėstyti taip:

8. Kai balsuojama dėl įstatymo projekto priėmimo, dėl balsavimo motyvų kalbama šio statuto 107 straipsnyje nustatyta tvarka. Dėl pataisos ar papildymo kalbėjęs jų autorius nebegali kalbėti dėl balsavimo motyvų.“

2. Papildyti 156 straipsnį 9 dalimi:

9. Dėl įstatymo projekto priėmimo metu svarstomų pasiūlymų, straipsnių priėmimo ir viso įstatymo projekto priėmimo balsuojama Seimo posėdžio darbotvarkėje numatytu balsavimo laikotarpiu.“

 

 

 

Seimo Pirmininkė                                                                                      Viktorija Čmilytė-Nielsen