Mherbas

 

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2017 m. vasario 27 d. Nr. 1-33

Marijampolė

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 37 punktu ir 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, Marijampolės savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Prekybos ir paslaugų teikimo Marijampolės savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Marijampolės savivaldybės tarybos 2015 m. spalio 26 d. sprendimo Nr. 1-170 „Dėl Prekybos Marijampolės savivaldybės viešosiose vietose taisyklių patvirtinimo“ 1 punktą.

 

 

 

Savivaldybės mero pavaduotoja,

atliekanti mero pareigas                                                                                              Irena Lunskienė


 

PATVIRTINTA

Marijampolės savivaldybės tarybos

2017 m. vasario 27 d.

sprendimu Nr. 1-33

 

PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TVARKOS APRAŠAS

 

I  SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Aprašas nustato bendruosius mažmeninės prekybos (pardavimo) ir paslaugų teikimo Marijampolės savivaldybės viešosiose vietose reikalavimus, šio Tvarkos aprašo laikymosi kontrolę ir asmenų, prekiaujančių, teikiančių paslaugas viešosiose vietose, atsakomybę.

2. Prekybos ir paslaugų teikimo Marijampolės savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) parengtas vadovaujantis Mažmeninės prekybos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 „Dėl Mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo“, Prekybos savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešosiose vietose rekomendacijų aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 3D-357 „Dėl Prekybos savo gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešose vietose rekomendacijų aprašo“, Pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. sausio 30 d. įsakymu Nr.A1-45 „Dėl pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisyklių patvirtinimo“.

3. Aprašas netaikomos prekybai ir paslaugų teikimui iš statinių, kurie yra įregistruoti Nekilnojamojo turto registre, ir asmenims, prekiaujantiems ir teikiantiems paslaugas nuosavybės teise priklausančiose ar nuomojamose teritorijose.

4. Pagrindinės šiame Apraše vartojamos sąvokos:

Viešoji vieta – savivaldybės teritorijoje esanti savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (gatvės, aikštės, skverai, parkai, pėsčiųjų takai, paplūdimiai ir kitos žmonių susibūrimo vietos), kuriame vykdoma prekyba  arba teikiamos paslaugos iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, prekybai pritaikytų automobilių ar automobilių priekabų,  nestacionarių viešojo maitinimo įmonių (lauko kavinių).

Prekyba ir paslaugų teikimas viešosiose vietose – veikla, susijusi su prekių pirkimu-pardavimu, paslaugų teikimu (nuomos, buities, taksofonų, nesudėtingų atrakcionų ir kt.), gamyba bei vartojimu iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, prekybai pritaikytų automobilių ar automobilių priekabų, nestacionariose viešojo maitinimo įmonėse (lauko kavinėse), prie veikiančių stacionarių viešojo maitinimo įmonių (aptarnavimo vietų išplėtimas prie stacionarių viešojo maitinimo įmonių, neįruošiant atskirų prekybos vietų).

Paslauga – atlygintina veikla arba (ir) jos rezultatas, kuriais siūloma tenkinti ar yra tenkinamas konkretus vartotojo poreikis.

Paslaugos teikėjas –fizinis ar juridinis asmuo, nustatyta tvarka įregistravęs savo veiklą ir teikiantis paslaugas vartotojams.

Pardavėjas – fizinis ar juridinis asmuo, kuris siūlo ir parduoda prekes vartotojams.

Laikinieji prekybos ir paslaugų teikimo įrenginiai – sukomplektuoti lauke pastatyti įrenginiai (prekystaliai, vežimėliai, stalai, gėlinės, kėdės, skėčiai, tvorelės, pakylos ir pan.), skirti prekybai ir paslaugų teikimui, arba judanti tam tikru nustatytu maršrutu įranga (karietos, vaikiški automobiliai ir kt.).

Kioskas – pagal suderintą su Savivaldybės vyriausiuoju architektu  projektą` lauke pastatyta be pamatų ir prekybos salės laikina patalpa, kuri gali būti nukelta arba išmontuota ir iš kurios prekės parduodamos pro langelį (prieangis prie langelio prekybos sale nelaikomas).

Paviljonas - įvairios paskirties lengvų konstrukcijų pastatas, kurio dalis ar visos sienos įstiklintos ir kuris yra atskiras statinys ar priestatas prie kito pastato, tačiau turintis atskirą įėjimą ir atskirą stogą.

Nestacionari viešojo maitinimo įmonė (lauko kavinė) – lauke įrengtas laikinas nesudėtingų lengvų konstrukcijų statinys be pamatų arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, pakylos, gėlinės ir kt.), kuri skirta viešojo maitinimo paslaugoms teikti.

Aptarnavimo vietų išplėtimas prie stacionarių viešojo maitinimo įmonių - sukomplektuotas laikinas statinys be atskiros prekybos vietos, skirtas aptarnauti stacionarios viešojo maitinimo įmonės lankytojus.

Nesudėtingas atrakcionas - nesudėtingas pramoginis įrenginys, nepriskiriamas potencialiai pavojingiems įrenginiams (pripučiamas atrakcionas, batutas, elektromobilis, žaidimų aikštelė ir pan.).

Pramoginis įrenginys - mechaninis įrenginys, skirtas viešai naudoti asmenims (toliau- keleiviams) linksminti jais pramogaujant, kai keičiama jų padėtis erdvėje.

Pramoginio įrenginio savininkas - fizinis ar juridinis asmuo, kuriam pramoginis įrenginys priklauso nuosavybės teise, arba pramoginio įrenginio valdytojas, kuris valdo ar naudoja šį įrenginį bei juo disponuoja turto patikėjimo teise.

Operatorius - savininko paskirtas asmuo, valdantis pramoginį įrenginį ir jį visada prižiūrintis, kai jis skirtas viešai naudoti.

Leidimas prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose (toliau- Leidimas) - dokumentas, asmeniui suteikiantis teisę verstis mažmenine prekyba ar teikti paslaugas konkrečioje Marijampolės savivaldybės teritorijos viešojoje vietoje.

5. Aprašas yra privalomas Marijampolės savivaldybės viešosiose vietose prekiaujantiems ir teikiantiems paslaugas juridiniams ir fiziniams asmenims.

 

II  SKYRIUS

MAŽMENINĖS PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO VIEŠOSIOSE VIETOSE BŪDAI

 

6. Mažmeninės prekybos viešosiose vietose būdai yra šie:

6.1. prekyba nuo (iš) laikinųjų prekybos įrenginių. Prekybai iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių priskiriama prekių ekspozicijos šalia stacionaraus prekybos pastato įrengimas. Prekybos iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių vienai vietai skiriama ne daugiau kaip 3 kv. m. ploto;

6.2. prekyba iš kioskų, paviljonuose;

6.3. prekyba iš prekybai įrengtų specializuotų automobilių, prekyba iš automobilių ar jų priekabų;

6.4. prekyba lauko kavinėse. Prekybai lauko kavinėse priskiriama aptarnavimo vietų išplėtimas prie stacionarių viešojo maitinimo įmonių ir nestacionarios laikinos lauko kavinės;

6.5. prekyba renginių metu. Prekybos teikimo vietą ir plotą renginio metu nustato renginio organizatorius.

7. Paslaugų teikimo viešosiose vietose būdai yra šie:

7.1. paslaugų teikimas nuo (iš) laikinųjų įrenginių. Vienai paslaugų teikimo vietai  iš (nuo) laikinųjų įrenginių skiriama ne daugiau kaip 3 kv. m. ploto;

7.2. paslaugų teikimas iš kioskų, paviljonuose;

7.3. paslaugų teikimas renginių metu. Paslaugų teikimo vietą ir plotą renginio metu nustato renginio organizatorius.

7.4. piešimo, fotografavimo, svėrimo, batų valymo ir pan., nuomos (dviračių, riedučių, valčių ir pan.), taksofonų, pasivažinėjimo kinkomuoju transportu paslauga, nesudėtingų atrakcionų paslaugos, pramoginiais įrenginiais teikiamos paslaugos. Paslaugų teikimo plotas nustatomas paslaugų vietos plane (schemoje).

 

 

 

III  SKYRIUS

LEIDIMŲ IŠDAVIMO TVARKA

8. Fizinis ar juridinis asmuo (toliau- Asmuo), norintis gauti leidimą Marijampolės savivaldybės viešosiose vietose prekiauti ir (ar) teikti paslaugas Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriui pateikia paraišką (1 priedas). Paraiška gali būti teikiama popierine forma ar elektroninėmis priemonėmis.

8.1. Teikiant paraišką popierine forma nurodoma:

8.1.1. juridinio asmens - pavadinimas, buveinė, kodas, atsakingo asmens vardas ir pavardė, telefono numeris, elektroninis paštas; fizinio asmens - vardas, pavardė, adresas, telefonas, elektroninis paštas; verslo liudijimo numeris; parduodamų prekių ir (ar) paslaugų asortimentas (rūšis); prekybos ir (ar) paslaugų teikimo vietos adresas; prekybos ir (ar) paslaugų teikimo būdas ir užimamas prekybos plotas (kv. m.); prekybos ir (ar) paslaugų teikimo laikotarpis;

8.1.2. kartu su paraiška pateikiami dokumentai:

8.1.2.1. individualios veiklos vykdymo pažymos kopiją. Jeigu fizinis asmuo pageidauja prekiauti tik nuosavybės teise arba nuomos (panaudos) sutarties pagrindu valdomame žemės sklype išauginta žemės ūkio produkcija, jis privalo pateikti dokumento, patvirtinančio teisę į turimą žemę, kopiją, jeigu jis yra tos žemės savininkas, arba sutartinius santykius įteisinančio dokumento kopiją, jeigu jis naudojasi ne jam nuosavybės teise priklausančiu žemės sklypu;

8.1.2.2 bityno paso kopiją (prekiaujant medumi);

8.1.2.3. gyvūną identifikuojančio dokumento kopiją (teikiant pasivažinėjimo kinkomuoju transportu paslaugą);

8.1.2.4. galiojančią kiosko (paviljono) vietos plano (schemos) ir kiosko (paviljono) projekto arba fotonuotraukos kopiją;

8.1.2.5. sutartinius santykius įteisinantį dokumentą, jeigu kioske (paviljone) veiklą numato vykdyti ne kiosko (paviljono) savininkas;

8.1.2.6. galiojančią lauko kavinės vietos plano (schemos) ir lauko kavinės įrenginių projekto kopiją;

8.1.2.7 pramoginių įrenginių išdėstymo supaprastintą projektą (teikiant paslaugas pramoginiais įrenginiais), kurį sudaro:

8.1.2.7.1. aiškinamasis raštas;

8.1.2.7.2. pramoginių įrenginių išdėstymo planas topografiniame plane su pažymėtomis jų išdėstymo vietomis;

8.1.2.7.3. pramoginių įrenginių vaizdai (brėžiniai) su išmatavimais;

8.1.2.7.4. vizualinė informacija (įrenginių foto nuotraukos);

8.1.2.7.5. veiklos civilinės atsakomybės draudimo poliso kopija, galiojanti iki leidimo teikti paslaugas pramoginiais įrenginiais viešosiose vietose galiojimo pabaigos.

8.1.2.8. dokumentas, patvirtinantis būtiną elektros energijos tiekimo užtikrinimą;

8.1.2.9. jeigu prašoma išduoti leidimą teikti paslaugas pramoginiais įrenginiais, įrašytais į Potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registrą, papildomai pateikiama:

8.1.2.9.1 potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registro pažyma;

8.1.2.9.2. atrakcionams valdyti savininko paskirto operatoriaus pareiginė instrukcija, kurioje numatomos jo funkcijos, pareigos, atsakomybė.

8.1.2.10. vietinės rinkliavos sumokėjimą patvirtinančio dokumento originalą ir (ar) jo kopiją.

8.2. Procedūros, susijusios su paraiška išduoti Leidimą prekiauti (teikti paslaugas) viešosiose vietose ir kartu teiktinų dokumentų pateikimu, Leidimo išdavimu, gali būti atliekamos elektroninėmis priemonėmis. Kai minėtos procedūros atliekamos per Valstybinės informacinių išteklių sąveikumo platformą, naudojami Gyventojų registro, Juridinių asmenų registro, Valstybinės mokesčių inspekcijos integruotos mokesčių informacinės sistemos duomenys. Teikiant paraišką elektroninėmis priemonėmis pridedami dokumentai taip pat  pateikiami elektroninėje formoje, t. y. tiesiogiai suformuoti elektroninėmis priemonėmis arba pateikiant nuskaitytus originalius dokumentus.

9. Asmuo, norintis gauti leidimą prekiauti ir (ar) teikti paslaugas Marijampolės savivaldybėje renginių metu Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriui pateikia paraišką (2 priedas). Paraiška gali būti teikiama popierine forma ar elektroninėmis priemonėmis.

9.1.Teikiant paraišką popierine forma:

9.1.1. paraiškoje nurodoma: juridinio asmens - pavadinimas, buveinė, kodas, atsakingo asmens vardas ir pavardė, telefono numeris, elektroninis paštas; fizinio asmens vardas, pavardė, adresas, telefonas, elektroninis paštas; verslo liudijimo numeris; renginio pavadinimas, renginio vieta (adresas), renginio data; prekybos įranga  bei pageidaujamas prekybos plotas (kvadratiniais metrais); prekių asortimentas (paslaugos rūšis); prekybos laikas; renginio organizatorius;

9.1.2. kartu su paraiška pateikiami dokumentai nurodyti 8.1.2.1 – 8.1.2.10 punktuose.

9.2. Procedūros, susijusios su paraiška išduoti Leidimą prekiauti (teikti paslaugas) renginio metu ir kartu teiktinų dokumentų pateikimu, Leidimo išdavimu, gali būti atliekamos ir elektroninėmis priemonėmis. Kai minėtos procedūros atliekamos per Valstybinės informacinių išteklių sąveikumo  platformą, naudojami Gyventojų registro, Juridinių asmenų registro, Valstybinės mokesčių inspekcijos integruotos mokesčių informacinės sistemos duomenys. Teikiant paraišką elektroninėmis priemonėmis pridedami dokumentai taip pat  pateikiami elektroninėje formoje, t. y. tiesiogiai suformuoti elektroninėmis priemonėmis arba pateikiant nuskaitytus originalius dokumentus.

10. Prekiaujant ir (ar) teikiant paslaugas renginio metu turi būti pateiktas renginio organizatoriaus sutikimas. Renginio organizatoriaus sutikimo pateikti nereikia, jeigu renginio organizatorius yra Marijampolės savivaldybės administracija.

11. Asmenys, prekiaujantys maisto prekėmis, privalo turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą.

12. Pateikti dokumentai Leidimui gauti registruojami Savivaldybės dokumentų valdymo sistemoje.

13. Pateiktų leidimui gauti dokumentų kopijos turi būti tinkamai patvirtintos. Kai paraiška ir dokumentai pateikiami elektroninėmis priemonėmis, gali būti pateikiamos skaitmeninės dokumentų kopijos.

14. Už pateiktų duomenų ir dokumentų teisingumą atsako dokumentus leidimui gauti pateikęs asmuo.

15. Asmuo, norintis gauti leidimą prekiauti ir (ar) teikti paslaugas viešojoje vietoje, ne anksčiau kaip prieš 5 darbo dienas iki veiklos pradžios pateikia Administracijos Finansų ir biudžeto departamento Mokesčių administravimo skyriui prašymą ir reikalingus dokumentus.

16. Pasibaigus leidimo galiojimo terminui, jeigu asmuo pageidauja toliau vykdyti veiklą, jis privalo gauti naują leidimą. Norint gauti leidimą tais pačiais kalendoriniais metais prie prašymo pridedami tik galiojančio verslo liudijimo (jeigu veikla vykdoma su verslo liudijimu) kopija ir mokamieji pavedimai ar kvitai, įrodantys, kad sumokėta nustatyta vietinė rinkliava už Leidimo išdavimą.

17. Leidimai išduodami per 5 darbo dienas nuo prašymo ir dokumentų, kurių reikia leidimui išduoti, pateikimo. Jeigu buvo pateikti ne visi dokumentai, terminas skaičiuojamas nuo visų dokumentų pateikimo dienos.

18. Leidimą prekiauti ir (ar) teikti paslaugas viešosiose vietose (3 priedas) ir leidimą prekiauti ir (ar) teikti paslaugas renginio metu (4 priedas) Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius išduoda vienai prekybos ar paslaugų teikimo vietai.

19. Leidimai prekiauti ir (ar) teikti paslaugas iš kioskų ir paviljonuose išduodami 3 mėnesių, 6 mėnesių ir 1 metų laikotarpiui. Leidimai prekiauti ar teikti paslaugas renginio metu išduodami renginio trukmės laikui.

20. Leidimo turėtojas negali savo vardu įgalioti kitų asmenų verstis leidime nurodyta veikla ar pagal sutartį perduoti jiems šios teisės.

21. Asmuo, gavęs leidimą, ant išduoto leidimo kopijos pasirašo, kad gavo leidimą. Leidimo kopija ir pateikti dokumentai teisės aktų nustatyta tvarka saugomi Administracijos Finansų ir biudžeto departamento Mokesčių administravimo skyriuje. Reikalavimas pasirašyti ant leidimo kopijos netaikomas, kai yra išduodamas elektroninės formos leidimas.

22. Leidimas neišduodamas, jeigu:

22.1. asmuo leidimui gauti pateikė ne visus nurodytus dokumentus;

22.2. nepraėjo vieni metai nuo leidimo galiojimo panaikinimo.

23. Leidimo galiojimas panaikinamas, jeigu:

23.1. asmuo pateikia prašymą dėl leidimo galiojimo panaikinimo;

23.2. paaiškėja, kad asmuo leidimui gauti pateikė neteisingus duomenis arba suklastotus dokumentus;

23.3. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba panaikina maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimą;

23.4. leidimo turėtojas įgaliojo kitą asmenį verstis leidime nurodyta veikla arba pagal sutartį perdavė šią teisę.

IV SKYRIUS

REIKALAVIMAI PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO VIETAI

 

24. Laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, prekybai įrengtų specializuotų transporto priemonių, lauko kavinių projektai turi būti parengti ir patvirtinti (suderinti) su Marijampolės savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos departamento vyriausiuoju architektu.

25. Laikinieji prekybos įrenginiai, kioskai, paviljonai, prekybai įrengtos specializuotos transporto priemonės, lauko kavinės, išskyrus renginių metu, įrengiami prekybos ar paslaugų teikimo vietos plane (schemoje) nurodytoje vietoje ir pagal patvirtintą suderintą projektą.

26. Prekybos ar paslaugų teikimo vietoje naudojama įranga turi būti visiškai sukomplektuota, švari, tvarkinga, nesurūdijusi, nesulankstyta, nudažyta. Organizuojant prekybą ar paslaugų teikimą švenčių, masinių renginių metu, renginio organizatorius privalo užtikrinti, kad būtų išlaikyta bendra įrangos forma ir užtikrinta estetinė, vizualinė kokybė.

27. Viešosiose vietose veikiantys prekybos ar paslaugų teikimo objektai privalo turėti suderintą su Marijampolės savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos departamento Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiuoju dailininku ir Marijampolės savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento vyriausiuoju kalbos tvarkytoju iškabą.

28. Reklama ant kioskų, paviljonų ar lauko kavinių įrengiama vadovaujantis Išorinės reklamos įrengimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2013 m. liepos 30 d. įsakymu Nr. 4-670 „Dėl Išorinės reklamos įrengimo taisyklių patvirtinimo ir Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2000 m. gruodžio 1 d. įsakymo Nr.405 „Dėl Išorinės reklamos įrengimo tipinių taisyklių patvirtinimo“ ir jį keitusių įsakymų pripažinimo netekusiais galios“..

29. Draudžiama prekiauti nuo dėžių, turėklų, atramų, grindinio ir panašiai.

30. Prekės ir jų atsargos turi būti laikomos tik prekybos įrangoje.

31. Prekybos ar paslaugų teikimo vietoje privalo būti iškaba, kurioje nurodytas juridinio asmens pavadinimas arba fizinio asmens vardas, pavardė ir individualios veiklos vykdymo pažymos arba verslo liudijimo numeris. Asmenys, kuriems verslo liudijimas ar individualios veiklos vykdymo pažyma nėra privalomi, iškaboje nurodo savo vardą ir pavardę. Šie duomenys iškaboje nurodomi pardavėjo ar paslaugų teikėjo pasirinktu būdu, tačiau jie turi būti aiškiai matomi pirkėjui ar paslaugos gavėjui.

32. Prekybos ar paslaugos teikimo vieta negali trukdyti eismui, ji turi būti valoma, švari ir tvarkinga. Prekybos vietoje privalo būti šiukšlių dėžė. Jeigu prekiaujama iš kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar automobilių priekabų, laikinose lauko kavinėse, būtina sudaryti sutartį su atliekas tvarkančia įmone.

33. Poilsio vietose ir paplūdimiuose bei jų prieigose galima prekiauti ir (ar) teikti paslaugas, įrengiant nestacionariąsias viešojo maitinimo vietas (nestacionarias lauko kavines), poilsiui ir sportui skirtą įrangą (skėčius nuo saulės, gultus, plaukiojimui ar nardymui skirtą inventorių, dviračius, vandens dviračius, motociklus ir t. t.).

34. Teikiant kinkomojo transporto (pasivažinėjimo) paslaugą, būtina valyti, tvarkyti dezinfekuoti ekipažų stovėjimo vietas. Arkliai turi būti švarūs, sveiki, pakaustyti pasagomis, negadinančiomis asfalto ar kitos kelio dangos.

 

V  SKYRIUS

PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO REGLAMENTAVIMAS IR APRIBOJIMAI

 

35. Juridiniai ar fiziniai asmenys prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės viešosiose vietose gali tik turėdami Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus išduotą leidimą. Už leidimo išdavimą mokama Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta vietinė rinkliava.

36. Pasibaigus Leidimo, išduoto pagal 6.3. ir 6.4. punktuose nurodytą prekybos ir (ar) paslaugų teikimo būdą, galiojimo laikui, per 15 kalendorinių dienų nuo Leidimo galiojimo pasibaigimo dienos prekybai ir (ar) paslaugų teikimui  įrengti specializuoti automobiliai, lauko kavinė (priskiriama aptarnavimo vietų išplėtimas prie stacionarių viešojo maitinimo įmonių) privalo būti pašalinti. Neįvykdžius minėto reikalavimo prekybai įrengtų specializuotų automobilių, lauko kavinės (priskiriama aptarnavimo vietų išplėtimas prie stacionarių viešojo maitinimo įmonių) nukėlimą, išvežimą ir saugojimą organizuoja Savivaldybės administracija, o Savivaldybės administracijos patirtas išlaidas apmoka asmuo, kuriam buvo išduotas Leidimas.

37. Pasibaigus  Leidimo, išduoto pagal 6.2. ir 7.2 punktą  nurodytą  prekybos ir (ar) paslaugų teikimo būdą, galiojimo laikui, jeigu daugiau nebus vykdoma veikla, kiosko (paviljono) savininkas privalo jį nukelti ir sutvarkyti teritoriją. Neįvykdžius šio reikalavimo kiosko  (paviljono) nukėlimą, išvežimą ir saugojimą organizuoja Savivaldybės administracija, o Savivaldybės administracijos patirtas išlaidas apmoka asmuo, kuriam buvo išduotas Leidimas.

38. Išdavus leidimą pagal 6.1 , 7.1. ir 6.6 punktą nurodytą prekybos ir (ar) paslaugų teikimo būdą, asmenys privalo kiekvieną dieną, baigę darbą paskirtoje vietoje, išardyti ir išsivežti laikinus prekybos ir (ar) paslaugų teikimo įrenginius (išskyrus taksofonus, nesudėtinus atrakcionus, pramoginius įrenginius). Jeigu įrenginiai nepašalinami, laikinų prekybos ir (ar) paslaugų teikimo įrenginių nukėlimą, išvežimą ir saugojimą organizuoja Savivaldybės administracija. Savivaldybės administracijos patirtas išlaidas apmoka asmuo, kuriam buvo išduotas Leidimas.

39. Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytose viešosiose vietose leidžiama teikti viešojo maitinimo paslaugas ir (ar) prekiauti visomis prekėmis, kurių mažmeninė prekyba nėra uždrausta įstatymais ir kitais teisės aktais.

40. Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius gali nustatyti darbo laiką tam tikrose prekybos ir (ar) paslaugų teikimo vietose, jei tai būtina žmonių saugumui ir rimčiai (tvarkai) užtikrinti, prekių asortimentą, laikotarpį, per kurį galima prekiauti, bei kitas prekybos sąlygas.

41. Lauko kavinėse leidžiama groti muziką nuo 10 val. iki 22 val. Muzikos garso lygis neturi viršyti teisės aktų nustatytų triukšmo normų.

42. Prekyba ir (ar) paslaugų teikimas renginių metu leidžiama tik renginio organizatoriaus nurodytose vietose.

43. Automobilių stovėjimo aikštelėse leidžiama prekiauti iš automobilių ar automobilių priekabų:

43.1. žemės sklypų savininkams (nuomininkams), ūkininkams, kolektyvinių sodų bendrijų nariams savo sklypuose užaugintais vaisiais ir daržovėmis;

43.2. prieš Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus leidžiama prekiauti eglutėmis ir jų šakomis;

43.3. malkomis.

44. Dvi savaites prieš Motinos dieną, Tėvo dieną ir spalio 1 d. – lapkričio 2 d. leidžiama prekiauti iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių gėlėmis Vasario-16-osios g., Laisvės g. ir prie kapinių.

45. Draudžiama prekiauti pėsčiųjų zonose iš automobilių ar automobilių priekabų.

46. Draudžiama laikyti maisto prekes kartu su aprangos, parfumerijos, kosmetikos ir chemijos prekėmis.

47. Prekybos ir (ar) paslaugų teikimo vietose draudžiama garso ir vaizdo laikmenomis klausyti muzikinių įrašų per viešai garsą skleidžiančius įrenginius.

48. Maisto prekėmis ir žaislais prekiaujančių juridinių asmenų darbuotojai ir šiomis prekėmis prekiaujantys individualia veikla besiverčiantys fiziniai asmenys privalo laikytis sveikatos apsaugos ministro  patvirtintų higienos normų ir taisyklių reikalavimų. Jie privalo tikrintis sveikatą, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gegužės 7 d. nutarime Nr. 544 „Dėl Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, sąrašo ir šių darbuotojų sveikatos tikrinimosi tvarkos patvirtinimo“ .

49. Fiziniai ir juridiniai asmenys, teikiantys grožio paslaugas turi turėti leidimo – higienos pasą šiai veiklai.

50. Verstis licencijuojama mažmenine prekyba gali tik asmenys, įsigiję šios veiklos licencijas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka, jeigu įstatymai nenustato kitaip.

51. Parduodamos prekės turi būti ženklinamos, vadovaujantis  Prekių ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr.170 „Dėl Prekių ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklių patvirtinimo“.

52. Pardavėjui draudžiama:

52.1. parduoti prekes, kurių mažmeninė prekyba viešosiose vietose yra uždrausta įstatymais ir kitais teisės aktais;

52.2. parduoti prekes, kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais;

52.3. parduoti prekes be jų atitikties dokumentų, išduotų teisės aktų nustatyta tvarka, jeigu teisės aktuose nustatyta, kad tokie dokumentai privalomi;

52.4. parduoti prekes, kurios nepaženklintos teisės aktų nustatyta tvarka;

52.5. parduoti prekes, kurių tinkamumo naudoti terminas pasibaigęs;

52.6. parduoti prekes, kurios buvo iš naujo perženklintos, perfasuotos (perpakuotos) ar kitaip apdorotos siekiant pratęsti jų tinkamumo naudoti terminą.

52.7. neturint licencijos, jeigu įstatymuose nustatyta, kad mažmeninė prekyba tomis prekėmis leidžiama tik turint mažmeninės prekybos tomis prekėmis licencijas.

53. Paslaugos teikėjui draudžiama:

53.1. naudoti produktus atitinkamai pagal teikiamą paslaugą, kurių tinkamumo naudoti terminas pasibaigęs;

53.2. naudoti produktus, kurie gali sukelti sveikatos sutrikimus;

53.3.siūlyti vartotojui paslaugą, kuri gali kelti riziką;

54. Parduodamos prekės turi būti saugios, t. y. prekė turi atitikti Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytus saugos reikalavimus.

55. Parduodamos prekės turi būti tinkamos kokybės, t. y. prekės savybės neturi būti blogesnės, nei numatyta tai prekei taikomame techniniame reglamente (jeigu jis yra) ir prekės pirkimo-pardavimo sutartyje.

56. Parduodamos prekės turi būti sukomplektuotos taip, kad atitiktų pirkimo-pardavimo sutartyse nustatytas komplektiškumo sąlygas, o jeigu sutartyse šios sąlygos neaptartos, sukomplektuotos taip, kad atitiktų prekybos papročių ir įprastai reiškiamus reikalavimus.

57. Prekių laikymo ir išdėstymo prekybos vietoje, taip pat prekybos jomis sąlygos turi atitikti teisės aktuose nustatytus higienos, visuomenės sveikatos priežiūros, prekių tvarkymo, saugos reikalavimus bei gamintojo pateikiamuose normatyviniuose dokumentuose nustatytas sąlygas.

58. Pardavėjas privalo parduoti pirkėjui prekes taroje ir supakuotas, išskyrus atvejus, kai prekių dėl jų pobūdžio nereikia parduoti taroje ar supakuotų.

59. Sveriamiems produktams pakuoti naudojamos pakavimo medžiagos masė į prekės masę neįskaitoma, šios pakavimo medžiagos vertė į prekės kainą neįskaičiuojama.

60. Svarsčiai, svarstyklės ir kiti matavimo prietaisai, naudojami prekių masei, tūriui, ilgiui nustatyti, turi būti su galiojančiu patikros žymeniu ir atitikti matavimo ribas ir tikslumą. Matavimo prietaisai tikrinami Valstybinės metrologijos tarnybos nustatyta tvarka.

 

VI SKYRIUS

PARDAVĖJO IR PASLAUGOS TEIKĖJO PAREIGOS

 

61. Pardavėjas ir (ar) paslaugos teikėjas privalo:

61.1. turėti prekybos ir (ar) paslaugų teikimo vietoje Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus išduotą leidimą prekiauti ir (ar) teikti paslaugas, verslo liudijimą (asmenims, kuriems pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus verslo liudijimas yra privalomas), individualios veiklos vykdymo pažymą ar darbo sutarties kopiją, patvirtintą įmonės antspaudu ir vadovo parašu, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, prekių įsigijimą ir prekių kokybę liudijančius dokumentus, maisto tvarkymo įmonės pažymėjimą (jeigu tų prekių prekybai jis yra privalomas) ir, jei prekiaujama maisto prekėmis ar žaislais, asmens medicininę knygelę;

61.2. dėvėti tvarkingą ir švarią aprangą, segėti kortelę, kurioje nurodytas fizinio asmens vardas, pavardė, juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinė, pareigos, vardas, pavardė;

61.3. parduoti prekes ir teisės aktų nustatyta tvarka pateikti vartotojui, atsiskaičiusiam už jas, prekių pirkimą - pardavimą (pinigų sumokėjimą) patvirtinantį dokumentą;

61.4. parduoti prekes kartu su jų priklausiniais ir priedais tokios būklės, kuri atitiktų vartotojo išsirinktą pavyzdį;

61.5. garantuoti, kad būtų parduodamos tik saugios, tinkamos kokybės, komplektiškos prekės;

61.6. parduodant ne maisto prekes, pateikti vartotojui įstatymų reikalavimus atitinkančią prekės kokybės garantiją, jeigu parduodamai prekei kokybės garantija yra suteikta;

61.7. prekes, kurioms nustatytas tinkamumo naudoti terminas, parduoti tokiu laiku, kad vartotojas turėtų realią galimybę panaudoti šias prekes iki jų tinkamumo naudoti termino pabaigos;

61.8. sudaryti sąlygas vartotojui apžiūrėti prekę, ją pasimatuoti ar patikrinti, kaip ji veikia, arba pademonstruoti, kaip ją naudoti, jeigu tai įmanoma atsižvelgiant į prekės pobūdį;

61.9. suteikti valstybine kalba vartotojui būtiną, teisingą ir neklaidinamą informaciją apie parduodamas prekes;

61.10. vartotojui grąžinus netinkamos kokybės prekę, grąžinti  jam už netinkamos kokybės prekę sumokėtus pinigus iš karto po netinkamos kokybės prekės priėmimo; jeigu netinkamos kokybės prekės priėmimo metu pardavėjas neturi reikiamos grąžinti pinigų sumos, jie turi būti grąžinti vartotojui ne vėliau kaip per 15 dienų nuo prekės priėmimo, jeigu pardavėjas ir vartotojas nesutaria kitaip;

61.11. įstatymų nustatyta tvarka atlyginti vartotojo nuostolius, jeigu jie turėti dėl to, kad vartotojas įsigijo  netinkamos kokybės prekę, nebuvo pateikta teisės aktuose nustatyta informacija apie prekę arba ji buvo klaidinama;

61.12. laikytis įstatymuose nustatytų prekių pardavimo draudimų ir ribojimų;

61.13. sužinojęs, kad parduodamos prekės yra nesaugios, nedelsiant nutraukti mažmeninę prekybą šiomis prekėmis, informuoti vartotojus, vykdyti kitas Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme ir kituose produktų saugą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytas pareigas;

61.14. paslaugų teikėjai privalo teikti tik saugias paslaugas;

61.15. paslaugų teikimo įrenginiai turi būti aiškiai paženklinti;

61.16. paslaugų vartotojui turi būti suteikta informacija apie riziką, susijusią su paslaugų teikimu;

61.17. tvarkyti paskirtą prekybos ar paslaugų teikimo vietą, neteršti jos atliekomis ir šiukšlėmis;

61.18. vykdyti kitas įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytas pareigas.

62. Pardavėjai ir (ar) paslaugų teikėjai privalo laikytis:

62.1 prekybos ir paslaugų teikimo viešosiose vietose Tvarkos aprašo;

62.2. Leidime nustatyto asortimento ar paslaugos rūšies;

62.3 sanitarijos ir higienos reikalavimų;

62.4. darbo ir priešgaisrinės saugos reikalavimų.

 

VII  SKYRIUS

ATSISKAITYMO SU PIRKĖJAIS IR (AR) PASLAUGOS GAVĖJAIS ORGANIZAVIMAS

 

63. Atsiskaitymai (mokėjimas) vykdomi ir prekių ir (ar) paslaugų pirkimą - pardavimą (pinigų sumokėjimą) patvirtinantys dokumentai pirkėjams ir (ar) paslaugos gavėjams išduodami teisės aktų nustatyta tvarka.

64. Pirkėjas ir (ar) paslaugos gavėjas gali pareikšti pretenzijas dėl neteisingo atsiskaitymo, jeigu pinigus arba mokėjimo kortele mokamas sumas tikrino nepasitraukęs nuo prekystalio.

 

VIII  SKYRIUS

KONTROLĖ IR ATSAKOMYBĖ

 

65. Pardavėjų ir (ar) paslaugų teikėjų veiklą, jų parduodamų prekių ar paslaugų saugą ir kokybę gali tikrinti tam įgalioti policijos pareigūnai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Marijampolės savivaldybės administracijos, kitų institucijų darbuotojai teisės aktų nustatyta tvarka.

66. Pardavėjas ir (ar) paslaugos teikėjas, kontrolę atliekančių institucijų ir įstaigų darbuotojų supažindintas su tikrinimo rezultatais, privalo nustatytais terminais pašalinti rastus trūkumus ir apie tai informuoti kontrolę atliekančias institucijas ir įstaigas.

67 Asmenys, pažeidę šio Aprašo tvarką, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

______________

                                                                                         


 

Prekybos ir paslaugų teikimo Marijampolės

savivaldybės viešosiose vietose

tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Paraiškos gauti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose formos pavyzdys)

 

(juridinio asmens pavadinimas, fizinio asmens vardas, pavardė)

 

(juridinio asmens kodas, fizinio asmens verslo liudijimo numeris, ŪŪP Nr.)

 

(juridinio (fizinio) asmens adresas)

 

(telefono Nr., elektroninio pašto adresas)


Marijampolės savivaldybės administracijos

Direktoriui

 

PARAIŠKA

DĖL LEIDIMO PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS VIEŠOSIOSE VIETOSE IŠDAVIMO

 

 

(data)

Marijampolė

 

Prašau  išduoti leidimą (pažymėti)   prekiauti ,   teikti paslaugas

Prekybos ar paslaugų teikimo būdas (pažymėti)

nuo laikinojo prekybos įrenginio, plotas kv. m

iš kiosko   paviljono

iš prekybai pritaikyto automobilio (valst. Nr.)                

lauko kavinėje, plotas                  kv. m;    

aptarnavimo vietų išplėtimas prie stacionarių viešojo maitinimo įmonių, plotas kv. m

paslaugos, plotas                     kv.m 

Prekių asortimentas, teikiamų paslaugų rūšis (pažymėti)

savo žemėje išaugintos:  daržovės  vaisiai  gėlės

gėlių puokštės  gėlės  žvakės

mėsa ir jos gaminiai  duona ir jos gaminiai  pienas ir jo gaminiai  fasuoti maisto produktai  pramoninės prekės

viešojo maitinimo paslaugos       

kita(pažymėti)

 

Prekybos ar paslaugų teikimo

vietos adresas

 

Prekybos ar paslaugų teikimo

laikotarpis

 

 

PRIDEDAMA:

1.

 

 

2.

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

(Vardas, pavardė)

 


Prekybos ir paslaugų teikimo Marijampolės

savivaldybės viešosiose vietose

tvarkos aprašo

2  priedas

 

(Paraiškos gauti leidimą prekiauti ir teikti paslaugas renginio metu formos pavyzdys)

 

(juridinio asmens pavadinimas, fizinio asmens vardas, pavardė)

 

(juridinio asmens kodas, fizinio asmens verslo liudijimo numeris, ŪŪP Nr.)

 

(juridinio (fizinio) asmens adresas)

 

(telefono Nr., elektroninio pašto adresas)

 

Marijampolės savivaldybės administracijos

Direktoriui

PARAIŠKA

DĖL LEIDIMO PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS RENGINIO METU IŠDAVIMO

 

(data)

Marijampolė

 

Prašau  išduoti leidimą (pažymėti)   prekiauti ,  teikti paslaugas renginio metu:

Renginio pavadinimas

 

Renginio data

 

Renginio vieta (adresas)

 

Prekybos ar paslaugų teikimo įranga ir užimamas plotas (pažymėti)

nuo laikinojo prekybos įrenginio, plotas kv. m

prekybinė palapinė, užimamas plotas                  kv.m

iš prekybai pritaikyto automobilio (valst. Nr.)                

lauko kavinėje, plotas                       kv. m    

paslaugos, plotas                 kv.m 

Prekių asortimentas, teikiamų paslaugų rūšis (pažymėti)

savo žemėje išaugintos:  daržovės  vaisiai  gėlės

mėsa ir jos gaminiai  duona ir jos gaminiai  pienas ir jo gaminiai  fasuoti maisto produktai  pramoninės prekės

viešojo maitinimo paslaugos

kita(pažymėti)

 

Prekybos ar paslaugų teikimo

laikotarpis

 

 

PRIDEDAMA:

1.

 

2.

 

3.

 

 

 

 

 

(Parašas)

 

(Vardas, pavardė)

 

SUDERINTA

Renginio organizatoriai

_________________________________________

(Renginio organizatoriaus vardas, pavardė, parašas)

 


 

Prekybos ir paslaugų teikimo Marijampolės savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

LEIDIMO PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS VIEŠOSIOSE VIETOSE FORMA

 

Mherbas

 

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

LEIDIMAS PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS VIEŠOSIOSE VIETOSE

 

0000-00-00 Nr. XX-

Marijampolė

 

Juridinio (fizinio) asmens

pavadinimas (vardas ir pavardė)

 

 

Juridinio asmens kodas/

fizinio asmens verslo liudijimo,

individualios veiklos vykdymo pažymos,

ūkininko ūkio pažymėjimo numeris

 

 

Juridinio (fizinio) asmens buveinė

(adresas)

 

 

Prekybos ar paslaugų teikimo vieta:

prekybinė įranga ir užimamas plotas (m²)

prekybos vietos adresas

 

 

Prekių asortimentas, paslaugos rūšis

 

 

Leidimas galioja

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                                                    

 


Prekybos ir paslaugų teikimo Marijampolės savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašo

4 priedas

 

 

LEIDIMO PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS RENGINIO METU FORMA

 

Mherbas

 

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

LEIDIMAS PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS RENGINIO METU

 

0000-00-00 Nr. XX-

Marijampolė

 

Juridinio (fizinio) asmens

pavadinimas (vardas ir pavardė)

 

Juridinio asmens kodas/

fizinio asmens verslo liudijimo,

individualios veiklos vykdymo pažymos,

ūkininko ūkio pažymėjimo numeris

 

Juridinio (fizinio) asmens buveinė

(adresas)

 

Renginio pavadinimas

 

Renginio vieta (adresas)

 

 

Prekybos ar paslaugų teikimo) vieta:

prekybos ar paslaugų teikimo įranga ir

užimamas plotas (m²)

 

Prekių ar paslaugų asortimentas

 

Leidimas galioja

 

 

 

Administracijos direktorius