herbas 130301

 

 

LOŠIMŲ PRIEŽIŪROS TARNYBOS

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL MAŽAREIKŠMIŲ AZARTINIUS LOŠIMUS IR LOTERIJAS REGLAMENTUOJANČIŲ TEISĖS AKTŲ REIKALAVIMŲ pažeidimŲ KRITERIJų

PATVIRTINIMO

 

2020 m. birželio 29 d. Nr. DIE-486

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 369 straipsnio 2 dalimi:

1Tvirtinu Mažareikšmių azartinius lošimus ir loterijas reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimų kriterijus (pridedama).

2P r i p a ž į s t u  netekusiu galios Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos direktoriaus 2015 m. kovo 26 d. įsakymą Nr. DI-230 „Dėl mažareikšmių azartinius lošimus ir didžiąsias loterijas reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimų“.

3. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2020 m. liepos 1 d.

 

 

 

Teisėkūros, personalo ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas,

laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas                                                              Arnoldas Dilba

 

 

PATVIRTINTA

Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos

Respublikos finansų ministerijos direktoriaus

2020 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. DIE-486

 

 

MAŽAREIKŠMIŲ AZARTINIUS LOŠIMUS IR LOTERIJAS REGLAMENTUOJANČIŲ TEISĖS AKTŲ REIKALAVIMŲ pažeidimŲ KRITERIJAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Priežiūros tarnyba) valstybės tarnautojai, atliekantys ūkio subjektų veiklos patikrinimus (toliau – tikrintojai), vertindami, ar Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo (toliau – ALĮ), Lietuvos Respublikos loterijų įstatymo (toliau – LĮ) ir Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo (toliau – PPTFPĮ) pažeidimai gali būti pripažįstami mažareikšmiais, atsižvelgia į mažareikšmių azartinius lošimus ir loterijas reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimų kriterijus (toliau – Mažareikšmių pažeidimų kriterijai).

 

II SKYRIUS

MAŽAREIKšmių pažeidimų nustatymas

 

2. Spręsdami, ar pažeidimas gali būti pripažintas mažareikšmiu, tikrintojai, kiekvienu atveju vadovaudamiesi Mažareikšmių pažeidimų kriterijais, atlieka konkrečių faktinių aplinkybių vertinimą bei atsižvelgia į pažeidimo pobūdį, padarytos žalos dydį, mastą ir kitas nustatytas aplinkybes.

3. Nė vienas iš Mažareikšmių pažeidimų kriterijų neturi iš anksto nustatytos lemiamos įtakos sprendimui dėl pažeidimo pripažinimo mažareikšmiu.

4. Mažareikšmių pažeidimų kriterijų reikšmingumas ir jų vertinimas priklauso nuo kiekvieno konkretaus atvejo. Tikrintojai Mažareikšmių pažeidimų kriterijų netaiko, jei nustatoma požymių dėl galimo lošėjų ar žaidėjų viešojo intereso pažeidimo.

 

III SKYRIUS

MAŽAREIKŠMiŲ pažeidimų KRITERIJAI

 

5. Mažareikšmiais pažeidimai gali būti pripažįstami atsižvelgiant į šiuos kriterijus:

5.1. Dėl ALĮ 10 straipsnio 9 dalies ir 91 dalies bei LĮ 28 straipsnio 8 dalies pažeidimų, kai reklama yra:

5.1.1. ribotos aprėpties, dėl ko pasiekiamas nedidelis lankytojų, skaitytojų ar adresatų skaičius;

5.1.2. skelbiama laikraštyje, interneto svetainėje ar radijo ir (ar) televizijos programoje, platinamame / skirtoje miestui ar  rajono savivaldybės teritorijai, kurios gyventojų skaičius neviršija  15 000; 

5.1.3. viešai platinama (skelbiama) nedidelio renginio (šventės, sportinio renginio) metu, kurio dalyvių skaičius neviršija 100 žmonių;

5.1.4. skelbiama mažą lankomumo reitingą (0-3) turinčioje interneto svetainėje arba yra matoma tik ribotam interneto svetainės lankytojų skaičiui (iki 500 registruotų vartotojų). Lankomumo koeficientas nustatomas vadovaujantis viešai skelbiamais interneto svetainių lankomumo reitingais;

5.1.5. yra statiška, neturinti nukreipimo galimybės į kitas interneto svetaines (nėra kontekstinė ar skydelių reklama) arba nesanti reklaminėse pozicijose;

5.1.6. azartinių lošimų reklamoje yra nežymių prekės ženklo netikslumų (pvz. spalva, išdėstymas), kurie nedaro įtakos sprendimui pasirinkti reklamos davėjo paslaugas;

5.1.7. sunkiai matoma pagal pateikimo būdą, formą ir / ar poziciją;

5.1.8. skelbiama trumpą laikotarpį (iki 5 kalendorinių dienų).

5.2Lietuvos lošimo įrenginių registro nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 25 d. nutarimu Nr. 530 „Dėl Lietuvos lošimo įrenginių registro įsteigimo ir Lietuvos lošimo įrenginių registro nuostatų patvirtinimo“, pažeidimai, kai Lietuvos lošimo įrenginių registro (toliau – registras) duomenų teikėjai ne ilgiau kaip 5 darbo dienas vėluoja informuoti Priežiūros tarnybą nustatytos formos pranešimu apie registro duomenų pasikeitimus ar pateikti prašymą pakeisti ar papildyti registro duomenis arba išregistruoti lošimo įrenginių registro duomenis iš registro.

5.3. Lošimo įrenginio apskaitos žurnalo, kurio forma patvirtinta Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos direktoriaus 2012 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. DI-10 „Dėl Lošimo įrenginio apskaitos žurnalo pildymo taisyklių ir šio žurnalo formos patvirtinimo“ (toliau – Lošimo įrenginio apskaitos žurnalo pildymo taisyklės), pildymo techninės ar spausdinimo klaidos.

5.4. Lošimo įrenginio apskaitos žurnalo pildymo taisyklių pažeidimai, kai bendrovės, eksploatuojančios lošimo įrenginius, ne ilgiau kaip 5 darbo dienas vėluoja informuoti Priežiūros tarnybą apie tai, jog yra numatyta nuimti plombą, kuria yra plombuota plombuojamoji dėžė.

5.5. Lošimų įrenginių ženklinimo specialiu tapatumo ženklu tvarkos aprašo, patvirtinto Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos direktoriaus 2012 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. DI-30 „Dėl Lošimo įrenginių ženklinimo specialiu tapatumo ženklu tvarkos aprašo patvirtinimo“, pažeidimai, kai bendrovė eksploatuoja lošimo įrenginį su pažeistu specialiu tapatumo ženklu.

5.6. Subjektas, sužinojęs, kad jo veiksmai gali būti vertinami, kaip neatitinkantys ALĮ, LĮ ar PPTFPĮ reikalavimų (t. y. gavęs Priežiūros tarnybos raštą dėl galimo ALĮ, LĮ ar PPTFPĮ pažeidimo arba anksčiau), nedelsdamas nutraukė pažeidimą. Vertinant padarytą pažeidimą atsižvelgiama į subjekto pajamas, gautas tiesiogiai dėl pažeidimo padarymo.

5.7Kiti formalūs ir nereikšmingi pažeidimai, kurie nesukėlė žalos, lošėjams ir žaidėjams, arba padaryta žala neviršija 3 BSID (bazinės socialinės išmokos dydžių). Vertinant padarytos žalos dydį, atsižvelgiama į subjekto pajamas, gautas tiesiogiai dėl pažeidimo padarymo.

 

IV SKYRIUS

MAŽAREIKŠMIO pažeidimO IŠTAISYMAS NEDELSIANT

 

6. Laikoma, kad mažareikšmį pažeidimą galima ištaisyti nedelsiant, jeigu tai nereikalauja papildomų organizacinių ar techninių priemonių.

7. Rašytiniame nurodyme pašalinti mažareikšmį pažeidimą nustatomas protingas terminas pažeidimui pašalinti, kuris negali būti ilgesnis kaip 5 kalendorinės dienos. Šis terminas gali būti pratęstas vieną kartą tokiam pačiam terminui, Priežiūros tarnybos direktoriaus motyvuotu sprendimu. Rašytinis nurodymas pašalinti mažareikšmį pažeidimą įforminamas Priežiūros tarnybos direktoriaus įsakymu.

8. Subjektui, kuris per Mažareikšmių pažeidimų kriterijų 7 punkte nustatytą terminą nepašalino mažareikšmio pažeidimo, surašomas administracinio nusižengimo protokolas Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka arba taikomos ALĮ, LĮ arba PPTFPĮ nustatytos poveikio priemonės.

 

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

9. Mažareikšmiu pažeidimu nelaikomas per vienerius metus pakartotinai padarytas tapatus teisės aktų reikalavimų pažeidimas, kuris, vadovaujantis Mažareikšmių pažeidimų kriterijų III skyriuje nustatytais kriterijais, buvo pripažintas kaip mažareikšmis pažeidimas.

 

_________________