LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

 

 

ĮSAKYMAS

 

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2003 M. BIRŽELIO 23 D. ĮSAKYMO NR. V-362 „DĖL FIZINIŲ ASMENŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS IR JOS KONTROLĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

 

 

2016 m. birželio 10 d. Nr. 5-V-475

 

Vilnius

 

 

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 17 straipsnio pakeitimo įstatymu Nr. XII-2372 ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 10 d. nutarimo Nr. 1101 „Dėl Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo įgyvendinimo“ 2.3.1 papunkčiu:

 

1. P a k e i č i u Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisykles, patvirtintas Lietuvos policijos generalinio komisaro 2003 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. V-362 „Dėl Fizinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“:

 

1.1. pakeičiu 7.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

 

7.2. medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a), kad jis neserga liga (-omis), neturi fizinio (-ių) trūkumo (-ų), įrašyto (-ų) į Sveikatos apsaugos ministerijos ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo, sąrašą, ir neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo (toliau – medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a). Medicininėje patikrinimo išvadoje (Forma 049/a) turi būti žyma apie sveikatos priežiūros įstaigą, kuri ją išdavė. Medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a) turi būti patvirtinta asmens sveikatos priežiūros įstaigos antspaudu, gydytojų konsultacinės komisijos pirmininko asmeniniu spaudu bei parašu. Medicininio patikrinimo išvados (Forma 049/a) pateikti nereikia, jeigu asmuo kreipėsi dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus patikslinimo. Specialaus statuso subjektų pareigūnai ir (ar) kariai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą (šis punktas netaikomas, kai fizinio asmens medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a) yra saugoma Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje ir yra galimybė tai patikrinti naudojantis Policijos informacine sistema);“

 

1.2. pripažįstu netekusiu galios 21 punktą;

 

1.3. pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

 

22. Pareiškėjas, norintis įsigyti pirmą B ar C kategorijos (Įstatymo 5 straipsnio 1–4 punktuose nurodytus ginklus) ginklą savigynai ar gavęs jį kaip dovaną, Įstatymo 42 straipsnio 7–9 dalyse nustatyta tvarka privalo išlaikyti egzaminą pagal Šaunamojo ginklo laikymo, nešiojimosi ir panaudojimo savigynai mokymo programą ar egzaminą pagal Apsaugos darbuotojo mokymo programą (toliau – egzaminas). Pareiškėjams, pageidaujantiems įsigyti Įstatymo 5 straipsnio 5–8 punktuose nurodytus ginklus, egzamino laikyti nereikia. Egzamino laikyti nereikia asmenims, kurie yra įgiję apsaugos darbuotojo profesinę kvalifikaciją ir išlaikę egzaminą pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Apsaugos darbuotojo mokymo programą, specialaus statuso subjektų pareigūnams ir (ar) kariams, kurie tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, ir buvusiems specialaus statuso subjektų pareigūnams ir (ar) kariams, pateikusiems pažymą (raštą), kad jie specialaus statuso subjektų nustatyta tvarka yra išlaikę egzaminą (įskaitą) dėl tarnybinio ginklo nešiojimo (priskyrimo).“;

 

1.4. pakeičiu 26.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

 

26.1. egzamino išlaikymo pažymėjimą, o jeigu asmuo yra (buvo) specialaus statuso subjektų ar jiems pavaldžių įstaigų pareigūnas ir (ar) karys, vietoj minėto pažymėjimo gali pateikti pažymą (raštą), patvirtinančią, kad bet kurioje iš šių institucijų jis turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, arba pažymą (raštą), patvirtinančią, kad asmuo specialaus statuso subjektų nustatyta tvarka yra išlaikęs egzaminą (įskaitą) dėl tarnybinio ginklo nešiojimo (priskyrimo). Pažymoje (rašte) taip pat turi būti nurodyta, ar asmuo buvo specialaus statuso subjekto pareigūnas ir (ar) karys (tik asmenims, norintiems įsigyti šaunamuosius ginklus savigynai). Padarius elektronines dokumentų kopijas dokumentų originalai grąžinami pareiškėjui. Pareigūnas visas elektronines dokumentų kopijas įkelia į LVP;“

 

1.5. pakeičiu 33.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

 

33.1. paveldėjimo teisės liudijimą, jeigu pareiškėjas yra paveldėjęs ginklus, arba ginklo dovanojimo sutartį, jeigu ginklas yra padovanotas;“

 

1.6. pripažįstu netekusiu galios 46 punktą;

 

1.7. pakeičiu 49.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

 

49.2. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos (pažymos pateikti nereikia, jeigu asmuo turi galiojantį leidimą laikyti (nešiotis) ginklus). Specialaus statuso subjektų pareigūnai ir (ar) kariai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;“

 

1.8. pakeičiu 49.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

 

49.3. sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo (pažymos pateikti nereikia, jeigu asmuo turi galiojantį leidimą laikyti (nešiotis) ginklus). Specialaus statuso subjektų pareigūnai ir (ar) kariai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;“

 

1.9. pakeičiu 59.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

 

59.3. atsiradus Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 4, 5, 9 ir 11 punktuose ir 18 straipsnio 2 dalyje, išskyrus 18 straipsnio 2 dalies 8 punktą, nurodytoms sąlygoms;“

 

1.10. papildau nauju 59.7 papunkčiu:

 

59.7. kai naudotojas persikelia gyventi atskirai nuo ginklų savininko.“;

 

1.11. pakeičiu 67 punktą ir jį išdėstau taip:

 

67. Atlikus patikrinimus ir nustačius priežastis, dėl kurių Įstatymo nustatyta tvarka asmuo negali turėti ginklų, apibendrinama patikrinimo medžiaga ir sprendžiama dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus nepratęsimo. Jei leidimas laikyti (nešiotis) ginklus nepratęsiamas, surašomas laisvos formos sprendimas dėl leidimo laikyti (nešiotis) ginklus neperregistravimo. Šį sprendimą turi patvirtinti teritorinės policijos įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo.“;

 

1.12. pakeičiu 92.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

 

92.1. asmens prašymu;“

 

1.13. papildau nauju 92.13 papunkčiu:

 

92.13. kai naudotojas persikelia gyventi atskirai nuo ginklų savininko.“;

 

1.14. pakeičiu 108 punktą ir jį išdėstau taip:

 

108. Paveldėtojas, negavęs leidimo laikyti (nešiotis) ginklus arba nenorintis nustatyta tvarka ginklą užregistruoti savo vardu (turi tikslą ginklą realizuoti ar perdirbti į visiškai netinkamą naudoti), turi kreiptis į teritorinę policijos įstaigą dėl leidimo parduoti (perdirbti) ginklą išdavimo. Paveldėtojas, negavęs leidimo laikyti (nešiotis) ginklus ir nustatyta tvarka jo neužregistravęs, ginklo dovanoti neturi teisės. Norėdamas gauti leidimą parduoti (perdirbti) ginklą, paveldėtojas teritorinei policijos įstaigai ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo paveldėjimo teisės liudijimo gavimo turi pateikti:“;

 

1.15. pakeičiu 145 punktą ir jį išdėstau taip:

 

145. Už leidimų įsigyti ginklą, leidimų parduoti (perdirbti) ginklus išdavimą, leidimų laikyti (nešiotis) ginklus, neterminuotų leidimų laikyti (nešiotis) ginklus išdavimą, perregistravimą, taip pat dublikatų išdavimą ir sprendimo dėl leidimo įsigyti ginklą išdavimo (neišdavimo), sprendimo dėl leidimo nešiotis ginklus išdavimo (neišdavimo), perregistravimo ar sprendimo dėl neterminuoto leidimo laikyti ginklus išdavimo (neišdavimo) priėmimą imama Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto dydžio valstybės rinkliava.“

 

2. N u s t a t a u, kad šio įsakymo 1.1, 1.3, 1.4, 1.7 ir 1.8 papunkčiai įsigalioja nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.

 

 

 

Policijos generalinis komisaras                                                                                    Linas Pernavas